Marsi katror i Jupiterit

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

Guxim apo guxim?

Nga data 21 deri më 28 maj, Luani i Marsit në katror me Jupiterin e bollshëm në Dem, një aspekt i vështirë për Demët, Luanët, Akrepët dhe Ujorët e lindur në dhjetditët e para dhe për ata me Ashendentë dhe planetë personalë (Hëna, Mërkuri, Venusi dhe Marsi) nga shkalla 0 deri në 6 të shenjave të mësipërme.

Marsi është simboli i forcës, veprimit dhe energjisë tonë jetësore, ndërsa Jupiteri tregon zgjerim, aventurë dhe moralin e dikujt. Ky aspekt nuk shkakton situata veçanërisht të vështira, ndonëse këto ditë jeni tepër aktivë dhe entuziastë, për pasojë mbivlerësoni aftësitë tuaja dhe bini në gabime. Me këtë aspekt ka të ngjarë t'i gjykoni gabim gjërat dhe të mos bëni fillime, sepse do të prireni të dorëzoheni sapo të ketë kaluar emocioni fillestar.

Gjithashtu, ju shpenzoni më shumë kohë në hijeshi dhe ego të kota, duke humbur energji që në kanale të tjera do të ishte dukshëm më produktive. Megjithatë, ju i shihni situatat në mënyrë më të pamatur dhe gjithçka ngjyhet nga nevoja juaj për konfirmim, gjë që ju lë të ekspozuar në sytë e të tjerëve. Në përgjithësi, gjatë kësaj periudhe shmangni të tepruarit në atë që bëni, pasi jetës suaj i mungon moderimi dhe ju tërhiqeni nga teprimet. Në të njëjtën kohë, sentimentalizëm intensiv, i cili përfundimisht bëhet barrë.

Megjithatë, ju jeni entuziast si një fëmijë që mezi pret të luajë me lodrën e tij, por mos harroni se fati favorizon guximtarët, përderisa ata kanë një bazë të duhur! Gjithashtu preferoni të shmangni punët e lodhshme këto ditë, pasi nevoja juaj për kohë të mira dhe momente të këndshme e kombinuar me nxitimin e Marsit të shkujdesur, priret në aksidente dhe gafa që bëjnë të tjerët të qeshin, pasi janë… gafa të përmasave të mëdha!

Shiko gjithashtu