Yjet Weekend! çështjet sentimentale të fundjavës nga 21 deri më 23/3/2020.

Astra Weekend! Ana sentimentale në Fundjavë 21 deri 22/3/2020

Dielli në Dash

Dielli në Dash jep ndjesinë për vepra

Ekuinoksi pranveror sot, dhe shpresa se gjithcka do të celë, vjen përsëri të vendoset brenda jush.

Dashi e cel Pranverën dhe sjell një energji të madhe dhe të fuqishme.

Eshtë nevoja të besojmë përsëri se dicka do tëna aktivizojë dhe do të na nxjerrë për jashtë. Fiks këtë bën dhe një Dash tipik! Gjen synimin që e enthusiazmon dhe si një fëmijë I vogël, fillon dhe gjen mënyra për t’i arritur.Fundja, kjo është jeta e tij… fillimi dhe arritja!
Dashi nuk mundet të përgatisë programe dhe plane. Energjia e tij e pa shterueshme, e shtyn të hecë përpara pa plane, pamje, metoda… do të bëjë atë që do, pa llogaritur pasojat që do të ketë.

 

Atëher, kështu, rrethi që do të hapet tani është një rrugë në jetë. Nevoja për të kapur gjërat nga e para, të vendosim synime të reja, ti rishikojmë me një pikëpamje të re lidhjet tona, të fillojmë të besojmë përsëri në vete, me aspirancën për t’ja dalë c’farë do gjëje të ndodhë!

Tani do të bëjmëfillimin. Kjo epokë ka një dinamizëm të vecantë, sepse përcakton një rreth plotësisht tëri, atë që kemi nevojë të filluar përsëri me persona të rinj, të hyjmë fuqishëm dhe përsëri në lojë.

 

Marsi në një takim me Jupiterin shfaq mundësi të reja

Marsi, udhëheqësi i Dashit, formon një kënd takimi me Jupiterin. Klima e stinës jep as shumë mundësi të mëdha sa as mundeni të imagjinoni- dhe këto janë mundësitë që do të ndihmojnë disa të ndryshojnë plotësisht jetën e tyre…

Mjafton vetëm të keni zemrën dhe sytë tuaja hapur dhe të jeni gati për të vepruar!

Saturni hyn në Ujor dhe sjell ndryshime sociale

Të dielën, Saturni kalon nga shenja e Ujorit për herë të parë. Do të qendrojë në këtë zonë zodiake deri në 1 Korrik 2020, pasi dhe në 10 Maj do të kalojë në një rrugëtim të kundërt dhe do të kthehet përsëri në Bricjap. Do të zhvendoset plotësisht në Ujor, në 17 Dhjetor 2020.

Saturni këtu kalon në një shenjë shpirtërore dhe njerëzore. Do dëshirojë të bëjë vepra dhe të shprehë me rezultate kërkesat e shenjës, që përfshijnë ofrimin social, mbështetjen, bamirësinë, mbledhjen, shoqërinë, komunikimin, llogjikën dhe mëndimin objektiv për gjetjen e zgjidhjeve.

Ka shumë gjasa të ekzistojnë ndryshime sociale dhe tashme, me Saturnin duke përshkuar këtë zonë zodiake, të zhvillohen rryma të reja ideologjike në lidhje me cështje të rëndësishme të planetit, që do të jenë më të organizuara dhe rezultative.

Fillime të rëja, teori të reja por dhe teknologji të reja do të shpërthejnë, duke ndryshuar skenarin e deri tanishëm. Eshtë momenti I përshtatshëm, për gjetjen e zgjidhjeve në shumë probleme që deri tani mund të ngjanin pa rrugëdalje.Me këshillën e planetit, ka shumë gjasa të dhënat të munden të rivendosen se një bazë më të mirë dhe të gjenden zgjidhje që deri tani askush si ka vënë re.atëher, ndoshta, shpresa për shpëtimin e planetit mund të jetë Saturni në Ujor!

Merkuri në gjashtkëndësh me Uranin fsheh shumë surpriza të rëndësishme

Paralelisht, të dielën Merkuri krijon një kënd gjashtkëndëshi me Uranin.

E dini se gjërat e mira ndodhin aty ku se pret dhe ketu, këta dy planet, vijnë për t’ju rikujtuar përmes lajmeve të papritura dhe takime që mund të dalin. Mos harro se gjithcka ndodh për një arsyje, për këtë arsyje përpiqu të gjeni mënyra me të cilër mundeni të përfitoni dhe ju brenda të dhënave të reja që shfaqen!

Ndoshta të zëvëndësoni tema që nga periudha e kaluar mbetën pezull apo lidhje që ishin tronditur.

Dhe kryesisht nëse bëni pjesë në Dem, Gaforre, Virgjëresha, Bricjap dhe Peshq, rrethi i ditëve mund të fshehë surpriza të rëndësishme! Kujdesuni ti shfrytëzoni!

 

Dashi

Dhe po, për ju Dash, kjo fundjavë, më hyrjen e Saturnit Në Ujor, sjell ndryshime në jetën tuaj sentimentale, një kënd pozitiv për ju.Filloni të shihni jetën tuaj me më pjekuri, merrni vendime për lidhjen tuaj të cilat reflektohen në të ardhmen tuaj. Nga ky dyditësh dhe pas, kuptoni se nëse lidhja juaj deri tani ishtë e lëkundur, duhet ta bëni të sigurt dhe të qëndrueshme.

Për ju Dashët e mij, që nuk keni lidhje, në fundjavë keni mundësinë të fitoni ndonjë person që do mundej të qëndrojë pranë jush dhe flas serjozisht.Saturni kalon nga Ujori dhe ju shtyn të merrni vendimet e sakta për të ardhmen e jetës tuaj sentimentale, diku me siguri shkon mendja juaj në një person që I përmbush të gjitha parametrat për t’u bërë gjysma juaj më e mirë, nuk keni vec se ta realizoni dhe të lëvizni drejt tij.

Demi

I dashur Dem, ngjarja më e madhe e fundjavës është se Saturni hyn në Ujor.Ju kërkon të rivlerësoni dhe të riorjentoni lidhjen tuaj, të shikoni me sy të qartë nëse lidhja që keni, është mbështetur në një terren të përshtatshëm apo bazat e saj janë të forta.Ftoheni tënxirrni përfundime të qarta dhe të përhershme nëse keni një lidhje e cila vazhdimisht ka tensione dhe aspak mirëkuptim, duhet të bëni dicka për këtë.Nuk ka arsyje të mbani një lidhje e cila nuk ka të ardhme por as të tashme.

Për ju Dema, fundjava me të dhëna se Saturni kalon në Ujor, dëshiron t’ju kërkojë të vendosni një rregull në gjërat tuaja sentimentale akoma dhe në ata që keni shoqëri, cili është ambjenti tuaj.Ju kërkon të gjeni nëse tashmë ekziston një njeri në jetën tuaj, nëse ju pëlqen dmth dhe nëse ju përshtatet dikush me serjoz.Në rast se nuk ka, duhet të formoni një pamje të qartë se c’farë dëshiron në hyjë në jetën tënde.

Binjakët

Binjakët e mij, gjatë kësaj fundjave dhe një periudhe të gjatë kohore do t’ju shqetësojë shumë lumturia juaj personale, zhvillimi dhe e ardhmja e jetën tuaj sentimentale. Saturni në Ujor ju bën të mos lini asgjë në dorë të fatit, shprehjen “sa shkojnë e vijnë” do ta nxirrni nga mendja dhe fjalori juaj. Hapa të sigurta dhe biseda të qarta midis jush dhe partnerit do t’ju dërgojnë të merrni një nga vendimet më të pjekur që keni marrë ndonjëherë për të ardhmen e përbashkët.

Mund të ndjesh se ju prenë krahët, dhe socialitëti juaj të jetë kufizuar shumë këto ditë që Saturni kalon nga Ujori është një nga ngjarjet më të mira dhe favorizuese astrologjikisht dhe pavarësisht kaq shumë të zeze që mund të shohim rreth nesh, ju do t’ju ndihmojë shumë. Rëndësi nuk ka të keni rreth jush shumë njerëz dhe të njohur, por të gjeni një njeriu të vetëm që do t’ju përshtatet dhe me besoni se jeni në një rruge të drejtë.

Gaforrja

Për tu Gaforrja imë, kjo fundjavë pritet të jetë e bukur, romantike dhe e ngrohtë, nga njëra anë Hëna që do të jetë tek Peshqit dhe Merkuri që do të formojë gjashtkëndësh më Uranin. Do të komunikoni me njeriun tuaj, do flisni hapur, do të afroheni dhe të kaloni caste të lumtura. Karantina në rastin tuaj është një mundësi e mirë të jeni me personin që dashuroni dhe të kaloni kohë cilësore së bashku.Zbuloni veten dhe partneri juaj ju.

Për ty Gaforre. Që ske asnjë lidhje, këtë fundjavë vec se mund të jeni shumë të kufizuar, si të gjithë në, ju Hëna që do të ndodhet tek Peshqit dhe me gjashtëkëndëshin e Merkurit me Uranin mund t’ju sjellë komunikim me persona që kishit kohë pa i parë. Nuk përjashtohet, të filloni një bisedë të ngrohtë me ndonjë person dhe do të krijoni një tërheqjë të bukur midis jush, pasi dhe mund të bëhet fjalë për një njëri të njohur, por ndoshta dhe jo, kiji kujdes.

Luani

Luani im, këtë fundjavë fillon një periudhë për ju ku do të analizohën të gjitha lidhjet, do ti studjoni shumë mirë, me kritere që kanë të bëjnë më lumturinë tuaj personale dhe sigurisht me c’farë ju bën të lumtur. Saturni në Ujor ju kërkon të largoni nga jeta dhe përditshmëria juaj cdo njeri që nuk ju shkon dhe kjo sigurisht prek dhe jetën tuaj sentimentale nëse keni lidhje që nuk ju kënaq në asgjë, duhet të merrni masa.

Për ty Luani im, që nuk keni një lidhje, Saturni kalon nga Ujori, kjo do të thotë se shoqëritë tuaja, lidhjet tuaja në punë, akoma dhe nëse ndonjë person ju pëlqente shumë, duhet të uleni në tavolinë vetëm dhe të kuptoni c’farë qëndron dhe c’farë ikën, cilët ju qëndruan pranë dhe cilët u treguan korrekt ndaj pritshmërive tuaja? Erdhi ora të vendosni një rregull në tëgjitha këto. Do mundej të ishtë një fundjavë erotike mjafton të kuptoni se gjetët personin që ju përshtatet shumë.

Virgjëresha

Virgjëresha imë, Merkuri në gjashtkëndësh me Uranin, krijon kushte të përshtatshme për të kaluar një fundjavë të bukur dhe harmonike.Gjashtkëndëshi ju bën të keni ide prototype për të kaluar kohë cilësore me partnerin tuaj, asgjë nuk ju ndal akoma dhe kufizimi. C’farë do që të ndodhë, ju do ta krijoni lumturinëbrenda shtëpisë tuaj, flisni, hapuni, shprehuni dhe rrefeheni sesi ndiheni, afroheni më shumë shpirtërisht me personin tuaj.

Virgjëresha imë, për ju që jeni të lirë, Merkuri në gjashtkëndësh me Uranin, kjo fundjavë nuk është një kënd negative, madje mund të sjellë komunikim ose brenda rrjeteve sociale ose nëse dëshironi të merrni një vendin për të folur me një person që keni kohë pa I folur dhe sigurisht nuk ju është I panjohur. Nuk përjashtohet të lindë dicka erotike brenda mesazheve, ndaj kijeni parasysh.

Peshorja

Peshore, këtë fundjavë dhe për një periudhë të gjatë kohore, ndryshojnë shumë gjëra në jetën tuaj.Saturni që hyn në Ujor sjell përmbysje në jetën tuaj sentimentale, por mos u tremb, është për mirë. Erdhi casti të shihni dhe të përballeni me pjekuri në lidhjen tuaj, të shihni perceptivat për një të ardhme të përbashkët, ndaj dhe atëher nuk përjashtohet brenda këtyre dy ditëve të bëni biseda sqaruese me partnerin tuaj, por të jeni të sinqertë dhe me veten tuaj.

Për ju Peshore, kjo fundjavëështë shumë poziyive për ju, pasi brenda kontakteve tuaja ekziston një person me synim t’ju afrohet, ndoshta për shkak të ditëve kuptojmë shumë vlerat tona dhe kërkojmë dashurinë e vërtetë. Ndoshta e keni gjetur gjysmën tuaj tjetër dhe nuk e dini?Saturni në Ujor ju kërkon të merrni një vendim të pjekur për të ardhmen tuaj, për lumturinë tuaj erotike dhe kur të vijë ora në jetën tuaj mbani mend se do të qëndrojë përgjithmonë.

Akrepi

Akrepi im, këtë fundjavë ju presin shumë ndryshime të mëdha në jetën tuaj sentimentale. Hëna do ndodhet në Pëshqit, ndaj do t’ju krijojë një situatë romantike, një lumturi në lidhjen tuaj dhe fjalë tëëmbla dhe të ngrohta që shkojnë e vijnë. Ama ngjarja tjetër shumë e rëndësishme është se Saturni shkon në Ujor dhe ju kërkon të vendosni rregull përfundimtar në jetën tuaj sentimentale, nëse dicka nuk shkon mirë dhe e tërheqin nga lidhje nga flokët, atëher erdhi ora të bëni dicka për ktë.

I dashur Akrep, këtë dyditësh, e kemi Hënën qëështë në Peshqit dhe Saturnin që kalon në Ujor për një periudhë të gjatë. Eshtë një dyditësh që ka synim të ndryshojë mënyrën që mendoni, të sqaroni cilët janë miqt tuaj, cilët ju qëndruan pranë dhe me cilët do të vazhdoni të vazhdoni shoqërinë në të ardhmen. Ky kënd i Saturnit sqaron vëndin për përshtypje të gabuara që ndoshta keni për ndonjë person, për person që mund t’ju pëlqejë prej kohësh dhe ndryshoni mendim.

Shigjetari

Shigjetari im, me hyrjen e Saturnit në Ujor, ju bën të përballeni me pjekuri dhe një serjozitet ndaj jetës tuaj sentimentale. Vendosni të dhënat diku dhe kujdeseni të shihni sesi të arrini tek lumturia juaj e vërtetë, këto dy ditë janë një fundjavë që do të sqaroheni përbrënda, c’farëështë ajo që dëshironi realisht nga partneri juaj pasi ky kënd I Saturnit, ju ndihmon të fitoni prosperitet në dashuri dhe të ketë jetëgjatësi lidhja me c’do mënyrë.

Për ty Shigjëtari im, i cili nuk keni për momentin një lidhje, kalimi I Saturnit në Ujor ju ndihmon të sqaroni pamjen e dëshirave tuaja.C’farë kërkon nga një partner?Dëshiron të fitosh një lidhje të përjetshme në jetën tënde, dëshiron të ndani caste dhe të kesh një person përkrah? Ftoheni jo vetëm tu përgjigjësh këtyre pyetjeve që do të krijohen pa e dashur, por gjithashtu mundesh të shihni nëse jeni me fat, një person që njihni tashmë dhe do t’ju përshtatej pritshmërive tuaja plotësisht.

Bricjapi

Merkuri në gjahstkëndësh me Uranin, krijon kushte ideale për jetën tuaj sentimentale.Gjeni kohë për ti dedikuar partnerit tuaj, të kaloni caste shumë të bukura që ndoshta më parë nuk e kishsit mundësinë për ta bërë.Ja dhe dicka e këndshme që sjell ky ndryshim i karantinës, afroheni më shumë, hapeni dhe e gjithë frika që mbizotëron këto ditë thyhen mbrojtjet e saj. Ju bën një nga personat më tëëmbël të rrethit të shenjave të zodiakut, jo sepse ndiheni delikat, por sepse ia vlen mundi te kaloni caste të vërteta me partnerin tuaj. Për ju Bricjap, këtë fundjavë do të rezultojë se do të keni një shoqëri shumë të mirë dhe miq të mirë, që ose do ndjeni mbështëtjen e tyre ose do ndani ankth. Më e rëndësishmja është se do të ndryshojnë prioritetet tuaja, Merkuri në gjashtkëndësh më Uranin do mundej të krijontë një komunikim të ri në jetën tuaj me person që ka shumë për tju thënë, dhe nuk përjashtohet zemra jote të rrahë pak më fortë kur merr mesazh nga ai person I caktuar.

Ujori

Ujori im, bëhuni gati të mirëprisni dhe të pranoni Saturnin në shenjën tuaj. Atëher nga kjo, këtë fundjavë do të filloni të ndjeni se erdhi momenti dhe nuk shtyhet, të sqarohet pamja njëher për mirë në jetën tënde sentimentale. Keni një lidhje të mirë?Keni themele të forta dhe të qëndrueshme?Ia vlen të vazhdoni në hapin e ardhshëm në dicka më serjoze? Apo ndoshta keni pritshmëri nga një person I cili nuk mundet t’ju ofrojë dashurinë e tij.Jepni përgjigje, duhet ta bëni dhe të jeni të sigurt për të nesërmen që dëshiron të kesh në jetën tënde.

Ndërkohë për ty Ujori im, këtëfundjavëdo ndjeni prezencën e Saturnit në shenjën tuaj, vjen për të ndryshuar jetën, ta bëjë më të sigurt dhe të bukur, më të qëndrueshme dhe optimiste. Nuk përjashtohet brenda këtyre dy ditëve të sqaroni miq, shokë, lidhje, familje dhe të vendosni në një rregull dhe ata që do të qëndrojnë të jenë ambjenti që do t’ju mbrojë plotësisht. Ekziston një rast të largoni persona që nuk kanë asgjë për të ofruar.

Peshqit

Peshqit e mi, Hëna do ndodhet në shenjën tuaj këtë fundjavë, kështu që kërkoni harmoninë dhe romantizmin në lidhjen tuaj. Eshtë një moment I mirë të qëndroni në shtëpi, ashtu sin a drejton dhe periudha, të kalojmë caste të bukura dhe të afrohemi më shumë me partnerin tonë. Gjithashtu Merkuri formon gjashtkëndësh me Uranin, është një kënd që ju sjell imagjinatë për të kaluar ndryshe nga se ishit mësuar së bashku. Ta shtyni të bëni gjëra që do t’ju mbyshin përditshmërinë tuaj dhe do t’ju japing ajër optimizmi.

Për ju Peshqir e mi, që nuk keni një lidhje dhe vendosët të rrini në shtëpi, të mbani mend se ekziston një mënyrë tjetër për të mos u humbur erotizmi juaj. Hëna do të jetë shenja juaj dhe Merkuri do të bëjë gjashtkëndësh me Uranin, në rrjete sociale ekziston një person që e dini dhe ju njeh dhe komunikimi juaj është gjithnjë ndryshe. Nuk është keq të komunikoni me këtë dhe të relaksoheni duke patur ndërmend se një person ju mendon qoftë dhe nga distance.

 

Shiko gjithashtu