Si do të na ndikojë Afërdita tek Shigjetari nga data 07/10/2021?

Afërdita futet  në shenjën e zjarrtë të Shigjetarit nga data 07/10/2021 dhe përfundon këtë udhetim të bukur më 05/11/2021.

Shigjetari është një shenjë e ndryshueshme që e do filozofinë dhe spiritualitetin, por e zbaton atë në një mënyrë tokësore. Simboli I shenjes se Shigjetarit  është gjysmë kalë gjysmë njeri, i rritur nga shigjetari Apollo. Shëruesi i madh, perëndia e dritës, muzikës, por edhe e artit të Orakullit , i futi këto virtyte në qenien më të lartë, për ta ndihmuar atë me njohuritë e tij për të kapërcyer natyrën e tij shtazore. Domethënë, ai i dha atij cilësitë që përcaktojnë qartë kufijtë midis të lartës dhe të ultës, në frymën më të lartë kundrejt asaj të instikteve më të ulëta.

Çfarë ndodh kur Afërdita takohet me Shigjetarin? Dashuri me shikim të parë. Ka shum fat në dashuri dhe gjithçka shkëlqen nën këtë pluhur magjik ari të optimizmit. Ka bujarin në marrëdhëniet njerëzore, qëllime të mira dhe përzemërsi. Ekziston gjithashtu prirja për të shëruar nëpërmjet dashurisë. Afërdita në Shigjetar i do udhëtimet e gjata, bashkëpunimin, studimet dhe dëshiron të bëjë realitet ëndrrat e saj.

 

Çfarë duhet të bëjmë për të përfituar nga kalimi i Aferdites  përmes Shigjetarit:

  • Për të vendosur qëllime të reja.
  • Të merremi  me studime, njohuri, filozofi.
  • Sigurohemi që mendjet tona , emocionet dhe vlerat tona të jenë në nje linjë.
  • Per te udhetuar.
  • Takoni njerëz me kultura të ndryshme.
  • Për të flirtuar dhe argëtuar.
  • Për të qenë mendjehapur.
  • Të kujdesemi në mënyrë aktive për njerëzit tanë dhe mjedisin tonë.

 

Por le të shohim se si Afërdita do të ndikojë në secilën shenjë ne vecanti .

 

DASHI

Do të keni sukses në fushën tuaj të punës, veçanërisht nëse merreni me ligjin, komunikim ose artin. Reputacioni juaj do të rritet së bashku me gatishmërinë për të studiuar për të pasuruar njohuritë ose aftësitë tuaja. Ju mund të takoni njerëz të rëndësishëm që do të luajnë një rol te rendesishem në zhvillimin tuaj ose mund të jeni në kontakt me njerëz nga kultura të ndryshme. Do të jeni shumë të lumtur kur t'ju jepet mundësia të dilni më shumë, të flirtoni, të argëtoheni. Gjithashtu do të ndihmojë në balancimin e sektorit financiar që keni vuajtur shumë duke sjellë të ardhura të reja. Marrëdhëniet me të huajt dhe jashtë mund të shkojnë më mirë ndërsa nuk perjashtohet mundesia  që ju të planifikoni të udhëtoni jashtë vendit.

 

DEMI

Përpjekjet për të zgjidhur disa veprime financiare të së kaluarës, për të siguruar të tashmen dhe për të treguar rezultate të kënaqshme për të ardhmen. Kështu,qe  angazhimet qe do te mereni me teper me mbylljet e huasë dhe te berit bilance të ardhurave-shpenzimeve ose investime, ju ndihmojnë të keni paqen e mendjes për të cilën keni aq shumë nevojë. Sigurisht, e gjithë kjo shoqërohet me shqetësimin e duhur derisa t'i stabilizoni. Por në fund do të ndiheni të justifikuar me rezultatet e përpjekjes suaj. Shmangni konfrontimet me partnerin tuaj, përpiquni të jeni më fleksibël me të dhe mos hezitoni të përdorni zjuarsin tuaj të dashuris. Ju mund të ndjeni se keni ndryshuar në disa gjëra dhe tani mund ta shihni jetën në mënyrë më optimizmin. Të ardhurat tuaja mund të përmirësohen në mënyrë indirekte nëse keni një portofol të përbashkët me partnerin tuaj ndoshta për shkak të momentit të tij të mirë financiar.

 

BINJAKET

Afërdita nga Shigjetari e kthen vëmendjen tek partneri juaj ose ju shtyn të merreni më shumë me mënyrën se si të arrini një marrëdhënie të lumtur me të. Ndoshta duhet të lini mënjanë disa kokëfortësi ose sjellje që ju largojnë nga njeri tjetri . I/e dashura  gjithashtu mund të ketë nevojë për ndihmën ose kujdesin tuaj gjatë kësaj kohe nëse ka ndonjë çështje shëndetësore. Nëse i keni shmangur angazhimet deri tani, mund të jetë koha të mendoni më seriozisht për të ardhmen. Në sektorin e punësimit ekziston mundësia që do t'ju kërkohet të punoni jashtë orarit për të mbuluar ngarkesën e punës së ditës, por gjithashtu do të keni të ardhurat përkatëse. Afërdita nga Shigjetari do t'ju ndihmojë të bëheni më shoqërore dhe me te dashur  gjatë qëndrimit të Aferdites ne Shigjetar.

 

GAFORRJA

Puna juaj është një nga temat që drejton energjinë tuaj gjatë kësaj kohe. Disa mundësi vijnë, veçanërisht në pjesën e komunikimit të punës, por do t'ju duhet të përqendroheni në detajet dhe reflekset e shpejta në mënyrë që të mos krijojne  probleme. Shëndeti ose trupi  juaj ka nevojë për vëmendjen tuaj. Një program i mirë, nga një specialist që mund t'ju ndihmojë, vitamina të reja ose shtesa dietike, do të japë rezultate të mira. Me Aferditen  qe  ndriçon shtepine  e 6 të  te horoskopit tuaj, është e mundur që të keni ndonje bashkepunim  në sektorin e shëndetësisë, ose në lidhje me këtë shërbim. Sa i përket atyre qe nuk kan ndonje lidhje apo njohje, mund te keni njohje ne një aktivitet te përbashkët qe mund t'ju afrohet. Ju do të përmirësoni marrëdhëniet me partnerët ndërsa mund të shfaqet një partneritet i ri nese jeni ne kerkim per dicka te tille .

 

LUANI

Rrethanat e vështira nën ndikimin e Saturnit mund t'ju kenë sjellë ballë për ballë me veshtiresit dhe kufizime në fusha të ndryshme të jetës tuaj. Afërdita nga Shigjetari vjen për t'ju kompensuar gjithcka ne favorin tuaj tani e tutje , duke ju sjellë dhuratat magjike. Ndoshta tani është koha për të vënë në lëvizje një plan afatgjat  për të përfituar nga disa mundësi që do të shfaqen në punën tuaj. Dashuria në këtë kohë mund t'ju bej te ndiheni si ne fluturim , t'ju bëjë të ndiheni sikur po fluturoni mbi  re. Por kini kujdes që të mos uleni papritmas . Nëse jeni në një lidhje, do të kaloni një kohë të mirë dhe do të shpenzoni para për të dashurit tuaj. Mund të kaloni momente te mira  dhe të luani me fëmijët tuaj. Nëse keni ndërmend të keni një shtes familjare mundesit jan te medhaja, Afërdita në Shigjetar mund t’ju ​​japë këtë mundësi.

 

VIRGJERESHA

Lumturia troket në derën e shtëpisë tuaj, me Afërditën nga shenja e Shigjetarit duke ju mbushur me dashuri do te keni shumë momente të këndshme familjare. Shumë prej jush e kuptojnë se mund t'ju duhet një shtëpi më e madhe ose një ndryshim, për shembull për të lëvizur në mënyrë që të jeni më afër punës tuaj dhe të mos humbni kohë në udhëtimet tuaja. Çfarëdo që të jete arsyeja  që ju shtyjnë në këtë drejtim, sepse duke  vënë përpara këtë plan ose për t'u marrë me të gjitha parametrat që do t'ju sjellin rezultatin e dëshiruar. Nëse bëni më shumë përpjekje në punë, shpërblimet ju presin. Me partnerin tuaj do të keni momente relaksuese. Në një nivel erotik për të palidhurit, ndikimi i Afërditës mund të sjellë flirt, por jo diçka të madhe kjo mvaret nga juve se si e perceptoni njohjen apo momentin kur lidheni .

 

PESHORJA

Aferdita kalon në shtepine e 3 te te horoskopit tuaj diellor, duke ju bërë më komonikues, por në një mënyrë ndryshe nga cfar bisedonit me pare . Tani i shihni gjërat pak më thellë dhe jeni lodhur nga ata që qëndrojnë në sipërfaqe. Vështirësitë e mëparshme e kthyen shikimin tuaj brenda, si rezultat i së cilës ju dolët më te fort me  filozofik nga ky proces. Ju mendoni se lidhjet me të dashurit tuaj janë forcuar dhe jeni veçanërisht të kënaqur me shoqërinë e tyre, por mos harroni të shmangni sjelljen e papritur ndaj partnerit tuaj. Në vendin e punës do të përfitoni nga njerëz që kanë pozita të larta apo edhe ju ndihmojnë të vendosni synime të reja që do të përmirësojnë financat tuaja. Dhuratat ose blerjet do t'ju japin shumë gëzim.

 

AKREPI

Me rrezatimin  e dritave në shtepine e 2 të te horoskopit tuaj, disa lëvizje mund të japin rezultate të mira. Me nënshkrimin tuaj unik mbi atë që bëni dhe ndihmën e një partneri, mund të filloni diçka të re që do të jetë fitimprurëse dhe kështu të kurseni para nga burime të ndryshme. Në jetën tuaj do të hyjnë njerëz të rinj, me të cilët do të kaloni momente të bukura, por përpiquni të vendosni në jetën tuaj vetëm ata që ndajnë të njëjtat vlera si ju, në mënyrë që të mos zhgënjeheni.

 

SHIGJETARI

Kur Afërdita viziton shenjën tuaj të zodiakut, jeta juaj dridhet si një shigjetë qe gozhdohet  në objektivin e saj. Por, para se të nxirrni shigjetën tjetër nga vendi  juaj, ndaloni, merrni frymë dhe lejoni vetes të shijoni momentin, suksesin dhe gjithçka që keni arritur. Arritjet më të rëndësishme, dashuria që ke dhënë dhe ke marrë, do të jenë era nën krahët e tu dhe do të të japin shtysë për të vazhduar. Nëse vështirësitë dhe lodhja kanë pushtuar trupindhe mendjen  tuaj, jepni përparësi shëndetit dhe fizikut tuaj. Do të keni ndihmën e të dashurve tuaj nëse lindin probleme. Me ndikimin e Afërditës, do të ndiheni edhe më me fat edhe më optimistë, ndërsa do keni sukses edhe në flirt.

 

BRICJAPI

Në botën tuaj të brendshme e kthen vëmendjen Aferdita , duke kaluar nga Shtëpia juaj12 të. Ju ndjeni nevojën për të pasuruar shpirtin tuaj me më shumë ndikime shpirtërore, besim dhe për të lënë pas perceptimet ose sjelljet që nuk ju shërbejnë. Ndoshta keni nevojë të kontribuoni në bamirësi, të bëni disa vepra të mira diçka që do t'ju bëjë të ndieni gëzim dhe emocion. Sado që dëshironi të dukeni të rreptë nga jashtë, ata që ju njohin e dinë që brenda jush fshihet një zemër e ndjeshme e butë gjithmonë e gatshme për të ofruar. Gjatë kësaj kohe, shikoni sistemin tuaj mbrojtës të ndjeshëm. Nëse keni ndonjë humbje të ardhurash, furnizohuni me durim tani për tani. Gjërat do të përmirësohen. Shmangni shpenzimet e shumta dhe ruani qetësinë. Dikush që ju intereson mund t’ju ​​admirojë nga larg dhe do të shfaqet.

 

UJORI

Me Afërditën në Shigjetar ju jeni në disponim për të vendosur qëllime të reja dhe do t'i përqendroni përpjekjet tuaja në pushtimin e gjërave të tjera që do t'ju bëjnë të ndjeni plotësinë që dëshironi. Ju dëshironi më shumë para, marrëdhënie më të mira, për të hapur rrethin tuaj shoqëror ... Dhe në një mënyrë për të kombinuar të gjitha ingranazhet, për ta bërë të gjithë këtë mekanizëm të koordinojë dhe të mos jetë i palidhur me njëri -tjetrin. Vaji i kësaj makinerie është që të vendosen siç duhet prioritetet, hierarkinë, programin dhe t'i sjellë të gjitha këto në kontakt me emocionet tuaja. Në punë ndoshta do të keni fitime nga burime të ndryshme, ndërkohë që do të jeni në gjendje të përballoni kërkesat e shtuara të ditës. Mundohuni të jeni fleksibël me partnerin tuaj. Gjithashtu, gjatë kësaj kohe mund të takoni një person qe ka per te ja vlejtur sidomos juve qe jeni ne kerkim per nje te ardhme sa me te mire per jeten tuaj ka per tu realizuar,

 

PESHQIT

Shumë gjëra të ndryshme ndodhin në vendin tuaj të punës që krijojnë emocione të përziera. Nga njëra anë ka vështirësi, nga ana tjetër këto vështirësi të njëjta ju sjellin një mundësi dhe para nga disa burime te ndryshme  . Ky synim i ri që Afërdita ju jep nga Shigjetari, ngre statusin tuaj profesional dhe premton njohje, por edhe sukses. Mundohuni të vendosni talentin tuaj komunikues dhe krijues në plan të parë si për të promovuar punën tuaj ashtu edhe për të qetësuar kundërshtarët tuaj, të cilëve nuk u pëlqen situata e re. Shmangni tensionet në familje, veçanërisht me pronën. Bëjeni partnerin tuaj të ndihet i rëndësishëm (mund ta keni lënë pas dore) dhe kushtojini vëmendje shëndetit dhe dietës tuaj.

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu