Venus në gjashtëkëndësh me Uranin

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

Flertim dhe zhvillime pozitive

Nga data 23 deri në 28 maj, Afërdita në Gaforren e ndjeshme do të jetë në një gjashtëkëndësh ndaj Uranit, një aspekt i favorshëm për Demin, Gaforren, Virgjëreshën, Akrepin, Bricjapin dhe Peshqit e lindur në dhjetditshin e dytë dhe për ata me planetët Ashendent ose/dhe personal. Hëna, Mërkuri, Venusi dhe Marsi) nga shkalla e 16-të deri në 21-të e shenjave të mësipërme.

Këto ditë ju ndjeni nevojën për t'u lidhur më mirë me njerëzit përreth jush, me aspektin e Venusit (dashuria, jeta romantike, financat) dhe Urani (ndryshime të papritura, të ardhme, zhvillime). Çfarë do të thotë kjo; Kjo do të thotë të bëni një hap prapa nga emocionaliteti i tepruar (Kanceri) dhe drama, t'i vendosni ndjenjat tuaja nën një mikroskop dhe të përdorni logjikën (Urani te Demi) për t'i analizuar ato. Zakonisht ne priremi të mendojmë se emocioni dhe logjika janë dy gjëra kontradiktore, por në këtë periudhë ato funksionojnë së bashku veçanërisht mirë.

Megjithatë, nëse jeni në një lidhje me një person intensivisht kontrollues, i cili është xheloz për ju dhe dëshiron të njohë çdo lëvizje tuajën në çdo kohë, atëherë Urani reaktiv ju bën të rebeloheni përballë çdo lloj shtypjeje dhe në përgjithësi këto ditë. ju dëshironi të distancoheni nga personi që ju intereson, figurativisht ose fjalë për fjalë, në mënyrë që të shihni se ku po shkoni. Por miqësitë tuaja janë ato që mbajnë çelësin dhe njerëzit në mjedisin tuaj miqësor bëhen guri mbi të cilin mbështeteni për të diskutuar atë që ju shqetëson në lidhje.

Në mbyllje, Venusi, planeti i lidhur me paratë dhe të ardhurat, sjell mundësi të papritura për të ardhura, falë ndihmës së Uranit të papritur, veçanërisht nëse horoskopi juaj e mbron këtë. Pra, tani ju po përfitoni nga sipërmarrjet inovative që në fund të fundit forcojnë xhepin dhe portofolin tuaj.

Shiko gjithashtu