Lepuri 2021 - Horoskopi Kinez

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

Lepuri 2021 - Horoskopi Kinez

Shenja e katërt e horoskopit kinez, Lepuri, nuk do të ketë një vit të keq në 2021, viti i buallit metalik! Ju do të jeni me fat me pjesën tuaj gjatë vitit, prandaj duhet të bëni zgjedhje të kujdesshme dhe të merrni vendime të mençura.

Eshtë thelbësore të jeni të vetëdijshëm për atë që po ndodh rreth jush. Qëndroni në tokë dhe mos bëni ndryshime në shkallë të gjerë, pasi ato mund të mos funksionojnë për ju. Një tjetër fakt i rëndësishëm për vitin e ardhshëm është që ju duhet të mbështeteni vetëm në pikat tuaja të forta dhe të mos prisni ndihmë nga askund.

Ju duhet të punoni shumë nga jashtë për t'iu afruar arritjes së qëllimeve tuaja. Kushtojini më shumë vëmendje detajeve në punën tuaj dhe kombinoni pikat tuaja të forta me kolegët ose kolegët për të arritur rezultate më të mira. Sidoqoftë, do të ishte mirë të ruani veshët nëse punoni me të tjerët, sepse nuk e dini se kur dhe nga do të vijnë thikat e pasme.

Këtë vit do të jeni mjaft kokëfortë, shumë më tepër se vitet e tjera. Por ju duhet të tregoni më shumë gatishmëri dhe mirëkuptim për të qenë në gjendje të kultivoni marrëdhënie më të mira me ata që ju rrethojnë. Ju duhet të mësoni të dëgjoni të tjerët dhe të komunikoni, jo të shprehni mendimet tuaja. Komunikimi është katalitik.

 

Cështjet Shoqërore dhe Emocionale për 2021

Jeta emocionale e Lepurve do të jetë pak e vështirë gjatë vitit kinez të 2021. Të pa bashkuarit do të kenë shumë fat në emocionet e tyre në fillim të vitit, pas vitit të mëparshëm. Por ky fat thahet pas fillimit të muajit hënor në prill, kështu që kaloni në muajt e parë të vitit. Pas Hënës së Re të Prillit do të jetë jashtëzakonisht e vështirë të komunikoni dhe komunikoni me ata përreth jush, e lëre më të filloni një marrëdhënie të re me perspektivat.

Nga ana erotike viti mund të mos jetë i mirë, por është shumë mirë të zgjeroni rrethin tuaj shoqëror dhe miqësor. Njohjet e reja mund t'ju ndihmojnë të bëni hapin tjetër vendimtar në karrierën tuaj. Sigurohuni që miqësitë tuaja profesionale të jenë me njerëz që janë të interesuar në karrierën e tyre, të ndjekin një rrugë paralele evolucionare, t'ju inkurajojnë të bëni hapa përpara dhe të gëzoheni për sukseset tuaja.

Për ata që janë në një lidhje të përhershme ose janë të martuar, ky vit pritet të jetë i vështirë! Ju vazhdimisht nuk do të pajtoheni me partnerin tuaj, do të grindeni për gjënë më të vogël dhe nuk do të ketë asnjë moment qetësie. Sidoqoftë, mos lejoni që çështjet që lindin të zgjasin, sepse ato përfundimisht do të bëhen të pakontrollueshme.

 

Karriera dhe Financat për 2021

Financat tuaja do të jenë mjaft të mira në 2021! Paratë do të derdhen në arkat tuaja, me një ritëm më të ngadaltë sesa mund të dëshironi, por gjëja e rëndësishme është që as ju dhe as familja juaj nuk do të privoheni, dhe ju do të jeni në gjendje të përmbushni detyrimet tuaja. 2020 ishte një vit i keq për financat tuaja, por këtë vit do të ketë një përmirësim. Kushtojini vëmendje se tek kush investoni ose i besoni paratë tuaja.

Merruni me aktivitete që mund t'ju sjellin para, por mos bëni diçka për të cilën do të pendoheni më vonë, vetëm për të fituar para.

Karriera juaj nuk pritet të jetë një nga fushat e jetës suaj që favorizohet në 2021. Parashikimi astrologjik për cështjet profesionale të Lepurve zbulon se do të përballeni me shumë probleme me kolegët, bashkëpunëtorët, shefat ose partnerët, në varësi të rastit tuaj, kryesisht për shkak të të kokës tuaj tullac. Këtë vit do të duhet të mësoni nga gabimet tuaja në mënyrë që të jeni në gjendje të zhvilloheni, si nga ana shpirtërore ashtu edhe nga ajo profesionale.

 

Shëndeti dhe jeta sociale për vitin 2021

Horoskopi shëndetësor për shenjën tuaj të zodiakut zbulon se duhet të keni kujdes në vitin 2021 në gjithçka që lidhet me shëndetin tuaj. Ju duhet të shmangni aksidente të rënda të tilla si prerja me thika ose sende të tjera të mprehta.

Për të mos u përfshirë në aksidente të rënda automobilistike, duhet të shmangni ngasjen me çdo kusht duke konsumuar alkool! Mbi të gjitha, ju duhet të parandaloni konsumimin e alkoolit për shëndetin e mirë të mëlçisë tuaj. Do të ishte gjithashtu mirë të fillonit palestrën menjëherë, sepse do të keni probleme me peshën gjatë gjithë vitit.

 

Jeta familjare për vitin 2021

Familja juaj do të jetë më e bashkuar dhe e bashkuar se kurrë gjatë kinezëve 2021. Prindërit tuaj do të jenë krenarë për përpjekjen tuaj për të rivendosur paqen dhe komunikimin e qetë brenda familjes.

Pasardhësit tuaj do të bëjnë një performancë të jashtëzakonshme në studimet e tyre, në shkollë ose në arsimin e lartë, në varësi të moshës së tyre, dhe do të gëzojnë atmosferën paqësore që do të mbizotërojë në familjen tuaj të gjerë.

 

Lepuri 2021: Muaj pas muaji me pak fjalë

Janar 2021: Puna shumë për të pasur një muaj produktiv dhe të suksesshëm. Mos përvetësoni sukseset ose përpjekjet e të tjerëve.

Shkurt 2021: Në kontaktet tuaja me ata përreth jush duhet të jeni të sinqertë dhe moralisht të ndershëm!

Mars 2021: Ky muaj shikoni veshët tuaj nga njerëz miqësorë të cilët do të jenë xhelozë për përparimin tuaj në jetë.

Prill 2021: Sipas parashikimeve mujore kineze, këtë muaj duhet të jeni të sigurt se rruga që ndiqni në jetë ju bën të lumtur dhe se e keni zgjedhur atë dhe nuk jua imponuan atë.

Maj 2021: Mendoni me shumë kujdes para se të merrni vendimet përfundimtare ose të ndërmarrni veprime, sepse gabimet tuaja të mundshme do të sjellin pasoja të rënda.

Qershor 2021: Do të ketë një ndryshim të fatit tuaj këtë muaj, pas disa muajsh të vështirë.

Korrik 2021: Mos u bëj lakmitar! Fito nga pjesa jote e suksesit dhe le të tjerët të korrin pjesën e tyre të suksesit.

Gusht 2021: Shmangni udhëtimet dhe ekskursionet këtë muaj, sepse fati nuk është në anën tuaj!

Shtator 2021: Gjërat do të jenë pak të vështira këtë muaj, por ju do të shijoni mbështetjen e familjes dhe miqve.

Tetor 2021: Financat tuaja do të ndryshojnë për mirë në krahasim me muajt e mëparshëm kur po përballeshit me disa vështirësi.

Nëntor 2021: Fati juaj nuk do të jetë gjithmonë i pranishëm gjatë muajit, por nuk do të mungojë plotësisht.

Dhjetor 2021: Ndërsa viti Kinez po mbyllet, gjërat do të fillojnë të sqarohen dhe do të ketë një përmirësim të qartë në fushat kryesore të jetës tuaj.

 

Këshilla për Feng Shuin 2021

Sipas parashikimeve të vitit, muajt më të mirë hënor për Lepurin janë qershori dhe tetori. Vëmendja do të jetë e nevojshme gjatë gushtit, nëntorit, marsit dhe majit. Drejtimet më të favorshme për busullën janë për shenjën tuaj të zodiakut në vitin 2021 në jug dhe në juglindje. Numrat me fat janë 3 dhe 4, ndërsa ngjyrat me fat të vitit të metalit Buffalo janë jeshile dhe blu.

 

Fati për 2021

Ditët tuaja me fat janë në të gjithë Kinezët 2021, 26, 27 dhe 29 të çdo muaji hënor. Lulet tuaja me fat janë zambakët dhe jasemini. Shmangni me çdo kusht ngjyrat kafe të errët, të bardhë dhe të verdhë të ndritshme, si dhe numrat 8, 7 dhe 1 në kombinime lulesh. Drejtimet fatkeqe të horizontit janë jugperëndimi dhe veriperëndimi.

 

Në përfundim

Në përgjithësi mund të themi se kinezët 2021 nuk do të jenë një vit i suksesshëm për Lepurin, por në thelb një vit tranzitor. Ndërsa viti përparon, gjërat gradualisht do të përmirësohen dhe ju do të jeni në gjendje të bëni progres. Bëni kujdes në menaxhimin e parave tuaja, pasi paratë do të vijnë mjaft të vështira.

Bëni përpjekje serioze për të mbajtur marrëdhënie të mira me familjen tuaj, ato do të jenë gjithmonë mbështetja juaj dhe ata do të kërkojnë më të mirën për ju. Kujdesuni për shëndetin tuaj, shmangni situatat e rrezikshme, përmirësoni dietën tuaj dhe filloni të ushtroni nga dje.

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu