Parashikimet Taro Muaji Prill

Taro astrologjike na tregon se në Prill 2021 do jetojmë ndjenja të forta dhe kontradiktore.

Këtë muaj aspirojmë të mbushim bateritë tona me optimizëm dhe ckujdes, por nuk do jetë dhe aq e lehtë t’ja dalim. Do nevojitet shumë përpjekje nga ana jonë. Cektësia mund të jetë cmimi saj dhe shkakton krijimin e problemeve, të cilat do sjellin kritika të gabuara, por dhe eksagjerime.

Muaji Prill fsheh zbulime, intriga, thashetheme, por edhe zbulime tradhëtish, për këtë arsyje duhet të kemi kujdes!

Karta Taro e Prillit: DJALLI

Karta Taro e Prillit që përfaqëson tendencat e përgjithshme të muajit është karta e 15 të Arkanës së Madhe , karta e Djallit. Djalli karakterizohet nga tradhtia, nuk mjaftohet me pak, i do të gjitha të tij, cilido që të jetë cmimi. Nuk mund të përbajë pasionet e tij, tërhiqet nga instiktet e tij, ndjen xhelozi, konkurencë, dhe dëshiron të udhëheqë të gjithë… Dhe për shkak djalli ka shumë këmbësha, disa beqarë mund të shtyhen në njohje me persona të panjohur nëpërmjet internetit dhe do duhet të jenë vecanërisht të kujdesshëm!

Zbulime për tradhëti dhe mjaft mundësi për manipulime do jenë në programin e Prillit… Ata që kanë lidhje që ka baza të forta do kërkojnë caste të shkëlqyera sensualiteti me partnerin e tyre! Ato pikërisht janë dhe tendecnat e muajit tek të gjitha fushat e jetës tonë, pavarsisht shenjës!

Dashuria është e këndshme, por….e rrezikshme!

Nga fillimi i Prillit erotizmi është i përhapur, dëshira erotike e fortë dhe pasionet ngrehen… Tundimet lëkundin të angazhuarit dhe vendosin dilema, ku shumë do ti hasin në një kohë të pacaktuar dhe do i bëjnë “sallatë” cështjet e tyre erotike! Pushtimet erotike do jenë të shumta, zhelozitë do sjellin episode të ngrohta… ndërkohë mbrëmjet e Prillit do kenë një shikim të fortë të pasionit të papërmbajtshëm erotik, ku shumë herë mund të qëndrojë i paplotësuar apo të na shtyrë në rrugëtime të gabuara! Beqarët do joshen nga persona që nuk njohin shumë mirë dhe duhet të jenë të mbrojtur para se të përparojnë në një lidhje!

Në cështjet profesionale dhe në ato ekonomike, kushdo që do të shumtat, humbet dhe ato pak…

Paraja bëhet qëllimi i të gjithë ne këtë muaj dhe është plotësisht fiziologjike pasi është e kufizuar… Në luftën për një të nesërme më të mirë, do ekzistojnë zënka, përplasje, gjuatje pas shpine dhe intriga që do bisedohen dhe do provokojnë! Të shumtë do jenë ata që nuk do mjaftohen në stabilen që tashmë kanë, por do duan dicka më shumë, duke vënë në rrezik të ardhmen e financave tona! Muaji ka shpenzime të papritura, por dhe beteja udhëheqjeje në cështjet profesionale dhe ekonomike! Eshtë e rëndësishme të ekzistojë vetpërmbajtje dhe… durim.

 

Dashi     

Karta Taro e muajit: KULLA

Në Prill ngjarjet ju nxjerrin nga gjuatja juaj!

Të përgjithshme: Pranvera është këtu, por nuk mungojnë habitjet dhe ndryshimet në fushat kryesore të jetës tuaj! Lidhjet tuaja, cështjet profesionale dhe ekonomike nuk do zhvillohen ashtu si i prisnit dhe keni patur në program. Do përballeni me një person shoqëror, por një person tjetër nga rrethi juaj i shoqërisë do t’ju provojë se ju vlerson më shumë sesa besonit. Programatizoni më mirë detyrimet tuaja, për të kapërcyer vështirësitë që mund të shfaqen.

Dashuria: Prilli nuk është ideal për të stabilizuar ndjenjat tuaja, por është muaji i vitit që do t’ju ndihmojë të vëreni c’farë është e rëndësishme, c’farë ka vlerë dhe c’farë duhet të mbani përkrah jush! mos investoni sentimentalisht në histori që ju kanë treguar se nuk kanë të ardhme… Për më tepër, mashtrimet dhe tradhtimet tani mund të bëhen shkak zhgënjimi!

Puna dhe Ekonomia: Këtë muaj tëprisni se klima në cështjet tuaja profesionale dhe ekonomike do jetë e vështirë. Do ekzistojnë persona që me mënyrë hileqare do përpiqen t’ju vendosin pengesa, ose duke u përpjekur t’ju mashtrojnë, ose duke krijuar ngjarje që do t’ju bëjnë të fryheni nga zemërimi! Ruani balancat… Gjithashtu, tregoni më shumë vëmëndje në financat tuaja!

 

Demi

Karta Taro e muajit: YLLI

Në Prill fati është bujar me ju…

Të përgjithshme: Pavarsisht vështirësive, ju që bëni pjesë tek shenja e Demit do keni fuqinë të shihni gjëra me një shikim optimist! Fati ju fat dhuratat e tij dhe fushat kryesore të jetës tuaj do qëndrojnë të pandikuar nga ngjarjet negative që mund të ndodhin rreth jush, fakt që ju mbush me shpresë për të nesërmen! Një lajm, një propozim, apo një dhuratë, do t’ju falë gëzim!

Dashuria: Beqarët do keni favoret tuaja dhe mund të filloni një lidhje të re sentimentale që do t’ju vijnë papritmas! Të lidhurit jetoni caste të qeta dhe harmonike në Prill, ndërkohë një plan që do bëni me partnerin tuaj do t’ju rinovojë!

Puna dhe Ekonomia: Edhe pse gjërat nuk do jenë aq të lehta në rrethin tuaj, do ekzistojnë propozime dhe zhvillime profesionale që do theksojnë këtë muaj produktivitetin tuaj, por edhe shpresën se financat tuaja do stabilizohen.

 

\Binjakët

Karta Taro e muajit : HENA

Prilli është muaji me lëkundje sentimentale!

Të përgjithshme: Në Prill ndjeni emocione të fort dhe rikujtime! Jeta juaj personale ka ndryshime që ju corjentojnë programin dhe ju bëjnë të ndjeni pasiguri dhe pasiguri… Do ndjeni nevojën për tu mbyllur në shtëpi, në lidhjet tuaja të qëndrueshme dhe të jetoni në ritme të qeta! Kët ëmuaj do bëhen ndryshime në përditshmërinë tuaj, me shumë mundësi do merreni me shtëpinë tuaj për të bërë një rinovim në hapësirën tuaj. Ndjenja dhe intuita juaj do jenë orjetuesi juaj dhe do t’ju ndihmojnë të merrni vendime të duhura.

Dashuria: Prilli është një muaj me shumllojshmëri për ndjenjat tuaja… Do jetoni caste romantike plot ndjenja, do ndiheni më ngrohtë dhe familjarë me personin që ju intereson apo jeni në lidhje… Paralelisht, do bëhen hapa stabilizimi të një lidhjeje! Ndërkohë, nuk do mungojnë dhe castet ku do pushtoheni nga dyshime dhe pasiguri! Mos u zhgënjeni pa ekzistuar arsyje dhe mos vendosni në mëndjen tuaj gjëra që nuk vlejnë… Nëse nuk keni lidhje, në Prill do t’ju jepet mundësia të gjeni papritmas ndonjë person që do t’ju tërheqë interesin tuaj!

Puna dhe Ekonomia: Cështjet tuaja profesionale dhe financat tuaja, ju shfaqin një problematizim të fortë këtë periudhë, një frikë të madhe dhe pasiguri për të ardhmen! Në cështjet tuaja profesionale do t’ju ndihmojë frymzimi dhe produktiviteti juaj për të patur përparim në punë! Shmangni zënkat dhe intrigat me kolegë. Në financat tuaja, do ekzistojnë shpenzime të papritura që do lidhen me shtëpinë dhe familjen, ndaj dhe menaxhoni që tani më mirë portofolin tuaj!

 

Gaforrja

Karta Taro e muajit: DIELLIT

Prilli është muaji krijimtarisë!

Të përgjithshme: Prilli ju vë për mirë në klimën e ngrohtë dhe pavarsisht faktit se do qëndroni në shtëpi, nevoja juaj për socializim është e madhe! Telefonatat do jetë të shumta dhe do keni shumë komunikim nëpërmjet internetit! Gjatë muajit do komunikoni, do kontaktoni me persona të rinj, do keni ide të reja produktive dhe do ndjeni më shumë optimizëm brenda jush! Disa lajme nga personat tuaj të dashur do ju ngrene shumë humorin!

Dashuria: Prilli merr pjesë në rigjallërimin e jetës tuaj sentimentale! Akoma dhe nëse jeni i mbyllur në shtëpinë tuaj, mesazhet që do merrni nga ana erotike do jenë të këndshme, ndërkohë flirtet do jenë në majat e tyre! Eshtë një mundësi e mirë për ju që nuk keni partner, të dilni pak jashtë dhe të bëni njohjet tuaja, pasi realisht favorizoheni! Sa për ju që jeni në një lidhje, bisedat me partnerin tuaj, por dhe castet që do kaloni bashkë, do t’ju afrojnë më tepër.

Puna dhe Ekonomia: Gjatë Prillit do ekzistojnë ndryshime në cështjet tuaja profesionale, por ju do ia dilni të kapërceni vështirësitë. Ka shumë mundësi të pranoni disa propozime të reja, që do t’ju ndihmojnë të qëndroni në këmbët tuaja! Të keni sytë tuaja hapur, pasi një marrëveshje e re që do t’ju japë një shpresë për një të nesërme më të mirë në financat tuaja, që duhet se nga muaji ardhshëm do fillojnë gradualisht të përmirësohen.

 

Luani

Karta Taro e muajit : KRIZA

Përballeni me përgjegjshmëri situatat!

Të përgjithshme: Pranvera është këtu, por ju Luanë ndjeni se ka ardhur ora të sqaroni disa situata në jetën tuaj personale, në mënyrë që në vazhdim të kaloni situata më të ckujdesura dhe këndshme! Do kushtoni rëndësi cështjet tuaja praktike, atyre profesionale dhe ekonomike dhe do largoni nga pranë vetes persona dhe situata që nuk ju vlejnë!

Dashuria: Cështjet tuaja sentimentale nuk janë prioriteti juaj këtë muaj, madje madje sa përballeni më frohtë dhe llogjikshëm me to! Një largim nga një personi juaj i afërt ju mbush këtë muaj me zhgënjim dhe ndryshoni mendim dhe taktikë! Nëse jeni në lodhje merrni vendime të rëndësishme… Nëse nuk keni lidhje, përgatituni për një fillim të ri, duke sqaruar fillimisht të kaluarën tuaj!

Puna dhe Ekonomia: Prilli është muaji përshtatshëm për të mbyllur cështjet profesionale dhe ekonomike të lëna pezull hde të shihni më serjozisht rrugëtimin e punës, por edhe të financave tuaja. Do pranoni mbështetje nga një person me autoritet të lartë, i cili do t’ju mbështesë në hapat tuaja!

 

Virgjëresha

Karta Taro e muajit: BOTA

Drejt suksesit dhe pushtimit!

Të përgjithshme: Prilli sjell ndryshime në jetën tuaj dhe ju ndihmon të realizoni planet të cilat kanë ekzistuar prej kohësh në mëndjen tuaj! Qëllimet ndodhen tani në pikën e materializimit dhe kjo ju bën të ndjeni se disa nga aspiratat tuaja më të mëdha, janë bërë realitet! Këtë muaj do ofroni dashuri pa kufi tek personat e afërt, familjarë apo shokë, të cilët do kenë nevojë për mbështetjen tuaj!

Dashuria: Një muaj plot dashuri fillon, të dashur Virgjëresha! Ndjenjat tuaja janë plot romanticitet, ngrohtësi, caste të bukura, përqafime, ledhatime dhe rrëfime nga thellësia e zemrës! Do ndjeni se ndjenjat që ju shoqërojnë me një person, janë reciproke! Nëse nuk keni lidhje, atëher këtë muaj do hyj në jetën tuaj një person, që avash avash do t’ju kujtojë c’farë do të thotë dashuri!

Puna dhe Ekonomia: Mundet, përpjekjet dhe lufta që keni bërë në cështjet tuaja profesionale, duket tani se po shfaq rezultate… Do arrini në një nivel shumë të mirë në to dhe do arrini dicka, që e konsideronit të vështirë apo akoma dhe të pamundur! Financat fillojnë të ngrehen! Por kujdesuni të kapni mundësitë që do vijnë, duhet të aktivizoheni për t’ja dalë!

 

Peshorja

Karta Taro e muajit: I CMENDURI

Gjeni humorin tuaj dhe bëni ndryshime!

Të përgjithshme: Prilli do rrjedhë me dëshirë për ndryshime për ju! Do përqendroni interesin tuaj për ndryshim në mënyrën e jetesës tuaj, por dhe eksperienca që nuk keni jetuar më parë, duke bërë fillime të reja! Nuk do mungojnë dhe momentet e nevrave dhe tensionit, vecanërisht në lidhjet tuaja të qëndrueshme personale!

Dashuria: Një muaj plot sensualitet, por edhe ngatërresa fillon për cështjet tuaja sentimentale! Nëse keni lidhje do dëshironi të largoni nga vetja juaj situata presionuese, keni nevojë për lirinë tuaj. Nëse jeni beqarë flirti këtë periudhë ju rigjallëron, vecanërisht nëpërmjet telefonit apo internetit! Por kini kujdes, sepse gjërat nuk do jenë ashtu si duken. Në Prill ndiqni dhe arrini qëllimet tuaja erotike, por nuk duhet të angazhoheni për momentin!

Puna dhe Ekonomia: Eshtë e sigurt se asnjë arritje e rëndësishme nuk përfundoi pa guxim dhe rrezik, ashtu sid he dështime të caktuara fundja… Këtë muaj atëher, do duhet të mendoheni mirë para se të guxoni dhe të bëni ndryshime… Do duhet të keni studjuar mirë të gjitha mundësitë dhe të keni alternative! Ndryshime shfaqen në punën tuaj, ndërkohë financat tuaja janë të paqëndrueshme, dhe ndoshta kjo shkaktohet nga zgjedhjet tuaja të kaluarës!

 

Akrepi

Karta Taro e muajit: BOTA

Të përgjithshme: Jeta nuk është vetëm të qeshura dhe gëzime, ka dhe vështirësitë e saj, por gjithnjë kur ndodh një ngjarje e pakëndshme, atëher ndjek dhe dicka që risjell buzëqeshjen në buzët tuaja! Këtë muaj zemërimi sjell gëzimin dhe ju ia dilni, qoftë dhe me pengesa apo vështirësi, ia dilni të keni një arritje të rëndësishme! Ndjeni, fuqi, optimizëm dhe plotësim!

Dashuria: Dashuria është fuqia motivuese në jetën tuaj dhe qoftë nëse kohën e fundit nuk dinit apo nuk ndjenit se ekziston pranë jush, këtë muaj do kuptoni se dashuria e vërte mban përgjithnjë! Do ndryshojë klimën në jetën tuaj. Nëse nuk keni lidhje, deri në fillim të verën, do gjeni personin që do mundeni realisht dhe plotësisht thelbësisht t’ju falë atë që keni nevojë!

Puna dhe Ekonomia: Lufta që keni bërë për cështjet tuaja profesionale, arrin në një pikë kënaqëse dhe ju, pavarsisht vështirsive që ekzistojnë rreth jush, fitoni stabilizimin e cështjeve profesionale apo qëllimeve tuaja ekonomike! Por Prilli, vec se arritje, keni surpriza, propozime dhe biseda për hapje të reja, që do fillojnë të materializohen nga Maji…

 

Shigjetari

Karta Taro e muajit: TE DASHURIT

Muaji i dashurisë apsolute!

Të përgjithshme: Erdhi momenti të lini pak me një anë detyrimet, vrapimin, punën, familjen dhe c’do gjë që ju streson, dhe të përkushtoheni në dicka që ju pëlqen shumë… Në dashuri dhe në lojën tuaj, që ju rigjallëron dhe ju eksiton! Cështjet sentimentale marrin drejtim këtë muaj dhe zemra juaj mbushet me aspirate, dëshira dhe shumë ndjenja! Do ekzistojnë ngjarje të papritura të këndshme dhe mjaft arsyje këtë Prill, për tu ndjerë bukur…

Dashuria: Ditët e Prillit ju mbushin me enthusiazëm, pasion, adhurim, por edhe disa tensione, duke marrë parasysh se ndjenjat tuaja do jenë mjaft të forta! Nëse jeni në lidhje, mund ti rigjallëroni dhe të ndjeni përsëri pasion! Nëse nuk keni në lidhje, ekziston një person që do t’ju shprehë interesin e tij dhe do t’ju provokojë në një mënyrë lojeje, duke tërhequr interesin tuaj erotik!

Puna dhe Ekonomia: Paraja vazhdon të vijë në duart tuaja këtë muaj, por në kohë të menjëhershme ikën, pasi detyrimet janë të shumta dhe ngjarjet e papritura do t’ju detyrojnë të rrisni shpenzimet tuaja! Cështjet tuaja profesionale mund të shkojnë mirë, mjafton të mos shihni disa situata impulsive… Produktiviteti juaj do jenë në maja.

 

Bricjapi

Karta Taro e muajit: PERANDORI

Këtë Prill do jepni luftën tuaj dhe do dilni fitues!

Të përgjithshme: Pas një periudhe të ashpër që ju ka lodhur kryesisht psikologjikisht, erdhi momenti të gjeni përsëri fuqinë tuaj! Në Prill ju merrni vendime të rëndësishme për rrugëtimin etuja, duke imponuar këtë herë dëshirat tuaja! Kokfortësia dhe këmbngulja juaj do t’ju ndihmojnë të arrini atjë ku dëshironi… Por këtë muaj do kuptoni cilët janë dhe aleatët tuaj realë dhe cilët armiqtë…

Dashuria: Keni vënë një qëllim erotik dhe do bëni gjithcka për ta arritur! Këtë muaj I doni të gjitha të prera dhe qepura sipas jush, nuk toleroni, nuk hapni rrugë, por bëni betejën tuaj për ti sjellë gjërat në pikën ku ju dëshironi! Kjo kokfortësi mund t’ju dalë dhe për mirë…

Puna dhe Ekonomia: Prilli ju jep mundësinë të ndiqni një të nesërme më të mirë në cështjet tuaja profesionale dhe ekonomike! Do bëni disa ndryshime, do merrni disa vendime të rëndësishme dhe nga Maji e tutje do arrini të keni arritje që gjithnjë dëshironit.

 

'Ujori

Karta Taro e muajit: FUQIA

Qëndroni përsëri në këmbët tuaja!

Të përgjithshme: Fund dobësitë, pasiguritë, por mbi të gjitha qëndrueshmëria… Këtë Prill gjeni përsëri fuqinë tuaj të humbur dhe hyni përsëri në rregullin e përditshmërisë, duke ndjerë më shumë siguri për veten tuaj! Gjatë Prillit do komunikoni përsëri me një person të kaluarës tuaj dhe do t’ju jepet dhe një mundësi e dytë në lidhjen tuaj….

Dashuria: Prilli ju ndihmon të rikrijoni klimën e jetës tuaj sentimentale! Zënkat kapërcehen, debatet zgjidhen, ndërkohë ndarjet duket se do dalin për mirë dhe ju ndihmojnë ju të kuptoni dhe personin që ju intereson, cili është thelbi i lidhjes tuaj! Nga fundi i këtij muaji do qetësoheni sentimentalisht!

Puna dhe Ekonomia: Cështjet tuaja profesionale do përmirsohen këtë muaj, pasi do merrni mbështetje në punën tuaj! Kështu që, mund të shihni një cështje të harruar profesionale, tani të përparojë… Në financat tuaja, ekzistojnë mundësi të mëdha për tu shfaqur papritmas në duart tuaja disa para, që i konsideronit të harruara apo nuk i kishit llogaritur!

 

Peshqit

Karta Taro e muajit: I VETMUARI

Këtë muaj keni nevojë për mendime…

Të përgjithshme: Pranvera është këtu, por ju të dashur Peshq, duket se keni nevojë për të sqaruar disa gjëra në mëndjen tuaj… Ndjeni lodhje dhe zhgënjim nga disa cështjet tuaja personale. E kaluara vazhdon akoma t’ju problematizojë dhe nuk keni shumë dëshirë për socializime dhe kontakte… Filozofoni situatat dhe merrni vendime!

Dashuria: Prilli nuk është muaji më romantik i vitit, madje madje do ekzistojnë arsyje dhe shkaqe për të ndjerë zhgënjim nga personi që ju intereson! Mos u fiksoni me të kaluarën, duke pritur se dicka do ndryshojë dhe do bëhet si më parë… Shihni të ardhmen dhe merrni vendimet tuaja!

Puna dhe Ekonomia: Prilli është një muaj me shumë punë dhe shumë detyrime profesionale dhe ekonomike! Do i kushtoni shumë kohë të lirë punës, ndërkohë paralelisht dhe financat tuaja do t’ju presionojnë! Më një prollogaritje të mirë, do ia dilni!

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu