Parashikimet

21/4-20/5
Demi mujor
01/07/2022 to 31/07/2022

Te përgjithëshme

Per juve te kesaj shenje Korriku është një muaj shumë energjik për ju, pasi prania e Marsit në shenjën tuaj të horoskopit nga 5/7 tregon se ditët do të kenë lëvizje, takime, kontakte dhe shumë gjëra që do t'ju duhet t'i “shtryni” në program. tuajat. Lajmi i mirë i rastit është se Marsi në shenjën tuaj të zodiakut do t'ju japë energji - shumë herë do të jetë e tepërt - diçka që do të jetë veçanërisht efektive kundër situatave dhe çështjeve që ju shqetësojnë. Më 13/7 Hëna e Plotë që do të zhvillohet në aksin Gaforre – Bricjap do të sjellë rreth jush fytyra të ambientit tuaj të ngushtë dhe më të gjerë dhe tregon se ato ditë do të jenë shumë sociale për ju. Në të njëjtën kohë, ka shumë të ngjarë të shfaqë disa marrëdhënie shoqërore, miqësore apo edhe farefisnore,Më 23/7 Dielli do të kalojë në shenjën e Luanit dhe nga pozicioni i tij i ri do të nxjerrë në pah çështjet që kanë të bëjnë me detyrimet familjare. Pak ditë më vonë në 28/7 hëna e re që do të zhvillohet në Luan sjell një fillim të ri, i cili mund të veshin një lëvizje, një blerje shtëpie apo edhe vendimin për një bashkëjetesë. Ajo që duhet të mbani mend për korrikun është se ditët e fundit të tij kanë nevojë për vëmendje të veçantë, pasi lidhja e Marsit me Uranin në shenjën tuaj të zodiakut mund të sjellë ngjarje dhe trazira të papritura, veçanërisht nëse keni lindur në dhjetëditëshin e dytë të shenjës suaj të zodiakut. Fusha e marrëdhënieve tuaja ndërpersonale është ajo që do të ndikohet drejtpërdrejt nga kjo seancë, ndaj komunikimi,

Dashuria

Ky muaj do të krijojë emocione kontradiktore dhe duket se do të ketë ndryshime në humor, të cilat do të ndikojnë si në zgjedhjet ashtu edhe në lëvizjet në jetën tuaj personale. Afërdita deri më 17/7 do të jetë në shenjën e Binjakëve, duke forcuar introversionin, diçka që mund të krijojë pasiguri emocionale dhe ndjenjën se nuk ka stabilitet. Kjo është diçka që do të ndryshojë në mënyrë drastike nga data 18/7 pasi hyrja e Afërditës në shenjën e Gaforres do të rikthejë ekstroversionin dhe do të reduktojë mendimet negative që do të kenë të bëjnë qoftë me një marrëdhënie personale, qoftë me një njohje të ndryshme për ju për t'u zhvilluar në një lidhje. Mjedisi juaj shoqëror dhe kontaktet që do të keni me të dashurit tuaj duket se luajnë rolin e tyre në një njohje që do të bëni pas 18/7. Në ditët e fundit të muajit, qofshin të lirë apo në një lidhje, do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm me lëvizjet, reagimet dhe vendimet tuaja, pasi takimi i Marsit me Uranin do të bëhet në shenjën tuaj të zodiakut dhe do të sjellë shpërthime. . Nëse keni takuar një person që ju intereson ose nëse jeni në një lidhje që dëshironi të zhvilloni, përpiquni të tregoni përmbajtje edhe nëse ka disa ngjarje që do t'ju irritojnë, pasi këto mund të shkaktojnë reagime që mund të dëmtojnë një lidhje romantike. .

Puna dhe Ekonomia

Çështjet që lidhen me punën duket se kanë ngelur ne vend  ose te len pas dore  pasi korriku nuk është muaji që do të ndezë mendime, shqetësime dhe pasiguri për çështje profesionale. Nëse keni lindur në dhjetëditëshin e tretë të shenjës suaj të horoskopit, gjërat mund të jenë pak më ndryshe për ju, pasi Saturni nga shenja e Ujorit sjell ende disa momente stresi, duke krijuar lodhje. Ajo që ka nevojë për vëmendje është energjia juaj, e cila ndonjëherë - nëse nuk menaxhohet - ka shumë të ngjarë të krijojë një atmosferë të tensionuar. Nëse ka çështje që ju acarojnë, përpiquni t'i zgjidhni ato me dialog dhe mos harroni rolin e rëndësishëm që luan komunikimi në shmangien e tensioneve dhe konflikteve.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

 

, , ,