PARASHIKIMET MUJORE: Korrik 2023

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

 

 

PARASHIKIMET MUJORE: Korrik 2023

Premiera e muajit duket tejet optimiste teksa Mërkuri dhe Dielli harmonizohen me Jupiterin e fatit.

Më pas vjen Hëna e Plotë e cila arrin kulmin më 3/7 te Bricjapi dhe ajo që na shqetëson është arritja e ekuilibrit të duhur mes jetës personale dhe asaj profesionale.

Më 10/7, Marsi hyn në Virgjëreshë, për të qëndruar atje deri më 27 gusht. Edhe gjatë periudhës së pushimeve puna do të jetë në orar.

Më 11/7 Mërkuri hyn në Luan. Aty do të qëndrojë deri më 29/7. Është mirë të jemi më të hapur ndaj opinioneve të të tjerëve dhe më pak këmbëngulës në opinionet tona. Me këtë pajtohet edhe gjashtëkëndëshi i Diellit me Uranin më 15/7, i cili hap derën e inovacionit.

Më 17/7 zhvillohet Hëna e re në Gaforre, e karakterizuar nga intensitet sentimental ekstrem.

Nga 23/7, Venusi kthehet në retrograde te Luani, duke nxjerrë aroma nga e kaluara dhe duke lehtësuar rilidhjen.

Mërkuri në një katërkëndësh me Uranin dhe në lidhje me Venusin në 24 dhe 27/7 bën të mundur të gjithë skenarët.

Më 29/7 Mërkuri hyn në Virgjëreshë. Na shtyn të mendojmë në mënyrë analitike dhe precize. Ne gjejmë zgjidhje për çështjet aktuale të përditshme me prakticitet dhe fleksibilitet.

Pasioni është ai që drejton çdo veprim tonë! Dashuria është motivimi që gjallëron gjithçka që bëjmë. Kjo është arsyeja pse ne ecim përpara me guxim për të dhënë gëzim.

 

Zgjidhni shenjën tuaj të zodiakut tani: