Tarot Astrologjike për muajin Nentor

01/11/2018

Sipas Taros astrologjike, gjatë Nëntorit 2018, ka më shumë përkushtim ndaj profesionit dhe ekonomisë, dhe disa marrëdhënie do të testohen për të përcaktuar nëse ato janë të mundshme të mbeten të bashkuar. Rruga e vjeshtës kërkon maturi dhe vendime serioze! Letra Taro e Arkanës e Madhe, që përfaqëson trendet e përgjithshme të Nëntorit, është Shenjtori!

Letra Taro e muajit :Shenjtori

Shenjtori është simbol i mençurisë, mirëkuptimit dhe mirësisë. Shenjtori është një këshilltar i kujdesshëm dhe i mirë. Në emocionet por dhe në profesion, favorizon ndershmërinë dhe mirëkuptimin. Në përgjithësi, është letra e harmonisë. Kujdeseni për marrëdhëniet në vendin e punës dhe siguron komunikim të mirë brenda grupeve. Por ka dhe të këqijat e tij: Edhe pse Shenjtori është i mençur, gjithashtu është i ngurtë në parimet dhe besimet e tij ... Një gabim dhe gjithçka mund të marr fund. Ashtu si një kullë nga ... letra.

Kështu që nevojitet vëmendje! Jini fleksibël këtë muaj! Gjithashtu, le të marrim parasysh se po kalojmë një periudhë ku Dielli po kalon tek shenja e Akrepit dhe është koha e përkryer për të dëgjuar nevojat tona më të thella psikologjike, duke bërë zgjedhje të rëndësishme dhe ndoshta të vështira për një të ardhme më të mirë! Gjatë këtij muaji, kriza e duhur do të ndihmojë në rindërtimin e forcave dhe do të vendosë disa kufizime për planet tuaja personale.

Dashuria nënkupton përgjegjësi!

Nëntori nuk do të jetë një muaj i ftohtë për emocionet, sepse nuk do të mungojë spontaniteti por edhe entuziazmi ... Këtë muaj kërkoni sigurinë, stabilitetin dhe organizimin, ndërkohë zotërimi dhe tendencat konkurruese do të prishin klimën e marrëdhënieve tuaja personale. Muaji nënkupton përgjegjësi, seriozitet dhe vendime të bazuara në arsyetime, dhe Shenjtori do na ndihmojë me veprimin pozitiv të veprimit në mënyrë të drejtë!

Profesioni dhe financat po përmirësohen!

Për shumicën prej jush, nuk do të humbisni mundësitë për të shijuar frytet e punës suaj. Mjafton vetëm të jeni të përgatitur për t'i marrë!

Letra Taro për 12 shenjat

Dashi: Letra Taro Bota

Të përgjithshmet:Muaji i përfundimit, përsosjes, dhe dashurisë dhe mirëkuptimit të thellë dhe të ndershëm është nëntori për ju! Gjatë ditëve të ardhshme përparoni planet tuaja personale, të arrini qëllime të rëndësishme, të përmirësoni marrëdhëniet që janë të rëndësishme për ju dhe të ecni përpara, duke vendosur qëllime të reja për rrugën tuaj!

Dashuria:Dashuria ka forcën për të duruar gjithçka! Këtë muaj,  kuptoni se një person në jetën tuaj është mjaft i rëndësishëm për ju dhe investon emocionalisht në një të ardhme të përbashkët me të! Sa për ju që nuk keni marrëdhënie, muaji juaj ofron momente romantike që ju bëjnë të kuptoni se vetmia do të fillojë ndal ngadal të largohet nga zemra tuaj!

Karriera dhe financat:Një objektiv i rëndësishëm profesioni, për të cilin keni punuar shumë, tani është në fazën e pushtimit të saj! Muaji është i rehatshëm, i relaksuar, me momente të lumtura për profesionin tuaj. Këto momente do t'ju bëjë të arrini planet tuaja personale! Sa i përket financave tuaja, ky muaj nuk ju shkakton ankth, sepse arrini t'i menaxhoni me më shumë rehati.

Demi: Letra Taro I çmenduri

Të përgjithshmet:Nëntori është një muaj plot qejf, entuziazëm, dhe vigjilencë! Ju do të merreni me profesione të reja që do t'ju bëjnë të tejkaloni, por përvojat do të jenë unike. Tendencat tuaja egoiste do t'ju bëjnë që të përplaseni me njerëzit tuaj.

Dashuria:Dashuria është një aventurë që ju shtyn të merrni rreziqe dhe të bëni ndryshime që janë të pasigurta! Do të ishte mirë të mbaheni dhe të mendoni dy herë nëse jeni në një marrëdhënie. Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, muaji ju ndihmon për një njohje të re erotike që do t'ju magjepsë ... Por e vështira për ju është të qëndroni stabil në jetën tuaj për një marrëdhënie!

Karriera dhe financat:Propozimet e reja në profesion do të keni këtë muaj të vitit. Nëse nuk punoni, atëherë jeni të sigurtë se do të filloni një aktivitet të ri profesional. Nëse jeni tashmë punëtor, do të ketë disa ndryshime të cilat duhet t’I përdorni me zgjuarsi, duke e kufizuar rrezikun! Ekonomikisht, është koha për të prerë parregullsitë dhe shpenzimet e panevojshme.

Binjakët: Letra Taro Shenjtori

Të përgjithshmet:Nëntori është një muaj shumë i rëndësishëm për shenjën tuaj, duke ju dhënë ndjenjën e arritjeve dhe vlerësimit në çdo fushë që keni vendosur! Një udhëtim është në planet e këtij muaji dhe do t'ju japë stimuj të rinj për të ardhmen! Në të njëjtën kohë, njohjet që do të bëni këtë muaj do të jenë shumë të rëndësishme dhe do t'ju mbështesin në planet tuaja të ardhshme.

Dashuria:Një muaj stabilizimi, përkushtimi, martesa, apo thjesht formalizimi është Nëntori për shenjën tuaj! Marrëdhënia juaj tani po bëhet më serioze dhe po investoni në zhvillimet e ardhshme që përmbushin ëndrrat tuaja! Nëse diçka nuk po luan në sfondin e jetës tuaj sentimentale, në Nëntor një person me të cilin keni një rrugë të përbashkët do të hyjë në jetën tuaj!

Karriera dhe financat:Njohuritë dhe përvoja juaj në fushën që po bëni profesionalisht do të njihen plotësisht këtë muaj! Ju do të keni ndihmë dhe përkrahje nga njerëzit që vlerësojnë vlerën tuaj! Në financa, ekzistojnë perspektiva shumë të mira.

Gaforrja: Letra Taro I dashururi

Të përgjithshmet:Një muaj plot dashuri dhe dëshirë për të shijuar gjithçka që kishin munguar ose që ju keni qenë i privuar! Këtë muaj zemra do ju rrah fortë dhe ju nuk do të kompromentohet me asgjë më pak se ajo që ju dëshironi! Të etur për jetën, për argëtim dhe pakujdesje, do të jetoni vetëm këtë Nëntor ...

Dashuria:Nëntori është muaji më i dashur i vitit dhe me të vërtetë keni momente për të jetuar, të cilat do të mbani mend më vonë. Pasionet shpërthen, dëshirat janë shumë dhe duket se shkojnë në fazën e përmbushjes ... Është një mundësi e mirë për të vënë baza të forta në jetën tuaj emocionale! Nëse jeni në një marrëdhënie ose ecni në shtigjet e vetmuara, ky muaj nuk do t'ju zhgënjejë.

Karriera dhe financat:Me frymëzim dhe pasion, do të zini këtë muaj në karrierën tuaj profesionale dhe suksesi është një sukses, për aq kohë sa keni dëshirën për të zhvilluar punën tuaj pak më shumë! Financat janë të vështira dhe këtë muaj do të kuptoni se trajtimi juaj nuk ishte i drejtë!

Luani: Letra Taro Perandori

Të përgjithshmet:Nëntori është një muaj dinamik, me pushtime të rëndësishme për ju që i përkisni shenjës të Luanit! Pamundësia juaj, ngacmimi juaj dhe dëshira juaj për të arritur qëllimet do t'ju bëjë të punoni gjithnjë e më shumë, gjë që do t'ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja! Muaji është plot me ngjarje, zhvillime, ritëm të shpejtë, por edhe sukses që do të rrisin prestigjin tuaj!

Dashuria:"Duke ndjekur dëshirat" mund të jetë titulli i jetës tuaj sentimentale për këtë Nëntor! E vërteta është se pushtimet tuaja do të jenë shumë dhe nuk do të jeni në gjendje t'i përballoni lojërat erotike. Nëse jeni burrë, do të jeni në gjendje të fitoni interesin e gruas që ju pëlqen vërtet! Nëse jeni grua, do të jetë një admirues i cili do t'ju rrethojë nga afër!

Karriera dhe financat:Nëntori është garues dhe ju jep ndjesinë e shpërblimit në profesionin tuaj dhe financat! Sukseset vijnë dhe janë rezultat i përpjekjes së madhe që keni bërë deri më tani. Një pushtim, një njohje, një titull, do t'ju japë shpërblimin dhe rritjen që prisni! Sa për financat tuaja, ato po përmirësohen !

Virgjëresha: Letra Taro Drejtësia

Të përgjithshmet:Ritmet tuaja ju çlodhin dhe këtë muaj keni nevojën për të gjetur veten më pranë njerëzve që doni dhe për të zgjidhur dallimet tuaja. Ju e gjeni ekuilibrin tuaj, tejkaloni problemet që ju kanë lodhur, i perceptoni gabimet tuaja, ju rikthen dhe jeni të kënaqur me zhvillimet që ju japin mesazhin se ia vlen përpjekja që keni provuar kaq shumë në të kaluarën!

Dashuria:Kursi i muajit do t'ju bëjë të ndiheni të qetë, harmoni dhe shoqëri! Nëntori do të mbajë pranë jush atë që me të vërtetë meriton dhe ka perspektiva, dhe do të ndjeni se për gjithçka që ka ndodhur në jetën tuaj emocionale, ka pasur një arsye të rëndësishme! Gjatë këtij muaji do të merrni një formë konfirmimi emocional!

Karriera dhe financat:Shpërblimi i përpjekjeve dhe lodhjes tuaja ka ardhur! Ju që keni punuar shumë do të menaxhoni këtë muaj për t'u justifikuar dhe për të pasur ngritjen dhe zhvillimin që prisni! Ju që keni boshllëqe dhe nuk keni bërë përpjekje të mençura kohët e fundit do të paguani çmimin e veprimeve tuaja, gjë që do t'ju bëjë të kuptoni se duhet të ndryshoni taktikat tani!

Peshorja: Letra Taro I vetmuari

Të përgjithshmet:Shqyrtimi mujor, por edhe raportimi është Nëntori për ju! Klima mund të jetë e rëndë, mund të mbylleni në vetvete, por jeni në një fazë të riorganizimit që do t'ju ndihmojë të vendosni mendimet, ndjenjat dhe lëvizjet tuaja më vonë në një seri! Disa njerëz mund t'ju zhgënjejnë, por mbani mend se nuk mendoni dhe nuk ndjeni të gjithë të njejtën gjë!

Dashuria:Jeta juaj sentimentale ju lë disa boshllëqe dhe këtë muaj ndiheni paksa të vetmuar, pasi situatat janë pak të dobëta dhe indiferente. Ju ndoshta nuk keni kapërcyer disa ngjarje të kaluara dhe keni nevojë për kohë për të shëruar disa plagë. Rruga e Nëntorit do t'ju ndihmojë të mendoni ndjenjat tuaja dhe të kuptoni se ku po shkoni.

Karriera dhe financat:Gjatë muajit Nëntor ju shpesh do të ndjeni se po jepni më të mirën, pa pasur rezultate të pritura ... Mundohuni t'i shihni situatat ndryshe dhe me siguri lufta që po bëni tani do të shpërblehet muajin e ardhshëm! Puna juaj ka kërkesat e këtij muaji, financat tuaja janë stabil, por kjo likuiditet nuk do të zgjasë shumë, prandaj mos u zhgënjeni!

Akrepi: Letra Taro Ruleta e fatit

Të përgjithshmet:Jeta ka ulje dhe ngritje të çuditshme dhe kur nuk pret që kjo të ndodhë, ndryshimet më të rëndësishme që nuk e mendonit më parë do të ndodhin. Ruleta e fatit thotë se Nëntori, I cili është muaji i ditëlindjes tuaj, sjell ngjarje të papritura dhe shumë momente entuziaste në moralin tuaj! Ju ndryshoni pamjen tuaj, stilin tuaj, mendimet tuaja, vendosni njerëz të rinj në jetën tuaj dhe bëni një parim të ri shpresëdhënës që ju rinovon!

Dashuria:Dashuria papritmas po pushton jetën tuaj dhe e rinovon atë në një mënyrë të bukur! Nëse jeni tashmë në një lidhje, atëherë surpriza të këndshme, momente argëtimi, zbulesa të bukura dhe sugjerime, do të japin një lidhje të ripërtëritjes në marrëdhënien tuaj! Sa për ju që nuk keni marrëdhënie, muaji sjell rrahje të zemrës dashurie dhe një njeri që më në fund do t'ju nxjerrë nga vetmia juaj!

Karriera dhe financat:Muaji ofron ndryshime të papritura në profesionin tuaj dhe rritja pritet, sidomos nëse merreni me një profesion të lire me teknologji ose komunikim! Janë favorizuar sugjerimet e papritura, mundësitë për rehabilitim dhe / ose kontaktet me jashtë. Sa i përket financave tuaja do të keni mundësi të ngjiteni!

Shigjetari: Letra Taro Fuqia

Të përgjithshmet:Këtë muaj, ju arrini të stabilizoheni dhe të sillni situata në jetën tuaj! Realizoni ndryshimet që kanë qenë në jetën tuaj kohët e fundit dhe vendosni jetën tuaj në një kthesë! Në të njëjtën kohë, arrini të gjeni kryqëzimin e artë në marrëdhëniet tuaja, duke rikthyer boshllëqet që janë krijuar mes jush dhe njerëzve tuaj të afërt!

Dashuria:Muaji ju ofron zgjidhje dhe ju ndihmon për të rikthyer boshllëqet në jetën tuaj sentimentale! Ju gjeni rrugën për t'u afruar personit që ju intereson ose jeni në një lidhje, dhe fitoni favorin dhe interesin tuaj! Pra, me përpjekjet tuaja do të jeni në gjendje të sillni jetën tuaj emocionale pikërisht aty ku ju dëshironi!

Karriera dhe financat:Përcaktimi dhe nismat që merrni këtë muaj do t'ju ndihmojnë në përparimin tuaj profesional dhe financiar! Në të njëjtën kohë, do të merrni mbështetje nga njerëz që kanë një pozitë më të lartë profesionale se sa ju dhe të cilat do të jenë në gjendje t'ju ndihmojnë me qëllimet tuaja personale! Financat tuaja po hyjnë gradualisht në një fazë më të mirë.

Bricjapi: Letra Taro I varuri

Të përgjithshmet:Nëntori është një muaj i lodhur, sepse ka stagnim, në anën tjetër ka konfuzione dhe mërzitje që ju pengojnë! Ajo që ju duhet të shikoni për dhe për të shmangur, është mashtrimi në të gjitha fushat e jetës tuaj! Nxitimi do të ketë koston e tyre, prandaj u kushtoni vëmendje njerëzve që besoni!

Dashuria:Nuk është koha e duhur për të investuar emocionalisht në një individ, i cili nuk ju jep garanci për një të ardhme të përbashkët dhe të qëndrueshme. Pra, vazhdoni të ndiheni dhe të përpiqeni të shmangni të këqijat! Disa gënjeshtra mund të jenë shkaku i ndjenjës së tradhtisë dhe zhgënjimit! Në të njëjtën kohë, sjellja e paqëndrueshme e personit që ju intereson do t'ju ngatërrojë emocionalisht!

Karriera dhe financat:Mundohuni të shmangni mospërputhjen dhe konfuzionin në punën tuaj dhe mos harroni se disa momente të këtij muaji mund të ngatërroheni, të gjendeni në dilemë ose të bëni disa gabime në punën tuaj! Pra ndërtoni sa më mirë që mundeni, për të shmangur grindjet. Muaji nuk është pozitiv për të hapur profesionalisht dhe financiarisht për përpjekje të reja që nuk ju garantojnë. Disa sugjerime që do të bëhen për ju mund të fshehin mashtrimin.

Ujori: Letra Taro Vdekja

Të përgjithshmet:Një epokë e rëndësishme e jetës suaj po i vjen fundi dhe kjo është diçka që ju e dini, e kuptoni, dhe ju trishton! Mos harroni, kur një kapitull mbyllet, gjithmonë ka një fillim të ri, plot ndryshime! Gjatë këtij muaji, do bëni sqarime në marrëdhëniet tuaja personale dhe do të thoni njër e mirë "lamtumirë" të kaluarës!

Dashuria:Një marrëdhënie ka përfunduar dhe nëse ju zhgënjen ky fakt, do të jeni të detyruar ta kuptoni këtë muaj dhe të shkoni më tej! E kaluara duket të jetë shumë e zënë këtë muaj dhe ju shkakton ndjenja të zhgënjimit! Mundohuni të shikoni përpara, duke mësuar nga gabimet e bëra një herë! Dashuria nuk është kaq bujare këtë muaj, por kjo ju ndihmon të bëni sqarimetë cilat janë për të mirën tuaj!

Karriera dhe financat:Disa nga bashkëpunimet tuaja janë duke përfunduar ose një punë që keni bërë është e gjatë dhe jeni të shqetësuar për atë që po ndodh përgjatë rrugës! Në këtë fazë, po e detyroni veten të lërë pas të kaluarën, duke parë përpara dhe duke bërë ndryshimet e nevojshme për të bërë një tërheqje profesionale dhe financiare! Tregoni qetësi dhe të jeni dakord me situata në mënyrë që të arrini një ekuilibër në punën tuaj!

Peshqit: Letra Taro Përmbajtja

Të përgjithshmet:Ju jeni lënduar, jeni të lodhur dhe keni kaluar përmes tij, është një fakt, por Nëntori ju jep mundësinë të mbushni bateri tuaj! Ju i kuptoni nevojat tuaja, çfarë është ajo që ju dëshironi, cilat janë njerëzit të rëndësishëm, por edhe të vërtetët në jetën tuaj dhe këtë muaj vjen restaurimi, por edhe harmonia!

Dashuria:Nëntori ju inkurajon që të rilidheni për të qenë përsëri me një dashuri të vjetër ose të drejtë për ta gjetur përsëri pas një grindje dhe telashe me personin që ju intereson! Ju e kuptoni vlerën dhe rëndësinë e një personi në jetën tuaj dhe bëni hapat për të qenë së bashku, të qetë dhe të lumtur!

Karriera dhe financat:Muaji juaj ofron mundësinë për të shërbyer ju në mënyrë profesionale, përmes partneriteteve dhe njohjeve që keni! Bisedat, kontakte, kooperativat ose mbështetje nga njerëzit tuaj, do të sigurojë mbështetjen që ata kanë nevojë që të ketë sukses profesionalisht dhe financiarisht!

Shiko gjithashtu