Tarot Shtator 2022

Verës po i vjen fundi dhe letrat Tarot zbulojnë se shtatori është një muaj plot ndryshime, ulje-ngritje por edhe shumë emocione! Kreativiteti, frymëzimi, romanca dhe dashuria do të qëndrojnë si forcë në çdo vështirësi tonë, por do të ketë edhe ankesa, thashetheme dhe luhatje humori!

KARTELA TAROT E MUAJIT: HËNA

Karta Major Arcana Tarot që përfaqëson tendencat e përgjithshme të shtatorit është karta e Hënës! Karta e Hënës përfaqëson elementin e Ujit që thotë se këtë muaj ne do të "zhytemi" në botën tonë psikike, do të pranojmë ndjenjat tona dhe do të afrohemi me atë që vërtet duam dhe konsiderojmë familjen tonë.

Marrëdhëniet marrin emocione

Shtatori është muaji i romancës, butësisë, ngrohtësisë dhe dashurisë për marrëdhëniet.... Ajo që kërkohet është një bashkim thelbësor emocional që do të sjellë restaurim, stabilitet dhe siguri. Dashuria duket se po merr një formë më të ëmbël ndërkohë që pasiguritë për "të nesërmen" që shkaktojnë shpërthime emocionale vazhdojnë të ekzistojnë... Këtë muaj do të ketë zënka dhe përballje për shkak të impulsivitetit që do të rezultojë nga frika për të humbur atë që na takon. atë që duam! Dashi, Luanët, Virgjëreshat, Bricjapët dhe Peshqit do të jenë shenjat më me fat në jetën e tyre emocionale këtë muaj. Shenjat që do kenë ulje-ngritje emocionale por edhe kontraste në ndjenjat e tyre janë Demi dhe Shigjetari.

Ndryshimet profesionale dhe financiare...

Gjatë shtatorit, frymëzimi, kreativiteti dhe imagjinata mund të mbështesin vërtet arritjet profesionale të disa përfaqësuesve të zodiakut! Megjithatë, gjatë këtij muaji nuk do të mungojnë riorganizimet e vendeve të punës të cilat do të shkaktojnë përçarje dhe çekuilibër, që do të krijojnë frikë dhe pasiguri për të nesërmen! Qetësia dhe durimi do të ndihmojnë për të kapërcyer këtë periudhë të paqëndrueshme! Në fushën e financave do të ketë detyrime dhe shpenzime të mjaftueshme për të gjithë, ndërsa tendenca për shpërdorim mund të sjellë gabime dhe humbje financiare që duhen parandaluar! Dashi, Binjakët, Luani, Peshorja do të kenë arritje të rëndësishme profesionale këtë muaj. Bricjapët dhe Peshqit do kenë suksese dhe fitime financiare.

 

Dashi - DIELLI "AJRI I OPTIMIZMIT"

TË PËRGJITHSHME

Vjeshta fillon me një humor pozitiv nga ana juaj, por edhe me ngjarje të gëzueshme që ju mbushin me emocion! Disa komunikime, lajme, lëvizje dhe marrëveshje do t'ju bëjnë të lëvizni shpejt për të çuar përpara planet tuaja personale! Pika e rëndësishme e muajit është se do të takoni njerëz të rinj, të cilët do të kontribuojnë shumë në zhvillimet e ngjarjeve të rëndësishme në jetën tuaj!

DASHURIA

Vera vazhdon në romancën tuaj edhe këtë muaj dhe ju duket se nuk po bëheni bashkë! Komunikime të lumtura, ftesa, propozime... por edhe rrahje zemre romantike, vijnë për t'ju dhënë konfirmimin që ju duhet! Edhe nëse nuk jeni në një lidhje, muaji ju favorizon për njohje të reja.

Puna dhe Ekonomia

Puna fillon dhe ju jeni vigjilentë këtë herë, me ide të freskëta dhe shumë plane kreative! Gjatë muajit do të ketë marrëveshje të reja profesionale që do të jenë në favorin tuaj! Për sa i përket financave, ka mundësi për frymëmarrje!

 

DEMI – KRIZA “MUAJI I PRESIONIT DHE TË PLANIFIKIMIT”.

TË PËRGJITHSHME

 Verës i ka ardhur fundi dhe çdo punëtor hyn në stolin e tij, ky tranzicion për ju do të jetë stresues dhe i vështirë! Këtë muaj do të hidhni një vështrim më serioz në rrjedhën e fushave kryesore të jetës suaj, do të ndjeni një ndjenjë më të fortë përgjegjësie dhe do të kuptoni se para jush ka probleme, rrënjët e të cilave nisin nga e kaluara. ku duhet të merreni me to menjëherë. Do të merrni vendime të vështira për të ardhmen tuaj dhe do të shihni disa gjëra të bazuara në logjikë!

DASHURIA

Gjendja juaj emocionale duket të jetë e pakënaqshme këtë muaj. Ka një problem, një “barrë” që nuk ju lejon të jetoni pa kujdes momentet tuaja emocionale! E kaluara duket se po ju shqetëson dhe keni arritur në fazën e marrjes së vendimeve serioze për rrugën tuaj! Një njohje me një person të ri që do të bëni kah mesi i muajit, do t'ju ndihmojë të shihni më qartë vendimet që duhet të merrni në ndjenjat tuaja!

Puna dhe Ekonomia

Duke u kthyer nga pushimet verore, interesi juaj është i përqendruar tërësisht në çështjet tuaja profesionale dhe financiare! Shumë përgjegjësi bien mbi kurrizin tuaj, por ju do ta përballoni në mënyrën më të mirë! Financat, edhe pse të ngutshme, mund të vendosen në një organizim më të mirë!

 

BINJAKËT - BOTA "ÇDO GJE NË JETË NDODH PËR NJË ARSYE"

TË PËRGJITHSHME

 Asgjë në jetë nuk është rastësi dhe pas një stuhie të fortë shiu ka gjithmonë një ylber! Kështu që këtë muaj ju arrini një fazë ku shumë prej problemeve tuaja marrin fund dhe ju tani, duke matur përvojat tuaja, vendosni më i shkujdesur të hapni një faqe të re! Do të afroheni më shumë këtë muaj me njerëzit e dashur që do të kenë nevojë për mbështetjen dhe drejtimin tuaj!

DASHURIA

Shtatori është një muaj i rëndësishëm dhe vendimtar për zhvillimin tuaj emocional! Tani do të ndjeni se dashuria e vërtetë ju lidh me personin në zemrën tuaj! Ka shumë mundësi që të takoni atë person që fati do t'ju qëndrojë pranë për mjaft kohë! Favori i sentimentalit është i madh... mos i humbisni mundësitë!

Puna dhe Ekonomia

Një arritje e rëndësishme profesionale do t'ju dhurojë këtë muaj buzëqeshje dhe kënaqësi për të gjitha përpjekjet që keni bërë deri tani! Në financat tuaja ka mbështetje dhe ndihmë që nuk do t'ju lënë të shqetësoheni dhe të stresoheni!

 

GAFORRJA – I Çmenduri "NJË MUAJ PLOTË VEPRIM DHE GUXIM"

TË PËRGJITHSHME

Mund të hyjmë zyrtarisht në vjeshtë, por më duket Gaforrja ime, që disponimi për aksion, aventurë dhe pakujdesi vazhdon për ju! Kështu që në shtator rrezikoni, luani, bëni ndryshime, jetoni me aventura në moment dhe mbi të gjitha guxoni të bëni gjithçka që ju shkon në mendje! Nervozizmi dhe tensionet nuk do të mungojnë me fytyrat tuaja, pasi prirja për egocentrizëm do të jetë e madhe!

DASHURIA

Emocionet tuaja marrin një formë të paqëndrueshme në fillim të vjeshtës dhe nuk mungojnë ulje-ngritjet! Ndodhin ndryshime që ju bëjnë të veproni në mënyrë impulsive, duke humbur mundësitë për një formë më të qëndrueshme dhe më të qëndrueshme në emocionet tuaja! Nëse jeni në një lidhje, përpiquni të shmangni zënkat me partnerin dhe lini mënjanë prirjet tuaja rebele!

Puna dhe Ekonomia

Lëvizshmëri intensive ekziston në biznesin tuaj që nga fillimi i shtatorit... Riorganizimet dhe ndryshimet ju mbushin me entuziazëm, por duhet të shmangni me çdo kusht rreziqet financiare që mund t'ju lënë lehtësisht të varur në financat tuaja!

 

LUANI - HIEROFANTI "VJEN ME NJE  TË ARDHME SHPRESUESE"

TË PËRGJITHSHME

Ndryshimet nisin këtë shtator dhe janë të këndshme! Lajmi më pozitiv është se më në fund shpëtoni nga stanjacioni i muajve të kaluar dhe kapërceni problemet e djeshme... Do të ndjeni se pengesat e muajve të kaluar ju kanë çuar në një rrugë të mirë suksesi dhe rritjeje të konsiderueshme! Disa nga mendimet apo dëshirat tuaja do të marrin formë në një mënyrë tjetër!

DASHURIA

 Tani e dini se çfarë doni, çfarë kërkoni dhe çfarë meritoni... Kështu këtë muaj do të mund t'i qaseni më lehtë gëzimit dhe lumturisë reale në emocionet tuaja, pa bërë "zbritje"! Përkushtimi thelbësor me personin që ju intereson do t'ju japë kompletim!

Puna dhe Ekonomia

Një aktivitet i ri biznesi nis këtë shtator dhe ju ka në këmbë! Biznesi juaj po ecën pa probleme, ndërsa në financat tuaja ka mundësi investimi dhe fitimi!

 

VIRGJËRESHA - TË DASHURIT "MUAJI I DASHURISË"

TË PËRGJITHSHME

Muaji juaj i ditëlindjes ju gjen në një humor freskues por të papërmbajtur! Dëshira juaj është të shijoni eksperiencat që ju kishin munguar dhe pikërisht kjo do të ndodhë... Në këtë muaj do të guxoni të bëni ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj... Dashuria do të luajë rolin kryesor në ditët e shtatorit, megjithatë atje Dilemat dhe dyshimet nuk do mungojnë sepse jo gjithçka do ju vijë lehtë.

DASHURIA

 Dashuria ju mërzit në mënyrën më të bukur këtë shtator! Po kaloni periudhën e ditëlindjes dhe jeni të etur për konfirmim dashurie, flirtim, njohje dhe lojë dashurie. Do ketë një person që do ju magjeps me qëndrimin e tij romantik dhe do mbeteni të kënaqur me zhvillimet. Nëse nuk keni një lidhje, lërini të lirë eksperiencat e momentit dhe nuk do të humbisni! Nëse jeni në një lidhje, bëhuni gati për të rigjallëruar lidhjen tuaj!

Puna dhe Ekonomia

Krijimi profesional vjen këtë muaj për ju, Virgjëresha! Idetë tuaja janë të shumta, propozimet tuaja janë interesante dhe diskutimet do të japin fryte, duke rezultuar që të rinovoheni dhe të bëni plane të reja! Financat janë në një stad më të mirë, keni disa kontribute ekstra por edhe prirje për shpërdorim!

 

PESHORJA - PERANDORI "PYTJET E FUQYSHME"

TË PËRGJITHSHME

Nuk ka nu mundem, ka dua... Kjo është pikërisht motoja juaj për këtë shtator, i dashur Zyge! Ju i merrni vendimet tuaja në mënyrë dinamike, pretendoni atë që meritoni dhe llogarisni asgjë më pak se suksesi që tashmë po fitoni! Dëshirat personale tani bëhen realitet!

DASHURIA

të ketë një person këtë muaj që do t'ju zgjojë interesin e dashurisë dhe do t'ju sfidojë të bëni betejën tuaj për ta fituar atë! Nëse tashmë jeni në një lidhje, këtë muaj do t’ia impononi me egoizëm “dëshirat” tuaja partnerit, i cili do të dëshirojë t’ju ​​kënaqë!

Puna dhe Ekonomia

Shtatori ju ofron suksesin, njohjen dhe pushtimin që prisnit në jetën tuaj profesionale! Një promovim, një rritje në detyra apo edhe një rritje e vogël financiare do t'ju japë gëzim dhe shpresë për të ardhmen!

 

AKREPI – FORCA “QËNDRON  SËRISH NË KËMBËT TUAJ”

TË PËRGJITHSHËM

Shtatori është muaji i rimëkëmbjes për ju që keni lindur në shenjën e Akrepit! Kjo do të thotë se shumë nga problemet e djeshme e gjejnë zgjidhjen e tyre, ndërsa ju nga ana juaj i përballoni situatat rreth jush më me qetësi dhe vendosmëri! Disa zënka me të dashurit do të kapërcehen dhe do ndiheni lehtësim!

DASHURIA

Një monedhë ka gjithmonë dy anë, kjo është diçka që do ta mësoni mirë këtë muaj miku im Akrep! Do të perceptoni anën e partnerit, do ta vendosni veten në vendin e tij dhe do të kuptoni se si mendoni dhe çfarë ndjen ai, ndoshta vetëm atëherë do të zbuloni të vërteta të rëndësishme që i keni kërkuar prej kohësh! Nëse nuk jeni në një lidhje, atëherë një romancë e re romantike do t'ju rinojë në mënyrën më të bukur!

Puna dhe Ekonomia

Muaji ju ofron konfirmim moral por edhe financiar! Në një farë mënyre ju ngjiteni në "shkallë" dhe shihni një përmirësim si në punë ashtu edhe në punët tuaja financiare! Muaji është i favorshëm për fillime të reja profesionale!

 

SHIGJETARI - HEREMITI "JU KENI KOHE PER VETEN TUAJ"

E PËRGJITHSHME

Kalimi nga periudha e verës, në muajin e detyrimeve në shtator, është i vështirë për ju Shigjetari im.... Këtë muaj do e keni të mbyllur, do keni shumë rrëmujë, do jeni të preokupuar me situatat e kaluara dhe do dëshironi të tërhiqeni për pak nga jeta juaj shoqërore dhe të bëni pastrimin tuaj! Çfarë nuk shkonte? Çfarë duhet të bëni në të ardhmen? Këto përgjigje do t'ju jepen tani në shtator!

DASHURIA

Emocionet tuaja hyjnë në fazën e vjeshtës, me reshjet e para dhe një klimë më të ftohtë! Një marrëdhënie e kaluar duket se ju preokupon dhe nuk ju jep atë që keni nevojë! Ndoshta tani do të marrësh vendimin e një ndarjeje! Nëse nuk jeni në një lidhje, muaji ju ofron mundësinë për të kapërcyer disa plagë të së shkuarës.

Puna dhe Ekonomia

Përgjegjësitë e tua po rriten në qiell këtë muaj dhe nuk duhet të bësh vetëm të përveshësh mëngët dhe t’i futesh punës! Ndoshta shumë herë do të neglizhoni jetën tuaj personale, sepse koha juaj do të jetë jashtëzakonisht e kufizuar! Financat janë ende të ngushta ndaj tregohuni më të kujdesshëm me veprimet tuaja!

 

BRICJAPI - RROTA E FATIT "NDRYSHIME KËNAQËSIA E PA ARRITESHME"

E PËRGJITHSHME

Një valë emocionesh po vjen për të ndryshuar të gjitha faktet rreth jush dhe fati duket se do të luajë lojëra shumë të bukura me ju këtë shtator! Këtë muaj do të ketë një ndryshim të mprehtë, të papritur që do ta transformojë jetën tuaj në mënyrën më të bukur! Jini të hapur ndaj sugjerimeve që do t'ju bëhen dhe ndjehuni bukur dhe të lirë me zhvillimet që do të ndodhin!

DASHURIA

 Dashuria shfaqet gjithmonë në mënyrën më të papritur dhe në momentin kur humbet çdo shpresë! Kështu këtë muaj edhe ju do të habiteni nga kthesa romantike që do të ndodhë... Një person i ri do të hyjë tashmë në jetën tuaj dhe do të ndryshojë shumë nga “bindjet” tuaja për marrëdhëniet!

Puna dhe Ekonomia

Mos hezitoni të ndërmerrni një ndryshim apo një fillim të ri profesional... Ky shtator ka surpriza të këndshme si në aspektin profesional ashtu edhe në atë financiar! Një rast biznesi që u harrua tani mund të fillojë të lëvizë ose një propozim unik mund t'ju sjellë mundësinë që po kërkoni. Ju favorizoni kontaktet e huaja për edukim dhe zgjerim! Financat janë fitimprurëse!

 

UJORI – DREJTËSIA "BËN ZGJEDHJET E DREJTA PËR TË ARDHMEN TUAJ"

E PËRGJITHSHME

Ndonjëherë për të arritur gjithçka që dëshirojmë, duhet të bëjmë lëshime, duke na futur ujë në verë... Kështu që këtë shtator do të bëni kompromis, do të bëni një hap prapa, për të arritur metodikisht, për të fituar atë që keni. dua! Këtë muaj do të keni një rilidhje me persona që i keni parë prej kohësh ose keni qenë në distancë. Marrëdhëniet tuaja do të luajnë një rol parësor!

DASHURIA

 Emocionet tuaja do të marrin një formë më të qetë dhe harmonike këtë shtator! Ka shumë mundësi që të keni një ribashkim me personin e zgjedhur të zemrës ose të kapërcehet ndonjë pengesë dashurie që ju ka sjellë në dilema! Nëse nuk jeni në një lidhje, periudha është shumë e favorshme për flirtim dhe njohje të reja!

PROFESIONALE – FINANCIAR: Çështjet tuaja profesionale dhe financiare janë në ngërç dhe ju këtë muaj ajo që duhet të bëni është të organizoheni dhe të rregulloni detyrimet tuaja! Partneritetet tuaja do të ndihmojnë që planet tuaja të biznesit të kenë sukses. Financat janë të ngushta, por mund t'i organizoni!

 

PESHQIT - PERANDORIA "NJË MUAJ KRIJUES"

E PËRGJITHSHME

 Fillon një muaj plot dashuri, ngrohtësi dhe shoqëri! Ju, miku i Peshqve, do të vini shumë theks tek dëshirat tuaja dhe gjithashtu tek njerëzit e afërt! Disa nga synimet tuaja do të realizohen, disa nga planet tuaja tani do të hyjnë në fazën e zbatimit, ndërsa e ardhmja është para jush, ju e shikoni me optimizëm dhe kreativitet!

DASHURIA

 Në shtator do të ndjeni fort interesin e personit që doni. Ai do të jetë pranë jush, duke ju treguar çdo orë dhe moment se sa e rëndësishme është lidhja juaj... Mendimi për martesë, zyrtarizimin apo edhe pasardhës është në planet e muajit! Sa për ju që nuk jeni në një lidhje, një dashuri e re ju mbush zemrën këtë muaj!

Puna dhe Ekonomia

Një muaj plot frymëzim, kreativitet por edhe një hapje e madhe profesionale, sidomos nëse puna juaj ka të bëjë me artin! Përfitimet financiare janë tani në duart tuaja dhe ju sjellin kënaqësi dhe kënaqësi!

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu