https://www.astrologu.al/sq/parashikimi-javor

06/05/2019 to 12/05/2019

Parashikimet javore  06/05/19 - 12/05/19

https://www.astrologu.al/sq/parashikimi-javor

Afërdita këtë javë përplaset me Plutonin, Saturnin dhe lidhjet Hënore, duke testuar marrëdhëniet, por për fat të mirë si një Zot, Jupiteri tek Shigjetari vjen për të shpëtuar!Merkuri hyn tek Demi ku takon Uranin në të njëjtën shenjë, duke krijuar një revolucion në mendjen tuaj. Dhe Dielli në marrëveshje me Saturnin dhe lidhjet ju jep miratimin e tij. Sigurisht, këto ditë duhet të merreni me shumë gjëra!Së fundmi shkoj çdo gjë mirë këtë javë!Të Hënën, më 6 Maj, planeti i komunikimitnMerkuri hyn tek Demi dhe është koha për të menduar realisht. Të merrenime financat tuaja! Jepini shembuj për dashurisë dhe vlerësimin!Por mos merrni vendime përfundimtare deri të Mërkurën, 8 Maj për të shkuar para, sepse ...Planeti i dashurisë, Afërdita fsheh dy ditë të vështira për ju të Hënën 6 – të Martën 7. Afërdita tek Dashi katror me Saturnin dhe lidhjet Hënore vendos një lidhje të rëndësishme për të testuar.Të Hënën dhe të Martën çojnë në një udhëkryq karmik një marrëdhënie ose partneritet biznesi. A do ta mbajë kjo marrëdhënie? Nëse mbijetoni këtë javë, përgjigjja më e mundshme është "po"!Prandaj, veproni me kujdes dhe pjekuri. 6 - 7 Maj nuk është një kohë e mirë për të shprehur dashurinë tuaj ose për të kërkuar para.Ndjenjat nuk janë bujare. Përdorni këtë fundjavë për të bërë lëvizje korrigjuese dhe kushtojini vëmendje asaj që ka rëndësi të vërtetë.Të Mërkurën, 8 Maj, lind një ditë të bukur! Ide të reja pasi Merkuri vjen bashkë me Uranin tek Demi.Bëhet fjalë për një çmenduri apo një ide e gjeniut që ul mendjen tuaj? Motoja juaj është zgjidhje novatore! Merrni lapsin dhe rrethoni në ditar të Enjten më 9 Maj, një ditë që ju jep dashuri, romancë, argëtim dhe kënaqësi!Kjo ndodh kur Dielli i shndritshëm bën gjashtëkëndëshNeptunin ëndërrimtar dhe perëndesha e dashurisë Afërdita formon një trekëndësh me zotin e fatit Jupiterin!Ndjenjat janë bujare. Dëshira për të shijuar jetën, për të shpëtuar nga mjerimi dhe për të jetuar momente të mrekullueshme është e madhe.Kënaqësitë, romanca dhe frymëzimi krijues shkruajnë emrin tuaj. Katrori i Afërditës me Plutonin retrospektiv rrit intensitetin e emocioneve. Ndjeni pasionin!Java përfundon në një situatë stabilizuese, pasi Dielli tek Demi vjen në një trekëndësh me Saturnin tek Bricjap dhe Lidhjet Hënore me Bricjapin dhe Gaforren.Lidhur me karmëm, të Premten 10 dhe e Shtuna 11 Maj janë një kohë e mirë. A jeni gati për të filluar diçka të re apo për të formalizuar një marrëdhënie, në një nivel sentimental apo profesional? Yjet ju japin miratimin e tyre. Siguroni fitimet tuaja dhe vazhdoni!Në fundjavën e 11-12 Majit, me Hënëntek Luani, përveç relaksimit dhe argëtimit, është koha për të marrë disa vendime të rëndësishme! A jeni gati?

Shiko gjithashtu