Mërkuri në Demi 2022: Suksesi ndërtohet me hapa të ngadaltë dhe të qëndrueshëm

Karakteristikat pozitive të Mërkurit në Demi: besimi, vetëbesimi, mprehtësia.

Karakteristikat negative të Mërkurit në Demi: kursim, këmbëngulje, ritme të ngadalta.

Merkuri në Dem të kujton përrallën me breshkën dhe lepurin. Durimi dhe këmbëngulja e fitojnë përfundimisht luftën! Sigurisht që jo Merkuri që do të marrë një vendim në një sekondë. Ai do të mendojë dhe rimendojë çdo detaj, çdo lëvizje, çdo pasojë, derisa të japë përgjigjen e tij përfundimtare. Praktikisht do të shikojë se sa rehat është me përgjigjen që do të japë. Ai bazohet në logjikë dhe ka besim në fjalën e tij, për të bindur edhe marrësin më të vështirë. Ai do të mbështesë ngrohtësisht idetë, bindjet e tij dhe vështirë se do të ndryshojë mendje.

Në një shenjë të tokës, Mërkuri është më i lidhur me të gjitha shqisat, prandaj vëzhgon botën rreth tij me të gjitha shqisat. Aty ku Mërkuri në Binjakët do të paraqesë vetëm mendjen dhe do të përpunojë informacionin mendërisht, Mërkuri në Demi do të perceptojë me prekje, me nuhatje. Me Merkurin në Demi nuk ka mendime të dyta. Ju merrni atë që shihni. Kjo është arsyeja pse Merkuri në Demi frymëzon besim tek ata që i rrethojnë. Pavarësisht nëse jeni dakord ose jo me të, ju e dini se kjo është ajo. Ai është aq me këmbë në tokë sa e dini se do të dëgjoni diçka realiste.

E veçanta e rrjedhës së Mërkurit në Demi

Mërkuri lëviz në shenjën e Demit të hënën më 11.04.2022 dhe do të qëndrojë në këtë shenjë fillimisht deri më 29.04.2022.

Më pas në datën 30/04/2022 do të vazhdojë në shenjën e Binjakëve ku do të bëhet i palëvizshëm më 10/05/2022 për t'u kthyer përfundimisht në retrogradë më 12/05/2022.

Nga data 12.05.2022 deri në natën e 23 majit 2022 do të jetë retrograde te Binjakët dhe më pas do të tërhiqet retrograde drejt Demit deri më 03.06.2022.

Ai do të vazhdojë qëndrimin te Demi në kursin e duhur deri më 13.06.2022. Pra, shumë nga çështjet që do të na shqetësojnë në prill mund të mos përfundojnë dhe të kthehen në plan të parë në fund të majit.

Kendet  e Mërkurit

Merkuri  do të udhëtojë në shenjën e Demit nga data 11.04.2022 deri më 29.04.2022 dhe për shkak të kursit të tij retrograd nga 23.05.2022 deri më 13.06.2022. Në këto momente na fton të marrim kohën tonë dhe të mendojmë për detajet e të gjitha gjërave që duhet të menaxhojmë. Megjithatë, ky udhëtim nuk është i lehtë, pasi si Urani ashtu edhe Saturni qëndrojnë afër qoshes.

Më datë 18.04.2022 ai do të takohet me Uranin në formë sesioni. Merkuri nuk i shkon keq me Uranin, në fakt kombinimi konsiderohet Pasqyra  shpirtit dhe shpikësit. Urani sjell të papriturat, të papriturat dhe madje sjell zbulime.

Më 24/04/2022 ata do të takojnë Saturnin në një katerkendesh. Edhe pse nuk ka marrëdhënie të këqija energjetike as me Saturnin, kendet katrore tregon kufizime për sa i përket komunikimit, kontakteve, por edhe lëvizjeve. kendi Mërkur-Saturn mund të jetë i dobishëm nëse duam të përqendrohemi dhe të punojmë shumë, por krijon një tendencë për pesimizëm, ngushton fushën tonë të shikimit dhe na bën më melankolikë.

Në të njëjtën ditë ai do të formojë një gjashtëkëndësh me Marsin duke na bërë më impulsivë në veprimin tonë. Për fat, gjashtëkëndëshi që do të formojë me Afërditën do të balancojë disi situatën.

Më 25/04/2022 formon një gjashtëkëndësh me Neptunin , duke i dhënë frymëzim dhe lehtësi shprehjes së emocioneve tona. Gjatë qëndrimit të tij në Demi ai do të formojë një trekëndësh tre herë me Plutonin që ndihmon për të parë pas sipërfaqes. kendet e saktësisë do të jenë më 28/04/2022, më 25/05/2022 dhe më 10/06/2022.

Le të shohim se si do të ndikojë në secilin prej nesh individualisht

DASHI

Merkuri merr drejtimin nga shenja juaj e horoskopit të hënën 11/4. Mërkuri do të qëndrojë në këtë shenjë toke dhe praktike deri më 29/4 fillimisht dhe më pas nga 23/5 deri më 13/6. Kursi i tij në këtë shenjë do t'ju ndihmojë të rrisni intensitetin e përqendrimit dhe vëmendjes ndaj çështjeve praktike të punës, por edhe të financave. Kalimi i tij nëpër shtëpinë tuaj të dytë diellore në fakt përqendron vëmendjen tuaj në atë që ju e konsideroni të rëndësishme në jetën tuaj dhe i jepni vlerë. Qoftë materiale apo shpirtërore. Gjatë qëndrimit të tij në Demi, mund të bëni më shumë negociata financiare, të diskutoni perspektivat tuaja të karrierës, ndoshta të merrni një rrogë ose disa dhurata, të nënshkruani një marrëveshje financiare ose të gjeni një burim të ri të ardhurash, ndoshta nga shfrytëzimi i pasurisë suaj të luajtshme ose të paluajtshme. Sigurisht, me kendet e formuara nga Mërkuri me Uranin në 18/4 dhe Saturnin në 24/4, ka mundësi që të keni ndonjë humbje ose të ardhura të kufizuara. Këto nuk janë padyshim ditë të mira për marrëveshje dhe negociata dhe shmangni ato. Me besim në aftësitë dhe punën tuaj, mund të bëni më shumë përparim në diskutimet financiare deri më 13/6. Por kujdes tendencën tuaj për shpenzime dhe dhurata, sidomos këtë vit kur rrjedha e saj përkon me Pashkët.

 

DEMI

Të hënën11/4 Mërkuri kalon në shenjën tuaj të zodiakut, duke stimuluar më tej aftësitë tuaja komunikuese. Në të njëjtën kohë, gjatë gjithë rrjedhës së tij në shenjën tuaj të zodiakut, do të merrni ndikime të dobishme nga planetët tek Peshqit, të cilat do të përmirësojnë më tej vetëbesimin tuaj dhe do të rizbuloni zërin tuaj jo vetëm profesionalisht, por edhe në jetën tuaj të dashurisë. Do bëheni më të dukshëm në mjedisin tuaj profesional dhe nëse dëshironi të filloni disa diskutime, negociata apo të lidhni marrëveshje do të jeni veçanërisht të favorizuar. Në fakt, unë do t'ju sugjeroja t'i bëni ato para 24/4 ose t'i lini për pas 3/6 e cila do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut përsëri në rrjedhën e duhur. Gjatë qëndrimit të tij në shenjën tuaj të zodiakut, përfitoni nga ndikimi për të bërë plane për të ardhmen, për të zhvilluar strategjinë tuaj për qëllime të reja, për të investuar në plane të reja dhe për të punuar më shumë për t'i arritur ato. Koha e mirë për të dërguar CV, për të kaluar intervista, për të bërë kërkimin tuaj në nivel pune. Ai do të jetë i dobishëm edhe në çështjet e studimit. Fitimet tuaja gjatë kësaj periudhe mund të jenë gjithashtu domethënëse, ku i vetmi moment i vështirë është dita e që ai formon me Saturnin në 24/4. Aty mund të merrni disa lajme të vështira.

 

BINJAKËT

Kur jemi në periudhën para se të fillojë ditëlindja jonë dhe planetët janë në të mëparshmen e shenjës sonë të zodiakut, siç ndodh aktualisht për ju, është një periudhë introversioni më i madh. Nga njëra anë mund të mos dëshironi të komunikoni gjithçka që mendoni dhe dëshironi të mbani për vete idetë dhe opinionet tuaja dhe nga ana tjetër mund të vini në kontakt më shumë me aspektet tuaja të pavetëdijshme, aspektet më të fshehura të personalitetit tuaj dhe psikologjisë suaj. Ju mund të jeni duke përgatitur sekrete dhe veprimet tuaja mund të jenë më shumë prapa skenave, mund të jeni duke menduar dhe organizuar lëvizjet tuaja të ardhshme më intensivisht në mendjen tuaj ose mund të dëshironi të mbani një sekret për hapat e ardhshëm, ndoshta sepse nuk u besoni të tjerëve për për t'i zbuluar ato. Sigurisht që shumë herë mund të ketë një aksion në prapaskenë, për të cilin do të mësoni detajet se kur do të kalojë Mërkuri në shenjën tuaj të horoskopit, pra në datën 30/4. Por është një moment i rëndësishëm për të rënë në kontakt me veten, për t'u qetësuar pak, për të ushtruar mendjen, për të përfunduar detyrat në pritje, për t'u kujdesur për dimensionin tuaj shpirtëror dhe nëse mendoni se mund të përfitoni nga Java e Shenjtë. për të ndjerë ngritje mendore dhe shpirtërore.

 

GAFORRJA

Pas një periudhe që e kishit fokusuar kryesisht në fushën e karrierës dhe aktiviteteve tuaja profesionale me Merkurin tek Dashi, hyrja e tij në Demi do të jetë shumë produktive dhe efektive. Fillimisht ai kalon te një shenjë shumë miqësore me tuajën, Demi, qasja e të cilit ndaj gjërave është shumë më praktike dhe realiste. Demi në horoskopin tuaj diellor simbolizon mjedisin tuaj shoqëror, miqësor dhe profesional, por edhe qëllimet tuaja të rëndësishme dhe ëndrrat tuaja për të ardhmen. Nga ky pozicion do t'ju ndihmojë të zhvilloni më shumë shoqërueshmërinë tuaj, të hapni rrethin tuaj duke krijuar njohje, të keni më shumë kontakte me miqtë tuaj që ndoshta për shkak të kufizimeve apo detyrimeve tuaja mbytëse ju kanë munguar dhe për të parë më qartë se çfarë. ju do të bëni më poshtë në lidhje me qëllimet tuaja profesionale. Është gjithashtu koha për ta lënë atë dhe për të vazhduar. Ka të ngjarë të rishikoni miqësitë tuaja. Ndoshta disa prej tyre do t'ju krijojnë një problem ose do t'ju zhgënjejnë në 24/4 me katrorin e Mërkurit me Saturnin. Nëse ndodh një skenar i tillë, diskutojeni me palën tjetër, por më mirë në fund të majit.

 

LUANI

Merkuri zë vendin e tij tek shenja e Demit shume e rëndësishme, është ajo e karrierës dhe aspiratave tuaja profesionale. Pozicioni i tij i ri, shumë më dinamik, do t'i japë një ritëm më të shpejtë zhvillimeve që do të dëshironit të ndodhin kryesisht në fushën e karrierës. Për mirë ose për keq, do të jeni më të dukshëm në mjedisin tuaj profesional, ndoshta më të kërkuar në varësi të performancës suaj dhe mund të keni më shumë sugjerime për të diskutuar. Një punë e re, një transferim, një karrierë e re apo biznesi juaj, janë disa nga skenarët e Mërkurit tek Demi. Nëse nuk punoni, ky ndikim mund të lidhet me studimet tuaja ose me atë që ju ndiqni si një mjet për t'u shprehur në jetën tuaj. Ky kryqëzim do ta kthejë qartë vështrimin tuaj drejt së ardhmes së biznesit, por për shkak se pozicioni i tij është në shesh me shenjën tuaj, kini kujdes nga nxitimi dhe emocionet. Është koha e duhur për të diskutuar me eprorët, shefat dhe ata që kanë fjalën tuaj në punën tuaj, por mos e bëni këtë në 24/4 me katrorin që formon me Saturnin dhe sigurisht jo në periudhën nga 23/5 deri në 3/ 6 që do të jenë retrograde në këtë shenjë.

 

VIRGJERESHA

Mërkuri zë vend në 11/4 në shenjën tuaj miqësore të Demit dhe kjo energji nëse asgjë tjetër është veçanërisht miqësore me shenjën tuaj, pasi do të jetë në qëndrimin e tij të shkurtër deri në 29/4 në elementin tokësor. Para së gjithash, me këtë ndikim, do të jeni më të fokusuar në qëllimet tuaja. Do të keni më shumë kuriozitet për gjërat dhe më shumë që ju premton një aventurë e re. Është një kohë e shkëlqyer për qëllime studimore dhe arsimore në përgjithësi, sepse do të jeni më të gatshëm për të mësuar dhe për të përqafuar përvoja dhe sfida të reja. Për disa mund të sjellë dëshirën për një diplomë master, për të tjerë për të mësuar një gjuhë të huaj, marrjen e një diplome, një fillim të ri karriere, një marrëdhënie të re. Temat që lidhen me filozofinë, ligjet, të huajt dhe jashtë vendit, por edhe udhëtimet, do t'ju zgjojnë interesin. Sigurisht që në 24/4 Mërkuri është i kufizuar nga katerkendeshi  me Saturnin dhe kështu mund të përballeni me veshtiresi ose vonesa në atë që dëshironi të ecni përpara. E njëjta gjë mund të ndodhë nga data 23/5 deri në 3/6 të cilët do të jenë etrograde në këtë shenjë. Megjithatë mos u zhgënjeni, sepse së shpejti do të keni zhvillime.

 

PESHORJA

Merkuri i që kalon në Demi më 11/4do të forcojë shumë anën tuaj emocionale dhe do t'i bëjë më të ngushta lidhjet tuaja me familjen, partnerin dhe miqtë. Deri në datën 29/4 është një kohë e shkëlqyer për t'u përkulur brenda vetes dhe për të zbuluar të vërtetat tuaja të brendshme, për t'u pajtuar me disa aspekte të vetes, të cilat ju vetë mund ta keni të vështirë t'i pranoni. Merkuri  që favorizon diskutime të thella dhe zbulime të thella. Merkuri në Dem ju fton gjithashtu të përqendroheni në financat tuaja, veçanërisht në atë që menaxhoni me të tjerët, si për shembull ndarja e financave me familjen ose partnerin ose partnerin. Është një kohë ideale për të shlyer borxhet, për të përfituar nga financimi, kreditë, investimet ose për të bërë një marrëveshje të mirë financiare. Sigurisht në funksion të sheshit me Saturnin në 24/4 mund të jeni nën presion nga ndonjë faktor ekonomik. Gjithashtu në periudhën që do të jetë retrograde në këtë shenjë duhet të jeni mjaft të kujdesshëm në menaxhimin e financave nga data 23/5 deri në 3/6.

 

AKREPI

Në fushën e marrëdhënieve, të tjerëve të rëndësishëm në jetën tuaj, martesës dhe partneriteteve, planeti i komunikimit do të bëjë udhëtimin e tij drejt Demit nga data 11/4 në 29/4 fillimisht dhe më pas përsëri nga 23/5 deri në 3/6 retrograde dhe drejt. deri në datën 13/6 dhe e kuptoni se sa do të intensifikohen kontaktet tuaja qoftë në planin personal apo profesional. Është një moment për të pasur diskutime, negociata, për të sqaruar disa çështje që mund të kenë lindur në të shkuarën, qoftë edhe me partnerin, por edhe për të konsultuar një ekspert për çdo çështje që ju shqetëson. Zakonisht ju Akrepat i merrni vendimet tuaja. Në këtë periudhë, megjithatë, kontributi i të tjerëve mund të jetë shpëtimtar. Ndoshta sepse ata mund t'i shohin disa gjëra më objektivisht dhe t'ju këshillojnë më saktë në një situatë. Kjo periudhë mund të jetë një “studim” në fushën e marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve, sepse gjithmonë me Mërkurin në çdo fushë që kalon në horoskopin tonë kemi diçka të re për të mësuar. Pra, keni shumë për të mësuar për të ardhmen e një marrëdhënieje, një partneriteti, por edhe për mënyrën se si lidheni dhe komunikoni me të tjerët. Përgjithësisht qëndrimi i tij është pozitiv për një negocim apo për nënshkrimin e kontratës, por ju duhet ta shmangni atë 18, 24/4 por edhe gjatë kursit prapaveprues nga 23/5 në 3/6.

 

SHIGJETARI

Më 11/4 Mërkuri kalon te Dem për një udhëtim të shkurtër që do të zgjasë deri më 29/4 fillimisht dhe me një zgjatje për shkak të kursit të tij retrograd nga data 23/5 në 13/6 dhe thekson dy fusha: çështjet e punës, marrëdhëniet tuaja profesionale. dhe në çështjet e shëndetit dhe fitnesit tuaj. Kjo periudhë është pozitive për çdo punë mendore pasi mendja juaj do të jetë më e rehatshme duke u përqëndruar në detaje dhe duke prodhuar rezultate të shkëlqyera. Nëse po kërkonit të gjenit një mënyrë për të organizuar planin tuaj të biznesit, nëse keni nevojë për pak frymëzim për të krijuar diçka të re në punë, nëse dëshironi të aktivizoni partnerët tuaj ose të kërkoni partnerë të rinj, Hermes nga Demi do t'ju ndihmojë shumë. . Është momenti i duhur për të diskutuar me kolegët tuaj për çdo problem që mund të ketë lindur, por edhe për të marrë hapat e duhur për t'i zgjidhur ato. E vetmja gjë që kërkon më shumë vëmendje është tendenca për të qenë shumë strikte apo kritike me të tjerët. Në çështjet e shëndetit, ndikimi i saj sjell më shumë stres dhe ankth, nervozizëm, por shumë herë forcon edhe fobitë për çështjet shëndetësore, të cilat megjithatë nuk duhet t'i merrni seriozisht. Një tjetër kujdesem për shëndetin tim dhe bëj gjithçka për ta mbajtur atë në një nivel të mirë dhe një tjetër kam frikë se kam ose do të pësoj diçka. Sigurisht që është një kohë e mirë për të bërë një kontroll ose disa hapa për ta përmirësuar atë.

 

BRICJAPI

Periudha e mëparshme kur Mërkuri ishte në Dashi ishte mjaft e lodhshme për ju në planin shpirtëror dhe ndoshta plot ekzagjerime. Megjithatë, të hënën 11/4 Merkuri  kalon tek Demi juaj mik dhe do të jeni veçanërisht të lehtësuar deri më 29/4 fillimisht dhe pas 23/5 deri më 13/6. Në fillim do të keni më shumë besim tek vetja dhe si rezultat do të jeni më optimistë. Do t'i lini të tjerët të kuptojnë saktësisht se çfarë keni në mendje, duke e bërë atë me besim dhe duke shpjeguar saktë të gjithë parametrat në mënyrë që të mos ketë "hije". Së dyti, do të ndjeni se gjërat rrjedhin më lehtë në jetën tuaj të përditshme, pa pasur nevojë të bëni një përpjekje të madhe. Do jeni më të lumtur, fjalimi juaj do pranohet më lehtë nga të tjerët dhe do rrezatoni vitalitet dhe optimizëm. Kjo sigurisht që do të ketë një ndikim shumë pozitiv në jetën tuaj të dashurisë, njohjet e reja, çështjet që kanë të bëjnë me fëmijët, planet tuaja krijuese dhe të biznesit. Madje do përfitoni edhe financiarisht. Nga ana tjetër, mund të keni disa ide shumë kreative, të cilat mund t'i punoni dhe t'i zbatoni ndërkohë. Nga data 18/4 deri në 24/4, megjithatë, mund të ketë ose lajme të papritura ose disa vështirësi në diskutime, pasi Mërkuri takohet me Uranin dhe Saturnin. Pra, mos zgjidhni këto data për nënshkrime apo marrëveshje.

 

UJORI

Edhe pse pozicioni juaj i mëparshëm i Mërkurit në Dashi shkoi shumë më tej përsa i përket ekstroversionit, lëvizshmërisë në diskutime, negociatave, lehtësisë së komunikimit, çdo pozicion i Mërkurit mund të japë për aq kohë sa ne kuptojmë se çfarë po na kërkon planeti nga pozicioni i tij specifik. Këtu tani, nga e hëna 11/4 deri më 29/4, dhe nga 23/5 sërish deri më 13/6,Merkuri  në Demi ka më shumë introversion për shenjën tuaj të zodiakut. Megjithatë kjo nuk është një gjë negative. Thjesht duhet të jeni më diskriminues me ndihmën që u jepni njerëzve të tjerë. Gjithashtu ju inkurajon që të përfshiheni më shumë me familjen, të shprehni ndjenjat tuaja me të dashurit tuaj, të bëni planet tuaja për çështje që lidhen me shtëpinë. Përveç kësaj, kalimi i tij përkon me Pashkët dhe kështu planet mund të kenë të bëjnë me përgatitjet familjare për ta kaluar festën me tuajën. Çështjet që lidhen me hapësirën e shtëpisë tuaj si pasuri e paluajtshme apo pasuria juaj e paluajtshme mund t'ju shqetësojnë më shumë. Mendja juaj do të priret të kthehet në situatat e kaluara dhe mund të mos jeni në gjendje të përqendroheni lehtësisht në këtu dhe tani. Periudha më kërkuese do të jetë nga data 23/5 deri në 3/6 e cila do të jetë retrograde tek Demi.

 

PESHQIT

Mërkuri kalon në një fushë veçanërisht komunikuese në horoskopin tuaj Diellor shtëpinë e tretë dhe në një shenjë që përputhet mirë me tuajën, Demi. Kështu fillon një periudhë për ju me shumë kontakte, diskutime, takime, studime, emocione shpirtërore dhe kuriozitet, të cilat mund t'ju hapin rrugën qoftë në studimet tuaja, qoftë në aspektin profesional. Ritmet në përditshmërinë tuaj do jenë më intensive dhe rastet për diskutime do të jenë të shumta, qoftë live, qoftë përmes rrjeteve sociale në të cilat merrni pjesë. Do të njiheni me njerëz të rinj, udhëtimet tuaja mund të shtohen dhe do të keni më shumë kontakte me të afërmit, fqinjët dhe miqtë. Sigurisht qëjan dhe Pashkët që përkon me këtë pasqyrim, ndaj ndoshta disa nga kontaktet janë të justifikuara dhe kështu. Është një kohë e shkëlqyer nëse jeni duke kërkuar për një punë, për të drejtuar një anketë, për të marrë rezultate në fushatat reklamuese, për të mar nje rritje ne detyr, për të promovuar biznesin ose markën tuaj. Edhe pse Demi ka një qasje më të relaksuar ndaj gjërave, tendenca juaj do të jetë të dëshironi të lëvizni më shumë dhe të komunikoni më shumë. Sigurisht që mund t'ju duhet të zbutni pak veten, sepse në fund nuk do të jeni në gjendje të përqendroheni në gjithçka që keni për të realizuar në programin tuaj. Kryesisht gjatë periudhës retrograde në këtë shenjë nga data 23/5 deri në 3/6.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu