Parashikimet

22/12-19/1
Bricjapi javor
14/06/2021 to 20/06/2021

Java ka mundësi të fillojë lehtësisht për ju por brenda mëndjes tuaj do ekzistojë një stuhi mendimesh që nuk do ju lëtë të qetësoheni. Katrori midis Saturnit që ndodhet në shenjën e Ujorit dhe Uranit që ndodhet në shenjën e Demit tregon se doni të bëni gjëra për veten tuaj, të ndiheni më të lire dhe krijues por ekzistojnë disa detyrime që ju mbajnë të lidhur. Brenda këtyre ditëve mund të mos ekzistojnë shumë mundësi për të kushtuar kohë gjërave që doni, por do ekzistojnë mundësi për të menaxhuar disa keqkuptime me personat tuaj të dashur.

Dashuria

Sinqeriteti dhe “bisedat e rrufeshme” do luajnë rol të rëndësishëm midis jush dhe partnerit tuaj dhe janë ato të cilat do ju shpëtojnë nga përfundime të cilat nuk përputhen me realitetin. Katrori Diellit që ndodhet në shenjën e Binjakëve me Neptunin që ndodhet në shenjën e Peshqëve përforcon hamendësimet dhe keqkuptime dicka që mund të shmanget me sinqeritet. Nëse jeni beqarë ka shumë mundësi të ekzistojnë “shenja” nga një person që ju intereson, por këto nuk do ju ndihmojnë të kuptoni akoma mendimet tuaja.

Puna dhe Ekonomia

Këtë javë duket se do përqendoheni në ato që doni të bëni dhe jo në ato që duhet të bëni dhe kjo ka mundësi të lërë pas disa detyrimet tuaja profesionale. Katrori Saturnit/Uranit që do realizohet në fillim të javës do përforcojë presionin që ndjeni, i cili mund t’ju drejtojë në vendime agresive. Ditët nuk janë të përshtatshme për vendime të rrezikshme.

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

, ,
22/12-19/1
Bricjapi mujor
01/06/2021 to 30/06/2021

Qershori është një muaj i cili do sjellë në sipërfaqje cështjet e përditshmërisë pasi dhe disa bashkpunime të cilat do fillojnë të ndryshojnë. Hëna e re/eklipsi Diellit që do realizohet në 10/6 në gradën e 19 të Binjakëve, mund të sjellë në sipërfaqje disa cështje të cilat kanë ekzistuar në përditshmërinë tuaj në të kaluarën. Mundësi për dicka të tillë do rriten nëse ato kanë mbetur pezull dhe nuk janë përmbushur. Eshtë fakt se mund të jeni “në limite” përsa përket vendimeve të rëndësishme për cështjet e punës por edhe për përditshmërinë tuaj në vija të përgjithshme, por mirë do ishte të mos merrni një vendim I cili do mundej të përcaktojë më së shumti planet tuaja pasi dhe këtë periudhë të gjitha duken se do jetë të qeta.

Me hyrjen e Marsit në shenjën e Luanit në 11/6 do nevojitet të jeni më shumë të përmbajtur me shpenzimet tuaja pasi dhe duket se ato me ndonjë mënyrë do marrin tatëpjetën. Në 21/6 hyrja e Diellit në shenjën e Gaforres inaguron një periudhë gjatë së cilës do vinë në sipërfaqje lidhje personale por edhe bashkpunime. Pas 23/6 kur Merkuri do kthehet në vijë të drejtë në shenjën e Binjakëve do lehtësojë komunikimin,  I cili do përbëjë A dhe Zh në menaxhimin e cështjeve të përditshmërisë. Në 24/6 Hëna e Plotë që do realizohet në boshtin tuaj (Gaforrja- Bricjapi) sjell lidhjet tuaja ndërpersonale në sipërfaqje dhe t’ju vërë në procedurë të pyesni c’farë është ajo që prisni nga ai që keni përballë jush. Akoma vjen për t’ju kujtuar se nevojitet të lini hapësirë në jetën tuaj nëse doni të vijë dicka e re.

Dashuria

Muaji do fillojë me hyrjen e Afërditës në shenjën e Gaforres në 2/6 dhe tregon se do ekzistojnë mundësi të përmirësoni një lidhje personale në të cilën keni investuar. Gjithashtu nëse jeni beqarë duket se këtë muaj do shfaqen mundësi jo thjesht për të krijuar një njohje të re por edhe të filloni dhe një lidhje të re, por kjo do bëhet më e theksuar gjatë fundit të muajit. Komunikimi do luajë rolin e saj të rëndësishëm në menaxhimet sentimentale si të jeni beqarë ose nëse ndodheni tashmë në një lidhje, por rrugëtimi në vijë të kundërt i Merkurit gjatë ditëve më të shumta të muajit në shenjën e Binjakëve, tregon se ndoshta përfundimisht nuk do jetë dhe aq e lehtë të mirkuptoheni me personin që doni. Nga 23/6 kur Merkuri do kthehet në vijë të drejtë komunikimi do përmirësohet ndjeshëm, dicka që do bëhet më e dukshme sa kalojnë ditët. Hëna e Plotë që do realizohet në 24/6 në boshtin tuaj do ju ndihmojë të shihni më mirë rolin që luan një lidhje në jetën tuaj dhe me bazë këtë të merrni vendimet tuaja.

Puna dhe Ekonomia

Përditshmëria punës është dicka që do ju shqetësojë shumë këtë muaj pasi me eklipsin e Diellit që do realizohet në 10/6 duket se ndoshta ndryshojnë disa gjëra në të. Kështu që ka mundësi të merrni disa detyrime që deri tani nuk i kishit apo të ndjeni se ekzistojnë persona që komunikimi me ta është i vështirë. Përsa lidhet me pjesën e komunikimit do duhet të bëni durim deri në 23/6 kur Merkuri do kthehet në vijë të drejtë. Eshtë fakt se për këtë muaj do ju shqetësojnë shpesh cështje të cilat lidhen me punën apo me pjesën ekonomike të disa cështjeve profesionale. Nga fundi muajit do jetë më e lehtë për ju të menaxhoni cështje që lidhen me një bashkpunim por edhe cështje që lidhen me punën.

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

,
22/12-19/1
Bricjapi vjetor
01/01/2021 to 31/12/2021

Ndikimi i Plutonit tek Bricjapi (për ata që kanë lindur në fillim dhe në mes të dekadës së tretë):

Ju do të duhet të notoni në dete të paqëndrueshme me valë të stuhishme në mënyrë që të transformoni plotësisht jetën tuaj. Plutoni lëviz në shtëpinë tuaj të parë, me identitet personal dhe shëndet, kështu që ndjeni një dëshirë të fortë për të ndryshuar rrënjësisht jetën tuaj, për të larguar njerëz dhe situata që nuk flasin më me shpirtin tuaj. Stili juaj i komunikimit mund të bëhet mbizotërues dhe tepër i ashpër. Para se të nxitoni për në kishëzën e dasmës ose të paguani një paradhënie për këtë pronë, uluni dhe mendoni thellë.

Ju akoma mund të ndiheni të rraskapitur nga ky stres (dhe nganjëherë shpërthyes) që zien nën sipërfaqe. Por kjo është mirë sepse ju motivon të merrni masa. Pa ndjenja juaj ju shtyn të transformoni stilin tuaj ndërpersonal, mënyrën tuaj të të menduarit dhe veprimin tuaj. Shënim: Plutoni mund të bëhet pak torturues, prandaj kujdesuni për shëndetin tuaj. Ju mund të keni disa probleme shëndetësore mendore dhe / ose fizike që vijnë nga emocione që ziejnë nën sipërfaqe. Uluni dhe pyesni veten: Çfarë më thotë trupi im? Çfarë kam injoruar në një pikë që krijon një problem shëndetësor, prandaj ki kujdes?

Ndikimi i Saturnit tek Ujori:

Si i menaxhoni paratë tuaja? Kufizoni shpenzimet tuaja të tepruara dhe lëvizni në mënyrë metodike dhe organizative. Saturni është duke lëvizur në shtëpinë tuaj të dytë, sektorin tuaj të parave, kështu që është koha për të marrë më seriozisht shpenzimet tuaja, përpiquni të ekuilibroni buxhetin tuaj. Ju nuk keni nevojë t’i mohoni vetes argëtimin (Mos e bëni!). Por prerja e disa tepricave që nuk ju pëlqejnë aq shumë mund të lërë më shumë para në arkat tuaja. Tani është koha për të luftuar me të vërtetë çdo gjë që qëndron në rrugën e përparimit tuaj financiar. Nëse keni një biznes, mund të punësoni një këshilltar me përvojë financiare për t'u bashkuar me përpjekjet tuaja dhe për të rritur fitimet tuaja. Me Saturnin në Ujor, shenja zodiakale e teknologjisë, ju mund të keni disa të ardhura shtesë nga reklamat në mediat sociale, duke promovuar kompani, prodhimet e të cilave u besoni. Apo ndoshta ndihmoni një kompani të arrijë një audiencë të re përmes mediave sociale dhe një pranie të rinovuar në internet.

Ndikimi i Jupiterit në Ujorin:

Mirë se vini në jetën tuaj një prosperitet të këndshëm financiar, falë Zeusit me fat në shtëpinë tuaj të dytë, të parave. Ju gjithmonë përpiqeni për njohje profesionale, por gjithashtu dëshironi shpërblime financiare. Dhe do t’i keni! Idetë tuaja progresive dhe inovative ju ndihmojnë të gjeni burime të reja të të ardhurave, yjet duartrokasin idetë tuaja të shkëlqyera. Nëse keni luftuar për një kohë të gjatë në frontin financiar, mund të keni një ngritje, ngritje në detyrë ose një punë të re të paguar mirë. Sigurisht, një komponent i rëndësishëm i bollëkut financiar është të besosh në të, që mund të ndodhë. Shënim: Meqenëse mund të përmbaheni me paratë tuaja, ju mund të jeni duke dërguar në mënyrë të pandërgjegjshme sinjalin se nuk keni aq sa duhet.

Ndikimi i Jupiterit tek Peshqit nga 13 maj deri më 28 korrik:

Kush ka diçka të zgjuar për të thënë? Duket se vetëm ju mundeni! Jupiteri do të jetë në shtëpinë tuaj të tretë të komunikimit për një kohë, dhe ju do të magjepsni të tjerët me idetë dhe mendimet tuaja imagjinare. Përgatituni për një fjalim publik që prek shpirtin e të tjerëve, mbase jeni ende duke udhëtuar shumë ose po afroheni më shumë me një vëlla ose vëlla. Një nga idetë tuaja është të fitoni shumë para ose magjepsës. Bëni miq të rinj dhe merrni pjesë në komunitetin tuaj lokal. Ju mund të merrni pjesë në ngjarje lokale, ndoshta duke marrë drejtimin në lagjen ose lagjen tuaj. Kjo është një kohë e bukur për të përhapur një mesazh paqeje dhe mirëkuptimi global përmes artit, shpirtshmërisë dhe një vepre shëruese.

Ndikimi i Afërditës së kundërt tek Bricjapi nga 18 dhjetor deri më 29 janar 2022:

Sa kujdesesh për veten tënde? Afërdita e kundërt në shtëpisë tuaj të parë, pamja juaj dhe identiteti juaj personal, mund t'ju bëjë të mendoni për të kaluarën tuaj erotike, çfarë keni dhënë dhe çfarë keni marrë? Ju akoma nuk mund të jeni të kënaqur me pamjen tuaj dhe zgjedhjet tuaja të dashurisë, për shkak të perceptimeve irracionale të imazhit tuaj dhe dashurisë në përgjithësi. Mund të ndiheni të pakëndshëm duke menduar për plakjen ose të krahasoni veten me të gjitha këto modele mahnitëse. Por ju e dini, edhe profesionistët kanë të meta, mendoni për këtë dhe do t'ju ndihmojë vërtet. Afërdita e kundërt ju zbulon se ju me të vërtetë duhet të forconi dashurinë për veten tuaj në mënyrë që të mos kaloni përsëri shtigje të errëta.

Bricjapi 2021: Shfrytëzojeni saktë kohën tuaj!

Bricjapë në 2021 është një fakt që ju ndiheni të lehtësuar, me Saturnin që tani është zhdukur nga shenja juaj e zodiakut. Ndryshimet që kanë ekzistuar tre vitet e fundit mund t’ju kenë lodhur, por 2021 ju jep mundësinë të menoni saktë rreth qëllimeve që mund të keni.

Plutoni në shenjën tuaj të zodiakut, prek kryesisht atë që ka lindur në mes të dekadës së tretë, funksionon rigjenerues në të gjitha nivelet e jetës tuaj pasi ndieni se jeni gati të eleminoni çdo mentalitet apo element të gabuar të karakterit tuaj që ju pengon të evoluoni dhe ju mban të mbërthyer brenda situatat e vjetra. Eshtë e nevojshme të heqësh qafe fiksime të mundshme dhe nevojën për kontroll që shfaqet me lehtësi të madhe nën këtë gjendje. Eshtë e rëndësishme të menaxhoni situata specifike që vijnë në jetën tuaj larg sjelljeve manipuluese dhe fobike që nuk do t'ju ndihmojnë të transformoheni. Por ajo që duhet të mbani mend është se kërkohet një ndryshim rrënjësor personal në mënyrë që të jeni në gjendje të përjetoni çdo moment të jetës suaj dhe zgjedhjet tuaja mbi substancën, larg pamjes dhe sipërfaqes.

Saturni ka qenë në Ujori që nga dhjetori i vitit 2020, duke ndikuar në të lindurit e parë deri në mes të dekadës së dytë dhe ju mendoni se ka ardhur koha për të rishikuar vlerat etike, çështjet e sigurisë dhe menaxhimit financiar që mund t'ju shqetësojnë shumë. Ka mundësi që të ketë ngjarje që do t'ju detyrojnë të kufizoni veten financiarisht pasi mundësia nuk është e njëjta. Përfitoni nga situatat specifike të jetës tuaj për të rishikuar përparësitë tuaja financiare dhe për të krijuar një politikë të re financiare personale, ku do të kënaqeni përmes kësaj cilësie dhe jo sasie.

Jupiteri në Ujor nga dhjetori 2020 deri në mes të majit dhe nga fundi i korrikut deri në fund të dhjetorit 2021 do të punojë veçanërisht i favorshëm për çështjet financiare dhe planet që mund të keni. Në të njëjtën kohë, megjithatë, ajo do të krijojë një ndjenjë të fortë të mbeturinave që nuk do t'ju lejojë të kurseni. Përkundrazi, në fund të ditës, bilanci i buxhetit tuaj nuk do të tregojë ndonjë fitim. nëse nuk përpiqeni të kurseni në shpenzime të panevojshme. Nga mesi i majit deri në fund të korrikut, Jupiteri tek Peshqit hap mundësi të reja për sa i përket njohurive dhe tregtisë. Në të njëjtën kohë, kjo i bën të rëndësishme marrëdhëniet me mjedisin tuaj të menjëhershëm dhe ju jep mundësinë për të normalizuar çdo kontradiktë që kishte lindur në periudhën e mëparshme me shumë lehtësi.

Eshtë e nevojshme të mos ndërmerren rreziqe duke bërë ekspozime financiare në dy muajt e parë të vitit dhe në mes të qershorit. Katrori Jupiter - Uran (18.01) dhe katrorët Saturn - Uran (18.02, 15.06) ka të ngjarë të çojnë në ndryshime të planeve origjinale dhe përfundimisht do të zbuloni se zgjedhjet tuaja sjellin humbje. Ka mundësi që frika dhe mungesa e vetëbesimit të rriten në një rast të ngjashëm.

Eklipset në boshtin Binjakët-Shigjetari që do të ndodhin më 28 maj, 10 qershor dhe 4 dhjetor mund të krijojnë një përçarje të madhe për sa i përket jetës së përditshme, punës dhe situatave në pritje dhe ende mund t'ju mundojnë psikologjikisht. Eshtë e nevojshme të shmangni çdo iluzion, pasi ato do t'ju çojnë në zgjedhje të gabuara që do të dëmtojnë punën dhe krijojnë probleme me njerëzit në mjedisin e punës. Në të njëjtën kohë përpiquni të shmangni çdo propozim që duket ideal dhe ndiqni një politikë realiste, ku do të merrni parasysh çdo pikë të mundësive që ju jepen. Më shumë gjasa do të gjeni gracka që duhet të shmangni për të mbrojtur veten. Eklipsi i Hënës në boshtin Akrepi - Demi më 19 nëntor do të prishë jetën dhe miqësitë tuaja personale pasi duket se jeni duke çuar në një mbyllje përfundimtare të një rrethi që është i rëndësishëm për ju. Njohje të reja ka të ngjarë të ekzistojnë, ruhuni nga ekzagjerimet dhe paragjykimet që do të bezdisin dhe shkaktojnë pakënaqësi.

Bricjapi profesionalisht dhe financiarisht në 2021: Me qëndrimin tuaj të përgjegjshëm merrni përfitime.

Eklipset në boshtin Binjakët-Shigjetari më 28 maj, 10 qershor dhe 4 dhjetor janë një fakt që mund të sjellë përmbysje të konsiderueshme në jetën dhe punën e përditshme, pasi duket se qarqet e vjetra mbyllen dhe të reja hapen për shkak të ngjarjeve karmike që lindin dhe ju shqetësojnë intensivisht. Eshtë e dhënë që sfondi do t'ju pushtojë ndërsa ndjeni se njerëzit në mjedisin e punës po pengojnë zhvillimin tuaj personal. Kini kujdes të mos e teproni, pasi mbingarkesa emocionale dhe nervozizmi nuk do t'ju ndihmojnë të keni një gjykim objektiv. Ju gjithashtu duhet t'i kushtoni vëmendje sugjerimeve të mundshme që vijnë dhe mund të zgjojnë interesin tuaj. Sidoqoftë, nuk përjashtohet që njerëzit që ju afrohen të kenë mendime të dyta dhe të treta që nuk janë të qarta për ju. Sigurohuni që të shikoni çdo mundësi në detaje dhe mos u besoni njerëzve pa kriter, pasi kjo mund të çojë në zgjedhje të gabuara për shkak të nevojës që keni për të zbukuruar të tjerët.

Në vitin 2021 Saturni dhe Jupiteri në Ujor çojnë në një periudhë të re përsa i përket financave tuaja, pasi thirreni të rishikoni mënyrën si i menaxhoni ato. Ka mundësi që të keni mundësi në planet financiare që mund të përfitoni, por mos harroni se duhet punë e madhe nga ana juaj për të fituar më të mirën për veten tuaj. Në të njëjtën kohë, është një fakt që ju e perceptoni vlerën e parave ndryshe dhe rivendosni përparësitë që mbulojnë një mënyrë të re të jetës.

Në mes të shtatorit deri në fund të tetorit, Marsi do të jetë tek Peshorja, duke rritur vazhdimisht detyrimet dhe përgjegjësitë në fushën e karrierës. Mundohuni t'i përgjigjeni gjithçkaje që ndërmerrni me metodë dhe përgjegjësi dhe qëndroni larg situatave konfliktuale që do të ndikojnë në marrëdhëniet me eprorët tuaj. Mos harroni se ngurtësia dhe konservatorizmi nuk do t'ju ndihmojnë të arrini qëllimet tuaja profesionale në 2021.

Cështjet sentimentale të Bricjapit në 2021: Një vit me flirt, gëzime dhe optimizëm.

Realiteti është se Plutoni në shenjën tuaj ju fton të transformoheni dhe kjo do të ndikojë drejtpërdrejt në jetën tuaj personale. Mundohuni të frenoni instiktet dhe frikën më të ulët që shfaqen dhe mund të ndikojnë fuqimisht në komunikimin me partnerin tuaj. Eshtë e rëndësishme të përfitoni nga kjo mundësi për të rilindur si një personalitet dhe për të krijuar një themel të shëndetshëm në marrëdhëniet tuaja.

Eklipsi i hënës në boshtin Akrepi - Demi më 19 nëntor mund të sjellë ngjarje të rëndësishme në jetën tuaj personale pasi është e mundur të mbyllni një rreth të madh në marrëdhënien tuaj dhe të merrni vendime për të kaluar në fazën tjetër me partnerin tuaj. Duhet të keni kujdes për tejkalimet e mundshme për shkak të nevojës tuaj për siguri dhe stabilitet. Eshtë e nevojshme të hiqni qafe mendjemadhësinë dhe mendjemadhësinë e tepruar që do të shqetësojë partnerin tuaj. Në të njëjtën kohë është e mundur që të ketë njohje të reja të rëndësishme që do t'ju ndihmojnë të ndiheni të sigurt. Por është e rëndësishme të jesh me këmbë në tokë dhe realist, pasi kërkesat e tepërta nuk do të përmbushin pritjet e tua.

Nga fillimi i janarit deri në fillim të marsit, Marsi tek Demi i vë zjarrin jetës suaj personale, pasi manifestoni me veprime dhe iniciativa intensitetin e emocioneve tuaja. Ju nuk do të hezitoni të kërkoni personin që dëshironi të luajë në jetën tuaj, pasi është e rëndësishme për ju të kaloni momente unike pasioni dhe sensualiteti me të. Sigurisht, sigurohuni që të mbani vrullin tuaj pasi mund të largoheni nga dëshira e fortë që duhet të jeni qendra e interesit në marrëdhënien tuaj. Nga mesi i prillit deri në mes të majit, Afërdita në Dem shijon çdo moment flirtimi dhe vëmendjeje në cilindo ambient ku ndodheni. Në 2021 është e mundur që të ketë fytyra të reja në jetën tuaj që do t'ju mbushin me gëzim dhe optimizëm për të ardhmen.

Bricjapi: Dorëzohuni ndaj kënaqësisë dhe fuqisë së dashurisë

Këtë vit, keni shumë për të bërë! Ju keni mbështetjen e Uranit në Dem dhe shtëpinë tuaj të pestë erotike dhe mbrojtjen e hënës. Ndërsa Plutoni në shenjën tuaj të zodiakut, ai kujdeset për rindërtimin e jetës suaj romantike. Universi krijon një klimë të favorshme për pasionin dhe romancën. Ju fton t'i dorëzoheni kënaqësisë dhe fuqisë së dashurisë, ju pëshpërit që të lejoni që intuita juaj t'ju drejtojë. Kjo ju inkurajon të besoni në më të pamundshmet, të paparashikueshme dhe origjinale, edhe pse asgjë nuk do të jetë e sigurt tani. Ju dëshironi të jetoni jetën tuaj të lirë, pa rregulla dhe kufizime, për të bërë atë që doni. Ju jeni dashuruar marrëzisht, ju josh një dashuri magjike, dehëse (apo edhe e paligjshme), është rreziku që ndez pasionin tuaj.

Dashuria dhe liria

Ndoshta marrëdhënia juaj është e trazuar, ju shkoni kundër status quo-së, dëshironi të provoni diçka të re dhe të ndryshme. Presioni dhe kufizimet ju largojnë, kështu që është e lehtë të tërhiqesh mënjanë nëse ke një marrëdhënie të qëndrueshme. Urani rregullon teknologjinë, kështu që ju mund të ndjeni pasion duke folur në mediat sociale. Ju mund të përfshiheni në një marrëdhënie në distancë që nuk rrezikon pavarësinë dhe lirinë tuaj. Urani është gjithashtu planeti i ndryshimit shoqëror dhe drejtësisë, kështu që marrëdhënia juaj mund të marrë një komponent të fortë humanitar. Ose, thjesht mund të vendosni se është koha të liroheni nga tundimi për të takuar njerëz të rinj dhe për të përjetuar gjëra të reja. Bëhuni gati të shihni dashurinë dhe jetën krejt ndryshe.

Shëndeti juaj emocional dhe shpirtëror është kryesorja

Nuk ka më justifikime, është koha të heqësh qafe këto zakone të këqija dhe të kaluara negative që dëmtojnë lumturinë tënde. Dy eklipset e majit dhe dhjetorit në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë shpirtërore ju kërkojnë t'i jepni fund dhimbjes së së kaluarës. Shëndeti juaj emocional dhe shpirtëror është kryesorja. Ndërsa këto eklipse mund të sjellin një lloj zgjimi, ato do të testojnë qëndrueshmërinë tuaj. Prandaj, mbani në mend se "ajo që duket mirë mund të mos jetë e vërtetë". Hëna ju shtyn të mos rrëmbeheni nga premtimet e tepruara sepse do të tokës papritmas. Ndihmoni veten të evoluoni duke hequr besimet e vjetruara dhe duke ecur drejt mençurisë dhe një filozofie të re të jetës.

Drama do të jetë katastrofike

Eklipsi i Hënës së Nëntorit në shtëpinë tuaj të pestë erotike krijon një tension të brendshëm dhe mund të çojë në një përballje epike me të dashurin tuaj për paratë, vetëvlerësimin dhe vlerat. Emocionet dhe tërheqja e varrosur fort mund të përplasen për të parë të vërtetën. A është e shëndetshme marrëdhënia juaj? A ju bën të ndiheni të gjallë dhe të ngazëllyer? Apo xhelozia dhe posesiviteti juaj janë shpërndarë? Ju nuk do të jeni më në gjendje të injoroni këto ndjenja. Kujdes gjithë kjo dramë mos bëhet katastrofike. Me gjithçka që do të dalë në dritë, ju do të jeni të detyruar të merreni me atë që ishte fshehur për një kohë të gjatë. Kufizimet financiare mund t'ju ndalojnë të bëni disa nga gjërat që dëshironi të bëni, por faktet do t'ju tregojnë se lumturia nuk varet nga gjërat materiale.

Për të marr harten tuaj personale astrologike klikoni ne kete andrese 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

ose për më shumë detaje rreth hartes astrologjike personale  te detajuar mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun

ne email : http://tpimarketing@gmail.com   ne Messinger , WhatsApp, Viber Jorgo Pulla: Tel. (00355) 699 464 446

,
22/12-19/1
Bricjapi javor
03/05/2021 to 09/05/2021

Këtë javë do duhet ti kushtoni vëmëndje në shqenzimet tuaja pasi katrori Diellit që ndodhet tek Demi me Saturnin që ndodhet tek Ujori në 3/5, tregon se do ju zërë një dëshirë e pamproshtur për blerje! Akoma duket se do jeni të prirur për të shpenzuar para për argëtimin tuaj, por nevojitet vetë-përmbajtje për të mos e teproni. Hyrja e Merkurit në shenjën e Binjakëve në 4/5 tregon se do duhet të interesoheni për përditshmërinë tuaj, pasi dhe ajo do ketë disa kërkesa nga ju! Nëse keni menaxhuar saktë kohën tuaj dhe sistemuar detyrimet tuaja, atëher do jetë më e lehtë të vendosni gjërat në një rradhë!

Dashuria

Afërdita e cila ndodhet në gradët e fundit të Demit do krijojë një trekëndësh me Plutonin tek Bricjapi në 6/5, dicka që tregon se do ju shqetësojë vecanërisht një lidhje. Kjo lidhje duket se zhvillohet apo “transformohet” duke krijuar klimë shumë të mirë midis jush dhe partnerit tuaj. Nëse jeni beqarë, me hyrjen e Afërditës në shenjën e Binjakëve në 9/5 ka shumë mundësi të krijohen rrethana të tilla, sa do ju sjellin pranë me një person që ndodhet ose në përditshmërinë tuaj ose në ambjentin tuaj të punës.

Puna dhe Ekonomia

Punët dhe detyrimet do kenë prezencë të fortë në javën tuaj vecanërisht gjatë gjysmës së dytë, por hyrja e Merkurit në shenjën e Binjakëve, tregon se nëse dëshironi mundeni ti menaxhoni me pak mund dhe pak kohë. Cështja është nëse ju keni dëshirën të merreni me cështjet profesionale, pasi duket se do jetë e vështirë të përqendroheni në cdo gjë që ka lidhje me gjërat që do duhet të bëni.

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

, ,
22/12-19/1
Bricjapi ditor/20/
20/06/2021

Të përgjithshmet

Deri në pasdite sot do të sistemoni akoma cështje praktike të përditshmërisë, ndërkohë nga darka dhe më pas, Hëna kalon përballë jush, në fushën e lidhjeve tuaja ndërpersonale, duke theksuar rëndësinë e të tjerëve në jetën tuaj. Por për c’do pyetje tuaj të papërgjigjur flisni me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Dashuria

Deri në pasdite sot do të sistemoni akoma cështje praktike të përditshmërisë, ndërkohë nga darka dhe më pas, Hëna kalon përballë jush, në fushën e lidhjeve tuaja ndërpersonale, duke theksuar rëndësinë e të tjerëve në jetën tuaj. Por për c’do pyetje tuaj të papërgjigjur flisni me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Karriera dhe financat

Megjithëse është periudhë produktive për ju, akoma dhe shtrëngimi i të ardhurave duket më i ngushtë në krahasim me nevojat tuaja urgjente, por periudhën e ardhshme cështjet tuaja do të sistemohen më lehtë.

, , , ,