Tarot Qershor 2019

01/06/2019 to 30/06/2019

Tarot Astrologjike: Parashikimet e Qershorit 2019 për të gjitha shenjat.

Letra Taro e cila përfaqëson tendencat e përgjithshme të muajit dhe përshkruan profilin e Qershorit, është letra e 17-të e Arkanës së Madhe, letra e Yllit! Ylli ofron forcë, mbrojtje, udhëzim dhe fat për të kapërcyer pengesat dhe për të përfituar nga përvoja të reja. Qershori pritet të jetë një muaj plot mundësi dhe momente fati për shumicën e shenjave. Supozimet që u bllokuan ose menduam se ishin përfunduar tani do të jenë në përfundim dhe do të realizohen shumë ëndrra.

Letra Taro e Qershorit: Ylli

Dashuria na jep dritat e tij dhe na rinovon ... Qershori pritet të jetë muaji më i lumtur i vitit për punët e zemrës ... Dashuria jep optimizëm, gëzim dhe rinovim të madh ... Ky muaj do të krijojë romance të reja erotike që mund të mbahen në kohë ... Në të njëjtën kohë marrëdhëniet e vështira ose të dëmtuara do të rivitalizohen ndjeshëm dhe do të kenë një mundësi të dytë!

Do të ketë mundësi si profesionalisht edhe financiarisht...

Dhe ndërkohë fillojmë të shkojmë në plazhe, duke dalë në mbrëmje, duke pushuar dhe duke mos menduar punën, në këtë Qershor do të kenë mundësi të mëdha dhe do të ketë pasuri për shumë përfaqësues të shenjave! Njohurit tuaja mund të jenë çelësi i planeve tona të mëvonshme ... Pra, kushtojini vëmendje detajeve, thoni "po" për biseda dhe kontakte dhe shoqërohuni!

Dashi : Letra Taro e muajit :HËNA Qershori është plot romancë dhe ndryshime

Të përgjithshmet:Në Qershor jeni lënë në ndjenjat tuaja, dëgjoni më shumë zemrën tuaj dhe shprehni ndjeshmërinë tuaj më fort, por edhe atë që po fshihni brenda jush! Marrëdhëniet me njerëzit tuaj të dashur (familja, miqtë, shokët) do të bëhen më të ngrohta, ndërkohë dhe ju gjithashtu do të keni nevojë të relaksoheni, por edhe të rinovoni marrëdhëniet ... Një çështje nga e kaluara juaj do t'ju shqetësojë.Dashuria:Ndjenjat tuaja janë njer të ftohta dhe njer tëngrohta këtë muaj! Nga njëra anë, ju keni dëshirën për të romancuar dhe ankoruar në portin tuaj  erotik, por nga ana tjetër e kaluara juaj nuk ju lë ...  Ose ndjeni hidhërim për një histori të vjetër dashurie, ose mendoni se problemet që kanë lindur në marrëdhënien tuaj nuk mund të tejkalohen! Romantizmi, megjithatë, nuk do të mungojë këto ditë të verës!Karriera dhe financat:Pika juaj e fortë për këtë periudhë Qershor është krijimi juaj dhe frymëzimi që do t'ju ndihmojë të kryeni me sukses punën tuaj! Nga ana tjetër, financat tuaja do të jenë me ulje dhe ngritje, por edhe shpenzime të jashtëzakonshme, të cilat duhet t'i jepni! Disa ndryshime në shtëpi do t'ju kushtojnë.

Demi: Letra Taro e muajit: DIELLI  Qejfi tani fillon!

Të përgjithshmet:Qershori fillon dhe ju gjen plot energji, eksitim, gëzim dhe dëshirë për rrjetëzim social dhe udhëtim! Do të ketë zhvillime shumë të këndshme që do të bëjnë këto ditë të argëtimit veror, plot gëzim dhe njohje! Do të largoheni nga stanjacioni, do të jeni në kontakt me botën e re, do të shihni vende të reja, do të keni takime të gëzueshme dhe optimizmi do të kthehet pas një kohe të gjatë në jetën tuaj përsëri!Dashuria:Kjo emocionalisht ju vë në një rrugë shumë pozitiv! Problemet arritën në fund të këtij muaji dhe këtë muaj përshëndetni një epokë të re dashurie që ju ndihmon të përmbushni ëndrrat tuaja! Nëse jeni në një lidhje, do të gjeni një zgjidhje për të kapërcyer problemet e djeshme. Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, atëherë nëpërmjet miqve, njohjeve, daljet dhe udhëtimet, do të takoni një person të ri që do t'ju gjallëroj dhe do t'ju japë gëzim, ëndrra!Karriera dhe financat:Dita juaj këtë muaj janë financat tuaja, të cilat do të jenë mjaft më të larta! Do të vijnë në duart tuaja para ndërkohë do të ketë biseda dhe kontakte biznesi! Muaji ju ndihmon të negocioni dhe të pranoni të punoni të cilat do të fillojnë muajin e ardhshëm!

Binjakët: Letra Taro e muajit : KRIZA Problem mbi çështjet e së kaluarës ...

Të përgjithshmet:Qershori nuk është muaji më i këndshëm për shenjën tuaj, sepse jeni thirrur të jepni zgjidhje përfundimtare për çështjet që kanë qenë shqetësuese për ju herën e kaluar! Ju jeni të kufizuar, mbylleni në vetvete, përqendrohuni në çfarë do të bëni në të ardhmen tuaj, ndërkohë çështjet familjare duket se absorbojnë shumë nga interesat tuaja! Ajo që do detyroheni të bëni është të njihni gabimet e së kaluarës dhe të ndryshoni disa situata në jetën tuaj!Dashuria:Ndjenjat tuaja nuk janë në ngarkim të tyre këtë Qershor. Ndjenjat tuaja janë të ngrira dhe marrëdhënia juaj nuk duket se ju mbulon si më parë. Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, është e qartë se mendja juaj ka mbërthyer tek një njeri i së kaluarës që për momentin nuk mund të harroni! Gjatë muajit do të kuptoni se ka ardhur koha për të ndryshuar taktikat, edhe nëse kjo është diçka që nuk ju pëlqen ose ju ngut!Karriera dhe financat:Problemi mbi rrugën profesionale nuk do të mungojë këtë muaj! Ju mendoni se tani është koha ideale për të bërë disa ndryshime të mëdha. Këtë muaj, do të ndërtoni planet tuaja të ardhshme, pa u ngutur për t'i filluar ato! Në financat tuaja, ka shpenzime nga punët e kaluara që nuk ju lejojnë të ndiheni rehat në këtë moment.

Gaforrja: Letra Taro e muajit: BOTA Dëshirat realizohen!

Të përgjithshmet:Është një fakt që në muajt e fundit keni dhenë më të mirën tuaj dhe jeni lodhur të merrni disa plane personale! Ndërkohë jeni në një pritje dhe një vonesë, do të ketë zhvillime që do t'ju kënaqin! Arritja e një projekti që keni punuar shumë, do ju bëjë që të ndjeni njohjen e përpjekjeve tuaja! Këtë muaj pushtoni atë që meritoni!Dashuria:Dashuria bëhet kuptimplotë dhe ju jep forcën për të duruar çdo vështirësi ... Aty ku një marrëdhënie përfundoi, tani ju jepet mundësia të rinovoni atë dhe të afroheni më pranë jush! Ndjenjat që ekzistojnë midis jush dhe personit që ju intereson vërtet do të pranohen dhe do të ndiheni të lehtësuar për këtë! Sa për ju që jeni në një lidhje, do të ketë një person të ri që shpejt do t'ju bëjë të ndiheni të keni gjetur bashkëshortin që përshtateni!Karriera dhe financat: Qershori ju jep njohje dhe sukses profesional! Është shumë e mundur që do të ketë një promovim apo do të marrë detyra të reja që do të rrisin dukshëm prestigjin tuaj! Financat tuaja, ndonëse ende shqetësuese për ju, do të jenë shumë më mirë se tremujori i fundit!

Luani: Letra Taro e muajit: I ÇMENDURI   Ndryshime, por edhe nxitime ...

Të përgjithshmet:Qershori ju gjen me entuziazëm, por edhe me dëshirën për të kapur dhe përfunduar planet tuaja shumë shpejt! Nxitimi, por edhe superficialiteti, do t'ju çojë në gabime, prandaj mendoni dy,  tre herë para se të merrni një vendim që mund të ndikojë në të ardhmen tuaj! Miqtë do t'ju japin momente argëtimi ndërkohë do të takoni një botë të re! Ju do të mbyteni nga nevoja juaj për liri, por edhe për ndryshime të rëndësishme.Dashuria:Qershori është një muaj plot kontradikta, por me siguri do të ketë shumë interes, por edhe ndryshime për ato erotike! Nëse jeni në një idhje, do të ketë tensione dhe mosmarrëveshje, sepse nuk do të vendosni ujë në verën tuaj dhe do të doni të mbizotëroni! Nevoja për liri mund të shkundë lidhjet e marrëdhënies tuaj, prandaj ulni impulsivitetin tuaj! Nëse nuk keni një marrëdhënie, epshi erotik po vjen, njohje të reja janë të mjaftueshëm, ndërkohë dashuria e zhurmshme por e pasionuar do t'ju mërzisë në një mënyrë të bukur dhe dinamike! Stabiliteti i emocioneve është i pasigurt!Karriera dhe financat:Këtë muaj, megjithëse kemi pushime dhe pakujdesje, do të merrni sugjerime interesante, por gjithashtu do të kenë rrezikun e tyre. Mos harroni se sezoni nuk favorizon rreziqet dhe ndryshimet e guximshme! Përveç kësaj, provoni këtë muaj që të mos jepni fjalën tuaj në punë, duke bërë shumë punë në të njëjtën kohë, sepse kjo është diçka që do t'ju lodhë dhe nuk mund të punoni dhe vazhdimisht! Shpenzimet e panevojshme në financa do t'ju bëjë pendimin e ardhshëm muaj për pamaturin tuaj!

Virgjëresha: Letra Taro e muajit:SHENJTORI  Duke shijuar përpjekjet tuaja!

Të përgjithshmet:Qershori është një muaj që ju jep përvoja të reja, njohuri të reja dhe motive të reja për jetën, por edhe të ardhmen tuaj! Në këtë periudhë do të jeni në gjendje të bëni ndryshime thelbësore në jetën tuaj, ndryshimet që planifikoni nga dimri! Do të largoni njerëzit që ju kanë zhgënjyer dhe vendosni jetën tuaj në baza të reja e të forta! Muaji ju favorizon të filloni një punë të re, një martesë, një ndryshim në shtëpi ...Dashuria:Ky muaj ka perspektivën e martesës, formalizimin ose madje stabilizimin e jetës tuaj sentimentale në një farë mënyre! Është e sigurt që do të ndiheni më të sigurt në anën e një partneri dhe do të bëni plane të përbashkëta për rrugën tuaj! Nëse nuk jeni në një marrëdhenie, është koha për një njohje serioze për të ndryshuar gjithçka që keni besuar ndonjëherë!Karriera dhe financat:Është e sigurt që keni gëzimin dhe energjinë për të bërë ndryshime në punën tuaj ose për të marrë vendime të rëndësishme! Ju mund të zgjeroni aktivitetet tuaja, të mësoni diçka të re ose të ndryshoni punën tuaj! Çfarëdo që të vendosni, do të jeni të suksesshëm! Trajtimi financiar i muajit do t'ju ndihmojë të përballoni më shumë me detyrimet tuaja!

Peshorja: Letra Taro e muajit: TË DASHURUARIT  Dashuria ju jep energji ...

Të përgjithshmet:Qershori është muaji më romantik i vitit për ju, që duket se nuk jeni në gjendje të mbani dëshirat dhe pasionet tuaja! Ju bëni ëndrra dhe plane të reja për të ardhmen tuaj dhe jeni të tronditur nga zhvillimet rreth jush, sepse ju bëjnë të gjeni përsëri gëzimin që keni humbur gjatë muajve të fundit! Muaji është erotik, me shumë interesa dhe mundësi për ta hedhur atë, të argëtoheni dhe të shihni jetën nga ana optimiste e saj.Dashuria:Mjaft të mira do të jenë punët e dashurisë të Qershorit për ju! Dilemat, xhelozitë dhe pasionet nuk do të mungojnë, veçanërisht nëse jeni në një marrëdhënie të re. Por nëse jeni në një lidhje të përhershme, atëherë gjërat do të vijnë kështu që ju do të bini në dashuri përsëri me partnerin tuaj! Nëse nuk keni një partner, një person i ri do t’ju zgjojë me pasionin e zjarrtë!Karriera dhe financat:Konkurrenca në biznesin tuaj do të krijojë një moment të menjëhershëm, ndërkohë që mosmarrëveshjet me bashkëpunëtorët do t'ju bëjnë të dukeni se duhet të punoni më të izoluar që tani! Mos neglizhoni punët e biznesit dhe ato financiare, kështu që nuk do të gjeni shkopinj muajin e ardhshëm! Financat janë të mira, edhe pse këtë muaj mund të humbni kontrollin!

Akrepi: Letra Taro e muajit: ARMA Flirtoni me suksesin!

Të përgjithshmet:Qershori është një muaj pushtimi, dhe më në fund do të shihni gjërat në ndryshimin e jetës tuaj dhe kjo është diçka që e meritoni! Sakrificat, dhe përpjekjet që keni bërë deri më tani do të shpërblehen! Një sukses i madh do t'ju bëjë të rriteni psikologjikisht dhe të organizoni jetën tuaj që nga fillimi në baza të reja por më të qëndrueshme! Qershori ju ndihmon të keni përfitime materiale ose të bëni një blerje të konsiderueshme që keni pasur për një kohë të gjatë në mendjen tuaj!Dashuria:Nevoja juaj për dashuri, ngrohtësi dhe shoqëri do të përmbushen plotësisht në këtë muaj! Qershori është për ju, një muaj që do t'ju sjellë në krahët e njeriut që dëshironi pranë jush ... Edhe nëse nuk e keni gjetur këtë person unik, është e sigurtë që një njohe e re do të vijë në jetën tuaj tani, aty nga ku nuk e prisni!Karriera dhe financat:Detyrat që duhet të përmbushni do të jenë të shumta dhe të rëndësishme, por me punën dhe qëndrueshmërinë tuaj, do të jeni në gjendje të keni sukses në të gjitha përpjekjet tuaja! Një shpërblim ekonomik apo edhe një rritje e lehtë në të ardhurat tuaja do t'ju japë lehtësim dhe shpresë për pjesën tjetër të verës!

Shigjetari: Letra Taro e muajit: DREJTËSIA  Gjeni përsëri rritmet tuaja!

Të përgjithshmet:Në Qershor ngarkoni bateritë tuaja, sepse dini se vështirësitë e vjeshtës do të jenë shumë, prandaj është e nevojshme për të gjetur balancat tuaja! Buzëqeshja e pakujdesisë kthehet dhe jeni lehtësuar nga problemet që ju kanë bërë  kohët e fundit të humbni veten Zona e jetës suaj do të fokusojë interesin tuaj, janë marrëdhëniet dhe bashkëpunimet tuaja, ku do të kuptoni se për të mbajtur disa njerëz pranë jush, është e nevojshme të bëni sakrifica, por edhe të tërhiqeni.Dashuria:Ju nuk keni kohë , por edhe për lojra erotike! Ju filloni të shihni të ardhmen e një marrëdhënieje ose të njohjes më të arsyeshme dhe reale, sepse nuk doni të qëndroni vetëm, por edhe sepse mendoni se është koha për të bërë diçka më të qëndrueshme! Nëse jeni tashmë në një lidhje të përhershme, do të jepni zgjidhje për problemet që ishin një pengesë mes jush dhe bashkëshortit tuaj! Nëse nuk keni një partner, tani po filloni të gjeni bilancet tuaja emocionale dhe të jeni gati për aventura të reja erotike.Karriera dhe financat:Mundet që klima në punën tuaj të mos ju pëlqej dhe të detyroheni të merreni me punë që nuk ju përshtaten, nuk ju pëlqen apo e keni refuzuar, por i gjithë ky proces së fundi do ju bejë mirë! Bashkëpunimet tuaja do ndryshojnë, gje e cila do ju ndihmojë! Sa i përket financave tuaja, në fund të muajit, jeni në favor të negociatave dhe marrëveshjeve!

Bricjapi: Letra Taro e muajit: I VETMUARI  Nevoja për pushim dhe meditim ...

Të përgjithshmet:Këtë muaj keni nevoj të largoheni diku ku të jetë qetë, larg njerëzve të padëshiruar apo edhe situatave që ju kanë lodhur! Ju do të mbylleni për një kohë në guaskën tuaj, nuk do të keni humor për jetën intensive sociale, për shumë kontakte ose për shumë lëvizje. Gjendja juaj do të karakterizohet nga zgjuarsia, ndërkohë në mendjen tuaj do të ketë mendime dhe shqetësime që do të brengosen për të kaluarën tuaj, të tashmen dhe të ardhmen! Ju e dini që jeni në gjendje të ndryshoni gjërat rreth jush ... Shikoni me pjekuri rreth situatave rreth jush dhe merrni vendime!Dashuria:Jeta juaj sentimentale është problematike këtë muaj, sepse duket se disa probleme ju kanë dekurajuar dhe ju kanë bërë që të humbni shpresën dhe gëzimin tuaj! Ju do të ndjeni se disa njerëz nuk ndryshojnë, sa do që ju të përpiqeni! Marrëdhënia juaj do të kalojë krizën e saj dhe është në dorën tuaj nëse do ta mbani ose ta ndaloni! Nëse nuk ka marrëdhënie, atëherë do të merrni disa përgjigje për një çështje dashurie për të kaluarën tuaj!Karriera dhe financat:Erdhi vera, por konceptet tuaja të biznesit dhe financave nuk ndalen, gati gati tani po fillojnë sepse gjithmonë mendoni më përpara! Ju jeni duke kërkuar për një rrugë të re karriere dhe tani jeni ulur dhe duke menduar për alternativat që keni! Financat nuk janë në të mirën e tyre dhe duhet të ulni shpenzimet, kufizoni veten për të mbledhur dhe mbuluar detyrimet. Do ja arrini!

Ujori: Letra Taro e muajit: RULETA E FATIT  Surpriza të bukura verore!

Të përgjithshmet:Vera fillon këndshëm për ju! Qershori sjell një ndryshim të papritur të fatit që ju jep përvoja të reja, njohje, rrjetëzimin, dhurata, oferta dhe ngjarje që ju bëjnë të ktheni 180 gradë nga situata që keni qenë deri tani! Ajo që keni refuzuar ose që nuk besonit që do të ndodhtë, do ju dal përpara, duke ju dhënë mesazhin se gjithçka është e mundur në jetë! Shijojeni!Dashuria:Ndërkohë që mund të keni besuar se një çështje dashurie ose një çështje nuk do të ketë një të ardhme, diçka duket të lindë në ndjenjat tuaja, duke ndryshuar gjithçka që keni pasur deri më sot! Marrëdhënia juaj do të ringjallet, ndërkohë nëse nuk keni marrëdhënie, entuziazmi juaj dhe erotizmi juaj do t'ju sjellin në anën e një njeriu që me të vërtetë mund t'ju ofrojë atë që doni dhe meritoni!Karriera dhe financat:Një propozim i papritur i lajmeve, ky muaj do të jetë fillimi i një fillimi të ri për profesionalet tuaja! Nëse nuk punoni, atëherë patjetër do të gjeni një punë të re! Nëse jeni tashmë në punë, atëherë mund të ketë një udhëtim, një promovim, një punë të re, e cila do të jetë pikërisht ajo që kërkoni! Një përfitim ekonomik që nuk e prisnit do ju bëjë që të fluturoni në qiell nga lumturia.

Peshqit: Letra Taro e muajit: FUQIA  Gjeni përsëri fuqinë tuaj!

Të përgjithshmet:Kohët e fundit ju keni humbur dinamikën tuaj, vendosmërinë tuaj dhe keni besuar se asgjë e bukur nuk do të ndodhë me jetën tuaj ... Por tani do të pushoni, do të fitoni forcë, por do të merrni edhe dashuri nga njerëzit tuaj të afërtaqë do t'ju ndihmojnë të qëndroni ende në këmbët tuaja! Qëllimet që keni në pjesën e prapme të mendjes tuaj do të fillojnë të vijnë në realizim! Një person i afërt do të ketë nevojë për mbështetjen tuaj dhe do të qëndroni pranë tij!Dashuria:Qershori do t'ju japë përgjigje të rëndësishme për të ardhmen dhe rrjedhën e ndjenjave tuaja! Ju do të kuptoni nëse ndjenjat midis jush dhe personit që ju interesojnë janë të ndërsjellta, do të vendosni se çfarë doni për të ardhmen e jetës tuaj sentimentale dhe do të jeni në gjendje të shihni më qartë disa situata! Kjo në fund të fundit do t'ju bëjë të kapërceni pengesat erotike dhe do të jeni mirë më shumë me veten!Karriera dhe financat:Vendimet tuaja, dhe veprimet tuaja, do t'ju ndihmojnë këtë muaj duke kapërcyer vështirësitë e biznesit tuaj dhe financat! Përpjekjet tuaja do të jenë të suksesshme! Financat do të rriten dhe paratë vijnë në duart tuaja, të cilat ju kishin borxh dhe keni pritur për një kohë të gjatë!

 

Shiko gjithashtu