Marsi në Virgjëreshë 10.07.2023 – 27.08.2023

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

Marsi, planeti i luftës, veprimit, pohimit dhe seksualitetit, hyn në shenjën analitike dhe të bazuar të Virgjëreshës më 10 korrik 2023 dhe do të qëndrojë deri më 27 gusht 2023, duke e kthyer valën.

Që nga data 20/05/2023 kur Marsi ishte në Luan, ne kemi qenë më bujarë, më të egër, entuziastë, të pavarur dhe në kërkim të kënaqësisë. Por tani që do të hyjë në shenjën më logjike dhe “sterile” të Virgjëreshës, do të tregojë një fytyrë tjetër, më... teknokratike dhe organizative. Kjo është arsyeja pse është koha e duhur për të përveshur mëngët dhe për të filluar punën në të gjitha nivelet.

Marsit në Virgjëreshë pëlqen t'i kryejë gjërat dhe të ofrojë zgjidhje, kështu që kjo është një kohë e mirë për t'u përqëndruar në zonat e konfuzionit dhe për të filluar rregullimin dhe rregullimin, qoftë në veshjet tuaja apo në jetën tuaj. Pra, nëse e keni shtyrë të bëni diçka për një kohë të gjatë, me Marsin në Virgjëreshë është koha e duhur për t'i vendosur gjërat në rregull.

Obsesioni me detajet

Marsi te Virgjëresha është disi “i vështirë”, i apasionuar pas detajeve, aftësive, gjen kënaqësi në punë dhe dëshiron rezultate dhe veprime. Ai është produktiv, i shkathët, përmbush detyrimet dhe sjell stimulim intelektual.

Pra, nga data 10.07.2023 deri më 27.08.2023 do të jemi më të logjikshëm, do të mbështetemi në argumente dhe bisedat tona do të jenë më serioze, por edhe konkurruese. Është Marsi i punës së palodhur, njohurive, qëndrueshmërisë, perfeksionizmit, pastërtisë dhe mendjes së mprehtë.

Marsi te Virgjëresha kërkon organizim, rutinë, disiplinë dhe të jemi në rregull me detyrimet tona. Do të jemi më të shqetësuar dhe mund të kemi probleme me sistemin tretës, ndaj duhet të konsumojmë edhe ushqime më të shëndetshme. Ai gjithashtu do të përditësojë çështjet e shëndetësisë, arsimit dhe punës.

Aspektet kryesore që do të formohen

Aspekti i parë madhor që Marsi do të formojë nga Virgjëresha është më 20 korrik 2023 kur do të jetë përballë Saturnit te Peshqit. Ky kundërshtim ka nevojë për një vëmendje të veçantë, sepse mund të sjellë pengesa dhe vështirësi të përkohshme për të lindurit e dhjetëditëshit të parë në punë apo gjendje fizike. Ne mund të jemi të pakujdesshëm, rebelë, egoistë dhe të pakontrollueshëm në sjelljen tonë dhe mund të përjetojmë ndryshime të humorit.

Më 1 gusht 2023, Marsi do të formojë një trekëndësh të mrekullueshme me Jupiterin në Dem dhe ky aspekt do të na japë vitalitet intensiv, mirëqenie dhe eksitim të madh. Ne do të jemi vendimtarë dhe krijues, do të shfaqim talentet tona dhe mund të ketë mundësi për avancim në karrierë!

Më 16 gusht 2023, Marsi në Virgjëreshë formon një trekëndësh me Uranin në Dem dhe do të sjellë nervozizëm, stimulim të tepërt dhe probleme me gjumin. Ngjarjet e papritura do të na prishin orarin, por do të mund të mendojmë edhe për zgjidhje të zgjuara. Ne do të jemi më spontanë dhe novatorë dhe do të dëshirojmë të dalim, të argëtohemi, të takojmë njerëz të rinj dhe të shijojmë pavarësinë tonë.

Më 22 gusht 2023, Marsi do të jetë përballë Neptunit retrogradë te Peshqit dhe do të ndihet sikur dikush tërhoqi frenën e dorës. Do të jemi më të ngadaltë, do të duam pushim, gjumë dhe relaksim. Çdo gjë që lind do të na duket si një mal dhe ne do të përpiqemi të shmangim përgjegjësitë tona. Nuk është koha e duhur për të nënshkruar kontrata apo për të marrë vendime serioze, qofshin ato profesionale apo personale. Kjo ditë kërkon vëmendje të veçantë ndaj thashethemeve, lajmeve të rreme, negativitetit, por edhe njerëzve që shfaqen si shpëtimtarë sepse mund të jenë mashtrues. Ne gjithashtu mund të shohim ëndrra të këqija që ndikojnë në disponimin tonë, por edhe të ndikohen psikologjikisht nga reagimet e të tjerëve dhe të përdorim substanca që mund të ndikojnë në shëndetin tuaj, si alkooli.

Më 25 gusht 2023 Marsi formon një trekëndësh me Plutonin dhe ky aspekt nga njëra anë na rrit besimin, energjinë, vullnetin dhe na mbush me ambicie të lartë, këmbëngulje dhe guxim, por në të njëjtën kohë nxjerr në pah agresionin, konkurrencën, polarizimin, fanatizmin. dhe dhunë intensive. Prandaj, përpiquni të jeni krijues dhe të kanalizoni energjinë tuaj në kanale pozitive.

Më 27 gusht 2023, Marsi do të kalojë në shenjën e Peshores dhe energjia jonë do të fokusohet në lidhjet dhe partneritetet tona të rëndësishme.

 

Por le të shohim se në cilin sektor Marsi nga Virgjëresha do të ndikojë në secilën shenjë veç e veç

DASHI

Marsi, planeti që ju sundon, nga pozicioni i tij i ri në shenjën e Virgjëreshës do të ndikojë në shtëpinë tuaj të 6-të diellore që ka të bëjë me rutinat tuaja të punës, por edhe shëndetin dhe gjendjen tuaj fizike. Ju duhet të kujdeseni për veten dhe të gjeni mënyra për të pushuar pak, sepse ndërkohë që do të jeni plot energji, emocione dhe ide të reja, mund t'ju lodhë fizikisht.

Në përgjithësi, do të ndiheni më të sigurt në veten tuaj dhe lëvizjet, veçanërisht në biznes, do të jenë agresive. Nëse keni punuar shumë dhe keni bërë shumë përpjekje për diçka, tani mund të korrni frytet e punës suaj, suksesit dhe përfitimit financiar. Gjithashtu, nëse jeni në kërkim të një pune, intensifikoni përpjekjet tuaja, sepse gjasat për të gjetur diçka të mirë rriten kur Marsi është në Virgjëreshë. Kujdes si i shpenzoni paratë, sepse do ju kaplojë konsumi i tepërt, por edhe lidhjet personale dhe profesionale, sepse do të jeni më agresivë dhe nuk do të mungojnë zënkat.

 

DEMI

Me Marsin të vendosur në shtëpinë tuaj të 5-të Diellore do të keni nevojën për të përmbushur dëshirat tuaja, për t'u argëtuar, për të flirtuar, për të shijuar jetën. Do të jeni më të guximshëm në aspektin romantik, më miqësor dhe ndoshta pushtimet tuaja do të rriten. Por duke qenë se do të jeni më këmbëngulës dhe agresivë në mënyrën tuaj, ndoshta kjo do të sjellë disa probleme në lidhjen me partnerin, sepse dominon ana juaj.

Dhe nga ana profesionale, mund të keni përballje me kolegët nëse gjërat nuk shkojnë ashtu siç dëshironi. Gjithashtu, gjatë kësaj periudhe duhet të shmangni lojërat financiare me rrezik të lartë. Kujdesuni edhe për shëndetin tuaj, pasi mund të keni shqetësime në stomak, ndaj mos iu drejtoni ushqimeve të padëshiruara.

 

BINJAKËT

Marsi do të vizitojë shtëpinë tuaj të 4-të diellore dhe mund të përjetoni tensione, presione dhe probleme në shtëpi dhe në familje. Ky tranzit do t'ju bëjë të humbni gjakftohtësinë dhe pakujdesinë dhe do të ndiheni nën presion, plot përgjegjësi dhe sjellja juaj do të bëhet reaktive. Siç e kuptoni, kjo do t'ju sjellë në konfrontime me njerëzit tuaj, me anëtarët e familjes, miqtë dhe kolegët tuaj. Do të përpiqeni të gjeni mbështetje, por do të ndjeni se askush nuk ju kupton. Duhet të ulni tonin, të flisni sinqerisht, të dekompresoni dhe të mos sulmoni ata që nuk janë fajtorë dhe më pas do të hapen shumë përqafime për t'ju mbështetur.

Mund të ketë edhe ndryshime në karrierën tuaj, të cilat mund t'ju çojnë në ndryshime mjedisore. Ju mund të lëvizni, ndryshoni ambientet e biznesit apo edhe të shisni ose blini një pronë. Ju gjithashtu mund të përfshiheni më shumë me shtëpinë dhe të filloni disa punë rinovimi.

 

GAFORRJA

Një humor intensiv social sjell kalimi i Marsit përmes shenjës së Virgjëreshës, i cili ndikon në shtëpinë tuaj të tretë diellore. Do të jeni në një furi komunikimi me shumë takime, kontakte biznesi dhe udhëtime. Kjo periudhë do t'ju japë forcë dhe kurajo për të përballuar çdo sfidë, por edhe për të vënë përpara planet tuaja për të ardhmen. Do jeni më kreativë dhe mund të keni edhe përfitime financiare. Por mos u hutoni dhe mos filloni të shpenzoni në mënyrë të pamatur, duhet t'i investoni ato siç duhet dhe me mençuri.

Ka mundësi që të lindin shpenzime të papritura që nuk i kishit llogaritur. Ju gjithashtu mund të angazhoheni në fusha të reja njohurish ose mund të vendosni të ktheheni në tavolina për të marrë njohuri shtesë për të rritur kualifikimet tuaja profesionale ose për të përdorur një pjesë të talentit tuaj.

 

LUANI

Marsi nga Virgjëresha shkon në shtëpinë tuaj të dytë diellore dhe nxjerr në pah çështjet tuaja financiare. Do të jetë një periudhë kur mund të ketë shpenzime, por edhe të ardhura të papritura. Mbani në mend se tani mund të kujdeseni për shumë gjëra si faturat, kreditë, sigurimet, taksat, këstet dhe detyrimet, por gjithashtu do të jeni të motivuar për të ndjekur mundësi që do të mbushin portofolin tuaj.

Profesionalisht do të arrini sukses, do të fitoni respektin e të tjerëve dhe nëse disa çështje u vonuan në periudhën e mëparshme, tani do të arrini të keni zhvillime. Ajo që duhet t'i kushtoni vëmendje është mënyra se si shpreheni, veçanërisht me njerëzit që doni, sepse do të bëheni pak më agresivë dhe kokëfortë dhe ndoshta fjalët tuaja të ashpra do të lëndojnë dhe largojnë disa njerëz nga ju. Për shkak se energjia juaj do të jetë në nivele të larta, mund të keni probleme edhe me gjumin.

 

VIRGJËRESHA

Do t'ju mbarojë avulli me Marsin në shenjën tuaj nga 10 korriku deri më 27 gusht. Përgjegjësitë, presionet dhe nivelet më të larta të energjisë sjellin planeti i veprimit dhe këmbënguljes dhe nuk do të mund të rrini ulur dhe të përballeni me asnjë problem me durim dhe gjakftohtësi dhe do të jeni vazhdimisht në të kuqe. Zemërimi dhe nervat tuaja mund t'ju sjellin në konflikt me partnerin, partnerët, miqtë dhe anëtarët e familjes, pasi do të pretendoni në mënyrë agresive gjithçka dhe do të kërkoni që gjithçka të bëhet sipas jush. Do të ndiheni se të gjithë po llogarisin tek ju dhe ndoshta ndonjëherë do të ndiheni të mbytur nga të gjitha përgjegjësitë që keni marrë përsipër.

Por në të njëjtën kohë do të dëshironi të ecni përpara dhe të punoni shumë për të arritur qëllimet tuaja. Vendosni themelet për planet tuaja të reja dhe ngrihuni. Por duhet të jeni të kujdesshëm, sepse do të jeni të padurueshëm dhe ndoshta vendimet e nxituara do t'ju futin në telashe. Në planin financiar, aty ku mendoni se gjithçka është nën kontroll, do ju lindin shpenzime të shtuara dhe do ju acarojnë. Mund të jeni të prirur për aksidente gjatë kësaj periudhe, ndaj bëni shumë kujdes.

 

PESHORJA

Marsi në shtëpinë e 12-të të errët dhe të brendshme ju sjell sfond për çështje personale dhe profesionale. Disa nga sekretet tuaja mund të zbulohen, qoftë për një lidhje që keni dashur ta mbani të fshehur ose për plane biznesi që u përpoqët t'i mbani të fshehta dhe të futeni në telashe. Nga ana tjetër, mund t'ju ngarkohen disa përgjegjësi të reja nga puna, për të cilat duhet të punoni në prapavijë dhe kjo rëndon mbi psikologjinë tuaj sepse duhet të gënjeni. Ndoshta ndonjë lojë po luhet pas shpine në punë ose në lidhjen tuaj dhe do të tronditeni kur të zbulohet. Të gjithë skenarët janë të hapur.

Gjithashtu, duhet të keni kujdes me financat, sepse gjatë kësaj periudhe do të keni prirje për blerje të panevojshme. Gjithashtu, duhet të kontrolloni agresionin tuaj, sepse gjithçka do të jetë faji juaj. Është një ide e mirë të gjeni mënyra për të çlodhur sistemin tuaj nervor dhe për të pushuar sa më shumë që të mundeni.

 

AKREPI

Marsi nga Virgjëresha në shtëpinë tuaj të 11-të diellore ju shkel syrin dhe ju mbush me veprim dhe optimizëm. Jeta juaj shoqërore lulëzon, qëllimet tuaja arrihen dhe miqtë tuaj ju mbështesin. Do merreni me projektet tuaja të reja, me partnerët, do bëni çdo përpjekje për t’ia dalë mbanë dhe do gjeni mbështetjen që dëshironi.

Karriera juaj do të ngrihet dhe financat tuaja do të stabilizohen ngadalë dhe sa më shumë të punoni aq më mirë do të paguheni. Do të jeni të favorizuar në blerjen dhe shitjen e pasurive të paluajtshme, por edhe në udhëtime. Do të shihni gjithashtu një përmirësim në lidhjet tuaja, për sa kohë që nuk jeni të kapur nga egoizmi juaj dhe nuk dëgjoni nevojat e të tjerëve.

 

SHIGJETARI

Ankthi dhe tensioni në planet tuaja profesionale dhe në lidhjen familjare është në pritje për Marsin nga Virgjëresha, e cila ndikon në shtëpinë e 10-të në horoskopin tuaj diellor. Në shtëpi mund të ketë mosmarrëveshje dhe zënka të cilat do t'ju nervozojnë shumë dhe do shpërtheni kudo që të gjeni. Gjithashtu, presioni në punë dhe detyrime profesionale do të jetë intensiv dhe do të ndiheni të mbytur për shkak të punës së vështirë që duhet të bëni.

Lajmi i mirë është se mund të arrini shumë në punën tuaj, por përpjekjet do të jenë të mëdha dhe përgjegjësitë shumë. Duhet të jeni të kujdesshëm në vendin e punës dhe të zgjidhni me mençuri njerëzit që keni besim sepse dikush mund të luajë një lojë me ju dhe të planifikojë diçka kundër jush, mos i nënvlerësoni kundërshtarët tuaj. Gjithashtu, nuk është momenti i duhur për t’u hapur financiarisht ndaj investimeve, ndërkohë që duhet të bëni kujdes me shëndetin, sepse mbisforcimi në punë do të sjellë lodhje dhe rraskapitje intensive dhe mund të keni dhimbje në trup.

 

BRICJAPI

Entuziazmin, iniciativat, udhëtimet, planet dhe studimet e reja i nxjerr në pah Marsi nga shenja e Virgjëreshës, e cila ndikon në shtëpinë e 9-të në horoskopin tuaj diellor. Lajmi i mirë është se do të gjeni zgjidhje për çështjet financiare që ju shqetësojnë, por do t'ju duhet të punoni shumë për të ruajtur një ekuilibër të ardhurash-shpenzimesh dhe të mos kënaqeni me blerjet e panevojshme që i dëshironi aq shumë. Do të keni gjithashtu mundësinë me këtë tranzit të zbutni çdo mosmarrëveshje që ka lindur me partnerin ose të dashurit tuaj, për sa kohë që shprehni ndjenjat tuaja dhe jo zemërimin tuaj.

Do të ndërmerrni veprime për të ndjekur qëllimet tuaja, do të bëni një fillim të ri ndoshta jashtë vendit, do të komunikoni idetë dhe vlerat tuaja dhe do të zgjeroni njohuritë. Megjithatë, deri më 27 gusht duhet të jeni të kujdesshëm, sepse rivalët dhe konkurrentët mund të tentojnë t'ju vendosin kurthe dhe t'ju njollosin imazhin. Mundohuni të mos jepni leje.

 

UJORI

Do të rregulloni çështjet financiare, borxhet dhe çështjet pezull me Marsin nga Virgjëresha, e cila kalon në shtëpinë e 8-të të horoskopit tuaj diellor. Do të keni më shumë energji, do ndiheni më të sigurt për veten dhe mund të vendosni të hyni në negociata për të hequr disa nga ngarkesat financiare të së shkuarës. Nëse po mendoni të blini ose shisni pasuri të paluajtshme, Marsi do t'ju ndihmojë në përpjekjet tuaja. Mund të keni fitime të papritura, veçanërisht nga trashëgimia dhe çështjet pronësore, por edhe humbjet e papritura janë pjesë e lojës, ndaj mos bëni lëvizje financiare që përfshijnë shumë rrezik. Për shkak se do të jeni veçanërisht të prirur ndaj lëndimeve dhe aksidenteve, kushtojini vëmendje kur I bini makinës dhe kur ushtroni.

Gjithashtu, nëse përballeni me ndonjë problem me shëndetin, drejtohuni tek specialistët dhe mos shkoni vetë te mjeku. Për sa i përket lidhjeve tuaja, nëse partneri juaj përballet me ndonjë problem shëndetësor, profesional apo financiar, qëndroni pranë tij me dashuri dhe mos e drejtoni gishtin dhe tregoni anën tuaj egoiste sepse kjo do të sjellë reagime dhe probleme. Nëse udhëtoni gjatë kësaj periudhe, përgatituni për ndryshime të papritura dhe armatoseni me durim nëse disa nga planet tuaja bllokohen. Përpjekjet do t'ju shpërblejnë, jo nervat dhe zemërimet.

 

PESHQIT

Lidhjet tuaja me të tjerët janë në shënjestër nga Marsi në Virgjëreshë, i cili është përballë jush dhe ndikon në shtëpinë e 7-të në horoskopin tuaj diellor. Mund të keni mosmarrëveshje me partnerin, partnerët apo edhe miqtë tuaj. Do të ndiheni nën presion dhe do të sulmoni për gjënë më të vogël, madje edhe me njerëzit që doni më shumë. Mundohuni të ruani gjakftohtësinë tuaj, sepse të bërtiturit vetëm sa do të dëmtojnë të tjerët dhe veten tuaj.

Nga ana profesionale, presionet do jenë të padurueshme dhe do të jeni në të kuq dhe ndoshta kjo do të sjellë fërkime dhe përballje edhe me kolegët, veçanërisht nëse ata ju sfidojnë në mënyra të ndryshme. Kini durim, thamë Marsi në Virgjëreshë do logjikë dhe jo shpërthime sentimentale. Në planin financiar do jeni mirë, por mund të zhgënjeheni sepse keni pasur pritshmëri, ndaj porositni bëni me atë që keni dhe jo me atë që dëshironit të kishit dhe mos i shpërndani paratë tuaja në blerje të kota.

 

Shiko gjithashtu