Miu 2021 - Horoskopi Kinez

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

Miu 2021 - Horoskopi Kinez

2020 ishte viti juaj. Sipas horoskopit kinez, 2021 do të jetë një vit plot sfida dhe mundësi. Parashikimet parashikojnë një vit të mrekullueshëm për shenjën tuaj të zodiakut, veçanërisht në gjysmën e dytë, kur disa ngjarje të mrekullueshme do të fillojnë dhe zhvillohen.

Yjet po shkëlqen mbi ju këtë vit, prandaj nuk duhet të shqetësoheni për asgjë. Ju duhet të jeni të përgatitur për ndryshimet pozitive që do të ndodhin në jetën tuaj. Marrëdhëniet tuaja me bashkëpunëtorët dhe kolegët do të jenë harmonike dhe do të afroheni me miqtë dhe të afërmit, duke forcuar marrëdhëniet tuaja. Përfitoni nga rrethanat pozitive astrologjike për të krijuar një themel të fortë në të gjitha llojet e marrëdhënieve, veçanërisht ato emocionale dhe profesionale.

Kozmologjia kineze parashikon që muajt më të mirë hënor të vitit për shenjën tuaj të zodiakut janë Korriku, Dhjetori dhe Marsi. Ju do të duhet t'i kushtoni vëmendje të veçantë gjatë muajve hënorë Qershor, Maj dhe Shkurt, pasi do të ketë një klimë trazirash në jetën tuaj.

 

Cështjet Sociale dhe Sentimentale për 2021

Kineze 2021 pritet të jetë një vit shumë i mirë për jetën tuaj romantike. Ju do të jeni të njohur me seksin e kundërt për shkak të mirësisë, aftësisë paguese, aftësisë për të qëndruar në dy këmbët tuaja dhe natyrës tuaj të dhembshur. Por pavarësisht kimisë shumë të mirë që do të keni me njerëz të seksit të kundërt dhe interesit të shtuar që mund të ekzistojë me njerëz të veçantë, brenda këtij viti nuk pritet të përfundoni në një marrëdhënie nëse jeni të lirë.

Por, në mënyrë që të krijoni marrëdhënie të forta dhe të qëndrueshme, duhet të bëni përparësinë tuaj kultivimin e marrëdhënieve me miqtë dhe të afërmit. Eshtë jashtëzakonisht e rëndësishme të keni një rreth njerëzish rreth jush, tek të cilët mund të mbështeteni dhe të ktheheni në çdo kohë.

Nëse jeni të palidhur, nuk duhet të nxitoni dhe të nxitoni situatat në një marrëdhënie me nxitim. Jepini vetes kohë për të shëruar plagët e së kaluarës, distancohuni nga njerëzit dhe situatat, në mënyrë që të hapni zemrën tuaj për një person të ri.

 

Karriera dhe Financat për 2021

Sipas parashikimeve për vitin e Buallit, karriera e Minjve do të ndjekë një rrugëtim të mirë gjatë vitit kinez 2021. Do të ketë disa mundësi për zhvillimin e karrierës tuaj gjatë këtij viti, dhe nëse i përdorni mirë ato, ndryshimet që do të arrini në biznesin tuaj do të jetë e jashtëzakonshme. Sidoqoftë, duhet të largoheni pak nga rruga dhe të ndërmerrni rreziqe, por ndiheni disi të sigurt se do të keni sukses.

Për sa i përket financave tuaja, kinezishtja 2021 nuk pritet t'ju shkaktojë ndonjë problem të veçantë dhe dhimbje koke. Përkundrazi, gjithçka do të formohet shumë mirë! Ju do të jeni në gjendje të shijoni kursimet tuaja të viteve të kaluara në mënyrë që të relaksoheni dhe të argëtoheni. Sidoqoftë, përdorni mirë burimet tuaja financiare duke i dhënë përparësi shpenzimeve tuaja. Të ardhurat tuaja do të rriten gjatë gjithë vitit, kështu që duhet të mendoni për llojet dhe mënyrat e investimit në mënyrë që të siguroni të ardhmen tuaj në mënyrën më të mirë të mundshme.

 

Shëndeti dhe jeta sociale për vitin 2021

Në kinezisht 2021 ju nuk keni nevojë të shqetësoheni për shëndetin tuaj, pasi që jeni kujdesur mirë për trupin dhe organizmin tuaj. Nuk priten infeksione ose sëmundje serioze dhe do të ishte e mençur të vazhdoni të kujdeseni për veten në mënyrën më të mirë të mundshme. Do të ishte gjithashtu e dobishme nëse përfshini ushtrime në jetën tuaj, jo më shumë se 2 deri në 3 herë në javë.

Përsa i përket jetës suaj shoqërore, së pari duhet të dëgjoni gjendjen shpirtërore dhe të mos detyroheni të krijoni kontakte shoqërore që nuk i doni ose nuk ju janë mërzitur. Do të ishte gjithashtu mirë të merrni parasysh situatën tuaj financiare, në mënyrë që shpenzimet tuaja të mos i tejkalojnë aftësitë tuaja financiare. Jetoni jetën që ju bën të lumtur dhe të lumtur dhe ndaloni së interesuari se si të kënaqni të tjerët. Kjo nuk duhet të shqetësojë aspak.

 

Jeta familjare për vitin 2021

Viti i kaluar ka qenë jashtëzakonisht i mbushur me ngjarje dhe detyrime, me rezultat që herë pas here të neglizhoni familjen tuaj. Këtë vit duhet të jeni të gatshëm të mbështesni të dashurit tuaj. Ju gjithashtu duhet të gjeni një ekuilibër midis punës dhe jetës personale, duke i kushtuar shumë kohë vetes tuaj. Familja është vlera jonë e vazhdueshme në jetë, njerëzit që gjithmonë do të na mbështesin dhe ne do t'i mbështesim ata.

 

Miu 2021: Muaj-muaj me pak fjalë

Janar 2021 : Eshtë një muaj i mirë për financat dhe karrierën tuaj. Sidoqoftë, kini kujdes se si i shpenzoni paratë tuaja!

Shkurt 2021:  Ju do të jeni paqebërësi gjatë muajit në punë dhe në shtëpi, duke u përpjekur ta mbani situatën nën kontroll dhe të rivendosni rendin pas konfliktit. Shmang thashethemet dhe merre vetëm me çështjet e tua.

Mars 2021: Eshtë një muaj i shkëlqyeshëm, me mundësi të shkëlqyera për të prezantuar dhe evoluar në avantazhin tuaj.

Prill 2021: Ky muaj duhet të mësoni të jeni të lumtur me atë që keni dhe të ndaloni së kërkuari gjithnjë e më shumë jetë.

Maj 2021: Financat tuaja do të tregojnë një rënie gjatë majit, por diçka që nuk duhet t'ju shqetësojë shumë, sepse me punën tuaj të vështirë do të jeni në gjendje të kapërceni hendekun në një të ardhme të afërt.

Qershor 2021: Kini kujdes nga njerëzit që ju lejoni t'ju afrohen, sepse jo të gjithë janë aq mirëkuptues sa ju. Sidomos tani që jeni duke regjistruar suksese dhe keni filluar të dalloheni, duhet të jeni edhe më të kujdesshëm.

Korrik 2021: Familja, karriera dhe financat do të tregojnë një ecuri pozitive gjatë korrikut. Të gjitha fushat e tjera të jetës suaj do të përjetojnë disa probleme dhe shqetësime.

Gusht 2021: Në përgjithësi, Gushti është një muaj i butë, pa ndonjë vështirësi të veçantë që mund t'ju shqetësojë.

Shtator 2021: Ju do të hasni sfida gjatë rrugës dhe duhet të jeni të gatshëm t'i luftoni ato.

Tetor 2021: Ju duhet të vlerësoni të gjitha bekimet dhe pozitivet e jetës tuaj!

Nëntor 2021: Mundësi të mëdha do të lindin në jetën tuaj dhe ju duhet t'i shfrytëzoni ato për të bërë ndryshime të rëndësishme tani që keni mundësinë, duke siguruar një të nesërme më të mirë.

Dhjetor 2021: Humori juaj këtë muaj do të ngrihet, sepse viti përfundon (sipas kalendarit perëndimor) me një shenjë pozitive, në ndryshim nga viti i kaluar.

 

Këshilla për Feng Shui 2021

Adresat më të mira të busullës për Minjtë gjatë vitit 2021 do të jenë në veri dhe juglindje. Ngjyrat me fat të vitit janë e bardha, bluja dhe grija dhe do të ishte mirë të blini pajisje shtesë në këto tone ngjyrash për të tërhequr fatin tuaj. Numrat tuaj me fat për 2021 janë 1 dhe 6.

 

Fati për 2021

Dita juaj me fat do të jetë dita e 4-të dhe e 13-të e çdo cikli hënor. Lulet tuaja me fat këtë vit janë zambakët dhe manushaqet. Por ato do të provojnë të jenë të pafat për ju, nëse janë të verdhë ose kafe, ato janë 5 ose 9 copë ose nëse i vendosni në anën jugore të shtëpisë ose hapësirës tuaj.

 

Në përfundim

Viti i buallit metalik është një vit pozitiv për Minjtë! Sipas parashikimeve vjetore, ju do të duhet të punoni shumë dhe me vendosmëri për të arritur gjëra të mëdha në jetën tuaj. Mundësi të reja do të paraqiten dhe ju duhet t'i shfrytëzoni ato mirë për të bërë ndryshime pozitive. Kujdesuni për financat dhe shëndetin tuaj dhe bëjeni familjen tuaj përparësinë tuaj.

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu