Hëna e re në shenjen e Peshores më 26.09.2022: Si do të ndikojë tek 12 shenjat

Hëna e re formohet  në orët e para të datës 26 Shtator 2022 në shenjën e Peshores dhe na inkurajon të shikojmë më me kujdes marrëdhëniet dhe partneritetet tona të ngushta dhe të gjejmë ekuilibër dhe harmoni në jetën tonë. Dhe ndërsa një Hënë e re është gjithmonë një mundësi për të bërë fillime të reja, kjo e veçantë nuk na lejon të ndihemi të sigurt për atë që po ndërmarrim, pasi Mërkuri, i cili mbetet retrograd, nuk i lehtëson zhvillimet. Por shërben për një qëllim të madh për të bërë një vlerësim të veprimeve tona, duke rimenduar angazhimet tona dhe duke u përgatitur për ndryshimet e mundshme që duam të bëjmë në marrëdhënie dhe partneritete në mënyrë që të jemi të lumtur. Pra, le të përfitojmë nga kjo kohë për të hedhur një vështrim në të kaluarën tonë, për të vëzhguar më mirë sjelljet dhe reagimet, dhe pas 2 tetorit 2022 kur Mërkuri të kthehet në rrugen e duhur ne mund të marrim vendimet tona, t'i shpallim dhe të bëjmë fillimet tona të reja, pasi deri atëherë do të ketë turbullira dhe konfuzion dhe ndoshta të dhënat që kemi në dorë nuk janë të qarta. Durimi, mendimi i thellë dhe puna e brendshme do të bëjnë mrekulli me këtë Hënë të re.

Natyrisht, si në çdo Hënë të re apo Hënë të plotë, përveç humorit tonë, ndikohen edhe kushtet meteorologjike dhe gjeofizike në planetin tonë.

Çështja e Hënës së re

Shenja e Peshores në të cilën ndodh Hëna e Re është shenja e ekuilibrit, harmonisë, drejtësisë, diplomacisë, “ne” dhe shoqërimit. E gjithë kjo duhet të jetë vazhdimisht në mendjen tonë gjatë kësaj periudhe, në mënyrë që të arrijmë të ruajmë sa më shumë ekuilibrin tonë mendor dhe shpirtëror dhe të mos prishim marrëdhëniet dhe partneritetet tona thelbësore dhe më vonë të pendohemi. Hëna e Re në Peshore mund të na ndihmojë të jemi më simpatikë dhe tërheqës, të afrohemi më shumë me ata që duam, të jemi më shumë lojtarë ekipi, të hyjmë në partneritete të reja, marrëdhënie të reja dhe angazhime të reja dhe të jemi më entuziastë. Për këtë do të ndihmojë kontrasti i Hënës së re me Jupiterin, planetin e bollëkut dhe kënaqësisë, i cili mund të na bëjë të shohim gjithçka të zmadhuar. Siç e kuptoni, kjo ka dy lexime, pasi po diçka e re mund të na emocionojë, qoftë një lidhje apo një bashkëpunim, por mund të fshehë kurthe që nuk i shohim në shikim të parë. Mos harroni se kemi edhe Merkurin retrograd i cili nuk na ndihmon të kemi një pasqyrë të qartë dhe mund të marrim vendime të gabuara bazuar në optimizmin tonë dhe më në fund thesari të rezultojë të jetë qymyri. Situata kërkon qetësi, vëmendje dhe perceptim të bazuar dhe jo eksitim. 

Aspektet kryesore të Hënës së Re

Kundërshtimi i Hënës së re me Jupiterin tek Dashi mund të na bëjë më egoistë, kotë, duke dashur që gjithçka të jetë e jona dhe të mos bëjmë kompromise lehtë. Ne do të jemi më të prirur ndaj ekstravagancës, marrjes së rrezikut, humbjes dhe kënaqësisë dhe mund të kemi një tendencë për të kapërcyer kufijtë dhe për t'u përfshirë në situata të (paligjshme). Kujdes mos u emociononi për fytyra dhe situata të reja që ju hyjnë në jetën tuaj dhe mos sakrifikoni marrëdhëniet e sprovuara për kënaqësi momentale...

Trekendeshi i Hënës së re me Marsin tek Binjakët jep forcë, guxim, veprim praktik, shkathtësi dhe ne do të jemi të drejtpërdrejtë dhe të sinqertë në atë që themi. Është gjithashtu një aspekt i shkëlqyeshëm për vetë-përmirësimin dhe fillimin e përpjekjeve për vetë-kujdes. Është një aspekt që na mbush me besim, vendosmëri dhe apel intensiv seksual, kështu që mund të gjejmë guximin të shprehim ndjenjat tona dhe të themi gjëra që mund të kishim frikë t'i thoshim në të kaluarën.

Për fat të mirë, Hëna e re formon një treendesh me Saturnin dhe do të na ndihmojë të jemi më të disiplinuar dhe efikas dhe të kemi një pamje realiste të situatave. Me durim, qëndrueshmëri dhe forcë të brendshme do të mund të përballojmë vështirësitë dhe pengesat, por edhe të pranojmë ndihmën e njerëzve që vlerësojmë dhe respektojmë.

Trekendeshi  i Aferdites me Plutonin forcon pasionet dhe shton ambiciet. Do kemi oreks për jetë dhe aventura dhe do krijojmë miqësi e njohje më lehtë. Ndoshta do të sjellë ndonjë sukses profesional.

Mërkuri retrogradë do të jetë në lidhje me Aferditen në Virgjëreshë dhe ne do të jemi më miqësorë, të hapur dhe të adaptueshëm. Imagjinata dhe frymëzimi ynë eshte ne të kuqe dhe mbase do të lindin njohje të reja, ndoshta edhe përmes internetit, por për shkak se Mërkuri është retrogradë, mbani një shportë të vogël për të ardhmen, pasi turbullimi do të sjellë konfuzion dhe mungesë mirëkuptimi.

Kush është më i prekur?

Hëna e re formohet në Peshore dhe më së shumti prek Dashin, Gaforret, Peshoret dhe Bricjapët

Por le të shohim se si do të ndikojë Hëna e re në Peshore tek 12 shenjat

 

DASHI

Hëna e Re në Peshore kundërshton Jupiterin në shenjën tuaj dhe trillon sundimtarin tuaj Marsin dhe ju mbush me optimizëm dhe guxim për të ndjekur qëllimet dhe ëndrrat tuaja. Do të jeni plot vetëbesim dhe mund të shfaqen mundësi të reja, qoftë personalisht apo profesionalisht, veçanërisht nëse keni lindur në mars. Por pa marrë parasysh se sa të emocionuar jeni, sado që mendoni se keni arritur numrin e parë të lotarisë, mos lejoni kotësinë dhe impulsin tuaj të kontrollojë vendimet tuaja. Mërkuri retrogradë po përgjon dhe Jupiteri në shenjën tuaj po ju fryn mendjen, kështu që merrni kohën dhe garancitë e duhura përpara se të hidhni ndonjë hap. Me pak fjalë, nëse është një marrëdhënie e re apo një partneritet i ri, mos ëndërroni sepse tani gjykimi juaj nuk po funksionon siç duhet. Kjo nuk do të thotë që ju duhet të refuzoni, vetëm se vendimet tuaja detyruese merren më mirë pas datës 2 tetor kur të dhënat do të jenë më të qarta. Gjithashtu, tani mund të keni shqetësime emocionale dhe mund të shfaqen pakënaqësi dhe patologji të së kaluarës në marrëdhënie dhe partneritete. Duke qenë se do të ndiheni të fortë, mund ta lëshoni më lehtë “mendimin”, por përpara se të hapni gojën dhe të hidhni akuzat, është mirë të bëni autokritikën tuaj. Nëse vendosni të largoheni diku, nuk keni pse ta bëni atë në një mënyrë të keqe dhe të vrazhdë. Për shkak se ne kemi edhe Merkurin retrograd, do të ketë shumë keqkuptime dhe keqkuptime dhe nëse nuk ruani gjakftohtësinë dhe veproni në mënyrë impulsive, si gjithmonë, atëherë do ta gjeni veten të ekspozuar. Mos filloni grindjet, merrni kohën tuaj dhe përdorni humorin tuaj për të dekompresuar situatat dhe mos u nxitoni, sepse e vetmja gjë që do t'ju shpëtojë është diplomacia dhe gjakftohtësia.

 

DEMI

Hëna e re në Peshorja më 26/9 mund të sjellë zhvillime në punë, nëse është një propozim i ri apo një ndryshim në vendin e punës, ose mund t'ju ndihmojë të vendosni një themel më të mirë në jetën tuaj të përditshme dhe të adoptoni zgjedhjet më të shëndetshme të ushqimit dhe ushtrimeve. Hëna e drejton vëmendjen tuaj në pastrimin e shpirtit dhe trupit dhe është koha ideale për të hequr qafe zakonet e pashëndetshme. Ju duhet të gjeni harmoninë dhe ekuilibrin në jetën tuaj të përditshme dhe të sistematizoni përpjekjet tuaja për fitnesin dhe shëndetin për të vendosur rutinat dhe zakonet e duhura.  Punoni nga mëngjesi në mbrëmje dhe detyrimet dhe përgjegjësitë nuk ju lejojnë të bëni diçka që do t'ju japë gëzim dhe mirëqenie? Ju duhet të reflektoni për këtë dhe të gjeni pak kohë për stërvitje dhe aktivitete që ju shprehin dhe ju bëjnë të lumtur. Ju gjithashtu duhet t'i kushtoni vëmendje shëndetit tuaj, fizik dhe mendor, për t'i bërë ballë ngarkesave të përditshmërisë suaj. Hëna e re mund t'ju sjellë favore në çështjet profesionale dhe mundësinë për të rigjallëruar marrëdhëniet tuaja të punës gjithashtu. Kjo mbështetet edhe nga sundimtari juaj, Venusi, i cili është në lidhje me Mërkurin retrograde dhe së bashku ata formojnë një treshe të mrekullueshme me Plutonin dhe ju ndihmojnë të hartoni një rrugë të re në jetën tuaj dhe në marrëdhëniet tuaja, por këtë herë me kushtet tuaja. Por mos harroni se Mërkuri është retrogradë, ndaj planifikoni fillimet dhe qëllimet tuaja të reja, por vendosini ato pas 2/10 kur planeti i komunikimit tani do të jetë i drejtë.

 

BINJAKËT

Hëna e Re më 26 shtator zgjon fëmijërin brenda jush, fëmijën që i pëlqen të kalojë mirë, të argëtohet dhe të ndërveprojë me ata që do. Hëna do t'ju kujtojë se jeta nuk është vetëm përgjegjësi, detyrime dhe barrë, por gëzim dhe krijim. Kështu që disi do t'ju frymëzojë dhe do t'ju ftojë të vendosni më shumë pasion në jetën tuaj, të bëni aktivitete që ju japin gëzim dhe të hiqni çdo gjë që është toksike dhe e panevojshme dhe që ju pengon. Do të jetë një periudhë dinamike, plot energji dhe kreativitet dhe mund t'ju japë mundësi edhe në nivel profesional dhe do të jeni në gjendje të njiheni, të bini në sy, të shfaqni talentet tuaja apo edhe të merrni një propozim. Do të gjeni sërish buzëqeshjen dhe vitalitetin tuaj, do të ndjeni gëzim, dashuri dhe lumturi dhe ju do ta shpërndani këtë tek ata që ju rrethojnë. Jeta juaj e dashurisë mund t'ju pushtojë dhe nëse jeni vetëm dhe keni lindur në dhjetë ditët e para mund të hyni në një lidhje të re ose të bëni një njohje emocionuese tani, ndërsa nëse jeni të përkushtuar do të ndiheni më të dëshirueshëm se partneri juaj dhe do të kaloni momente të bukura. Ju mund të bëni një pasardhës nëse dëshironi ose të kaloni momente të bukura me fëmijët tuaj nëse jeni prindër. Por mos u mashtroni dhe filloni të mburrni, sepse kundërshtimi Hënës se re-Jupiter mund t'ju hapë oreksin për shpenzime dhe kalim të mirë dhe mund të merrni topin ose të bini viktimë e dikujt që dëshiron t'ju mashtrojë. Dhe meqenëse sundimtari juaj Mërkuri është retrogradë, gjykimi juaj është i turbullt dhe tani nuk është koha për të rrezikuar apo për të marrë vendime të rëndësishme. Pas 10/2 kur do të kthehet në rrugën e duhur dhe gjithçka do të jetë e qartë bëni lëvizjet dhe blerjet tuaja.

 

GAFORRJA

Hëna sundon shenjën tuaj dhe çdo fazë e saj ndikon shumë tek ju dhe nxjerr në pah ndjeshmëritë tuaja. Hëna e re në Peshore mund të tregojë zhvillime në planin e shtëpisë dhe familjes, veçanërisht nëse keni lindur në qershor dhe do t'ju bëjë më emocionues. Hëna do t'ju vendosë në procesin e kërkimit të sigurisë suaj, të ballafaqimit me familjen dhe shtëpinë, të afroheni më shumë me të afërmit tuaj dhe ata që i doni dhe i konsideroni familje. Kështu që mund të vendosni të rifreskoni hapësirën e shtëpisë, të bëni ndryshime ose të filloni riparimet. Të tjerët mund të kërkojnë një shtëpi dhe të vendosin të lëvizin, ose të merren me pasurinë tuaj të paluajtshme dhe disa blerje dhe shitje të ndodhin. Gjithashtu, ndoshta ndonjë anëtar i familjes suaj ka nevojë për ndihmën tuaj dhe ju duhet të vraponi për ta ofruar atë ose thjesht të kaloni më shumë kohë me njerëzit tuaj duke bërë disa aktivitete të këndshme me ta. Nga ana tjetër, mund të dëshironi të keni një diskutim në pritje me familjarët tuaj për t'i rregulluar gjërat nëse ka pasur ndonjë problem mes jush, por kjo nuk këshillohet pasi Mërkuri është retrogradë dhe keqkuptimet fshihen. Megjithatë, ekziston edhe skenari që të keni zhvillime dhe ndryshime në vendin tuaj të punës dhe të jeni të stresuar. Por meqenëse Hëna e re është në kundërshtim me Jupiterin, ju mund të mbivlerësoni pikat tuaja të forta dhe të bëni lëvizje që ju futin në telashe. Mundohuni të mos merrni vendime të nxituara dhe dëgjoni njerëzit që ju duan kur përpiqen t'ju vënë frenë. Planifikoni fillimet dhe pastrimet tuaja të reja nëse mundeni pas 2/10 me Merkurin e drejtpërdrejtë, por nëse ato duhet të bëhen më herët mos u zhgënjeni. Vetëm mos harroni se çdo gjë që fillon me Mërkurin retrograde mund të modifikohet më vonë.

 

 

LUANI

Hëna e re më 26/9 është miqësore me shenjën tuaj dhe mund t'u sjellë të lindurve në korrik një propozim apo marrëveshje të re, por duhet ta kontrolloni tërësisht përpara se ta pranoni, pasi ne kemi akoma Mërkurin retrograd. Ajo që duhet të bëni me Hënën e re në Peshore është të mendoni dhe vlerësoni se si komunikoni me njerëzit në mjedisin tuaj të afërt dhe çfarë duhet të ndryshoni për të rregulluar gjërat. Nëse keni pasur një grindje ose jeni distancuar nga dikush, mendoni se çfarë shkoi keq dhe nëse keni nevojë të rregulloni diçka. Nuk keni nevojë të merrni vendime përfundimtare tani, thjesht bëni sa më objektive vetëkritikën tuaj, si dhe kritikat e atyre që ju rrethojnë. Mund të ndryshojë gjithashtu mënyrën se si mendoni dhe silleni me situata të caktuara ose mënyrën se si komunikoni dhe lidheni në kontaktet tuaja të përditshme me të tjerët. Do jeni më praktik dhe substancial dhe do kërkoni të vërtetën në marrëdhëniet tuaja. Gjithashtu, do të keni ide të freskëta, do bëni plane të reja, do jeni më të shoqërueshëm dhe do gjeni pak kohë, pavarësisht detyrimeve tuaja të pabesueshme, për të kaluar momente të bukura me ata që doni dhe vlerësoni. Nëse jeni duke menduar të filloni një seminar, studime, të merreni me promovimin e biznesit ose talenteve tuaja, të blini pajisje të reja (kompjutera etj.) për zyrën tuaj ose të rregulloni diçka në mjetin tuaj të transportit ose ta ndryshoni atë, lini një takim për një intervistë pune, Hëna e re mund të jetë e dobishme, por duhet të mbani mend se ne e kemi Mërkurin retrogradë dhe nëse mund të planifikoni fillimet tuaja pas 2/10. Tani mblidhni informacionin që ju nevojitet, organizohuni dhe sapo Mërkuri të kthehet në rrugën e duhur, hidhuni në veprim.

 

VIRGJERESHA

Hëna e re në Peshorja më 26/9 premton ditë më të mira për portofolin tuaj, por deri në datën 2/10 kur në shenjën tuaj do të kemi mërkuri retrograde, do të bëni mirë të jeni vigjilent. Hëna ndriçon sektorin tuaj të financave dhe mendja juaj do të jetë vazhdimisht duke menduar se si të gjeni mënyra të reja për të rritur të ardhurat dhe për të ulur shpenzimet. Do bëheni më ambiciozë, do dëshironi të ecni përpara, të pretendoni një të ardhme më të mirë dhe të shfrytëzoni mundësitë për avancim profesional. Por edhe nëse besimi juaj është i lartë dhe mendoni se është koha për të shkuar në ofensivë, Mërkuri, i cili është sundimtari juaj, është retrogradë në shenjën tuaj dhe vepron si frenues për pritshmëritë dhe planet tuaja ambicioze deri në datën 2/10. Kjo nuk do të thotë se nuk do të keni sukses në objektivat tuaja, thjesht duhet të jeni të duruar dhe të luani mbrojtje. Mos shtyni që gjithçka të bëhet këtu dhe tani dhe mos u dekurajoni kur hasni pengesa. Kur gjërat vonohen, sado t'i shtyni ato, nuk do të arrini asgjë tjetër veçse të humbni qetësinë. Gjithashtu, është e mundur që me Hënën e Re të vijë në jetën tuaj një person me një sfond të ndryshëm nga i juaji dhe të krijoni një marrëdhënie shumë të bukur personale ose miqësore. E vetmja gjë që ka nevojë për vëmendje, përveç Merkurit retrograde, është kundërshtimi i Hënës së re me Jupiterin, planetin e fatit dhe zgjerimit, sepse mund të mjegullojë gjykimin tuaj, të jeni shumë optimist dhe të ndërmerrni rreziqe në mënyrë të pamatur dhe të panevojshme duke mbivlerësuar aftësitë tuaja, ose premtoni gjëra që nuk mund t'i mbështetni.

 

PESHORJA

Hëna e re në shenjën tuaj më 26/9 ju rrit optimizmin dhe ju mbush me guxim për të bërë ndryshime në jetën tuaj dhe për të gjetur ekuilibrin tuaj të dëshiruar. Ky proces nuk do të jetë i lehtë dhe do të bëhet në një nivel shumë të brendshëm, pasi në ditën e Hënës së re, Merkuri retrograd dhe planeti juaj sundues, Venusi, do të jenë të lidhur në shtëpinë e 12-të të shenjes  tuaj diellore dhe do të tredhojnë Plutonin dhe ju. mund të jetë pak i kapur në ato tuaja të mbyllura. Kështu do të filloni të reflektoni për të kaluarën, vendimet që keni marrë dhe zgjedhjet tuaja dhe do të testoni të gjithë dhe gjithçka, madje edhe veten. A jeni të kënaqur me marrëdhëniet tuaja, punën tuaj, mënyrën se si të tjerët ju trajtojnë, kufijtë që vendosni dhe lëshimet që bëni? A e kanë marrë timonin e jetës suaj pasiguritë tuaja dhe po i lini të tjerët të marrin përgjegjësinë? A ka ndonjë gjë që do t'ju bëjë më të lumtur? Këto janë gjërat për të cilat do të mendoni, do të shqetësoheni dhe do të përpiqeni të gjeni rrugën që duhet të ndiqni që të jeni mirë ju dhe jo të tjerët. Pra, bëhuni gati për të përqafuar dëshirat tuaja dhe vendosni veten në radhë të parë. Mos u shqetësoni se çfarë do të mendojnë të tjerët për ju, përqendrohuni në gjërat që dëshironi të arrini dhe hiqni dorë nga pritshmëritë e njerëzve të tjerë dhe shikoni tuajat. Vetëm mos harroni se Mërkuri është retrogradë, ndaj mendoni mirë se çfarë dëshironi dhe pas 2/10 kur të kthehet në rrjedhën e duhur merrni vendimet tuaja, pasi atëherë do të keni një gjykim më të qartë.

 

AKREPI

Hëna e re në orët e para të dates 26 shtatorit mund t'ju gjejë nga njëra anë në një fazë përgatitjeje për qëllimet tuaja të reja ambicioze, por nga ana tjetër rrit udhetimet .Pavarësisht nëse e krijoni atë apo të tjerët, por duke qenë se Mërkuri është retrogradë dhe gjërat ndërlikohen, do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm me energjitë nëntokësore, si pas dates  2/10 kur Mërkuri do të kthehet në ecuria e saj e drejtë gjithçka do të dalë në dritë. Pra, mos u përfshini në thashetheme, mos ricikloni atë që dëgjoni pa e kontrolluar atë dhe mos u përfshini në tema që nuk ju shqetësojnë. Hëna e re dëshiron që ju të distancoheni dhe të mbroni veten dhe interesat tuaja. Mos u ekspozoni dhe nëse e gjeni veten në një pozitë të vështirë mos reagoni në mënyrë impulsive, mund t'i trajtoni situatat me edukatë dhe diplomatike dhe nuk do të dilni si humbës. Nga ana tjetër, tani mund të jeni duke planifikuar diçka dhe ajo duhet të mbetet e fshehur për momentin dhe kështu të izoloheni nga rrethina juaj. Ose keni ndonjë lidhje dashurie që duhet të mbetet e padukshme dhe ju jeni nën presion psikologjik. Sido që të jetë, ju duhet të ruani sekretet dhe shëndetin tuaj dhe të merrni parasysh se çfarë duhet të ndryshoni në jetën tuaj, në mënyrë që të keni kushte më të shëndetshme dhe më të qeta në jetën tuaj të përditshme. Trekendeshi  i sundimtarit tuaj Pluton me Aferditen dhe Merkurin retrogradë do që ju të përmirësoni veten përmes ndërgjegjësimit dhe të pastroni shpirtin dhe jetën tuaj nga ajo që është e vjetëruar, çfarë ajo që ju rëndon dhe nuk ka më kuptim për ju. Qetësohuni, relaksohuni, pushoni dhe mendoni se si ndiheni vërtet për njerëzit dhe situatat dhe mos i shtypni më ndjenjat tuaja. Çështja është të gjesh veten, jo t'i përkeqësosh gjërat.

 

SHIGJETARI

Hëna e re më 26/9 do të jetë shumë e dobishme për të ecur përpara, për të arritur qëllime të reja dhe për të sqaruar gjërat, veçanërisht nëse keni lindur në nëntor. Por mos harroni se Mërkuri është retrogradë dhe duhet të jeni shumë të kujdesshëm. Pra, vëzhgoni, mbani shënim dhe pas 2/10, kur Mërkuri të kthehet në rrugën e duhur, vendosni me kë do të vazhdoni në të njëjtën varkë dhe kë do të lini pas. Hëna ndikon në datën 11shtëpi në horoskopin tuaj diellor dhe ju sjell miq, aleatë dhe njerëz që duan t'ju mbështesin dhe gjithashtu mund të vini në kontakt me njerëz që në të kaluarën kanë luajtur një rol të rëndësishëm në jetën tuaj. Gjatë kësaj periudhe do të keni ide më të mira, do të bëni sugjerime, do të dilni përpara dhe do të merrni më shumë mbështetje nga mjedisi juaj. Do të hapni rrethin tuaj shoqëror dhe ndoshta do të bëni miq të rinj ose mund të filloni një aktivitet të ri që do t'ju emocionojë. Por ka një "gjemb", kundërshtimi i Hënës së re ndaj sundimtarit tuaj Jupiter dhe mund të tërhiqeni nga njerëz që ju shtyjnë shumë dhe ju fryjnë mendjen dhe përfundoni duke marrë vendime të gabuara. Mos lejoni që nevoja juaj për sukses t'ju çojë në rrugë të gabuara dhe mos ndiqni para të lehta, sepse mund t'ju shesin alga deti për shirita mëndafshi dhe emocioni fillestar mund të kthehet në zhgënjim. Mundësitë e reja janë të këndshme, për sa kohë që korrespondojnë me realitetin. Hëna sjell qartësi edhe në marrëdhëniet me njerëzit me të cilët punoni ose i përkisni të njëjtit “grup”, por edhe në marrëdhëniet tuaja miqësore. Këto sqarime ndoshta do të vijnë pasi të lindin zbulime apo keqkuptime dhe të sjellin presion, probleme dhe zhgënjime. Arsyeja mund të jetë një çështje financiare ose ngurrimi i partnerëve për të mbajtur angazhimet që kanë marrë dhe e gjithë kjo mund t'ju shkaktojë presion dhe stres. Por duhet të ruani gjakftohtësinë dhe të mos merrni vendime në vapën e momentit, pasi Mërkuri është retrogradë dhe mbretërojnë konfuzioni, keqkuptimet dhe vonesat.

 

BRICJAPI

Hëna e Re në Peshore ndez ambiciet tuaja, pasi ndikon në horoskopin tuaj diellor që ka të bëjë me famën, fuqinë, imazhin tuaj publik dhe çështja që ju djeg në këtë kohë është karriera dhe njohja juaj profesionale. A jeni aty ku dëshironi të jeni, duke shijuar punën tuaj të zgjedhur, apo shkoni në punë dhe ndiheni në depresion? Hëna do ju vendosë në procesin e të menduarit për atë që duhet të ndryshoni për të gjetur ekuilibrin tuaj të brendshëm. Por, sado që dëshironi të bëni lëvizje dhe të ecni përpara, ka diçka që ju tërheq prapa dhe ju pengon. Kjo është e jotja, diçka e brendshme, që funksionon nën tokë në mendjen tënde dhe nuk të lë të pushosh. Ndoshta janë disa pasiguri që rrjedhin nga gabimet e së shkuarës, ndoshta njerëzit dhe situatat nga e kaluara po kthehen dhe ju nuk dini çfarë të bëni, çfarë të zgjidhni dhe si të reagoni. Ju shikoni se Mërkuri retrogradë i bën këto. Por mos kini frikë. Trekendeshi i Mërkurit retrograd dhe Aferdita me Plutonin në shenjën tuaj do t'ju ndihmojë të përqendroheni në pamjen e duhur dhe më në fund të gjeni atë që duhet të ndryshoni dhe si të transformoni në jetën tuaj në mënyrë që të çoni drejt suksesit që dëshironi. Gjithashtu, ka mundësi që të pranoni një propozim, një mundësi profesionale. Por nuk ka nevojë për presion dhe nxitim për të marrë vendime këtu dhe tani. Ajo që nevojitet është të specifikoni se ku doni të shkoni dhe cili është vizioni juaj me kujdes dhe metodikë dhe nëse mund të shpallni vendimet tuaja dhe të bëni fillimet tuaja të reja pas 10/2 kur Mërkuri të kthehet në rrugën e duhur. Gjithashtu, duhet të keni kujdes për tendencën tuaj për të qenë të kotë,

 

UJORI

Më 26/9, Hëna e re e shtatorit do të formohet në shenjën e Peshores dhe do të jetë veçanërisht miqësore me shenjën tuaj, pasi do t'ju japë shtysë për të rinovuar sistemin tuaj të vlerave, për të zgjeruar horizontet tuaja shpirtërore, për të bërë një fillim të ri në aspiratat e karrierës, bëni një udhëtim të gjatë, rregulloni çështjet ligjore nëse jeni të shqetësuar dhe hapni një kapitull të ri në arsimimin tuaj duke shtuar një diplomë tjetër në kukurën tuaj. Kjo hënë ju fton të shihni pamjen e madhe të gjërave në të ardhmen dhe të mos ngecni në detaje në të tashmen. Ndryshoni mënyrën se si mendoni për jetën, këndvështrimin dhe të ardhmen tuaj dhe vendosni synime të reja afatgjata për të bërë përparim. Ndaj hapni krahët, besoni në veten tuaj dhe largohuni nga marrëdhëniet dhe partneritetet që ju kanë zhgënjyer. Perspektivat tuaja janë të shumta si në nivel personal ashtu edhe në atë profesional, për sa kohë që ju dëshironi. Udhëtoni, rinovoni veten dhe kërkoni të freskëtën që do t'i japë përsëri kuptim ëndrrave tuaja. Por nuk ka nevojë për presion dhe stres, nuk ka lëvizje të nxituara dhe vendime impulsive. Duhet maturi dhe durim për të hedhur bazat e duhura, në mënyrë që të mos vraponi për të rregulluar tekstet e këqija. Mos harroni se ne e kemi Merkurin retrograd, ndaj tani vëzhgoni, hulumtoni kushtet dhe perspektivat dhe merrni vendimet tuaja përfundimtare pas datës 2/10, kur gjërat do të jenë më të favorshme dhe ju do të jeni më vendimtarë.

 

PESHQIT

Hëna e re në 26/9 ju fton të dëboni atë që ju pengon në nivel psikologjik, atë që ju mban në kurth, por edhe të shikoni në thellësi menaxhimin tuaj financiar. Çdo gjë që ka të bëjë me sigurimet, taksat, kreditë, investimet financiare, transaksionet me bankat mund t'ju shqetësojë ose t'ju bëjë shumë presion. Por lëvizjet që do të bëni kërkojnë ekuilibër, logjikë dhe jo emocione dhe impuls. Gjithashtu, mbani mend se gjithçka që shkëlqen nuk është flori, kështu që duhet të shikoni me kujdes se çfarë fshihet pas fjalëve kur dikush ju thotë se diçka është për të mirën tuaj. Është një kohë e mirë për të biseduar me kontabilistin ose një këshilltar financiar për të gjetur zgjidhje për çështjet financiare ose për të korrigjuar gabimet e viteve të kaluara. Pak kujdesw deri me  2/10 sepse  nuk favorizohen lëvizje të reja, por ju mund të rishikoni shlyerjet e kaluara për borxhet ose borxhet ndaj qeverisë, bankave dhe të rishikoni marrëveshjet ndoshta duke ndryshuar kushtet. Gjithashtu, hiqni pluhurin nga kontratat, sigurimet, investimet, për të marrë një pamje të përgjithshme të menaxhimit tuaj financiar dhe për t'u marrë praktikisht me bilancin tuaj të të ardhurave-shpenzimeve dhe vendoseni në rregull. Kushtojini vëmendje shpenzimeve, por edhe çështjeve shëndetësore. Mos i lini pas dore nevojat e trupit tuaj dhe mos bini me kokë në kënaqësitë që dëmtojnë shëndetin tuaj. Për sa i përket marrëdhënieve tuaja të ngushta do të ndiheni më të fortë dhe mund të vendosni të lini pas njerëz që ju shkaktojnë pasiguri në mënyrë që të ndiheni se jeni në kontroll të jetës suaj. Mund të shfaqet edhe një dashuri e re që të bën zemrën të rrahë më shpejt dhe të kujtosh se çfarë do të thotë pasion. Por, përpara se të merrni ndonjë vendim, qoftë në nivel profesional apo personal, duhet t'i peshoni gjërat siç duhet dhe të mos tërhiqeni nga entuziazmi juaj i shfrenuar. Ju shihni se sundimtari juaj tradicional, Jupiteri, formon një kundërshtim ndaj Hënës së Re dhe optimizmi juaj i tepërt mund të mjegullojë gjykimin tuaj dhe t'ju bëjë të bëni lëvizje të pamatur.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu