Leximi Tarot muaji Prill 2019

01/04/2019 to 30/04/2019

Taro: Parashikimet e muajit Prill 2019 për të gjitha shenjat

Taro na tregon se Prill 2019 do mbushë zemrën tuaj me mall, shpresë, dëshirë të madhe, por edhe shumë të pasionuar. Këtë muaj duam të shijojm;ë gëzimin, zbavitjen, dashurinë dhe pakujdesinë, por sipërfaqja mund të ketë koston e saj dhe në fund të fundit krijon probleme që do të jenë për shkak të krizës së gabuar, por edhe në ekzagjerimet. Muaji Prill fsheh zbulesa, intriga, thashetheme, por edhe ... ide të gabuara, prandaj kini kujdes!

Letra Taro Prilli: Dialli

Letra Taro e Prillit që përfaqëson tendencat e përgjithshme të muajit është karta e 15-të e Arkanës së Madhe, letra e Djallit. Djalli karakterizohet nga lakmia, nuk është i mjaftueshëm për pak, ai i dëshiron të gjitha, pa marrë parasysh se çfarë kostoje. Nuk mund t'i përmbani pasionet të tij, duke u larguar nga instinktet e tij, ndjen xhelozi, dhe dëshiron të mbizotërojë... Këto janë tendencat e muajit në të gjitha fushat e jetës tuaj, pa marrë parasysh shenjën!

Dashuria është e bukur, por ... e rrezikshme!

Që nga fillimi i Prillit, dashuria është e përhapur, epshi erotik i fortë dhe pasionet shpërthejnë ... Tundimet provokojnë premtimet dhe ju vënë në dilema, shumë prej të cilëve do të marrin një votim të ulët dhe do t'i bëjnë ato një "sallatë" në punët e tyre të dashurisë! Pretendimet erotike do të jenë shumë, xhelozitë do të sjellin mjaft episode ... ndërkohë në mbrëmjen e Prillit do të kenë një stil të dashurisë intensive dhe të palëkundur!

Në profesion dhe në financat, kushdo që dëshiron shumë humb dhe ato pak që ka ...

Paraja është qëllimi i të gjithëve këtë muaj dhe është krejtësisht normale sepse është e kufizuar ... Në betejën për një nesër më të mirë, do të ketë grindje, përplasje, dhe intriga që do të diskutohen dhe sfidohen! Shumë do të jenë ata që nuk do mjaftohen në qëndrimin që ata tashmë kanë, por  do të duan diçka më shumë, duke rrezikuar të ardhmen e financave të tyre! Muaji ka shpenzime, por edhe betejat e okupimit dhe dominimit ekonomik. Është e rëndësishme të kemi vetëpërmbajtje dhe durim.

Dashi: Letra Taro e muajit : KULLA Në Prill, ngjarjet ju largojnë nga shenja tuaj!

Të përgjithshmet: Pranvera është këtu, por nuk mungojnë surpriza dhe shqetësime në fushat kryesore të jetës suaj! Marrëdhëniet tuaja, biznesi dhe financat tuaja nuk evoluojnë siç keni pritur dhe siç keni pasur në program. Ju do të shkoni në një pikëpamje miqësore, por një person tjetër nga mjedisi juaj miqësor do t'ju tregojë se ju vlerëson më shumë se sa mendoni. Planifikoni më mirë detyrimet tuaja për të kaluar vështirësitë që mund të shfaqen.Dashuria: Prilli nuk është ideal për stabilizimin e ndjenjave tuaja, por është muaji i vitit që do t'ju ndihmojë të gjeni se çfarë është e rëndësishme, çfarë është e vlefshme dhe çfarë duhet të mbani në anën tuaj! Mos investoni emocionalisht në tregime që ju kanë treguar se nuk kanë të ardhme ... Për më tepër, mashtrimet dhe tradhtitë mundet tani të bëhen shkak i zhgënjimit.Karriera dhe financat:Këtë muaj prisni që klima në biznesin tuaj dhe financat të jetë e vështirë. Do të ketë njerëz që, në mënyrë mashtruese, do të përpiqen t'ju mashtrojnë, ose duke u përpjekur të mashtrojnë, ose duke krijuar episode që do t'ju zemërojnë! Mbani bilancet ... Gjithashtu, kushtojini më shumë vëmendje financave tuaja.

Demi: Letra Taro e muajit : YLLI  Në Prill fati është bujar për ju ...

Të përgjithshmet:Pranvera është e lumtur dhe optimiste për ju, ju që i përkisni shenjës të Demit! Fati ju jep dhuratat e saj dhe fushat themelore të jetës suaj duket se po zhvillohen me ritme shumë të mira, duke ju mbushur me shpresë për të nesërmen! Një udhëtim është brenda programit, ndërkohë një lajmë, një sugjerimi ose një dhurat do t'ju japë gëzim!Dashuria:Beqarët do të kenë ato me fat dhe mund të filloni një lidhje të re emocionale! Të angazhuarit jetoni momente të bukura të gjalla në Prill ndërkohë një udhëtim me bashkëshortin tuaj do ju rinovojë!Karriera dhe financat:Ka sugjerime dhe zhvillime profesionale që ju japin këtë krijimtarinë mujore dhe shpresa se financat tuaja tani do të jenë në një rrugë më të mirë.

Binjakët: Letra Taro e muajit : HËNA Prilli është një muaj luhatjesh emocionale!

Të përgjithshmet:Në Prill ndjeni shumë emocion dhe keqardhje! Jeta juaj personale ka ndryshime që ju pengojnë dhe ju bëjnë të ndiheni të pasigurt … Ju keni nevojën për të ndenjur shtëpinë tuaj, në marrëdhëniet tuaja të qëndrueshme dhe të gjeni ritmet tuaja përsëri!Ky muaj do të ketë ndryshime në jetën tuaj të përditshme, ka shumë mundësi të ndryshoni në shtëpi ose të bëni një rinovim në vendin tuaj. Emocioni dhe intuita juaj do të jetë udhërrëfyesi juaj dhe do t'ju ndihmojë të merrni vendimet e duhura.Dashuria:Prilli është një muaj me një shumëllojshmëri të ndjenjave tuaja ... Ju do të jetoni momente romantike të mbushura me emocion, do ndiheni më të ngrohtë dhe me të afruar me personin që ju intereson ose jeni në një lidhje ... Në të njëjtën kohë, do të ndërmerren hapa për të stabilizuar një marrëdhënie! Megjithatë, do bëhen hapa të qëndrueshmetë një lidhje! Por nuk do mungojnë momentet që do të mbushen me dyshime dhe pasiguri! Mos u zhgënjeni pa asnjë arsye dhe mos humbisni mundësitë për të shkuar mirë ...Karriera dhe financat:Professioni dhe financat tuaja po ju shkaktojnë shumë shqetësime në këtë periudhë, frikë dhe pasiguri të madhe për të ardhmen! Në profesion do ju ndihmoj dhe kreativiteti juaj në karrierën tuaj për të bërë progres në punë! Shmangni grindjet dhe intrigat me kolegët. Në financat tuaja, papritur do të ketë shpenzime në shtëpi dhe familje, kështu që të menaxhoni më mirë portofolin tuaj tani!

Gaforrja: Letra Taro e muajit : DIELLI  Prilli është një muaj gëzimi dhe krijimi!

Të përgjithshmet:Prilli ju vë në klimën e lumtur të Verës dhe nevoja juaj për shoqëri! Gjatë muajit do të lidheni në rrjet, do të vini në kontakt me njerëz të rinj, do të keni ide të reja krijuese dhe do të ndjeni më shumë gëzim dhe optimizëm brenda jush! Lajmet dhe takimet me njerëzit tuaj të dashur do të rrisin ndjeshëm gjendjen psikologjike.  Dashuria:Prilli kontribuon në rinovimin e jetës tuaj emocionale! Mesazhet që do merrni në fushën erotike do të jenë të kënaqshme, ndërkohë flirtimi do të jetë në ngarkim të tyre! Është një mundësi e mirë për ju që nuk keni partner, bëni njohje, sepse jeni vërtet të favorizuar!Sa për ju që nuk keni partner, diskutimet me bashkëshortin tuaj dhe momentet që do të kaloni së bashku do t'ju afrojnë më shumë.Karriera dhe financat:Gjatë këtij muaji do të merrni disa sugjerime të reja që do t'ju ndihmojnë të hapni një rreth të ri në biznesin tuaj! Një marrëveshje e re do t'ju japë shpresë për një të ardhme më të mirë në financat tuaja, të cilat duket se fillojnë të përmirësohen gradualisht.

Luani: Letra Taro e muajit : KRIZA Ju i përballoni me përgjegjësi situatat!

Të përgjithshmet:Pranvera është këtu, por ju ndjeni se ka ardhur koha për të sqaruar disa situata në jetën tuaj personale, për të lëvizur në situata më të lumtura! Ju do t'i kushtoni më shumë rëndësi çështjeve tuaja praktike, në profesionin tuaj dhe financave tuaja, dhe do t'i hiqni njerëzit dhe situatat që nuk e meritoni!Dashuria:Ndjenjat tuaja nuk janë përparësia juaj këtë muaj, ashtu siç i trajtoni ato në mënyrë të ftohtë dhe të arsyeshme! Një largim nga një person i afërt ju mbush këtë muaj me zhgënjim dhe ndryshon mendjen dhe taktikat! Nëse jeni në një marrëdhënie, ju merrni vendime të rëndësishme ... Nëse nuk keni një marrëdhënie, përgatituni për një fillim të ri, duke sqaruar së pari të kaluarën tuaj!Karriera dhe financat:Prilli është muaji i duhur për të mbyllur premtimet financiare dhe për t'u dukur më seriozisht në rrjedhën e punës dhe financat tuaja. Ju do të merrni mbështetje nga një person i lartë i cili do të mbështesë hapat tuaj!

Virgjëresha: Letra Taro e muajit : BOTA Lëvizja drejt suksesit dhe pushtimit!

Të përgjithshmet:Prilli sjell ndryshime në jetën tuaj dhe ju ndihmon të kuptoni planet që kanë qenë në mendjen tuaj për një kohë të gjatë! Qëllimet po zbatohen dhe kjo ju ben te ndjeni se disa nga pritjet tuaja me te medha jane realizuar! Këtë muaj do të jepni dashuri të pakufishme për njerëzit, familjen apo miqtë e afërt, të cilët do të kenë nevojë për mbështetjen tuaj!Dashuria:Një muaj plot dashuri! Emocionet tuaja janë plot romancë, butësi, momente të bukura, përqafime, përkëdhelje dhe rrëfime nga thellësia e zemrës!Karriera dhe financat:Do ndjeni se ndjenjat që ju lidhin me një person janë të ndërsjellë! Nëse nuk jeni në një marrëdhënie, atëherë këtë muaj do të hyjë në jetën tuaj një person, që ndal ngadalë do t'ju kujtojë se çdo të thot dashuri! Përpjekjet, betejat dhe lufta që keni bërë në karrierën tuaj profesionale  duket se po bëhen ... Ju do të jeni në një fazë shumë të mirë në karrierën tuaj profesionale dhe do të fitoni diçka që e konsideroni të vështirë apo edhe të pamundur! Financat kanë filluar të rriten!

Peshorja: Letra Taro e muajit : I ÇMENDURI  Ju gjeni gjendjen tuaj dhe bëni ndryshime!

Të përgjithshmet:Prilli është plot gëzim dhe dëshirë për ndryshim për ju! Ju do të jeni plot spontanitet, gëzim dhe humor për lojë, por edhe përvoja që kurrë nuk keni parë më parë, duke bërë fillime të reja! Nuk do mungojnë momente nervash dhe tensioni, veçanërisht në marrëdhëniet tuaja personale të qëndrueshme!Dashuria:Një muaj i mbushur me lodra erotike, por edhe konfuze fillon për ndjenjat tuaja! Ju nuk doni angazhime shtypëse, keni nevojë për lirinë tuaj, por edhe flirtimin, i cili duket se po ju ringjall në këtë kohë! Në Prill ndiqni dhe pushtoni qëllimet tuaja erotike, por nuk jeni të detyruar për momentin!Karriera dhe financat:Është e sigurt se asnjë arritje e rëndësishme nuk ka dalë pa guxim dhe rrezik, si dhe disa dështime ... Këtë muaj duhet të mendoni mirë para se të guxoni dhe të bëni ndryshime ... Ju duhet të keni studiuar të gjitha mundësitë dhe të keni alternativa! Një rrymë ndryshimi vjen në punën tuaj, dhe financat tuaja janë të paqëndrueshme dhe kjo mund të jetë për shkak të zgjedhjes suaj!

Akrepi: Letra Taro e muajit : BOTA

Të përgjithshmet:Jeta nuk është vetëm buzëqeshje dhe gëzime, ajo ka vështirësitë e saj, por gjithmonë kur ndodh një ngjarje e pakëndshme, atëherë do të vijë diçka që do të shpërndajë buzëqeshjen dhe gëzimin! Këtë muaj mërzitja pasohet me gëzim dhe ju arrini, edhe me pengesa ose vështirësi, për të arritur një arritje të madhe! Ndjeni, forcë, gëzim dhe arritje!Dashuria:Dashuria është forca shtytëse në jetën tuaj dhe nëse nuk e keni ditur ose nuk ndjenit se është pranë jush, këtë muaj do ta kuptoni se dashuria e vërtetë vazhdon përgjithmonë! Ajo do të ndryshojë klimën në jetën tuaj, nëse nuk jeni në një marrëdhënie, do të gjeni njeriun i cili me të vërtetë dhe absolutisht do t'ju japë atë që ju nevojitet!Karriera dhe financat:Lufta që keni dhënë për karrierën tuaj profesionale arrin një fazë të kënaqshme dhe ju pushtoni një qëllim të rëndësishëm profesionale ose financiare! Por Prilli, përveç pushtimeve,  ka surpriza, sugjerime dhe bisedime rreth hapjeve të reja që do të zhvillohen në Maj ...

Shigjetari: Letra Taro e muajit : TË DASHURUARIT   Muaji i dashurisë absolute!

Të përgjithshmet:Ka ardhur koha për të lënë angazhimet, vrapimin, punën, familjen dhe gjithçka që ju shqetëson, dhe kushtojini vetes diçka që ju pëlqen shumë ... Në dashuri dhe në lojën e tij, ju rinovon dhe ju mbush me gëzim! Ndjenjat marrin drejtimin këtë muaj dhe zemra juaj është e mbushur me pritjet, dëshira dhe shumë ndjenja! Do të ketë arsye këtë Prill të ndiheni bukur ...Dashuria:Ditët e Prillit janë të mbushura me emocion, pasion, mall, por edhe disa tensione, pasi ndjenjat tuaja do të jenë shumë të theksuara! Nëse jeni në një lidhje,  mund ta ringjallni dhe të ndjeni përsëri mall! Nëse nuk keni një marrëdhënie, ekziston një person i cili do të shprehë interesin e tij dhe do ju rrëmbejë me një mënyrë të gjallë, me një interes të veçantë erotik!Karriera dhe financat:Paratë vijnë në duart tuaja këtë muaj, por në kohë largohet, sepse e shpërndani për argëtim dhe të kaloni mirë! Profesioni juaj mund t’ju bëjë mirë, për aq kohë sa nuk shihni disa situata  ... Krijimtaria tuaj do të jetë në lartësitë e saj.

Bricjapi: Letra Taro e muajit : PERANDORI  Këtë Prill jepni luftën tuaj dhe dilni fitues!

Të përgjithshmet:Pas një kohe të vështirë që ju ka lodhur psikologjikisht, ka ardhur koha për të gjetur fuqinë tuaj përsëri! Në Prill merrni vendime të rëndësishme në lidhje me rrugën tuaj, duke imponuar këtë herë dëshirat tuaja! Ngutja dhe këmbëngulja juaj do t'ju ndihmojë të arrini aty ku doni ... Megjithatë, këtë muaj, do të kuptoni se kush janë aleatët tuaj të vërtetë dhe kush janë armiqtë ...Dashuria:Ju keni venë  një qëllim erotik dhe do të bëni gjithçka për ta fituar atë! Këtë muaj i doni të gjitha të prera dhe të qepur në masën tuaj, ju nuk bëni kompromis, ju nuk tërhiqenn, por ju jepni betejën tuaj për t'i sjellë gjërat në pikën që dëshironi! Kjo kokëfortësi mund t’ju dal për mirë...Karriera dhe financat:Prilli ju jep mundësinë të gjuani për një të nesërme më të mirë në biznesin tuaj dhe financat! Do të bëni disa ndryshime, do të merrni vendime të rëndësishme dhe do të jeni në gjendje të merrni njohjen që keni dashur gjithmonë.

Ujori: Letra Taro e muajit : FUQIA Qëndroni ende të fortë në këmbët tuaja!

Të përgjithshmet:Fund dobësitë, pasiguritë, por mbi të gjitha qëndrimet ... Këtë Prill gjeni fuqinë tuaj të humbur përsëri dhe ktheheni në arenën e jetës së përditshme, duke ndier më shumë besim rreth vetes! Gjatë muajit Prill, do të gjeni veten përsëri me një person të së kaluarës dhe do të ketë një shans të dytë në marrëdhënien tuaj ...Dashuria:Prilli ju ndihmon për të rivendosur klimën e jetës tuaj sentimentale! Mosmarrëveshjet tejkalohen, mosmarrëveshjet zgjidhen, nderkohë ndarjet tregojnë se kanë qenë të mira dhe ju ndihmuan për ta kuptuar ju dhe personi që ju intereson, cili është thelbi i marrëdhënies tuaj! Gjatë këtij muaji do të qetësoheni emocionalisht!Karriera dhe financat:Planet tuaja të biznesit do të jenë të suksesshme këtë muaj, sepse do të merrni mbështetje dhe promovim në punë! Pra, mund të shihni një rast të harruar të biznesit që tani vazhdon ... Në financat tuaja, do të keni një pushtim të madh ose do të merrni disa para që mendonit se kishit harruar!

Peshqit: Letra Taro e muajit : I VETMUARI  Këtë muaj keni nevoj të mendoni ...

Të përgjithshmet:Pranvera është këtu, por ju duket se duhet të sqaroni disa gjëra në mendjen tuaj ... Ju ndiheni të lodhur dhe të zhgënjyer nga disa nga punët tuaja personale. E kaluara është ende e mundimshme dhe nuk keni shumë dëshirë për t'u shoqëruar dhe kontaktuar ... I shqyrtoni mire situatat dhe merrni vendime!Dashuria:Prilli nuk është muaji më romantik i vitit, ashtu siç do të ketë shkaqe që të ndiheni të zhgënjyer nga personi që ju intereson! Mos rrini në të kaluarën, duke pritur që diçka të ndryshojë dhe të bëhet si më parë ... Shihni të ardhmen dhe merrni vendimet tuaja!Karriera dhe financat:Prilli është një muaj me shumë punë dhe shumë detyrime profesionale dhe financiare! Ju do të kushtoni mjaft kohë të lirë për të punuar, ndërkohë financat tuaja do t'ju shtyjnë! Me një buxhet të mirë, mund ta bëni këtë!

Shiko gjithashtu