Tre gjëra qëi bëjnë shenjat e zodiakut të kalojnë mirë!

 

Dashi

Klasiket, një lojë futbolli, basketbolli, boksi janë kënaqësia e Dashit. Vecanërisht nëse merr pjesë dhe ai vetë. Nëse është thjesht publik dhe e shoqëron, uluni pak larg tij, mos ju prekë ndonjë gjest i pavetëditshëm enthusiazmi…

Një shëtitje në Luna Park është gjithashtu një ide e mirë. Jo sigurisht për të hipur në karuzel dhe në rrotën e madhe. Emrat si “mallet ruse” dhe “cekici” ju thonë dicka? Do të ndjeni marrëmëndje vetëm sa i shihni, por Dashi do të bëjë me kënaqësi 3-4 raunde.

Garat me makina dhe motorra në rrugëtokësore është një pamje live shumë e dashur. Vecanërisht nëse kalojnë dhe shumë pranë shikuesve, që për pak sa nuk bien mbi të. Por kështu ngrihet adrenalina!

 

Demi

Për një dem, nuk kuptohet arëgëtim që të mos përfshijë një vakt të mirë në një pikë kohore të saj- nuk ka rëndësi kur. Përkundrazi, nëse ushqimi nuk është i arritur, shkatërrohet menjëherë e gjitha dalja.

Trajtimi dhe kujdesi në një spa (masazh, sauna dhe të tilla) do t’ju falin një kënaqësi të fortë sensuale. Demi jeton brenda aurës së shqisave dhe kjo ndjesi për tëështë nr 2, pas ushqimit…

Për shkak se e adhuron traditën, është i aftë të argëtohet akoma dhe në një museum. Dhe përshkak se e adhuron tokën, vizitat në një ekspozitë me lloje kopshti do ta kënaqë… madje më shumë sesa ju.

 

Binjakët

Një turne në vënde të ndryshme argëtimi, të tipit “tavern”, do ta bëjë të zbukurohet këndshëm mbrëmja e Binjakëve. Ose për tu gjëndur në një feste me 500 të ftuar. Shkëmbimi i oersonave ose vendosjeve, një nga të dyja, duhet patjetër të ekzistojë. Nëse i gjen të kombinuara, aq më mirë!

Në nëvojë, po shkojë me kënaqësi dhe në mbledhjen e përgjithshme të pallatit ose të këshillit të lagjes. Kuvendues të jenë dhe ku të jenë…

Vëreni një Binjak në një qëndër tregtare me telefona celularë dhe mjete të tjera komunikimi dhe riktheu ta marrësh pas dy orësh. Ndërkohë që do të ketë ngritur gjysmën e dyqanit…

 

Gaforrja

Dasmat dhe pagzimet, për të shumë njerëz janë thjesht një detyrim, për Gaforren përbëjnë një shkak për tu emocionuar, tëëndërrojë ose t’ju cmendë më pas me grindjen e tij, se kur do të vijë dhe ai momenti i tij i lumtur.

Një shëtitje pranë ndërtesave të braktisura, që krijojnë skenare “interesante”, përbën një joshje të cuditshme për Gaforren. Ka dicka shumë gothic… Pas, do të uleni në dritën e hënës dhe do të shkëmbeni mendime për aktulitetin e gjithckaje.

Mbjedhjet familjare janë për një Gaforre nga situatat e tipit “më merrni nga ktu edhe nëse jam duke qarë”. I adhuron, por luan rolin e indiferentit për të mos u dukur… qaraman.

 

Luani

Qëndrat e natës janë krijuar për Luanët. Atje do të bëjnë figurën e tyre, në buzukia dhe me ciftetelia, në porositë e tyre, në sjelljet autoritare dhe në “dëmet” e tyre. Gjithmonë do të jenë tavolinë e parë pistë, kuptohet.

Vëndet ku shkojnë të njohurit, përbëjnë një joshje për Luanin. Akoma dhe nëse nuk përfshihet tek ta, është cështje kohë për të hyrë në klub. Për të njëjtën arsyje, i shijon të gjitha projekjet kinematografike dhe teatrale me mbretësi, heronj dhe magjistarë. Kolegët e tij janë ata…

Shopping është për të një mundësi argëtuese për tu kujdesur për pamjen e tij të vyer. Ashtu si dhe parukeria ose qëndrat e estetikës. Nëse jeni idol, i vëreni këto.

 

Virgjëresha

Për Virgjëreshën nuk kuptohet argëtim që nuk i ofron dhe mirëmbajtjen shpirtërore. Ose në shpëtimin e shpirtit të tij… C’farë do thonit për të shkuar në inagurimin e Muzeut të Historisë dhe Fizikës? Ose në koncertin e muzikës së dhomës që bëhet për një qëllim bamirësie?

Nëse qëndron në shtëpi, nuk i duket aspak keq. Përkundrazi, do të kalojë shkëlqyeshëm me ndjekjen maratonë të gjithëdvd të episodeve të Grey’s Anatomy. Shpresojmë të mos rinqethen disa barqe.

Keni riparë një person që kalon mirë duke larë makinën, dritaret, muret? Jo për gjë, por zbuloi disa pastrues të rinj në super market dhe dëshiron t’i provojë.

 

Peshorja

Ekspozita artistike, koncerte, locale me shije, janë për Peshoren vëndet ku kalon mirë. Nuk është aq luksi që ka rëndësi, sa “niveli”. E kërkon dhe në shoqëritë e tij. Vendoseni midis artistët dhe të kuptuarit, dhe merrini shpirtin.

Nëse nuk mundet të marrë “mëngjes në local” ashtu si në filmat klasikë, do të kufizohet në vërdallisjet në dyqanet më të shtrenjta. Akoma dhe nëse nuk e ka mundësinë të blejë, i mjafton të mundet të shohë, të provojë, të prekë cilësinë.

Paraqitja e tij e jashtme është një pjesë integrale e bukurisë që e rrethon. E shijon pafundësisht të kujdesen për të dhe ta zbukurojnë. Nuk vjen dhe ti?

 

Akrepi

Shoqërimi i Akrepit me njerëz nuk është i thjeshtë ashtu si të personave të zakonshëm, të tipit flasim, argëtohemi etj. për tëështë shkak për thellësi psikologjike. Gjithashti, për të zbuluar se kush ngacmohet me kë, në fshehtësi dhe ilegalisht.

Për Akrepin, të bëjë skena xhelozie është argëtim i vërtet. Dhe nuk i bën vetëm me partnerin e tij erotik. Mund të jeni shokë, prind ose fëmija e tij dhe të gjeni belanë përse vendosët dikë tjetër mbi të.

Nëse nuk e dini cilat vënde shquhen se kanë dicka të cuditshme, misterioze dhe shenjëstruese, Akrepi do t’ju drejtojë atje me kënaqësi. Mund të bëheni dëshmitar i ndonjë fenomeni parapsikologjik. Mos u ironizoni, se e pësuat.

 

Shigjetari

Mendimet e Shigjetarit për argëtim përfshijnë lojërat e paintball në pyll dhe fluturime me parashutë. Ashtu si kuptoni, për të shkuar thjesht në kinema, do të pranohet vetëm nëse bëhet fjalë për një film plotësisht adventurë dhe enthusiazmues, i xhiruar në 3D.

Në vëndet që gjen gjëra interesante, përfshihen vëndet që lagen nga dete, kopshtet zoologjik, akuariumet, dhe pet-shop. Nëse nuk i duroni, mund t’u jepni për shoqëri fëmijën tuaj ose mbesën. Do të kalojnë ata mirë, dhe ju akoma më mirë.

Akoma dhe nëse tashmë nuk e keni mundësi për një udhëtim të largët, i mjafton ta programatizojë dhe tëëndërrojë. Kalon shumë mirë atëher duke admiruar hartat dhe drejtimet për udhëtim.

 

Bricjapi

Një ditë për sipërmarrjet është për Bricjapin një mundësi për të kaluar shumë mirë. Nuk do të keni probleme sesi do të mohonin për ta shoqëruar, sepse thjesht nuk do t’jua sugjerojë.

Kudo që të bëhet fjalë të shkojë, do duhet të ketë rezervuar një pozicion, tavoline etj. Dhe për më tepër, dalja dhe përbërja e shoqërisë të jetë organizuar muaj më parë.

Mos harroni se për Bricjapin, argëtim kuptohet dhe të qëndrojë në shtëpi, duke bërë punë që ka marrë nga zyra, të cilat do të ulet t’i bëjë aty, nëse nuk i grindeni se kaloi kaq shumë orë në zyrën e tij. C’farë përsëri po grindesh?

 

Ujori

Ujori është tip që nuk e “mban” shtëia dhe e shijon realisht të ndodhet me njerëz. Bashkë me të do të mbusheni me dalje, shoqëri dhe njohje të reja. Por nëse keni mase shtëpie, do të vuani…

Dicka tjetër që sigurisht shijon është aktivizimi, bamirësia dhe gjëra të tilla. Të lidhet me zinxhira në pemë që dëshiron të presë bashkia, të ndajë fletushka, të mbledhë firma… Nuk e bën nga dëtyra, e ndjen vërtet!

Ka mundësi që interesat e tij metafizike ta drejtojnë për të ndjerë fuqinë energjike të vëndeve të lashta të shenjta, si Akropoli, Sunio, Dhelfi. Fundja, taverna ka dhe atje afër.. Për më pas, flasim.

 

Peshqit

Peshqëve u pëlqejnë pamjet, dhe shkon me kënaqësi në kinema, teatro, shfaqje kërcimi, opera… Por me një kusht: të bëhet fjalë për një histori sa më shumë të jetë e mundur emocionale. Asnjëherë, asnjë e metë nuk do t’i duket e eksagjeruar.

A nuk është mirë të uleni dhe të relaksoheni? A, kur arriti në fund kjo shishja e verës? Merr një tjetër, ju lut.

Nëse për shumë njerëz blerjet përbëjnë argëtim, Peshqit i kalojnë, por ekskluzivisht në një objekt të caktuar: këpucët. Eshtë një procedurë funksionale, pothuajse e adhurueshme. I admiron si i hutuar besnik në vitrine dhe i blen duke sakrifikuar me dedikim fetar të gjithë rrogën e tij të mbetur.

 

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu