Korrja e Hëna e Plotë eshte dhe hena e te korrjeve te Shtatorit më 10/09/2022

Tsunam emocionesh!

Më 10 shtator 2022, formohet  Hëna e Plotë në boshtin Virgjëreshë-Peshk emocionet e(Peshqeve ) do të përplasen me logjikën e(Virgjëreshes). Gjithashtu, me këtë Hënë te plote mund të ketë shqetësime në ceshtjet meteorologjike ose gjeofizike mund të kemi zhvillime të papritura dhe intensive politike ne shqiperi dhe ne rang boteror .

Ka diçka në këtë Hënë të Plotë që është e vështirë të përcaktohet, pasi energjia e saj do të jetë tepër emocionale, kaotike, e mjegullt dhe konfuze. Intuita jonë do të funksionojë me ritme të shpejta , do të ndjejmë gjëra që nuk do të arrijmë t'i shpjegojmë me fjalë dhe e gjithë kjo do të na lodhë shumë dhe do të na ulë durimin dhe tolerancën tonë për ata që nuk mund të na ndjejnë dhe kuptojnë. Emocioni do të na pushtojë, do të kemi vrull të brendshëm, humor dhe në të njëjtën kohë nevoja jonë për të ndjerë siguri, plotësi dhe dashuri do të zmadhojë pakënaqesit  brenda nesh. Dhe për shkak se nuk do të dimë si të shprehemi dhe çfarë vendimesh të marrim, do të na pushtojë instikti  dhe tensionet nuk do të mungojnë. Mos harroni se planeti i komunikimit, Mërkuri, gjithashtu do të kthehet në retrograde disa orë përpara se të ndodhë Hëna e Plotë, duke arritur kulmin e konfuzionit në të menduarit dhe veprimin tonë.

Keqkuptime ne bisedime  

E gjithë kjo energji kaotike do të sjellë vështirësi në marrëdhëniet dhe partneritetet tona dhe nëse nuk i qetësojmë gjërat, situata mund të dalë jashtë kontrollit, pasi Marsi, planeti i luftës, i zemërimit dhe i bindjes (i cili ka kaluar në hijen e tij për t'u kthyer retrograde në fund të tetorit) formon një katror me Hënën e plotë dhe i sjell të gjithë në kufijtë e logjikes ton . Marsi do të bëjë që emocioni ynë të shprehet me vrull dhe nxitim do  të kërkojë zgjidhje ne moment jo neser.Por zgjidhjet dhe vendimet e marra nën presion zakonisht nuk dalin mirë, ndaj rekomandohet qetësi!

Për shkak të Merkurit retrograd, dhe 5 planetëve të tjerë që në dukje janë në retrogradë, do të ndihemi sikur çdo gjë në jetën tonë po ngadalësohet, por Hëna e plotë do të sjellë një vrull në shpirtin tonë dhe ne mund të ndjejmë një peshë të brendshme të padurueshme dhe të dëshirojmë të shpërthejmë. Problemet nga e kaluara, plaget  e vjetra ose ndjenjat dhe situatat me të cilat kishim frikë të përballeshim mund të dalin në sipërfaqe. Duke qenë se Peshqit jan te fundit ne shenjen zodiakale përfaqësojn fundin e një cikli, mund të jetë me këtë Hënë të plotë që ne të vendosim t'i japim një fund përfundimtar dhe tingëllues gjithçkaje që na lëndon, na mban prapa dhe nuk na evoluon. Gjithashtu, kjo Hënë mund të na bëjë veçanërisht emocionalë, me prirje drejt trishtimit, por ka një antidoz qe quhet "krijim". Pra, nëse e shihni që ju shqetëson, gjeni aktivitete që ju kënaqin, ju bëjnë të lumtur dhe relaksoheni dhe jepni gjithçka për të krijuar atë që doni. Është më mirë të pushtoni mendjen tuaj me diçka krijuese dhe artistike, siç dikton shenja e Peshqve, sesa të lini emocionet negative t'ju mberthejne .

Hëna e korrjeve dhe simbolika e saj

Hëna e korrjeve ose e mbledhjeve te frutave  (siç quhet shpesh Hëna e Plotë e Shtatorit sepse shfaqet herët në mbrëmje duke u lejuar fermerëve më shumë kohë për të korrur të korrat e tyre verore) ofron një mundësi për një fillim të ri. Është mundësia jonë t'i hedhim një sy asaj që kemi mbjellë në jetën tonë dhe të korrim frytet e përpjekjeve tona, dhe nëse nuk jemi të kënaqur me atë që kemi bërë dhe rrugën që kemi marrë, duhet të bëjmë ndryshime. Dhe meqenëse Hëna e Plotë ndodh në kohën e Virgjëreshës, e cila fokusohet në logjikë dhe i kushton vëmendje detajeve praktike të jetës sonë, ne nuk duhet të nxitohemi  nga dramat dhe emocionet, por të gjejmë ekuilibrin midis zemrës dhe mendjes.

Aspektet e Hënës së plotë

Hëna e plotë e Shtatorit lidh sundimtarin e saj, Neptunin, i cili është gjithashtu retrograd, dhe imagjinata jonë do të jetë e egër. Mund të bëhemi më ëndërrimtarë, pasivë, tepër të ndjeshëm dhe të kërkojmë vetminë. Ky sesion mund të jetë ideal për frymëzim artistik, por nuk është i dobishëm për të marrë vendime serioze dhe për të nxjerrë përfundime të sigurta, pasi krijon konfuzion, pasiguri dhe ankth. Në fakt, ne mund të bëhemi më lehtë viktima të mashtrimit ose të zbukurojmë njerëzit dhe situatat dhe të na çojnë në shtigje të rrezikshme. Gjithashtu, një lidhje e Hënës së Plotë me Neptunin mund të sjellë ndryshime të papritura në kushtet meteorologjike ose gjeofizike.

Edhe kjo Hënë formon katror me Marsin tek Binjakët dhe presionet do të jenë të shumta. Nga njëra anë mund të na bëjë më entuziastë, pasionantë dhe më të sigurt, por nga ana tjetër mund të biem në gabime për shkak të nxitimit dhe përfshirjes emocionale. Mund të lindin mosmarrëveshje dhe tensione në marrëdhëniet dhe partneritetet, pasi të gjithë do të jenë kokëfortë, të ngarkuar dhe askush nuk do DEBATE . Gjithashtu, ne mund të bëhemi më shpërdorues, te vetvetes, por edhe më lehtë ta heqim zemërimin ndaj të tjerëve.

Hëna e plotë formon një dashuri me Uranin retrograd në Demi dhe ky aspekt mund ta bëjë mendjen tonë më të mprehtë dhe të ketë ide që u bëjnë përshtypje të tjerëve. Mund të gjejmë zgjidhje për problemet që na shqetësojnë, ose të marrim vendime të papritura dhe të krijojmë kushte të reja në jetën tonë që janë jashtë praktikave tona të zakonshme. Është një aspekt i mrekullueshëm për argëtim, dalje dhe aventura, por edhe ndryshimin e gjërave në shtëpi, ridekorimin e hapësirave tona dhe përfshirjen në teknologji të reja. Vetëm blini me moderim dhe bëni kujdes, sepse Mërkuri është retrogradë dhe ne mund të biem në kurthe.

Kush preket me shume ne kete Hene te plot lind pyetja?

Hëna e Plotë prek gjithmonë të gjitha shenjat në sektorë të ndryshëm do të ketë një ndikim të fortë tek shenjat e ndryshueshme, përkatësisht Binjakët, Virgjëresha, Shigjetari dhe Peshqit me ditëlindje të dhjediteshit të dytë. Por edhe ata që kanë një ashendent apo planetë në këto shenja në shkallët specifike.

Por le të shohim në detaje se çfarë do t'i sjellë Hëna e plotë e korrjes  se Shtatorit për secilën shenjë dhe çfarë duhet t'i kushtojmë vëmendje

 

DASHI

Hëna e Plotë ndriçon shtëpinë e 12-të, të fshehtë dhe introverte të horoskopit tuaj diellor dhe ndikon në çështjet psikologjike dhe shëndetësore. Ju fton të pushoni, të qetësoheni, t'i jepni përparësi nevojave të shpirtit dhe trupit. Hiqni qafe zakonet e këqija, marrëdhëniet toksike dhe lidhjet e së shkuarës, hidhni çdo gjë të kotë nga sirtarët e shtëpisë dhe mendjes. Ndaj organizoni më mirë kohën tuaj dhe bëni një shpërndarje më korrekte të orëve që keni në dispozicion për punë dhe për nevojat tuaja personale, në mënyrë që të jeni sa më efikas dhe më të kënaqur. Gjithashtu, kjo hënë dobëson qëndrueshmërinë tuaj dhe forcon prirjet tuaja të arratisjes dhe nevojën tuaj për t'u distancuar nga ajo që ju lodh, ju rëndon dhe ju shqetëson. Megjithatë, refuzimi juaj për t'u përballur me realitetin mund t'ju bëjë të zbukuroni disa situata, t'i justifikoni ato në mënyrë të pajustifikueshme, si rezultat i së cilës ju përjetësoni kaosin në jetën tuaj... Sundimtari juaj Marsi, i cili tashmë ka hyrë në hijen e kursit të tij retrograd. do të fillojë në fund të tetorit, formon një katror me Hënën e plotë ju shtyn emocionalisht. Por ky presion do të jetë i brendshëm dhe nuk jeni mësuar me drama dhe procese psikologjike! Por, është koha për të bërë një introspeksion dhe për të gjetur ekuilibrin tuaj. Nga ana tjetër, me këtë Hënë mund të ketë një situatë sekrete ose prapasken në punë, mund të bëni lëvizje që ende nuk dëshironi të zbulohen. Ajo gjithashtu luan skenarin e zbulimit të diçkaje dhe vendosjes në një pozitë të vështirë, ose duke menduar vazhdimisht për të kaluarën dhe duke hapur plagë të vjetra. Për disa prej jush dhe veçanërisht ata që kanë lindur në fund të dekadës së dytë, hëna mund të nënkuptojë edhe fundin e një aktiviteti, një marrëdhënieje apo një partneriteti.

 

DEMI

Hëna e plotë ndikon në çështjet e qëllimeve, punës kolektive, marrëdhëniet me miqtë dhe ju fton të shihni se çfarë roli luani në jetën e të tjerëve, si i vendosni limitet tuaja në marrëdhëniet me partnerët, por edhe nëse i keni arritur planet tuaja dhe çfarë. ju mund të ndryshoni për të arritur atje ku dëshironi. Për mirë ose për keq, kjo hënë sjell konfuzion dhe konfuzion në marrëdhëniet dhe partneritetet, por ju mund të shmangni grackat nëse luani sipas kushteve të Hënës së plotë dhe jo me egoizëm. Çfarë do të thotë kjo, Tani është koha më e mirë për të frymëzuar të tjerët dhe për të lëvizur si ekip për të arritur rezultatin që dëshironi. Aleancat do të funksionojnë pozitivisht dhe në avantazhin tuaj në vend të lëvizjeve prapa skenave dhe sjelljeve shefe. Ju mund të ndiheni brenda se të bërtiturit dhe shtytja do t'ju sjellë më shumë, por çelësi i suksesit është bashkëpunimi dhe puna ekipore. Specifikoni qëllimet tuaja dhe gjeni njerëzit e duhur për të formuar "skuadrën e goditjes" dhe së bashku do të keni sukses. Në fakt, gjashtëkëndëshi i Hënës së Plotë me Uranin retrograd në shenjën tuaj mund të sjellë zgjidhje të papritura për problemet, ose keni ide origjinale dhe u bëni përshtypje të tjerëve. Sigurisht, duhet të jeni shumë të qartë kur flisni, sepse Merkuri retrogradë, si dhe Neptuni ëndërrimtar, mund të shkaktojnë probleme në komunikim dhe mirëkuptim. Hëna e plotë gjithashtu do t'ju bëjë më social dhe ndoshta do t'ju japë mundësinë të dilni, të argëtoheni, të shkëmbeni ide dhe të përfshiheni më shumë me miqtë tuaj ose të takoni njerëz nga e kaluara me të cilët keni humbur lidhjet.

 

BINJAKËT

Hëna e Plotë në boshtin Virgjëresh-Peshk ndikon në çështjet e karrierës, drejtimin profesional, statusin dhe profilin tuaj profesional, reputacionin, imazhin që të tjerët kanë për ju. Por kjo ndikon edhe në familjen, shtëpinë dhe mund të ndiheni të ndarë mes nevojave tuaja personale dhe përgjegjësive tuaja profesionale. Pra, nga njëra anë mund të keni disa mundësi për t'u rritur profesionalisht, për t'u treguar të gjithëve vlerën tuaj, për të përparuar dhe për të rritur reputacionin tuaj, por do të jeni konfuz dhe të stresuar dhe ndoshta të larguar nga ata që doni. Ndoshta të pakënaqurit do t'ju kapin dhe nuk do të ndjeni kënaqësi askund. Mos harroni se sundimtari juaj Mërkuri fillon kursin e tij në dukje retrograde disa orë para se të formohet Hëna e plotë dhe siç e kuptoni kjo intensifikon të menduarit kaotik dhe komunikimin. Nuk duhet të vuash dhe të ndahesh. Shpjegojini me fjalë të pakta dhe të qarta të dashurit tuaj atë që po ju ndodh, mos i lini jashtë planit dhe mendimeve tuaja dhe kërkoni mirëkuptimin e tyre. Përpiquni që kur të ktheheni në shtëpi të jeni vërtet me ta, jepini pak nga rëndësia që kanë nevojë dhe gjithçka do të jetë mirë. Kjo Hënë mund të sjellë edhe disa ndryshime në nivel profesional, jo domosdoshmërisht negative, por çdo ndryshim shoqërohet me ankthin dhe pasigurinë përkatëse nëse keni marrë vendimin e duhur. Përgjegjësitë dhe detyrimet do të rriten dhe ju do të vraponi për t'i arritur të gjitha dhe do të jeni në gjendje t'i përgjigjeni presioneve të forta që merrni. Kujdes nga shpërthimet emocionale dhe shmangni tonin ironik në fjalët tuaja, sepse mund t'ju përfshijë në zënka dhe përballje të pafrytshme.

 

GAFORRJA

Planet tuaja, ëndrrat tuaja për të ardhmen, kontaktet tuaja me të huajt dhe jashtë vendit, çështjet ligjore, studimet, seminaret, udhëtimet, ndikohen nga Hëna e plotë që ndodh në aksin Virgjëreshë-Peshk dhe mund të krijojnë presion emocional në marrëdhënie dhe bashkëpunime. Por nuk keni pse ta ulni, as të izoloheni dhe të mbylleni edhe një herë në guaskën tuaj. Hëna ju kërkon të jeni mendjehapur dhe të mos e humbni besimin. Pra, edhe nëse diçka ka ndodhur dhe jeni zhgënjyer në punë, studime apo në një lidhje, është mirë të mos ndalemi vetëm tek këtu dhe tani dhe tek problemet dhe papërsosmëritë e mundshme, por të shikoni pamjen e madhe të gjërave dhe vijon jetën tuaj. Përqendrohuni në qëllimet tuaja, imagjinoni të nesërmen, se si mund të zgjeroni horizontet tuaja intelektuale dhe përparimin, dhe mundësitë do të jenë të shumta. Hëna e plotë ju hap oreksin për aventura dhe udhëtime, ndërkohë që mund të shfaqen mundësi të papritura për të promovuar punën ose aftësitë tuaja jashtë vendit, vetëm kini kujdes, kontrolloni dy herë dhe trefish gjithçka, sepse planeti i komunikimit dhe udhëtimit kthehet në retrogradë më 9/9 dhe ndërsa ju kuptoni se do të ketë drama. Një tjetër ndikim që krijon dhe ju shqetëson Merkuri retrograde është kapja pas së shkuarës dhe duke qenë se me Hënën e Plotë ndjeshmëria juaj do të rritet, ashtu si edhe nostalgjia, është mirë të përdorni të kaluarën për evolucionin tuaj të duhur. Pra, mos rrini duke menduar për ndonjë gabim që është bërë, por mësoni prej tyre duke hedhur poshtë idetë tuaja të vjetra dhe mos qëndroni të mbërthyer në të kaluarën. Thyeni kufizimet tuaja të vetë-imponuara dhe filloni të besoni në ëndrrat dhe aspiratat tuaja. Hapni krahët, horizontet tuaja shpirtërore dhe mund të keni një zhvillim pozitiv në çështjet që kanë të bëjnë me një qëllim tuajin e ardhshëm.

 

LUANI

Hëna e plotë e Shtatorit ndikon në një shtëpi veçanërisht (psikologjike) të horoskopit tuaj lidhur me marrëdhëniet tuaja të ngushta emocionale, dashurinë, seksualitetin dhe financat. Por jo financat qe merni nga puna juaj por ato qê bashkë-menaxhoni me të tjerët, si investimet tuaja, financat e kompanive nëse keni ortak, trashëgimitë, sigurinë dhe financat e partnerit tuaj.Vëmendja juaj do të jetë e tillë nga ata dhe do të fillojë procisin korrigjuese dhe te ndryshimeve . Ju gjithashtu duhet të gërmoni thellë në marrëdhëniet tuaja për të kuptuar nëse po krijoni një marrëdhënie varësie ose nëse "ne" po punon mbi një bazë të shëndetshme që promovon respekt dhe besim, dhe në varësi të përfundimeve tuaja, ju do të merrni vendimet tuaja. Nëse jeni në një marrëdhënie ose partneritet afatgjatë, nëse po përpiqeni të bëni më mirë dhe të tjerët janë indiferentë, atëherë mund të ndjeni presion emocional dhe dëshironi t'i prishni të gjitha. Nuk duhet të nxitoni për të marrë një vendim tani sepse Merkuri retrogradë shkakton më shumë konfuzion dhe nuk keni një pamje të qartë. Në vend që të ndanim të hustuar dhe të pendoheni për t'u varur nga vendimet tuaja. Hëna e plotë mund të sjellë kujtime dhe vazhdimisht mendoni për të kaluarën dhe situatat që ju lëndojnë. Mirëpo, mos hyni në këtë lojë, sepsi është e kotë. Kushtojini pak më shumë vëmendje ne anen  shëndetësore. 

 

VIRGJERESHA

Hëna e plotë e Shtatorit ndodh në shenjën përballë jush, Peshqit, dhe vendos në mikroskop marrëdhëniet tuaja të rëndësishme, martesën, partneritetin dhe bëni t'ju kërkohet të merreni seriozisht. Nëse një marrëdhënie - personale apo profesionale - ka arritur një pikë, ju duhet ta merrni me qetësi dhe të vazhdoni. Por nëse jeni të kënaqur, atëherë mund të hidhni një hap tjetër dhe më në fund të zyrtarizoni marrëdhënien tuaj, ose ndoshta të merrni një punë. Do te jeni shume te interesuar se si ndihen tere per ju, por edhe si ju avásin. Ju jeni më të ndjeshëm dhe dëshironi të siguroheni që marrëdhëniet tuaja të kenë përmbajtje dhe kuptim, jo ​​vetëm fjalë. Hëna do t'ju bëjë të kërkoni substancën dhe jo sipërfaqen dhe do të ndriçojë të mirat dhe të jetë në marrëdhëniet dhe partneritetet tuaja të mbyllen. “Problemi” me këtë Hënë të plotë është lidhja që më krijon Neptunin përballë jush dhe ju mund të jeni duke anashkaluar disa... flamuj të kuq. Kjo do të them,ndërsa thellë brenda vetes e dini se quëlju ju szäksenn në lidhje me partneritetet e saj, ju zgjidhni të zbukuroni disa situata dhe të gite justifikime kur nuk dôte. Konfuzionet dhe kaosi në të menduarit dhe veprimin tuaj intensifikojnë edhe nga kursi në dukje retrograde dhe sundimtarin e Mërkurit tuaj, i cili fillon një ditë për Hënën e Plotë dhe fatkeqësisht nuk ju lejon të shpreheni saktë dhe kuptueshëm para të tjerëve dhe kjo krijon presion të brendshëm intensiv. për ju. Katerkendeshi  i Hënës së plotë me Marsin është qershia mbi tortë, pasi nga njëra anë të jep shtysë të thuash të tuash të duash dhe të vendosë kufijtë e tu, por nga ana e mundit nuk është një gjë e tillë jo elegante dhe do të keek tensione. .

 

PESHORJA

Hëna e Plotë në boshtin Virgjëreshë-Peshk ndikon në çështjet e punës, marrëdhëniet me vartësit dhe eprorët, me klientët nëse jeni profesionist i lirë dhe krijon më shumë stres dhe acarim në fushën profesionale. Ajo gjithashtu ndikon në rutinën tuaj të përditshme, shëndetin dhe çështjet e fitnesit. Hëna ju fton të gjeni ekuilibrin midis detyrimeve dhe dëshirave tuaja, mes asaj që duhet të bëni dhe asaj që ju bën të lumtur. Pra, përfitoni nga ajo për të organizuar më mirë prioritetet tuaja të përditshme të biznesit dhe kushtojini pak vëmendje nevojave tuaja reale. Shpërblejeni veten për atë që keni arritur dhe mos e shtyni veten me orare rraskapitëse. Ju duhet të bëni një mënyrë jetese më të shëndetshme dhe të kujdeseni për gjendjen tuaj fizike. Mund të ketë disa presione apo probleme në fushën e punës dhe mund të ketë debate me një koleg apo epror, sepse mendoni se përpjekjet tuaja nuk vlerësohen dhe se të tjerët nuk ju tregojnë respektin që meritoni. Por ju nuk do të arrini asgjë duke luftuar, gjërat thjesht do të përkeqësohen. Mundohuni të praktikoni asetin tuaj më të madh, që është diplomacia, dhe gjithçka do të jetë mirë. Përveç kësaj, me Mërkurin retrograd në shenjën tuaj dhe lidhjen e Hënës së Plotë me Neptunin, sado të bërtisni, sado të kërkoni apo luftoni, nuk do të arrini askund dhe do të rëndoni shëndetin tuaj. Ajo që nevojitet është gjakftohtësia, diplomacia dhe fokusimi tek shëndeti juaj dhe ajo që ju promovon dhe ju kënaq.

 

AKREPI

Jeta juaj e dashurisë, çështjet e fëmijëve, planet tuaja krijuese, planet tuaja të biznesit, mënyra se si argëtoheni, hobi dhe sportet që ju sjellin gëzim, flirti dhe takimet janë të gjitha të prekura nga Hëna e plotë e Shtatorit megjithëse është një Hënë e vështirë, mund të largoheni nga mendimet e te tjereve dhe të ndiqni intuitën tuaj shmangni ligësitë. Kjo praktikisht do të thotë që ju nuk duhet të lejoni që të tjerët t'ju ndikojnë në disponimin e tyre dhe të qëndroni larg njerëzve që ju i dini se janë toksikë dhe të luajnë me mendjen dhe psikologjinë tuaj. Në përgjithësi, do të jeni në humor për t'u argëtuar, për të shpëtuar nga gjërat e parëndësishme, për të kaluar mirë, për t'u pasionuar dhe nëse jeni të palidhur, mund të bini në dashuri dhe ta lini veten në një situatë që të kujton një përrallë. Sigurisht që për dashuritë e reja mbani një shportë të vogël dhe mos i idealizoni të tjerët, sepse edhe Merkuri në dukje është retrogradë nga data 9/9 dhe lidhja e Hënës së plotë me Neptunin nuk ju ndihmon të keni një pamje të qartë dhe madje mund të ndjeni se mbani syze ngjyrë rozë! Por përndryshe, do të keni më shumë argëtim dhe një oreks për t'u argëtuar dhe për të treguar anën tuaj krijuese dhe do të lidheni me miqtë tuaj dhe ata që ju bëjnë të ndiheni mirë. Do të jeni më emocionalë, do të keni pasion, ndaj kanalizoni atë në diçka kuptimplote dhe mos lejoni askënd t'ju rëndojë me problemet e tij dhe t'ju prishë humorin me tensione dhe zënka të pakuptimta, sepse në këtë rast ata do të shohin "të keqen" tuaj.

 

SHIGJETARI

Hëna e plotë e Shtatorit sjell ndryshime, stres dhe ngarkesë emocionale për ju Shigjetar dhe duhet të armatoseni me durim dhe qetësi. Kjo Hënë ndikon në boshtin karrierë-familje dhe mund të keni zhvillime në çështjet që lidhen me shtëpinë si vendbanim, pasuritë tuaja të paluajtshme, anëtarët e familjes, shokët e dhomës, martesën dhe statusin tuaj dhe kjo mund të krijojë stres të jashtëzakonshëm, siç dëshironi. jepni gjithçka për karrierën tuaj. Në përgjithësi, këto ditë do të jeni më të ngarkuar emocionalisht, pasi mund të ketë mbeturina që duhet të mbyllen ose të bëhen presion, sepse një cikël tashmë po i vjen fundi në nivel personal ose profesional dhe po kaloni në aventura të reja. Mund të lindin disa situata që ju detyrojnë të përshtateni me një mjedis të ri, të lëvizni ose të bëni ndryshime në planet tuaja të shtëpisë ose të biznesit. Ose problemet familjare që kishit varrosur më parë mund të dalin në sipërfaqe dhe të kërkojnë zgjidhje. Hëna e Plotë në shenjën emocionale të Peshqve në katror me Marsin rrit ndjeshmërinë tuaj, por edhe zemërimin tuaj ndaj njerëzve që nuk i kuptojnë nevojat tuaja. Pastroni dhe hiqni njerëzit toksikë nga ana juaj. Dielli shkëlqen në pikën më të lartë të horoskopit tuaj, në shtëpinë e 10-të, kështu që është një kohë e shkëlqyer për të rritur reputacionin tuaj dhe për të shfaqur talentin dhe profesionalizmin tuaj. Por duhet të jeni të kujdesshëm në fjalët dhe veprimet tuaja, mos merrni vendime impulsive, sepse rrjedha në dukje retrograde e Mërkurit që fillon më 9/9, si dhe lidhja e Hënës së Plotë me Neptunin sjellin konfuzion dhe keqkuptim dhe ndoshta fakte. që keni mund të mos jetë e qartë, veçanërisht nëse përfshihen çështje financiare që veprojnë si gjemba.

 

BRICJAPI

Hëna e plotë në boshtin Virgjëreshë-Peshk fokusohet në çështjet që lidhen me komunikimin, udhëtimet, qëllimet tuaja në të ardhmen, marrëdhëniet me të afërmit dhe njerëzit me të cilët jeni në kontakt çdo ditë, por edhe marrëdhëniet me miqtë tuaj dhe duhet të përpiqeni të mos shkëputeni. ato. Ju mund të shqetësoheni nga dikush me planet tuaja të menjëhershme profesionale ose çështjet e studimit, por duke qenë se konfuzioni do të jetë i përhapur, për shkak të Merkurit retrograd dhe Neptunit në lidhje me Hënën e plotë, duhet të jeni të ftohtë dhe të kujdesshëm në atë që vendosni të bëni. Gjithashtu, duhet të jeni shumë të kujdesshëm në atë që thoni, shkruani, por edhe në mënyrën se si shpreheni, sepse keqkuptimet do të marrin dhe japin. Hëna do ju bëjë më të shoqërueshëm dhe më të komunikueshëm, por varet nga ju nëse vendosni të evoluoni përmes diskutimeve apo të përfshiheni në tensione apo grindje. Mund të lini pas situatat e mjerueshme që veprojnë si frenues në jetën tuaj, të afroheni me ata që përbëjnë rrethin tuaj të ngushtë të përditshëm, të hiqni tonet, të bisedoni me partnerin, vëllezërit e motrat, kolegët, fqinjët tuaj dhe nëse nëse keqkuptimet gjenin një zgjidhje. Sigurisht, të tjerët mund t'ju sfidojnë dhe t'ju ngacmojnë, por ju më mirë të mos merreni me gjëra të vogla. Hëna e plotë do t'ju japë mundësinë të hapni horizontet tuaja, të merrni njohuri të reja dhe ndoshta do të jeni në gjendje të përvetësoni këndvështrime, vlera dhe besime të reja që do ta çojnë më tej mendimin dhe perceptimin tuaj. Përfitoni prej tij dhe bëni këto ndryshime që do t'ju ndihmojnë të hapni krahët. Madje mund të ngadalësoni pak shpejtësinë dhe të gjeni më shumë kohë për t'u marrë me ata që doni dhe në përgjithësi për ta lënë paksa.

 

UJORI

Financat tuaja janë në shënjestër nga Hëna e plotë do të shqetësoheni për çështje që kanë të bëjnë me borxhet, borxhet, pasuritë e paluajtshme, kreditë, financimet, financat e partnerit apo biznesit për të cilin punoni, duke krijuar stres dhe konfuzion. Mund të shfaqen teprica financiare nga e kaluara dhe borxhet për të cilat nuk kishit kujdesur dhe mund të jeni shumë të stresuar. E gjithë vëmendja dhe mendimi juaj do t'i drejtohet portofolit tuaj dhe asaj që duhet të bëni për të rregulluar të ardhurat dhe shpenzimet tuaja dhe nëse është e mundur të rrisni të ardhurat tuaja. Urani me Hënën e plotë mund t'ju japë disa zgjidhje të papritura për çdo problem, ose mund të keni ide novatore që nëse zbatohen do të rrisin të ardhurat tuaja, ose një punë e re, një marrëveshje financiare, mund të lindin një burim i ri. që do t'ju lodhi disi me teper . Por duhet të jeni shumë të kujdesshëm në menaxhimin tuaj, pasi shpenzimet do të jenë mjaft me këtë Hënë duhet të shmangni shpërdorimet. Mos u mashtroni nëse të ardhurat tuaja rriten dhe filloni të shpenzoni në tregje të pakuptimta, sepse në këtë kohë asgjë nuk është e qartë. Rruga retrograde e Mërkurit që fillon më 9/9, si dhe lidhja e Neptunit me Hënën e plotë mund të fshehë kurthe, konfuzion, vonesa ose mund të mos keni një pasqyrë të qartë të realitetit dhe të zbukuroni disa situata. Kështu që ju duhet të jeni të kursyer me shpenzimet, mos u emociononi nga fitimet e shpejta dhe ofertat që duken shumë të mira për të qenë të vërteta. Kërkoni garanci, mbani një shportë të vogël dhe ruani qetësinë. Gjithashtu, Hëna e plotë është mundësia e duhur për të hequr qafe çdo gjë që është e dëmshme dhe ju shkakton stres, qoftë profesionalisht apo personalisht, nga jeta juaj.

 

PESHQIT

Hëna e Plotë e Shtatorit në shenjën tuaj shkakton konfuzion, tendenca fluturimi dhe më shumë stres dhe ndikon në psikologjinë tuaj dhe në të gjithë qenien tuaj! Kur Hëna e plotë ndodh në shenjën tonë, është momenti në kohë kur duhet të marrim vendime për veten dhe të ardhmen tonë. Dhe ky është momenti juaj, veçanërisht nëse keni lindur në fund të dhjediteshit  të dytë të shenjës tuaj, pasi vendimet që do të merrni do të jenë më intensive. Pra, me këtë Hënë do të jeni vazhdimisht duke menduar dhe shqetësuar për gjithçka. Do të shqyrtoni marrëdhëniet tuaja, partneritetet tuaja dhe do të pyesni veten nëse jeni të kënaqur me punën tuaj, pamjen tuaj, imazhin që të tjerët kanë për ju, sjelljen tuaj, kufijtë që vendosni, mënyrën se si kujdeseni për shëndetin tuaj dhe gjendjen tuaj fizike. Por puna është se sa më shumë të mendoni, aq më shumë do të hutoheni dhe do të stresoheni, sepse sundimtari juaj Neptuni, planeti i imagjinatës, ëndrrës dhe iluzionit, është në lidhje me Hënën e plotë nuk ju lë të keni një pamje të qartë. Dhe meqenëse Mërkuri gjithashtu fillon kursin e tij në dukje retrograde, gjërat bëhen edhe më konfuze. Pra, nga njëra anë mund t'ju shqetësojë diçka, por nga ana tjetër nuk do arrini ta përkufizoni, ta përshkruani dhe ta shprehni dhe do të jeni shumë të stresuar. Kjo mund të shkaktojë shpërthime, debate dhe tensione në nivel personal ose profesional, por ju gjithashtu mund të mbylleni në guaskën tuaj, në botën tuaj dhe të zbukuroni situatat në mënyrë që të mos përballen me realitetin e ashpër. Por çështja nuk është të fshehësh edhe një herë tekstet e këqija nën qilim, por të pretendosh atë që meriton. Pra, duhet të tokëzoni veten, të gjeni veten, ta doni veten dhe të ecni me ju dhe jo për të kënaqur të tjerët. Mos e humbni kohën tuaj me njerëz që nuk ju kuptojnë dhe situata që juveshtiresojne , nuk keni nevojë të shtyni veten që të tjerët të jenë të lumtur dhe ata as nuk e vlerësojnë atë. Përcaktoni se cilët nga njerëzit me të cilët lidheni janë aleatët tuaj dhe që po ju pengojnë, dhe hartoni një drejtim që do t'ju çojë drejt ëndrrave tuaja, jo në shërbim të ëndrrave të të tjerëve.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

 

Shiko gjithashtu