Marsi në Dem

Luftoni për arritjet tuaja!  

Ju bëheni kërkues me personat përreth jush dhe veçanërisht kokëfortë në veprimet tuaja, pasi pas një kohe shumë të gjatë që Marsi ishte tek Dashi luftëtar, tani ai hyn në shenjën tokësore dhe simpatike të Demit, ku do të qëndrojë nga 7/1 deri në 4 / 3. Bazuar në punën tuaj të palodhur dhe marrëdhëniet e shkëlqyera ndërpersonale, ju arrini të kapërceni detyrat e vështira dhe ta bëni pozicionin tuaj më të fortë përmes durimit.

Por kur Marsi i zjarrtë është në shenjën tokësore të Demit, në shenjën e cila është në "dobësi", ai nuk shfaq të gjitha karakteristikat e tij të zjarrta dhe në vend që të pretendojë atë që meriton, ai konsumohet në nevojën e tij për të ruajtur arritjet. Kështu që edhe ju përpiqeni për të mirën, por ju pushton kokëfortësia, kështu që bëheni nga njëra anë agresiv dhe konkurrues dhe nga ana tjetër, mbrojtës dhe i nënshtruar, duke pasur një gjendje kompromentuese. Keni një ndjenjë të fortë posesiviteti dhe një tendencë për të imponuar pikëpamjet tuaja, nuk ju pëlqen që ato të tejkalojnë nevojat tuaja. Nga ana tjetër, ju keni durim dhe humor të madh për... të gjitha llojet e kënaqësive! Sidoqoftë, duhet t'i kushtoni vëmendje financave pasi parashikohen vështirësi, i dëgjoni ato në më shumë detaje, në fund të fundit, nga astrologu juaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  .

Kalimi i Marsit nga Demi aktivizon ata që kanë lindur në shenja si Demin, Luanin, Akrepin dhe Ujorin dhe i fton ata të marrin vendime. U jep mundësi dhe gjallëri të papritur Gaforrëve dhe Peshqit, oreks për veprim, gjallëri dhe komoditet për Virgjëreshën dhe Bricjapin. Nga data 7 deri më 26 janar ndikimi i planetit ushtrohet në dhjetë ditët e para të shenjave të zodiakut, nga 26 janari në 14 shkurt në të dytin dhe nga 14 shkurt deri në 4 mars në të tretin.

 

Këndet që Marsi do të krijojë gjatë kalimit të tij nga Demi

Më 9/1 Mërkuri formon një katror me Marsin, duke treguar agresion në të folur dhe mosmarrëveshje.

Më 9/1 Afërdita formon një trekëndësh me Marsin, duke treguar pasion dhe humor erotik.

Më 13/1 Marsi formon një katror me Saturnin, duke treguar pengesa dhe debate shumë të rëndësishme.

Më 20/1 Marsi takohet me Uranin, duke sjellë humor revolucionar, paqëndrueshmëri dhe përmbysje.

Më 23/1 Marsi formon një katror me Jupiterin, duke treguar mbivlerësim të potencialit tonë, egoizmit dhe tendencës për gabime të gabuara!

Në 1/2 Dielli formon një katror me Marsin, duke treguar se meshkujt do të tërhiqen nga sjelljet agresive.

Më 10/2 Mërkuri i kundërt formon një katror me Marsin, duke treguar tensione për çështje nga e kaluara.

Më 14/2 Marsi formon një gjashtëkëndësh me Neptunin, duke i dhënë mundësinë të sjellë më shumë ndjenja të buta në sipërfaqe.

Më 20/1 Afërdita formon një katror me Marsin, duke kërcënuar ekuilibrin në marrëdhënie.

Më 25/2 Marsi formon një trekëndësh me Plutonin, duke sjellë të dhëna pozitive në para dhe karrierë.

 

Ndikimi i kalimit të Marsit dhe shenjat e zodiakut

 

Dashi

Sundimtari juaj Marsi, braktis shenjën tuaj të zodiakut dhe tani ju fton të merreni më pak me nevojat tuaja personale dhe më shumë me sigurinë dhe financat tuaja materiale ndërsa ai lëviz në shtëpinë tuaj të dytë diellore, të stabilitetit dhe parave. Ju tani mund të dëshironi më shumë luks ose të shpenzoni më shumë para për partnerin dhe miqtë tuaj, por duhet të jeni të kujdesshëm që të mos mbingarkoni buxhetin tuaj. Nëse ju paraqitet një mundësi për bashkëpunim financiar, studioni gjithçka dhe negocioni kushtet financiare në mënyrë që të jeni në favorin tuaj, pasi të konsultoheni me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Kushtet tani do të jenë të tilla që ato do t'ju detyrojnë të bëni disa shkurtime dhe të zvogëloni shpenzimet tuaja. Në përgjithësi ndiheni nën presion për të paguar disa nga detyrimet tuaja, mund të ketë disa shpenzime të jashtëzakonshme në jetën tuaj të përditshme.

 

Demi

Ndiheni të fortë dhe jeni të guximshëm në veprimet tuaja falë Marsit që kalon nëpër shenjën tuaj, kështu që mund të bëheni më të guximshëm dhe më të vendosur në nevojat tuaja personale. Kjo mund t'ju ndihmojë të pushtoni personin që ju intereson dhe të joshni partnerin tuaj duke rindezur pasionin seksual mes jush. Mënyrat e zakonshme të sjellshme dhe aristokratike kalojnë nën ndikimin e këtij fragmenti, por kjo ju jep më shumë fuqi se zakonisht për të luftuar për plotësimin e nevojave tuaja personale. Ju mund të keni luhatje në disponimin tuaj ose edhe të bëheni më agresiv me partnerët ose partnerin tuaj, veçanërisht nëse nuk mund të shfryni pasionin tuaj seksual. Kini kujdes për lëvizjet e ngutshme, këshillohuni me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  , kini kujdes ndaj ftohjeve dhe aksidenteve të vogla!

 

Binjakët

Natyra juaj e palëkundur është tani në limite, ndërsa Marsi lëviz në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë diellore, të ëndrrës dhe imagjinatës. Pra, situatat e fshehura që dalin në sipërfaqe ju bëjnë të ndiheni të pambrojtur. Ju madje mund të mërziteni kur zbuloni se dikush ka qëllime që janë në kundërshtim me tuajat dhe po ju minon. Kështu që hiqni ata që ju thithin energjinë, pasi të këshilloheni me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Ju mund të filloni një projekt të ri por në fshehtësi ama pasi kur Marsi hyn në shenjën tuaj të zodiakut në një muaj e gjysmë ju do të lëvizni përsëri me shpejtësinë e dritës dhe nuk do të ketë kohë për të pushuar! Endrrat gjithashtu mund të ju shqetësojnë, por mos i anashkaloni, vini re pasi janë të rëndësishme, ndoshta edhe profetike, megjithatë gjallëria juaj është më e ulët.

 

Gaforrja

Do të jetë e vështirë tani të jesh në harmoni me miqtë e tu ose disa nga miqtë e tu mund të krijojnë stres, pasi Marsi është në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë diellore, të miqësisë dhe grupeve. Ju gjithashtu mund të ndiheni të margjinalizuar nga disa miqësi tuaj, por nuk do të ishte e mençur të sulmonit. Gjëja më e mirë që mund të bësh është të rishikosh disa nga miqësitë dhe grupet në të cilat bën pjesë dhe t'i zëvendësosh ato. Nga ana pozitive, ju mund të ndjeni një kimi seksuale të parezistueshme me një person miqësor. Ju do të mësoni se si do të zhvillohet nga astrologu juaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Sidoqoftë, ana juaj më e gjallë del në pah dhe tani ju komunikoni më shumë me miqtë tuaj ose bëni miq të rinj përmes internetit. Por gjëja më e rëndësishme është që ju të përparoni në qëllimet tuaja.

 

Luani

Tani Marsi në shtëpinë tuaj ambicioze të dhjetë diellore, forcon forcën dhe guximin tuaj për realizimin e ambicjeve tuaja të mëdha. Ju planifikoni për të ardhmen tuaj, jeni krijues dhe përpjekjet dhe aftësitë tuaja individuale njihen. Do të ketë shumë ngjarje në vendin tuaj të punës. Vetëm kini kujdes që të mos impononi autoritetin tuaj në vendin tuaj të punës nëse nuk doni që reputacioni juaj të rrezikohet. Mbi të gjitha, disa çështje në punën tuaj mund t'ju shkaktojnë tension dhe e njëjta gjë mund të ndodhë nëse mbingarkoni orarin tuaj. Kini kujdes të mos tregoni anën tuaj konkurruese dhe autoritare, nëse e bëni këtë do të humbni disa njerëz të vlefshëm pranë jush. Kjo është koha e duhur për të folur me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Njerëz të rëndësishëm do të kenë kërkesa ndaj jush. Gjithashtu kujdes për tendenca ndaj aksidenteve.

 

Virgjëresha

Marsi ndodhet në një fushë favorizuese të hartës suaj, shtëpisë tuaj nëntë diellore shtrirë dhe njohëse, dhe kjo ju ndryshon gjendjen shpirtërore, ju doni të bëni aq shumë. Një mosmarrëveshje ligjore mund të përfundojë. Nëse dëshironi të merrni pjesë në një seminar trajnimi ose të merrni një trajnim profesional shtesë, Marsi ju ndihmon duke pasuruar njohuritë tuaja. Ju mund të merrni nismën për të bërë plane të reja profesionale pasi tani keni fuqinë dhe mënyrën praktike të të menduarit për t'ju ndihmuar t'i zbatoni ato, por kushtet nuk janë “lule” dhe do të keni nevojë për astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Marsi gjithashtu ju jep mundësinë për një ndryshim të pamjes. Nuk ka dyshim se do të keni atë që dëshironi, por kini kujdes që të mos rrëmbeheni nga pakujdesia që përfundimisht do t'ju dërgojë të keni telashe me ligjin.

 

Peshorja

Financat që keni së bashku me të tjerët do t'ju shqetësojnë veçanërisht pasi Marsi në shtëpinë tuaj të tetë diellore, me burime të përbashkëta financiare, krijon lëvizshmëri dhe veprim të shtuar në lidhje me paratë që ndani me të tjerët. Ndjeni një nevojë të fortë për të vepruar për të shlyer disa nga borxhet tuaja ose mund të ndiheni të shqetësuar për to. Me Marsin e fuqishëm ju ndjeni nevojën urgjente për të ndërmarrë veprime për të balancuar kursimet tuaja për shkak të shpenzimeve të mëdha që shfaqen në mënyrë të paparashikueshme. Gjithashtu, mendja juaj intuitive do të identifikojë dhe shfrytëzojë disa burime pasive të të ardhurave ose do të gjejë mënyra për të tërhequr disa investime fitimprurëse. Më në fund, ju duhet të shihni qartë nevojat tuaja të thella dhe fiksimet tuaja, pasionet në dashurinë që ju pengojnë. Të gjitha këto janë çështje që gjejnë zgjidhje falë astrologut tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  .

 

Akrepi

Sundimtari juaj tradicional i Marsit në shtëpinë tuaj të shtatë diellore, i marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve, sjell shpërthime vullkanike dhe zemërim në marrëdhënien tuaj ose një bashkëpunim. Tani e keni të vështirë për të zgjidhur mosmarrëveshjet tuaja me të dashurit tuaj, dhe as keni durimin për të qenë një kompromis dhe një diplomat, përkundrazi, ndiheni të fortë dhe përpiqeni të impononi nevojat dhe dëshirat tuaja. Ju bëheni paksa të tepruar në reagimet tuaja ose ndoshta disa detyrime ose përgjegjësi shtesë në punën tuaj, ju bëjnë të largoheni përkohësisht nga partneri juaj. Nëse jeni vetëm, pasioni juaj intensiv seksual ju çon në një aventurë të re erotike, erotizmi dhe seksualiteti juaj rriten, ju jeni të rrethuar nga shumë njerëz dhe merrni pjesë në shumë ngjarje shoqërore. Tani e ndjeni epshin tuaj të shtuar, por keni një tendencë për aksidente, kështu që universi ju shtyn të konsultoheni me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  .

 

Shigjetari

Marsi në shtëpinë tuaj të gjashtë diellore, të shëndetit, ju shtyn të përmirësoni shëndetin tuaj dhe ju jep forcë për të ndryshuar kushtet e jetës tuaj të përditshme. Shtëpia e gjashtë rregullon gjithashtu mbështetjen, kështu që ju mund të merrni ndihmë nga të tjerët në disa probleme të punës ose jetës tuaj të përditshme. Ju mund të ndiheni të shqetësuar për detajet e vogla të jetës tuaj ose për shkak të detyrimeve shtesë. Ndikimi dinamik i Marsit në këtë zonë të detajuar dhe të përpiktë të hartës suaj mund t’ju ​​lodhë. Gjithashtu, disa probleme në biznesin tuaj gjejnë zgjidhje falë astrologut tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Por nëse i kushtoni shumë vëmendje analizës dhe detajeve, në fund të fundit nuk do të jeni në gjendje të arrini qëllimet tuaja.

 

Bricjapi

Marsi do të lëvizë në shtëpinë tuaj të pestë diellore, me pasion, kreativitet dhe gëzim. Do të keni një dëshirë të fortë për të ecur përpara. Ju lini mënjanë shqetësimet tuaja dhe ndani momente intensive seksuale me gjysmën tuaj tjetër. Gjeni ide të reja për të eleminuar mërzinë dhe rutinën, shpikni mënyra për ta bërë marrëdhënien tuaj më të gjallë dhe entuziaste dhe flaka e pasionit tuaj rindizet. Natyra juaj e gjallë dhe argëtuese del në pah dhe ju shprehni pasionin tuaj ndaj partnerëve tuaj të ardhshëm të dashurisë dhe partnerit tuaj. Nëse jeni beqar, një romancë e re mund të nxjerrë në pah fëmijën që fshihni përbrenda, një person që ju siguron ekuilibër dhe pasion. Por nëse jeni prindër, fëmijët tuaj do të kenë nevojë për ju. Por ju i parashikoni zhvillimet, pasi keni biseduar me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  .

 

Ujori

Mosmarrëveshjet dhe tensionet në shtëpinë tuaj ose me një anëtar të familjes tuaj krijohen nga Marsi në shtëpinë tuaj të katërt diellore, shtëpinë dhe familjen, ose mund të keni konflikte për një çështje pronësie ose mund të mos dëshironi as të jeni në shtëpi. Marsi gjithashtu mund të provokojë tensione me një të afërm. Ju përsëri mund të ballafaqoheni me mënyrën sesi zgjedhjet e nënës suaj kanë ndikuar në jetën tuaj. Ju mund të ndjeni një farë presioni nga një anëtar i familjes që ka nevojë për më shumë mbështetje sesa jeni në gjendje të jepni për të tashmen. Ju gjithashtu mund të bëni disa ndryshime themelore në strukturën dhe organizimin e shtëpisë tuaj ose thjesht të pastroni ndjenjat e së kaluarës, por e gjithë kjo bëhet pa dhimbje nëse keni astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Kini kujdes pasi jeni të prirur ndaj aksidenteve dhe ndaj një sistem imunitar të dobësuar.

 

Peshqit

Marsi lëviz në shtëpinë tuaj të tretë diellore komunikuese dhe ju ndihmon të flisni me besim dhe të projektojë idetë tuaja për një projekt. Por ju nuk keni nevojë të nxitoni për të nënshkruar një marrëveshje, të diskutoni më mirë të gjitha parametrat dhe të prisni. Përndryshe, mund të keni një mosmarrëveshje me ata që ju rrethojnë, prandaj përpiquni të mos jeni agresivë dhe mos thoni asgjë që mund të interpretohet si e diskutueshme. Por një bisedë e zgjuar me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale , mund të çojë në një lidhje të re dashurie ose bashkëpunimi. Ju mund të jeni duke promovuar idetë tuaja në mediat sociale, por kushtojini vëmendje informacionit që përcillni. Marsi gjithashtu nxit anën tuaj konkurruese, kështu që mund të ndiheni nën presion për të vazhduar me pikëpamjet e miqve ose partnerit tuaj. Mos kundërshtoni personat përreth jush dhe mos impononi nevojat tuaja, përkundrazi gjeni një mënyrë konstruktive për të komunikuar.

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Ju presim…

Shiko gjithashtu