Në cilën shenjë bën pjesë femra e ëndrrave tuaja

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /home/astrolog/public_html/includes/menu.inc).

Për të gjetur atë që doni nga një femër, duhet mbi të gjitha të dini se c’farëështë ajo. Mund të duket e vetëkuptueshme, por të gjitha dështimet dhe zhgënjimet në lidhje ndodhin pikërisht sepse kërkojnë “gjysmën tjetër” pa patur një mendim të qartë për dhuntitë që duam të ketë, por dhe (shumë e rëndësishme) të metat që do mundeshim të durojmë, pasi ato të dyja shkojnë paketë.

Kështu që, le të ndihmojmë këtë herë zotërinjtë të shohin më specifikisht femrën e ëndrrave të tyre brenda shenjave të zodiakut. Cila ju përshtatet më shumë? Dashi luftëtar, Demi i dhimbsur, Binjakët e shkëlqyeshëm, Gaforrja “kukull”, Luani bleta-mbretëreshë, Virgjëresha organizuese, Peshorja e rafinuar, femra-merimangë e shenjës së Akrepit, Shigjetari I bollshëm, Bricjapi i karrierës, Ujori feminist ose Princesha e parealizuar në shenjën e Peshqëve? Lexoni dhe gjykoni… Sa për zonjat, munden dhe ato të shohin veten e tyre “zodiake” brenda një prizme të ndryshme.

Nëse doni një femër që …

Të mos jetë macja me naze që po kërkon dikë që ta mbështesë, por të jetë dinamike, e vendosur, plot pasion, e aftë t'ju ngezë në trup dhe zemër

të ketëguximin të bëni hapin e parë në qasjen erotike, edhe nëse ajo ju hedh në shtrat, nëse dëshiron

Gjithmonë thotë atë që mendon, t’ju shikojë drejt në sy dhe mos hezitojë të tregojë zemërimin e saj edhe në mënyrë të dhunshme, nëse keni bërë diçka që e shqetëson

që t’ju dojë të fortë dhe "burrë" , por në të njëjtën kohë të gatshëm t'i nënshtrohenihireve të saj

të marrë vendime në emrin tuaj dhe për të "pastruar" emrin tuaj, kur preferoni të mos përfshiheni në debate…Atëherë ideale për ju është një Dash. Femra më “burrërore” e zodiakut. Kurrë nuk do t'ju thotë "jo sonte, zemër, kam dhimbje koke" ose "fil ti me menaxherin e pallatit". Ajo e përballet me jetën me një guxim të jashtëzakonshëm, aq sa që e transferon atë dhe në jetën e të tjerëve, për të cilat ndërmerr me kënaqësi përgjegjësi të ndryshme. Por mos harroni gjithashtu, seështë e sinqertë në një farë mase ... barbare, xheloze por jo aq besnike, e paduruar.

Nëse doni një femër që…

të jetë e butë, e durueshme, besnike, sensuale por jo shumë provokuese, të gatshme të falë ankesat tuaja

të jetë e fortë, por jo autoritare

të dojështëpinë, të jetënjë kuzhiniere e shkëlqyer dhe nënë e dashur

edhe nëse punon, të arrijë të keni ushqimin tuaj të preferuar në tryezë, pasi keni mbledhur fëmijët nga pishina dhe duke hekurosur perdet

të duket shumicën e kohës sikur ka dalë nga faqet e një reviste të modes… Atëher ideale për ju është një Dem. Sigurisht, një grua e tillë nuk pushtohet lehtësisht. Do t’ju kalojë mbi dyzet valë derisa të jetë e bindur që ju jeni i denjë të hapni një shtëpi me të dhe të keni tre fëmijë. Nga ana tjetër, për arsyjen se askush nuk është i përsosur, mbani mend që një femër Demi është patologjikisht zotëruese, hedh poshtë "hapësirën e të jetuarit" në marrëdhënie, nuk pranon pushtime në shtëpi dhe në jetën tuaj nga të afërmit dhe miqtë dhe nëse keni nevojë për një nga ju për dietë (e cila do të jetë e nevojshme, herët a vonë me të gjitha këto delikatesa), gjithmonë do të jetë "nga e hëna". Po ashtu, nëse nuk është e gatshme të të lërë jashtë marrëdhënies, thjesht mos u largo. Kurrë.

Nëse doni një femër që…

që të jetë shumë e zgjuar, e gjallë dhe pafund joshëse, edhe pse ajo nuk ka asnjë lidhje me një kukull të ëmbël, dhe gjithashtu mund të mos jetë objektivisht e bukur.

të jetë shoqërore, të thotë gjithnjë shakanë e duhur, e aftë të qëndrojë në çdo mjedis shoqëror, e informuar në mënyrë të përsosur dhe mos të shkojë diku pa u vënë re

të dijë se si të rekomandojë librat, varjet, ekspozitat, koncertet më të përshtatshme, shumicat prej përvojës personale

të ketë aftësi për të bërë çdo ditë, edhe më të zakonshme, emocionuese, të paparashikueshme, të ndryshme duke përjetuar një bllokim sentimental... Atëherë ideale për ju është ajo në shenjën e Binjakëve. Por mos u shqetësoni nëse ajo kalon orë pafund në telefon ose pazar, do të porosisë mbrëmjen nga jashtë, sepse "ku të gatuaj unë tani" dhe do të mohojë interesin tuaj erotik, sepse nuk dëshiron të ndërpresë librin interesant që po lexon. . Gjithashtu duhet të mendoheni dhe ju vazhdimisht  për të shpikur gjëra interesante për të bërë, përndryshe, nëse mërzitet, e humbët. Do të largohet ose do të fillojë të flirtojë me të tjerët. Dhe t’i lini hapësirë të bollshme. Nëse e bllokoni në rolin e partnerit-burrë-nënë, do e privoni nga mundësia për tu ndjerë si një adoleshente e përjetshme.

Nëse doni një femër që…

të jetë e butë, e ëmbël dhe e pambrojtur, ndryshe nga gratë agresive dhe pretenduese që ju zmbrapsin dhe pothuajse ju trembin

t’ju bëjë të ndjeheni të fortë, e mrekullueshme, e pazëvendësueshme dhe t’ju besoni në duart tuaja të gjithë ekzistencën e saj

t’ju pushtojë jo vetëm duke flirtuar por me shikime të ndryshme, buzëqeshje të ndrojtur dhe lojëra tërheqëse të sharmit

t’ju rrethojë me përkëdhelje, mesazhe erotike, romantike, kafshë të mbuluara me gëzof dhe mbi të gjitha trajtime të jashtëzakonshme

të kërkojë ngrohtësinë tuaj duke përdorur ngacmime apo kërcënimet imagjinare (insekte, çezma tëdëmtuara, fantazmat ...) ... Atëherë ideale për ju është një Gaforre. Ajo është e gatshme të mbrojë idenë se Dashuria e Përjetshme jo vetëm që ekziston, por gjithashtu është në rregull, por jo edhe përjashtim. Ai e gjeti edhe tek ju. Ajo ju do, ju ka në "opa-opën" e tij, ju admiron dhe aprovon pothuajse gjithçka që ju bëni. Por me një kusht: të luani rolin e babait të saj për njëzet e katër orë në ditë, t'i bëni të gjitha të mirat, të merrni me mend dhe të parashikoni dëshirat e saj, të toleroni ndryshimet në gjendjen shpirtërore dhe të durojë të gjithë fisin e saj. Mund të gjeni se në thellësi është shumë egocentrike, por kjo nuk e bën atë më pak të adhurueshëm.

Nëse doni një femër që…

të jetë mbresëlënëse në pamje, për të mos përmendur një kukull, plot vitalitet, dinamizëm dhe besim

të jetë e ngrohtë, bujare, e pasionuar, e guximshme dhe e përkushtuar

të jetë krenare dhe dinjitoze, të qëndrojë në lartësinë e saj në çdo rast

të ketë thjesht kuptimvetëm me praninë e saj dhe të gjithë të xhelozojnë për ju që e keni në krah

t'ju bëjë të ndjeheni unik, dhe të ndjeheni të nderuar nga fakti që një krijesë e tillë ka zgjedhur në mesin e kaq shumë burrave, që të jetë me ju… Atëher ideale për ju është Luanesha. Një grua që mund t'ju bëjë të ndiheni të rëndësishëm, të kërkuar, të dashur. Por sigurisht që duhet të silleni në përputhje me rrethanat, duke respektuar pozicionin tuaj si grua mbretërore. Do ti tregoni admirimin tuaj të pakufizuar në përhershme, nuk do ta kundërshtoni haptazi, nuk do të shikoni askënd tjetër përveç saj dhe nuk do të përmendni emrin e ndonjërës prej ish-eve tuaja, përveç nëse ekziston një arsye shumë serioze. Sigurisht, që do të ndërpresni përshëndetjet me këdo që nuk i pëlqen asaj. Dhe përveç kësaj, pa marrë parasysh sa lart shkoni, edhe nëse bëheni shumë të pasur dhe të fuqishëm, në asnjë rast nuk do ta lini atë në hije. Ajo ëstë dhe do të jetë qendra e Universit, e juaja dhe në përgjithësi.

Nëse doni një femër që…

të jetë aktive, punëtore dhe e aftë në dy minuta të sistemojë shtëpinë, t’ju gjejë çelësat e humbura dhe të vërë një tavë për tu bërë në furrë

të jetë elegante dhe e lezetshme por jo dhe shumë e paraqitshme, e sjellshme por pa mëndjemadhësi, e zgjuar dhe e kulturuar pa e luajtur roline “të kulturuarës”

të ketë një frymë ekonomie dhe t’i kushtojë vëmendje detajeve që zakonisht juve ju shpëtojnë

të jetë në gjendje t’i besosh plotësisht, si emocionalisht ashtu edhe praktikisht

të arrijë të vendosë në rregull kaosin që nuk keni vetëm në jetë por edhe brenda jush…Atëherë ideale për ju është një Virgjëreshë. E denjë për tu besuar, e përkushtuar, aktive, me një frymë praktike, nuk alarmohet në periudha të vështira (aty ku do të çmendesh) dhe është një shkëmb që të të mbështet në jetë. Dhe ju shtyjnë të bëni më të mirën tuaj. Eshtë e mjaftueshme që të mos ju shqetësojë nëse ju zgjon në shtatë të mëngjesit me një fshesë me korrent dhe ju imponon rregulloret e kazermave në shtëpi. Gjithashtu mund të mos dëshirojë që miqtë tuaj “endacakë” të vijnë, të cilët i ndotin dhomën e saj të ndenjes dhe t’ju kontrollojnë nëse ndryshoni të brendshmet në frekuencën e duhur. Por askush nuk është perfekt.

Nëse doni një femër që…

të jetë e bukur, elegante, të rafinuar dhe t’ju japë ndjenjën e një origjine aristokratike (pavarësisht nëse vlen dicka e tillë)

Gjithmonë të sillet në mënyrë të përsosur, të jetë në gjendje të bisedoni për artin, të dijë se si të përdorë pirunjtë dhe thikat e duhura dhe të duartrokasë në vendet e duhura në një koncert

të shmangë çdo vulgaritet, për të mbajtur stilin dhe dinjitetin e saj në çdo rrethanë

 të jetë e hapur, shoqërore, por edhe e aftë të mbrojë jetën e saj personale, të ketë parime të shëndetshme morale, të mbrojë ligjin, por pa debate dhe zënka

të mbajë ekuilibrin në të gjitha marrëdhëniet e saj personale, madje edhe më të vështira ose problematikët… Atëherë ideale për ju është një Peshore. Nuk do ta fitoni lehtë, dhe, kur të keni sukses, do të duhet të lidhni marrëdhëniet tuaja me martesë ose bashkëjetesë zyrtare. Nuk keni të bëni me një grua për aventura të një nate. Dëshiron të jeni një çift i përsosur dhe i urren grindjet, edhe pse ndonjëherë do t'i preferonit ato "fytyrat" ose ftohtësinë e saj, që mund të përballeni nëse e keni pakënaqur. Gjithashtu do t'ju kritikojë vazhdimisht nëse ju qëndroni në këmbë kërkesave të saj dhe me siguri do të zbuloni se nuk është aq e balancuar dhe objektive siç keni menduar. Por hijeshia e saj nuk humbet…

Nëse doni një femër që…

të jetë misterioze, simpatike, me pasion, magjepsëse

të shohë dashurinë si jetë dhe vdekje së bashku, dhe të përjetojë seks absolut, pa tabu

të bëhet ndonjëherë e butë dhe nganjëherë e egër, zemërgjerë dhe e pamëshirshme, e aftë të vdes për hirin tënd por edhe për të të vrarë

të të dojë ose të urrejë, pa një mënyrë të mesme. Por nëse të do, të tëdalë përpara dhe të të mbrojë me thonj dhe dhëmbë kundër të gjithëve

të dojë natën, errësirën, misteret dhe të mos ketë frikë nga asgjë, duke ju tërhequr të eksploroni zonat më të panjohura të shpirtit, metafizikën , madje edhe të jetës së përditshme… Atëherë ideale për ju është një Akrep. Jeta me të është si treni i parkut të dëfrimit, nga lartësitë deri në thellësi me shpejtësi të jashtëzakonshme, pasi ju merr nga parajsa në ferr dhe përsëri kthehet. Mahnitëse për disa, rraskapitëse për të tjerët. Përveç kësaj, Akrepi është e dyshimtë dhe xheloze, edhe nëse nuk i jepni arsye. Nëse e zhgënjeni, do ta paguani shtrenjtë. Do të krijojë vazhdimisht tensione dhe skena të paarsyeshme, sepse nuk mund të qëndrojë në heshtje. Dhe nuk do të mund të fshehësh asgjë prej saj, sepse ajo do të "lexojë" si një libër i hapur.

Nëse doni një femër që…

të jetë plot gjallëri, optimizëm, zemërgjerë, e adhurueshme, sociale, e sinqertë, e aftë të emocionohet për gjërat më të thjeshta

të mos "luajë" në dashuri, të mos ndjekë taktika dhe truke, të dojë thjesht një marrëdhënie të shëndetshme dhe ti interesojë posaçërisht që personi tjetër të kalojë mirë me të dhe ajo me të

të dojë udhëtimet, vallëzimet, muzikën, sportet, fshatin, fëmijët, kafshët

të fitojë zemrat e të gjithëve atyre që e njohin, nga miqtë tuaj deri te gjyshja, pa pretenduar se është diçka ndryshe nga ajo që është

të shijojë seksin, por edhe të mos e bëjë cështje të madhe... Atëher ideale për ju është një Shigjetare. Me të, jeta do të duket plot ditë me diell, pa ndërlikime dhe probleme që lindin pa asnjë arsye. Por në të njëjtën kohë, dijeni që kjo grua mund të jetë më morale dhe konservatore sesa dukej fillimisht. Dhe madje, të japë këshilla që askush nuk i ka kërkuar. Ndoshta optimizmi dhe pakujdesia e saj fshehin një ngurim për t'u marrë me problemet e jetës. Dhe ndonjëherë ai mund të sillet me indiferentizëm ose anestezi për disa çështje delikate, duke lënduar të tjerët.

Nëse doni një femër që…

të mos ketë lidhje me "gratë" e brishta, por të jesh e fortë, me këmbë në tokë, e arsyeshme, e aftë të marrë përgjegjësitë e saj, por edhe me ato të një familje të tërë

të vendos qëllime, të planifikonë dhe të ketë sukses profesionalisht me çfarëdo që të bëjë

të të dojë dhe të qëndrojë në krah, por jo të varet nga ti dhe të mbështetet në forcën e saj për të ecur përpara

të ketë sqaruar atë që dëshiron në jetë dhe si ta arrijë atë

të jetë në seks plotësisht e pasionuar dhe ta shprehë erotizmin e saj vetëm për ju… Atëherë ideale për ju është një femër e shenjës së Bricjapit. Nuk do ta pushtoni me lehtësi, sepse do të duhet të prisni muret e racionalitetit të saj, në mënyrë që të arrini brendësinë e saj emocionale. Sidoqoftë, do të keni fituar një partnere e cila do të qëndrojë pranë jush dhe, në vend që të bërtisni për vështirësitë, menjëherë do të ndërmarrë veprime. Nuk do të jetë ekspresive apo "kotele", por do të tregojë në vepra dashurinë dhe përkushtimin e saj. Por kini kujdes, sepse është alergjike ndaj “ëmbëlsirave”, marrëdhënieve të dashurisë dhe ngjarjeve të tjera të dashurisë, veçanërisht në publik. Gjithashtu do të dëshirojë ta mbajë ajo timonin e jetës tuaj të përbashkët. Dhe nuk do të jetë veçanërisht e butë me dobësitë tuaja.

Nëse doni një femër që…

të jetë e lirë, e pavarur dhe të ecë gjithmonë jashtë “normave”, në sjellje, në veshje, në ide

të jetë e apasionuar pas shumë gjërave dhe çështjeve, por të mos u angazhuar me asgjë apo ndokënd. Madje as me ju, pasi do t'ju japë ndjenjën se… sot është dhe nesër nuk është

të jeni në gjëndje të bisedoni me të për orë të pafundme mbi një teme

të bëhet shoqja më e mirë e miqve të tu dhe të jetë më shumë mikeshë sesa nënë akoma dhe me fëmijët e saj

të mos jetë xheloze dhe të mos të kritikojë ty, gjëra që natyrisht nuk tolerohen as nga ju… Atëher ideale për ju është një Ujor. Ajo do t'ju bëjë të qartë që nga fillimi se vetëm ajo është zonjë e vetvetes dhe nuk toleron ndërhyrje në çështje, në lidhje me të. Nga ana tjetër, nuk do të ndërhyjë as në tuajat. Në shtrat, afrodiziaku më i mirë për të mund të jetë një diskutim pasionant për politikën ose kinemanë, por asgjë nuk do t'ju garantojë një fund seksual. Gjithashtu, mos prisni që të jetë e mbyllur në kuzhinë dhe të gatuaj për ju (shumë mirëështë dhe delivery), të jetë e ëmbël dhe e dashur, për t'ju kursyer para dhe të betohet për dashurinë e përjetshme për ju.

Nëse doni një femër që…

të jetë femërore, sensuale, simpatike dhe njëkohësisht e brishtë, e butë, mbi ndjeshme, duke ju dhënë ndjesinë e një princeshe që pret për një kalorës (ju, domethënë) për ta shpëtuar atë nga dragoi

të ketë imagjinatë, kreativitet, tendenca artistike dhe një aftësi të jashtëzakonshme për të "Kapur" gjëra në ajër, me antena të padukshme

të emocionohet jo vetëm nga filmat prekës, por edhe nga një karikaturë ose një reklamë, ndërsa në të njëjtën kohë të qeshë si një fëmijë

t’ju falë predha, lule, një poezi dhe nganjëherë, fjalët e dashurisë dhe përkëdheljet ta kënaqin më shumë sesa vetë seksi

të kujdeset për ju dhe t’ju qëndrojë pranë me devotshmëri absolute nëse jeni psikologjikisht poshtë, nëse sëmureni, nëse e gjeni veten në dobësi… Atëherë ideale për ju është një femër e shenjës së Peshqëve. Me siguri jeta me të nuk do të jetë kurrë e zakonshme. Do të akrobatoni së bashku midis fantazisë dhe realitetit. Gjithmonë duhet ta shpëtoni nga pragu i një katastrofe (zakonisht imagjinare). Por së shpejti do të zbuloni se thjesht nuk dëshiron të shpëtohet, sepse i pëlqen të vuajë. Nëse ju jeni një shkak i vuajtjeve të saj, atëher, mund t'ju dashurojë edhe më shumë. Përkundrazi, nëse ju merr si të mirëqenë, ka mundësi që të largohet nga ju aty ku nuk e prisni fare.

Shiko gjithashtu