Parashikimet

24/8-22/9
Virgjëresha vjetor
01/01/2021 to 31/12/2021

Ndikimi i Neptunit tek Peshqit (për ata që kanë lindur në fund të dekadës së dytë dhe në fillim të dekadës së tretë):

Shmangia e së vërtetës nuk do t'ju sjellë dobi. Me Neptunin në shtëpinë tuaj të shtatë, marrëdhëniet dhe bashkëpunimet, ndoshta personi që adhuroni nuk është i vërtetë ose thjesht po ju fsheh diçka. Ju mund ta ndjeni fjalë për fjalë atë që po ndodh, pa marrë parasysh atë që personi tjetër ju tregon. Besojini intuitës tuaj dhe mbajini kartat tuaja të mbyllura. Një bashkëpunëtor madje mund të vjedhë pa dashje një ide nga ju, kështu që nëse keni një ide të zgjuar për një projekt, është më mirë të mos e ndani atë tani.

Një reputacion i keq gjithashtu mund të mbetet në paqartësi, kështu që shmangni thashethemet me çdo kusht. Përndryshe, mund të të kthehet dhe nuk të duhet kjo dramë! Nëse tani po merreni me veten për gabimet tuaja të së kaluarës, ju ndoshta nuk i keni mësuar mirë mësimet tuaja karmike. Ju keni të drejtë të ndjeni emocionet tuaja dhe askush nuk meriton padrejtësi. Por pse të ngecni në këtë dhimbje, duke e parë veten si viktimë? Kërkoni ndihmë për të dalë nga ky rreth i mbrapshtë, do të keni mbështetje.

Ndikimi i Saturnit tek Ujori:

Thjeshtoni jetën tuaj, eleminoni stresin tuaj të përditshëm. Saturni udhëton në shtëpinë tuaj të gjashtë, të jetës së përditshme, punës dhe shëndetit, dhe kërkon sistem, organizim dhe disiplinë. Ju mund të duhet të punoni me orë më të gjata për të kryer një detyrë të madhe dhe të vështirë, ndoshta detyrimet tuaja të përditshme të rritura ju privojnë nga gëzimi dhe optimizmi nga jeta juaj. Thjeshtoni procesin në punën tuaj dhe vendosni një sistem dhe organizatë. Ju mund të punësoni punonjës të rinj me përvojë ose të ofroni shërbimet tuaja si kontraktues ose konsulent. Nëse keni një biznes, punësimet e reja mund të rigjallërojnë kompaninë tuaj. Nëse keni punonjës të rinj, por pa përvojë, mund të dëshironi t'i zëvendësoni me më shumë përvojë.

Integroni teknologjinë moderne në biznesin tuaj dhe rrisni fitimet dhe produktivitetin. Mundohuni të ekuilibroni praktikat e vendosura me ato inovative, të gjeni ekuilibrin e përsosur midis të vjetrës dhe të resë. Mund të jeni akoma nën presion për të ndjekur një program ushtrues të qëndrueshëm ose një mënyrë jetese të shëndetshme, por vetëm atëherë do të shihni rezultate serioze dhe të qëndrueshme. Paralajmërim: Energjia juaj mund të ketë ulje dhe ngritje me përfshirjen e Ujorit. Kini kujdes që të mos mbingarkoheni me detyra që nuk mund t’i përmbushni.

Ndikimi i Jupiterit tek Ujori:

Ndiqni një rutinë të re ditore, krijoni aventurë në jetën tuaj. Me Jupiterin në shtëpinë tuaj të gjashtë, për shëndetin dhe rutinën, ju mendoni me mendje të hapur, keni ide origjinale për të ndryshuar zakonet tuaja të përditshme. Timeshtë koha të jetojmë pak më ndryshe. Kaloni jetën tuaj të përditshme të vjetër, bëni diçka që nuk e keni provuar kurrë më parë, siç është bashkimi me një ekip me të cilin ndani ideale dhe vlera të përbashkëta ose merrni miqtë tuaj për një vrapim në ajër të pastër. Ndiqni një program stërvitje dhe angazhohuni t'i përmbaheni atij në planin afatgjatë. Ju gjithashtu mund të shkarkoni aplikacione të reja të fitnesit në internet ndërsa Ujori rregullon fushën dhe teknologjinë dixhitale. Futni teknologji në biznesin tuaj, ju do të korrni përfitime materiale. Ose një punonjës i ri mund t'ju shokojë me një ide të shkëlqyer dhe origjinale.

Ndikimi i Jupiterit tek Peshqit nga 13 maj deri më 28 korrik:

Jupiteri lëviz për një kohë në shtëpinë tuaj të shtatë, të marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve, dhe ju dërgon dhuratat e shoqërisë dhe dashurisë. Ju mund të zbuloni dashuri të pakushtëzuar, mund të ndjeni një bashkim të thellë shpirtëror me të dashurin tuaj dhe mund të vendosni të angazhoheni. Marrëdhënia juaj mund të kalojë nëpër një fazë të zhvillimit ose mund t'ju duhet të mësoni se si të vendosni kufij të vendosur me të dashurit tuaj. Sa të jeni të zënë, merrni kohë të kërkoni për shoqen e shpirtit, por mbani në mend se zbulimi emocional dhe shpirtëror do të ndodhë vitin e ardhshëm. Ju madje mund të kombinoni imagjinatën dhe kreativitetin tuaj me dikë për një përfitim të përbashkët financiar. Gjëra të mahnitshme mund të ndodhin kur nuk përqendroheni shumë në detaje ose gjëra që duhet të ndiqen në një mënyrë të caktuar.

Ndikimi i Eklipsit të Hënës tek Shigjetari më 26 maj dhe Eklipsi i Diellit tek Shigjetari më 4 dhjetor:

Ky është cikli i fundit i një serie eklipsesh në shtëpinë tuaj të katërt, shtëpinë dhe familjen që ndryshon rrënjësisht marrëdhënien tuaj me prindërit dhe të afërmit tuaj. Ju madje mund të duhet të rinovoni rrënjësisht marrëdhënien tuaj me një grua të rëndësishme në jetën tuaj. Këto eklipse ju nxisin të vendosni kufij të shëndetshëm me anëtarët e familjes tuaj dhe t'i falni për gabimet e tyre, në vend që t'i goditni në thembrën e Akilit ose t'i fajësoni ata për vuajtjet tuaja. Ju mund të jeni të zemëruar për atë që nuk shkoi mirë në fëmijërinë tuaj. Por si i rritur, nuk mund ta mbani më nënën tuaj përgjegjëse për zgjedhjet që bëni. Konsultohuni me një psikolog për të dekonspiruar këto potenciale në mënyrë që t’i lini me vendosmëri në të kaluarën. Ndërgjegjësimi është çelësi i paqes tuaj shpirtërore, pasi sapo të kuptoni se si funksionojnë këto dinamika të pavetëdijshme, ju do të jeni në gjendje të bëni zgjedhje të ndryshme, më të mira.

Ndikimi i Eklipsit të Diellit tek Binjakët më 10 qershor:

Një kapitull i ri hapet në karrierën tuaj, falë këtij eklipsi të karrierës në shtëpinë tuaj të dhjetë, i cili mund të sjellë një pozitë udhëheqëse ose njohje emocionuese për talentet tuaja. Ju gjithashtu mund të frymëzoheni për të mësuar një njohuri të re ose për të marrë një diplomë, e cila do të jetë e dobishme jo vetëm në karrierën tuaj, por në zhvillimin tuaj personal në përgjithësi. Ju mund të keni filluar ta ndjeni këtë atmosferë vitet e fundit, kështu që mund të shihni disa përsëritje të temave dhe ngjarjeve, ato që ju frymëzuan të udhëtoni, të kërkoni njohuri dhe të eksploroni ide të vlefshme për zhvillimin tuaj profesional. Ky është viti i fundit për të marrë vendime të rëndësishme në lidhje me karrierën tuaj. Ky eklips mund të sjellë një mundësi të papritur për të botuar punën tuaj, për të dhënë mësim ose për të mbajtur një fjalim publik. Ju e dini fuqinë tuaj të pakufizuar dhe keni frymëzimin për të luftuar për qëllimet tuaja profesionale.

Ndikimi i Afërditës së kundërt në Bricjap nga 18 dhjetor deri më 29 janar 2022:

Ju keni një humor të mbyllur, ndoshta pesimist, ndërsa Afërdita harmonike lëviz në shtëpinë tuaj të pestë erotike. Kjo periudhë soditëse e Afërditës do t'ju bëjë të dëshironi të thelloni ndjenjat tuaja dhe zgjedhjet tuaja të së kaluarës për dashurinë. Mund të parandalojë një lidhje premtuese dashurie ose të shkaktojë më shumë konflikte se zakonisht me të dashurin tuaj. Ndoshta kjo sjell edhe një ish… çfarë rastësi të çuditshme ... Afërdita e kundërt rrezikon ekuilibrin dhe harmoninë në marrëdhënien tuaj, nuk është koha e duhur për të bërë deklarata përfundimtare dhe të parevokueshme ose për të shpejtuar angazhimin. Ju mund të vendosni të pushoni nga marrëdhënia juaj ose të qetësoheni me njëri-tjetrin ose ndoshta të ndihmoni që marrëdhënia juaj të rimëkëmbet me ndihmën e një pale të tretë neutrale.

 

Virgjëresha 2021: Ju shpërbleheni për përpjekjet tuaja

Virgjëreshë, 2021 është një vit që do t'ju shqetësojë me çështje në jetën tuaj të përditshme, në punë, në lidhje me shëndetin tuaj fizik dhe mirëqenien. Vazhdimisht rritja e detyrimeve mund të krijojë shumë nervozizëm, por duhet të keni vetëkontroll në mënyrë që të jeni në gjendje t'i trajtoni ato sa më mirë.

Nëptuni tek Peshqit, prek kryesisht atë që ka lindur në fund të dekadës së dytë dhe në fillim të dekadës së tretë, krijon një peizazh me re për sa i përket marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve. Nuk është e lehtë të kapërcehet nevoja për të zbukuruar fytyrat dhe situatat dhe kjo mund të çojë në rrugë të gabuara dhe iluzione. Duhet të jeni të kujdesshëm me ata që ju afrohen duke ju prezantuar mundësi, qoftë nga ana profesionale apo nga ana personale, që duken ideale. Eshtë e rëndësishme të bëni një hap prapa dhe të mendoni shumë mirë, logjikisht dhe praktikisht nëse sugjerimet e bëra për ju kanë një bazë realiste. Importantshtë e rëndësishme t'i besoni gjykimit dhe gjykimit tuaj, pasi këto dy elemente do t'ju ndihmojnë të largoheni nga njerëzit që kërkojnë t'ju mashtrojnë dhe përfundimisht t'ju zhgënjejnë me lëvizjet e tyre. Sigurohuni që i besoni intuitës tuaj kur është e nevojshme, sepse në planin afatgjatë do të provojë se nuk ju tradhtoi.

Saturni nga dhjetori i vitit 2020 është zhvendosur në Ujor, prek të lindurit e parë deri në mes të dhjetë ditëve të dyta dhe ndikon ndjeshëm në fushën e jetës tuaj të përditshme dhe punës. Ndjeni se po merrni më shumë përgjegjësi dhe se orari juaj është mbytës. Fakti është që punët do të shumohen dhe kjo mund të funksionojë në mënyrë depresive në një nivel psikologjik. Nervozizmi, qëndrimi kritik dhe trajtimi i rreptë i njerëzve që takoni çdo ditë mund të krijojnë një mjedis të vështirë pune. Por mos harroni se me Saturnin në Ujor ju fton të bëni një përpjekje të vështirë që mund t'ju lodhë, por më vonë është e sigurt që do t'ju shpërblejë.

Jupiteri në Ujor nga dhjetori 2020 deri në mes të majit dhe nga fundi i korrikut deri në fund të dhjetorit 2021 do të jetë engjëlli juaj mbrojtës kur bëhet fjalë për çështje pune, pasi është e sigurt që do t'ju ndihmojë të shpëtoni nga kurthet që mund të ekzistojnë në fushën e punës. Nga mesi i majit deri në fund të korrikut, Jupiteri tek Peshq, në shenjën tuaj politike, punon veçanërisht i favorshëm për marrëdhëniet dhe bashkëpunimet që dëshironi të arrini. Nuk përjashtohet që të ketë njohje të reja që do të jenë jashtëzakonisht interesante si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Mundësitë që ju janë dhënë do t'ju largojnë, pasi njerëzit që vijnë tek ju punojnë në mënyrë të favorshme për ju dhe aspiratat tuaja.

Kushtojini vëmendje çështjeve të punës në dy muajt e parë të vitit dhe në mes të qershorit. Katrori Jupiter - Uran (18.01) dhe katrorët Saturn - Uran (18.02, 15.06) rrisin intensitetin në një shkallë të tepruar në mjedisin e punës dhe mund të çojnë në konflikte të forta që do të çojnë në këputje të papritura.

Eklipset në boshtin Binjakët - Shigjetari që do të ndodhin më 28 maj, 10 qershor dhe 4 dhjetor përqendrojnë të gjithë vëmendjen tuaj në jetën tuaj profesionale dhe familjare. Nuk përjashtohet mundësia që të ketë ngjarje që do të funksionojnë me zell në këto zona. Duhet të keni kujdes për ekzagjerimet e mundshme që nuk do t'ju lejojnë t'i shihni gjërat me maturi dhe realitet dhe mund të çojnë në vendime që më vonë nuk do të jenë të lehta për t'u zhbërë.

Eklipsi i hënës në boshtin Akrepi - Demi më 19 nëntor përqendron vëmendjen tuaj në mjedisin tuaj më të gjerë dhe të ngushtë dhe krijon kushtet për zgjerimin tuaj personal. Do të bëni mirë të jeni të kujdesshëm në rënkimet e tepërta dhe kritikat që mund të krijojnë probleme me njerëzit e afërt.

 

Virgjëresha profesionalisht dhe financiarisht në 2021: Me shumë punë do të keni sukses!

Neptuni tek Peshq nuk përjashtohet që të komplikojë gjykimin objektiv në lidhje me bashkëpunimet tuaja, pasi ka mundësi që të afroheni nga njerëz që kanë propozime ideale për ju. Eshtë e nevojshme të veproni në mënyrë racionale dhe të kujdesshme duke lënë mënjanë tendencat e idealizimit dhe zbukurimit, pasi ato mund të krijojnë përshtypjen e gabuar tek njerëzit që duan të punojnë me ju.

Eklipset e Binjakëve-Shigjetarit që do të ndodhin më 28 maj, 10 qershor dhe 4 dhjetor lëkunden për mirë në jetën tuaj profesionale dhe krijojnë çështje të rëndësishme në lidhje me karrierën tuaj. Eshtë e mundur që do të ketë mundësi për zhvillimin tuaj personal në të cilën ose do të ekzagjeroni duke vendosur qëllime që nuk janë të mundshme të arrihen, ose nuk do të jetë e lehtë të shihni objektivisht dhe realisht që mund t'ju çojnë. Këto periudha kohore nuk janë të përshtatshme për vendime të rëndësishme, prandaj bëni kujdes të vëzhgoni çdo detaj dhe mos nxitoni të merrni vendime që përfundimisht mund t'ju çojnë në një rrugë pa krye.

Saturni dhe Jupiteri në Ujor vendosin ritmin për të gjithë vitin në një nivel profesional, pasi detyrimet dhe punët në jetën e përditshme dhe punën rriten ndjeshëm. Ka mundësi të ndieni se nuk paguheni aq sa dëshironi dhe se artikujt që keni ndërmarrë vazhdimisht rriten. Eshtë një fakt që po kaloni një periudhë kur thirreni të bëni një përpjekje më të madhe me më pak shpërblim financiar. Kjo shpesh mund të çojë në acarim të rëndë dhe shpërthime. Por sigurohuni që t’i kufizoni në mënyrë që të mos ketë probleme të rëndësishme me njerëzit që luajnë në rrethin tjetër.

 

Virgjëreshat emocionalisht në 2021: Mos lejoni që stresi të dëmtojë marrëdhënien tuaj.

Neptuni tek Peshqit mund të idealizojë njerëzit dhe situatat në jetën tuaj personale, por është e rëndësishme të heqni qafe çdo iluzion. Ju duhet të shihni vetë se çfarë mund t'ju ofrojë personi në jetën tuaj ose një person i ri i mundshëm që dëshiron t'ju afrohet. Eshtë e rëndësishme të mos e humbni realizmin tuaj në kërkimin e një marrëdhënieje në ëndërr, herët a vonë do të zbuloni se nuk ka ndonjë themel të fortë për të ecur përpara.

Eklipset në boshtin Binjakët-Shigjetari që do të ndodhin më 28 maj, 10 qershor dhe 4 dhjetor mund të krijojnë një shqetësim të veçantë në nivelin personal, pasi faktorë të jashtëm siç janë çështjet profesionale dhe familjare që ju shqetësojnë ndikojnë ndjeshëm në jetën tuaj personale. Do të bëni mirë ta lini marrëdhënien tuaj nga çfarëdo problemesh që mund të hasni, pasi ka të ngjarë të çoheni në një situatë shumëplanëshe ku partneri juaj ose personi për të cilin jeni të interesuar nuk do të jetë i lehtë për t'u menaxhuar. Ju gjithashtu duhet të jeni të kujdesshëm në njohjet e mundshme që ju mbushin me optimizëm të tepruar, sigurohuni që të tregoni pjekuri duke shmangur gabimet në gjykimin tuaj.

Nga mesi i majit deri në fund të korrikut, Jupiteri në Peshqit ju jep një shije të parë përsa i përket jetës suaj personale, pasi keni mundësinë të bëni njohje të reja të rëndësishme që do të jenë vendimtare për jetën tuaj. I fejuari, i cili ka lindur në ditët e para të shenjës së zodiakut, nuk do të hezitojë të marrë vendime në lidhje me zhvillimin e marrëdhënies tuaj. Për shembull, zyrtarizimi ose jetesa me partnerin tuaj janë skenarë të mundshëm.

Yjet e shumtë në shenjën tuaj të zodiakut (Mërkuri, Afërdita, Marsi) nga fundi i korrikut deri në mes të shtatorit ju jep mundësinë të shprehni menjëherë gjithçka që dëshironi dhe keni nevojë. Kini kujdes që të mos pushtoheni nga egocentrizmi dhe subjektiviteti, pasi do ta bëni të vështirë që partneri juaj ose personi të cilit doni t’i afroheni, të kuptojë se vërtet mendoni për një marrëdhënie kuptimplote.

 

Virgjëreshë, Mos u joshni nga iluzionet dhe imagjinata juaj

A janë yjet aleatët apo armiqtë tuaj? Me Poseidon në shtëpinë tuaj të shtatë të marrëdhënieve, ju po kërkoni një marrëdhënie ideale, perfekte, por së pari do t'ju duhet të kaloni disa zona të mjegullta dhe të trazuara. Ju po kërkoni dashurinë absolute, një dhe të vetme, jeni të orientuar drejt përkushtimit. Në mënyrë që misioni juaj të jetë plotësisht i suksesshëm, së pari duhet të luftoni me demonët tuaj të vjetër që do t'ju bëjnë të besoni se nuk jeni në gjendje të kërkoni dashuri. Ndoshta frika dhe hezitimet tuaja ju bëjnë të përballeni me vështirësi. Por mos mendoni se fati është kundër jush. Për t'i kapërcyer ato, lini mënjanë nevojën tuaj për përsosmëri dhe gjithçka do të shkojë mirë.

Nëse jeni beqarë, mund të ndiheni veçanërisht të ndjeshëm dhe më romantikë se zakonisht. Ju mund të ndjeni një tërheqje të papritur ndaj dikujt që duket si një ëndërr e pakapshme ose ju tregoni dashurinë tuaj për partnerin tuaj. Por Poseidon ju paralajmëron të mos ndërmerrni shumë rreziqe në dashuri, nëse bëni diçka të paligjshme, mund të mos jetë aq sekrete sa mendoni. Shënim: goodshtë mirë të ëndërrosh, por mos u merr me iluzionet dhe imagjinatën tënde. Ju mund të mendoni se keni gjetur shoqen e shpirtit ose i tregoni dhembshurinë tuaj të dashurit tuaj pa përgjigje. Mos e fajësoni anën tjetër, a keni lënë mjegullën të depërtojë në jetën tuaj? A ishit të paqartë për dëshirat tuaja apo nuk arritët të njihnit motivet e tjetrit?

Thuaji "jo" ndjekjes së perfektes

Me katrorin Saturn-Uranus mund t'ju duhet të zgjidhni nëse do të rrezikoni jetën tuaj romantike ose të ruani status quo-në. Ndoshta disa udhëtime të vazhdueshme që lidhen me punën tuaj ju ndalojnë të dashuroheni. Ju mund të ndjeni se pasioni juaj është i rraskapitur ose ka konflikte dhe keqkuptime midis jush në lidhje me planet tuaja të punës ose udhëtimit dhe nuk mund ta zgjidhni mosmarrëveshjen. Por ju keni shumë mësime karmike për të mësuar, ngadalë por me siguri. Ju mund të hapni horizonte të reja në dashuri ndërsa jeni ende besnikë ndaj përgjegjësive dhe detyrimeve tuaja. Mundohuni të relaksoheni dhe të mos kërkoni përsosmërinë.

Shtëpia dhe familja

Me dy eklipset e majit dhe dhjetorit në shtëpinë tuaj të katërt, në shtëpi dhe në familje, është koha e përkryer për bashkime familjare ose për të kontaktuar me të dashurit e largët. Sidoqoftë, këto eklipse krijojnë dramë rreth familjes ose një prone, prandaj bëni kujdes të mos ofendoni të tjerët. Një shtatzëni mund të ndodhë tani ose vendosni të keni një familje ose thjesht ora juaj biologjike po troket. Ky mund të jetë një vit kur shumë prej jush krijojnë një familje, lëvizin ose thjesht ndryshojnë marrëdhëniet tuaja me fëmijët, anëtarët e familjes ose të afërmit tuaj. Koha do të tregojë se si do të dalë kjo për ju. Por mos u habisni nëse qëllimet e vitit 2021 përfshijnë lëvizjen në një shtëpi tjetër apo edhe një qytet, zgjerimin e familjes tuaj ose vendosjen për një pronë në një zonë që e doni.

Për të marr harten tuaj personale astrologike klikoni ne kete andrese 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

ose për më shumë detaje rreth hartes astrologjike personale  te detajuar mund të kontaktoni drejtpërdrejt me astrologun

ne email  http://tpimarketing@gmail.com  ne Messinger , WhatsApp, Viber Jorgo Pulla: Tel. (00355) 699 464 446

,