Parashikimet

21/3-20/4
Dashi vjetor
01/01/2022 to 31/12/2022

Dashi 2022 Parashikimet Vjetore Astrologjike

 

 

 

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

ose për më shumë detaje rreth hartes astrologjike personale  te detajuar mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun

ne email:  tpimarketing@gmail.com  ne Messinger , WhatsApp, Viber

Jorgo Pulla: Tel.  (00355)   69 302 0018

 

Dashi 2022: Orientime të reja

Mbani optimizmin tuaj në vitin 2022 pasi keni mundësinë të arrini objektivat dhe ambiciet maksimale që dëshironi të arrini. Asgjë nuk mund t'ju trembë dhe t'ju ndalojë të realizoni ëndrrat tuaja!

Ndikimi i Plutonit te Bricjapi (për ata që kanë lindur në mes dhe në fund të dhjediteshit të tretë):

Ndiheni pak të pasigurt në karrierën tuaj? Mos hidhni hapin perfundimtar  akoma. Ju përballeni me një situatë intensive në karrierën tuaj, ndërsa Plutoni kalon në shtëpinë tuaj të dhjetë të karrierës, duke ju sjellë ballë për ballë me njerëz që komplotojnë punën tuaj, nuk e njohin vlerën tuaj dhe ju privojnë nga njohja juaj profesionale. Ndoshta shefi juaj ose një klient është i etur për pushtet dhe ju mendoni se nuk ka asnjë mënyrë që ta fitoni këtë lojë. Mund t'ju duhet të negocioni fort dhe vështirë për të mbyllur një marrëveshje biznesi.

Presioni në punën tuaj po rritet dhe ju dëshironi t'i prishni të gjitha. Ju arrini në skajin e shkëmbit kur lindin çështje kontrolli dhe manipulimi, ndoshta rreth një kontrate, një lëvizjeje të madhe biznesi ose ka një atmosferë të përgjithshme konkurruese në punën tuaj. Nëse ju dhe një koleg ose shef keni fshehur disa çështje nën qilim, të gjitha mund të dalin në sipërfaqe. Mos thuaj që nuk të paralajmëruam dhe po, kjo do të thotë që duhet të përballesh me të përpara se gjërat të bëhen të vështira.

Në të njëjtën kohë, Plutoni nga Bricjapi transformon rrugën tuaj profesionale dhe çon në lavdi të paparë edhe pse në kushte stresuese. Qëndrueshmëria juaj do të jetë vendimtare pasi gjykohet nga suksesi (kryesisht ka të bëjë me të lindurin në dhjetëditëshin e tretë).

Viti 2022 është një vit që do të sjellë mundësi të konsiderueshme për ju dhe do të shpërblejë përpjekjet që keni bërë - veçanërisht në fushën profesionale - në vitet e mëparshme. Ata që kanë lindur në dhjetëditëshin e tretë të shenjës së tyre të zodiakut do të kenë nevojë për pak më shumë vëmendje dhe shumë më tepër në tre ditët e fundit pasi Plutoni në Bricjap vazhdon të shtyjë për transformim dhe evolucion, diçka që nuk vjen në një rrugë të lehtë.

Këtë vit mund të ndjeni nevojën për të bërë një ndryshim në drejtimin tuaj profesional dhe kështu ka shumë gjasa që të gjeni veten me një objekt tjetër pune dhe në fakt krejt papritur. Sektori financiar do të luajë një rol të madh në vendimet tuaja këtë vit, pasi jeni të gatshëm të lini një punë në të cilën mund të shpreheni dhe të doni, për t'u angazhuar në një tjetër nga e cila do të keni më shumë mundësi fitimi. Bilanci është thelbësor për këtë vit pasi nga njëra anë peshoren duket se anojnë "rrezikshëm", gjë që mund t'ju shtyjë të merrni vendime impulsive dhe më pas të kuptoni përmasat e impulsit.

Plutoni vazhdon rrugëtimin e tij në shenjën e Bricjapit, duke “transformuar” marrëdhëniet profesionale dhe sociale për ju që keni lindur në tre ditët e fundit të shenjës suaj, gjë që tregon se një ndryshim në punë ka shumë të ngjarë. Mos harroni se çdo vendim do të ketë të mirat dhe të këqijat e veta, por përpiquni të mos merrni vendime për arsye egoiste.

Plutoni që do të mbetet këtë vit në Bricjap dhe në shtëpinë e dhjetë të horoskopit tuaj Diellore, duke vazhduar të ushtrojë presion dhe të transformojë realitetin tuaj në profesional, sukseset tuaja dhe pozicionin tuaj në rrjetin social. Ashtu si vitet e kaluara edhe këtë vit duhet të jeni të kujdesshëm me rrymat e fshehta që prekin karrierën tuaj, me njerëz apo grupe që kundërshtojnë interesat tuaja dhe me njerëz që komplotojnë pas shpine dhe jo për hir të karrierës tuaj sigurisht. Ju prekeni kryesisht. nëse Dielli juaj është në pesë shkallët e fundit të shenjës suaj ose nëse keni planetë nga shkalla e 25-të deri në fund të shenjave impulsive. Klima në biznesin tuaj dhe imazhi juaj publik do të ndryshojë shumë dhe do t'ju duhet të jeni shumë të kujdesshëm gjatë retrospektit të planetit, pra nga 29 prilli deri më 9 tetor 2022.

Ndikimi i Saturnit tek Ujori:

Mirë se vini në botën e inovacionit! Saturni kalon në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë, të miqësisë dhe grupeve, duke sjellë miqësi të reja të vazhdueshme në jetën tuaj ose ju largoheni nga disa njerëz që nuk kanë më asgjë për t'ju ofruar. Popullariteti juaj po rritet, ju jeni në qendër të një komuniteti aktivistësh, liderësh dhe revolucionarësh. Bëni donacione ose merrni pjesë në bamirësi, më shumë se zakonisht, pasi kjo energji e Saturnit në Ujor thekson natyrën tuaj idealiste. Mund të jeni ju që jeni në një pozicion pushteti brenda një grupi, ndaj përdorni atë fuqi për të ndryshuar politikën e një grupi për mirë, duke qenë më të drejtë dhe më të përgjegjshëm. Ju vini në kontakt me njerëz të përgjegjshëm dhe të pjekur që ndihmojnë funksionalitetin e ekipit tuaj ose redaktorët politikë ose njerëz me status social dhe së bashku rritet zëri juaj kolektiv. Kjo fuqi kozmike ju bën të dëshironi të krijoni, por edhe të thyeni rregullat, të cilat mund të çojnë në një revolucion social.

Mbani optimizmin tuaj në 2022 pasi keni mundësinë të arrini objektivat dhe ambiciet maksimale që dëshironi të arrini. Asgjë nuk mund t'ju dekurajojë dhe t'ju pengojë të realizoni ëndrrat tuaja pasi Saturni nga Ujori ju mbështet të funksiononi me përgjegjësi, me ecje të qëndrueshme, duke dhënë më të mirën tuaj në nivelin e përpjekjes. Sqarimet në një mjedis miqësor ju ndihmojnë të qetësoheni te njerëzit të cilëve mund t'u besoni dhe të mbështeteni.

Saturni vazhdon udhëtimin e tij në shenjën e Ujorit - duke prekur më shumë ju që keni lindur në dhjetëditëshin e dytë të shenjës suaj - duke ju kujtuar se disa miqësi do të duhet të riformohen dhe vlerësohen. Nuk përjashtohet mundësia që të afroheni me njerëz të rinj që do të vënë re se keni më shumë të përbashkëta dhe të largoheni nga njerëzit që deri vonë i konsideronit se i përkisnin bërthamës së ngushtë të miqve tuaj. Në kombinim me rrjedhën retrograde të Marsit në shenjën e Binjakëve (nga 30/10/2022 deri më 13/1/2023) duket se do të ketë disa çështje që do t'ju shtyjnë drejt shtesave dhe rirregullimeve të reja të personave që përbëjnë.mjedisin tuaj të ngushtë.

Saturni mbetet në vendbanimin e tij të përditshëm, Ujori kështu vazhdon kalimin e tij nëpër shtëpinë e njëmbëdhjetë të horoskopit tuaj Diellor, duke ushtruar ndikimin e tij më shumë nëse keni lindur në fillim të dhjetëditëshit të dytë të shenjës suaj të zodiakut ose nëse keni planetë personalë nga 11 deri në 11 grade te shenjave fikse. Marrëdhëniet tuaja shoqërore, planet dhe aspiratat mund të fitojnë këtë vit një themel të fortë ose të forcojnë më tej themelet që keni krijuar tashmë dhe ky vit sjell sukses përmes durimit, menaxhimit të zgjuar dhe të kujdesshëm të burimeve dhe favorit dhe suksesit përmes njerëzve të rëndësishëm që ju ndihmojnë në kohën e duhur. . Kujdes nga data 5 qershor deri më 23 tetor 2022, kur Saturni do të jetë retrogradë, pasi gjatë asaj periudhe mund të ketë vonesa dhe anulime në çështjet e mësipërme. Por mos harroni se një rikthim është gjithashtu një periudhë e rishikimit të qëllimeve dhe planeve dhe pengesat ndonjëherë funksionojnë mirë. Miqësitë tuaja do kalojnë në një rishqyrtim dhe nuk do u jepni më asnjë mundësi personave që nuk plotësojnë kërkesat dhe nevojat tuaja.

Ndikoni në Jupiterin tek Peshqit nga 1 janari deri më 10 maj dhe nga 29 tetori deri më 20 dhjetor:

Ka një bukuri të fshehur në këtë botë paradoksale dhe hakmarrëse… Ndërsa Jupiteri kalon në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë të dhembshur dhe shpirtërore, ju bëheni pafundësisht filantropikë lironi pakënaqësitë dhe mëritë që mund të keni regjistruar në shpirtin tuaj. Sa bukur që më në fund mund të lini pas plagët e së shkuarës dhe me zemër të hapur të fshini atë që ju ka shkaktuar hidhërim. Në fund të fundit, ju e dini mirë se ky regjistrim i përpiktë i shkeljeve të njerëzve të tjerë vetëm ju dëmton ju dhe askënd tjetër. Harrojini ofendimet e tyre pasi kjo tani është për ju një humbje kohe dhe energjie mendore. Më e mira që mund të bëni është një spastrim emocional pasi tani ndiheni gati të fshini nga memorja e jetës tuaj çfarëdo dhe këdo që ju ka lënduar. Në fund të fundit, me Jupiterin në shenjën tuaj të zodiakut që ju viziton këtë vit, duhet të jeni më se gati për të mirëpritur kapitullin e ri dymbëdhjetëvjeçar që hapet në jetën tuaj.

Jupiteri do t'ju ofrojë mbrojtje pasi do të jetë një engjëll mbrojtës për ju. Kjo do të thotë që edhe nëse ka të meta në disa çështje do të gjeni një mënyrë edhe në minutën e fundit t'i shmangni dhe të dilni të padëmtuar.

Hyrja e Jupiterit te Peshqit, ku do të qëndrojë deri në dhjetëditëshin e parë të majit, jep mundësinë gjatë katër muajve të parë të vitit të ri të jeni pozitivisht aktivë në çështje që kanë të bëjnë me përmirësimin tuaj personal në planin psikologjik. ju mund të investoni në rezultatet e një vetë-analizë serioze dhe një menaxhim të ftohtë të frikës dhe pasigurive tuaja. Kjo është një kohë e mirë për të investuar në mbështetjen e një specialisti që mund t'ju ndihmojë. Ju mund të shihni frikën tuaj të rritet gjatë kësaj kohe, por në të njëjtën kohë do të ndjeni se një dorë e padukshme ju ndihmon të kapërceni çdo pengesë, ndërsa besimi juaj rritet.

Ndikimi i Jupiterit Dashi nga 11 maji deri më 28 tetor dhe nga 21 dhjetori deri më 16 maj 2023:

Filloni planin tuaj të sulmit! Gjatë kësaj periudhe kohore meditimi, ju e filloni jetën tuaj me shpejtësi të madhe pasi Jupiteri në shenjën tuaj të zodiakut ju pajis me fat për fillime të reja në jetën tuaj. Pavarësisht nëse është një marrëdhënie e re apo një punë, ju keni energji intensive, guxim për të marrë jetën në duart tuaja. Vetëm shikoni tendencën tuaj për të qenë të nxituar ose të pamatur, pasi energjia entuziaste dhe aventureske e Jupiterit mund t'ju bëjë të guximshëm dhe joserioz, veproni pa parë disavantazhet. Ju mund të tundoheni të jeni jashtëzakonisht egoistë dhe arrogantë, veçanërisht në vende dhe njerëz ku shkelje të tilla nuk janë të mirëpritura. Ndërsa sigurisht nuk doni të nënvlerësoni veten, nuk duhet të jeni arrogantë. Do të humbisni mundësinë për t'u bërë udhëheqësi që respektohet dhe vlerësohet nga të tjerët.

Jupiteri në shenjën tuaj të zodiakut ju jep shkëlqim, optimizëm, gëzim për jetën dhe iniciativa në të gjitha nivelet. Është një dhuratë e vlefshme që ju ndihmon të ecni përpara duke zgjeruar horizontet tuaja në fushat që ju interesojnë. Ajo sjell gjithashtu njerëz që mund t'ju ndihmojnë të vazhdoni rrugtimin tuaj. Nëse nuk pushoni se vazhduari ne planet e juaja , mund t'ju ndihmojë të hapni krahët dhe të afroheni më shumë me qëllimet profesionale, por edhe me marrëdhëniet personale që ju shprehin.

Favori në fillimet e reja do të fillojë të bëhet i dukshëm, aq më tepër për ju që keni lindur në dhjetë ditët e para të shenjës suaj të zodiakut. Më pas deri në fund të vitit ai do të jetë sërish në shenjën e Peshqve derisa të hyjë për udhëtimin e tij vjetor në shenjën tuaj më 21/12. Më pas do të hapet një cikël i ri veçanërisht për fushën e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale ku do të ketë mundësi për të zgjeruar ose një bashkëpunim ose fillimin e një marrëdhënieje personale.

Nga maji deri në tetor, Jupiteri, i cili tashmë do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut, ju jep favorin e tij në çdo përpjekje dhe iniciativë, por një favor që do ta keni vetëm nëse keni lindur në dhjetë ditët e para të shenjës suaj të zodiakut, si për shkak. për të shkuar në prapavijë do të arrijë vetëm në shkallën e 9-të të Dashit dhe do t'i kalojë sërish Peshqve në fund të tetorit, duke ju dhënë mundësinë derisa të vijë viti, të rishikoni dhe korrigjoni çështjet që kishit në maj.

Ndikimi i Marsit retrograd te Binjakët nga 29 tetori deri më 13 janar 2023:

Universi kërkon vëmendje për mënyrën se si veproni dhe komunikoni, kështu që nuk jeni shumë rehat. Marsi kthehet në mënyrë retrograde në shtëpinë tuaj të tretë, komunikimin ndërlikon marrëveshjet dhe negociatat. Në vend që të jeni egoist dhe të pasjellshëm, mund të jeni në gjendje të kontrolloni zemërimin dhe debatet tuaj, ose të paktën të tregoni modestinë tuaj. Ka një shans të shtuar që të jeni shumë të fortë në bisedat dhe ndërveprimet tuaja. Kushtojini vëmendje stilit tuaj të komunikimit, mos u distanconi nga ata me të cilët dëshironi të punoni vërtet. Mbani mend: egoja nuk është gjithçka dhe nuk duhet gjithmonë të mbizotëroni ose të shpallni praninë tuaj mbretërore për të marrë atë që dëshironi. Nëse jeni me fat dhe jeni me një partner të ri emocionues, mund të zbuloni se keni filluar të ndiheni të kufizuar pasionin tuaj nën këtë ndikim. Një moment dëshironi të jeni miq, por në një moment pendoheni. Mos mendo shumë tani, vetëm ki kujdes. Mund të ketë çështje që do të pengojnë zhvillimin e partneriteteve që janë katalitike për ju. Vonesat do të nxjerrin në pah gabimet që duhen korrigjuar, ndaj përfitoni nga kjo kohë për të identifikuar fushat për përmirësim.

Gjatë vitit, Marsi do të kalojë nëpër seksionin e hartës suaj diellore nga shtëpia e nëntë në shtëpinë e tretë diellore dhe do t'ju japë disa mundësi për të vepruar me vendosmëri dhe efektivitet për çështjet që kanë të bëjnë me botën, shoqërinë dhe gjërat dhe do të fokusoheni. shumë për karrierën, martesën dhe qëllimet. Mos harroni periudhën nga 25 maji deri më 5 korrik, ku Marsi do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut dhe kjo është një nga stinët më intensive dhe dinamike të vitit për ju, gjatë së cilës mund të arrini shumë! Për shkak të rikthimit të tij, i cili fillon në 30 tetor dhe përfundon në janar 2023, ai do të theksojë praninë e tij duke qëndruar më gjatë në shtëpinë e tretë të horoskopit tuaj Diellor dhe kjo mund të tregojë se ky vit është i rëndësishëm për sa i përket veprimit dhe sqarimeve që do bëni në lidhje me vëllezërit e motrat, të afërmit e afërt dhe mjedisin e afërt, ndërkohë që në të njëjtën kohë do të ketë tensione dhe grindje në kontaktet dhe komunikimet tuaja, të cilat do t'ju bëjnë të rishikoni mënyrën se si mendoni dhe veproni.

Marsi në Bricjap nga data 24.01 deri në 06.03

rrit ndjeshëm kërkesat profesionale për shkak të detyrimeve që merrni përsipër. Bisedat nuk do të jenë të qeta pasi ka të ngjarë të ngecni në dëshirat tuaja dhe nevojën për të përfituar nga çdo pikë përpjekjeje profesionale.

Neptuni mbetet tek Peshqit

dhe në shtëpinë e dymbëdhjetë të horoskopit tuaj Diellor, duke thënë se duhet të jeni të kujdesshëm edhe këtë vit, të mbani sytë hapur dhe të shmangni kurthe që kanë të bëjnë me armiqtë e fshehur, veçanërisht nëse keni lindur në fillim të dhjediteshit te tretë. te shenjës suaj të zodiakut ose nëse keni planetë personalë nga shkalla e 20-të deri në 25-të e shenjave të ndryshueshme të zodiakut. Një faktor kyç për t'u marrë parasysh është forca e nënndërgjegjes suaj dhe do t'ju duhet të mendoni nëse këtë vit jeni armiku I vetvetes dhe nëse frika dhe frenimet tuaja po pengojnë veprimet dhe zhvillimet tuaja në jetën tuaj. Kushtojini vëmendje të veçantë periudhës nga 28 qershori deri më 4 dhjetor 2022, kur Neptuni  do të jetë retrogradë dhe do t'ju duhet të forconi vetëflijimin dhe dashurinë brenda jush për të kapërcyer pengesat e padukshme.

Eklipset në boshtin Demi - Akrep (30.04, 16.05, 25.10, 08.11)

ju ftojnë të rishikoni mënyrën se si e trajtoni materien. Mundësitë financiare që do të krijohen do të jenë të vlefshme, por duhet të tregoheni modeste dhe të matur në mënyrën se si i menaxhoni. Pengesat që mund të lindin do të jenë një sfidë për ju pasi kërkon pjekuri, logjikë dhe përgjegjësi, edhe nëse keni nevojë të ndërmerrni rreziqe të konsiderueshme.

Eklipset në boshtin Demi - Akrep në 2022 fokusojnë vëmendjen tuaj në çështjet financiare, shitjet, zgjidhjen e çështjeve të trashëgimisë. Jeni të pregatitur  për të rrezikuar ndërkohë që kuptoni se ka njerëz dhe situata që mund të pengojnë plane specifike. Eklipset Diellore te Demi dhe Akrepi përkatësisht me 04.03 dhe 08.11 nuk përjashtohen të sjellin shpenzime të papritura apo mundësi përkatëse. Duke qenë se vendimet që do të merren gjatë kësaj periudhe do të jenë katalizator për financat tuaja, sigurohuni që të jeni plotësisht të sigurt dhe të ecni përpara me ritme të qëndrueshme në çdo plan financiar që ju shqetëson.

Urani do të jetë në shenjën e Demit -duke ndikuar tek ju që keni lindur në dhjetëditëshin e dytë të shenjës suaj- dhe në kombinim me eklipset që do të ndodhin në aksin Demi-Akrep (30/4, 16/5, 25/ 10 dhe 8/11) tregon se sektori financiar dhe menaxhimi i çështjeve financiare do të jenë “basti” i këtij viti. Përpiquni të jeni mjaft konservatorë në çështjet që kanë të bëjnë me portofolin  tuaj, shmangni hapjet dhe lëvizjet e mëdha në të cilat nuk i keni vlerësuar me kujdes të gjitha rezultatet e mundshme, për të mos u habitur. Edhe në rast se ka disa probleme financiare nga e kaluara me kreditë, kartat dhe sigurimet, përpiquni t'i vendosni ato në një rresht dhe mos i lini në harrese.

Nga këto katër eklipse do t'ju duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje atij që do të ndodhë më 11/8 në boshtin Demi-Akrep, pasi aspektet që do të ndodhin gjatë tij tregojnë se atëherë do të thirreni në shikoni nëse dhe kur sa lëvizjet tuaja dhe menaxhimi që keni bërë sollën rezultatet e pritura.

Urani, ku qëndron sërish në Demi këtë vit dhe vazhdon të kalojë në shtëpinë e dytë të horoskopit tuaj Diellor, duke ju prekur kryesisht nëse keni lindur në dhjetëditëshin e dytë të shenjës suaj të horoskopit ose nëse keni planetë personalë te shenjave fikse të zodiakut. Financat tuaja dhe në përgjithësi siguria që ndjeni duke ditur se keni forcën për të përballuar vështirësitë janë të theksuara këtë vit dhe herë pas here do t'ju jepen mundësitë për t'u treguar të tjerëve dhe për t'i vërtetuar vetes se çfarë vlen! Kushtojini vëmendje të veçantë zhvillimeve të paparashikueshme financiare gjatë retrospektivës globale nga 24 gushti deri në fund të vitit, periudhë kur në përgjithësi duhet të jeni të matur në menaxhimin e portofolit tuaj dhe të parashikoni ndonjë surprizë të paparashikuar…

Çështjet e sigurisë materiale dhe lirisë psikologjike do të dalin në pah këtë vit. Ju prekeni kryesisht nëse keni planetë

Demit ose Akrepit dhe së dyti nëse shkallët e mësipërme bien te Luani ose Ujori.

NË PËRFUNDIM:

Viti i ri nis me Afërditën retrograde në fushën e biznesit, ndaj nuk përjashtohet që deri në datën 29/1 të ketë disa vonesa, shtyrje apo anullim në çështje që lidhen me karrierën tuaj. Megjithatë, më 2/1, Hëna e Re sjell të dhëna të reja në karrierë. Në fakt, nga data 24/1 guvernatori juaj “luftëtar” Marsi do të jetë edhe në fushën e karrierës suaj, duke parashikuar lodhje dhe tensione të mundshme me shefat, punëdhënësit apo personat që kanë fjalën tuaj në punën tuaj. Deri në 6 Mars do të thirreni për durim! Është e vetmja kohë në thelb stresuese! Hëna e Plotë e 18/3 tregon se disa çështje në punë arrijnë kulmin. Nga data 11 maj, megjithatë, ju e mirëpresin Jupiterin  në shenjën tuaj të zodiakut -fillimisht deri në datën 28/10- i cili premton ngritje, evolucion por edhe oreks për përpjekje të mëdha. Kështu do të keni mundësi të rëndësishme për të hapur krahët.

Hëna e Re më 27/8 parashikon një zhvillim pozitiv në biznesin tuaj, edhe pse jeni të stresuar. Nga data 5 deri më 29 shtator gjithashtu, ju mund të përmirësoni klimën dhe performancën tuaj në mjedisin e punës, falë pranisë së Afërditës në sektorin e biznesit. Kujdes nga Mërkuri retrograd dhe keqkuptimet e tij nga 23/9 deri në 2/10. Më në fund, nga 10 dhjetori, Afërdita prek sërish fushën e karrierës, ndërsa nga data 20 dhjetor, më në fund e mirëpret Jupiterin në shenjën tuaj të horoskopit, falë të cilit po ia kaloni shumë!

Progresi juaj profesional dhe social do të jetë shqetësimi juaj kryesor. Njohjet e reja me njerëz interesantë do të luajnë një rol mbështetës në jetën tuaj.

2022 do të sjellë një ndryshim të madh në punën tuaj, në psikikën tuaj ose në idetë tuaja. Një marrëdhënie e re, një udhëtim, një zgjidhje ligjore apo një kurs i ri studimi, janë dhuratat kryesore të këtij viti për ju. Shëndeti juaj mbetet i fortë dhe disponimi juaj është optimist.

KËSHILLA:

Mundohuni të mos jeni shumë të ashpër apo arrogantë me të tjerët. Në vend që të shtyni mendimin tuaj, bëni një hap prapa dhe negocioni dhe do ta arrini atë që dëshironi më lehtë pa bujë duke bërë miq dhe jo armiq.

ELEMENTI KRYESOR TE MUAJEVE :

Janar: Do të ketë ndryshime të vogla në jetën tuaj sociale dhe profesionale. Përdorni energjinë tuaj për të zgjidhur problemet.

Shkurt: Ju rritni pavarësinë tuaj, por merrni kohë për veten tuaj për t'u çlodhur dhe për të rimbushur bateritë tuaja.

Marsh: Vazhdoni të relaksoheni vetëm ose në shoqërinë e të dashurve tuaj.

Prill: Plutoni do të udhëheqë veprimet tuaja dhe do ndiheni më të qetë dhe më të fokusuar.

Maj: Duhet të shikoni pozitivisht ndryshimet që do të ndodhin në jetën tuaj, pasi asgjë ekstreme nuk do të ndodhë.

Qershor: Është një kohë e mirë për pushime, ndërkohë që do të keni fat edhe financiarisht dhe në jetën sociale.

Korrik: Muaji juaj është plot energji pozitive, ndaj përfitoni nga çdo mundësi që ju del.

Gusht: Ndryshimet po vijnë në jetën tuaj shoqërore dhe veprimet tuaja do të përcaktojnë nëse do të jetë për mirë apo për keq.

Shtator: Nga data 11 e muajit që Mërkuri do të lëvizë retrograd, do të ketë komplikime të ndryshme.

Tetor: Mundohuni të kaloni kohë me familjen tuaj dhe të fitoni energji  të re.

Nëntor: Familja do të vazhdojë të jetë qendra e jetës suaj, megjithatë mos harroni financat.

Dhjetor: Viti mbyllet me perspektiva pozitive. Përdorni muajin për t'u përgatitur për ndryshimet e ardhshme.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

ose për më shumë detaje rreth hartes astrologjike personale  te detajuar mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun

ne email:  tpimarketing@gmail.com  ne Messinger , WhatsApp, Viber

Jorgo Pulla: Tel.  (00355)   69 302 0018

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

 

, ,
21/3-20/4
Dashi vjetor dashuria
01/01/2022 to 31/12/2022

 

Dashi 2022 Parashikimet Vjetore Sentimentale 

 

 

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

ose për më shumë detaje rreth hartes astrologjike personale  te detajuar mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun

ne email:  tpimarketing@gmail.com  ne Messinger , WhatsApp, Viber

Jorgo Pulla: Tel.  (00355)   69 302 0018

 

Nëse nuk besoni në vlerën tuaj, si do ta merrni dashurinë?

Ju ndjeni nevojën për të shpëtuar, për të thyer rutinën tuaj, për të gjetur kuptimin në dashuri. Janë veprat ato që do të thonë gjithçka për ju, jo fjalët. Dy eklipset në muajin Maj dhe Dhjetor në shenjën e Akrepit të zjarrtë dhe në shtëpinë tuaj të tetë transformuese, shtëpinë e natyrshme të Akrepit, ju tronditin emocionalisht dhe mendërisht, por kjo çon në një ndërgjegjësim kumbues për veten tuaj. Mos kini frikë nëse arrini kuptimin . Mos u frikësoni, për shumicën prej jush ky ndërgjegjësim ju ndihmon të bëni një bilanc të jetës tuaj të dashurisë, të rregulloni problemet dhe më e rëndësishmja, të gjeni zgjidhje.

Nëse jeni pajtuar me më pak se sa dëshironi përbrenda në dashuri për shkak të intimitetit apo pasigurisë, shikoni mesazhin karmik të këtyre eklipseve, ato do t'ju ndihmojnë të ngrini piketat me lart , për veten dhe jetën tuaj të dashurisë. Nëse jeni në një marrëdhënie të qëndrueshme dhe ndani para ose keni detyrime financiare me partnerin, paratë do të jenë një temë e nxehtë mes jush, pasi ju shtyjnë të merreni me çështje që lidhen me financat e përbashkëta. Edhe çështjet seksuale mund të krijojnë pakënaqësi, kontroll ose ndërvarëtesi. Mesimi? Ju mund të prisni që universi t'ju ndihmojë në lumturinë tuaj, por nëse nuk besoni në vlerën tuaj, si do ta bëni atë?

Zbuloni se kush është partneri ideal për ju.

Ju mund të jeni më të interesuar për planet e mëdha për të ardhmen tuaj dhe më pak për flirtim dhe dashuri, qëllimi juaj janë miqësi më të qëndrueshme dhe marrëdhënie të detyrueshme me njerëz që kanë ideale dhe vlera të përbashkëta me tuajat si Saturni në Ujor ne shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë, miqësinë tuaj dhe qëllimet tuaja të ardhshme. Megjithatë, nëse dashuria është në listën tuaj të shpresave dhe dëshirave, do ta gjeni vetëm nëse jeni gati të ndryshoni qasjen tuaj. Saturni do t'ju ndihmojë ta bëni këtë, duke ju shtyrë të sqaroni se kush është partneri ideal për ju dhe duke zbutur nevojën dhe dëshirën tuaj të fortë për të krijuar një marrëdhënie të re.

Njeriu i duhur ekziston, ju vetëm duhet të besoni se ai ekziston.

Nëse e keni pasur të vështirë të kapërceni një ish ose nëse keni humbur shpresën ose optimizmin në jetën tuaj të dashurisë, mbështetuni në turneun me fat të Jupiterit në shenjën e dhembshur dhe romantike të Peshqve dhe në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë shpirtërore. Ëndrrat tuaja bëhen realitet ndërsa ky planet i dobishëm vjen tek ju për t'ju ndihmuar të shëroni zemrën tuaj dhe të rifitoni besimin tuaj në dashuri. Njeriu i duhur ekziston, ju vetëm duhet të besoni se ai ekziston.

Nëse doni të ndryshoni gjërat, së pari duhet të ndryshoni veten. Të dashurit tuaj dhe familja do t'ju japin të gjithë mbështetjen dhe mirësinë që ju nevojitet për të ecur në drejtimin e duhur. Ato ju ndihmojnë të kuptoni atë që dëshironi për veten tuaj, të lini mënjanë disa nga shqetësimet tuaja. Dhe Jupiteri në Dashi në këtë turne të shkurtër të shenjës suaj të zodiakut vjen për të nënshkruar lumturinë tuaj me një premtim të vërtetë dashurie dhe prosperiteti, ju merrni pak shije përpara fillimit të një faze të re në jetën tuaj të dashurisë.

2022 mund të cilësohet si një vit i mundësive në jetën tuaj personale, pasi pozicionet planetare tregojnë se do të ketë mundësi nëse jeni të lirë apo në një lidhje.

Me Jupiterin  tek Peshqit deri në daten  11/05 mund të përfitoni nga nevoja për të kapërcyer situata që mund t'ju kenë lënduar në jetën personale dhe t'ju kenë stigmatizuar ndjenjat. Çdo traumë për ju është një mësim që do të përmirësojë marrëdhënien tuaj ekzistuese ose do t'ju ndihmojë të përpiqeni më shumë për zhvillimin e një njohjeje të re.

Ju ndjeni se mund t'i shprehni çdo emocion dhe mendim e te dashurit  tuaj pasi në vitin 2022 keni mundësinë të hapni shpirtin dhe t'i besoni personit që keni në krah. Jupiteri nga Peshqit ju ndihmon të zbutni aspektet e vetes që rëndojnë jetën tuaj personale. Plagët e së shkuarës tani po zbuten dhe e kupton se janë mësime që të kanë pjekur në maksimum. Partneri juaj luan një rol të rëndësishëm për t'ju inkurajuar të merreni me çështje që ju kanë stigmatizuar në të kaluarën.

Nga data 11/05 e në vazhdim, me kalimin e Jupiterit  në shenjën tuaj të horoskopit, ekstroversioni dhe shoqërueshmëria ju sjellin në kontakt me fytyra të reja që janë të impresionuar nga personaliteti dhe sharmi juaj. Këto njohje të reja mund të luajnë një rol kyç në jetën tuaj, thjesht përpiquni të kufizoni ekzagjerimet pasi nevoja për promovim është e madhe. Të përkushtuarit do kenë mundësinë të balancojnë dhe t'i shprehin emocionet me më shumë lehtësi partnerit tuaj. Marrëdhënia mund të funksionojë në mënyrë harmonike dhe të përmirësohet pasi e kuptoni se ky person është një pjesë e rëndësishme e jetës suaj.

Kjo kohë vjen me " humor të mirë" përsa i përket jetës personale dhe çështjeve tuaja romantike, pasi gjatë saj do të ketë mundësi për të hyrë në kontakt me njerëz të rinj dhe interesantë, por edhe për të zhvilluar një marrëdhënie që tashmë prania e Jupiterit në Shenja e zodiakut nga data 11/05 deri më 27/10 do t'ju japë pak shije favori, optimizmi dhe do t'ju tregojë se çfarë të prisni nga viti i ardhshëm që do të hyjë në shenjën tuaj të horoskopit, për të kryer tranzitin e tij vjetor pa pengesa. Nëse jeni të lirë, ka shumë mundësi që të ketë një njohje vendimtare gjatë kohës që Jupiteri do të jetë në shenjën tuaj të horoskopit, duke treguar se nga Maji në Tetor do të ketë mundësi në nivel emocional.

Optimizmi dhe favori janë në anën tuaj. Ju ndjeni se e dini se ku po shkoni. Ky humor transmetohet te partneri ose te një njohje e re që mund të ekzistojë. Shoqërueshmëria dhe ekstroversioni ju sjellin në kontakt me njerëz që ju bëjnë përshtypje me personalitetin dhe temperamentin tuaj të komunikimit. Kushtet janë ideale për të kaluar në diçka të re dhe unike që do t'ju zbukurojë jetën romantike.

Kjo periudhë është një nga pozitivet e këtij viti për ju. Nëse jeni të lirë, nuk përjashtohet që nga Maji deri në tetor të lindë një dashuri e zhurmshme e cila do të zhvillohet në një lidhje.

Me Afërditën retrograde në Bricjap deri më 29.01 jeni në një proces të brendshëm që ka të bëjë me imazhin dhe pranimin shoqëror që gëzon lidhja juaj. Jeni në një periudhë kërkimi që lidhet me personin që dëshironi të qëndroni pranë jush, nëse është i duhuri, nëse ka kushtet për të ecur së bashku në fazën tjetër.

Me Afërditën retrograde ndaj Bricjapit, ju nxirrni përfundime të vlefshme në lidhje me imazhin e marrëdhënieve tuaja dhe nëse partneri juaj e kupton rëndësinë e mjedisit tuaj shoqëror. Pavarësisht të gjitha vështirësive, introversionit dhe racionalizimit të emocioneve, Marsi në Shigjetar deri në datën 24/1 ju ndihmon të shkëputeni nga paragjykimet dhe stereotipet dhe të shijoni momente gëzimi, pasioni, argëtimi me partnerin. I jep një notë të lehtë romancës suaj që është e nevojshme në këtë kohë.

Me Afërditën në Luan nga ora 11.08 deri në 05.09 në Peshore nga 29.09 deri në 23.10 ju japin mundësinë të flirtoni, të bisedoni, të jeni  në qendër të interesit. Kendet që formohen me Jupiterin në shenjën tuaj të zodiakut favorizojnë zhvillime të rëndësishme në nivel emocional, si marrëdhënie të reja ose vendime vendimtare për atë ekzistuese. Është e rëndësishme për ju të luani në të gjitha nivelet, veçanërisht në romancën tuaj, ndërsa merrni forcë nga partneri juaj dhe konfirmoni rolin dominues që keni në jetën e tij.

Me Afërditën në Luan, jeta juaj personale merr flakë pasi flirti dhe loja sensuale janë thelbësore për ju. Flirtoni, argëtoheni, dashuroheni dhe i përkushtoheni partnerit apo njohjeve të reja që ju tërheqin vëmendjen. Objekti i dëshirës suaj gëzon vëmendjen dhe kujdesin tuaj dhe ia kthen në maksimum gjithçka që ju i ofroni. Ju pretendoni rolin udhëheqës në kompani dhe mjedise që janë të impresionuar nga sjellja dhe personaliteti juaj. Në jetën tuaj vijnë fytyra të reja që nxjerrin në pah karakterin tuaj dhe kujdesen t'ju tregojnë në çdo moment se sa i rëndësishëm jeni për ta.

Gjatë kësaj periudhe gati gjashtëmujore, do të ketë një periudhë kohore gjatë së cilës Afërdita do të jetë në shenjën e Luanit. Jupiteri dhe Afërdita krijojnë rrethana shumë pozitive për jetën tuaj personale, duke treguar se gjysma e dytë e këtij viti është shumë premtuese dhe mund të sjellë një dashuri të re, një pasardhës apo shumë mundësi për flirtim dhe njohje të reja.

Duhet të jeni të kujdesshëm drejt fundit të vitit pasi sundimtari juaj Marsi fillon kursin e tij retrogradë te Binjakët më 31/10. Introversioni, ulje-ngritjet emocionale, nervozizmi nuk lejojnë një rezultat të qetë në nivel personal. Do bëni mirë të jeni absolutisht të saktë në atë që dëshironi t'i shprehni burrit tuaj pasi mund të ketë lehtësisht tension pa ndonjë problem real. Komunikimi do të luajë një rol vendimtar pasi përmes diskutimeve do të gjykohen situatat aktuale dhe do të mbyllen çështjet e së shkuarës që munduan marrëdhënien tuaj. Mos harroni se kushtet janë pozitive, përderisa i përdorni në mënyrën ideale që do të japë rezultatin më të mirë.

Këtë herë duhet të jeni të kujdesshëm në komunikimin dhe përfshirjen e njerëzve të tjerë në çështjet që kanë të bëjnë me marrëdhënien tuaj. Mos harroni thënien që thotë “në shtëpi jo në bashki” dhe mbani për vete çështjet që lidhen me marrëdhënien me partnerin, pasi përfshirja e të tjerëve në to mund të krijojë probleme. Në rast se jeni në një lidhje që mendoni se ka kaluar disa teste përplasjeje, ka mundësi që të ketë mendime – gjatë gjysmës së dytë të vitit – që do të lidhen me zhvillimin e kësaj marrëdhënieje. Pra, ka shumë gjasa që nga vera dhe më pas të fillojmë përgatitjet për hapin tjetër në të duke krijuar kushtet për ta zbatuar këtë hap, brenda vitit të ardhshëm!

Eklipset që do të ndodhin këtë vit në aksin Demi-Akrep kanë një “aroma të së shkuarës” dhe mund të rindezin një marrëdhënie që kishit lënë pas. Diçka e “ndaluar” do jetë sfidë për ju, pasi gjatë eklipseve (30/4, 16/5, 25/10, 8/11) duket se do të ketë takime të fshehta, rindezje të romancave të vjetra romantike por edhe të krijohet tendenca për të luajtur me zjarrin! Mundohuni të shmangni rrezikun pasi këtë vit do të ketë shumë “mundësi” për të rrezikuar, por nuk do të kenë rezultatet e pritura. Nëse jeni në një lidhje, mbani mend se komunikimi do të luajë një rol të madh në zhvillimin e kësaj marrëdhënieje.

Për shkak të eklipseve që do të ndodhin në aksin Demi-Akrep, nuk përjashtohet që një person me të cilin njiheni mjaft mirë të bëjë një rishfaqje dinamike. Pasioni do të jetë tipik i këtij viti, por përpiquni të mos ju joshë në deklarata madhështore, lëvizje dhe angazhime që nuk filtrohen nga logjika. Nëse jeni në një lidhje që ka dhënë mostrat e saj pozitive, atëherë ka shumë mundësi që të vendosni të hidhni hapin tjetër në të, në gjysmën e dytë të vitit. Zhvillimi i një marrëdhënieje të rëndësishme do të jetë një skenar shumë i mundshëm për këtë vit. Pika që duhet t'i kushtoni vëmendje është komunikimi pasi ai do të jetë i ndërprerë herë pas here, nëse në punët tuaja personale përfshihen edhe persona të tjerë përveç të interesuarve drejtpërdrejt.

NË PËRFUNDIM:

Një vit rritjeje në shumë fusha është 2022 për shumë dash, veçanërisht nga 11 maji kur mirëpresin Jupiterin në shenjën tuaj të horoskopit dhe deri më 27 tetor sigurisht që mund të prisni zhvillime pozitive në shumë fusha të jetës suaj, duke përfshirë edhe ato personale.

Kjo vlen kryesisht për Dashin e lindur në muajin Mars, të cilët nëse janë në një lidhje të testuar, mund të bëjnë hapin tjetër! Por është ana tjetër e medaljes, pasi për ata që kanë lindur në fund të shenjës, Plutoni e kalon testin e qëndrueshmërisë së martesës…

Hëna e Plotë më 16/2 rindez pasionin në jetën tuaj personale dhe ndriçon të dhënat. Nga data 3 deri në 28 maj, në fakt me Afërditën rrezatoni hijeshi në shenjën tuaj të horoskopit dhe fitoni personin që ju intereson, nëse jeni të lirë mund të jetë një periudhë me shumë pushtime.

Hëna e Plotë e datës 16/4 thekson nevojat e partnerit tuaj, por edhe kërkesat e tij nga ju.

Hëna e Re më 28/7 sjell një rinovim në jetën tuaj personale. Nga data 12 gusht deri më 5 shtator marrin flakë dashuritë tuaja dhe përjetoni një verë të zjarrtë, argëtoheni, kaloni mirë me gjysmën tjetër, për sa kohë që me partnerin keni synime të përbashkëta.

Hëna e Re në 26/9 tregon një fillim të ri dhe nga 29 shtatori deri më 22 tetor planeti i dashurisë premton të sjellë pak pluhur ari në romancën tuaj.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

ose për më shumë detaje rreth hartes astrologjike personale  te detajuar mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun

ne email:  tpimarketing@gmail.com  ne Messinger , WhatsApp, Viber

Jorgo Pulla: Tel.  (00355)   69 302 0018

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

, ,
21/3-20/4
Dashi javor
05/12/2022 to 11/12/2022

Dashi, java mund të nisë me humor të fortë, pasi në ditët e para duket se do të ketë zhvillime në çështjet që lidhen me sektorin financiar, që ju pushtuan në pjesën e fundit të nëntorit. Përfitoni nga aftësitë tuaja të mira komunikuese pasi do t'ju ndihmojë të rifitoni qetësinë dhe të "mbuloni" disa nerva që mund të shfaqen në situata të caktuara. Nga fundi i javës do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje gjërave që do të thuhen në bisedat me njerëz që janë jo vetëm në afërsinë tuaj, por edhe në mjedisin tuaj më të gjerë.

Dashuria

Këtë javë duket se do të ketë disa çështje që do t'ju shqetësojnë jo pak dhe do t'ju shqetësojnë një aferë emocionale që do të nxisë qetësinë dhe durimin. Nëse jeni në një lidhje, përpiquni të mos lejoni që disa mosmarrëveshje të zhvillohen në tensione, pasi rezultati i tyre do të jetë i vështirë të parashikohet. Nëse jeni beqarë, shmangni lojërat e pushtetit dhe shfaqjet e fuqisë në një njohje të sapofilluar, pasi këto nuk do të kontribuojnë aspak në zhvillimin e tyre.

Puna dhe Ekonomia

Disa çështje që kanë të bëjnë me pjesën financiare të një çështjeje biznesi duket se ju preokupojnë shumë këtë javë, veçanërisht në ditët e para të saj. Këto shtatë ditë do t'ju ndihmojnë të komunikoni në mënyrën më të mirë disa gjëra që dëshironi të thoni dhe të fitoni diçka përmes bisedave dhe takimeve. Nga fundi i javës, mbani një shportë të vogël në rast se dëgjoni premtime të mëdha pa të dhëna për t'i mbështetur ato.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

, ,
21/3-20/4
Dashi mujor
01/12/2022 to 31/12/2022

Dhjetori është një muaj intensiv, por për shenjën tuaj duket se nuk do të jetë aq kërkues, por do t'ju çojë në disa sqarime me persona që janë ose në mjedisin tuaj të afërt ose më të gjerë. Dhjetori do të krijojë mundesi  për nisma te ndryshme . dhe kjo është diçka që duhet ta keni parasysh sidomos për diskutimet që do të zhvillohen në distancë. Përveç kësaj, do të krijojë tek ju prirje ikjeje dhe ka shumë mundësi që do të kërkoni “me padurim” mënyra për të lënë “deren e mbyllur” apo për të shkuar në një udhëtim. Sipërmarrja e mësipërme mund të ketë pengesa ose disa të dhëna të reja mund të sjellin kthesa në të. Në përgjithësi, dhjetori mund të sjellë probleme me njerëz nga mjedisi juaj i ngushtë dhe më i gjerë, disa raste që kanë të bëjnë me të afërmit tuaj, si dhe disa çështje që ju kishin pushtuar në fillim të këtij muaji. Dhjetori do të ndihmojë shumë psikologjinë tuaj, do të sjellë shpresë dhe do të ndryshojë mënyrën se si i shihni gjërat, duke ju dhënë një prekje optimizmi.

 

Dashuria

Ky muaj do të ketë lëvizje, biseda, kontakte dhe takime, prandaj është një nga muajt më komunikues të këtij viti. Dhjetori mund të sjellë sërish në plan të parë çështjet emocionale nga e kaluara. Ky skenar duket edhe më i mundshëm nëse ka pasur një lidhje emocionale në të kaluarën e afërt me një person që është - ose në një farë mënyre i lidhur - me mjedisin tuajprofesional. Përveç kësaj, do të krijojë emocione të forta dhe do të nxjerrë në pah pasionet, të cilat nga ana tjetër mund të çojnë në gabime. Nëse jeni beqar shikoni me kujdes të dhënat që ekzistojnë qoftë në një lidhje nga e kaluara e cila do të dalë sërish në plan të parë, qoftë në një njohje që ju intereson dhe mos lejoni që ndjenjat e forta por impulsive t’ju ​​“udhëheqin” vendimet. Nëse jeni në një lidhje mund të ketë disa vështirësi këtë muaj të cilat do të lidhen me prioritetet tuaja, pasi duket se nuk do të jenë identike me ato të partnerit. Në rast se në orar do të keni takime me të njohur, të afërm dhe njerëz nga mjedisi juaj i përbashkët, do t'ju duhet t'i kushtoni vëmendje, në mënyrë që të mos bëhen pikë tensioni mes jush.

 

Puna dhe Ekonomia

Ky muaj mund të nisë duke sjellë disa mendime në lidhje me zhvillimin e punës, por duket se këto do bëhen edhe më intensive dhe do ju pushtojnë mjaft gjatë gjysmës së dytë të tij. Nga fundi i muajit ka mundësi të merrni vendime në lidhje me një punë që keni tashmë ose të vendosni disa objektiva për vitin e ri. Do të ishte mirë - të paktën për këtë muaj - të ndërmerrni hapa të vegjël dhe të matur përsa i përket vendimeve dhe lëvizjeve profesionale, pasi hapat "meteor" do të krijojnë ose përforcojnë pasigurinë që ekziston tashmë në një kontekst të përgjithshëm dhe më pas mund t'ju çojnë në spazmatik. lëvizjet.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

, ,