Tarot astrologjike per mujain Shtator 2021

Vera po përfundon dhe kartat Tarot zbulojnë se Shtatori është një muaj plot ndryshime, ulje -ngritje dhe shumë emocione! Kreativiteti, frymëzimi, romanca dhe dashuria do të qëndrojnë si një forcë në çdo vështirësi, por gjithashtu do të ketë ankesa, thashetheme dhe ndryshime humori!

KARTA TARO E MUAJIT: HENA

Karta Tarot e Arkanes se Madhe, e cila përfaqëson tendencat e përgjithshme të Shtatorit,! Karta e Hënës përfaqëson elementin e Ujit dhe shenjën e Gaforres, duke thënë se këtë muaj ne do të "zhytemi" në botën tonë psikologjike, do të njohim emocionet tona dhe do t'i afrohemi asaj që vërtet e duam dhe besojmë se për ne është familja jonë.

Marrëdhëniet fitojnë ne emocione…

Shtatori është muaji i romancës, butësisë, ngrohtësisë dhe dashurisë për marrëdhëniet. Qëllimi është të kemi një bashkim thelbësor emocional i cili do të sjellë shërim, stabilitet dhe siguri. Duket se dashuria merr një formë më të ëmbël ndërsa ka ende pasiguri për "të nesërmen" që shkaktojnë shpërthime emocionale ... Këtë muaj do të ketë grindje dhe kontradikta për shkak të impulsivitetit të cilat do të lindin nga frika e humbjes së asaj që na përket neve, asaj që duam! Shenjat më me fat të zodiakut në romancën e tyre këtë muaj do të jenë Dashi, Luani, Virgjëresha, Bricjapi dhe Peshqit. Shenjat e zodiakut që do të kenë ulje -ngritje emocionale por edhe kontraste në romancën e tyre janë Demi dhe Shigjetari.

Ndryshimet profesionale dhe financiare…

Gjatë shtatorit, frymëzimi, krijimtaria dhe imagjinata mund të mbështesin vërtet arritjet profesionale të disa përfaqësuesve të shenjave ! Sidoqoftë, gjatë këtij muaji nuk do të mungojnë riorganizimet e punës të cilat do të shkaktojnë shqetësime dhe çekuilibër, fakt që do të krijojë frikë dhe pasiguri për nesër! Qetësia dhe durimi do të ndihmojnë për të kapërcyer këtë periudhë të paqëndrueshme! Në fushën e financave, do të ketë shumë detyrime dhe shpenzime për të gjithë, ndërsa tendenca për të humbur mund të çojë në gabime dhe humbje financiare që duhen shmangur! Dashi, Binjakët, Luani, Peshorja do të kenë arritje të rëndësishme profesionale këtë muaj. Bricjapët dhe Peshqit do të kenë sukses financiar dhe fitime.

 

Kartat Tarot të Shtatorit për 12 shenjat e zodiakut

Dashi - DIELLI

"Ajri i Optimizmit"

E pergjithshmja: Vjeshta fillon me një humor pozitiv nga ana juaj, por edhe me ngjarje të gëzueshme që ju mbushin me entuziazëm! Shumë komunikime, lajme, transferime dhe marrëveshje do t'ju bëjnë të ecni shpejt për të çuar përpara planet tuaja personale! Pika e rëndësishme e muajit është se do të takoni njerëz të rinj, të cilët do të kontribuojnë shumë në zhvillimet e ngjarjeve të rëndësishme në jetën tuaj!

Dashuria : Vera vazhdon në çështjet tuaja të dashurisë këtë muaj ju Do të mblidheni së bashku! Komunikime të lumtura, ftesa, sugjerime ... por edhe rrahje erotike të zemrës, vijnë për t'ju dhënë konfirmimin që ju nevojitet! Edhe nëse nuk jeni në një lidhje, muaji ju favorizon për njohje të reja.

Puna dhe Ekonomia:Puna fillon dhe këtë herë jeni zgjuar, me ide të freskëta dhe shumë dizajne krijuese! Gjatë muajit do të ketë marrëveshje të reja profesionale që do të qëndrojnë në favorin tuaj! Sa i përket financave tuaja, ka mundësi të keni rritje !

 

DEMI - KRIZA

"Muaji i Presionit dhe Planifikimit"

E pergjithshmja: Vera ka mbaruar dhe çdo I zjuar  shkon  në vendin  e tij, ky kalim për ju do të jetë stresues dhe i vështirë! Këtë muaj do të shihni më seriozisht rrjedhën e fushave themelore të jetës tuaj, do të ndjeni më intensivisht ndjenjën e përgjegjësisë dhe do të kuptoni se ka probleme para jush, rrënjët e të cilëve fillojnë nga e kaluara, ku ju duhet merreni menjëherë me ta. Do të merrni vendime të vështira për të ardhmen tuaj dhe do të shihni disa gjëra të bazuara në logjikë!

Dashuria: Gjendja juaj romantike duket se nuk ju kënaq aq sa do te deshironit . Ekziston një problem, një "peshë" që nuk ju lejon të jetoni momente në romancën tuaj! E kaluara duket se ju shqetëson dhe keni arritur në fazën e marrjes së vendimeve serioze në lidhje me kursin tuaj! Një njohje me një person të ri që do të realizohet  në mes të muajit, do t'ju ndihmojë të shihni më qartë vendimet që duhet të merrni në romancën tuaj!

Puna dhe Ekonomia: Duke u kthyer nga pushimet tuaja verore, interesi juaj është tërësisht i fokusuar në biznesin tuaj dhe financat! Shumë përgjegjësi bien mbi kurrizin tuaj, por ju do të përballoni në mënyrën më të mirë! Financat, edhe pse stresuese, mund të vendosen në një organizim më të mirë!

 

BINJAKT - BOTA

"ÇDO GJE NE JETEN TONE BEHET PER DISA ARSYE"

E pergjithshmja: Asgjë nuk është e rastësishme në jetë dhe pas një shiu të fortë ylberi del gjithmonë! Kështu këtë muaj ju arrini një fazë ku shumë nga problemet tuaja përfundojnë, do te  ktheni një faqe të re ne jeten tuaj ! Këtë muaj do të afroheni me të dashurit që do të kenë nevojë për mbështetjen dhe udhëzimin tuaj!

Dashuria: Shtatori është një muaj i rëndësishëm por edhe vendimtar për zhvillimin e romancës tuaj! Tani do të ndjeni se dashuria e vërtetë ju lidh me personin në zemrën tuaj! Ka shumë të ngjarë që do të takoni këtë person i cili do të qëndrojë pranë jush për një kohë të gjatë! Favorizimi anes sentimentale  është i madh ... mos humbisni mundësitë!

Puna dhe Ekonomia: Një arritje e rëndësishme profesionale këtë muaj do t'ju japë një buzëqeshje dhe kënaqësi për të gjitha përpjekjet që keni bërë deri më tani! Ku mbështetja dhe ndihmë në financat tuaja nuk ju lejojnë të shqetësoheni dhe të jeni nën presion!

 

GAFORRJA - I ÇMENDURI

"Një MUAJ ME PLOT VEPRIMTARI  DHE RRISKIME"

E pergjithshmja: Ne zakonisht mund të hyjmë në vjeshtë, kerkohet pak kujdes , jo aventurë beni pak kujdes! Kështu që në shtator rrezikoni, rriskoni, bëni ndryshime, jetoni me aventura në këtë moment dhe mbi të gjitha guxoni të vini në praktikë gjithçka që ju vjen në mendje! Nervozizmi dhe tensionet nuk do të mungojnë në ceshtjet  tuaja, pasi tendenca e egocentrizmit do të jetë e madhe!

Dashuria : Romanca juaj merr një formë të paqëndrueshme në fillim të vjeshtës dhe veshtiresit nuk mungojnë! Ndodhin ndryshime që ju bëjnë të veproni në mënyrë impulsive, duke par  mundësitë për një formë më të qëndrueshme në romancën tuaj! Nëse jeni në një lidhje, përpiquni të shmangni grindjet me partnerin tuaj dhe lini mënjanë tendencat tuaja te momentit !

Puna  dhe  Ekonomia  : Ka lëvizshmëri të madhe në biznesin tuaj që nga fillimi i shtatorit Riklasifikimet dhe ndryshimet ju mbushin me entuziazëm, por ju duhet me çdo kusht të shmangni rreziqet financiare që mund t’ju ​​nxjerrin zbuluar ne  financat tuaja!

 

LUANI - IEROFANDI

“E SHIKOJ JETEN ME NJE TE ARDHME ME TE MIRE DHE ME SHPRESE”  

E pergjithshmja: Ndryshimet fillojnë këtë shtator dhe janë të këndshme! Lajmi më pozitiv është se më në fund po dilni nga stanjacioni i muajve të kaluar dhe po kapërceni problemet e së shkuares ... Do të ndjeni se pengesat e muajve të kaluar ju kanë çuar në një rrugë të mirë suksesi dhe rritjeje të konsiderueshme! Disa nga mendimet ose dëshirat tuaja do të forcohen  në një mënyrë tjetër!

Dashuria : Tani e dini se çfarë doni, çfarë kërkoni dhe çfarë meritoni, pra këtë muaj do të jeni në gjendje t'i qaseni më lehtë gëzimit dhe lumturisë së vërtetë në ndjenjat tuaja, pa bërë "zbritje"! Angazhimi thelbësor me personin për të cilin jeni të interesuar, do t'ju japë plotësim ne endrrat tuaja !

Puna dhe Ekonomia: Një aktivitet i ri profesional filloni këtë Shtator dhe ju bën të jeni vigjilent! Biznesi juaj po zhvillohet pa probleme, ndërsa në financat tuaja ka mundësi për investime dhe fitim!

 

VIRGJERESHA – I DASHURI

"MUAJI I DASHURIS"

E pergjithshmja: Muaji i ditëlindjes tuaj ju gjen në një humor freskues, por edhe të papërmbajtur! Dëshira juaj është të shijoni përvojat që keni humbur dhe kjo është pikërisht ajo që do të ndodhë ... Në këtë muaj do të guxoni të bëni ndryshime të rëndësishme në jetën tuaj dashuria do të luajë një rol të madh në ditët e shtatorit, megjithatë nuk do të humbisni dilemat dhe dyshime sepse jo çdo gjë do të vijë tek ju me qetesi .

Dashuria : Dashuria ju mërzit në mënyrën më të bukur këtë shtator! Po kaloni periudhën e ditëlindjes tuaj dhe jeni të etur për konfirmim erotik, flirtim, njohje dhe nismat . Do të njihni  një person që do t'ju magjepsë me qëndrimin e tij erotik dhe ju do të jeni të kënaqur me zhvillimet. Nëse nuk jeni në një lidhje, hiqni dorë nga përvojat e momentit dhe nuk do të humbni! Nëse jeni në një lidhje, bëhuni gati të rinovoni lidhjen tuaj!

Puna dhe Ekonomia : Krijimi profesional po vjen këtë muaj për ju Virgjëresha! Idetë tuaja janë të shumta, sugjerimet janë interesante dhe diskutimet do të japin fryte, si rezultat i të cilave do të freskoheni dhe do të bëni plane të reja! Financat janë në një fazë më të mirë, ju keni disa kontribute shtesë por edhe një tendencë për të humbur pak vemendje me teper do te dilni te fituar !

 

 PESHORJA - PERANDORI

"FORCE DHE PERFITIME "

E pergjithshmja: Nuk ka që nuk mundem, nuk ka nuk dua… Kjo është pikërisht motoja juaj për këtë Shtator, Ju i merrni vendimet tuaja në mënyrë dinamike, pohoni atë që meritoni dhe nuk mbështeteni në asgjë më pak se suksesi që tashmë po fitoni! Dëshirat personale tani po bëhen realitet!

Dashuria : Do të ketë një njohje  këtë muaj që do të stimulojë intensivisht interesin tuaj erotik dhe do t'ju sfidojë të jepni betejën tuaj për ta fituar  atë! Nëse jeni tashmë në një lidhje, këtë muaj do t’i impononi me egoizëm “dëshirat” tuaja partnerit tuaj, i cili do të dojë t’ju ​​bëjë të besoni ne ate njohje!

Puna dhe Ekonomia : Shtatori ju ofron suksesin, njohjen por edhe fitimin  që prisnit në biznesin tuaj! Një promovim, një rritje e detyrave apo edhe një rritje e vogël financiare do t'ju japë gëzim dhe shpresë për të ardhmen!

 

AKREPI - FUQIA

"QENDRONI PERSERI ME  KEMBET TUAJA"

E pergjithshmja: Shtatori është një muaj shërimi për ju që keni lindur në shenjën e Akrepit! Kjo do të thotë që shumë nga problemet e djeshme gjejnë zgjidhjen e tyre, ndërsa ju, nga ana juaj, përballeni me situatat përreth jush më me qetësi dhe vendosmëri! Disa grindje me të dashurit do të tejkalohen dhe do të ndjeni lehtësim!

Dashuria : Monedha ka gjithmonë dy anë te medaljes  kjo është diçka që do ta mësoni mirë këtë muaj Ju do të perceptoni anën e partnerit tuaj, do të hyni në zemren  e tij dhe do të kuptoni se si mendoni dhe çfarë ndjen ai, mbase vetëm atëherë do të zbuloni të vërteta të rëndësishme që keni kërkuar për një kohë të gjatë! Nëse nuk jeni në një lidhje, atëherë një romancë e re erotike do t'ju përtërijë në mënyrën më të bukur!

Puna dhe Ekonomia : Muaji ju ofron konfirmim moral dhe financiar! Disi ju ngjiteni një "shkallë me lart" dhe shihni një përmirësim si në punën tuaj ashtu edhe në çështjet financiare! Muaji është i favorshëm për fillimet e reja profesionale!

 

SHIGJETARI- TRASHGIMTARI

"MERRE KOH PR VETEN TENDE"

E pergjithshmja: Kalimi nga periudha e verës në muajin e detyrimeve në shtator, është i vështirë për juve te shenjes se  Shigjetarit Këtë muaj do të mendoni se sit e dilni nga veshtiresit dhe te shkoni atje ku mendoni , shumë gjëra do të bien mbi ju, do të jeni të preokupuar me situatat e kaluara dhe do të dëshironi të tërhiqeni nga jeta juaj shoqërore për njëfarë kohe dhe të bëni pastrimin tuaj! Çfarë ishte e gabuar? Çfarë duhet të bëni në të ardhmen? Këto përgjigje do t'ju jepen tani në Shtator!

Dashuria : Romanca juaj po hyn në një fazë vjeshte, me shirat e parë dhe një klimë më të ftohtë! Një marrëdhënie e kaluar duket se ju mer koh shumë dhe nuk ju jep atë që ju nevojitet! Ndoshta tani ju merrni vendimin për një divorc! Nëse nuk jeni në një lidhje, muaji ju ofron mundësinë për të kapërcyer disa plagë të së shkuarës.

Puna dhe Ekonomia  : Detyrimet tuaja rriten ndjeshëm këtë muaj dhe gjithçka që duhet të bëni është të përveshni mëngët dhe te hidhni në punë! Ndoshta shumë herë do ta neglizhoni jetën tuaj personale, sepse koha juaj do të jetë jashtëzakonisht e kufizuar! Financat janë akoma të ngushta, prandaj kushtojini më shumë vëmendje trajtimit tuaj!

 

Bricjapi- RROTA E FATIT

"NDRYSHIME TE PAPRITURA DHE KENAQESI "

E pergjithshmja: Një valë rregullimesh  po vjen për të ndryshuar të gjitha të dhënat përreth jush dhe fati duket se po luan role  shumë të bukura me ju këtë Shtator! Këtë muaj do të ketë një ndryshim të mprehtë, të papritur që do të transformojë jetën tuaj në mënyrën më të bukur! Tregoni pranueshmëri ndaj sugjerimeve që do t'ju bëhen dhe ndiheni të bukur dhe të lirë me zhvillimet që do të ndodhin!

Dashuria : Dashuria gjithmonë shfaqet në mënyrën më të papritur dhe në momentin kur ke humbur  te gjitha shpresat! Kështu këtë muaj edhe ju do të habiteni nga disponimi erotik që do të ekzistojë ... Një lidhje  e re do të hyjë tani në jetën tuaj dhe do të ndryshojë shumë nga "besimet" tuaja në lidhje!

Puna dhe Dashuria : Mos hezitoni të guxoni të bëni një ndryshim ose një fillim të ri profesional ... Ky Shtator ka surpriza të këndshme si në biznesin tuaj ashtu edhe në financat tuaja! Një rast qe keni pasur ne lidhje me nje biznes që u harrua, tani mund të fillojë të lëvizë ose një propozim unik mund t'ju sjellë mundësinë që po kërkoni. Jeni të favorizuar në kontaktet me jashtë për arsimim dhe zgjerim! Financat janë fitimprurëse!

 

UJORI - DREJTSIA

"BENI ZGJIDHJET E DREJTA PER TE ARDHMEN TUAJ"

E pergjithshmja: Ndonjëherë për të arritur gjithçka që duam, është e nevojshme të bëjmë lëshime, duke menduar me drejt  pra Pra këtë Shtator do të bëni kompromis, do të bëni një hap prapa, në mënyrë që të arrini dalngadal, për të fituar atë që dëshironi! Këtë muaj do të keni një ribashkim me njerëz që keni parë për një kohë të gjatë ose keni qenë në distancë. Marrëdhëniet tuaja do të luajnë një rol të madh!

Dashuria : Romanca juaj do të marrë një formë më të qetë dhe më harmonike këtë shtator! Ne kete Vjeshte eshte  shumë e mundur që të keni një rilidhje me personin e zgjedhur të zemrës tuaj, ose të kapërceni ndonjë pengesë dashurie që ju solli në dilema! Nëse nuk jeni në një lidhje, periudha është jashtëzakonisht e favorshme për flirtim dhe njohje të reja!

Puna dhe Ekonomia : Biznesi dhe financat tuaja janë në rrug te mbare , e tëra çfarë ju duhet të bëni është të organizoheni dhe të rregulloni detyrimet tuaja! Bashkëpunimet tuaja do të ndihmojnë që planet tuaja të biznesit të kenë sukses. Financat janë të ngushta, por ju mund t'i organizoni ato!

 

PESHQIT - PERANDORI

"NJE MUAJ POZITIV"

E pergjithshmja: Fillon një muaj plot dashuri, ngrohtësi dhe shoqëri,do t'i jepni theks të madh dëshirave tuaja, por edhe njerëzve që janë pranë jush! Disa nga qëllimet tuaja do të realizohen, disa nga planet tuaja tani do të hyjnë në fazën e zbatimit, ndërsa e ardhmja është para jush, ju e shihni atë në mënyrë optimiste dhe kreative!

Dashuria : Në shtator do të ndjeni interes të fortë nga personi që doni. Ai do të jetë pranë jush, duke ju treguar çdo orë dhe moment se sa e rëndësishme është marrëdhënia juaj ... Mendimi për martesë, zyrtarizim apo edhe pasardhës është në planet tuaja ne kete  muaj! Sa për ju që nuk jeni në një lidhje, një dashuri e re ju mbush zemrën këtë muaj!

Puna dhe Ekonomia  : Një muaj plot frymëzim, kreativitet por edhe një hapje e madhe profesionale, veçanërisht nëse puna juaj lidhet me artin! Përfitimet financiare tani janë në duart tuaja dhe ju ofrojnë kënaqësi!

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu