Parashikimet numerologjike për dhjetor 2021.

Ripërtëritje në marrëdhënie

Numri mujor: 6

Numri që përfaqëson tendencat e përgjithshme të muajit dhe rezulton nga dhjetori, me vitin aktual është 6. Një numër që jep kreativitet, bashkim, evolucion dhe lidhet drejtpërdrejt me komunikimin, intelektin, shprehjen, por dhe idenë.  Kështu që këtë muaj jemi gati të jetojmë momente të forta, plot argëtim dhe gjallëri, duke shijuar ekstroversionin, miqtë, të njohurit, udhëtimet, por edhe mundësitë që nuk do të mungojnë!

Dashuria befason dhe forcon!

Gjatë muajit dhjetor, të gjithëve na jepet mundësia të shprehim veten dhe të shprehim më rehat mendimet dhe ndjenjat tona! Ky fakt do të na ndihmojë që të rikthejmë më komode atmosferën e jetës sonë personale, pasi do të mungojnë egot, ndërsa disponimi i këndshëm dhe nevoja për komunikim do të na ndihmojë shumë që të kemi zhvillime të këndshme!

Dhjetori ofron mundësi për takime, diskutime, ftesa dhe propozime, të cilat ndihmojnë për të dalë nga problemet e dashurisë. Personat e fejuar do mund të kalojnë kohë të këndshme me partnerin, ndërsa përmes takimeve dhe bisedave të këndshme do të mund të zgjidhin disa nga mosmarrëveshjet që kanë pasur deri më tani. Të palidhurit, kanë zhvillime të rëndësishme që do t'i sjellin pranë një njohjeje të re, e cila do t'i emocionojë, por edhe do t'u ofrojë rinovim! Favorizohen veçanërisht flirtet dhe dashuritë e reja që do të lindin nga interneti!

Marrëveshjet profesionale dhe financiare do të kurorëzohen me sukses!

Specifikimet për nisjen e bashkëpunimeve profesionale dhe financiare këtë muaj do të jenë mjaft pozitive, të cilat do të mund të kenë një zhvillim të madh në fillim të vitit të ri. Këtë muaj do të ketë propozime, diskutime dhe marrëveshje, të cilat do të sjellin kënaqësi për shumë njerëz, por edhe justifikim moral! Është koha e duhur për një intervistë pune, për të nënshkruar një kontratë, për të kërkuar dhe gjetur një punë. Në ekonomi, megjithatë, ndoshta për shkak të stinës do të mbizotërojë tendenca për të shpërdoruar për argëtim, ndaj është mirë të kihet parasysh se ekzagjerimet do të kenë koston e tyre pak më vonë.

 

Si mund ta gjej numrin tim personal të lindjes?

Për të gjetur numrin personal të Diellit tuaj, mjafton të shtoni shifrat e ditës dhe muajit që keni lindur. Nëse shuma që rezulton është dyshifrore, atëherë shtoni dy shifra për të dhënë një numër njëshifror.

Shembull: Data e lindjes 29 dhjetor (dmth 29/12)

Shtoni ditën dhe muajin e lindjes: 2 + 9 + 1 + 2 = 14

Është marrë një numër dyshifror, kështu që mbledhim dy shifrat 1 + 4 = 5

Numri personal i lindjes për personin e lindur më 29/12 është 5.

 

Parashikimet numerologjike për Dhjetor 2021

NUMRI PERSONAL 1

E PËRGJITHSHME   Muaji i fundit i vitit ju gjen në një fazë stabilizimi, që do të thotë se Dhjetori në rrjedhën e tij, do t'ju bëjë të ndiheni më të sigurt dhe të sigurt për atë që keni fituar gjatë këtij viti që do të largohet! Shtëpia, familja, por edhe jeta juaj personale, janë fushat që do të jenë prioriteti juaj këtë muaj! Do të kuptoni se disa njerëz pranë jush janë të paçmuar për ju dhe do kaloni pushime të ngrohta dhe të buta me ta.

Dashuria  Jeta juaj romantike hyn në një rrjedhë më të qëndrueshme por edhe serioze, ndoshta sepse tani keni nevojë për diçka më thelbësore dhe të përhershme! Nëse jeni në një lidhje, ka mundësi të vendosni të jetoni me partnerin ose të bëni një plan për zhvillimin e marrëdhënies tuaj. Nëse nuk jeni në një lidhje, atëherë do të mendoni seriozisht për të ardhmen e romancës suaj dhe mund të shihni se ka një person nga mjedisi juaj, të cilit ju meritoni t'i jepni një shans për një lidhje.

Puna dhe Ekonomia  Puna dhe financat janë tashmë në një fazë të mirë, sepse përpjekjet që keni bërë muajt e fundit kanë filluar të japin rezultat! Muaji ju ofron lehtësim nga peshat e së shkuarës, ju jep zgjidhje për çështje profesionale dhe financiare dhe ju ndihmon të vendosni një bazë më të mirë për kursin.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

NUMRI PERSONAL 2

E pergjitheshmja   Dhjetori ju gjen me argëtim, entuziazëm, disa ide, por edhe me ndryshime të bukura që do t'ju rrisin moralin! Nga njëra anë do bëni disa ndryshime të bukura në stilin dhe pamjen tuaj, nga ana tjetër do i ofroni më shumë kohë vetes, duke bërë gjëra që ju mbushin dhe mbi të gjitha ju argëtojnë! Fati do të shfaqet në jetën tuaj të përditshme në mënyrë të papritur, duke ju dhënë surpriza dhe mundësi që gjithmonë keni shpresuar se do të vinin!

Dashuria   Muaji i fundit i vitit ofron mundësi të rëndësishme për dashuri, ripërtëritje, por edhe një ndryshim të bukur në gjendjen tuaj emocionale, gjë që ju jep vërtet kënaqësi të madhe! Nëse jeni në një lidhje do kaloni momente të bukura me partnerin! Nëse nuk jeni në një lidhje, dashuria do të vijë këtë muaj në jetën tuaj në mënyrën më të çuditshme, por edhe me një person që do të jetë krejtësisht ndryshe nga ju, një fakt që do t'ju bëjë të ndjeni një tërheqje shumë të fortë!

Puna dhe Ekonomia   Idetë dhe diskutimet e shumta do t’ju ​​emocionojnë këtë muaj për ndryshimet profesionale që do të bëhen nga fillimi i vitit të ri! Një punë e re, një propozim i ri apo një hapje profesionale, do t'ju bëjë të ndjeni shpresë, por edhe gëzim për gjithçka që ju hapet në muajt në vijim! Në planin financiar ka mundësi për një rritje të papritur, nëpërmjet disa të ardhurave të jashtëzakonshme!

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

NUMRI PERSONAL 3

E pergjitheshmja  Ka kaluar edhe një vit dhe ajo që kupton është se ke nevojë më shumë se kurrë për të dhënë dhe marrë dashuri! Duke bërë një bilanc të vitit, zbuloni se cilët janë personat që meritojnë t'ju qëndrojnë pranë dhe pikërisht me këta njerëz do të përjetoni momentet më të bukura në këtë muaj festiv! Gjatë dhjetorit do të kapërceni disa probleme që lidhen me gjendjen tuaj fizike, psikologjike, ose do të çliroheni nga çdo problem kronik që shqetësonte familjen tuaj!

Dashuria   Çfarëdo që ia vlen t'i qëndroni pranë, do të siguroheni që t'i jepni pozicionin dhe vlerën që i duhet! Çfarëdo që ju ka lodhur, do ta lini pas, sepse tani e dini që meritoni të keni në krah një person që ju do vërtet. E sigurt është se dhjetori ju ofron mundësinë për të qenë në këtë përqafim të ngrohtë, i cili do t'ju bëjë të kapërceni çdo pengesë të së djeshmes.

Puna dhe Ekonomia   Nuk është sekret që ka shqetësime dhe paqartësi për rrjedhën e biznesit dhe financave tuaja! Ajo që nuk duhet të bëni është të stresoheni dhe të ekzagjeroni, duke besuar se fatkeqësia ka ardhur! Zelli që keni për punën tuaj do t'ju ndihmojë të gjeni zgjidhje! Në fushën e financave ka shpenzime, shumë prej tyre nuk lidhen me ju por me të afërmit tuaj, të cilët kanë nevojë për mbështetjen tuaj!

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

NUMRI PERSONAL 4

E pergjitheshmja  Pak para se t'i thoni lamtumirë 2021-shit të fundit, ndjeni nevojën të mendoni, të riorganizoni jetën tuaj, mendimet dhe qëllimet tuaja! E vërteta është se këtë vit nuk keni kaluar momente të pakujdesshme dhe janë bërë disa sqarime që ju kanë zhgënjyer. Këtë muaj po ju mungojnë disa momente të së djeshmes, i shihni më qartë dhe me mençuri situatat përreth dhe kuptoni se ka ardhur koha për vendime serioze, për ta vendosur jetën tuaj në një drejtim të ri!

Dashuria  Dhjetori festiv mund të ofrojë gëzim emocional për të gjithë botën, por ju keni nostalgji për të shkuarën, ju kujtohen momentet që keni jetuar me dikë?

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

NUMRI PERSONAL 5

E pergjitheshmja  Viti 2021 u dëshmua si viti i surprizave, por edhe i trazirave të mëdha, pikërisht kështu do të mbyllet ky vit, por duke ju dhënë ndjesinë e justifikimit dhe pushtimit! Dhjetori ofron fitime në të gjitha aspektet, por favori i tij më i madh do të jetë në financat tuaja, ku do të merrni lehtësim të konsiderueshëm! Por më e rëndësishmja është që tani do të hapen perspektiva të reja para jush, që do t'ju magjepsin vërtet!

Dashuria   Dhjetori do të jetë një muaj intensiv dhe pasionant për ju! Zhvillimet që do keni në romancë do jenë të shumta, dashuria do të luajë një rol të rëndësishëm në ditët e këtij muaji. Por nuk do ju mungojnë as xhelozitë, as dëshira juaj për të dashur të bëni çdo sakrificë për t'u imponuar dhe për të vendosur rregullat tuaja në një lidhje dashurie! Mos harroni se situata erotike në të cilën jetoni tani, edhe pse intensive, nuk ofron besim dhe stabilitet. Jeto momentin, pa prishur atë që e bukura të jep!

Puna dhe Ekonomia   Puna dhe financat janë dy fushat kryesore që merrni më shumë favore këtë muaj! Do të keni një lajm apo një propozim profesional, i cili do të hapë horizonte të reja për karrierën dhe financat tuaja! Në fushën e punës mund të pranoni një promovim ose të gjeni një punë të re. Favor merrni edhe në lojërat e fatit, pa kjo do të thotë se duhet të ekzagjeroni!

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

NUMRI PERSONAL 6

E pergjitheshmja  Ka ardhur dhjetori dhe ju gjen më të dhembshur dhe të ndjeshëm ndaj njerëzve që ju rrethojnë! Por nuk duhet të lejoni që situatat e pakëndshme të njerëzve që ju rrethojnë të ndikojnë në jetën tuaj! Qëndroni larg situatave që nuk ju shqetësojnë, fokusohuni në gjithçka që ju duhet për të përfunduar dhe bëni plane për vitin e ri që do të vijojë!

Dashuria   Viti përfundon ciklin e tij me ju të kuptuarit se ka dashuri të vërtetë mes jush dhe personit që ju intereson! Sigurisht, do ta kuptoni që do t'ju duhet të bëni disa sakrifica nga ana juaj, për të qenë me personin që dashuroni vërtet! Muaji ofron momente të bukura, përderisa vendosni të shprehni ndjenjat tuaja!

Puna dhe Ekonomia   Jeni në kërkim të njohjes në biznesin tuaj dhe do ta keni, përderisa nuk i çoni situatat në ekstreme! Muaji ju ndihmon të ngriheni profesionalisht, duke organizuar punën tuaj më mirë dhe më në detaje! Në të njëjtën kohë, ka mundësi për të ardhura nga paratë e borxhit.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

NUMRI PERSONAL 7

E pergjitheshmja  Dhjetori mund të nënkuptojë fundin e një viti, por për ju shënon fillimin e një epoke të re! Këtë muaj do të fokusoheni në fillimet e reja që tashmë janë në punë. Gjatë gjithë muajit do të jeni plot argëtim dhe energji, do bëni gjëra të reja, të cilat tani janë duke u zbatuar! Momente të këndshme me njohje të reja janë në planet e këtij muaji, i cili ofron edhe surpriza të mundshme!

Dashuria   Pas një periudhe pasiviteti erotik, më në fund ka ardhur muaji kur do të mobilizoheni në romancë dhe do të shijoni momente të forta, plot dashuri dhe pasion! Për të qenë i sinqertë, jeni më shumë pro një njohjeje të re dashurie, e cila do t'ju marrë mendjen! Ndaj kujdes nëse tashmë jeni në një lidhje, sepse mund t’i ngatërroni shumë situatat!

Puna dhe Ekonomia  Muaji i veprimeve dhe iniciativave është dhjetori për biznesin dhe financat tuaja! Një propozim i ri ju vë në gatishmëri dhe ju futeni në mendime për një ndryshim të rëndësishëm që dëshironi të bëni! Kushtojini pak vëmendje të dhënave që ju rrethojnë, kufizoni guximin dhe rrezikun në situata të pasigurta dhe mbroni financat tuaja nga shpenzimet e pamatur apo edhe mashtrimet.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

NUMRI PERSONAL 8

E pergjitheshmja  Me buzëqeshje dhe humor për shoqëri, dhjetori fillon për ju, ndërsa ju bëheni një qilim që të shkelin njerëzit që doni! Shumë herë mund të neglizhoni nevojat tuaja, për t'u dhënë gëzim njerëzve që ju rrethojnë! Mundohuni të këmbëngulni pak më shumë në dëshirat tuaja, merrni vendime dhe mos neglizhoni situatat, të cilat tregojnë se janë paksa të paqarta dhe të pasigurta!

Dashuria   Dhjetori është një muaj romantike, ngrohtësie dhe nevoje për bashkim, dashuri dhe marrëdhënie! Por ndoshta jeni duke idealizuar partnerin apo lidhjen tuaj, ose nëse jeni pa partner, mund të bini në dashuri me një person që nuk është ideal… Sigurisht që do të mjaftojnë momentet e lumtura, por pa stabilitet dhe perspektivë të shkëlqyer!

Puna dhe Ekonomia   Është koha e duhur për të kërkuar, por edhe për të rënë dakord për bashkëpunime të reja profesionale, të cilat do të luajnë një rol shumë të rëndësishëm në vitin e ri! Puna në grup, por edhe stabilizimi i disa punëve që tashmë janë duke u zhvilluar, do t'ju ndihmojnë në zhvillimin tuaj financiar të ardhshëm!

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

NUMRI PERSONAL 9

E pergjitheshmja  2021 ju ofroi njohuri dhe eksperienca të reja dhe viti përfundon ciklin e tij, plot lajme dhe mundësi për hapje të reja, të cilat do t'ju japin një rrugëdalje nga çdo problem. Muaji është plot me komunikime, lajme, marrëveshje dhe shumë telefonata! Gjithashtu, në këtë kohë ju po ndryshoni teorinë dhe pikëpamjet për një situatë që ju kishte shqetësuar në të kaluarën.

Dashuria   Dhjetori është mjaft i lumtur për ndjenjat tuaja! Nga njëra anë ofron mundësi komunikimi dhe diskutimesh në romancë, nga ana tjetër do të ketë surpriza dhe sugjerime që do t'ju bëjnë të gjeni sërish buzëqeshjen tuaj! Një propozim i ri dashurie, një njohje apo një lajm që nuk e prisni, vijnë t'ju japin kënaqësi të madhe!

Puna dhe Ekonomia  Është një mundësi e mirë këtë dhjetor për të përfituar, por edhe për të zgjeruar njohjet tuaja, në mënyrë që të jeni fitimprurës profesionalisht dhe financiarisht! Ju jepet mundësia të vini në kontakt me njerëz të rinj, të cilët do të jenë në gjendje të mbështesin planet tuaja të ardhshme!

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu