Parashikimi javor

10/08/2020 to 16/08/2020

Parashikimet javore 10 – 16 Gusht 2020

Veprimet e fshehta do t’ju rrisin tensionet në jetën personale dhe profesionale.

Kjo javë karakterizohet nga ngjarje të papritura dhe humor shpërthyes që mund të shkaktojnë tension. Ka mundësi që lëvizjet dhe pasiguritë në prapaskenë të vijnë në sipërfaqe, prandaj duhet të jemi shumë të kujdesshëm. Të hënën, 10 gusht, katrori i Mërkurit në Luan me Uranin në Dem nuk lë hapësira për mendime të pjekura, pasi veprojmë impulsivisht dhe shprehim këndvështrimin tonë në një mënyrë të mprehtë dhe konfliktuale. Ne duhet të jemi veçanërisht të kujdesshëm në jetën tonë personale, pasi nuk do të hezitojmë përmes arrogancës dhe egërsivitetit për të stimuluar negativisht vëmendjen e partnerit tonë. Eshtë e nevojshme të mendojmë për herë të dytë dhe të tretë përpara se të shprehim këndvështrimin tonë, në mënyrë që të shmangim tensionet e panevojshme.

Të enjten, më 13 gusht, Marsi në Dash në katror me Plutonin në Bricjap ngre sfondin, tendencat e kontrollit dhe manipulimit, pasiguritë dhe xhelozinë që mund të krijojnë probleme të rëndësishme në marrëdhëniet personale dhe profesionale. Ka mundësi të përpiqemi të dominojmë tek njerëzit që na interesojmë si në karrierën tonë, ashtu edhe në jetën tonë personale për shkak të frikës dhe dëshirave që kemi brenda nesh. Në të njëjtën kohë, ne duhet të jemi të kujdesshëm në situata të mundshme të fshehta që mund të pengojnë aspiratat tona personale. Kujdes nga gjuajtjet nën rrip që do të kenë kryesisht kosto psikologjik. Eshtë e nevojshme të distancohemi nga situatat që po përjetojmë dhe të mendojmë qartë dhe pa acarime se si duhet të veprojmë tani e tutje.

Java mbyllet me optimizëm, pasi ditën e diel, 16 gusht, Dielli në Luan në një trekëndësh me Marsin në Dash rrit ndjeshëm energjinë, vendosmërinë dhe pasionin në të gjitha nivelet. Në cështjet tona sentimentale të shijojmë momente unike gëzimi me miqtë dhe partnerin ose një person të ri që mund të hyjë në jetën tonë dhe të na emocionojë. Profesionalisht, na është dhënë mundësia të shprehim dëshirat më të thella me trimëri dhe dinamizëm. Ne nuk do të hezitojmë të ndërmarrim nismat e nevojshme që do të na ndihmojnë t'i afrohemi qëllimeve tona. Eshtë fakt që do të fitojmë admirimin e ambjentit në të cilin lëvizim. Për të qëndruar të informuar, mos harroni të lexoni parashikimet tona ditore çdo ditë. Javë të mbarë miq të dashur!