Parashikimet sentimentale mujore për shenjat e zodiakut: KORRIK 2023

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

Korriku na pret me humor të lartë dhe mundësi të rëndësishme, pasi në ditën e parë të muajit Jupiteri nga Demi do të formojë një aspekt të favorshëm gjashtëkëndëshi me Diellin dhe Merkurin nga shenja e Gaforres. Kështu që e shtuna është dita ideale për të dalë, për të komunikuar, për të parë njerëzit me të cilët kemi qenë prej kohësh dhe për të bërë njohje të reja. Ka mundësi që disa prej jush të kenë kontakte dhe takime të këndshme ose të marrin një mesazh që do t'ju bëjë të lumtur.

Megjithatë, të dielën, 02.07.2023, sheshi Venus-Uran trondit lidhjet dhe sjell shkëputje apo ngjarje të papritura, ndaj nevojitet qetësi dhe mendim logjik nëse nuk doni të ndaheni me të tjerët.

Në datën 03.07.2023 kemi Hënën e plotë të muajit në aksin Gaforre-Bricjap, një hënë e cila na ndan mes nevojave tona sentimentale dhe detyrimeve tona ndaj të tjerëve. Nga njëra anë, shenja e Gaforres na kujton se sa e rëndësishme është siguria dhe intimiteti në lidhjet tona, ndërsa nga ana tjetër, shenja e Bricjapit na thërret të jemi autonome dhe të mos varemi nga njerëzit dhe situatat. Pjesëmarrja e Mërkurit na fton të shprehemi me ndershmëri dhe ka mundësi që të sjellë ndonjë lajm, zbulim apo realizim të rëndësishëm.

Nga data 10/07/2023 Marsi do të hyjë në Virgjëreshë ku do të qëndrojë deri në fund të gushtit. Planeti i pohimit dhe erotizmit në këtë shenjë tokësore dhe praktike na bën shumë më të bazuar dhe realistë, ndaj do të jetë e vështirë të lëkundemi nga impulset tona ose të shtyhemi në ekstreme. Në pjesën e dashurisë do të jemi më të përmbajtur, do të preferojmë t'ia kushtojmë energjinë një personi dhe do të ndalojmë së shpenzuari veten në situata që nuk na ofrojnë diçka thelbësore.

11.07.2023 edhe Merkuri ndryshon shenjën dhe hyn në shenjën e Luanit ku do të qëndrojë deri në fund të muajit. Kjo do të thotë se në pjesën e komunikimit do të jemi më të largët dhe më ekspresivë. Megjithatë, me Merkurin në Luan, gjykimi ynë është më subjektiv dhe ne e marrim gjithçka më personalisht. Ndaj kujdes nga këmbënguljet dhe ekzagjerimet që mund të sjellin konflikte.

17.07.2023 Hëna e Re në Gaforre na jep mundësinë për të bërë një fillim të ri në jetën tonë sentimentale dhe familjare. Kundërshtimi ndaj Plutonit mund të sjellë obsesione, ndjenja të errëta ose lojëra fuqie në lidhjet tona, por trekëndëshi me Neptunin na thotë se çelësi është të tregojmë ndjeshmëri dhe të tregojmë ndjeshmëritë tona ndaj të tjerëve.

20.07.2023, kundërshtimi Mars-Saturn bllokon veprimin tonë dhe mund të sjellë pengesa në planet tona, ndaj duhet të mbajmë një profil të ulët dhe të mos shtyjmë situatat.

Nga data 23/07/2023 Venusi kthehet në një kurs në dukje retrograde në shenjën e Luanit ku do të qëndrojë deri më 04/09/2023. Gjatë kësaj kohe do të hyjmë në një fazë introspeksioni dhe rishikimi në lidhje me lidhjet dhe dashurinë. Ne do të ripërcaktojmë mënyrën se si lidhemi me të tjerët dhe do të pyesim veten nëse po marrim kënaqësi në situatën në të cilën ndodhemi. Gjithashtu ka mundësi që të kthehen fytyrat nga e kaluara, të cilat do të na shqetësojnë por në të njëjtën kohë do të na sjellin ballë për ballë me realizime të rëndësishme.

 

DASHI

Korriku në fillim të tij do t'ju japë mundësinë për të përmirësuar klimën në shtëpi dhe familje dhe për t'u afruar më shumë me partnerin dhe të dashurit tuaj. Jeni më afër ndjenjave tuaja dhe do t'ua tregoni atë që fshihni brenda vetëm atyre që ju ofrojnë siguri dhe siguri.

Më 02/07, katrori Venus-Uran mund të tronditë këtë klimë dhe t'ju sjellë ballë për ballë me tensione dhe sjellje të paparashikueshme. Nëse jeni beqarë, mund të bëni një njohje të re romantike nga hiçi ose të keni një takim të papritur që do t'ju shqetësojë.

Më 03/07, Hëna e Plotë e muajit në Bricjap ju fton të gjeni një ekuilibër mes detyrimeve tuaja shoqërore dhe jetës tuaj sentimentale, ndaj duhet të hiqni dorë nga mbrojtjet dhe të hapni zemrën ndaj personit që keni pranë.

Nga data 11/07 dhe deri në fund të muajit, Mërkuri në Luan do të aktivizojë shtëpinë më romantike të horoskopit tuaj dhe kjo do të thotë se do të bëheni më ekspresivë ndaj të tjerëve dhe do të kërkoni flertim dhe lojëra dashurie.

Hëna e re më 17/07 ju ndihmon të bëni një rindezje dhe të mbani ata që e meritojnë dhe kanë dëshmuar se kujdesen vërtet për ju. Është gjithashtu një mundësi e mirë për të zgjidhur çështjet e shtëpisë ose për të jetuar me partnerin tuaj.

Nga data 23/07 me Venusin në retrograde deri në fillim të shtatorit do të rivlerësoni situatat romantike dhe ka mundësi që të rishikoni për një person. Ndoshta gjatë kësaj kohe dikush nga e kaluara do të kthehet, por mos nxitoni të merrni vendime përfundimtare për rrjedhën e lidhjes tuaj.

 

DEMI

Nëse i përkisni Demit të dhjetëditëshit të parë, atëherë fillimi i korrikut do të jetë veçanërisht i favorshëm për ju, pasi Jupiteri nga shenja juaj sjell kontakte dhe biseda të këndshme ose njohje të reja që do t'ju rinovojnë. Pra, është një mundësi e mirë për të dalë në takime, për të parë njerëzit dhe për t'u shprehur të tjerëve atë që po mendoni.

Megjithatë, nëse i përkisni dhjetditshit së tretë të shenjës, katërkëndëshi Venus-Uran më 02/07 krijon një atmosferë shpërthyese dhe mund të sjellë distancë në lidhjet tuaja. Do të ketë situata të paparashikuara që do t'ju shqetësojnë, ndaj përpiquni të mbani një ekuilibër dhe mos i çoni situatat në ekstreme.

Nga data 10/07 me Marsin tek Virgjëresha një humor erotizmi do të shpërthejë dhe ju do të hyni sërish në lojën e dashurisë me besim dhe dinamizëm. Kështu mund të keni një njohje të re pasionante, ndërsa nëse tashmë jeni të përkushtuar do të keni mundësinë të rindezni flakën në lidhjen tuaj.

Mërkuri në shenjën e Luanit nga data 11/07 do të përmirësojë komunikimin në shtëpi dhe në familje, por ka mundësi që t’ju ​​sjellë në mendje kujtime nga e kaluara. Është shumë e rëndësishme të mos mbylleni dhe të hiqni nga vetja atë që ju mundon.

Hëna e re më 17/07 mund të sjellë lajme, zbulime dhe realizime të rëndësishme. Personat që takoni tani do të luajnë një rol të rëndësishëm për ju dhe ka të ngjarë të bëni një njohje të re me një zhvillim shumë pozitiv.

Nga data 23/07 deri në fillim të shtatorit me Venusin retrograde te Luani do të hyni në një proces introspeksioni të thellë. Ka mundësi që gjatë kësaj kohe të ketë rirregullime në shtëpinë dhe familjen ose të kthehet një person nga e kaluara. Jeni të ftuar të reflektoni nëse lidhja në të cilën jeni ju ofron siguri dhe ju mbulon në një nivel sentimental, apo nëse është thjesht një lidhje e varur që ju pengon.

 

BINJAKËT

Korriku ju mirëpret me Hënën e plotë në shenjën e Bricjapit më 03/07, një hënë që shqetëson çështjet e dashurisë dhe mund të nxjerrë në sipërfaqe ndjenjat që i keni mbajtur të fshehura mirë. Kështu që ju do të hyni në një proces introspeksioni ku ju kërkohet të reflektoni se në cilët njerëz ia vlen të investoni dhe cilat modele sjelljeje duhet të lini pas.

Nga data 10/07 me Marsin në Virgjëreshë deri në fund të gushtit atmosfera do jetë shpërthyese në ambientin tuaj shtëpiak dhe familjar dhe ka mundësi që të përplaseni me partnerin apo me ndonjë nga të dashurit tuaj. Ju mund të ndiheni sikur keni krijuar zemërim dhe nuk dini si ta shfryni, duke bërë që të sulmoni ata që i merrni si të mirëqenë. Pra, përpiquni të vendosni ujë në verën tuaj dhe mos e merrni të gjithën personalisht.

Nga data 11/07 dhe për pjesën tjetër të muajit, Mërkuri në Luan do t'ju ndihmojë të gjeni sërish veten, pasi do të jeni më të komunikueshëm dhe të largët. Do të keni mundësinë të zgjeroni rrethin tuaj, të takoni njerëz të rinj ose të organizoni një udhëtim që do t'ju rinovojë.

Më 20/07, kundërshtimi Mars-Saturn mund t'ju bllokojë emocionalisht ose mund të përjetoni distancë dhe ftohtësi nga një person. Gjëja më e mirë për të bërë është të mbani një profil të ulët dhe të mos detyroni situatat.

Nga data 23/07 me Venusin retrograde te Luani mund të rishikoni një person dhe ka mundësi që të ketë keqkuptime me ata që ju rrethojnë. Kështu që për periudhën e ardhshme duhet të shmangni marrjen e vendimeve përfundimtare apo nxjerrjen e përfundimeve dhe mbi të gjitha duhet të keni kujdes se çfarë thoni dhe si e thoni sepse mund të nxirren përfundime të gabuara.

 

GAFORRJA

Korriku ju pret me Diellin dhe Mërkurin në shenjën tuaj dhe në fakt në ditën e parë të muajit duke formuar një aspekt shumë të favorshëm të një gjashtëkëndëshi me Jupiterin. Kështu në fundjavën e parë të muajit do të keni mundësinë të shkëlqeni dhe të tregoni veten tuaj më të mirë. Miqtë do ju qëndrojnë pranë dhe do ju mbështesin dhe ka shumë mundësi që të krijoni njohje të reja nëpërmjet miqve dhe kolegëve apo përmes internetit.

Më 03/07 Hëna e Plotë e muajit në boshtin tuaj vjen për të ndriçuar lidhjet tuaja ndërpersonale. Do të dilni ballë për ballë me të vërtetat dhe realizimet dhe mund të keni një takim të rëndësishëm ose një bisedë që do t'ju japë përgjigje pyetjeve.

Nga data 10/07 Marsi në Virgjëreshë fillon një periudhë komunikimi për ju. Do të ndjeni nevojën për të zgjeruar rrethin tuaj dhe për të gjetur guximin për t'u shprehur hapur. Do të dërgoni një mesazh për të cilin keni menduar prej kohësh, do të kërkoni dikë të dalë dhe në përgjithësi do të merrni iniciativa që më parë hezitonit t'i merrnit. Nga ana tjetër, mund të ketë tensione, keqkuptime apo konfrontime verbale me ata që ju rrethojnë, ndaj përpiquni të filtroni mendimet tuaja dhe të frenoni impulsivitetin tuaj.

Më 17/07 do të presë Hënën e re të muajit në shenjën tuaj dhe kjo do të thotë se do të keni mundësinë të bëni një fillim të ri në jetën tuaj. Është momenti kur jeni thirrur të vendosni dëshirat tuaja në radhë të parë dhe të mos sakrifikoni për të tjerët apo të bëni kompromis me shpresën se ata do t'ju vlerësojnë më shumë.

Nga data 23/07 me Venusin retrograde në Luan do të rivlerësoni vlerën tuaj dhe do të reflektoni nëse lidhja juaj mund t'ju ofrojë sigurinë dhe kënaqësinë që ju nevojitet.

 

LUANI

Korriku është një muaj që do t'ju shkundë jo pak në fillim, pasi më 02/07 Venusi nga shenja juaj do të formojë një katërkëndësh me Uranin e paparashikueshëm. Ky aspekt mund të sjellë ftohtësi dhe shkëputje në lidjet tuaja dhe ka mundësi që të keni shpërthime të forta ndaj një personi që mendoni se po ju shtyp. Kështu që disa prej jush mund të pretendojnë më shumë liri në lidhjen tuaj, por duhet të mbani mend se nëse nuk mbani ekuilibrin mund të ndaheni me partnerin.

Nga 11/07 Mërkuri hyn në shenjën tuaj, ku do të qëndrojë deri në fund të muajit. Kjo do të thotë se komunikimi juaj do të përmirësohet dhe do të keni mundësinë të shprehni atë që mendoni më sinqerisht dhe mbi të gjitha pa u keqkuptuar. Kjo periudhë është një kohë e mirë për të dalë, për të parë njerëz, për të bërë njohje të reja ose për të shkuar në një ekskursion që do t'ju ndihmojë të ndryshoni performancat.

Megjithatë, lajmi më i rëndësishëm astrologjik i muajit për ju nuk është tjetër veçse kursi në dukje retrogradë i Venusit që nis nga data 23/07 dhe përfundon në fillim të shtatorit. Gjatë kësaj kohe do të rivlerësoni njerëzit dhe situatat dhe mund të rishikoni disa vendime që keni marrë. Nëse një lidhje është lënë në akull, ajo tani mund të ringjallet, por mos nxitoni të jepni përgjigje përfundimtare pa qenë të sigurt për dëshirat tuaja ose qëllimet e personit tjetër.

 

VIRGJËRESHA

Korriku fillon me një humor të këndshëm për ju, pasi në ditën e parë të muajit Jupiteri do të formojë aspekte të favorshme me Diellin dhe Mërkurin. Jeta juaj sociale do jetë në qendër të vëmendjes dhe do keni mundësi të takoni njerëz interesantë, të afroheni me miqtë dhe të lini mënjanë stresin dhe detyrimet.

Më 03/07, Hëna e Plotë në shenjën tuaj miqësore të Bricjapit ju fton të sqaroni situatat tuaja romantike dhe ka mundësi që disa prej jush të bëjnë një njohje të re që do të ketë perspektiva shumë të mira për t'u zhvilluar në diçka thelbësore.

Megjithatë, lajmi më i rëndësishëm për ju nuk është askush tjetër veçse hyrja e Marsit në shenjën tuaj nga data 10/07. Planeti i veprimit dhe i pohimit në shenjën tuaj do t'ju bëjë më dinamikë dhe do të gjeni guximin të merrni iniciativa dhe të bëni lëvizje më të guximshme në pjesën e dashurisë. Marsi ju jep vetëbesim dhe ngrin në qiell humorin tuaj erotik. Thjesht përpiquni të moderoni impulsivitetin tuaj dhe të mos bëni lëvizje të nxituara që do t'ju kushtojnë.

Më 17/07 Hëna e Re në Gaforre ju ndihmon të pastroni rrethin tuaj shoqëror. Disa zbulime për një person do të dalin në dritë dhe një miqësi apo një njohje online mund të shndërrohet në diçka më romantike.

Nga fundi i muajit nevojitet një vëmendje e veçantë, veçanërisht nëse i përkisni dhjetëditëshit të parë të shenjës, pasi Marsi nga shenja juaj do të krijojë një opozitë me Saturnin. Kjo do të thotë që ju mund të përballeni me pengesa dhe vështirësi në lidhjet tuaja ose të ndjeni se një person nuk i përgjigjet dëshirave tuaja ose mban një distancë me ju. Ndaj ditët e fundit të muajit mund të jenë paksa stresuese për ju, ndaj është e rëndësishme të bëni një hap prapa dhe mbi të gjitha të mos lejoni që pasiguritë t’ju ​​pushtojnë dhe të sabotojnë lidhjet tuaja.

 

PESHORJA

Korriku fillon me katërkëndëshin e paparashikueshëm Venus-Uran më 02/07, një aspekt që mund të mos jetë veçanërisht negativ për ju, por mund të sjellë trazira në miqësitë apo kontaktet tuaja shoqërore. Disa prej jush mund të ndiejnë dëshirën për t'u distancuar nga një person, veçanërisht nëse kohët e fundit mendoni se ai nuk ju mbulon në një nivel sentimental. Ju gjithashtu mund të keni takime të papritura ose të hasni sjellje që do t'ju befasojnë disi.

Më 03/07 Hëna e plotë në Bricjap vjen për të kulmuar një situatë dhe ka mundësi të sjellë zbulime dhe realizime të rëndësishme për një person. Është e rëndësishme të kuptoni nevojat dhe ndjenjat tuaja, ndaj përpiquni të shmangni tensionet dhe të kaloni më shumë kohë për veten tuaj.

Me Mërkurin në shenjën e Luanit nga data 11/07, jeta juaj sociale favorizohet dhe bëheni më të largët. Kështu deri në fund të muajit do të keni mundësi të afroheni më shumë me miqtë, do të takoni njerëz nga interneti dhe mund të bashkoheni në grupe të reja me njerëz që kanë shumë të përbashkëta me ju.

Megjithatë, Venusi retrograde në Luan nga 23/07 ju vë në një proces rishikimi në lidhje me miqtë dhe rrethin tuaj shoqëror. Kështu që në periudhën e ardhshme do të bëni një pastrim në rrethin tuaj dhe mund të largoni nga ju ata njerëz që nuk ndajnë planet dhe ëndrrat tuaja për të ardhmen.

 

AKREPI

Gjashtëkëndëshit pozitive të Jupiterit në fillim të korrikut do t'ju mbushin me optimizëm dhe vetëbesim dhe nuk do hezitoni të rrezikoni dhe të bëni lëvizje më të guximshme në romancën tuaj. Në fund të fundit, fati do të jetë në anën tuaj dhe me siguri do të jeni në vendin e duhur në kohën e duhur. Favorizohen njohjet, kontaktet dhe udhëtimet e reja, sidomos nëse i përkisni Akrepëve të dhjetditshit të parë.

Por nëse i përkisni atyre të dhjetditshit të tretë, atëherë katërkëndëshi Venus-Uran në datën 02/07 vjen për të tronditur lidhjet tuaja, pasi ju sjell përballë ngjarjeve apo sjelljeve të papritura që do t'ju largojnë nga partneri. Tani do të shihet se cilat lidhje kanë baza të forta dhe cilat lidhje ju shtypin ose nuk kanë vend për zhvillim dhe nuk ia vlen t'i përmbaheni.

Hëna e plotë në Bricjap më 03/07 mund të sjellë kontakte dhe diskutime të rëndësishme të cilat do të jenë shumë zbuluese dhe mund t'ju japin përgjigje pyetjeve.

Nga data 10/07 me Marsin në Virgjëreshë jeta juaj shoqërore do të jetë në fokus dhe do të ndjeni nevojën për të zgjeruar rrethin tuaj dhe për të sjellë njerëz të rinj në jetën tuaj. Nga ana tjetër, sigurisht, mund të bini në konflikt me një person miqësor ose me dikë me të cilin komunikoni në internet.

Më 17/07 Hëna e re e muajit në shenjën e Gaforres do jetë e favorshme për ju dhe do ju ndihmojë të besoni në veten tuaj dhe të bëni një fillim të ri, duke lënë pas gjithçka që tashmë ka përfunduar ciklin e saj.

 

SHIGJETARI

Korriku do të jetë veçanërisht romantik për ju në fillim, pasi Dielli dhe Mërkuri janë ende në lëvizje në shenjën e Gaforres dhe në fakt ditën e parë të muajit do të formojnë aspekte të favorshme me Jupiterin. Ndaj përfitoni nga këto ditë për t'u afruar më shumë me partnerin ose personin që ju intereson dhe mos kini frikë të shprehni ndjenjat tuaja më të thella ose të përjetoni diçka më intensive dhe pasionante. Disa prej jush mund të hyjnë edhe në një lidhje të fshehtë ose të fillojnë një romancë me një person nga mjedisi juaj profesional.

Hyrja e Mërkurit në shenjën e Luanit nga data 11/07 deri në fund të muajit është një pozicion që ju përshtatet veçanërisht, pasi do t'ju çlirojë nga mendimet e errëta dhe do t'ju ndihmojë t'i shihni situatat me një këndvështrim më pozitiv dhe optimist. Është koha e duhur për t'u bërë pak më aventurier, për të kontaktuar me njerëz që janë larg ose për të organizuar një udhëtim. Me pak fjalë, do të ndjeni një nevojë të fortë për të rinovuar veten dhe për të dalë nga rutina dhe nëse jeni beqarë, ka mundësi që të bëni një njohje të re që do t'ju hapë horizonte të reja.

Më 17/07 Hëna e Re në Gaforre ju jep mundësinë për të bërë një fillim të ri, por me kushtin bazë që të lini pas situata toksike dhe pasiguri që nuk ju lejojnë të shkoni më tej. Nëse jeni të përkushtuar, kjo hënë do t'ju ndihmojë të afroheni më shumë me partnerin tuaj dhe të lidheni me të në një nivel sentimental dhe mendor.

 

BRICJAPI

Dielli dhe Mërkuri janë ende në lëvizje për pak kohë në shenjën e Gaforres dhe në fakt ditën e parë të muajit do të formojnë aspekte të favorshme me Jupiterin nga Demi. Kështu do të keni mundësi të përmirësoni lidhjet tuaja ndërpersonale dhe problemet dhe vështirësitë do t'i lini pas. Nëse jeni beqarë dhe i përkisni dhjetëditshit të parë të zodiakut, ka shumë mundësi që të bëni një njohje të re romantike.

Më 03/07 Hëna e plotë e muajit në shenjën tuaj ju sjell fakte dhe realizime të reja dhe ju fton të merrni disa vendime të rëndësishme për rrjedhën e lidhjes suaj. Jeni të ftuar të peshoni me kujdes situatat dhe të shihni se çfarë mund të shkojë më tej në jetën tuaj dhe çfarë jo.

Nga data 10/07, Marsi në shenjën e Virgjëreshës ju jep dinamizëm dhe ju ndihmon të rrezikoni dhe të dilni nga zona e sigurisë. Përfitoni nga ky pozicion i Marsit deri në fund të gushtit për të vendosur aventura në jetën tuaj, për të udhëtuar dhe për të hyrë në kontakt me njerëz që do t'ju hapin horizonte të reja.

Të nesërmen, Mërkuri kalon në Luan, një shtëpi më psikologjike për ju. Kjo do të thotë që në fund të muajit do të keni mundësi të bëni diskutime më të thella dhe më kuptimplote dhe ka mundësi që të dalin në dritë zbulime apo realizime të rëndësishme.

Më 17/07, Hëna e Re në Gaforre flet për një fillim të ri përsa i përket lidhjeve dhe është e mundur të sillni kontakte dhe njohje karmike që do të luajnë një rol vendimtar për ju. Kjo hënë ju fton të hiqni qafe lidhjet toksike dhe të mos keni më pritshmëri nga njerëzit që nuk kanë asgjë më shumë për t'ju ofruar.

Nga data 23/07 Venusi retrograde tek Luani mund të sjellë probleme dhe dilema në planin romantik. Disa prej jush mund të përfshihen në intriga ose afera të paligjshme, ndërsa nëse tashmë jeni në një lidhje, mund të shfaqen çështje besimi.

 

UJORI

Korriku ju pret në mënyrë shpërthyese, pasi më 02/07 sundimtari juaj Urani do të formojë një katërkëndësh me Venusin nga shenja e Luanit. Ju mund të mendoni se një situatë ka hyrë në një ngërç, duke rezultuar në shpërthime të rënda. Nëse ndiheni të shtypur, do të kërkoni më shumë liri në lidhjen tuaj dhe nuk do të bëni më kompromise dhe lëshime. Por përpiquni të mos veproni në mënyrë impulsive nëse nuk doni të ndaheni me dikë ose të tjetërsoni njerëzit e dashur.

Nga data 10/07 Marsi në Virgjëreshë fillon një periudhë tejet erotike për ju që do të zgjasë deri në fund të gushtit. Libidoja juaj do jetë e lartë, dëshirat do jenë shumë intensive dhe ka mundësi që disa prej jush të përjetojnë situata pasionante dashurie. Nëse jeni të përkushtuar, mund të ketë lojëra pushteti ose mund të shfaqen ndjenja xhelozie dhe posesiviteti.

Nga ana tjetër, Mërkuri nga data 11/07 në shenjën e Luanit deri në fund të muajit do t'ju ndihmojë të mbani ekuilibrat dhe të keni dialogë më konstruktivë pa i çuar situatat në ekstreme. Me Merkurin përballë, situatat do t'i shihni me një pamje të ftohtë dhe objektive dhe nëse nuk jeni të përkushtuar do të keni mundësi të bëni kontakte dhe njohje interesante.

Nga data 23/07, Venusi do të nisë kursin e saj në dukje retrograde në shenjën e Luanit dhe kjo do të thotë se brenda periudhës së ardhshme do të hyni në një proces rishikimi. Tani do të shqetësoheni pak më shumë për një person dhe do të pyesni veten nëse po merrni kënaqësinë që dëshironi. Është gjithashtu e mundur të ktheheni në kohë ose të ktheheni një person me të cilin e kishit lënë një situatë përgjysmë. Në çdo rast, fillimisht duhet të sqaroni se çfarë dëshironi vetë dhe më pas të merrni vendime të rëndësishme.

 

PESHQIT

Korriku fillon me një humor romantik për ju, pasi që në ditën e parë të muajit Jupiteri do të formojë aspekte shumë të favorshme me Diellin dhe Mërkurin. Kështu që fundjava e parë e muajit është ideale për të dalë, flertim, argëtim dhe njohje të reja. Guxoni të dërgoni mesazhin që po mendoni ose pretendoni në një farë mënyre personin që ju intereson dhe sigurohuni që do t'ju dalë.

Më 03/07 Hëna e Plotë në Bricjap flet për një jetë sociale intensive dhe ju jep mundësinë të bëni një pastrim në rrethin tuaj. Kjo hënë mund të sjellë një njohje të re që do të luajë një rol vendimtar për ju dhe ka mundësi që një lidhje miqësore të zhvillohet në diçka më romantike.

Nga data 10/07 Marsi hyn në Virgjëreshë dhe kjo do të thotë se deri në fund të gushtit lidhjet tuaja do të jenë një fushë beteje ku njëri do të përpiqet t'i imponohet tjetrit. Pra, nëse jeni të fejuar, duhet të derdhni ujë mbi verën tuaj dhe të përpiqeni të vendosni veten në vendin e tjetrit përpara se të merrni vendime impulsive. Nëse jeni beqar, me Marsin përballë mund të bëni takime të reja dashurie që përfshijnë pasion dhe tension erotik, ndaj kënaquni.

Më 17/07 hëna e re në Gaforre do të jetë veçanërisht e favorshme për ju, pasi shënon një fillim të ri në jetën tuaj të dashurisë. Jeni thirrur që t'i jepni përparësi vetes dhe dëshirave tuaja dhe të ndaloni së investuari në njerëz të gabuar ose të vendosni për situata që nuk i meritoni.

Më 20/07, kundërshtimi Mars-Saturn flet për distancim apo pengesa në një lidhje. Ju mund të ndjeni nevojën për të vendosur kufijtë tuaj me një person ose të përballeni me sjellje të përmbajtur. Në çdo rast, do të jetë mirë të bëni një hap prapa dhe të shmangni mendjelehtësitë.

Shiko gjithashtu