Tigri 2021 - Horoskopi Kinez

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

Tigri 2021 - Horoskopi Kinez

Tigri është shenja e tretë e zodiakut në astrologjinë kineze. Horoskopi kinez i Vitit të Ri parashikon për shenjën tuaj të zodiakut se nga njëra anë do të ketë shumë sfida për të përballuar, por nga ana tjetër do të ketë një shenjë pozitive në fund. Ju do të keni tre yje kinezë me fat që shkëlqen mbi ju, të cilat do t'ju japin energji dhe një qëndrim pozitiv në jetë. Sidoqoftë, disa yje të pafavorshëm do t'ju sjellin disa pengesa dhe fatkeqësi, por ato nuk do të jenë katalitike.

Fati do të ndikojë pozitivisht në imazhin tuaj në vendin tuaj të punës. Do të shkoni shumë mirë me kolegët tuaj dhe do të jeni të njohur për shkak të zellit tuaj. Pavarësisht nga puna juaj e shkëlqyeshme, shefi ose shefi juaj mund të mos jenë të kënaqur me ju. Do të duhet pak vëmendje.

Ju duhet të përdorni mirë fatin tuaj kur bëhet fjalë për karrierën tuaj, financat dhe marrëdhëniet. Energjia Yan është shumë e fortë këtë vit, dhe energjia Yin është jashtëzakonisht e dobët. Yan përfaqëson energji mashkullore, e cila na çon në përfundimin se seksi mashkull do të luajë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj gjatë vitit, pavarësisht nëse është babai juaj, vëllai apo një mik.

Trendet e vitit tregojnë gjithashtu se duhet të keni kujdes me vendimet që merrni në jetë. Jini gjithashtu të përgatitur për sfidat që do të përjetoni. Gjithmonë duhet të jesh i përgatitur për skenarin më të keq, sepse kurrë nuk e di se çfarë do të sjellë jeta. Muajt ​​më të mirë hënor për Tigrin këtë vit kinez do të jenë tetori, shtatori dhe maji. Duhet të keni kujdes gjatë korrikut dhe prillit.

 

Cështjet Sociale dhe Emocionale për 2021

Horoskopi Tigrit tregon një vit plot mundësi për sa i përket jetës suaj emocionale dhe marrëdhënieve tuaja në përgjithësi. Megjithatë, nuk ka asnjë garanci se do të takoni shoqen tuaj të shpirtit, ata që janë në kërkim të partnerit tuaj të jetës. Ju duhet të jeni të durueshëm dhe të qetë për të gjetur personin që i përshtatet karakterit dhe personalitetit tuaj. Nëse jeni i lirë, mund të gjeni lehtësisht partnerë seksualë, pasi do të tërheqni fansat me rehati. E vetmja gjë që duhet të bësh është të jesh pak më i shoqërueshëm. Dhe e dini, mbase fillon një marrëdhënie që ka perspektiva mjaft të mira.

Për ata që janë në një lidhje ose janë të martuar, duhet të përpiqeni sa më shumë që t'i gjeni me partnerin tuaj dhe të kërkoni zgjidhje për çështje që ju shqetësojnë. Përmirësoni aftësitë tuaja të komunikimit në mënyrë që të jeni në gjendje të ndani ndjenjat dhe mendimet tuaja të vërteta me partnerin tuaj.

 

Karriera dhe Financat për 2021

Sipas karakteristikave tuaja të zodiakut, ju jeni njerëz që punoni shumë dhe jeni të vendosur të keni sukses me çfarëdo që të bëni. Ju do të përballeni me disa vështirësi dhe sfida në fillim të vitit kinez, por nuk duhet të humbni peshë, sepse gjërat së shpejti do të bëhen shumë më mirë. Gjysma e parë e vitit do të jetë pak e vështirë, por gjysma e dytë do të jetë mjaft e qetë.

Horoskopi kinez parashikon që pasuria juaj financiare do të jetë më e mirë se vitin e kaluar. Do të keni të ardhura shumë të mira nga puna juaj kryesore, por edhe mjaft nga e dyta, ajo suplementare. Do të keni të ardhura të rritura, sepse do të keni një marrëdhënie pune më të qëndrueshme ose një punë më të qëndrueshme gjatë vitit. Edhe nëse përballeni me disa vështirësi, mos harroni se familja dhe miqtë do të jenë pranë jush, të gatshëm t'ju mbështesin.

 

Shëndeti dhe jeta sociale për vitin 2021

Parashikimi i përgjithshëm për vitin tregon se shëndeti juaj do t'ju shkaktojë disa shqetësime këtë vit. Ju nuk pritet të keni sëmundje serioze ose probleme thelbësore shëndetësore, por do të jeni të prirur ndaj infeksioneve bakteriale, veçanërisht nga ushqimi që hani dhe viruse, të tilla si gripi. Kushtojini vëmendje të veçantë dietës tuaj për të shmangur problemet që lidhen me sistemin tuaj të tretjes.

Në mjekësinë parandaluese, kujdes të veçantë për higjienën e zgavrës tuaj me gojë, pasi shumë infeksione bakteriale mund të fillojnë në gojë ose dhëmbë. Vizita juaj e rregullt tek dentisti mund t’ju ​​shpëtojë nga vuajtjet. Dhe shëndeti juaj mendor do të ketë nevojë për vëmendje të veçantë gjatë vitit kinez 2021, pasi do të keni një tendencë drejt melankolisë dhe depresionit. Kërkoni ndihmën dhe udhëzimet e një specialisti, në mënyrë që të mos vuani pa nevojë.

 

Jeta familjare për vitin 2021

Gjatë vitit ju duhet të rregulloni detyrimet tuaja në mënyrë që të keni gjithmonë në dispozicion disa kohë për familjen tuaj. Gjithsesi duhet të gjesh një ekuilibër midis jetës tënde profesionale dhe personale, e cila aktualisht mungon, tani do të ketë një arsye shtesë për ta bërë këtë. Ju duhet të tregoni se jeni të paktën emocionalisht i pranishëm në familjen tuaj.

Ata prej jush që kanë pasardhës, fëmijët tuaj duhet të provojnë praninë tuaj fizike dhe dorën tuaj udhëzuese në edukimin e tyre. Ata do të duhet të ndiejnë që ju jeni të pranishëm dhe mund të mbështeten tek ju.

 

Tigri 2021: Muaji pas - muaji me pak fjalë

Janar 2021: Sipas parashikimeve të përgjithshme astrologjike të muajit, do të ketë diçka që duhet të festohet siç duhet!

Shkurt 2021: Merrni pjesë në bamirësi këtë muaj dhe ofroni kohën tuaj ose gjithçka që mundeni për bashkëqytetarët tuaj më pak me fat.

Mars 2021: Muaji do të ketë një shenjë të përzier, kështu që duhet të keni kujdes për zgjedhjet dhe vendimet tuaja.

Prill 2021: Qëndroni të përqendruar në detyrat tuaja dhe qëndroni larg trazirave, mosmarrëveshjeve dhe intrigave.

Maj 2021: Eshtë një muaj me perspektivë pozitive, pasi fati është në anën tuaj në profesionin tuaj, financiar dhe emocional.

Qershor 2021: Përdorni talentet dhe aftësitë tuaja në mënyrë krijuese, por mos harroni anën praktike të jetës. Kombinojini ato dhe do të arrini gjëra të mëdha!

Korrik 2021: Kujdesuni për shëndetin tuaj! Në këtë periudhë të vitit, sistemi juaj imunitar do të jetë i prekshëm.

Gusht 2021: Tregoni mirësinë tuaj në veprim dhe bëni veprën tuaj të mirë! Dhe universi do të duhet t'ju japë, kur të vijë koha e duhur.

Shtator 2021: Eshtë një muaj shumë i mirë, sepse cilido që vendosni një qëllim do ta arrini!

Tetor 2021: Ky muaj do të ketë një lajm të mirë në aspektin financiar dhe emocional. Fati do të jetë shumë i dukshëm në jetën tuaj!

Nëntor 2021: Eshtë një muaj faljeje dhe pajtimi. Lini pas hidhërimin për ata që ju lëndojnë ose ju mërzisin, por gjithashtu merrni parasysh veprimet tuaja dhe kërkojuni falje njerëzve që ju lëndojnë ose ju lëndojnë, me dashje ose pa dashje.

Dhjetor 2021: Mos i kushtoni vëmendje atyre përreth jush, mos e largoni vëmendjen nga gjërat që ndodhin përreth jush. Përqendroni përpjekjet tuaja në punën tuaj dhe gjithçka do të shkojë mirë!

 

Këshilla për Feng Shuin 2021

Sipas Feng Shui, shenja juaj e zodiakut ka jeshile dhe blu si ngjyrat me fat për 2021. Drejtimet e favorshme të horizontit janë jugu dhe juglindja, gjë që do t'ju sjellë fat. Sa për numrat tuaj me fat, shënoni 3 dhe 4!

 

Fati për 2021

Do të ketë gjëra që mund të rrisin fatin tuaj gjatë Kinezishtes 2021. Vini re ditët tuaja me fat janë data 16 dhe 27 e çdo muaji hënor. Lule që mund t'ju sjellin fat janë zambakët dhe kanella. Sidoqoftë, nëse ngjyra kafe përfshihet në buqeta, numri 6, 7 ose 8 dhe drejtimi në jugperëndim, jo ​​vetëm që fati juaj zhduket, por ju gjithashtu ftoni fatkeqësinë të trokasë në derën tuaj!

 

Në përfundim

Në përgjithësi, ky vit do të jetë i mirë, nëse bëni zgjedhje të mira dhe lëvizje korrekte. Dëgjoni instiktin tuaj dhe ndiqni gjithmonë zemrën tuaj, sepse nuk do të humbni kurrë. Eshtë një vit ku duhet të jesh i përgatitur për më të mirën dhe më të keqen, sepse si zakonisht, situatat ndryshojnë. Sidoqoftë, sigurohuni që të përdorni mirë mundësitë që do të shfaqen, pasi ato janë të rralla në ditët e sotme.

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu