Parashikimet

20/2-20-3
Peshqit vjetor
01/01/2021 to 31/12/2021

Ndikimi i Neptunit tek Peshqit (për ata që kanë lindur në fund të dekadës së dytë dhe në fillim të dekadës së tretë):

A duket diçka shumë mirë për të qenë e vërtetë? Me Poseidon në shenjën tuaj të zodiakut, mos nxitoni të bëni konkluzione arbitrare në lidhje me një person ose një situatë. Ju do të paguani shtrenjtë për besimin dhe pamaturinë tuaj. Gjërat nuk janë ato që duken. Dikush mund t'ju japë premtime që nuk mund t'i mbajë ose papritmas mund të shihni veten e vërtetë (dhe të pakëndshme) të dikujt. Ndoshta nuk e keni njohur aq mirë por në nxitimin tuaj nuk keni dashur të shihni të vërtetën ose keni anashkaluar disa detaje të rëndësishme.

Nëse akoma po përtypni një zhgënjim të së kaluarës, Poseidon mund t'ju shqetësojë paqen e mendjes. Mund të të tundojë madje të ndjekësh zakone të këqija ose të merresh me stresin me ilaçe ose alkool. Eshtë e lehtë për t’u bërë! Më mirë të zgjidhni zhgënjimet tuaja duke iu drejtuar botës shpirtërore ose një personi të mençur dhe të besueshëm në vend që të pini në bare. Thjesht sigurohuni që të mos krijoni një "varësi" të re. Nëse ndiheni fort të lidhur me dikë që ju paraqet si shpëtimtarin tuaj, më vonë mund ta çmitizoni atë. Universi ju kujton t’i besoni vetes, në vend që të vendosni këdo në piedestal.

Ndikimi i Saturnit tek Ujori:

Pranoni faktin që gjithçka ndodh për një arsye. Saturni në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë shpirtërore dhe me re mund të bjerë pak mbi ju, por ju duhet të përballeni me realitetin kokë më kokë. Zëri juaj i brendshëm nuk po ju flet thjesht, por po ju bërtet! Gjërat dhe njerëzit përreth jush mund të bëhen krejtësisht të çuditshme dhe mistike, prandaj jini të gatshëm të përjetoni disa rastësi goditëse dhe shenja hyjnore. Ju mund të keni disa përvoja të palëkundura që ju bindin se ekziston një forcë tjetër në lojën e jetës. Ju mund të merrni një falje të papritur nga dikush që ju lëndon, por do të duhet forca e shpirtit dhe përpjekja për t'i rregulluar gjërat mirë. Tani ju jeni të mbyllur me kokëfortësi për këtë person, nuk jeni në gjendje të kapërceni inatin, dhimbja është e thellë. Sa më skeptik dhe racional të jeni, aq më lehtë gjërat do të jenë për ju. Saturni nuk do të mbështesë ëndrrat dhe fantazitë tuaja por realitetin e jetës. Më e mira që mund të bësh? Ndiqni këtë portë shpirtërore, misterioze që ju hap ky planet i fuqishëm karmik. Sigurisht që do të jeni nën presion por keni ndihmë, ndaj jini të hapur ndaj shenjave dhe udhëzimeve nga Hyjnorja.

Ndikimi i Jupiterit tek Ujori:

Jupiteri ju sjell rilindjen shpirtërore në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë, të shpirtshmërisë dhe nënvetëdijes. Bëhuni gati për një zbulim të rëndësishëm shpirtëror që do t'ju transformojë ndërsa tani shihni bukurinë dhe gëzimin në gjërat e thjeshta të jetës. Ose përmes meditimit ose përmes ndihmës Hyjnore, ju lëshoni një kujtesë të dhimbshme, një bllokim të vazhdueshëm emocional. Ju mendoni më shumë shpirtërisht dhe metafizikisht, ndonjëherë pak çuditërisht dhe joortodoksisht. Shërimi juaj mendor është i qartë dhe jeni gati për një jetë të re. Një ëndërr, një deja-vu, intuita juaj, ky zë i brendshëm i mençur ju flet dhe ju drejton, gjithçka që duhet të bëni është të dëgjoni mesazhin ndriçues me zë të lartë dhe të qartë.

Ndikimi i Jupiterit tek Peshqit nga 13 maj deri më 28 korrik:

Këtë vit do të merrni pak shije të dhuratave të Zeusit në shenjën tuaj të zodiakut, megjithëse shumica e tyre mbahen të fshehura për vitin e ardhshëm. Ju besoni në veten tuaj, e shikoni jetën me optimizëm, ndiheni të lumtur dhe emocionuese. Ju prisnit zhvillime pozitive në jetën tuaj të ndjekura nga një entuziazëm të fortë. Çdo gjë mund të ndodhë: Takoni shoqen tuaj të shpirtit, afroheni me njeriun tuaj të dashur, një projekt i juaji zgjerohet jashtë vendit, një marrëveshje biznesi mbush xhepat tuaj. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të përgatiteni nga ky vit. Edhe pse pjesën më të madhe të këtij viti do ta kaloni në kërkim të qëllimit të shpirtit tuaj, do të gëzoni disa bekime. Ju gjithashtu mund të keni një ngritje shoqërore dhe / ose krijuese ose të kontaktoni me një audiencë më të gjerë, ndoshta edhe globale.

Ndikimi i Eklipsit të Hënës tek Shigjetari më 26 maj dhe Eklipsit të Diellit tek Shigjetari më 4 dhjetor:

Bëhuni gati për një ngritje profesionale! Ndiqni ëndrrat tuaja, luftoni për karrierën tuaj dhe zhvillimin tuaj personal! Këto dy eklipse aktivizojnë shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës dhe shënojnë finalen e madhe të një serie eklipsesh që transformojnë si rrugën tuaj të karrierës ashtu edhe qasjen tuaj ndaj komunikimit dhe mësimit. Ju mund të bëheni më të sinqertë në lidhje me bindjet tuaja ose të filloni të postoni idetë tuaja për publikun. Ju mund të fitoni njohuri të reja që i japin prestigj karrierës suaj ose të botoni punën tuaj ose të udhëtoni për biznes ose të filloni një biznes. Këto eklipse ju japin një shtytje të fundit të madhe për të bërë ëndrrat tuaja të vërteta, duke ju ndihmuar të heqni qafe modelet kufizuese.

Ndikimi i Eklipsit të Diellit tek Binjakët më 10 qershor:

Sa afër ndiheni me të dashurit tuaj? A keni komunikim të mirë? Me këtë eklips të fundit në shtëpinë, shtëpinë dhe familjen tuaj të katërt, ju jeni të motivuar të përmirësoni marrëdhëniet tuaja me të dashurit tuaj. Ju mund të pastroni ajrin rreth një konflikti të zgjatur ose madje të bashkoni forcat për një bashkëjetesë të re. Një anëtar i familjes ose vëlla, vëlla ose fqinjë mund të luajë një rol të rëndësishëm në ngjarjet e shkaktuara nga ky eklips. Ndoshta edhe hëna ju frymëzon për të lëvizur ose eksploruar një "qytet të dytë". Ndoshta është koha për të lëvizur në një vend tjetër, më të qetë nëse doni më shumë qetësi shpirtërore. Ju madje mund të përfshiheni më shumë në organizatat lokale dhe iniciativat lokale për të mirën e qytetit tuaj dhe vendit tonë.

Ndikimi i Afërditës së kundërt në Bricjap nga 18 dhjetor deri më 29 janar 2022:

Socializimi strategjik do të jetë i dobishëm për jetën tuaj të dashurisë dhe karrierën tuaj ndërsa Afërdita lëviz mbrapsht në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë, miqësinë, ekipet dhe teknologjinë. Bëni kopje të skedarëve të kompjuterit tuaj, veçanërisht nëse ato kanë të bëjnë me punën tuaj. Ribashkimi me miqtë ose grupet nga e kaluara juaj mund t'ju bëjë të ndiheni më të ngrohtë, të sigurt dhe të sigurt, nuk do të jetë një ribashkim i thjeshtë. Ju mund të gjeni partneritete fitimprurëse që ia vlen të eksploroni. Një dashuri e vjetër platonike - ndoshta një që nuk ka filluar kurrë - mund të kthehet në jetën tuaj dhe t'ju shqetësojë. Shënim: Nëse jeni drejtues ose thjesht anëtar i një grupi, mos diskriminoni njerëz të caktuar, kjo mund të krijojë dramë dhe ndarje irracionale. Jini të drejtë ndaj të gjithëve.

Peshqit 2021: Një vit me luhatje!

Peshq, çështje të së kaluarës që mund të rëndojnë rëndë në psikologjinë tuaj dalin në sipërfaqe në 2021 dhe ju thirreni të merreni me ta në mënyrë stoike. Eshtë koha të duash frikën dhe pasigurinë tënde dhe të sqarosh çdo çështje që të mban rob në situatat e kaluara.

Neptuni në shenjën tuaj të zodiakut, prek kryesisht atë që ka lindur në fund të dekadës së dytë dhe në fillim të dekadës së tretë, nuk ju lejon të shihni objektivisht kush jeni në të vërtetë, cilët njerëz janë rreth jush dhe duan t'ju mbështesin, cili është kursi ideal jetën për të ndjekur. Mendimet e paqarta dhe sjelljet e pashpjegueshme mund të mundojnë psikologjinë dhe zgjedhjet tuaja, pasi ndieni se nuk keni një kriter të qartë. Kjo mund të çojë në kërkesa të tepruara nga ata që ju rrethojnë ose, mbi të gjitha, nga vetja juaj. Kini kujdes të shmangni çdo zgjedhje që mund të krijojë probleme të rëndësishme në marrëdhënie dhe bashkëpunime, duke mbajtur parasysh situatat e idealizuara. Iluzionet do t'ju shqetësojnë dhe ndoshta do t'ju çojnë drejt vendimeve të gabuara për të cilat më vonë do të pendoheni por nuk do të jetë e lehtë për t'u korrigjuar.

Saturni që nga dhjetori i vitit 2020 është zhvendosur te Ujori, ndikon tek të lindurit e parë deri në mes të dhjetë ditëve të dyta dhe ju fton të zhyteni në vendet e shenjta të vetes tuaj, pasi zbuloni se nuk keni kapërcyer frikën dhe pasiguritë nga situatat e së kaluarës ju bezdisin Psikologjia peshon, ju mendoni se është koha të izoloheni për të sqaruar se çfarë po ndodh me të vërtetë brenda jush, çfarë është ajo që mund të funksionojë në mënyrë kufizuese në një nivel psikologjik dhe nuk ju lejon të funksiononi të lirë nga shtypja dhe faji. Kushtet favorizojnë angazhimin me brendësinë, krijimin, artin. Përmes fushave specifike do të lehtësoni veten dhe do të jeni në gjendje të pastroni mendimet tuaja.

Jupiteri në Ujor nga dhjetori 2020 deri në mes të majit dhe nga fundi i korrikut deri në fund të dhjetorit 2021 ju ndihmon të lehtësoni dhimbjen që fshehni brenda dhe të ecni përpara duke mbyllur kapituj që ju kanë stigmatizuar nga situatat e mëparshme. Mos harroni se keni një engjëll mbrojtës pranë jush i cili do t'ju ndihmojë të ngriheni në çdo vështirësi dhe do t'ju japë shtysë për të kapërcyer cilat situata ju shqetësojnë. Nga mesi i majit deri në fund të korrikut, Jupiteri në shenjën tuaj të zodiakut ju jep një shenjë të parë të rritjes dhe zgjerimit në të gjitha nivelet e jetës tuaj. Eshtë e rëndësishme të përfitoni nga mundësitë e mundshme që vijnë në këtë periudhë kohore për të ecur përpara në mënyrë dinamike në zgjedhjet profesionale, personale dhe familjare që do t'ju ndihmojnë të ngriheni.

Frika dhe zmbrapsjet janë rritur ndjeshëm në dy muajt e parë të vitit të ri dhe në mes të qershorit, pasi ato dalin në sipërfaqe me vrull dhe ndikojnë në psikologjinë tuaj. Katrori Jupiter - Uran (18.01) dhe katrorët Saturn - Uran (18.02, 15.06) nuk ju lejojnë të ndiheni të sigurt dhe paqëndrueshmëria që krijohet ndikon ndjeshëm në mënyrën e lëvizjes së tij në të gjitha nivelet. kushtojini vëmendje situatave në të kaluarën, pasi të dhënat përmbysen për shkak të çështjeve të papritura me të cilat jeni thirrur të përballeni.

Eklipset Binjakë-Shigjetar që do të ndodhin më 28 maj, 10 qershor dhe 4 dhjetor ka të ngjarë të krijojnë trazira në drejtim të familjes dhe jetës suaj profesionale, pasi është koha të mbyllni ciklet e situatave që mund t'ju kenë munduar. Duhet të keni kujdes në zgjedhjet e mundshme, pasi ekzagjerimet ose iluzionet nuk lënë hapësirë ​​për gjykim objektiv në vështirësimin e gjërave. Eshtë mirë të moderoni egoizmin e tepruar dhe të zhvilloni kërkesa realiste nga të tjerët, përndryshe ka më shumë të ngjarë të çoni në tension dhe konflikte me njerëz të rëndësishëm për ju. Eklipsi i hënës në boshtin Akrepi - Demi më 19 nëntor përqendrohet në mjedisin e menjëhershëm dhe më të gjerë, pasi çështjet që mund të krijojnë çarje vijnë në pah. Sigurohuni që të përfitoni nga kjo mundësi për të mbyllur raste që kanë krijuar shtypje dhe pasiguri në mënyrë që të ketë ekuilibër në marrëdhënien tuaj.

Peshqit profesionalisht dhe financiarisht në 2021: Kini kujdes bashkëpunimet tuaja!

 Në 2021, Neptuni në shenjën tuaj nuk lë hapësirë ​​për të parë në terma realistë se si duhet të procedoni me zgjedhje profesionale dhe veçanërisht për sa i përket bashkëpunimeve tuaja. Ka mundësi të keni situata të ëndrrave në mendjen tuaj që nuk korrespondojnë me realitetin. Kujdesuni që të distancoheni nga gjërat për të parë sa më me mend se si duhet të lëvizni në punët tuaja profesionale, përndryshe ambiciet tuaja do të jenë ëndrra të pakapshme dhe ka më shumë të ngjarë të lëndoheni nga rrjedha e gjërave.

Eklipset e Binjakëve-Shigjetarit që do të ndodhin më 28 maj, 10 qershor dhe 4 dhjetor intensifikojnë situatën në jetën tuaj profesionale, pasi thirreni të mbyllni çështje që mund të krijojnë probleme të rëndësishme në karrierën tuaj. Eshtë e nevojshme të shpëtoni nga paturpësia dhe arroganca, pasi ato do të bezdisin dukshëm eprorët tuaj dhe do të jenë pengesë në çfarëdo ndjekjeje që keni. Në të njëjtën kohë, është mirë të heqësh qafe iluzione dhe iluzione që mund të çojnë në zgjedhje të gabuara, pasi nuk do të jetë e lehtë të rregullosh gjërat dhe do të ekspozohesh.

Yjet e shumta tek Virgjëresha (Mërkuri, Afërdita, Marsi) nga fundi i korrikut deri në mes të shtatorit ju jep mundësinë për të hyrë në bashkëpunime që janë veçanërisht të favorshme për ju, pasi ju mund të ekuilibroni mosmarrëveshjet tuaja dhe të veproni si një katalizator duke shmangur vëllimi. Kini kujdes nga polemikat e mundshme që vijnë nga zilia dhe mund t'ju dëmtojnë. Do të bëni mirë të merrni masa me partnerët tuaj, pasi kjo do t'ju ndihmojë të shmangni konfliktet e mundshme që do të kenë pasoja negative.

Cështjet sentimentale të Peshqëve në 2021: Momente emocionuese për beqarët.

Neptuni në shenjën tuaj të zodiakut nuk ju lejon të keni një pamje objektive të nevojave tuaja dhe kjo mund të krijojë një përshtypje të rreme si në lidhje me personin që keni zgjedhur të keni pranë jush, ashtu edhe në lidhje me njerëzit e rinj që vijnë në jetën tuaj për të pushtuar një vend pranë jush. Eshtë e rëndësishme të funksiononi duke lënë anash emocionin e fortë dhe nevojën për zbukurim. Në këtë mënyrë ju do të kuptoni se çfarë dëshironi vërtet në një marrëdhënie personale dhe do të siguroheni që t’ia shprehni atë në terma realist partnerit tuaj. Përndryshe, kërkesat e tepërta do të çojnë në thyerjen e lidhjeve dhe plagëve që mund t'ju stigmatizojnë.

Eklipset në boshtin Binjakët - Shigjetari që do të ndodhin më 28 maj, 10 qershor dhe 4 dhjetor vështirë se do ta lënë jetën tuaj personale të paprekur, si faktorë të jashtëm që krijojnë tension që mund të ndikojë në marrëdhënien tuaj. Kujdesuni për të zbutur nervozizmin, ekzagjerimin dhe arrogancën që mund të rezultojë fatale për ndjenjat tuaja. Jepini partnerit tuaj mundësinë për t'ju mbështetur, gjithmonë duke pasur parasysh që potenciali i tij është specifik. Ju nuk duhet të keni kërkesa që nuk janë realiste.

Nga mesi i majit deri në fund të korrikut, Jupiteri në shenjën tuaj të zodiakut ju jep optimizmin e nevojshëm dhe rrit ndjeshëm shoqërueshmërinë tuaj. Mund të ketë shumë njohje të reja që do të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj, pasi nuk do të hezitoni të merrni nismat e nevojshme duke pretenduar personin që ju intereson.

Yjet e shumta tek Virgjëresha (Mërkuri, Afërdita, Marsi) nga fundi i korrikut deri në mes të shtatorit ju mbush me argëtim, besim dhe pasion të fortë që do të stigmatizojë jetën tuaj personale. Vera parashikohet të jetë e nxehtë, pasi është e sigurt që do të nxisni vëmendjen e atyre përreth jush me sharmin dhe shkëlqimin që dhuroni. Kini kujdes nga sjelljet potencialisht konkurruese në marrëdhënien tuaj ekzistuese që do të shkaktojnë shqetësime. Merrni iniciativa për veprime të përbashkëta me partnerin tuaj që do të zbutin çdo tension.

Peshqit: Jo gjithmonë duhet të jeni viktimë

Eshtë intuita juaj që ju udhëzon dhe merr vendimin përfundimtar. Me Neptunin në shenjën tuaj, ju shpërbleni veten. Vendosmëria juaj e gjen mbështetjen e saj në intuitën tuaj. Edhe nëse shpirti juaj është përmbytur nga pasioni dhe dashuria, ju po kërkoni më të mirën. Thellë në shpirtin tënd synon më lart sepse e di që e meriton. Ju mund të dëshironi dashurinë ideale, të përjetshme, por gjithashtu duhet të mbështeteni te vetja juaj, të mos bini viktimë dhe ta vendosni vetë më vonë. Ju kontrolloni emocionet tuaja. Mos lejoni që të ndikoheni nga hidhërimet dhe vuajtjet e të tjerëve. Përdorni intuitën tuaj, sepse do t’ju ​​bëjë të arrini qëllimin e duhur, në kohën e duhur.

Më në fund mësoni nga mësimet tuaja karmike

Jupiteri dhe Saturni në Ujori dhe shtëpia juaj e dymbëdhjetë, zona shpirtërore e hartës suaj, ndihmojnë për të pastruar mjegullën dhe kaosin nga jeta juaj romantike, ju jeni gati të mësoni më shumë rreth rrugës shpirtërore që keni zgjedhur. Eksploroni lidhjet karmike që ju bashkojnë me të dashurin tuaj, ndani ëndrrat dhe fantazitë tuaja të fshehta. Ju depërtoni thellë në nënvetëdijen tuaj dhe përpiqeni të zbuloni pse keni qenë i kapur pas një të kaluare të dhimbshme për kaq shumë kohë. Ju duhet të shëroni plagët e shpirtit tuaj, më në fund të mësoni mësimet tuaja të vështira karmike dhe t'i jepni fund asaj.

Bëni një zhytje të thellë në shpirtin tuaj, çfarë e pengon lumturinë tuaj? Ndoshta ju jeni duke vajtuar humbjen e një dashurie të vjetër, ndoshta po mendoni për dikë që është një ëndërr e pakapshme. Ju duhet të zbarkoni në realitet, të shtypni këmbët fort në tokë dhe Saturni racionalist ju ndihmon për këtë. Kjo sigurisht nuk do të jetë e lehtë për shenjën tuaj të ndjeshme dhe ëndërrimtare të zodiakut, por përpjekja për të kontrolluar gjërat do t’ju ​​bëjë të ndiheni të irrituar. Ju vendosni se si ta nderoni rrugën tuaj shpirtërore, si ta çoni jetën drejt dashurisë dhe së vërtetës.

Karriera, ambiciet dhe pasionet

Dy eklipset e majit dhe dhjetorit në shtëpinë tuaj të dhjetë, karriera, përqendrojnë vëmendjen tuaj në ambiciet tuaja dhe nevojën tuaj për të jetuar. Disi, ju duhet të gjeni një mënyrë për të kombinuar karrierën tuaj me dëshirën tuaj për pasion, dashuri dhe aventurë. Ju duhet më shumë se fat për të pasur sukses në afarizmat e bashkuar dhe keni nevojë për më shumë se fat për të pasur sukses në biznesin e anëtarësuar. Për aq sa përpiqeni të arrini ambiciet tuaja të mëdha, mos e vendosni marrëdhënien tuaj në plan të dytë, duke i kushtuar shumë kohë punës. Nëse jeni duke kërkuar dashuri, mund të takoni dikë në vendin tuaj të punës. Sidoqoftë, jini shumë të kujdesshëm para se t’i jepni dikujt besimin tuaj të plotë dhe zemrën tuaj. Lëvizni ngadalë, jo të nxitur nga entuziazmi dhe pasioni.

Për të marr harten tuaj personale astrologike klikoni ne kete andrese 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

ose për më shumë detaje rreth hartes astrologjike personale  te detajuar mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun

ne email : http://tpimarketing@gmail.com   ne Messinger , WhatsApp, Viber Jorgo Pulla: Tel. (00355) 699 464 446

,