Tarot astrologjike - Korrik 2023 Parashikimet Tarot për të gjitha shenjat e zodiakut.

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

Çfarë i duhet çdo personi që të jetë në gjendje të shijojë një verë magjike? Ai ka nevojë për para, për të qenë në gjendje të lëvizë rehat, por edhe dashuri për të mbushur ditët dhe netët e verës me momente intensive, unike! Në muajin korrik, interesi i të gjithëve është përqendruar te përfitimi financiar dhe kënaqësia dashurore, dhe janë pikërisht këto dy fusha që do të kenë zhvillimet më të rëndësishme...

KORRIK 2023 KARTELA TAROT: DJALLI

Karta Tarot që përfaqëson tendencat e përgjithshme të muajit dhe përshkruan profilin e korrikut, është karta e 15-të e Major Arcana, karta e Djallit! Shenja e simbolizuar nga kjo kartë është Akrepi, që do të thotë se Akrepët do të kenë zhvillimet më të zjarrta gjatë korrikut! Këtë muaj të gjithë do të fokusohemi tek materia, tek përvetësimi i më shumë mallrave... Njëkohësisht instinktet tona më të thella do të bëhen udhërrëfyesi ynë dhe do të ketë shumë momente të nxehta që do të na zgjojnë interesin!

Dashuria do të ketë zbulimet e saj...

Karta e Djallit, e cila përfaqëson korrikun, thotë se dashuria në këtë muaj ushqehet nga pasioni, xhelozia, intriga dhe zbulimet e rëndësishme! Të shumtë janë ata që nuk do të mund të zbusin dëshirat e tyre dhe do t'i dorëzohen një dashurie që nuk garanton një të ardhme të qëndrueshme... Shumë lidhje do të tronditen nga zbulime të rëndësishme, ndërkohë që do të ketë edhe njohje të reja, të cilat do të kenë intensive. elementi i epshit të dashurisë, por pa stabilitet dhe unitet sentimental.

Biznesi dhe financat bëhen fokus i konkurrencës!

Çështja e parave dhe e karrierës, ky muaj bëhet një arenë, në të cilën ka luftë, konkurrencë dhe qëllimi kryesor është vlerësimi, promovimi, promovimi, por edhe kush do të mbizotërojë! Por më e rëndësishmja është që këtë muaj duhet t'i kushtojmë vëmendje mashtrimeve, fjalëve të prapambetura, por edhe veprimeve që mund të bëhen ndaj nesh... Miku i "të ashtuquajturit" që mund të deklarojë se dëshiron t'ju shërbejë. ose t'ju shoqërojë në gjurmët tuaja, mund të jetë "armiku" që dëshiron t'ju pengojë! Le të shmangim thashethemet, por edhe prirjen drejt parave të lehta dhe zgjidhjeve të shpejta, të cilat mund të sjellin pengesa të mëdha!

 

Dashi – TAROT ASTROLOGJIKE KORRIK

Karta tarot e muajit: KULLA

TË PËRGJITHSHME:  Vera ka nisur për mirë, por rrethanat rreth jush po ju përmbysin disa plane dhe po ju nxjerrin jashtë goditjes! Këtë muaj do të zbulohen sekretet, të cilat do të shkaktojnë ndryshime në disa nga lidhjet tuaja! Disa situata do të zhvillohen shumë ndryshe nga sa prisnit, për këtë arsye bëni një planifikim të mirë! Mos u besoni lehtë njerëzve përreth jush!

SENTIMENTALE: Dashuria bëhet e paparashikueshme këtë korrik dhe ju përjetoni momente në jetën tuaj sentimentale që karakterizohen nga tensioni... dhe që ju shtyjnë të ndryshoni! Do të ketë ngjarje të papritura fatale në jetën tuaj emocionale që do të sjellin zbulime! Nëse jeni në një lidhje, mos harroni se asgjë nuk është ashtu siç duket dhe se tani mund të dalin në sipërfaqe sekretet që do t'ju sfidojnë! Sa për ju që nuk keni partner, mos nxitoni të filloni një lidhje të re, sepse mund të bëni një zgjedhje të gabuar / joserioze!

PROFESIONALE / FINANCIARE:  Bëni një planifikim të kujdesshëm të detyrimeve financiare dhe orarit të punës, sepse këtë korrik do të keni shumë të grumbulluara dhe mund të mos tregoni qëndrueshmëri në gjithçka! Do të ketë disa njerëz që do t'ju vënë në vështirësi në disa nga planet tuaja të biznesit! Mos bëni asnjë bashkëpunim të ri dhe kujdesuni për ato ekzistueset.

 

DEMI – TAROT ASTROLOGJIKE KORRIK

Karta tarot e muajit: Ylli

TË PËRGJITHSHME:  Korriku është muaji i duhur për pushime, pushim, relaks por mbi të gjitha për gëzim! Karta Yll që ju përfaqëson thotë se fati do të shfaqet aty ku nuk e prisni edhe kur të keni humbur çdo shpresë! Njerëz të rinj hyjnë në jetën tuaj, ndërsa disa nga çështjet tuaja personale po shkojnë shumë më mirë nga sa prisnit!

SENTIMENTALE: Po kërkonit një mundësi për të hapur një faqe të re në jetën tuaj emocionale, po pyesni se kur do të jetë momenti juaj "perfekt" kur dashuria më në fund do t'ju bëjë të ndiheni me fat dhe të plotë... Momenti që keni pritur. Ka ardhur, korriku sjell fat dhe rinovim në sferën tuaj sentimentale! Shfrytëzoni mundësitë që do t'ju jepen, merrni vendime dhe prisni të përjetoni një nga muajt më të bukur të vitit!

PROFESIONALE / FINANCIARE:  Idetë e freskëta që do të keni për biznesin tuaj do t'ju ndihmojnë vërtet të bëni diçka të veçantë këtë muaj dhe do të përmirësoni fushën tuaj të punës! Fati është në anën tuaj dhe rrethanat ju ndihmojnë të mbushni portofolin dhe të bëni hapje profesionale! Në financat tuaja do ketë ndonjë rritje të vogël apo një dhuratë të vogël, e cila do ju sjellë një shpërblim moral! Ju jeni shumë më mirë se disa të tjerë... vazhdoni të përpiqeni!

 

BINJAKËT – TAROT ASTROLOGJIKE KORRIK

Karta tarot e muajit: HËNA

TË PËRGJITHSHME:  Vera fillon me ju që ndiheni më të ndjeshëm dhe sentimental! Nevoja dhe dëshira juaj dominuese do të jetë të jeni pranë njerëzve tuaj, për të cilët kujdeseni dhe vlerësoni. Shtëpia, familja dhe miqtë vëllazërorë do të luajnë një rol të madh në ditët e korrikut! Mund të bëni disa ndryshime në shtëpi apo edhe të lëvizni! Momente të lumtura me të afërmit janë të favorizuara!

SENTIMENTALE: Papritmas në mendjen dhe zemrën tuaj hyjnë disa mendime të pakëndshme, disa pasiguri dhe dyshime për rrjedhën e emocioneve tuaja... Romanca nuk do të mungojë, por në korrik do të ketë ndryshime sentimentale dhe ulje-ngritje që nuk do t'ju ofrojnë stabilitet.Dhe besimin që dëshironi! Mos u nxitoni në zgjedhjet tuaja të dashurisë dhe shprehni ndjenjat tuaja me ngrohtësi dhe butësi, por duke shmangur... shtypjen!

PROFESIONALE / FINANCIARE:  Mos u mundoni të zhvendosni fajin për gabimet e së shkuarës... Mos kërkoni shkaqet dhe mos kërkoni atë që shkoi keq, thjesht shikoni se si mund ta korrigjoni situatën! Në biznesin tuaj mund të përparoni me kreativitetin që ju dallon, përderisa shmangni keqkuptimet me partnerët! Për sa i përket financave tuaja, ato do të luhaten këtë muaj!

 

GAFORRJA – TAROT ASTROLOGJIKE KORRIK

Karta tarot e muajit: DIELLI

TË PËRGJITHSHME:  Po gjen sërish buzëqeshjen dhe optimizmin tënd i dashur Gaforre! Këtë korrik do të kaloni një kohë të mirë, argëtuese dhe jeta juaj sociale do të jetë mjaft aktive! Do udhëtoni, do bëni pushimet, do jeni plot komunikime dhe lajme të këndshme, ndërsa do kuptoni diçka shumë të rëndësishme: Jeta është shumë e mirë dhe nuk na lejohet ta mjerim!

SENTIMENTALE: Dashuria pushton të gjitha dhe mund të bëjë gjithçka, përderisa është e vërtetë... Këtë korrik do të keni një formë konfirmimi sentimental, që do t'ju japë shpresë, gëzim dhe gjithashtu...entuziazëm! Një rrëfim dashurie apo një njohje e re do t'ju japë dëshirën për të bërë plane të reja për të ardhmen... Qoftë në një lidhje apo po kaloni një periudhë vetmie, këtë muaj do t'i vendosni emocionet tuaja në një rrugë të re të bukur!

PROFESIONALE / FINANCIARE:  Kohët në të cilat jetojmë mund të jenë të vështira, por ju keni mundësinë për ecurinë dhe zhvillimin e çështjeve tuaja profesionale dhe financiare, i dashur Gaforre! Do të merrni një propozim profesional për të cilin duhet të mendoni, sepse do ia vlejë! Sa i përket financave tuaja, pas një kohe të gjatë do të shihni që edhe ato kanë filluar të rregullohen!

 

LUAN – TAROT ASTROLOGJIKE KORRIK

Karta tarot e muajit: GJYKIMI

TË PËRGJITHSHME: Këtë korrik jeni shumë më të shqetësuar për çështjet tuaja në pritje, punët dhe financat tuaja, duke lënë mënjanë argëtimin dhe kohët e mira për pak kohë! Ndoshta jeni duke u përgatitur për festat e gushtit, prandaj po jepni gjithçka për fushat praktike të jetës suaj! Përveç kësaj, këtë muaj do t'i vendosni disa kufizime njerëzve që nuk u dukën të denjë për pritshmëritë tuaja!

SENTIMENTALE: Këtë korrik edhe në fushën e emocioneve do të merreni me disa raste me logjikë dhe seriozitet... Do të shihni në mënyrë më të përgjegjshme dhe më të pjekur rrjedhën e një historie sentimentale dhe do të merrni vendime të rëndësishme... Këtë herë do të vini përpara logjikën, sepse e dini shumë mirë që nuk ka vend për gabime shtesë. Muaji është ideal për të kapërcyer plagët e dashurisë të së shkuarës!

PROFESIONALE / FINANCIARE:  Cilat janë synimet e mia? Çfarë do të ndodhë me të ardhmen time? Këto janë pyetjet që do t'ju duhet t'i përgjigjeni vetes, në mënyrë që të funksiononi më të organizuar dhe të përgjegjshëm si në punë ashtu edhe në financat tuaja! Kohët e fundit ka pasur shumë zhvillime në punën tuaj, por tani keni arritur në një fazë për të rregulluar si punën ashtu edhe portofolin tuaj!

 

VIRGJËRESHA – TAROTI ASTROLOGJIK KORRIK

Karta tarot e muajit: BOTA

TË PËRGJITHSHME:  Lajm i mirë për ty, Virgjëresha! Korriku është muaji i përmbushjes, realizimit por edhe i dashurisë së thellë e të sinqertë! Jeni një hap më afër qëllimeve tuaja të jetës reale! Përveç kësaj, këtë muaj do t'ju duhet të jepni mbështetjen dhe ndihmën tuaj për personat që doni dhe që do të kenë nevojë për kujdesin dhe dashurinë tuaj!

SENTIMENTALE: Kur dëshiron diçka keq, universi komploton për ta bërë atë të ndodhë, përderisa ti beson me të gjitha forcat se do të bëhet realitet! Këtë korrik do të realizohet një synim i madh i dashurisë suaj, do të ndjeni përmbushje sentimentale dhe do të arrini të kapërceni problemet e dashurisë së së shkuarës! Do të ndiheni të lehtësuar, sepse jeta juaj e dashurisë do të marrë një kthesë të bukur dhe gjithçka do ju duket perfekte! Muaji është ideal për të krijuar apo zyrtarizuar një lidhje!

PROFESIONALE / FINANCIARE:  Këtë muaj do zgjidhni disa nga problemet tuaja profesionale dhe financiare dhe do ndiheni të lehtësuar sepse do t'ju hiqet një barrë e madhe! Kështu do të zgjidhni çështjet e pazgjidhura dhe situatat problematike, për të mirëpritur një epokë të re që do t'ju gjejë me... portofolin plot!

 

PESHORJA – TAROT ASTROLOGJIKE KORRIK

Karta tarot e muajit: JESTER

TË PËRGJITHSHME: Entuziazmi do t'ju dallojë nga fillimi i korrikut dhe dëshira juaj do të jetë një: të ikni nga e zakonshmja, të bëni ndryshime, të përjetoni momente që ju kanë munguar! Këto janë pikërisht ato që do të bëni në këtë muaj të vitit! Do ndiheni më të lirë dhe spontan, do guxoni të nisni plane të reja... Por nuk do të mungojnë lëvizjet impulsive dhe zënkat që do të lindin për shkak të egoizmit!

SENTIMENTALE: Dëshiron të ikësh nga e vështira, ta jetosh dashurinë me çmenduri, pa menduar se çfarë do të ndodhë në të ardhmen?...Këtë korrik do të bësh çfarë të duash, kur të duash... pa llogaritur pasojat. Zgjedhjet joserioze do t'ju kushtojnë pak më vonë, ndërsa nervozizmi dhe nxitimi do t'ju vënë në telashe dashurie disa ditë të muajit. Një lidhje e re që do të nisë tani mund të karakterizohet nga epshi dhe eksitimi, por nuk do të ketë stabilitetin që dëshironi!

PROFESIONALE / FINANCIARE:  Do ta hidhni në kosh këtë muaj dhe nuk do të llogarisni apo mendoni se çfarë duhet të bëni në punë dhe në financat tuaja, sepse keni qenë të lodhur muajt e fundit dhe dëshironi t'i jepni vetes një " dhuratë"! Do të shpenzoni më shumë para, por do të lini pas dore edhe disa detyrime pune... Por mos harroni se gjithçka është në rregull... kalofshi mirë, por mos rrezikoni dhe mos veproni pamatur në çështjet që kanë të bëjnë me të ardhmen tuaj!

 

AKREPI – TAROT ASTROLOGJIKE KORRIK

Karta tarot e muajit: KRYEPRIFTI

TË PËRGJITHSHME: Korriku është muaji kur ju e gjeni sërish magnetizmin tuaj personal, ndërsa në të njëjtën kohë arrini të tërhiqni tek ju atë që keni dashur gjithmonë! Keqkuptimet me personat me të cilët jeni grindur në muajt e mëparshëm do të zgjidhen dhe një barrë e madhe do t'ju hiqet! Në të njëjtën kohë, do të merrni mbështetje dhe ndihmë nga njerëz që ju vlerësojnë!

EMOCIONALE: Asgjë nuk duhet parë si e vërtetë, qoftë edhe me emocionet tuaja... Ja çfarë duhet të bëni me lidhjet dhe dashurinë tuaj... Vendimet që merrni dhe lëvizja që bëni nuk ju ndihmojnë arrini goalt e vives tui sentimentale! Për ata që nuk janë në një lidhje, njihuni me një person me të cilin jeni shumë komunikues!

PROFESIONALE / FINANCIARE:  Pika më e rëndësishme e këtij korriku është se do të merrni mbështetje në planet tuaja profesionale dhe financiare! Do të ketë njerëz që do t'ju ndihmojnë, do t'ju rekomandojnë ose do të thonë fjalë të bukura për ju... Ky fakt do t'ju ndihmojë të arrini disa nga qëllimet tuaja! Profesionalisht dhe financiarisht ju përmirësoni...

 

SHIGJETARI – TAROT ASTROLOGJIKE KORRIK

Karta tarot e muajit: TË DASHURUAR

TË PËRGJITHSHME:  Vera për ju është dashuri dhe shkujdesje! Kjo është pikërisht ajo që ju do të merrni nga ky korrik, Shigjetari, kur dashuria bëhet vërtet një çështje shumë zbuluese, intensive dhe pasiona nte! Në një kontekst më të përgjithshëm, këtë muaj po shijoni atë që ju ka munguar... Ndiheni më komode për të shijuar gjërat e thjeshta të përditshme... dhe fati duket se është në anën tuaj!

SENTIMENTALE: Ky korrik do të jetë mjaft intensiv dhe romantik për ju, Shigjetar! Dashuria hyn sërish në jetën tuaj në mënyrën më episodike dhe ju dhuron momentet më të bukura të verës, por do të ketë edhe intriga, xhelozi dhe keqardhje, nga ku nuk e prisni! Mos lejoni që dyshimet t'ju lodhin!

PROFESIONALE / FINANCIARE:  Dëshironi më shumë se sa mund të keni dhe nuk kënaqeni me ato pak... kërkoni rritje financiare si dhe njohje profesionale! Çështjet tuaja profesionale dhe financiare do të zhvillohen me ritme të mira, ku kreativiteti do të jetë atuti juaj dhe do t'ju ndihmojë të zhvilloni punën tuaj! Në financat, megjithatë, duhet të jeni të kujdesshëm sepse do të devijoheni në mbeturinat e verës...

 

BRICJAPI – TAROT ASTROLOGJIKE KORRIK

Karta tarot e muajit: KARROCA

TË PËRGJITHSHME: Korriku është muaji i suksesit dhe arritjes së qëllimeve, në çdo fushë që ju intereson por edhe prisni përgjigje... Vonesat marrin fund dhe punët tuaja fillojnë të ecin më shpejt! Ndiheni të lehtësuar nga problemet e krijuara që në fillim të vitit dhe tashmë e mbështesni jetën tuaj mbi themele të forta!

SENTIMENTALE: Loja e pushtimit të dashurisë fillon këtë korrik për ju, Bricjap, dhe ju ia dilni të arrini një qëllim të rëndësishëm dashurie! Lidhja juaj bëhet më serioze dhe kuptimplote ose zyrtarizohet në një farë mënyre, ndërsa nëse nuk jeni në një lidhje, atëherë personi që ju intereson është tani në krah dhe ju dorëzohet pa kushte!

PROFESIONALE / FINANCIARE:  Mund të jemi në mes të verës por suksesi po vjen për ju tani... Karta karroca tregon se këtë muaj do të keni një ngritje, zhvillim, ndoshta edhe një promovim! Ndiqni qëllimet tuaja, tregoni fleksibilitet në vendimet që merrni dhe ky muaj mund të jetë vërtet një moment historik në rritjen tuaj profesionale dhe financiare!

 

UJORI – TAROT ASTROLOGJIKE KORRIK

Karta tarot e muajit: FUQIA

TË PËRGJITHSHME:  Nga ky korrik qëndroni më fort në këmbë, ndiheni të sigurt,të qëndrueshëm dhe të ndryshuar... Do të fokusoheni më shumë tek vetja dhe tek gjithçka që ju jep gëzim dhe lehtësim! Do të rinovoni pamjen tuaj, humori juaj psikologjik do të përmirësohet dhe gjithashtu do të merrni vendime për kursin tuaj!

SENTIMENTALE: Dëshironi të gjeni ekuilibrin tuaj sentimental dhe do të arrini vërtet të rivendosni qetësinë dhe stabilitetin në lidhjet tuaja të dashurisë! Këtë muaj, të dashur Ujorë, do të bëni lëshime dhe do të hidhni ujë në verë për të mbajtur shumë pranë vetes një person që doni!

PROFESIONALE / FINANCIARE:  Disa pengesa profesionale dhe financiare që keni kaluar muajt e fundit do të kapërcehen këtë korrik dhe më në fund do të ndiheni të qetë! Përveç kësaj, ju keni mundësinë të pretendoni dhe të fitoni një gol profesional, të cilin e meritoni dhe mund ta realizoni! Ju keni kualifikimet dhe mund të keni sukses këtë muaj!

 

PESHQIT –TAROT ASTROLOGJIKE KORRIK

Karta tarot e muajit: HERMIT

TË PËRGJITHSHME:  Vetmia është më e mirë se ju që nuk ja dal, thua që në fillim të korrikut dhe kërkon më shumë kohë për veten, Juve të shenjës së Peshqve! Disa njerëz ju kanë zhgënjyer, disa nga planet tuaja personale tashmë janë vonuar ndërsa stanjacioni që ekziston në disa fusha ju bën të afroheni me veten! Mundohuni të shihni anën e mirë të gjërave dhe mbani mend se ky muaj do t'ju ndihmojë t'i shihni disa situata në mënyrë më të pjekur dhe më të mençur!

SENTIMENTALE: Ky muaj do të krijojë disa shqetësime të përkohshme për të ardhmen dhe rrjedhën e jetës suaj! Do të dëshironi të izoloheni dhe të mendoni seriozisht për atë që dëshironi me të vërtetë! Qëndrimi i personit që ju intereson do t'ju shqetësojë por edhe do t'ju zhgënjejë! Mos u kapni pas së kaluarës!

PROFESIONALE / FINANCIARE:  Mendja juaj do të jetë e fokusuar këtë muaj tek karriera dhe financat, të cilat janë edhe fushat e jetës suaj në të cilat mund të jeni të suksesshëm këtë korrik! Do i përkushtoheni karrierës dhe do shtrëngoni për pak rripat në portofol për të rregulluar financat në mënyrë që muajin tjetër të arratiseni me pushime verore!

 

Shiko gjithashtu