Numerologjia : Këshilla të Arta për 2021

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

Dukshëm po i afrohemi vitit 2021, i cili për numerologjinë është viti me energjinë e numrit 5, i cili drejtohet nga Mërkuri. Numri 5 rezulton nga mbledhja e shifrave të vitit, dmth:

2 + 0 + 2 + 1 = 5.

Sipas metodës antike të numerologjisë, në vitin e 5-të ndjehemi më të lirë dhe më të aftë për të bërë ndryshimet që duam dhe mendojmë për një kohë të gjatë, por nuk kemi guxuar të bëjmë. Ne do të kemi një ajër rinovimi, do të marrim iniciativa dhe do të ndihemi të gatshëm të shkojmë përtej kufijve tanë. Ndikimi i përgjithshëm i 5 kërkon ndryshime dhe lëvizshmëri, liri dhe pavarësi me çdo kusht, madje edhe përmes tensioneve dhe kryengritjeve. Përmes tendencës për ndryshim, nuk ka gjasa që viti i ri të shënohet nga ngjarje të papritura. Dhe mbase është e kuptueshme që pas një viti kufizimesh të rënda, lind dhe zhvillohet nevoja për emancipim dhe çlirim më të madh. Eshtë një vit që të gjithë do të dëshirojnë më shumë liri, udhëtime dhe aventura. Sidoqoftë, nuk do të jetë e njëjtë për të gjithë. Në nivelin personal, viti 5 do të zbulojë dobësitë tona, do të na bëjë të pyesim veten dhe të na provojë me tundime. Ngjarje të papritura do të prishin jetën tonë të përditshme dhe do t'i vënë marrëdhëniet në provë. Ne do të jemi të paduruar dhe mbase të ekzagjeruar dhe durimi ynë do të provohet.

Lëkundja energjike e numrave

Sipas teorisë së filozofit të vjetër, matematikanit dhe gjeometrit antik, Pitagora, gjithçka në univers funksionon në rrathë dhe njësitë themelore të sistemit të matjes, për këto rrathë, janë shifrat nga 1 në 9. Secili prej këtyre numrave ka kuptimin, energjinë dhe lëkundjet e veta. Pra, mbledhja e shifrave nga dita dhe muaji i lindjes (jo viti) rezulton në një shifër të vetme, e cila është numri juaj personal. Nëse më pas e mblidhni me numrin e vitit që ju intereson, shfaqet numri për vitin dhe më poshtë ne analizojmë se si ndikon në vitin specifik. Në fakt, ju mund të bëni rregullime çdo vit dhe të shihni se cilat çështje lindin gjatë ciklit nëntëvjeçar të përsëritur dhe do të kuptoni nëse jeni përmirësuar me kalimin e kohës.

Si të gjeni numrin tuaj personal për 2021

Në numerologji, sa herë që hasim një numër kompleks, e zvogëlojmë atë në një shifër, duke shtuar numrat së bashku.

Për shembull:

në vitin 2021 (2 + 0 + 2 + 1) është i barabartë me 5.

Secili person ka numrin e tij personal.

Supozoni se keni lindur në 7 Mars dhe doni të dini numrin tuaj personal për 2021.

Shtoni ditën dhe muajin tuaj të lindjes me numrin e Vitit të Ri.

Domethënë:

     7 (dita juaj e lindjes)

+ 3 (muaji i lindjes tuaj)

+ 5 (që është 2021)

= 15

dhe pastaj shtoni 1 + 5

dhe rezulton 6,

i cili është numri juaj për vitin e ri.

Unë po ju jap një shembull tjetër dhe mos harroni se 2021 është i barabartë me 5.

E tëra çfarë ju duhet të bëni është të mblidhni ditën dhe muajin e ditëlindjes tuaj në 5.

Nëse ditëlindja juaj është në 23 shkurt,

mblidhni 2 + 3 + 2 + 5 = 12

dhe pastaj mblidhni 1 + 2 = 3.

Numri juaj personal për vitin 2021 është 3.

Mblidhni datën tuaj 5 dhe do të gjeni numrin tuaj personal për 2021.

 

Numri 1 – Udhëheqësi Dielli

Preferoni: Jini pozitivë, bëni plane, merrni iniciativa.

Shmangni: Të heqësh dorë lehtë, të punosh me njerëz me origjinë të dyshimtë, të ngecësh në të kaluarën.

Eshtë një vit veprimi, ndryshimi, perspektive dhe ju duhet të përpiqeni të rigjeni pavarësinë tuaj. Planifikoni qëllimet tuaja afatgjata, ëndërroni se ku do të donit të ishit për disa vjet dhe vendosni makineritë dhe bazat për një fillim të ri. Por ju duhet të vendosni kufij për të arritur qëllimet tuaja. Përfitoni nga çdo mundësi që hasni, por pa lëvizje impulsive dhe pasi të keni konsideruar me kujdes çdo veprim tuaj. Asgjë nuk do të ju jepet, por puna e palodhur do të paguajë. Nëse keni qenë në një marrëdhënie apo partneritet nga i cili jeni lodhur, është koha të bëni një hap përpara dhe të dilni nga një situatë e baltosur. Jepini fund, merrni frymë thellë dhe lirojeni. Me guxim dhe vendosmëri, me besim në pikat tuaja të forta, por pa arrogancë, ju do të keni avantazhin përfundimtar.

Vështirësitë dhe problemet që keni pasur do të kapërcehen dhe do të gjeni aleatë të fortë në planet tuaja të reja. Nuk është vetëm një vit që fillon, është një cikël i ri nëntë vjeçar, pasi konsiderohet si një vit mbjelljeje dhe duhet t'i kushtoni vëmendje të madhe asaj që filloni sepse do të ndikojë në jetën tuaj për nëntë vitet e ardhshme.

Puna: Nëse dëshironi të filloni një punë të re, jeni me fat. Nëse tashmë jeni duke punuar diku, është një vit ku puna juaj do të shihet, frymëzimi do të jetë aleati juaj dhe ju do të keni mbështetjen e eprorëve tuaj, të cilët do t'ju shpërblejnë për përpjekjet tuaja. Nëse keni ndërmend të bashkëpunoni, është më mirë ta lini për vitin e ardhshëm, sepse viti i parë favorizon lëvizjet e pavarura.

Marrëdhëniet: Eshtë një vit i mirë për të filluar një lidhje, kështu që jini të hapur për njohje të reja dhe do të keni shumë mundësi. Nëse jeni në një marrëdhënie të lumtur që ju mbush dhe ju shpreh, ju mund të dëshironi të bëni hapin tjetër, të angazhoheni dhe të keni familjen tuaj. Por nëse jeni të lodhur dhe shihni që marrëdhënia juaj nuk po tërheq, ju do t'i jepni fund asaj. Mbi të gjitha, pjesën më të madhe të vitit 2020 e keni menduar, thjesht nuk keni vendosur. Tani është koha për të marrë vendime.

Shëndeti: Ju mund të vuani nga dhimbje koke dhe tensioni dhe duhet të gjeni një mënyrë për t'u çlodhur dhe qetësuar. Në përgjithësi do të përmirësoni shëndetin tuaj, si fizikisht ashtu edhe psikologjikisht. Eshtë një vit i fillimeve, prandaj mos jetoni me të kaluarën dhe çfarëdo që ju dëmton. Bëni një listë dëshirash, shikoni se çfarë ju sjell gëzim dhe filloni një aktivitet të ri. Gjëja më e keqe që mund të bësh në 2021 është të jesh dembel, sepse do të të humbisni… trenin!

 

Numri 2 – Udhëheqësi Hëna

Preferoni: Të jeni bashkëpunues, të keni ekuilibër, të kurseni para, të jeni të durueshëm dhe të ndiqni atë që keni filluar vitin e kaluar.

Shmangni: Fillime të reja, ndërmarrjen e rreziqeve financiare, shpenzimet dhe jetesën vetëm.

Eshtë viti i bashkëpunimit, parashikimit dhe mirëkuptimit. Këtë vit do të shihni mbjelljen e vitit të kaluar të japë fryte dhe planet tuaja të pjeken. Por ju nuk duhet të nxitoni dhe të shtyni situatat. Thjesht duhet të jesh më diskriminues për ndihmën që i jep personave të tjerë. Suksesi juaj varet nga bashkëjetesa juaj e mirë dhe fisnike me të tjerët, prandaj duhet të ruani ekuilibrin dhe harmoninë me ata me të cilët punoni, të jeni të kujdesshëm dhe të dëgjoni idetë e atyre që ju rrethojnë. Kjo është një kohë e mirë për të filluar një partneritet, por kini kujdes në zgjedhjet tuaja, veçanërisht nëse përfshin një partnere femër. Mundohuni të pushoni për të qetësuar nervat tuaja në mënyrë që të mos shpërtheni para askujt. Viti do të jetë plot sfida, por ju nuk duhet të hiqni dorë nga qëllimet tuaja dhe ato që keni filluar vitin e kaluar. Mendoni për gabimet dhe lëshimet tuaja dhe korrigjojini ato. Pas zgjidhjes së problemeve, do të duhet të prisni me durim për rezultatet. E gjithë kjo pritje mund t'ju bëjë të paqëndrueshëm emocionalisht dhe t'ju heq ndjeshmërinë. Frika dhe pasiguritë e fshehura, së bashku me ankthet tuaja, mund t’ju ​​prishin humorin, por mos harroni se universi po teston nervat dhe qëndrueshmërinë tuaj dhe nëse keni sukses do t'ju shpërblejë. Kështu që qetësohuni dhe besoni në potencialin tuaj.

Puna: Vazhdoni të punoni me ato që keni filluar vitin e kaluar dhe mos bëni ndryshime të lundrimit. Vitin e kaluar keni hedhur themelet dhe tani jeni duke pritur për ndërtimin e planeve tuaja. Kjo nuk është një kohë e mirë për të marrë vendime të rëndësishme ose për të imponuar pikëpamjet tuaja për të tjerët. Ju duhet të jeni shumë diplomatik dhe bashkëpunues dhe të përfshini njerëz të tjerë në punën dhe planet tuaja. Nëse duhet të filloni diçka të re, jini shumë të kujdesshëm, sepse lëshimet dhe gabimet e mundshme mund t'ju bëjnë që t'i rregulloni të gjitha përsëri dhe përsëri. Kështu që shmangni fillimet e reja, por edhe ekspozimet financiare dhe rreziqet, pasi mund të përballeni me një dalje të paparashikueshme.

Marrëdhëniet: Jini të kujdesshëm, sepse do të mbingarkoheni nga emocionet, do të veproni me ngut dhe kjo nuk do të funksionojë për ju. Nga nevoja juaj për pak dashuri, do u jepni njerëzve, të cilët mund t'ju vendosin në vendin e dytë dhe kjo do t'ju dëmtojë shumë. Ju duhet të gjeni mënyra për të qenë të fortë dhe të mos lejoni që gjithçka t'ju ndikojë dhe të prishë psikologjinë tuaj. Ata që janë në një marrëdhënie të kënaqshme mund të ngjiten në shkallët e kishës, ata që janë në marrëdhënie toksike, fundi i tyre është shumë afër.

Shëndeti: Ju mund të keni probleme me tretjen dhe stomakun tuaj, prandaj merrni masa. Kushtojini vëmendje trupit tuaj dhe dëgjoni nevojat e tij. Miqtë do të ndihmojnë psikologjinë tuaj, prandaj mos i shkëputni nga jeta juaj.

 

Numri 3 – Udhëheqësi Jupiteri

Preferoni: Promovoni, zgjeroni dhe reklamoni biznesin tuaj.

Shmangni: Bërjen e ndryshimeve të rëndësishme, duke filluar diçka të re, duke u mbyllur në guaskën tuaj, duke shpërndarë energjinë tuaj.

Më në fund, është viti juaj! Një vit shoqërizimi, ku do të ketë mundësi për zgjerim dhe rritje dhe përpjekjet që keni bërë në vitet e mëparshme, tani do të shpërblehen, jo vetëm në jetën tuaj profesionale por edhe në jetën tuaj personale. Energjia e vitit 3 është eksitim dhe kënaqësi. Do të argëtoheni, do të shpreheni përmes talenteve tuaja krijuese, siç janë aktrimi, kënga ose shkrimi dhe frymëzimi juaj, por edhe intuita juaj do të jetë në të kuqen. E vetmja gjë që mund të pengojë në rritjen tuaj është vetvetja, nëse keni vetëvlerësim të ulët ose arrogancë të tepruar. Në 2021 ju keni të gjitha specifikimet për të shijuar jetën dhe për të qenë gëzimi i jetës. Do të ndiheni sikur të zgjoheni nga një letargji emocionale, e cila u caktua për ju vitin e kaluar, e cila përfaqësonte për ju numrin 2. Ju do të takoni njerëz të rinj që do të bëhen miq dhe aleatë dhe do të merrni kontakt me të njohurit dhe miqtë e vjetër që keni lënë pas dore. Do të jetë një vit i fitimeve financiare, famës dhe kontakteve sociale. Sidoqoftë, për shkak se Jupiteri mund të bëjë gjithçka shumë, duhet të keni kujdes për fjalët e mëdha dhe premtimet që dëgjoni, sepse ato mund t'ju sjellin në telashe, por edhe të rinjtë që vendosni përreth jush, sepse ata mund të dëshirojnë të vidhni ca fat. Eshtë një kohë lumturie, por jo pakujdesie, prandaj kushtojini vëmendje impulsivitetit tuaj dhe asaj që premtoni, pasi për shkak të entuziazmit mund të përfundoni të irrituar dhe të detyruar të gënjeni dhe manipuloni njerëzit. Ky nuk është viti për planet afatgjata, është koha për të promovuar punën që keni bërë në vitet e kaluara dhe për të treguar talentet tuaja për publikun e gjerë. Tani do të shihni rezultatet e prekshme të atyre që mbollën dhe filluan vitin me numrin 1. Tani do të shihni filizat e parë dhe do të korrni rezultatet e punës tuaj në vitin 3. isshtë një vit ku mund të fitoni para dhe nëse keni ndërmend të shisni një pronë, tani është një kohë e mirë.

Puna: Kushtet e favorshme të punës do t'ju bëjnë më energjikë dhe entuziastë. Ju do të komunikoni më bukur me kolegët tuaj dhe të gjithë do të jenë të interesuar të dëgjojnë mendimin tuaj. Ju mund të merrni një ngritje ose një promovim. Por shmangni marrjen shumë dhe mos vendosni dy shalqi nën të njëjtën sqetull, sepse në fund të fundit nuk do të keni kohë për të përfunduar punën tuaj dhe do të ekspozoheni. Nënshkrimi i kontratave të reja të biznesit, projekteve ose marrëveshjeve gjyqësore nuk favorizohet. Ju do të keni fitime.

Marrëdhëniet: Për shkak se do të jetë një vit i zgjimit emocional, ju do të kërkoni dashurinë dhe do të keni shumë mundësi për të takuar njerëz të rinj dhe për të hyrë në marrëdhënie. Ju mund të përjetoni shumë flirte, udhëtime romantike dhe kënaqësi sensuale. Sidoqoftë, edhe në këtë zonë, entuziazmi mund të bëjë që të mos shihni para jush, sepse do të drejtoheni nga zemra juaj dhe jo nga logjika, prandaj bëni kujdes se kujt i dhuroni. Nëse jeni në një marrëdhënie që nuk ju kënaq dhe vendosni t’i jepni fund, nuk do të jeni të hapur ndaj angazhimeve të reja dhe do të kërkoni kënaqësi të menjëhershme. Ata prej jush që janë në një lidhje serioze mund të keni një pasardhës.

Shëndeti: Mund të përjetoni mbingarkesë emocionale, zhgënjim, ankth, nervozizëm ose lodhje. Mos harroni të kujdeseni për gjendjen tuaj fizike dhe pushimin, sepse viti i ardhshëm do të jetë më i lodhshëm.

 

Numri 4 - Sunduesi Dielli dhe Urani

Preferoni: Punoni shumë, në mënyrë metodike dhe me një organizim të shkëlqyeshëm. Bëni një buxhet dhe mos u largo nga ai.

Shmangni: Të sillni ters, të jeni dembel dhe harxhues. Mos u mbështet tek të tjerët.

Ky është një vit që kërkon punë të palodhur në mënyrë që të vendosen bazat e duhura për rritjen e ardhshme. Ju duhet të gjeni pikat e dobëta në të gjitha fushat e jetës suaj dhe të përpiqeni të zgjidhni detajet, të cilat janë ferrat për zhvillimin tuaj në biznesin tuaj, në shtëpi dhe në jetën tuaj personale. Sfidat do të jenë të shumta dhe pas vitit të këndshëm të kaluar, këtë vit do të duhet të jesh i bazuar, metodik, formal me detyrimet e tua dhe i kujdesshëm me të tjerët. Pasja e niveleve të larta të energjisë mund të jetë e bezdisshme, pasi do t’i detyroni të gjithë të lëvizin me ritmin tuaj. Gjithashtu, për shkak se do të ndiheni i pathyeshëm, mund të keni një tendencë për të bërë lëvizje të rrezikshme, të cilat do të sjellin probleme në të gjitha nivelet, nga financat te familja dhe shëndeti. Kufizoni rreziqet, qëndroni të arsyeshëm dhe mos jini lakmitar. Nëse lindin çështje ligjore, kushtojini vëmendjen e duhur dhe mos injoroni asnjë dokument.

Besueshmëria dhe përgjegjësia janë çelësat tuaj të suksesit këtë vit, sepse vetëm me vigjilencë dhe punë të palodhur do të keni përfitime financiare dhe stabilitet. Eshtë viti që duhet të përballeni me realitetin, të jeni praktik dhe të durueshëm. Ju nuk duhet të shmangni përgjegjësitë tuaja dhe ky nuk është viti për të kërkuar ndihmë nga të tjerët, ju duhet ta bëni vetë dhe kur të shihni rezultatet do të jeni krenar për veten tuaj. Do të arrini më shumë nga sa prisni.

Eshtë një vit i mirë për të mësuar se çfarë do të thotë disiplinë dhe organizim. Këtë vit, favorizohen zhvendosjet dhe ndryshimet e vendbanimit, zyrtarizimi i marrëdhënieve të shëndetshme dhe pasja e një pasardhësi. Ky vit do të jetë i mirë për udhëtime, ndjekje shpirtërore dhe aktivitete fetare.

Puna: Eshtë viti që ju duhet të jepni gjithçka për të punuar dhe nëse jeni konsistent dhe organizativ do të shpërbleheni. Nuk do të jetë një shëtitje, pasi të tjerët do të jenë kërkues, problemet e shumta dhe orët e punës pafund, por suksesi është para jush. Nëse po mendoni të ndryshoni punë, jini të durueshëm sepse ndryshimet nuk favorizohen.

Marrëdhëniet: Ky nuk është viti që do t'i kushtoni shumë vëmendje fushës erotike, sepse mendimi juaj do të përqendrohet në punën dhe karrierën tuaj. Nëse filloni një marrëdhënie në 2021, mund të përballeni me disa probleme, pasi partneri juaj do të ketë pritje dhe nuk do të jeni në gjendje të përmbushni. Nëse tashmë jeni në një marrëdhënie dhe i duroni të gjitha 2021, atëherë duhet të kuptoni se keni një partner të jetës në krah, i cili ka kaluar të gjitha provimet tuaja. Nëse jeni në një marrëdhënie që nuk ju kënaq dhe dëshironi ta përfundoni, nuk është viti më i mirë për ta bërë atë, është më mirë të prisni vitin e ardhshëm, sepse atëherë do të divorcoheni pa pasoja. Çiftet që duan një fëmijë mund ta marrin këtë vit. Nëse keni përfunduar së fundmi një marrëdhënie, mos filloni menjëherë një lidhje të re, përdorni këtë vit për të bërë vetëkritikën tuaj, zbuloni se çfarë nuk shkoi mirë dhe vendosni se çfarë kërkoni në një marrëdhënie dhe si dëshironi të jetë partneri juaj.

Shëndeti: Për shkak se do të jetë një vit i lodhshëm, duhet t'i kushtoni vëmendje shëndetit tuaj. Mënyra më e mirë për të lehtësuar stresin është përmes stërvitjes dhe aktivitetit fizik. Vraponi, ecni, biçikletoni ose çdo gjë që ju kënaq dhe mund t'ju relaksojë. Dhimbja e shpinës, si dhe problemet me veshkat ose fshikëzën e urinës, janë të mundshme.

 

Numri 5 – Udhëheqësi Mërkuri

Preferoni: Të mendosh, të komunikosh, të kesh mendje të hapur, të pranosh sfida, të presësh të papriturën.

Shmangni: Shkelja e ligjeve, të qenit i bllokuar, i palëvizshëm, i tepruar dhe shpërdorues.

Pas një viti punë të vështirë, vjen viti 5 dhe gjithçka ndryshon. Energjia ndryshon dhe bëhet më pozitive dhe gjallëruese. Do të keni një ndjenjë lirie dhe do të kërkoni pavarësinë tuaj. Do të zgjeroni horizontet tuaja, do të largoheni nga rutinat e vjetra, do të keni mundësi të reja dhe do të jetoni përvoja unike. Ju do të korrni frytet e punës tuaj. Të vetmen që duhet të keni kujdes, është të mos jeni impulsive dhe të dëshironi ti bëni të gjitha pasi mundeni nga enthusiazmi juaj të merrni përsiëpër më shumë sesa mund të menaxhoni, me rezultat harxhimin e energjisë tuaj dhe në fund të vitit suksesi juaj do jetë i përgjysmuar.

Këtë vit do të keni ndryshime të rëndësishme, ka shumë të ngjarë të ndryshoni vendbanimin, karrierën ose statusin martesor. Ju duhet t'i mbani sytë hapur dhe të përfitoni në të gjitha fushat. Mund të jetë një mundësi e shkëlqyeshme biznesi ose një punë që premton një karrierë të shkëlqyer, duhet të konsideroni me kujdes opsionet tuaja përpara se të merrni ndonjë vendim, në mënyrë që të keni fitimet më të mëdha në fund të fundit.

Këtë vit do të udhëtoni shumë për biznes ose kënaqësi dhe është një vit pozitiv për ata që punojnë në fushën e mediave dhe komunikimit: shkrimtarë, poetë, aktorë, argëtues, prezantues, producentë të radios, artistë dhe gazetarë.

Gjatë këtij viti, i cili do të duket se do të kalojë shumë shpejt pasi që do të jeni vazhdimisht në veprim, duhet të heqni qafe çdo gjë që është monotone ose e lodhshme. Qofshin marrëdhëniet apo situatat që ju mbajnë mbrapa. Bëni vend për të renë dhe shijoni vitin që do të jetë i paharrueshëm. Dilni, argëtohuni dhe harroni të kaluarën. Nuk është një vit për mërzi dhe dembelizëm.

Puna: Tani është shansi juaj për të ndërmarrë një hap që do t'ju përfitojë më shumë. Vetëbesimi juaj do të jetë i lartë, do të jeni konkurrues dhe do të shkëlqeni. Por mos lejoni që mendja juaj të marrë përsipër dhe mos u josh nga eksitimi juaj. Kini kujdes se çfarë thoni dhe kujt i thoni. Viti është i favorshëm si për krijimin e partneriteteve të biznesit ashtu edhe për ndryshimet.

Marrëdhëniet: Me rritjen tuaj të energjisë do të keni shumë mundësi dashurie, por nuk do të doni të përkushtoheni, pasi viti dëshiron liri dhe jo përkushtim. Nëse partneri juaj ju bën presion, marrëdhënia do të duket e padurueshme dhe mbytëse dhe do të doni t’i prishni të gjitha. Dhe për shkak se asgjë nuk ju ndalon në 2021 dhe ndryshimet do të jenë të shumta, mbase mund ta bëni pa asnjë mendim të dytë.

Shëndeti: Shumë aktivitete mund të shkaktojnë lodhje në trupin tuaj, prandaj mos harroni të pushoni. Bëni kujdes, veçanërisht në dëmtimet e gjymtyrëve, por gjithashtu gjeni mënyra për të qetësuar nervat, të cilat do të jenë të tendosura për shkak të eksitimit të tepruar dhe padurimit që do t'ju pushtojnë.

 

Numri 6 - Sundimtari Afërditë

Preferoni: Jini të përgjegjshëm, bujar dhe të dashur, përshtatuni me ndryshimet dhe angazhohuni.

Shmangni: Kokëfortësinë dhe egoizmin.

Kthehuni në shtëpi dhe në jetën familjare, pas një viti argëtimi dhe lirie. Eshtë një vit ku do të merrni përgjegjësitë e të tjerëve dhe do të kërkoni siguri emocionale, dashuri dhe lumturi. Viti 6 ka një efekt stabilizues dhe kështu ata që janë të lirë do të gjejnë dashurinë e jetës së tyre dhe do të bëjnë marrëdhënie të qëndrueshme, ndërsa të martuarit do të kalojnë më shumë kohë me familjet e tyre. Këtë vit do të mësoni se çfarë është dashuria dhe vlerësimi për të tjerët dhe mund t'ju kërkohet të ndihmoni një të afërm ose një të dashur. Mundohuni të ofroni nëse keni mundësi, edhe nëse nuk jeni mbështetur kurrë ose nuk keni dëgjuar një falënderim. Jini të përkushtuar, tregoni mirëkuptim dhe falni. Universi do t’ia kthejë mirësinë tuaj në mënyra të tjera. Por ju nuk duhet ta harroni veten dhe të mos bëni premtime që nuk mund t'i mbani ose të kujdeseni për të tjerët në dëm tuaj. Së pari duhet të jeni mirë, në mënyrë që të jeni në gjendje t'u ofroni atyre përreth jush. Kujdesuni për trupin tuaj dhe kujdesuni për veten tuaj. Eshtë gjithashtu një vit i mirë nëse dëshironi të rimodeloni shtëpinë tuaj dhe favorizohen shitjet e pasurive të patundshme.

Puna: Nëse jeni duke kërkuar për një punë ju keni shumë shanse për të gjetur diçka që do t'ju mbushë. Preferohen fushat e bukurisë, estetikës, dhuratave, bizhuterive, zbukurimeve dhe atyre që merren me arte. Për ata prej jush që kanë një punë të qëndrueshme mund të merrni një rritje page. Në përgjithësi, do të ketë përfitime financiare dhe burime të reja të të ardhurave, por nuk duhet të shpenzoni pa mend. Në vend të kësaj, drejtojini mendimet tuaja tek gjërat e mira të jetës. Kjo është një kohë e mirë për të investuar në pasuri të paluajtshme. Biznesi gjithashtu favorizohet, por nuk duhet të jeni egoist, nuk duhet të nxitoni dhe të dëgjoni mendimin e të tjerëve.

Marrëdhëniet: Ndërsa është një vit dashurie, është koha e përkryer të pyesni veten nëse jeni të lumtur në martesën ose lidhjen tuaj. Nëse keni një martesë të suksesshme, rinovoni zotimet tuaja dhe caktoni një muaj të dytë mjalti. Nëse dëshironi të keni një fëmijë këtë vit është në favorin tuaj. Nëse jeni në një lidhje të lumtur merrni vendimin të martoheni dhe nëse jeni të pakënaqur në një marrëdhënie nuk keni nevojë të qëndroni të bllokuar. Nisuni paqësisht dhe pa grindje dhe konfrontime që nuk shkojnë askund.

Shëndeti: Merrni kohë për veten dhe shëndetin tuaj. Kujdesuni për trupin tuaj, bëni disa ndryshime në dietën tuaj dhe ushtrimet fizike. Mund të vuani nga probleme të veshkave, belit ose mushkërive.

 

Numri 7 - Udhëheqësi Hëna dhe Neptuni

Preferoni: Të pushoni, të gjeni ide të reja, të korrigjoni gabimet e së kaluarës.

Shmangni: Nxitoni, paratë e lehta.

Një vit i mbylljes në vetvete dhe procesit të brendshëm! Pas një viti duke u marrë me të tjerët dhe problemet e tyre, këtë vit duhet të bëni një pushim dhe të përqendroheni te vetja. Shtypni frenat, shikoni në të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen tuaj dhe gjeni paqen tuaj të brendshme. Eshtë një vit i përgatitjes për vitin e ardhshëm dhe duhet të keni kujdes që të mos merrni vendime të nxituara sepse mund të bëni gabime.

Bëni kujdes në çdo çështje ligjore dhe gjithmonë këshillohuni me ekspertët, në mënyrë që ata të kenë një rezultat pozitiv. Lëvizjet tuaja këtë vit duhet të jenë të qeta, pa nxitim dhe pas mendimit të pjekur. Ekziston një mundësi që ju do të duhet të lëvizni nga shtëpia juaj dhe në fakt kjo do të ndodhë papritmas dhe do t'ju shqetësojë. Nëse ndodh një udhëtim, sigurohuni që të jeni të shëndetshëm dhe të fortë para se ta bëni. Mundohuni të mos stresoheni dhe të mos shtyheni, por mos u krijoni probleme të tjerëve, Këtë vit do të ketë keqkuptime, vështirësi, më shumë punë dhe më pak fitim. Eshtë gjithashtu një vit ku miqtë dhe partnerët do të testohen. Jini të durueshëm dhe optimist dhe të gjitha problemet do të zgjidhen. Në fund të fundit, vështirësitë janë vetëm një provë, nga e cila ne gjithmonë dalim më të fortë.

Puna: Vonesat dhe situatat e paparashikuara në punë mund t’ju ​​shqetësojnë dhe nervozohen. Këtë vit do të jeni më të zënë me punë sesa vitin e kaluar, por fitimet nuk do të jenë siç pritet. Pagesat mund të vonohen, prandaj mos merrni hua para sepse nuk do të jeni në gjendje t'i shlyeni ato dhe kjo do t'ju bëjë edhe më të shqetësuar. Nga ana tjetër, talentet dhe arritjet tuaja mund të njihen, thjesht nuk do të përkthehen në para. Bëni kujdes nëse filloni punë të re.

Marrëdhëniet: Lajmet nuk janë të mira as në marrëdhënie. Nëse jeni të pakënaqur në marrëdhënien apo martesën tuaj, mos merrni vendimet përfundimtare këtë vit, sepse problemet që do të shkaktojë do të jenë tragjike. Më mirë të merrni pak kohë, të bëni një pushim, por mos u ndani. Nëse filloni një marrëdhënie të re, mund të vuani mendërisht, sepse bashkimi juaj mund të bazohet në problemin dhe trishtimin e njërit prej të dyve. Për shembull, mund të jetë një marrëdhënie e fshehtë ku një partner tashmë është i përfshirë në një marrëdhënie shtypëse dhe ju të dy vuani. Nëse futeni në një situatë kaq të ngërç, në një periudhë të tillë të vitit do të pyesni veten pse e keni filluar dhe do të kuptoni se keni humbur kohën dhe paqen tuaj. Prandaj, është më mirë këtë vit të pushoni dhe të mos përfshiheni në marrëdhënie të çuditshme, të cilat vetëm do t'ju krijojnë probleme. Ajo që keni është e mjaftueshme.

Shëndeti: Ju do të jeni më të ndjeshëm se zakonisht dhe kjo do të ndikojë në shëndetin tuaj fizik. Pushoni dhe largohuni nga njerëzit që duan t'ju lëndojnë dhe që ju lodhin mendërisht. Kini kujdes nga problemet e lëkurës ose tretjes, si dhe çështjeve që mund të lindin në një anëtar të familjes tuaj.

 

Numri 8 - Udhëheqësi Saturni

Preferoni: Jini të përulur, modest dhe të mbështetur në këmbë.

Shmangni: Bëhu i pandershëm, harxho para, bëhu arrogant.

Eshtë viti më i mirë në ciklin nëntë vjeçar. Eshtë viti i veprimit dhe arritjeve absolute dhe këtë vit duhet të shfrytëzoni çdo mundësi që ju paraqitet. Pas një viti të vështirë 7, mund të synosh vetëm në majë. Stresi i viteve të mëparshme do të zhduket, do të relaksoheni dhe do të merrni jetën tuaj në duar. Edhe pse fati është në anën tuaj, kjo nuk do të thotë që ju nuk do të përpiqeni të arrini qëllimet tuaja. Mbërtheni mëngët dhe vendosni qëllime dhe mos bini viktimë e të tjerëve. Këtë vit duhet të përdorni të gjithë energjinë tuaj për të parë ëndrrat tuaja të bëhen realitet. Nëse keni bërë një fillim të ri në vitin me numrin 1, tani do të shihni rezultatet maksimale të tij. Sidoqoftë, duhet të jeni të kujdesshëm nëse nënshkruani kontrata, marrëveshje ose dokumente ligjore, gjithmonë të keni me vete avokatin tuaj dhe të shikoni shtypjen e imët në shumë detaje.

Ju do t’i bëni përshtypje të tjerëve me zgjuarsinë dhe përpjekjen tuaj të vazhdueshme. Ju do të jeni të sigurt dhe çdo përfshirje emocionale në vendimet tuaja duhet të shmanget. Jini realist, mos ndiqni ëndrra joreale dhe luani me ndershmëri, sepse do të humbni vitin tuaj më të mirë. Gjithashtu, mos abuzoni me fuqinë tuaj dhe mos u bëni lakmitar. Jini të durueshëm dhe bujar me të tjerët. Këtë vit do të ndiheni sikur keni një engjëll mbrojtës në krah.

Puna: Eshtë një vit shumë i favorshëm për biznesin dhe ju duhet të jeni të organizuar siç duhet për të korrur përfitimet e përpjekjeve tuaja. Do të jeni më të fortë dhe do të jeni burim frymëzimi për të tjerët. Mos u mashtroni nga fati juaj dhe jini dembel, tani ai dëshiron punë të madhe dhe përkushtim. Gjithashtu, bëni kujdes që të mos bëheni të pashpirt dhe nervozë, sepse gabimet dhe ritmi i ngadaltë i bashkëpunëtorëve tuaj mund t'ju bëjnë të zemëruar. Meqenëse numri 8, përveç fatit, sjell edhe pasuri, ekziston mundësia që të keni në dispozicion një shumë të madhe parash. Bëni kujdes se si e trajtoni dhe mos u bëni egoist. Karma është gjithmonë këtu dhe nëse pasuroheni në kurriz të të tjerëve ose nuk jeni të drejtë, do të vijnë vite kur do të duhet të paguani për të. Ky është një vit ku duhet të ndani suksesin tuaj me të tjerët.

Marrëdhëniet: Përveç suksesit në biznes dhe material, do të shijoni edhe marrëdhënie dashurie. Ata që janë vetëm mund të fillojnë një lidhje, por kujdes se motivimi juaj është siguria juaj financiare dhe jo lumturia juaj. Do të ketë gjithashtu mundësi për t'u kthyer në një dashuri të vjetër që përfundoi në mënyrë të pandjeshme. Ata prej jush që janë tashmë në një lidhje mund ta zyrtarizojnë atë ose të kenë një pasardhës. Të martuarit duhet të jenë të kujdesshëm, sepse disponimi juaj i mirë dhe energjia e shtuar që do të keni, mund të bëjnë që syri juaj të luajë dhe kjo mund të krijojë probleme në marrëdhënien dhe martesën tuaj. Dhe një divorc këtë vit mund t’ju ​​kushtojë shtrenjtë.

Shëndeti: Do të ndiheni mirë, por nuk duhet ta lini pas dore shëndetin tuaj. Mbingarkesa e punës mund të ketë një ndikim negativ në gjendjen tuaj mendore. Shmangni stresin dhe ankthin. Probleme të mundshme me kockat, dhëmbët, presionin e gjakut, mëlçinë, tëmthin, dhimbje koke dhe dëmtime në punë. Këtë vit do të jeni më të prirur për të shtuar peshë.

 

Numri 9 - Udhëheqësi Marsi

Preferoni: Hiqni qafe gjithçka që nuk ju nevojitet dhe bëni plane për vitin e ardhshëm.

Shmangni: Jini tepër emocional dhe ndieni keqardhje për veten tuaj.

Ky vit është viti i përfundimit të 9 viteve. Një rreth mbyllet dhe bashkë me të lë gjithçka që është e panevojshme. Mund të karakterizohet gjithashtu si viti i pastrimit. Marrëdhëniet, mendimet, ëndrrat, njerëzit dhe punët, të cilat nuk i shërbejnë më një qëllimi në jetën tuaj dhe kanë qenë të vështira vetëm për ju gjatë tetë viteve të fundit, duhet të hiqen dhe nëse nuk e bëni atë, atëherë universi do të kujdeset për të, kështu që ju të mund të vazhdoni tutje. pa pesha. Pastroni dollapët e shtëpisë dhe mendjes tuaj dhe rregulloni jetën tuaj. Bëni kujdes, këtë vit ju merrni vendimet dhe bëni pastrimin, por nuk filloni asgjë të re, as një marrëdhënie, as një punë.

9 është një vit clirimi, dashurie, faljeje, lumturie dhe suksesi dhe proceset e pastrimit janë të nevojshme në mënyrë që të mund të shkoni në vitin e ardhshëm pa pesha. Mos lejoni që gjërat dhe njerëzit t'ju mundojnë dhe mos i mbani ato me vete vitin e ardhshëm, i cili do të jetë fillimi i një cikli të ri. Heqni qafe të kaluarën dhe të gjitha kujtimet tuaja, të mira dhe të këqija. Mos kini frikë të ndryshoni, prisni modelet dhe stereotipet, qani dhe rilindni. Eshtë viti i duhur për të kërkuar ndihmë dhe këshilla, sepse dyert do të hapen për ju dhe veshët e miqve dhe të njohurve do të jenë të gatshëm të dëgjojnë. Meqenëse është një vit që mbaron, përpiquni të përfundoni gjithçka që keni në pritje dhe fati do të jetë në anën tuaj.

Puna:Kushtet e punës në punë janë të favorshme dhe ju do të jeni në gjendje të përfundoni atë që keni ndërmarrë. Biznesi juaj mund të zgjerohet jashtë nëse dëshironi dhe tani duhet të bëni planet tuaja për të ardhmen. Mos ndryshoni punë këtë vit, sepse fillimet e reja nuk favorizohen, jini të durueshëm dhe me kohë vendosni harkun tuaj diku tjetër. Mos besoni gjithçka që ju tregojnë, sepse do të ketë një tendencë për të zbukuruar situatat.

Marrëdhëniet: Fillimet e reja këtë vit nuk favorizohen as në marrëdhënie. Ju jeni në një fazë të riorganizimit dhe ndryshimit të mentalitetit. Nëse jeni beqar dhe takoni dikë, mund të kaloni mirë, por shanset për një ditë të gjatë janë të vogla. Këtë vit do të shihni nëse vërtet doni që marrëdhënia juaj dhe martesa të vazhdojnë dhe do të merrni vendimet tuaja. Ju do të jeni gati të bëni ndryshime, pavarësisht nga pasojat që mund të ndodhin. Ju e kuptoni që nuk mund të jetoni më me një person që nuk ju bën të lumtur dhe do të largoheni. Sidoqoftë, në të ardhmen partneri juaj mund të kthehet, por krejtësisht i ndryshëm. Ata prej jush që janë në një marrëdhënie harmonike mund të kenë nevojë të kalojnë më shumë kohë me të dashurit tuaj dhe do të tregoni më shumë ndjeshmëri se zakonisht.

Shëndeti: Meqenëse do të keni shumë në mendje, duhet të keni kujdes se si vozisni, por edhe tensionin emocional dhe mendor që mund të ndodhë. Shmangni ushqimet pikante, alkoolin dhe abuzimet.

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu