Merkuri tek Ujori

Ide përmbysëse 

Mërkuri kalon në shenjën inteligjente të Ujorit nga 8 janari dhe do të qëndrojë atje deri më 15 mars, gjatë së cilës kohë do të kthehet në vijë të kundërt (30 / 1-21 / 2) pa e lënë ama shenjën. Kështu që mos harroni se veprimet dhe vendimet që merrni në janar, do t'ju pushtojnë përsëri në një farë mënyre në shkurt.

Me Mërkurin në Ujor, ju jepet mundësia të zhvilloheni dhe promovoni idetë tuaja inovative dhe origjinale, ju theksoni autonominë dhe dashurinë tuaj për lirinë. Ju flisni me njerëz, idetë e të cilëve ndryshojnë rutinën tuaj monotone dhe me të cilët keni ideale dhe vlera të përbashkëta, por edhe të njëjtin mentalitet të jetës. Ju jeni mendjemprehtë dhe krijues, pranoni idetë tuaja, mund të luftoni për parimet dhe idealet tuaja, ju favorizoheni në çdo transaksion profesional dhe veçanërisht për çështje që lidhen me projekte ose teknologji kolektive. Por është gjithashtu një kohë trazirash, kështu që duhet të flisni me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  , për të ditur se si të veproni.

Kalimi i Merkurit nga Ujori në këtë fazë aktivizon ata që kanë lindur në shenja si Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori dhe i fton ata të marrin vendime. Jep mundësi dhe ide të papritura për Binjakët dhe Peshoren dhe mendime dhe lehtësime ngritëse për Dashin dhe Shigjetarin. E njëjta gjë ndikon pozitivisht tek ata që kanë horoskop në këto shenja të zodiakut dhe planetët personalë, Dielli, Hëna, Merkuri, Afërdita dhe Marsi deri në gradën e 26-të të këtyre shenjave. Nga data 8 deri më 15 janar ndikimi i planetit ushtrohet në dhjetë ditët e para të shenjave të zodiakut, dhjetë ditët e dyta aktivizohen nga data 15 deri më 21 janar dhe nga data 21 deri më 30 janar ndikimi i planetit pranohet nga ata që kanë lindur në dhjetë ditët e treta të zodiakut, derisa Merkuri të kthehet në vijë të kundërt në 30/1.

 

Këndet që Mërkuri do të krijojë gjatë kalimit të tij nga Ujori

Më 9 janar, Mërkuri formon një katror me Marsin.

Më 10 janar, Merkuri formon një takim me Saturnin.

Më 11 janar, Merkuri formon një takim me Jupiterin.

            

Ndikimi i kalimit dhe shenjat e zodiakut

 

Dashi

Me Merkurin që kalon në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë, do të ndiheni më të lumtur nga një gamë e gjerë e ftesave shoqërore. Me siguri do të takoni shumë të rinj me të cilët do të ndani pikëpamjet tuaja. Tani nuk është aq e rëndësishme për ju të ndiqni rregullat, pasi thoni mendimin tuaj pa frikë. Pra, shoqëria juaj i bie alarmit, ndërsa miqtë dhe të njohurit ju ndihmojnë të bëni njohje që ju sjellin shumë suksese si në romancën tuaj ashtu edhe në biznesin tuaj. Mos përjashtoni ftesat për dalje sepse gjithmonë ka një surprizë për ju në fund të ditës. Përveç kësaj, ju vazhdoni të konsultoheni me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  , për të ditur se si të veproni. Prandaj thoni ato që keni për të thënë dhe rezultatet janë të sigurta.

 

Demi

Me Merkurin që kalon në shtëpinë tuaj të dhjetë, ju do të mbështeteni te të tjerët dhe ata do t'ju admirojnë. Do të ketë një aktivitet të fortë shoqëror dhe do të punoni me organizim dhe disiplinë, ndërsa plotësoni kërkesat e punës suaj. Por kujdes për orët e shumta të punës, sepse do të ndiheni të rraskapitur dhe nuk do të jeni në gjendje të përdorni aftësitë tuaja mendore. Sidoqoftë, ju jeni edhe më të zgjuar në trajtimin e fjalës, si rezultat i së cilës do të argëtoni shoqërinë tuaj përkatëse. Tani nuk do të dëshironi të jeni vetëm dhe më mirë të rrethoheni nga njerëz interesantë. Në të njëjtën kohë, ju përqendroheni në biznesin tuaj, por mos harroni se ky muaj ka shumë sfida, kështu që astrologu juaj personal do të jetë i nevojshëm në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Sidoqoftë, ju doni të gjeni mënyra për të nxjerrë në pah veten dhe idetë tuaja në punën tuaj dhe të ngjiteni në nivel. Suksesi vjen papritur dhe në fillim duket diçka e parëndësishme, por në fund do të sjellë më shumë sesa mendoni.

 

Binjakët

Me sundimtarin tuaj Mërkurin që kalon në shtëpinë tuaj të nëntë, ju do të keni një ecuri të shkëlqyeshme lartuese pasi do të ketë brenda jush dëshira për diçka më të mirë dhe kurrë nuk do të mendoni për ndonjë të keqe. Sidoqoftë, do të keni një fuqi të madhe në fjalë dhe bindje dhe një shqetësim mendor për njohuritë dhe për të fituar përvoja që lindin kur udhëtoni në vende të largëta. Gjithashtu, gjithçka e re ju entuziazmon dhe dëshironi ta provoni, pavarësisht nëse ka të bëjë me një kuzhinë tjetër ose me një filozofi dhe qëndrim të tërë të jetës. Në fund të fundit, ju nuk keni frikë nga e panjohura dhe jeni duke ndjekur aventurën. Më në fund, njerëzit që ju afrohen, si dhe astrologu juaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  , bëjnë gjithçka që munden për t'ju ndihmuar dhe favori juaj prek çështjet ligjore ose procedurale, kontakte me jashtë ose studime !

 

Gaforrja

Me Mërkurin që kalon në shtëpinë tuaj të tetë, do të interesoheni për paratë që keni së bashku me të tjerët dhe do të jeni në gjendje me fjalën tuaj, të merrni atë që ju nevojitet, kur ta keni të nevojshme. Në punët tuaja të dashurisë shpesh do të pyesni veten se cila është zgjedhja e duhur, por do të keni guximin dhe forcën për të thënë gjërat me emër, si me të gjitha këshillat që keni marrë nga astrologu juaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale , ju e dini saktësisht se si të lëvizni me zgjuarsi. Akoma, në këtë kohë ju po merreni me veten dhe kërkoni thellë në shpirtin tuaj për të vërtetën tuaj. Por ju nuk keni besim të lehtë dhe kjo sjell disa vështirësi në komunikimin tuaj me njerëzit tuaj. Sidoqoftë, ekziston edhe një lëvizje e fortë në çështjet që lidhen me borxhet ose detyrimet tuaja financiare dhe ju jeni veçanërisht të favorizuar në këto fusha përmes dokumenteve dhe nënshkrimeve.

 

Luani

Me Merkurin që kalon nëpër shtëpinë tuaj të shtatë, ju po kërkoni përmbajtje më komunikuese në marrëdhënien tuaj dhe nëse jeni duke kërkuar diçka të re në jetën tuaj personale, kjo periudhë ju fton të keni "antenat" tuaja të hapura për njohje të reja që do të vijnë, nëse dhe horoskopi juaj personal që do e mësoni nga astrologu juaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale bie dakort. Ju mund të dëshironi të flisni dhe të vendosni për të ardhmen e përbashkët të marrëdhënies tuaj dhe tani mund të harmonizoni nevojat tuaja dhe të partnerit tuaj, emocionale dhe mendore. Në përgjithësi do të tregoni më shumë interes për njerëzit dhe dëshironi të shoqëroheni. Kështu që ju keni shumë mundësi për të dërguar mesazhin që dëshironi, kështu që përfitoni prej tyre për t'u çlodhur. Më në fund, ju mund të negocioni një partneritet të ri ose të bëni një fitim përmes një prej partnerëve tuaj.

 

Virgjëresha

Me Mërkurin që kalon në shtëpinë tuaj të gjashtë, ju keni aftësinë të shmangni tensionet në punën tuaj dhe të bëni plane të reja me mendjen tuaj. Do t'ju duhet një relaksim i cili është i nevojshëm që të punoni më mirë. Tani mund t'ju kërkohet t'u shërbeni disa njerëzve ose të bëni favore. Në të njëjtën kohë, ju po mendoni për mënyra për të përmirësuar jetën tuaj të përditshme dhe si të ndiheni. Gjithashtu, marrëdhëniet me kolegët tuaj përmirësohen dhe ju punoni së bashku për të zgjidhur problemet, pasi kontributi i tyre është i domosdoshëm. Por kujdes nga mbingarkesa, pasi do të çojë në nerva dhe lodhje. Në përgjithësi, jeta juaj e përditshme bëhet fokusi i interesit tuaj dhe ju kërkoni mënyra për të shpëtuar nga rutina, të cilat i arrini. Por për ata që po kërkojnë një zgjidhje në biznes, ju i besoni astrologut tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

 

Peshorja

Mërkuri në Ujor ju jep ngazëllim dhe optimizëm. Krijimtaria juaj po hyn me një ritëm shumë të shpejtë dhe doni të argëtoheni më shumë çdo ditë, aq sa lejojnë kushtet. Në këtë kohë ju doni të kontrolloni gjithçka përreth jush dhe ndonjëherë keni nevojë të kontrolloni impulsivitetin tuaj. Me Merkurin që kalon në shtëpinë tuaj të pestë, ju jeni shumë tërheqës për seksin e kundërt dhe mund të keni shumë flirte, veçanërisht kur ndiqni këshillat që merrni nga astrologu juaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Ju gjithashtu do të keni aftësinë për të bërë punë të vështirë dhe me mendjen tuaj krijuese, ju mund të zhvilloni një projekt krijues. Tani jeni në gjendje të merreni me vështirësitë në marrëdhënien tuaj ose me një të dashur, duke diskutuar çështjen që ju shqetëson në një mënyrë harmonike. Por nuk do të jeni në gjendje të funksiononi mirë tani, nëse ndiheni nën presion.

 

Akrepi

Në këtë kohë ju doni të komunikoni me familjen tuaj dhe të merreni me çështje që lidhen me shtëpinë tuaj. Energjia juaj drejtohet te njerëzit tuaj dhe çështjet e tyre. Gëzimi i tyre bëhet dyfishi i gëzimit tuaj dhe ju mund të shijoni këto momente me ta. Ndoshta një anëtar i familjes suaj dëshiron të flasë me ju. Ju madje mund të mendoni të largoheni nga njerëzit përreth jush, madje të zhvendoseni në një shtëpi ose qytet tjetër. Jeta juaj në shtëpi ka biseda intensive por edhe një atmosferë të këndshme dhe të lehtë. Përveç kësaj, ju keni një jetë shumë private dhe nuk do ta shprehni lehtë mënyrën tuaj të të menduarit tani. Idetë tuaja tani janë intuitive, por kanë mungesë realizmi dhe praktike, kështu që keni nevojë për astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

 

Shigjetari

Me Mërkurin që kalon në shtëpinë tuaj të tretë, ju projekton aftësitë tuaja mendore dhe me mendjen tuaj fleksibël dhe gjendjen shpirtërore të hapur, ju mund të merrni atë që dëshironi. Tani jeni në një humor më rinor, të gatshëm t'i afroheni jetës me një shpirt të lehtë. Mbi të gjitha, njerëzit përreth jush, miqtë dhe vëllezërit dhe motrat, ndikojnë shumë gjatë kësaj kohe. Këta njerëz, si dhe astrologu juaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale , mund t'ju ndihmojnë të bëni një njohje me interes erotik, por gjithashtu të sjellin në jetën tuaj njerëz që do t'ju ndihmojnë në biznesin tuaj. Më në fund, do të keni tendencë të lëvizni shumë ose madje të flisni me të tjerët më shumë se zakonisht.

 

Bricjapi

Me Merkurin që kalon në shtëpinë tuaj të dytë, ju po bëni përpjekje për të përmirësuar burimet tuaja financiare dhe keni fuqinë e mendjes suaj për të pasur sukses, kështu që financat tuaja po bëhen shqetësimi juaj kryesor këto ditë. Tani jeni të gatshëm të fitoni më shumë para dhe me mendjen tuaj krijuese, ju gjeni mënyrat. Por mos humbni dhe mos shpenzoni para pa kujdes për argëtimin tuaj, pasi Saturni i rreptë në Ujor shqyrton të gjitha veprat tuaja në financa. Tani keni zgjuarsi shpirtërore, duke shkruar ose duke folur. Gjithashtu, tani jeni më sensual dhe tregoni një interes të fortë për flirtim ose seks. Por e keqja e këtij kwndi është se ju prireni të jeni më pak të hapur ndaj këndvështrimit të ndryshëm. Përsëri, është mirë që keni astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale , për t'ju drejtuar!

 

Ujori

Me Mërkurin që kalon në shtëpinë tuaj të parë, ju doni të komunikoni dhe të jeni fizikisht aktiv, duke dashur lëvizje, lojë dhe veprim. Ju gjithashtu ndërmerrni disa aktivitete, dëshironi të bëni atë që ju pëlqen dhe nëse mendoni se po trajtoheni padrejtësisht, nuk do të hezitoni të flisni drejtpërdrejt. Merkuri në shenjën tuaj të zodiakut ju ndihmon të flisni gjithsesi. Tani doni të flisni për veten dhe arritjet tuaja më shumë se zakonisht. Ju gjeni fjalët e duhura të nevojshme për të shprehur veten dhe ato ju vijnë lehtësisht. Në përgjithësi ju jeni vigjilent dhe mendja juaj funksionon tepër, ndërsa ju mund të bindni të tjerët për pikëpamjet tuaja por nuk është keq të dëgjoni të tjerët ndonjëherë, veçanërisht astrologu juaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale !

 

Peshqit

Me Mërkurin që kalon nëpër shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë, ju po merreni me presionet dhe traumat e së kaluarës. Tani mund të jeni më pak egoist, por në të njëjtën kohë jeni më të kujdesshëm dhe nuk i shprehni ndjenjat tuaja. Ju madje mund të fshehni vendimet dhe idetë tuaja ndërsa tani jeni më të ndjeshëm ndaj dhimbjes së të tjerëve, duke u përpjekur të ndihmoni dikë në nevojë. Nga ana tjetër, ju doni të kaloni kohë me veten dhe të zhyteni në mendimet tuaja, pasi kjo do t'ju japë furnizimet e nevojshme për të vepruar në të ardhmen. Kështu që mos hezitoni të flisni me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale kur keni nevojë për diçka edhe nëse ato që dëshironi të thoni ju shkaktojnë stres. Në fund, kini kujdes të mos jepni doreza për komente të pafavorshme deri në 15 Mars kur të mirëpritni Merkurin në shenjën tuaj të zodiakut.

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Ju presim…

Shiko gjithashtu