Kalendari Astrologjik i muajit Shtator 2019

01/09/2019 to 30/09/2019

Kalendari Astrologjik i muajit Shtator 2019

Muaji Shtatorë fillimi  i vjeshtës fillon në mënyrë dinamike, me disa ngjarje dhe aspekte astrologjike të rëndësishme që tregojnë se shumë zhvillime të reja ndodhin në jetën tonë në këtë periudhë.Lajmi pozitiv i muajit është se kombinimi I Diellit ne kombinim me Marsin  ne  Virgjereshë formon disa kende te shkelqyera qe ndihmojne ne pune dhe ne ekonomi që do të kontribuojë në zhvillimin, fuqinë, suksesin, dallimin, ne krahun tjeter Aferdita ne Virgjereshë .ne katerkendesh me Jupiterin ne Shigjetar formon nje ndikim shume te madh ne mardhenje me te tret por njekohesisht edhe  sferen sentimentale ky eshte cikli I fundit tremujor Jupiteri-Aferdita  ku filloj ne janar  te 2019 ne 15 grade ne shenjes se Shigjetarit   kjo do te thot qe mos humni shanset qe do te pasojne ne keto tre muajet e fundit te ketij viti . Me Henen e plote  ne Peshk me date 14 Shtator eshte nje moment shprehjesh ne zemer ne shpirt per te marre energji positive ne ceshtjet e rendesishme qe juve keni, duket se Saturni do te kthehet ne rruge te drejt me date 18 Shtatore ne graden e 13 te Bricjapit formon nje kend me krahun tjeter te Henes  qe do te thot qe mund te merni disa mesazhe nga e kaluara por kjo ju ndihmon shume te shikoni perpara Një tjetër karakteristikë pozitive e këtij muaji është se Dielli  shkon ne Peshore me date 23Shtatore  ne oren 8:51am me oren ne Shqipëris .kryesorje e kesaj perjudhe eshte te mbajme ekujlibrin .Hena e re  ne shenjen e Peshores me date 28 Shtatorë ne graden e 5 ne Peshore perben nje kend fix me Uranin qe ndodhet ne Dem ne  graden e 5te si Peshorja ,si Demi udheheqes kryesore kan Aferditen qe ju jep shpres dhe energji per te ecur perpara ne kete ndikim planetar perfitojne shume  Shenjat si  (Binjaket, Virgjëreshat, Shigjetaret,Peshqit) shume shanse kan dhe shenja e tohes gjithashtu si :(Demi,Virgjeresha,Bricjapi) eshte nje muaj që përfundimisht do të jape mundesira dhe shanse te medha ne ekonomi.shume ndikime ne lidhje me puen dhe levizje positive ne lidhje me punen mund te keni juve te shenjens s ezjarit si: (Dashi,Luani,Shigjetari) mund te keni shanse  shume te medhaja qe nuk e prisni prandaj ne kete muaj  shikoni gjithcka ne detaje me qellim qe te perfitoni sa tekeni mundesit.  , konfuzione dhe keqkuptime në Le të shohim të gjitha datat kalendarike në aspektin astrologjik të muajit Shtator 2019

1 Shtatorë  trekendesh  Merkuri-Urani –biseda te kenaqeshme dhe ndryshime te rendesishme ,data 1 eshte e mire per biseda dhe takime  me shume ndikohen te shenjes se Demit,dhe Virgjereshes.

Trekendeshi Aferdita-Saturni—stabilizim drejtesi bashkepunime te rendesishme  nje perjudhe perfekte ne sferen sentimentyale me shume juve qe jeni ne kerkim per dicka te tille .ndikime ideale shenjat Virgjeresh dhe Bricjap.

2Shtatorë-Dielli ne krah te Marsit  do te thot dashuri e zjarrte  qe ndikon shume juve te shenjes se Virgjereshes  nje dite qe happen qiejt dhe ju ndegjojne . Nje katerkendesh Aferdita-Jupiteri do te thot qe duhet te jeni pak me teper te vemendshem ne lidhje me ceshtjet ekonomike dhe sa me pak biseda te rendesishme tek te tretet  pr ate jeni pak me te kujdesshem se cfar flisni tek persona qe nuk I njihni,kujdes ne shpenzime me te vemendshem duhet te keni juve te shenjes se  Virgjereshes dhe te Shigjetarit.

3Shtator:Merkuri ne krah te Marsit  do te thote praktike  Dita është e favorshme për komunikimet rreth emocioneve, planeve krijuese, marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve. Të favorizuar të ditës te shenjes se Virgjereshes.

4 Shtatorë-Merkuri ne krah te Diellit  ndikime positive ne pune dhe ne ekonomi si dhe ne udhetime sidomos juve qe keni te beni me ceshtje dokumentaconi jasht, nje dite perfekte per gjithcka ju interesojne  ndikime ideale Virgjeresha dhe Shigjetari.

5Shtaore –Trekendesh Merkuri—Saturni  shanse ne udhetime ,ana sentimentale ekonomia dhe dicka e re ne familjen tuaj  me te favorizuar Virgjereshe – Bricjap .

6ShtatoreNje katerkendesh Merkuri Jupiteri – nje dite qe kerkon kujdes ne lidhje me pune dhe ne ceshtjet e rendesishme te beni pak kujdes se mund te genjeheni kollaj apo te beni ndonje blerje te padeshiruar  kujdes me teper duhet te bejne Virgjeresha Shigjetari.

7 Shtator:Këtë ditë formohet një trekëndësh i madh në shenjat e Tokës, midis Aferdites- nga Virgjëresha, Plutoni nga Bricjapi Dita është ideale për marrëveshje, vendime, nisma, komunikime, projekte të reja që mund të jenë me sukses dhe afatgjata.Dita favorizon ndërtimin e qëndrueshëm të planeve, ndërkohë mënyra e strukturuar e të menduarit do të japë një kontribut të rëndësishëm në progres, por edhe në kapërcimin e pengesave.Të favorizuarit e ditës janë Demat, Virgjëreshat, Bricjapët dhe Gaforret, Akrepat.

8 Shtator:Dielli –Jupiteri ne katrore të Këtë ditë duhet t'i kushtojmë vëmendje menaxhimit të emocioneve dhe të ekonomisë. Nuk do mungojnë pasionet të cilat do të lenë ndjenjë të fuqishme tek ata që nuk janë të kënaqur. Pak kujdes  Virgjeresha dhe Shigjetari  që kanë ditën e fundit të shenjave të tyre, duhet të kenë kujdes sepse krijohen grindje në një marrëdhënie. Mos kërkoni nga të tjerët.

9 Shtator: Merkuri ne trekendesh me Plutonin  nga ky pozicion, pasioni luan një rol udhëheqës në këtë kohë, por është e rëndësishme që ta shfrytëzoni këtë pasion në mënyrë krijuese.Të favorizuarit në fund të muajit në dashuri, gëzim, argëtim do të jetë Virgjëreshat dhe Bricjapët e dhjetëditëshit të parë. Peshoret dhe Dashët do të jenë në gjendje të rrisin përmbajtjen e portofolit të tyre në këtë kohë.Në të njëjtën ditë,

12Shtator:nje katerkendesh Marsi –Jupiteri  Tendencat çliruese mbizotërojnë këtë periudhë pak kujdes duhet te bejne Virgjeresha-Shigjetari pak kujdes ne lidhje me takimet ne kete date ne vija te pergjithshme .

 13 Shtator:Merkuri ne krah te Aferdites  ndihmesa ideale ne dashuri ne pune dhe ne ekonomi  favorizohen me shume shenja e Virgjereshes.

14Shtator:Hena e plote me date 21 ne shenjen e peshqeve  hena e plote e te vjelave shendet dashuri dhe shume fat nxitoni ne kete dite te realizoni takime te rendesishme qe juve keni per te realizuar.

19Shtator:nje trekendesh qe ben ne kete date Marsi –Plutoni . Dita ka nevojë për vëmendje të madhe në çdo veprim, në gjendjen revolucionare, shpërthyese ose në ngjarjet e papritura që do të shkaktojnë një reagim të forte por eshte ne te miren tuaj jo ndonje problem shqetesues me te favorizuar jane  Virgjeresha dhe Bricjapi.

 21Shtator:Katerkendesi I trert  dhe I fundit  Jupiter-Neptun.Elementi negativ i ditës është që të shfaqni tendenca posesive dhe egoiste në komunikimet njerëzore. Pak me teper kujdes me mire do ishte per juve  te shenjes se Peshqeve dhe te Peshores.

29Shtator:Pikëpamja e fundit e muajit është pozitive, optimiste dhe kërkon veprim dhe iniciativë. Aferdita  -Jupiteri  formon një gjashtkendesh ne kete date favorizohen shume sfera e dashurise ,njohjet  shanse te papritura  dashuria, fejesat, martesat favorizohen  Peshore,Shigjetare.

Parashikimi I detajuar  I muajit Shtatore  2019 ne detaje .

Dashi:Këtë muaj do të keni mundësi për të përmirësuar aftësitë tuaja dhe gjithashtu për të bërë përpjekjet tuaja personale për të arritur dhe për të bërë ndryshimet që ju nevojiten. Shtëpia juaj e  6-të do jetë ende e fortë deri në 23 të muajit.Pra, kjo periudhë është pozitive për të kapërcyer detyrimet e përditshme që duhet të bëhen. Megjithatë, duket se është një periudhë pozitive edhe në financat tuaja.Më 23 Shtator, Dielli hyn në sshenjen e Peshores dhe pritet të ketë  shenje një aktivitet të mprehtë për çështjet e dashurisë dhe marrëdhënieve personale, si dhe bashkëpunim ideal me persona te trete .Më15-18 Shtator Afërdita në shtëpinë tuaj të 8, do të jeni shumë afër ne  suksesin tuaj por në përgjithësi duke sjellë një ekuilibër me paratë tuaja.

Ditët më të mira për dashurinë: 1, 2, 8, 9, 20, 28, 29

 

Ditët më të mira të parave: 5, 6, 8, 9, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 24, 25, 28, 29

 

Ditët më të mira të karrierës: 7, 8, 9, 17, 18, 19, 26 , 27

Demi:Nga muaji gusht  me ndikimin e nje trekendeshi  sidomos ne daten 18 e muajit te kaluar duket se jeni te kenaqur nga ajo perjudhe tani e ne vazhdim  do të keni mundësi të shijoni jetën tuaj më shumë. Shtëpia e 5-të do të jetë ende e fortë deri në 23 të muajit, dhe kjo do të thotë më shumë krijim dhe kënaqësi për ju. Është një kohë e mirë për të planifikuar aktivitetet tuaja. Shëndeti përmirësohet, por edhe nga një këndvështrim ekonomik, lëvizja e shpejtë e Merkurit sjellë njëfarë progresi ekonomik dhe evolucion.Deri në 23, Merkuri në shtëpinë tuaj të 5-të do të sjellë fitim që do merren nga  burime të ndryshme që do t'ju kënaqin. Gjithashtu, shtëpia juaj e 6-tëdo të jetë e mundur deri më 22 Shtator, ndërkohë në të njëjtën kohë Marsi kthehet në shtëpinë tuaj të 10-të, që do të thotë do të ketë më shumë kërkesa dhe veprimtari intensive në vendin e punës.Megjithatë, është koha për të punuar shumë dhe të filloni sezonin e ri në mënyrë dinamike.Afërdita sundimtari i horoskopit tuaj do të shkojë në shtëpinë tuaj të shtatë në datën 9 të muajit ku do të rrisë suksesin tuaj dhe popullaritetin me të tjerët duke ndihmuar në marrëdhëniet tuaja personale dhe profesionale.

Ditët më të mira për dashurinë: 3, 4, 8, 9, 18, 19, 20, 26, 27, 28, 29, 30

 

Ditët më të mira të parave: 5, 6, 8, 9, 15, 16, 20, 21, 24, 25, 28, 29

 

Ditët më të mira të karrierës: 7, 10, 11, 17, 26

Binjakët:

Deri me date 23 Shtatore eshte mire qe te qetesoheni ,te shklodheni. Mbas  dates 23 te ketij muaji  ceshtjet e juaja personale do te shkojne akoma me mire .Tani është koha për të zgjidhur dhe drejtuar vëmendjen tuaj ndaj çështjeve personale. Për momentin, profesionalet duken disi të paqarta ose edhe të qëndrueshme, dhe kjo kërkon që ju të jeni të vëmendshëm.Çështjet do t'ju interesojnë personalisht më afër me shtëpinë tuaj, familjen tuaj ose jetën tuaj të brendshme në përgjithësi, Aferdita me Uranin ne udhetime te largeta ne Univers ju beni te mendoni te kaluaren  sic jane lëndimet e kaluara dhe përvojat.Sidoqoftë këto do shqetësojnë shpirtintuaj.Nga ana tjetër, Hëna e Re ne peshk e dates 14 Shtatore  pritet të sqarojë peizazhin për të hequr qafe stresin dhe për të shëruar veten nga ajo që ju intereson dhe ju ka lënduar. Atëherë do të jeni në gjendje të merrni të drejtën dhe vendimet dhe do të ketë progres.Deri në 22 të këtij muaji, natyrisht Dielli bashkë me Plutonin do favorizojnë mjaft lëvizjet tuaja, planet dhe kontaktet e biznesit tuaj dhe do të keni mundësi për punëkërkuesit (10-16 Shtator).

Ditët më të mira për dashurinë: 5, 6, 8, 9, 15, 16, 20, 24, 25, 28, 29

 

Ditët më të mira të parave: 5, 6, 7, 8, 15, 16, 18, 19, 22, 23 , 24, 25, 28

Ditët më të mira të karrierës: 3, 4, 12, 13, 14, 22, 23, 30

 

Gaforrja:

Nje muaj perfekt per juve te kesaj shenje  I keni te gjitja mundesit si ne pune dhe ne ekonomi ta stabilizoni nga tani e tutje gjithcka ju intereojne ,Gjithashtu favorizon shitjet dhe tregjet, kontaktet dhe komunikimin, si dhe të mësuarit dhe gjithçka, pavarësisht nëse jeni kryesisht profesionist i lirë ose ofroni disa shërbime.Më 23 Shtator, Dielli në Peshore ne shtëpinë tuaj të 4-të, e kthen vëmendjen tuaj në çështjet familjare dhe personale, sidomos për të mbështetur anëtarët tuaj ose për të zgjidhur çështjet me këtë shtëpi.Marsi tani do t'ju mbushë me energji dhe besim për të patur përparim në biznes dhe partneritete, dhe më vonë në shtëpinë tuaj të 7-të, do t'ju japë një shtysë të re në marrëdhëniet personale.

Ditët më të mira për dashurinë: , 8, 9, 17, 18, 19, 20, 26, 27, 28, 29

 

Ditët më të mira të parave: 5, 6, 7, 8, 15, 16, 18, 19, 24, 25, 28

 

Ditët më të mira të karrierës: 7, 8, 9, 15, 16, 17, 18, 19, 26, 27

Luani:

Marsi në shtëpinë tuaj të 9-të, përqendron vëmendjen tuaj më shumë në çështjet ekzistenciale dhe filozofike, por nga pikëpamja praktike lidhet me çështjet e arsimit të lartë, udhëtimit dhe sipërmarrjes.Megjithatë, nga ana tjetër, financat tuaja duket se janë në një drejtim pozitiv dhe kjo do t'ju ndihmojë shumë. Ju do të shpenzoni për veten dhe të tjerët, por është gjithashtu një kohë e mirë për të marrë vendime pozitive në lidhje me çështjet financiare në mënyrë që të mundeni t'i rregulloni ose t'i vendosni ato në një rregull.Deri më 23 Shtator, duhet të jeni të organizuar. Afërdita do ju ndihmojë t’ju sjellë dashuri dhe qetësi ndërkohë ankthi do largohet që ka qenë mjaft i fortë në muajt e fundit.

Ditët më të mira për dashurinë: 7, 8, 9, 10, 11, 17, 20, 26, 28, 29

 

Ditët më të mira të parave: 5, 6, 8, 9, 15, 16, 20, 21, 24, 25, 26, 27, 28, 29

 

Ditët më të mira të karrierës: 8, 9, 17, 18, 19, 20, 28 , 29

 

Virgjëresha:

Akoma dhe nje muaj ideal per juve te shenjes se Virgjereshes Deri më 14 Shtator do të kaloni një periudhë ku do të gëzoni dhe do të kujdeseni për veten tuaj. Ju do të fokusoheni në atë që jeni të interesuar, do të keni mundësinë të shihni gjërat në një dritë të ndryshme dhe të lidhni dallimet tuaja me të tjerët.Merkuri do të ulet në horoskopin tuaj dhe kjo do të thotë që një periudhë e fuqishme dhe mjaft aktive fillon për ju. Prania juaj e fortë do të sundojë kudo, si në jetën tuaj personale dhe në profesionalen tuaj.Mundësitë dhe suksesi do të vijnë, dhe imazhi juaj personal do të jetë i freskët. Nga pikëpamja ekonomike, gjërat duken më të përmirësuara dhe do të kenë favor edhe pas 22 Shtatorit, pasi Dielli dhe Merkuri kanë mjaft për t'ju dhënë.

Ditët më të mira për dashurinë: , 4, 8, 9, 12, 13, 14, 20, 22, 23, 28, 29

Ditët më të mira të parave: 1, 2, 5, 6, 8, 9, 15, 16, 20, 24, 25, 28, 29

Ditët më të mira të karrierës: 8, 9, 20, 21, 28, 29

 

Peshorja:

Duke filluar nga data 5-7 Shtatore fillim muaj ,Aferdita  ne nje kend pozitiv  ku ju ndihmone shume  ne ekonomine tuaj  është mundësia për të bërë ndryshimet që duhen bërë, është koha të merrni përgjegjësinë për lumturinë tuaj personale. Lajmi i mirë është se do të ndiheni mirë me veten. Ju do të përqendroheni edhe më shumë në veten tuaj të brendshme dhe do të keni mundësinë të shihni gjërat nga ana e tyre logjike dhe të organizoni më shumë jetën tuaj.Ndoshta kjo duket neutrale për ju, por është rëndësishme.Ndoshta merreni ose ju shqetësojnë  çështje të lidhura me teknologjinë. Më 23 Shtator, Dielli dhe Merkuri do të kalojnë në horoskopin tuaj ku do të hyjnë në shtëpinë tuaj të parë.Është koha për të rifreskuar imazhin tuaj personal, por gjithashtu specifikoni një kohë mjaft të këndshme dhe dinamike për ju.Nga një pikëpamje ekonomike dhe emocionale, Afërdita, e cila është edhe sundimtari i horoskopit tuaj, do të takohet me Jupiterin në shtëpinë tuaj të 9-të ku është planifikuar një periudhë mjaft pozitive për planet tuaja.

Ditët më të mira për dashurinë: 7, 8, 9, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 26, 27, 28, 29

Ditët më të mira të parave: 3, 4, 5, 6, 8, 9, 15, 16, 18, 19, 24, 25, 26, 27, 30

 

Ditët më të mira të karrierës: 7, 8, 18, 19, 22, 23, 28

Akrepi:

Pas një pritjeje të gjatë, është koha për të bërë ndryshimet që dëshironi në mënyrën tuaj. Ky muaj është shumë shoqëror, ku do të ketë aktivitete të mjaftueshëm dhe intensive në fushën e miqve, që ndikojnë në vetëkrijimin tuaj, por dashuria është gjithashtu një skenar që gjithashtu luan shumë fort.Që nga 23 Shtatori, dashuria dhe mundësitë romantike, si dhe mundesit   jan ne anen tuaj,  ana ekonomike dhe pune vijnë në plan të parë.Më shumë  ndryshime ne punentuaj ku do te keni dhe nje ngritje te konsiderueshme  ekonomike njohje pritet të tërheqin interesin tuaj dhe të marrin iniciativa pasi Aferdita me date 15-28 do te ju japi nje mundesi me teper ne stabilizim te punes dhe per juve qe nuk jeni te sigurt akoma tani eshte moment ideal per juve dhe shume mundesira te reja qew do te ju happen perpara ne anen tuaj ekonomike dhe nje blerje qe do te perfitoni shume ne kete drejtim , me pak durim kjo do të ndryshojë nga fundi i Shtatorit.Dielli në nje kend ideal me Aferditen kerkohet  më shumë vëmendje botës suaj shpirtërore,  juve qe nuk jeni akoma ne nje lidhje te sigurt duket se do të ndodhë mbas dates 19 e tutje koh ideale per juve , do të ketë gjithashtu një ndikim në çështjet te nje personi te tret nje menyre bashkepunimi, pasi do të ndikojë në qëllimet dhe shpresat tuaja, si dhe planet tuaja të ardhshme. aktivitetit dhe çështjeve të punes suaj.

Ditët më të mira për dashurinë: , 9, 17, 18, 19, 20, 28, 29

Ditët më të mira të parave: 5, 6, 15, 16, 24, 25Ditët më të mira të karrierës: 7, 8, 18, 19, 24, 25, 28.

 

Shigjetari:

Akoma jeni ne nje perjudhe shume pozitive dhe jeni ne ngritje akoma sidomos ne ceshtjet ekonomike eshte perjudha me ideale me e mira per juve nje kohe e pershtateshme per juve te kesaj shenje, gjërat do të shkojnë ashtu siç dëshironi. Megjithatë, deri ne date 23 Shtator te duhet t'i kushtoni më shumë vëmendje çështjeve të shëndetit, mund t'ju duhet të pastroni trupin tuaj nga kilet dhe toksina e tepërta.Ky muaj do të jetë intensiv, do të lëvizni, do të organizoheni, ndoshta disa do të udhëtojnë për biznes, dhe do të bëni kontaktet që ju nevojiten, herë pas here përmirësoni njohuritë tuaja për të përmirësuar karrierën tuaj.Shtatori sjell sukses jo vetëm në çështjet e biznesit, por edhe në dashuri. Favorizon më shumë beqarët. Do të ketë mundësi romantike, dhe do të keni edhe favorin ne lidhje dhe njohje te reja  .Në përgjithësi, është një muaj që nuk duhet të humbisni në të dyja fushat eshte perjudha me pozitive e kesaj perjudhe .

Ditët më të mira për dashurinë: 8, 9, 20, 21, 28, 29Ditët më të mira të parave: 5, 6, 7, 8, 9, 15, 16, 17, 18, 19, 24, 25, 26, 27

Ditët më të mira të karrierës: 8, 9, 20, 21, 26, 27, 28, 29

Bricjapi:

Planeti i financave tuaja është ne anen me te mire per juve , do te ju ndihmoj akoma dhe ne vendimet qe do te merrni eshte nje kohe perfekte nje mundesi me shume per juve sepse eshte koha juaj dhe moment per te stabilizuar-punen,dhe-ekonomine tuaj.Megjithatë, ndikimet positive kan filluar nga data 18Gusht dhe do te vazhdojne deri me date 23 Shtatore kjo eshte nje perjudhe e mire per juve te kesaj shenje, nje perjudhe kjo për të mbështetur planet tuaja dhe për t'i përgatitur ato, ndërkohë miqtë dhe anëtarët e familjes gjithashtu do t'ju mbështesin. Ndoshta ka mundësi që këtë periudhë të shpenzoni para në vend që të merrni.Deri më 23 Shtator, Dielli duhet të ofrojë ndryshime në një nivel filozofik dhe të sjellë ide të reja që do të ndryshojnë strategjinë tuaj tek profesionalet tuaja.Afërdita ne nje kend ideal me Merkurin  ju ndihmon te beni takime  me persona kyc qe juve jeni ne kerkim  Shtator ende tregon aktivitet të fortë në biznes dhe financa, ndërkohë më 23, Dielli dhe Merkuri dhe Aferdita formojn nje kend mjaft pozitiv  ku do të fillojë një periudhë suksesi dhe duhet të jeni gati dhe të organizuar.Deri atëherë, mundohuni te shfrytezoni kete perjudhe ne favorin tuaj.

Ditët më të mira për dashurinë: 7, 8, 9, 18, 19, 20, 22, 23, 28, 29

Ditët më të mira të parave: 5, 6, 7, 10, 11, 15, 16, 17, 24, 25, 26

 

Ditët më të mira të karrierës: 1, 2, 8, 9, 20, 28, 29

Ujori:

Muaji Shtatore eshte nje muaj special ne fushen ekonomike dhe ne ane sentimentale . Merkuri dhe Aferdita ju ndihmon shume ne planet tuaja  mbas daes 23 Shtator shtepia e 8tendikimet nga me pozitivet qe kan filluar ne Gusht dhe vazhdojne dhe tani ju realizohen plane  dhe stabilizimi ekonomik I juaji.Ju do ja arrini qëllimit për aq kohë sa ju nuk merrni vendime të nxituara. Karriera dhe profesioni juaj do të jenë në plan të parë. Deri me date 14 te ketij muaji ceshtjet qe lidhen direct me punen dhe karrjeren tuaj eshte shume e rendesishme mbas kesaj date Plutonieshte ne rruge te kundert  mund te keni ndonje keqkuptim ne anen ekonomike prandaj pak te vemendeshem ne kete aspect. Ju gjithashtu duhet të balanconi shumë gjera ne kete muaj , dhe një nga këto është jeta juaj personale, por familja gjithashtu do të mbështesë-planet-tuaja.Më23Shtator, Dielli do të shkojë në Peshore ku ju ndihmon jasht mase ne stabilizimin ekonomik tuajin . Udhëtime pune dhe lëvizje është e mundur të bëhen.

Fuqizoni aftësitë tuaja të komunikimit, ndikimi pozitiv I Aferdites ju jep mundesi ne zgjidhje te pasurive te paluajteshme ne shitje etj.Muaji Shtator do të jenë faktori më pozitivë që do të ndihmojnë në zgjerimin dhe mbështetjen e projekteve në nivel socio-ekonomik dhe profesional.Në lidhje me marrëdhëniet personale sigurohuni të mos jeni duke kërkuar dhe mos gjykoni të tjerët. Pas 22 te ketij muaji do të përjetoni momente të bukura ne sferen Sentimentale, ndërkohë beqarët do të kenë mundësi për njohje të reja.Nëse ka ndonjë problem në marrëdhënien tuaj duket se do ta zgjidhni nje here e mire nuk perjashtohet mundesia per  një udhëtim është gjithashtu  nje zgjidhje me i/e dashuren tuaj.

Ditët më të mira për dashurinë: : 7, 8, 9, 20, 21, 24, 25, 28, 29

Ditët më të mira të parave: 3, 4, 5, 6, 12, 13, 14, 15, 16, 22, 23, 24, 25

Ditët më të mira të karrierës: 3, 4, 8, 9, 18, 19, 26, 27, 30

 

Peshqit:

Muaji Shtatore duket se eshte muaji me pozitiv ne ceshtyjet e punes dhe ekonomise suaj , ndërkohë tani Marsi qe ka te bej me paran dhe ndikohet ne shenjen tuaj do të sjellë mesazhe të këndshme, takime dhe marrëveshje për marrëdhënie personale dhe partneritete.Edhe pse kjo e fundit, ndodhet tani në shtëpinë e 7-të, pritet të sjellë mundësi te mira ekonomike nepermjet punes dhe kontratave te rendesishme qe mund te keni , por edhe të sektorit profesional. Megjithatë, mjedisi i punës mund të kombinojë të dyja.Mund t’jutërheqin njerëzit që punojnë së bashku, por edhe e kundërta.Shmangni kritikat, ruani ekuilibrin e duhur dhe gjithçka do të shkojë më mirë. Sigurisht, motivimi juaj është pozitiv, prandaj duhet të jeni të qartë me fjalët tuaja, sepse jeni ne kohen dhe momentin me ideal tuajin shfrytezoni cdo mundesi qe ju jepet tani e tutje eshte koha juaj me e mire .Financat tuaja do të përmirësohen në një pikëpamje, si dhe Marsi ju ndihmon shume direct tek paraja. Do të ndiheni më të sigurt, meqë ky planet do të formojë pikëpamje pozitive.

Ditët më të mira për dashurinë: 8, 9, 20, 21, 26, 27, 28, 29

Ditët më të mira të parave: 5, 6, 7, 8, 9, 15, 16, 17, 18, 19, 24, 25, 26, 27

Ditët më të mira të karrierës: 5, 6, 15, 16, 24, 25

 

 

 

Shiko gjithashtu