Parashikimet Taro Shkurt 2019 për të gjitha shenjat

01/02/2018 to 28/02/2019

PARASHIKIMET E SHKURTIT 2019 PËR TË GJITHA SHENJAT

Shkurti 2019 është një muaj me dinamikë të madhe. Sa here nuk keni qenë në një situatë të vështirë që nuk dini çfarë të bëni dhe si të trajtoni ceshtjet  tuaja? Me siguri ju mund të mbani mend shumë momente të tilla ..Zgjidhja në këto raste është qetësia dhe përpjekja për të marrë pozitën e njerëzve të tjerë të përfshirë në problemin tuaj dhe për të përpiqeni të menaxhoni në mënyrë të qëndrueshme situatat në mënyrë që të sjellin gjërat në pikën ku doni. Kjo është pikërisht ajo që na jep mesazhi i Shkurtit, që është muaji që do të na ndihmojë të gjejmë fuqinë që gjendet brenda nesh ...

Letra Taro e muajit: Fuqia

Letra Taro  e cila paraqet tendencat e përgjithshme të muajit Shkurt, është letra e 11-të e Arkanës e Madh, letra e Forcës. Karta e veçantë na tregon se ne do të jemi në gjendje të gjejmë gëzimin, optimizmin, kënaqësinë dhe prestigjin tonë ... Shkurti do të jetë një muaj jashtëzakonisht dinamik dhe i rëndësishëm për ata që kanë një shenjë, horoskop ose disa planetë personalë tek shenja e Luanit!

Dashuria bëhet një lojë kënaqësie!

Dashuria është në "formën" e tij këtë Shkurt! Letra e Fuqisë thotë se këtë muaj shqetësimet largohen, nevoja për flirtim, argëtim dhe dashuri po rritet, dhe gjëja më e rëndësishme është që këtë muaj dhe disa ribashkime të marrëdhënieve do të dalin! Gjatë muajit, shumë do të kuptojnë se ndryshojnë dëshirat, disponimet, nevojat, por edhe të dhënat në jetën e tyre sentimentale ...

Beteja në karrierë dhe në financa vazhdon me fitore!

Dhe ndërkohë jemi të gjithë në një moment të rëndësishëm në biznesin dhe financat tona, Shkurti po vjen për të dhënë një frymë të re ... Projekte të reja krijuese vijnë për të dhënë mundësi të rëndësishme për punë dhe rimëkëmbje financiare. Çështjet e biznesit të djeshëm, vazhdojnë dhe janë të suksesshëm në këtë muaj të vitit!

Dashi: Letra Taro e muajit : I Varuri. Kujdes nga gabimet dhe mashtrimet!

Të përgjithshmet:

 Shkurti është një muaj që ka ngatërrea, mashtrime dhe shpesh probleme që do t'ju ngatërrojnë! Në një moment do të ndiheni të ngazëllyer, por së shpejti do të kuptoni se disa gjëra nuk janë tamam si duken! Këtë muaj duhet të bëni disa sakrifica në mënyrë që të mbani atë që ju pëlqen më afër ... Kujdes nga fjalët e mëdha dhe vendimet serioze ...

Dashuria:

 Nëse jeni tashmë në një marrëdhënie, ky muaj duhet të jetë më i kujdesshëm për disa çështje që do të shfaqen me partnerin tuaj. Prisni probleme në lidhjen tuaj, në të cilën duhet të tregoni pjekuri dhe qetësi! Nëse jeni në vetmi, përpiquni të mbani hezitimin tuaj të ri, sepse ekziston rreziku i mashtrimit!

Karriera dhe financat:

Gjatë muajit Shkurt, do të ketë probleme në vendin tuaj të punës dhe shpesh do të ndryshoni drejtimin! Keqkuptimet me kolegët janë brenda programit ... Ekonomia po kalon njënjë fazë të vështirë dhe ju duhet të hapeni deri aty ku mundeni!

 

 

Demi: Letra Taro e muajit : <Vdekja>. Shkurti sjell sqarime.

Të përgjithshmet:

Nuk është gjëja më e lehtë të përfundoni me disa nga hipotezat që deri më tani e konsideroni të rëndësishme. Gjatë muajit Shkurt, do të ketë ndryshime dhe ngjarje që do t'ju nevrikosin  sepse jeni ne te drejten tuaj ... Ju do të detyroheni të përfundoni një marrëdhënie ose partneritet, i cili do t'ju kap të papërgatitur! Ne nje ane eshte mire per juve ne anen tjeter dicka e re ju shfaqet ne horizont.

Dashuria:

Çdo marrëdhënie ka fatin e saj dhe arrin një fazë që duhet të testohet për të parë nëse mund të përballojë kohën! Ju që jeni i përkushtuar, po testoni këtë muaj dhe me të vërtetë do të tregoni nëse lidhja juaj do të kapërcejë pengesat për ta mbajtur atë! Nëse nuk jeni në një lidhje, është e sigurt se këtë muaj do të kapërceni njëherë e përgjithmonë disa kujtime të djeshme të pakëndshme.

Karriera dhe financat:

Shkurti është një muaj i rëndësishëm për profesionin tuaj! Shpresa juaj për një punë ose zhvillimi i një projekti profesional pushon të jetë i vlefshëm dhe ju jeni të dekurajuar! Disa partneritete biznesi mbyllen, per te filluar të reja ... Ekonomia gjithashtu dëshiron vëmendjen e tyre, ndërkohë që nuk duhet të humbisni këmbënguljen tuaj dhe humorin tuaj për një të nesërme më të mirë!

Binjakët: Letra Taro e muajit : Përmbajtja. Ju gjeni përsëri bilancin tuaj!

Të përgjithshmet:

Shkurti është dritë dhe me shpresë për shenjën tuaj, binjak i dashur. Disa probleme të djeshme, ata tani gjejnë zgjidhjet e tyre dhe ju ndiheni të lehtësuar! Ju arrini të vendosni përsëri jetën tuaj në orar, ndërsa vetë-përmbajtja juaj, e cila do të rritet këtë muaj, do t'ju ndihmojë të ikni nga grindjet. Marrëdhëniet tuaja me miqtë, familjen, kolegët ose partnerin do të përmirësohen shumë!

Dashuria:

Dashuria është shpërndarë që nga fillimi i Shkurtit dhe tani jeni në humor për të bërë detyrime për t'iu qasur më mirë partnerit tuaj, diçka që mund të arrini! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, atëherë vjen një njohë, e cila do të ketë një rrugë të qëndrueshme. Kjo njohë do të ringjallë moralin tuaj!

Karriera dhe financat:

Duke theksuar partneritetet tuaja, do të jeni në gjendje të bëni përparim të rëndësishëm në biznesin tuaj! Puna dhe qëndrueshmëria do t'ju shpërblejë. Problemet e financave tuaja gjejnë zgjidhjen e tyre dhe ka një përmirësim gradual!

Gaforrja: Letra Taro e muajit : Djalli. Një muaj plotë pasion!

Të përgjithshmet:

Shkurti është një muaj dinamik për shenjën tuaj! Pasioni është dominues dhe bëhet udhërrëfyesi juaj jo vetëm në ndjenjat tuaja, por në çdo aspekt të jetës suaj! Dëshirat tuaja janë të forta dhe të palëkundura ... Matni ekzagjerimin tuaj, theksoni atë që doni dhe përpiquni të mos qëndroni kundër njerëzve tuaj!

Dashuria:

Përgatituni për të jetuar muajin më të dashur të vitit. Mos harroni, megjithatë, se kushtet për stabilitet emocional nuk janë ideale ... Një dashuri e madhe do të pushtojë papritmas jetën tuaj nëse nuk jeni në një marrëdhënie shijojeni pa investuar ... Por nëse jeni në një lidhje, përpiquni të shmangni këtë muaj intrigën, sfondin dhe xhelozin që do të vështirësojnë lidhjen tuaj të vështirë!

Karriera dhe financat:

Konkurrenca në punën tuaj po rritet dhe ju këtë muaj do të punoni me forcë dhe me vendim, që të fitoni një emër të mire në vendi ku po lëvizni! Ju do të punoni shumë, duke lënë pas dore kohën tuaj të lirë! Financat ndërkohë janë në një fazë të mirë, ju I shpenzoni pa një mendim të dytë, sepse nuk mund të mbani dëshirat tuaja!

 

Luani: Letra Taro e muajit : Kulla. Muaji i ngjarjeve të papritura!

Të përgjithshmet:

Nuk është çështje e lehtë që disa gjëra të evoluojnë në një mënyrë të ndryshme nga sa keni planifikuar. Shkurti ka të papritura, dhe në krye të kësaj, duhet të jeni përgatitur në mënyrë që të mos dilni jashtë kontrollit! Kini kujdes më shumë në marrëdhëniet tuaja, mos e tërhiqni litarin, bini dakord dhe pranoni atë që nuk mund të ndryshoni!

Dashuria:

Në dashuri hyjnë në një fazë shumë të rëndësishme, ku duhet të zgjidhni rrugën që do të ndiqni. Një dashuri do t'ju habisë në mënyrën më të çuditshme ... Kushtoni vëmendje, sepse mund të zhgënjeheni!

Karriera dhe financat:

Do të ketë probleme në vendin tuaj të punës, të cilat  do të jenë të papritura dhe do t'ju përçajë. Shumë nga ato që ju kanë thenë në profesion nuk do të bëhen realitet dhe do të jeni të zhgënjyer. Në fushën e financave tuaja, do të keni disa shpenzime shtesë, të cilat do t'ju shpërqëndrojnë!

Virgjëresha: Letra Taro e muajit : Ylli. Një muaj me surpriza të këndshme!

Të përgjithshmet:

Që nga fillimi i Shkurtit,  jo vetëm që keni gjetur vetëm formën tuaj, por jeni edhe njëherë duke fituar forcë dhe optimizëm për jetën! Problemet janë tejkaluar, fati ju buzëqesh përsëri, ndërkohë ndodhin rastësisht, fatale dhe të gëzueshme për t'ju bërë të gjeni buzëqeshjen tuaj përsëri!

Dashuria:

Një njohje me fat do t'ju japë shpresat dhe ëndrrat për ju, që nuk jeni këtë kohë në një marrëdhënie! Dashuria do t'ju japë vitalitet dhe gëzim! Nëse jeni tashmë në një lidhje, do të përjetoni momente të bukura me partnerin tuaj,  do të kaloni pengesat e djeshme dhe së bashku do të bëni plane për të ardhmen tuaj.

Karriera dhe financat:

Një lajm apo një përgjigje për të punuar, do t'ju japë gëzim të madh! Punët që keni bërë në biznesin tuaj do të shpërbleheni, kjo do t'ju japë guxim dhe kthimet tuaja profesionale do të përmirësohen! Një promovim gjithashtu do të përmirësojë financat tuaja.

Peshorja: Letra Taro e muajit : Hëna. Muaji me paqëndrueshmëri, por edhe ... ndjenjë!

Të përgjithshmet:

Shkurti ju sjell më afër asaj që me të vërtetë doni, ndaj asaj që ndjeni është e jotja dhe jona ... Përmirësoni marrëdhëniet tuaja familjare dhe kaloni më shumë kohë në çdo familje! Në të njëjtën kohë, zëri i intuitës suaj ju ndihmon të merrni vendimet e duhura! Uljet dhe ngritjet nuk do të mungojnë ...

Dashuria:

Muaji është romantik, plot ndjeshmëri ndaj ndjenjave tuaja. Nëse jeni në një marrëdhënie, nuk do mungojnë grinfjet, pasi grindjet e vogla me bashkëshortin tuaj do të jenë të shpeshta. Nëse jeni në një marrëdhënie, do të ketë një flirtim romantik, por nuk do të jetë në gjendje të bëjë një ndryshim të vërtetë!

Karriera dhe financat:

Me dashuri, imagjinatë dhe kreativitet, do të jeni në gjendje të merrni përparimin profesional dhe evolucionin që dëshironi këtë muaj. Biznesi juaj do të ketë ulje dhe ngritje, por do ta bëni atë mirë. Në financat tuaja, ka shumë detyrime familjare që ju shtyjnë, ndërkohë paqëndrueshmëria dhe stresi vazhdojnë!

Akrepi: Letra Taro e muajit : Dielli. Muaji i komunikimit!

Të përgjithshmet:

Në Shkurt gjeni gjallërinë, gëzimin dhe energjinë tuaj! Jeta juaj sociale do të jetë intensive, do të bëni njohje të reja dhe do të jeni vetëm në kontakte! Do të ketë mesazhe të këndshme, si dhe udhëtime që do t'ju pëlqejnë! Muaji ju favorizon në negociata, kontakte, marrëveshje, ndërkohë një udhëtim do t'ju rigjallërojë!

Dashuria:

Muaji i dytë i vitit ju gjen në disponim për flirtim, njohje dhe lojë erotike. Ju do të keni ... me pak fjalë pushtime të rëndësishme! Nëse jenipa partner, është rasti i duhur për të bërë njohje të reja, një marrëdhënie e re. Nëse jeni tashmë në një lidhje, ju jepet mundësia të flisni dhe të afroheni më pranë partnerit tuaj!

Karriera dhe financat:

Fillimet e reja janë bërë në punën tuaj këtë muaj! Ju do të pranoni propozime, do bisedoni dhe bëni marrëveshje biznesi! Tani do të keni drejtimin e planeve që keni bërë në të kaluarën! Në financat favorizoheni përfitoni nga mundësitë.

 

 

Shigjetari: Letra Taro e muajit : Kriza. Organizimi i jetës suaj ...

Të përgjithshmet:

Në Shkurt vendosni rregull dhe programoni jetën tuaj, duke theksuar përgjegjësitë tuaja dhe çështjet e pazgjidhura, veçanërisht në çështjet praktike, si në aspektin profesional ashtu edhe në atë ekonomik! Ngutjet janë shumë, përgjegjësitë akoma më të mëdha, dhe duhet të lëvizni me maturi dhe qëndrueshmëri. Ju do të mbylleni në vete në mënyrë që të merrni vendime që bazohen në logjikën!

Dashuria:

Muaji nuk është aq romantike për shenjën tuaj, sepse filloni ndal ngadalë të diskriminoni një çështje dashurie! Kuptoni se çfarë meritoni, çfarë keni nevojë dhe merrni vendime të ashpra, sepse preferoni të trishtoheni tani, se më vonë! Nëse jeni në një marrëdhënie, vendosni për të ardhmen e saj, nëse nuk jeni në një marrëdhënie, sqaroni punët e djeshme!

Karriera dhe financat:

Duke treguar besnikëri, seriozitet dhe qëndrueshmëri në punën tuaj, nuk keni pse të keni frikë! Ju do të jeni në gjendje të bëni zhvillime pozitive në një mënyrë të ngadaltë, por të qëndrueshme, duke marrë përkrahje nga një person me qëndrim të lartë! Financat janë shtyrë dhe ju shqetësojnë, por do arrini të bëni një planifikim të mirë!

Bricjapi: Letra Taro e muajit : Bota.Plotësimi i planeve tuaja personale

Të përgjithshmet:

Një muaj i bukur fillon për shenjën tuaj! Në Shkurt, planifikoni planet e së kaluarës dhe ndjeni shpërblime morale dhe emocionale nga rrjedha e zhvillimeve që do të keni në jetën tuaj personale! Ju do të afroheni me njerëzit që doni, një endërr  e juaja do të realizohet dhe do të bëni plane të reja për të ardhmen!

Dashuria:

Jeta juaj emocionale gjen këtë muaj në një fazë të vendimeve të rëndësishme! Nëse jeni në një lidhje të qëndrueshme do të merrni vendimin e një martesë ose ndarje ... Ju do të mendoni seriozisht nëse dashuria që ekziston midis jush dhe partnerit tuaj ju mbulon në thelb për të bërë plane për të ardhmen! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, atëherë ju lini pas të kaluarën dhe ... filloni një fillim të ri!

Karriera dhe financat:

Këtë muaj ndiheni të lehtësuar, sepse keni përfunduar me sukses një punë që ju ka lodhur. Ndoshta po fitoni një synim biznesi ose pranon shpërblime nga mbikëqyrësit tuaj! Në financat tuaja keni rregulluar vazhdimisht disa borxhe që ju kanë bërë të ndiheni më mirë se gjendja financiare që po zhvillohet ndal ngadalë në jetën tuaj!

Ujori: Letra Taro e muajit : I çmenduri. Fillimet e reja me entusiazëm!

Të përgjithshmet:

Që nga fillimi i Shkurtit keni energji dhe humor për të ndryshuar jetën tuaj! Merreni me shumë gjëra në të njëjtën kohë, vijnë lajme të reja që ju bëjnë të lumtur dhe jeni vazhdimisht vigjilent! Megjithatë, do të gjeni veten në një udhëkryq ku do ju duhet të merrni një vendim shumë të rëndësishëm. Atëherë është që do t'ju duhet të guxoni dhe të mendoni më logjik, duke bërë ndryshime që janë në interesin tuaj!

Dashuria:

Entusiazmi do të përhapet në ndjenjat tuaja, por gjithçka që do të përjetoni, gjithçka që do ta ndjeni këtë Shkurt, do të ketë një karakter sipërfaqësor! Nëse jeni tashmë në një lidhje të përhershme, ekziston rreziku i dhënies së flirtimit dhe afirmimit që do të pranoni nga një dashuri e re ... Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, sigurisht që do bini në dashuri ... Por mos u gëzoni shumë, sepse kjo dashuri shpejtë vjen dhe shpejtë do largohet!

Karriera dhe financat:

Ju dëshironi të largoheni nga stagnimi i biznesit dhe financiar, prandaj nga fillimi i Shkurtit do të kërkoni dhe gjeni mënyra që mund t'ju ndihmojnë të bëni përparim! Do t'ju jepen mundësi të reja, do të keni sugjerimet tuaja dhe ndoshta do të merrni vendimin për t'u marrë me një temë tjetër sesa sot. Ju duhet t'i kushtoni shumë vëmendje financave tuaja, sepse do fitonimë shumë para, mundet të rrezikoni gjënë e sigurt që tashmë keni!

Peshqit: Letra Taro e muajit : Shenjtori. Njohuri të reja dhe mundësi!

Të përgjithshmet:

Shkurti është muaji kur fitoni njohuri dhe përvoja të reja! Tani keni pjekurinë e zgjedhjes për të marrë vendime që janë të drejta për jetën tuaj dhe kështu do të jeni në gjendje të stabilizoni këtë muaj! Disa ide themelore që keni për jetën tuaj, për të ardhmen tuaj, do të ndryshojnë! Përveç kësaj, këtë muaj do të gjykoni se cilët janë miqtë kryesorë pranë jush!

Dashuria:

Shkurti është një muaj shumë i favorshëm për krijimin e bazave të qëndrueshme në jetën tuaj emocionale. Nëse mbani një lidhje të përhershme, vjen koha kur mendoni më seriozisht për të ardhmen, rehabilitimin e saj dhe rrugën e saj ... Vendimi i dasmës është shumë e mundur! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, atëherë vjen një person në jetën tuaj që ndryshon të dhënat tuaja!

Karriera dhe financat:

Kushtet në punën tuaj ndryshojnë dhe  bëheni më të favorshëm për ju! Me mature dhe qëndrueshmëri, mund të sillni punën tuaj në pikën që dëshironi! Përveç kësaj, këtë muaj ju do të bëni hapa për të zgjeruar njohuritë tuaja! Në financat nuk ka luhatje të mëdha, por së paku mund të keni stabilitet!

Shiko gjithashtu