Jupiteri në vijë të drejtënga

Jupiteri kthehet në drejtimin e duhur tek Bricjapi, shenja më serioze që i jep një frymë të rëndësishme karrierës dhe çështjeve serioze ose rasteve të rëndësishme, veçanërisht ato që "shkuan në akull" gjatë rrjedhës së kundërt të planetit që nga 14 maji. Deri më 19 dhjetor, Jupiteri do të qëndrojë në shenjën e Bricjapit për të kaluar më pas tek Ujori rebel.

Jupiteri është planeti i zgjerimit, Pasurisë, Urtësisë dhe Diturisë, por Bricjapi nuk është një shenjë shumë mikpritëse për "gjigantin" e sistemit tonë diellor, përkundrazi Jupiteri në Bricjap kufizon favorin që ai mund t'i japë kujtdo nga ne dhe punët e tij. Për sa kohë që ishte në vijë të kundërt, nga 14 maj, ishte një kohë kur të gjitha punët e rëndësishme dhe planet e tua të ardhshme u vonuan, jo sepse universi është ndëshkues, por sepse Jupiteri i kundërt ju thirri për të gjetur Urtësinë e brendshme para se të hapeni në dizajne të reja. Gjëja pozitive është se tani çështjet ligjore, udhëtimet e gjata, studimet, kontaktet jashtë vendit, Arsimi dhe Feja janë shumë të favorizuara, kështu që tani e tutje do të ketë zhvillime pozitive në të gjitha këto fusha, në dritën e Bricjapit sidoqoftë.

Vlen të përmendet gjithashtu se ekuinoksi i Jupiterit do të riaktivizohet për të martën dhe herën e fundit planetët Neptuni dhe Plutoni, përkatësisht në 12 tetor dhe 12 nëntor. Gjashtëkëndëshi Jupiter-Pluton nxjerr në sipërfaqe anën më njerëzore dhe më të dhembshur / altruiste në njerëz, ndërsa takimi Jupiter-Pluton do të sjellë zhvillime të rëndësishme si në çështjet fetare dhe politike, ashtu edhe në çështjet që lidhen me koronavirusin. Sidoqoftë, zhvillimet që do të sjellë Jupiteri gjithashtu ndikojnë në jetën tuaj personale dhe gjithmonë mund të konsultoheni me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale

Kalimi i Jupiterit në vijë të drejtënga Bricjapi aktivizon shenjat si Dashi, Gaforrja, Peshorja dhe Bricjapi, dhe i fton ata të marrin vendime.Jep mundësi dhe favore Demit dhe Virgjëreshës, optimizëm, gjallëri dhe situata më të këndshme për Akrepët dhe Peshqit. Nga 13 shtatori deri më 23 tetor, ndikimi i planetit pranohet nga ata që kanë lindur në dhjetë ditët e dyta të shenjave të zodiakut, kryesisht nga shkalla e 17-të e këtyre shenjave të zodiakut e këndej, dhe nga 24 tetor deri më 19 dhjetor, ata që kanë lindur në dhjetë ditët e treta.

 

Rruëgtimi i drejtë i Jupiterit dhe shenjat e zodiakut

 

DASHI

Nëse kishte qëndrueshmëri në planet tuaja të biznesit ose në një nga projektet tuaja, Jupiteri në vijë të drejtë në shtëpinë tuaj ambicioze të dhjetë diellore, ju ndihmon të shkëlqeni përsëri në firmën profesionale dhe të ngjiteni në piedestalin e suksesit. Nëse po mendoni të filloni diçka, Jupiteri ju ndihmon të filloni pasi tani besoni në forcën tuaj dhe jeni të sigurt, por mos harroni Marsin tuaj të kundërt nga 10 shtatori deri më 14 nëntor në shenjën tuaj të zodiakut, për të cilin mund të lexoni këtu. Sidoqoftë, ju merrni pjesë në shumë ftesa shoqërore, takoni njerëz me ndikim ose tërheqni një grup të zgjedhur investitorësh.Ju synoni shumë lart dhe përpiqeni për sukses dhe në të njëjtën kohë, gjeni njerëz që ju ofrojnë shumë mundësi për rritje dhe zhvillim, një prej tyre është astrologu juaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale.Ju madje mund të merrni një rol drejtues në vendin tuaj të punës.

 

DEMI

Ju jeni gjithashtu entuziast, të gatshëm për të shijuar aventura të mëdha, pasi Jupiteri në vijë të drejtë, në shtëpinë e nëntë diellore, të udhëtimit dhe zgjerimit, ju jep përsëri optimizëm dhe përvoja të reja. Ju vini në kontakt me njerëz me prejardhje të ndryshme kulturore nga tuajat ose nga një vend i huaj. Nëse studimet tuaja ishin të ndenjura, tani ju mund t'i shihni ato të ecin përpara, të marrin një diplomë tjetër ose më përgjithësisht mund ta shihni jetën tuaj duke ecur përpara.Fati është vërtet në anën tuaj, tani guxoni të rrezikoni për të realizuar ëndrrat tuaja të mëdha, me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale, në krah.Më në fund, Jupiteri mund t'ju frymëzojë të ndiqni plane fitimprurëse në të ardhmen.

 

BINJAKET

Nëse ishit tepër të varur nga burimet financiare të njerëzve të tjerë, me Jupiterin në vijë të drejtë në shtëpinë tuaj të tetë diellore, pasionin dhe financat e zakonshme, ju rifitoni forcën dhe besimin tuaj dhe besoni në veten tuaj. Nëse do të ishit ndier i pasigurt me paratë dhe / ose marrëdhënien tuaj, tani nuk keni frikë të rrezikoni, me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale. Ju mund të krijoni një biznes fitimprurës me dikë për të negociuar gjatë rrugëtimit të kundërt të Jupiterit.Mund të ketë mundësi për të ardhura pasive ose para që rritin kursimet tuaja.Nëse keni një pronë që dëshironi ta shisni ose edhe ta blini, tani mund ta eksploroni. Rezultati do të jetë shumë fitimprurës.

 

GAFORRJA

Nëse keni qenë në kaos me marrëdhënien tuaj ose me një dashuri të vjetër apo një partner, Jupiteri në vijë të drejtë në shtëpinë tuaj të shtatë diellore, marrëdhëniet, rikthen ekuilibrin dhe ju e dini rrjedhën e marrëdhënieve tuaja të rëndësishme.Ju mund të gjeni dashuri të madhe (nëse horoskopi juaj personal pajtohet) ose të punoni me dikë profesionalisht. Ju madje mund të vendosni të largoheni nga një marrëdhënie që keni filluar gjatë  rrugëtimit të kundërt së planetit apo edhe nga një ish, nëse marrëdhënia ishte shumë e vështirë. Një tjetër qëllim është të kapërcejë hendekun e komunikimit me partnerin ose bashkëpunëtorin tuaj, pasi tani jeni më të sinqertë dhe me humor për kompromis, ndërsa dëgjoni astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale. Çdo marrëdhënie e rëndësishme, tani ju ofron gëzim dhe eksitim, ju frymëzon të krijoni dhe të rriteni ose të paktën ju jep lirinë për të bërë atë që dëshironi!

 

LUANI

Nëse jeni duke u mbytur në detyrimet tuaja ose rutina juaj e përditshme ka ndryshuar, rruga e drejtë e Jupiterit në shtëpinë tuaj të gjashtë diellore, të punës dhe rutinës, e bën jetën tuaj të përditshme dhe kushtet tuaja të punës më të këndshme. Softueri i ri, aplikacionet e reja apo edhe një asistent të gjithë mund t'ju ndihmojnë të punoni më zgjuar sesa më shumë. Nëse energjia juaj ishte e shpërndarë në shumë detyrime dhe nuk do të kishit arritur të kryeni të gjitha detyrat tuaja, tani ju ia kushtoni kohën tuaj detyrave shumë specifike, individuale. Ju jeni më efikas dhe produktiv në punën tuaj dhe nëse keni një biznes, punonjësit tuaj do të jenë më punëtorë. Shëndeti gjithashtu po përmirësohet, ndërsa astrologu juaj personal është gjithmonë në dispozicionin tuaj në http://www.astrologu.al/parashikime-personale

 

VIRGJERESHA

Nëse jeta juaj e dashurisë ishte në kaos ose ishit në dilemë për një dashuri të vjetër, Jupiteri në vijë të drejtë në shtëpinë tuaj të pestë diellore erotike, rikthen ekuilibrin dhe ju merrni vendimet përfundimtare për një ish.Nëse po mendoni të keni fëmijë ose nëse puna juaj krijuese ishte e ndenjur, tani jeni në një fazë më të frytshme.Krijimtaria juaj është e papërmbajtur, ju riktheni harmoninë në marrëdhënien tuaj dhe kaloni momente të paharrueshme, bujaria dhe mirësia juaj rriten.Ju merrni dhuratat që rrugëtimi i kundërt i planetit ju kishte privuar.Nëse jeni beqar, papritmas mund të shijoni gëzimet që ju detyrohej jeta.Nëse jeni në një lidhje, jeni zemërgjerë dhe bëni gjithçka për partnerin tuaj dhe shijoni së bashku dashurinë tuaj. Sidoqoftë, me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale ju e dini saktësisht se si të përfitoni!

 

PESHORJA

Nëse ka pasur mosmarrëveshje ose ndarje emocionale me një anëtar të familjes suaj ose një të dashur, me Jupiterin në vijë të drejtë në shtëpinë tuaj të katërt diellore, shtëpinë dhe familjen, përsëri ndiheni më intim dhe të ngrohtë në marrëdhëniet tuaja.Ndoshta po mendoni të bëni / përmirësoni shtëpinë tuaj ose të ndryshoni paraqitjen e mobiljeve, në mënyrë që ta bëni hapësirën tuaj më të këndshme për të tërhequr më shumë fat.Ose mund të mendoni të keni fëmijë ose mund të vendosni të zhvendoseni ose mund të kaloni një kohë të mirë në shtëpi. Në përgjithësi do të keni mbështetjen e të dashurit tuaj dhe veçanërisht fëmijëve dhe partnerit tuaj, si dhe astrologut tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale

 

AKREPI

Nëse keni hasur në vështirësi në komunikimin tuaj ose keqkuptime me vëllezërit e motrat dhe të afërmit tuaj, Jupiteri në vijë të drejtë në shtëpinë tuaj të tretë diellore, të komunikimit dhe ideve, ju ndihmon të rivendosni marrëdhëniet tuaja.Jupiteri ju jep dhuratat e elokuencës dhe bindjes, idetë tuaja pranohen nga të tjerët.Fjalët tuaja nuk kalojnë pa u vënë re, ju krijoni një përshtypje kur flisni dhe jeni fokusi i interesit në mënyrat tuaja të këndshme.Ju mund të bëni njohje të reja që ju ndihmojnë në promovimin tuaj.Një ekspert ose astrologu juaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale, mund t'ju shtyjë të promovoni një nga idetë tuaja dhe të fitoni. Ndoshta ju jeni duke shkuar në një ekskursion ose duke pranuar një ftesë nga dikush që jeton pak larg jush, ndërsa shumë Akrepë janë të favorizuar në mjetet e tyre të transportit ose pajisjet e komunikimit!

 

SHIGJETARI

Financat tuaja po lulëzojnë përsëri falë Jupitërit në vijë të drejtë, sundimtarit tuaj, shtëpisë tuaj të dytë diellore, financave.Nëse e keni humbur kohën tuaj ose keni shpenzuar para, tani jeni më të përmbajtur, më praktik dhe racional dhe më të ekuilibruar me buxhetin tuaj. Kjo është një kohë e shkëlqyeshme për të filluar një biznes të ri ose për të rrezikuar për të rritur të ardhurat tuaja, për sa kohë që flisni me astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale. Sidoqoftë, kontrolloni shpenzimet tuaja, mbani buxhetin tuaj dhe veproni me përgjegjësi dhe logjikë.Ju kënaqeni me jetën, por përpiquni të shmangni luksin e panevojshëm në mënyrë që të mos trondisni llogarinë tuaj bankare. Ju gjithashtu besoni më shumë në veten tuaj!

 

BRICJAPI

Më në fund mundësitë kthehen, ju përmirësoni jetën tuaj dhe evoluoni falë Jupiterit, i cili kthehet në një rrugë të drejtë në shenjën tuaj të zodiakut. Planeti i mençurisë, fatit dhe zgjerimit ju ndihmon të përmirësoni jetën tuaj dhe të promovoheni, të heqni qafe ngarkesat që ju mbajnë mbrapa, por gjithashtu në përgjithësi të përfitoni nga mundësitë që vijnë çdo… dymbëdhjetë vjet! Por mos harroni se Jupiteri sjell hije ekzagjerimi në atë që prek. Ju jeni të rrethuar nga njerëz që ju mbështesin dhe mendja juaj ju ndihmon të hiqni pengesat nga jeta juaj, të cilat ndoshta ekzistonin gjatë rrugëtimit të kundërt të planetit. Në përgjithësi, në jetën tuaj vijnë njerëz shumë të rëndësishëm që do t'ju ndihmojnë me të gjitha gjërat e rëndësishme që dëshironi të zbatoni! Tani është koha juaj! Tani ju përdorni mençuri, përvojë dhe fat! Por ju mësoni edhe më shumë nga astrologu juaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale

 

UJORI

Nëse jeni në kaos ose në mjegullën e punëve të vjetra që ishin në rrugë pa krye, tani peizazhi bëhet më i ndritshëm falë Jupiterit që kthehet në një rrugë të drejtë në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë shpirtërore.Deri tani ju keni një mburojë mbrojtëse, një engjëll mbrojtës që zgjidh çështjet tuaja në pritje, para se t'ju vizitojë më 19 dhjetor në shenjën tuaj të zodiakut. Ju pastroni njerëzit që dëshironi të qëndroni në jetën tuaj dhe kjo ju bën të ndiheni më të qetë dhe më të qetë brenda jush, siç këshillon astrologu juaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale. Ju madje mund të kërkoni vetminë tuaj për të menduar. Ju keni marrë mesazhin karmik të Jupiterit të kundërt: kur e doni veten dhe i jepni dashuri dhe kujdes, është më lehtë të largoni nga jeta tuaj njerëz që ju mbushin me energji negative ose njerëz aventureske që duan thjesht të përfitojnë nga ju. dhe përfitoni nga ju.

 

PESHQIT

Nëse keni përjetuar sfida me miqtë tuaj ose në një grup, Jupiteri në vijë të drejtë - sundimtari juaj tradicional - në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë diellore, të miqësisë dhe grupeve, ju ndihmon të argëtoheni dhe të argëtoheni përsëri me miqtë tuaj.Tani preferoni të jeni me njerëz elitë ose në një grup që shfaq tendencat tuaja artistike dhe krijimtarinë, dëgjoni me kujdes astrologun tuaj personal në http://www.astrologu.al/parashikime-personale, i cili ju jep këshillat e duhura. Ana humanitare e karakterit tuaj do të jetë e fortë tani dhe ju jeni më bujar. Ju mund të bashkoheni në një grup bamirësie ose për të përmirësuar komunitetin tuaj ose edhe vullnetar. Sidoqoftë, ju tani jeni udhëheqësi dhe i zgjoni miqtë tuaj me shakatë dhe shpirtin tuaj të lumtur, ndërsa përmes miqve dhe klubeve mund të arrini qëllimet tuaja!

Shiko gjithashtu