Parashikimet Tarot Dhjetor 2021 për të gjitha shenjat e zodiakut

Muaji Dhjetor jo vetëm do të jetë festiv, por do të na bëjë të ndiejmë më shumë dashuri, diçka që të gjithë kemi nevojë!

Jeta romantike e shenjave të horoskopit do të ketë një synim unik këtë muaj: Të kenë ndjenjën e vërtetë, e cila do të ofrojë bashkimin e plotë! Këtë Dhjetor do të shohim të normalizohen shumë marrëdhënie dhe shumë çifte do të marrin vendimin për martesën, familjen apo fejesën në përgjithësi! Shumë do të takojnë njeriun me të cilin në të vërtetë do të angazhohet dhe do të kenë një rrugë të përbashkët ne jet! Dashuria do të vërtetojë edhe një herë se është më e fortë se çdo emocion tjetër! Ciklet e biznesit dhe financave do te  plotesohen !

Ecuria e Dhjetorit është një lehtësim për borxhet financiare, por edhe për çështjet profesionale që ishin ngrir në muajt e fundit. Shumë do të përfundojnë një plan biznesi, të tjerë do marrin përgjigje pozitive për punën, ndërsa në financa shqetësimet do të zhduken, por edhe me më pak do të arrijmë të përshtatemi dhe të kalojmë mirë!

 

Le të shohim në detaje se cila kartë korrespondon me shenjën tuaj të zodiakut në Dhjetor 2021

DASHI Karta tarot e muajit: I Cmenduri

2021 mbyllet me ndryshime, por edhe optimizëm!

E pergjithshme: Një vit po përfundon, por ju jeni në entuziazëm dhe energji për gjithçka që mendoni dhe planifikoni të bëni gjatë festave, por edhe vitin e ri që po vjen! Nuk ka surpriza, nxitimi juaj për të përjetuar gjithçka dhe për të arritur të bëni një dëshirë çdo veprim juaj do t'ju çojë në vendime të shpejta. Shmangni gabimet e nxitimit, por edhe egoizmin në marrëdhëniet tuaja!

Dashuria   Jeta juaj romantike merr aksion, aventurë, por edhe një formë të paqëndrueshme në muajin e fundit të vitit. Zhvillimet nuk mungojnë, por për momentin nuk tregojnë stabilitet apo përkushtim… E vërteta është se ju nga ana juaj në këtë kohë keni më shumë nevojë për liri dhe shkujdesje! Kushtojini vëmendje lidhjes tuaj të qëndrueshme, e cila mund të kalojë një krizë përmes sjelljeve tuaja të gabuara!

Puna dhe Ekonimia: Nëse e kufizoni rrezikun dhe aventurën, atëherë vërtet nuk keni pse të keni frikë këtë dhjetor! Ka ndryshime në biznes, mos nxitoni të vendosni për të ardhmen e tyre. Financat mund të qëndrojnë të qëndrueshme, për sa kohë që nuk ju ikin shpenzimet e tepërta që do ju lindin për shkak të entuziazmit tuaj!

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

DEMI Karta tarot e muajit: Hierofandis

2021 perfundohet me angazhime dhe stabilizim!

E pergjithshme: Një vit qe ju lodhur disi për të ndjerë se keni marrë mësime të rëndësishme, se keni pasur përvoja të mëdha… Mund të keni pasur vështirësi, mund të keni pasur presion, por në muajin e fundit të vitit arrini stabilizimin dhe arritjen. me qëllime të rëndësishme! Ka shumë mundësi që të bëni një angazhim serioz dhe kuptimplotë, qoftë romantik apo profesional! Në të njëjtën kohë, hapen perspektiva të mira për biznesin tuaj!

Dashuria: Muaji i fundit i vitit ju gjen me besim dhe siguri për rrjedhën e romancës suaj! Tani ndiheni të sigurt te partneri dhe së bashku bëni ëndrra për të ardhmen, ëndrra që shumë shpejt do t'i realizoni. Është e mundur të merret vendimi i martesës apo zyrtarizimit! Ndërsa ju që dhjetori ju gjen pa shkresë, thuani “po” një të njohuri me një person më të madh se ju, marrëdhënia juaj do të marrë një formë serioze!

Puna dhe Ekonomia: Këtë vit ju konkurruat dhe është vërtet koha të shpërbleheni për të gjitha përpjekjet që keni bërë deri tani. Gjatë dhjetorit do të merrni një propozim profesional për një ngritje në detyrë apo ndryshim pune, i cili do të jetë mjaft i favorshëm për ju! Në biznesin tuaj do të merrni një ngritje , ndërsa financat tuaja duket se po përmirësohen.

Porosite tani hartën  tende personale në: 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

BINJAKËT Karta tarot e muajit: I Dashuruari

2021 mbyllet me ju për të shijuar dashurinë!

E pergjithshme: Mjaft me vështirësitë dhe pengesat, në kete Dhjetor do të kaloni mirë! Do të argëtoheni, do të shijoni momente të bukura me miqtë dhe njerëzit që doni, ndërsa më në fund të qeshura dhe gëzimi do të hyjnë sërish në jetën tuaj! Nuk do ju mungojnë surprizat, gëzimet nga fëmijët, dashuria, pushimet dhe të gjitha momentet e bukura… E keqja është se gjithmonë do të dëshironi diçka më shumë se ajo që keni. Pra, sigurohuni që të kufizoni lakminë tuaj!

Dashuria: Ka ardhur muaji i dashurisë dhe per juve  Binjakë shijoni plotësisht atë që keni pritur prej kohësh në Dashurinë që ju vejn ne  mendje dhe ju udhëton duke plotësuar të gjitha dëshirat tuaja! Pavarësisht nëse jeni në një lidhje apo ecni në shtigje të vetmuara, Dhjetori është muaji kur do të ndjeni rrahje të forta zemre! Ngrohtësia dhe shoqëria do ju bëjnë të jetoni festat më të bukura të viteve të fundit.

Puna dhe Ekonomia: Fillimi i muajit është krijimtaria juaj, aftësia juaj për të pasur idenë e duhur, në kohën e duhur! Një plan i ri biznesi do t'ju magjepsë dhe do t'ju japë perspektiva të mira për financat tuaja! Sigurohuni që të mos i shpenzoni paratë tuaja në mënyrë të pamatur për argëtim dhe mirëqenie, sepse muajin tjetër do të pendoheni!

Porosite tani hartën  tende personale në: 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

GAFORRJA Karta tarot e muajit: Perandori

Viti 2021 mbyllet dinamikisht dhe me vendosmëri!

E pergjithshme: Në Dhjetorin festiv do të gjeni sërish dinamizmin tuaj, por edhe dëshirën për të vendosur synime dhe për të ecur më aktivisht dhe me këmbëngulje për t'i pushtuar ato! Ju i kapërceni situatat që ju kanë shqetësuar këtë vit, jeni në thelb të përkushtuar ndaj njerëzve që ju kanë dëshmuar vlerën e tyre dhe më e rëndësishmja, ndiheni më të sigurt për zhvillimet që do të keni gjatë rrugës!

Dashuria: Nuk keni asgjë për t'u frikësuar në romancën tuaj këtë Dhjetor.Nëse jeni burrë, atëherë do të arrini të dashuroni  gruan që keni në zemër. Mund të bëni një propozim dhe përgjigja që do të merrni do të jetë pozitive, gjasat janë që të dashuroheni me një femër që do t'ju bëjë të merrni vendime për të ardhmen tuaj shumë shpejt! Nëse je grua, një mashkull do të të ndjekë dhe më në fund do të arrijë të të Dashuroje

Puna dhe Ekonomia: Këtë Dhjetor do të pranoni besimin e personave me të cilët lidheni profesionalisht dhe do të ndërmerrni një punë që konsiderohet e rëndësishme dhe do të kontribuojë ndjeshëm në përparimin tuaj të mëvonshëm profesional! Financat po hapen dhe ka burime të reja të ardhurash, të cilat ju inkurajojnë për të ardhmen!

Porosite tani hartën  tende personale në: 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

LUANI Karta tarot e muajit: Drejtesia

2021 ju meson për të gjetur ekuilibrin tuaj!

E pergjithshme: Është bukur të kesh në krah njerëz që të duan vërtet dhe marrëdhënia e të cilëve bazohet në ekuilibrin dhe harmoninë e përsosur. Edhe më pozitive është jeta që rrjedh pa tension, probleme dhe stres, ndaj këtë dhjetor gjeni ekuilibrin tuaj, jepni dhe merrni dashuri, kuptoni se çfarë është e vlefshme dhe duhet të qëndroni pranë jush! Por mbi të gjitha, ju e kuptoni se gjithçka ndodh për një arsye.

Dashuria: Ajo që ia vlen të mbash në jetën tënde do të mbetet, veçanërisht nëse është e vërtetë! Këtë muaj mund të keni një ribashkim me një lidhje nga e kaluara ose mund të përmirësoni klimën në marrëdhënien tuaj ekzistuese! Me siguri do ta kuptoni se durimi që keni pasur për kaq shumë kohë ia ka vlejtur Romanca juaj tani do të shkojë në një drejtim më të mirë!

Puna dhe Ekonomia: Nëse muajt e kaluar keni dhënë maksimumin në punë, atëherë këtë muaj do të arrini një objektiv shumë të rëndësishëm profesional.Nëse e kishit lënë pas dore biznesin tuaj , tani do të shihni se ka një stanjacion dhe disa probleme, për shkak të sjelljes suaj! Në financa do arrini të përmbushni detyrimet tuaja!

Porosite tani hartën  tende personale në: 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

Virgjëresha Karta tarot e muajit: Ermiti

Viti 2021 përfundon me ju në një fazë riorganizimi…

E pergjithshme: Dhjetori ju gjen në një humor melankolik, ndoshta sepse ky vit ju ka lodhur shumë dhe ju ka privuar nga shumë gjëra që kanë qenë të rëndësishme për ju… 2021 mbyll ciklin  e tij me ju që keni bërë realizime serioze, disa prej tyre mjaft të vështira ρatjetër që ju keni më shumë dije dhe mençuri, duke ditur se çfarë dëshiron, çfarë meriton dhe çfarë është e nevojshme për të mbajtur pranë vetes! Këtë muaj do bëni një bilanc, do mbylleni pak në guaskën tuaj dhe do zgjidhni të keni pranë vetes disa njerëz të mirë…

Dashuria: Jeta juaj romantike nuk është në lulëzim të plotë këtë Dhjetor dhe kjo klimë e ftohtë ekziston, sepse ju nga ana juaj nuk jeni në humor për të ndjekur apo luftuar për rrjedhën e një lidhjeje! Marrëdhënia juaj po ju shqetëson dhe e dini që duhet të merrni vendime. Sa për ju që nuk jeni në një lidhje, e kuptoni se e kaluara duhet lënë më në fund pas, edhe nëse është diçka që ju dhemb…

Puna dhe Ekonomia: Karriera juaj profesionale do ketë një zhvillim shumë të mirë, për sa kohë që lëvizni vetëm dhe të paprekur. Do të jeni në gjendje të punoni dhe të përmbushni qëllimet e vjetra profesionale! Financat po kalojnë një fazë të vështirë, ky fakt ju shqetëson. Me një buxhet të mirë, ju mund ta bëni atë!

Porosite tani hartën  tende personale në: 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

Peshorja Karta tarot e muajit: Rrota e Fatit

2021 mbyllet me surpriza!

E pergjithshme: Ju pëlqejnë pushimet sepse gjithmonë kaloni mirë, shihni njerëz tuajin, njiheni me njerëz të rinj dhe mbi të gjitha argëtoheni. Këtë dhjetor do të ketë arsye shtesë për të kaluar një kohë të mirë. Do të ketë ndryshime, surpriza, surpriza të bukura dhe ngjarje të papritura që do t'ju emocionojnë! Një udhëtim, një propozim, një mundësi e re, por edhe njerëz të rinj, tani hyjnë në jetën tuaj dhe ju afrojne  në mënyrën më të bukur!

Dashuria: Dashuria juaj troket në derë dhe ju zgjon nga letargjia që kishit rënë muajt e fundit. Po vijnë zhvillime të nxehta që ju bëjnë të kuptoni se më e mira po vjen atëherë kur nuk e prisni. jeni në një lidhje; Partneri juaj do ju befasojë me ndryshimin e bukur të sjelljes së tij dhe do ja kaloni shumë mirë së bashku! Ju nuk keni një marrëdhënie; Bëhuni gati për një njohje të nxehtë që do t'ju bëjë të rrahë zemra!

Puna dhe Ekonomia: Aty ku nuk e pret vjen një hapje e rëndësishme profesionale, e cila do t’ju ​​magjepsë dhe do ju ndihmojë t’i afroheni objektivave që keni vendosur! Njohjet e reja, propozimet, diskutimet dhe kontaktet e reja tani hapin horizonte të reja për biznesin tuaj. Financat tuaja po lulëzojnë, sidomos tani, kur do të ketë një bonus ose një dhuratë që do t'ju japë gëzim!

Porosite tani hartën  tende personale në: 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

AKREPI Karta tarot e muajit: Forca

2021 përfundon me ju që tani qëndroni fort në këmbët tuaja!

E pergjithshme: Nëse diçka ju është dukur e vështirë dhe e pamundur, do ta kuptoni se deri më tani thjesht nuk keni bërë gjënë e duhur për ta pushtuar atë! Dhjetori ju ndihmon të gjeni dinamizmin, vendosmërinë, por edhe vullnetin për të përmirësuar jetën tuaj! Ju përballeni dhe i kapërceni problemet, lini pas dobësitë, por edhe falni këdo që ju ka bërë keq gjatë vitit.

Dashuria: Ka ardhur koha që të hidhni një hap, t'i afroheni personit në zemër, të bisedoni me të, të hapni shpirtin dhe të zgjidhni mosmarrëveshjet mes jush. Dhjetori ju ndihmon për të rikthyer atmosferën e jetës tuaj romantike, por shumë më tepër me një person që tashmë e njihni dhe që deri më tani ose nuk jeni marrë vesh me të, ose rrethanat nuk ju favorizuan të jeni bashkë!

Puna dhe Ekonomia: Me nisma dinamike por edhe vullnet të fortë do të arrini të keni zhvillimet profesionale që prisni! Muaji është i favorshëm për të pranuar mbështetjen dhe ndihmën e njerëzve të rrethit tuaj profesional. Financat gradualisht kanë filluar të përmirësohen!

Porosite tani hartën  tende personale në: 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

SHIGJETARI Karta tarot e muajit: I varuri

2021 përfundon me… mashtrime kujdes!

E pergjithshme: Është fakt që Dhjetori i nxit të gjithë të jenë të shkujdesur dhe argëtues, veçanërisht juve që jeni shenja e gëzimit, eksitimit dhe fatit. Mirëpo, juve Shigjetar te dashur , muaji i fundit i vitit dënon sipërfaqësimin, të nxjerr ballë për ballë me mashtrimet dhe kërkon manipulime shumë delikate për të shmangur konfuzionin dhe pështjellimin! Jo të gjithë njerëzit janë njësoj, mbani mend se... Përveç kësaj, disa situata nuk janë aq të thjeshta sa ju duken beni syt kater qe te jeni te sigurt nga ato qe doni ne te vertet

Dashuria: Dhjetori festiv ju sjell në telashe dashurie, i dashur Shigjetar! Një moment mund të kënaqeni me të dhe të ndjeni se më në fund fati juaj është hapur, por në momentin tjetër do të kuptoni se asgjë nuk është ashtu siç e keni imagjinuar dhe pritur. Kushtojini vëmendje fjalëve dhe vendimeve tuaja dhe tregoni pak dyshim në ato që dëgjoni nga personi që ju intereson!

Puna dhe Ekonomia: Në dhjetor do të ketë disa shtyrje dhe vonesa në biznesin tuaj, të cilat do ju shqetësojnë. Mos nxitoni për të bërë ndryshime dhe kujdesuni mirë për marrëdhënien tuaj me njerëzit me të cilët punoni… Financat janë në bllokim dhe nuk keni nevojë të merrni vendime të rrezikshme në këtë moment!

Porosite tani hartën  tende personale në: 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

BRICJAPI Karta tarot e muajit: Vdekja

Në 2021 perfundojne problemet ekonimike!

E pergjithshme: A jeni gati ta mbyllni njëherë e mirë perden e 2021-ës dhe të mos ktheni kokën pas, por të jepni shembull nga mësimet që ju ka dhënë ky vit i vështirë për ta kaluar atë! Në dhjetor ju mungojnë momentet, por edhe njerëzit e së shkuarës, kupton të gjitha ndryshimet që kanë ndodhur dhe siguroheni që të hapni një rreth të ri në jetën tuaj! Disa njerëz mund t'ju kenë zhgënjyer, por brenda jush e dini që keni një ndërgjegje të pastër!

Dashuria:Ka raste kur duhet t'u japim një pikë njerëzve ose situatave që janë treguar joreale. Në dhjetor ju mbyllni përfundimisht ciklin e një lidhjeje që ju zhgënjeu vërtet gjatë gjithë vitit. Por tani, nuk ju intereson dhe nuk ju dhemb .Muaji nuk është ideal për një fillim të ri dashurie, por është i përshtatshëm për të sqaruar brenda vetes se çfarë dëshironi për të ardhmen tuaj!

Puna dhe Ekonomia: Disa bashkëpunime përfundojnë ciklin e tyre dhe kjo është diçka që ju zhgënjen Biznesi juaj është në një fazë të pasigurt dhe ju e dini që duhet të bëni ndryshime, diçka që ju nxjerr jashtë goditjes! Megjithatë, mos harroni se çdo ndryshim që ndodh këtë muaj është për të mirën tuaj, edhe nëse ju duhet pak kohë për t'u mësuar me riorganizimet që do të ndodhin! Financat tuaja kanë nevojë për më shumë vëmendje.

Porosite tani hartën  tende personale në: 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

UJORI Karta tarot e muajit: Kufizimi

Në 2021 para se të largohet, viti  do të riparojë  gjerat e prishura!

E pergjithshme: Muaji i festave ju gjen në humor për të forcuar marrëdhëniet, për të qenë pranë njerëzve që doni, për të ndihmuar këdo që ka nevojë për mbështetjen tuaj dhe për të dhënë shumë dashuri! Muaji është i këndshëm dhe rikthen marrëdhëniet, pasi në rrjedhën e tij do t'ju afrojë më shumë me njerëzit me të cilët ishit larguar! Është e rëndësishme që të kapërceni situata të pakëndshme të së shkuarës!

Dashuria: Në një ndarje fajin e kanë gjithmonë të dy dhe kjo është diçka që tashmë e keni mësuar mirë prandaj këtë muaj do të ndërmerren hapat për të rikthyer një marrëdhënie me të cilën keni qenë të ndarë ose jeni në një fazë pritjeje, grindjesh dhe tensionesh. ! Do të ketë mundësi për ta bërë më të bukur atmosferën mes jush dhe për këtë do të kontribuojë edhe qëndrimi juaj diplomatik, i cili do t'ju ndihmojë të afroni personin që ju intereson!

Puna dhe Ekonomia: Bashkëpunimet e reja tashmë po dalin në pah dhe merrni ndihmë dhe mbështetje në planet tuaja profesionale! Situatat në punë do jenë më të qeta, ndërsa nëse jeni profesionist i lirë, klientela juaj do të rritet këtë muaj! Financat nuk shkojnë keq, por siç e dini tashmë pastrohen nje here e mire problemet  e se shkuares !

Porosite tani hartën  tende personale në: 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

PESHQIT Karta tarot e muajit: Djalli

2021 mbyllet me pasione intensive!

E pergjithshme: Ka përfunduar një vit dhe Dhjetori festiv ju gjen me dëshirën për të bërë pikërisht atë që dëshironi, për të jetuar momentet që ju kanë munguar, por edhe për të bërë ekseset tuaja! Muaji përmban shumë pasion dhe shumë guxim, por kujdes, sepse padashur mund të tregoheni të ashpër apo edhe konkurrues ndaj njerëzve që vërtet nuk dëshironi t'i humbisni në jetën tuaj!

Dashuria: Dhjetori është muaji ideal për të shijuar dashurinë që ju ka munguar, por nuk është muaji ideal për të qëndruar ngrohtë dhe shoqërues në një port të qëndrueshëm dashurie! Fundi i vitit ju gjen me pasion, intensitet, shumë seks, shumë xhelozi, por edhe me vullnet për t'i imponuar dëshirat tuaja një dashurie që ka të ftohtë dhe një vapë! Mos investoni emocionalisht në histori që i dini paraprakisht që nuk çojnë askund!

Puna dhe Ekonomia:Viti mund të ketë mbaruar, por ju po luftoni për të arritur diçka shumë të rëndësishme në biznesin tuaj, e cila do të bëhet realitet nga muaji i ardhshëm! Kushtojini vëmendje lëvizjeve në prapaskenë, si dhe atyre që keni besim profesional, sepse do të ketë intriga. Në aspektin financiar lajmet janë të mira, por edhe nevoja juaj për të përhapur fjalën për portofolin tuaj.

Porosite tani hartën  tende personale në: 

https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

 

Shiko gjithashtu