Hëna e re tek Bricjapi në 13 Janar 2021

Besoni tek fuqia juaj dhe do ngjiteni në majën e malit!

Sapo kemi lënë një vit që la të pashlyeshëm nënshkrimin e Bricjapit të rreptë, me kalimet planetare të Jupiterit, Saturnit dhe Plutonit. Hëna e Re e parë e vitit në 13 Janar ka një shije të vitit 2020, pasi vjen si përfundim për të siguruar që të mos harrojmë mësimin e vlefshëm planetar që kemi mësuar vitin e kaluar, por ajo gjithashtu ka një mori ndikimesh të reja planetare, disa prej të cilave do të pjesë e vitit 2021.

Realizim, vetë-disiplinë dhe qëllime të reja transformuese

Kjo hënë e re, e cila zhvillohet në 23 gradët e Bricjapit dhe shënon fillimin e ri, na fton të marrim seriozisht listën tonë të dëshirave për 2021 me Saturnin planifikim serioz, realizëm, organizim dhe mbi të gjitha me përkushtim ndaj qëllimit. Ndikimi i fortë i Plutonit na kërkon të lëmë pas gjithçka që na rëndon për kaq gjatë dhe nxit transformimin tonë në versionin tonë më të mirë, pasi na ofron pasionin për arritjen e dëshirave tona. Veçanërisht të favorshme janë planet financiare dhe profesionale me ndryshime të konsoliduara në planin afatgjatë. "Këtë herë me durim dhe këmbëngulje do ja dal".

Dashuri të reja të papritura

Në këtë Hënë të Re do të ekzisstojë dhe një dozë e humorit tokësor erotik me ngjarje të papritura të këndshme, të cilat do të ndihmojnë në muajin e parë të vitit. Afërdita - nga dhjetë ditët e para të Bricjapit në një trekëndësh me Marsin nga Demi - do të bëjë gjithçka që mundet për të ëmbëlsuar atmosferën dhe për t’ju besuar më shumë instikteve të saj, me ndihmën e trekëndëshit të Mars, pasi nuk njihet për pasionet e mëdha dhe shpërthimet e saj. Përfshirja e favorshme e Uranit rrit njohjet e reja dhe dashuri të papritura.

Ide unike dhe të planifikuara

Bashkimi i Jupiterit, Saturnit dhe Mërkurit, nga Ujori ajror, vjen për të hapur perden për prezantimin e ideve unike dhe përmbysëse përmes organizatave dhe grupeve. Sidoqoftë, ky kënd i progresit do të përplaset në afërsi me fatin dhe frikën e së resë, duke e parë katrorin me Marsin dhe Uranin një pengesë nga shenja konservatore e Demit. Ky kënd do të sjellë mërzitje dhe rezistencë, derisa Jupiteri dhe Saturni në Ujor të arrijnë të binden pa frikë për ndryshimin e dobishëm të ardhshëm.

 

DASHI

Hëna e Re tek Bricjapi më 13/1, me ndihmën e Afërditës në të njëjtën shenjë, zyrtarisht fillon një fillim të ri në biznesin tuaj. Eshtë koha e duhur për të aplikuar për një ngritje në detyrë ose për të kërkuar një punëdhënës të ri dhe të kaloni në karrierën që ju shpreh vërtet. Janari nga 13/1, pasi ndriçon mundësitë në pjesën e karrierës, në të njëjtën kohë ju shtyn të negocioni financat tuaja me sukses dhe kushte stabilizimi në planin afatgjatë, diçka që ju duhej për një kohë të gjatë.

Bashkimi i madh i Jupiterit, Saturnit dhe Merkurit në shtëpinë tuaj të 11-të aktivizon dhe sjell veprim në gjithçka që ka të bëjë me qëllimet dhe ëndrrat tuaja. Në të njëjtën kohë, ky kënd sqaron mjedisin tuaj miqësor, duke ndarë thekrën nga gruri. Kushtojini vëmendje të veçantë këtë muaj çështjeve që lidhen me huazimin e parave për miqtë.

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të dhjetë ambicioze, ju keni qëllime të mëdha në karrierën tuaj, doni të arrini më të mirën, ndërsa përpjekjet dhe lufta juaj kurorëzohen me sukses. Shfaqni veten, talentet dhe arritjet tuaja, tani eprorët dhe bashkëpunëtorët tuaj e dinë se sa të aftë jeni të përmbushni gjithçka që ndërmerrni. Ju jeni të guximshëm dhe krenar për veten tuaj, ndiheni më të sigurt dhe dini se çfarë doni të arrini. Ju merrni vëmendjen e publikut, merrni vlerësim dhe respekt, mbase edhe bëni një prezantim publik ose fitoni një reputacion. Shmangni dominimin e të tjerëve duke vepruar me mendjemadhësi dhe egoizëm dhe mos i shtyni ata.

 

DEMI

Gjithçka që lidhet me filozofinë tuaj personale, vizionin tuaj të vlerave dhe qëllimeve të reja në çështjet e të mësuarit ose zgjerimit të njohurive, është në zemër të kësaj Hëne të Re për ju. Kjo pikiatë e brendshme, e cila do të funksionojë terapeutikisht në mes të Marsit stresues në shenjën tuaj, do të jetë kërkuese dhe e thellë dhe do të kërkojë shumë përgjigje, pasi planeti që e ngjyros atë është Plutoni. Çështjet në lidhje me udhëtimet dhe jashtë vendit janë gjithashtu të favorizuara. Shtë një periudhë hiperaktive për ju, e cila inauguron zhvillimet në biznesin tuaj për pjesën tjetër të vitit. Kushtojini pak më shumë vëmendje mënyrës së komunikimit të çështjeve të punës, veçanërisht Demave të dhjetë ditëve të para.

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të nëntë shtrirë, keni ide të guximshme për të ndryshuar monotoninë e jetës tuaj, jeni më mendjehapur se zakonisht dhe e shikoni jetën me më shumë optimizëm. Ju dëshironi të bëni shumë gjëra, kështu që organizoni dhe planifikoni në mënyrë që të keni kohë për t'i përfunduar ato. Ndoshta jeni duke bërë një udhëtim të gjatë ose duke bërë lidhje të reja me njerëz nga vende të largëta ose me njerëz që kanë një kulturë tjetër kulturore nga e juaja. Tani është më e lehtë për ju të pranoni pikëpamjet dhe zakonet e të tjerëve, pasi dëshironi që marrëdhëniet tuaja të jenë në harmoni. Ndoshta ju ndryshoni bindjet dhe filozofinë tuaj për jetën ose fitoni njohuri të reja që jo vetëm ju ndihmojnë në punën tuaj, por gjithashtu ju motivojnë të bëheni më të mirë për zhvillimin tuaj personal.

 

BINJAKET

Hëna e Re gjallëron jetën tuaj të dashurisë dhe pasionin, diçka që ndikon pozitivisht në psikologjinë tuaj. Nga 13 janari deri në fund të muajit është një kohë ideale për të menaxhuar financat tuaja, duke shlyer borxhet dhe detyrimet që ju kanë zënë për një kohë të gjatë. Kushtojini vëmendje uljeve dhe ngritjeve të humorit tuaj. Tani fillon një periudhë vjetore që ju të merreni me shprehjen e ideve tuaja dhe arritjen e qëllimeve tuaja.

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të tetë intensivisht emocionuese dhe pasionante, ju përballeni me frikën dhe fiksimet tuaja, mbase disa situata ose njerëz nga e kaluara krijojnë një shqetësim emocional. Nëse jeni në një lidhje, emocionet e bllokuara dalin në sipërfaqe dhe krijojnë agresion dhe zemërim. Nëse jeni beqar, pasioni juaj do të jetë intensiv dhe seksi do të jetë shumë i rëndësishëm për ju tani. Por ju nuk do të dëshironi ndonjë marrëdhënie sipërfaqësore tani, por dikë me të cilin mund të ndani shpirtin tuaj. Keni energji intensive emocionale dhe mendore, të cilën e lëshoni në mënyrë të gabuar. Nëse disa situata ose njerëz po ju shkaktojnë vështirësi, shikoni thellë në gjëra për të vendosur se çfarë mund të ndryshoni.

 

GAFORRJA

Çështjet në lidhje me marrëdhëniet tuaja, martesën dhe bashkëpunimet janë në qendër të Hënës së Re. Ju filloni një lidhje të re dashurie ose gjeni mënyra për të rindezur lidhjen ose martesën tuaj ekzistuese. Ky vit synon t'ju socializojë më shumë gjithsesi dhe t'ju heqë qafe çdo gjë jofunksionale në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale, duke mirëpritur vetëm atë që vlen të qëndroni në jetën tuaj. Negociatat mbi detyrimet financiare me institucionet e kreditit, autoritetet tatimore dhe huadhënien janë gjithashtu të favorizuara, në mënyrë që të mund të vendosni qëllimet tuaja të reja financiare.

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të shtatë të marrëdhënieve, ju sqaroni nëse jeni në të njëjtën faqe me disa nga marrëdhëniet ose partnerët tuaj të rëndësishëm. Ju rivlerësoni jetën tuaj emocionale dhe vendosni nëse jeni të gatshëm ta çoni atë në një nivel të ri me të dashurin tuaj. Ju mund të ndjeni tension dhe stres të brendshëm në mënyrë që të vendosni qëllimet afatgjata të marrëdhënies tuaj. Tani keni një nevojë më të madhe për tu ndjerë të sigurt dhe të sigurt dhe për të larguar nga jeta juaj njerëz që nuk janë në gjendje t'ju përgjigjen ndjenjat tuaja. Ju luftoni për ekuilibrin e marrëdhënieve tuaja, duke bërë gjithçka që sjell paqe si për ju ashtu edhe për të tjerët. Çelësi i lumturisë suaj është të ndiqni dëshirat e zemrës suaj.

 

LUANI

Hëna e Re e parë e vitit ju premton ndryshime dhe zhvillime në pjesën e karrierës dhe punës suaj, një zonë e zymtë për ju që tashmë ju ka zënë që nga viti i kaluar. Përmes përmbysjeve dhe vështirësive, qëllimi juaj tani është të merrni cilësinë që dëshironi në jetën tuaj profesionale, pasi ju jepet mundësia për një kurs të ri në karrierën tuaj. Në të njëjtën kohë do të merreni me përmirësimin e gjendjes tuaj fizike, gjimnastikës dhe mirëqenies që ju nevojiten aq shumë, në të njëjtën kohë duke prerë zakone të këqija që dobësojnë shëndetin tuaj. Kushtojini vëmendje pjesës së marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve tuaja, pasi linjat e komunikimit do të jenë më të ndjeshme dhe të zhdërvjellëta, me Marsin që ndikon në shtëpinë tuaj të shtatë.

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të gjashtë, punën dhe jetën e përditshme, diçka e re fillon në punën tuaj ose në jetën e përditshme, por mund të jetë pak e vështirë të përshtateni me kushtet e reja, pasi do të duhet kohë dhe përpjekje për t'u marrë. kënaqësi Ju po hyni në një proces në të cilin po vendosni një themel të fortë në punën tuaj dhe kolegët ose punonjësit tuaj të rinj do t'ju ndihmojnë të lëvizni më zgjuar, por gjithashtu të jeni më efikas dhe produktiv në punën tuaj. Tani po vendosni bazat për ndryshimet që do të ndodhin, në mënyrë që me vendosmërinë dhe punën tuaj të madhe të mund të sillni prosperitet në jetën tuaj. Ju mund t'u shërbeni disa njerëzve që kanë nevojë për ju, gjë që ju bën të ndiheni mirë brenda.

 

VIRGJERESHA

Hëna e re në Bricjapin tuaj miqësor favorizon temat tuaja romantike dhe planet krijuese. Ju mund të bëni një fillim të ri në dashurinë tuaj ose të afroheni me partnerin tuaj. Përfitoni nga kjo periudhë dhe detyrimet e ngushta që mbeten të hapura, para fundit të muajit, kur sundimtari juaj Mërkuri kthehet në vijë të kundërt. Nga ana tjetër, ekziston presion në marrëdhëniet tuaja të punës, gjë që krijon stres dhe nervozizëm të fortë. Më shumë gjasa të dhëna të reja do të shtohen në punën dhe jetën tuaj të përditshme. Kujdesuni për shëndetin tuaj dhe kushtojini vëmendje largimit të stresit.

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të pestë erotike dhe krijuese, ju bëni një fillim të ri me të dashurin tuaj, duke u përpjekur të vendosni një themel të fortë dhe të stabilizoni marrëdhënien tuaj. Nëse dikur kishit një marrëdhënie rastësore, tani disi bëhet më serioze ose të paktën ndiheni më të sigurt dhe të sigurt. Nëse jeni beqar, arrini të kombinoni romancën dhe emocionet me anën praktike të dashurisë, po kërkoni të krijoni një marrëdhënie që do të zgjasë me kohën, kështu që bëheni më selektiv dhe të ndjeshëm. Kjo është gjithashtu një kohë e mirë për të krijuar një foshnjë pasi bëheni më pjellor. Ju gjithashtu keni ide dhe frymëzim të ri, të cilat ju ndihmojnë në punën tuaj krijuese ose shfaqin talentet tuaja duke fituar famë dhe njohje publike.

 

PESHORJA

Hëna e Re në Bricjap nxjerr në sipërfaqe çështje që kanë të bëjnë me shtëpinë dhe familjen tuaj. Sundimtari juaj Afërdita, i cili është në shtëpinë tuaj të katërt, punon si asistent në disa rinovime që dëshironi të bëni në shtëpi ose në rregullimet e detyrimeve familjare-financiare. Ndiheni më të lehtë në mjedisin tuaj të ngushtë dhe në romancën tuaj bëheni më selektiv dhe të vendosur. Planet tuaja krijuese, si dhe çështja e pasardhësve, favorizohen me zhvillime të rëndësishme në muajin e parë të vitit.

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të katërt, shtëpinë dhe familjen, shtëpia dhe familja juaj bëhen përparësia juaj më e lartë, ju bëni gjithçka që të kujdeseni për të dashurit tuaj, të ndiheni më të sigurt dhe të qëndrueshëm. Kështu që ju gjeni mënyra të reja për të përmirësuar jetën tuaj në shtëpi dhe marrëdhëniet tuaja me të dashurit tuaj. Ju përballeni me ndryshime të humorit, pasi reflektoni tek njerëzit dhe situatat e së kaluarës që kanë një efekt të kundërt në psikosintezën tuaj. Disa nga shenjat tuaja të zodiakut mund të fillojnë të ndërtojnë një pronë ose të fillojnë të kërkojnë një shtëpi të re ose mund të bëjnë një riparim ose rinovim të nevojshëm në shtëpinë tuaj. Tani keni aftësinë të kuptoni dhe analizoni se çfarë mund t'ju ofrojnë njerëzit e afërt dhe të bëni një likuidim.

 

AKREPI

Fillon një cikël i ri i përgjegjësive në lidhje me shtëpinë dhe detyrimet, në këtë vit familja do të jetë shqetësimi kryesor për ju. Marrëdhëniet dhe bashkëpunimet ekzistuese tronditen me shumë zhgënjim, por edhe mundësia e përfundimit përgjithmonë nëse ato vlerësohen jofunksionale për ju. Hëna e Re në Bricjap punon në mbështetje të komunikimit për çështje që lidhen me marrëveshje dhe kontrata, duke filluar një periudhë bashkëpunimesh të reja, shumë premtuese. Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të tretë komunikuese, ju jeni më komunikues, mendoni logjikisht dhe praktikisht dhe shpreheni drejtpërdrejt. Ju keni aftësinë të njihni mesazhet e hutuara dhe të bëni përshtypje përreth jush me mënyrën tuaj të çarmatosjes së komunikimit. Në rrugën tuaj mund të takoni njerëz që kanë aftësim profesional ose njohuri të specializuara dhe t'ju ndihmojnë me pasurinë e njohurive të tyre në punën tuaj. Tani shpreheni më saktë, gjë që i ndihmon të tjerët të kuptojnë dëshirat tuaja, ndërsa idetë dhe pikëpamjet tuaja pranohen nga të tjerët. Mendja juaj është depërtuese, ju i kushtoni vëmendje detajeve, por edhe disa çështjeve praktike në diskutimet që keni.

 

SHIGJETARI

Me Hënën e Re në Bricjap, duket se frytet e përpjekjeve tuaja të punës po ndodhin, pasi të ardhurat tuaja po rriten përfundimisht. Ju jeni veçanërisht të shqetësuar për pjesën e punës dhe jetës tuaj të përditshme dhe përpiqeni të gjeni pjesën e artë të komunikimit në mjedisin tuaj të punës, pa asnjë devijim dhe shpërthim, diçka që e bën të vështirë dhe ju shkakton stres të veçantë.

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të dytë, të parave, mendja juaj praktike dhe e ndjeshme ju ndihmon të gjeni mënyra për të fituar më shumë para, por edhe të keni fitime afatgjata nga biznesi juaj. Merrni hapa të ngadaltë dhe të kujdesshëm dhe vendosni një plan të organizuar për prosperitetin financiar dhe kaloni kohën dhe energjinë tuaj duke menduar se çfarë duhet të bëni për t'u ndier më të sigurt, qoftë financiarisht ose emocionalisht. Disa njerëz të pjekur dhe me përvojë mund t'ju ndihmojnë me këshillat e tyre të mençura për të rritur të ardhurat tuaja, duke menaxhuar siç duhet burimet tuaja financiare. Tani ju besoni më shumë në vlerën tuaj dhe keni shumë besim që ju ndihmon në punën tuaj. Mos bëni premtime që nuk mund t’i mbani dhe mos iu përkushtoheni zotimeve që nuk mund t’i përmbushni.

 

BRICJAPI

Hëna e Re zhvillohet në shenjën tuaj të zodiakut dhe ju bën protagonistë të kësaj periudhe. Egoja juaj dhe pamja juaj theksohen dhe me ndihmën e Afërditës ju zbukuroni dhe sharmoni. Marsi dhe Urani krijojnë kushtet e duhura për të filluar një lidhje të re dashurie dhe për të shijuar jetën në një sfond emocional dhe krijues. Pjesa që ju shqetëson më shumë është ajo financiare, pasi fillon periudha kur me mendime të pjekura duhet të merrni vendime për të dhënat e reja që do të lindin në investime dhe të ardhura. Likelyshtë e mundshme që kostot, që kanë të bëjnë me fëmijët ose disa nga modeli juaj krijues, do të rriten.

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të parë, të identitetit tuaj personal, një jetë e re fillon për ju, përpjekjet dhe lufta juaj në punën tuaj njihen, ju merrni shpërblime për të gjithë këtë përparim që keni bërë tashmë. Ju azhurnoni imazhin tuaj personal dhe kjo sjell njerëz të rinj pranë jush, të cilët do të jenë të dobishëm në planin afatgjatë të jetës suaj. Kushtet ndryshojnë, qoftë në jetën tuaj personale apo profesionale, hapet një kapitull i ri, më shpresëdhënës dhe produktiv. Fuqia juaj dhe dëshira juaj për të pasur harmoni dhe qëndrueshmëri me të tjerët favorizojnë jetën tuaj profesionale dhe të dashurisë. Përmirësimi i pamjes tuaj dhe qëndrimit tuaj ndaj njerëzve dhe situatave, hap një faqe të re në jetën tuaj.

 

UJORI

Gjithçka e re për ju tani e tutje dhe Hëna e Re e parë e vitit në Bricjap ju përgatit psikologjikisht për pjesën tjetër të ndryshimeve që do të vijnë në jetën tuaj. Proceset tuaja të brendshme që kanë filluar të ndodhin tani, është hapi i parë dhe më i rëndësishëm për të rikrijuar veten dhe për të arritur qëllimet tuaja të reja. Sidomos ata që kanë lindur në ditët e para, ju jeni në një konfrontim me njerëz të afërt tuaj dhe përballeni me përmbysje, të cilat janë të pashmangshme dhe në të ardhmen do të provojnë të jenë çliruese.

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë shpirtërore, ju keni mundësinë ta gjeni atë me veten dhe ndjenjat tuaja dhe të eleminoni depresionin dhe dhimbjen që fshehni brenda, për shkak të një humbjeje ose tradhtie. Ndoshta ju keni disa zbulime në lidhje me një marrëdhënie që nuk po funksionon si duhet në jetën tuaj dhe vendosni t'i jepni fund. Ju merrni shpërblime për ndihmën që u keni dhënë në të kaluarën disa njerëzve, vlerësimi, respekti dhe mirënjohja e të tjerëve rritin vlerën tuaj personale. Tani ju jeni më shumë në kërkim të vetmisë suaj, jetoni me ëndrrat dhe fantazitë tuaja, por duhet të keni kujdes, pasi ëndërrimi i ëndrrave mund t'ju largojë nga puna dhe detyrimet tuaja. Tani jeni më intuitivë se zakonisht, prandaj kushtojini vëmendje.

 

PESHQIT

Hëna e Re në Bricjap vjen për të aktivizuar ëndrrat dhe qëllimet tuaja përmes socializimit dhe një ambienti miqësor. Komunikimi juaj i frymëzuar, me prekjet e Neptunit, bëhet një levë për të filluar nga ëndrrat dhe qëllimet që keni pasur për një kohë të gjatë dhe tani duhet të mbani mend përsëri. E vetmja gjë që mund t'ju ndalojë të kaloni në realitetin tuaj të ri është vetvetja, por këtë vit Saturni dhe Jupiteri premtojnë të ndihmojnë ekuilibrin tuaj të brendshëm. Mundësia e një njohjeje të re dashurie përmes miqve.

Me Hënën e Re në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë miqësore dhe ekipore, ju bëni miqësi të reja, të qëndrueshme me njerëz që do t'ju duken të dobishëm në planin afatgjatë. Ndoshta tani miqtë tuaj kanë nevojë për ju më shumë se zakonisht, por disa nga detyrimet ose puna juaj mund të ju ndalojnë të jeni pranë tyre, edhe nëse keni qëllime të mira. Ndoshta ju merrni një rol drejtues në një ekip, përpiqeni për bashkëpunimin e duhur dhe shpërndarjen korrekte të përgjegjësive midis anëtarëve. Ju gjithashtu mund të vendosni të sakrifikoni disa nga nevojat tuaja në mënyrë që të arrini një të mirë kolektive ose të bëheni më filantropë duke bërë vullnetarisht punën tuaj për ata në nevojë. Interneti ju sjell miqësi të reja dhe ju ndihmon të promovoni biznesin tuaj dhe të zgjeroni bazën tuaj të klientëve.

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Ju presim…

Shiko gjithashtu