Parashikimi vjetor dashuria

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

 

 

Parashikimet Vjetore Sentimentale për Shenjat e Zodiakut 2022

 

 

 

Eklipset në boshtin Demi - Akrep (30.04, 16.05, 25.10, 08.11) vibrojnë marrëdhëniet romantike dhe krijojnë nevojën për përmbysje, ndryshime dhe shkëputje, veçanërisht përsa i përket situatave negative  që mund të përjetojmë në jetën tonë personale. Nuk do të jetë e vështirë të kemi kushte kufizuese që duhet t'i përballojmë me guxim dhe gjakftohtësi duke marrë vendime të rëndësishme dhe duke mbyllur cikle marrëdhëniesh që mund të na mundojnë. Në të njëjtën kohë, nuk përjashtohet mundësia që në jetën tonë të vijnë njerëz të rinj në mënyrë të papritur për të na vënë në kontakt me emocione të papara dhe për të ndryshuar të dhënat përsa i përket sigurisë dhe stabilitetit.

Saturni duke vazhduar rrugën e tij në shenjën e Ujorit mund të krijojë disa situata stresuese në marrëdhënie të caktuara, në mënyrë që të interesuarit të marrin masa dhe t'i bëjnë ato më funksionale. Shenjat e zodiakut që i përkasin Kryqit Fiks (Demi, Luani, Akrepi -Ujori) veçanërisht ata që kanë lindur në dhjetëditëshin e dytë të shenjës së tyre të zodiakut, mund të mendojnë se disa gjëra në jetën e tyre personale hasin në pengesa, vështirësi dhe nuk zhvillohen. siç do të dëshironin. Ajo që nuk duhet të harrojmë është se Saturni shpërblen çdo lëvizje të matur dhe çdo marrëdhënie, e cila “ndërtohet” mbi baza të forta.A keni fuqinë për të ndryshuar kurs, për të bërë zgjedhje të reja që do t'ju shtyjnë në një drejtim tjetër?

Katerkendeshi  Saturn – Uran ju streson disi  dhe presionoheni  për të hequr qafe marrëdhëniet dhe situatat që pengojnë zhvillimin tuaj personal. Urani është planeti i zgjimit dhe Saturni është planeti i karmës, kështu që në njëfarë niveli, ata zgjojnë karmën tuaj dhe ju udhëzojnë të largoheni nga çdo zakon dhe model i vjeteruar që pengon dashurinë. Mënyrat e vjetra të sjelljes nuk ju shërbejnë më, ju duhet të gjeni një mënyrë të re për të marrë atë që dëshironi. Këto dy energji dinamike përplasen për të provokuar rebelim, revolucion dhe liri. Ju hapen dyer të reja për të eksploruar shtigje të reja që nuk mund t'i realizonit më parë.

Jupiteri i cili do të jetë nga fillimi i vitit deri në 10/5 në shenjën e Peshqve dhe më pas do të kthehet retrogradë në këtë shenjë nga data 28/10 deri më 20/12, tregon se ky vit do të jetë shumë i favorshëm për çështjet romantike të Shenjat e ujit (Gaforrja, Akrepi dhe Peshqit) pasi do të sjellë mundësi për njohje të reja, për disa mund të sjellë një dashuri të re ose nëse dëshirojnë, një pasardhës.

Me Jupiterin që lëviz në Peshqit, ne kemi mundësinë të zbusim plagët në marrëdhënien tonë dhe të kapërcejmë situata të vjetra që na kanë stigmatizuar. Fakti është se mirëkuptimi dhe ndjeshmëria janë protagonistët dhe na ndihmojnë të hyjmë në kontakt me partnerin tonë ose me një person të ri që pushton jetën tonë. Njerëzit nga e kaluara mund të luajnë një rol të rëndësishëm teksa rivendosin kushtet dhe situatat që duhen sqaruar dhe kapërcyer.

Jupiteri, i cili është në shenjën e sundimit të tij, ju sjell dhembshuri, bujari dhe dashuri të pakushtëzuar. Dashurinë e sheh me më shumë spiritualitet, frymëzim dhe imagjinatë, ndihesh kaq bukur brenda vetes kur ndihmon tjetrin. Jupiteri tek Peshqit ju ndihmon të shpëtoni nga frenimet, mendimet negative dhe çdo gjë që mund t'ju ndajë nga një lidhje më e thellë emocionale me personin që doni.

Me Jupiterin  në Dashi nga data  11.05 deri në 28.10 dhe nga data 20.12 e në vazhdim ndjejmë se ka ardhur koha për të marrë iniciativa në të gjitha nivelet. Vendosmëria jonë na karakterizon edhe në fushën e marrëdhënieve pasi pretendojmë rinovimin e jetës sonë personale. Mund të krijojmë një atmosferë shumë sensuale për ne dhe partnerin tonë. Në të njëjtën kohë, të palidhurit nuk do të hezitojnë të pretendojnë objektin e dëshirës sonë deri në rënien përfundimtare.

Jupiteri ndërsa eshte  në Dash do t'ju japë entuziazëm dhe forcë intensive për të përmirësuar jetën tuaj të dashurisë. Ju inkurajon të jetoni në maksimum në momentin e tanishëm dhe të përdorni besimin, vitalitetin dhe pasionin tuaj për çdo gjë dhe këdo që ju sjell gëzim.

Një periudhë që duhet parë është kur Jupiteri do të takohet me Neptunin  më 12/04, diçka që do të ndikojë në gjykimin, të menduarit dhe vendimet tona. Vëmendje e veçantë për të shmangur idealizimin e personave dhe situatave duhet t'u kushtohet shenjave që i përkasin Kryqit të ndryshueshëm (Binjakët, Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit) dhe kanë lindur në dhjetëditëshin e tretë të shenjës së tyre të zodiakut.

Me Afërditën retrograde ndaj Bricjapit deri në datën 29.01 kemi mundësinë të shohim nëse mashkulli që luan pranë nesh mund të na japë një marrëdhënie afatgjatë dhe të qëndrueshme. Me kthimin e saj në rrugën e duhur do të vazhdojmë me vendime që mund të sinjalizojnë zyrtarizimin e marrëdhënies sonë.

Shoqëruesi Afërditë - Mars - Plutoni në Bricjap në fillim të muajit mars do të jetë i rëndësishëm në planin personal pasi jep ndjesinë e rinovimit dhe rilindjes së jetës sonë personale përmes hirit të saj. Pasioni dhe eksitimi dominojnë dhe intensifikojnë emocionet.

Prilli mund të jetë gjithashtu një katalizator për marrëdhëniet personale pasi lidhja Venus-Jupiter-Neptun në Peshqit krijon situata ëndërrimtare. Por duhet të shpëtojmë nga iluzionet që nuk na lejojnë të shohim objektivisht atë që duan dhe kërkojnë njerëzit që na afrohen.

Një ngjarje e rëndësishme astrologjike që do të ndodhë këtë vit dhe do të ndodhë çdo dy vjet është kursi retrograd i Marsit. Marsi këtë vit do të nisë kursin e tij retrogradë më 30/10/2022 në shenjën e Binjakëve dhe do të kthehet në rrugën e duhur më 14/1/2023 në të njëjtën shenjë. Rruga retrograde e Marsit për disa shenja të zodiakut (Peshorja, Binjakët, Ujori) mund të nënkuptojë kthime nga e kaluara dhe rindezje të marrëdhënieve më të vjetra, por për të tjerët (Shigjetari, Virgjëresha dhe Peshqit) mund të nënkuptojë një periudhë që do të ketë shumë nervat dhe tensionet.

Nuk janë mbyllur ende plagët e tua të vjetra? Me Marsin retrograd në Binjakët, zemërimi dhe tërbimi i ndrydhur shpërthejnë me forcë. Ju gjithashtu mund të përjetoni më shumë pritje ose ndjenja stanjacioni dhe shtypjeje seksuale, veçanërisht nëse jeni në një marrëdhënie që nuk ka të nesërme. Mund të rilindë edhe një pasion i vjetër dashurie, por mos nxitoni, bëni hapa të kujdesshëm përpara se të merrni vendime të pakthyeshme. Ndërsa Marsi retrograd mund të testojë durimin tuaj, ai gjithashtu ju jep mundësinë të mësoni të kontrolloni fjalët dhe emocionet tuaja. Mundohuni të gjeni mënyra produktive për të qetësuar gjithë këtë energji agresive. Provoni të vraponi ose të angazhoheni në aktivitete të vështira. Frenimi i zemërimit tuaj mund t'ju pengojë të shpërtheni në atë që doni papritur dhe gjithashtu t'ju ndihmojë të shëroni dhimbjet e humbjeve dhe gabimeve të së kaluarës.

Si PËRFUNDIM:

Viti 2022 fillon dhe mbaron me veshteresit e veta : Deri më 29 janar, planeti i dashurisë, Afërdita, është retrograde, ndaj na fton të shohim sërish zgjedhjet tona dhe atë që më në fund kërkojmë në lidhje. Nëse, për shembull, dikush dëshiron të martohet, atëherë pse të kalojë kohën e tij (Afërdita retrograde në Bricjap) majtas dhe djathtas? Gjithashtu, nga data 30 tetor, Marsi, “dashuria” e Afërditës, planeti i veprimit dhe pasionit, do të jetë gjithashtu retrogradë deri në fund të vitit.

Një tjetër fenomen i rëndësishëm për ju personalisht janë eklipset në shenjat e Marsit dhe Venusit. Pra, viti 2022 është viti që sjell një mesazh: Është koha për të hequr dorë nga e kaluara. Nëse ky person do të ishte i destinuar për ju, ai do të ishte në jetën tuaj tani. Këtë duan t'ju thonë eklipset e vitit, të cilat prekin kryesisht kryqin fiks, pra Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori.

Së fundi, mund të themi se ky vit ka mundësi për zhvillimin dhe shpërblimin e marrëdhënieve, disa mund të vijnë lehtësisht, disa të tjera mund të vijnë me përpjekjet dhe punën tonë për të zhvilluar një marrëdhënie që na intereson.

Momentet më erotike të vitit

• nga data 5 prill deri më 2 maj

dashuria nuk njeh pengesa, gjithçka mund të ndodhë

• nga data 28 maj deri më 23 qershor

Stabilizimi i marrëdhënieve, periudhë e mirë për martesë, fertilitet

• nga data 11 gusht deri më 5 shtator

seksualiteti, zhvillime pasionante

• nga data 29 shtator deri më 23 tetor

ribashkime, martesë, shoqëri, marrëdhënie të barabarta

Intervalet më të vështira

• nga data 5 deri më 29 shtator

ju jeni duke qëndruar në detaje të parëndësishme që mund t'ju largojnë nga personi për të cilin jeni të interesuar

• nga data 23 tetor deri më 16 nëntor

pasionet, xhelozia dhe posesiviteti ka të ngjarë të çojnë në ndarje mes dy njerëzve të ngarkuar emocionalisht prandaj kerkohet kujdes

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

ose për më shumë detaje rreth hartes astrologjike personale  te detajuar mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun

ne email:  http://tpimarketing@gmail.com  ne Messinger , WhatsApp, Viber

Jorgo Pulla: Tel.  (00355)   69 302 0018