Hëna e Re në Gaforre më 10/07/2021: Si do të ndikojë në 12 shenjat e zodiakut

Hëna e Re në shenjën e Gaforres në 10 korrik do të na bëjë më emocionues, por gjithashtu do të sjellë mundësi për të ripërcaktuar qëllimet tona dhe për të bërë fillime të reja që do të na çojnë në ëndrrimet tona. Gjithmonë një Hënë e re shënon fundin e një cikli dhe fillimin e një tjetri që zgjat 28 ditë dhe është koha e përkryer për të kthyer një faqe të re në jetën tonë, për të bërë një fillim të ri dhe për t'i dhënë fund zakoneve të vjetruara, sjelljeve toksike dhe energjis negative qe e marim papritmas. Te jemi në drejtimin e duhur  për të bërë përparime.

Formimi I kendeve   te Hënës së re

Hëna e re do të formojë një gjashtëkëndësh me Uranin, planetin e befasisë dhe anasjelltas dhe do të na bëjë të gjithëve më te sigurt  dhe më të gatshëm për të bërë ndryshime dhe për të provuar diçka të re dhe emocionuese. Surpriza, dhe mundësite janë në lojë, siç janë takimet e papritura dhe njohjet me njerëz që mund të luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tonë. Ne të gjithë do të jemi më të gatshëm të nxjerrim anën krijuese dhe imagjinaten  të karakterit tonë dhe të ndihemi më të lirë. Ky aspekt do të na bëjë më kureshtarë, të guximshëm dhe krijues dhe ne mund të gjejmë zgjidhje te mirmenduar  të drejta për çështjet që na shqetësojnë. Në të njëjtën kohë do të kemi intuitë dhe depërtim të shtuar që do të na ndihmojnë të shmangim çdo problem që do të krijohet nga ky aspekt provokues dhe revolucionar i Hënës së re me Uranin.

Hëna e re gjithashtu do të formojë një trekëndësh me Neptunin , i cili me sa duket është në një drejtim retrograd dhe na kujton se duhet t'i besojmë intuitës tonë dhe të dëgjojmë instiktin  tonë të brendshëm. Ndërsa kundërshtimi që ai do të bëjë me Plutonin na çon në ujëra të turbullta , pasi Plutoni përfaqëson kontrollin, fuqinë, fiksimet dhe pasionet dhe Hënën ndjenjat tona të thella dhe ndjenjën e sigurisë. Në rastin më të mirë, pastrimi do të vijë, në rastin më të keq, emocionet e ndrydhura do të dalin në një mënyrë shpërthyese, dhuna dhe pasoja të pallogaritshme. Prandaj kerkohet pak vemendje me teper ne kete rast.

Roli i Afërditës dhe aspektet e vështira

Së bashku me Hënën e re, formohen dhe kende  të tjera që ndikojnë fuqishëm. Bashkimi i Venusit me Marsin mund të premtojë dashuri të reja dhe dashuri ideale, por gjithashtu sjell një dëshirë të pabesueshme seksuale, e cila për shkak të përfshirjes së Saturnit dhe Uranit, mund të lindë grindje, sjellje të papritura  dhe agresive.

Venusi përballë Saturnit sjell në sipërfaqe ndjenjat e trishtimit dhe vetmisë ,nëse jeni në një marrëdhënie të trazuar kjo mund të sjellë probleme financiare, borxhe dhe vështirësi. Perëndesha e dashurisë, , formon një katerkendesh  me Uranin, i cili është i përfshirë drejtpërdrejt me Hënën e re, dhe ngjarjet e papritura mund të gjykojnë stabilitetin e një marrëdhënieje. Katerkendeshi  Saturn-Uran sjell kufizime dhe situata të papritura që çojnë në zhgënjime dhe vështirësi. Situata kërkon qetësi dhe logjikë, sepse shumë herë përmes ndryshimeve dhe ngjarjeve të papritura që në fillim duken negative, në fund të kuptojmë se ishte një mundësi për të hequr qafe nje here e mire negativitetin dhe shoqerin  jot e paster qe krijojn situate te nderlikuar  në jetën tonë që na mbanin te lidhur .

Mos harroni se Hëna e re në Gaforre  është një mundësi për t'u përqëndruar në mënyrën se si po ndihemi, për të parë lidhjet tona , frikën tone  dhe për të dëgjuar nevojat e te dy paleve  për të zhbllokuar emocionet tona  dhe për të bërë një fillim të ri.

Globalisht, Hëna e re në Gaforre nxjerr në pah çështje që lidhen me sigurinë, mbrojtjen, ushqimin, ujin, detet, strehimin dhe familjen. Gjithashtu sa herë që kemi një Hënë të re mund të ketë fenomene intensive gjeofizike ose meteorologjike.

 

Por le të shohim se në cilën fushë Hëna e re do të ndikojë në 12 shenjat  e zodiakut.

DASHI

Hëna e re në Gaforre do t'ju vërë në procesin e trajtimit të shtëpisë, familjes dhe marrëdhënieve me të afërmit dhe të dashurit tuaj. Kështu që ju mund të merreni me hapësirën e shtëpisë, ta rinovoni atë ose të filloni riparimet ose mund të bëni një ndryshim ne shtepin tuaj ose të lëvizni. Gjithashtu, një anëtar i familjes mund të ketë nevojë për ndihmën tuaj dhe ju mund të duhet të vraponi për ta ofruar atë ose thjesht të kaloni më shumë kohë me njerëzit tuaj duke bërë disa aktivitete argëtuese me ta. Ju mund të dëshironi të afroheni me familjen tuaj, të ndiheni përsëri të sigurt me ta kur keni qenë fëmijë dhe të lini marrëdhëniet midis jush të rriten dhe të zhvillohen. Nga ana tjetër, kendet  e formuara nga Afërdita nga Luani mund të sjellin disa nga marrëdhëniet tuaja të ngushta dhe miqësore në kufijtë e tyre dhe ju mund të rishikoni me shumë kujdes sepse mund te jen miq te vertet per te ardhmen .

 

DEMI

Fillimet e reja premton Hëna e re që formohet në Gaforre ndikim pozitiv miqësor ne shenjen tuaj . Në dy javët e ardhshme do të keni ide të reja, do të bëni plane të reja, do të jeni më te perqendruar dhe do të gjeni pak kohë, pavarësisht nga detyrimet tuaja të medhaja , për të kaluar momente të bukura me ata që doni dhe vlerësoni. Mënyra se si mendoni dhe trajtoni situata të caktuara ose mënyra se si komunikoni dhe lidheni në kontaktet tuaja të përditshme me të tjerët gjithashtu mund të ndryshojë. Ju do të jeni më praktikë dhe më thelbësorë dhe do të kërkoni të vërtetën në marrëdhëniet tuaja. Kjo H ënë e re ju sfidon të vendosni disa kufizime në marrëdhëniet personale dhe të kujdeseni më shumë për veten tuaj. Ju do të ndryshoni mendimin tuaj dhe do të bëni një rifillim në mënyrën e lidhjes me të tjerët, do të shpreheni me të vërtetë dhe thellë dhe do të dëshironi të njëjtën gjë nga të tjerët. Por për shkak se Afërdita, e cila është edhe sundimtari juaj, formon kende  të vështira me Uranin, ju mund të keni disa ndryshime, madje edhe të papritura. Dihet që nuk ju pëlqen ndryshimi dhe e papritura, por mos harroni se përmes ndryshimit ne evoluojmë.

 

BINJAKET

Hëna e re në Gaforre ndriçon biznesin dhe financat tuaja dhe premton perspektiva të reja dhe stabilitet. Ju mund të bëni një fillim të ri në karrierën tuaj, të merrni një ngritje në detyrë, ose të gjeni një burim të ri të të ardhurave nga përdorimi i pasurisë tuaj ose i një talenti. Do të jeni më inteligjent në mënyrën e kursimit të parave, por edhe në mënyrën e kursimit të tyre dhe mbase më në fund do të arrini ta bëni këtë "jastëk" sigurie për ditët e vështira. Gjithashtu, Hëna e re përveç financave tuaja do të rrisë vetëvlerësimin dhe energjinë tuaj dhe do të jeni në gjendje të përballoni çdo sfidë. Ndoshta fati ju sjell në jetën tuaj një person që vjen nga një sfond tjetër nga i juaji dhe krijoni një marrëdhënie shumë të bukur personale ose miqësore.

 

GAFORRJA

Ju jeni fëmijët e Hënës dhe Hena  e re që ndodh në shenjën tuaj të zodiakut funksionon dobishëm për ju. Kjo do t'ju japë mundësinë të rinovoheni personalisht dhe profesionalisht dhe të lini pas atë që ka qene e vështirë për ju, duke vendosur një plan  të ri në jetën tuaj, me qëllime të reja që mund të arrihen brenda gjashtë muajve të ardhshëm. Megjithëse do të jeni më emocionues, i ndjeshëm dhe i ngarkuar, Hëna do të ndryshojë mënyrën e shikimit të gjërave dhe do të jeni në procesin e të kuptuarit të arsyeve që qëndrojnë pas sjelljes tuaj dhe zgjedhjeve tuaja. Hëna e re dëshiron që ju t’i jepni përparësi vetes, nevojave tuaja dhe të kujdeseni më shumë për veten tuaj. Eshte mundësia juaj të ndryshoni, të rinoheni, të aktivizoni qëllimet dhe dëshirat tuaja personale, të merrni iniciativa dhe të hidhni rrenje  për rritjen tuaj në të ardhmen.

 

LUANI

Hëna e Re në Gaforre më 10/7 funksionon si "terapi" për ju. eshtë një Hënë introverte dhe emocionale që zhvillohet në shtëpinë e 12-të të horoskopit tuaj Diellor, e cila ka të bëjë me psikologjinë dhe nënvetëdijen tuaj. Qëllimi i kësaj Hëne të re është të përmirësojë veten përmes ndërgjegjësimit dhe të pastrojë shpirtin tuaj dhe jetën tuaj nga ajo që ju rëndon dhe nuk ka më asnjë kuptim për ju. Qetësohuni, relaksohuni, pushoni dhe mendoni se si ndiheni vërtet për njerëzit dhe situatat dhe ndaloni së shtypuri emocionet tuaja. Përqendrohuni në nevojat tuaja dhe do të gjeni rrugën për lumturinë tuaj personale. Nëse jeni në marrëdhënie dhe bashkëpunime që ju rendojne  dhe nuk mund të shprehni talentet dhe dëshirat tuaja. Nëse keni plagë, ankth dhe frikë nga e kaluara, Hëna e Re do t'ju ndihmojë të gjeni ndryshimet që nevojiten për të rivendosur ekuilibrin në jetën tuaj.

 

VIRGJERESHA

Shume positive  dhe optimiste është kjo Hën e re që zhvillohet në Gaforre  në 10/7 dhe aktivizon fushën e qëllimeve, miqve, partnerëve dhe grupeve në të cilat ju merrni pjesë, madje edhe në internet. Ju do të keni ide më të mira, do të bëni sugjerime, do të dilni përpara dhe të fitoni aleatë dhe më shumë mbështetje nga ambienti juaj. Hëna e re gjithashtu do t'ju japë mundësinë të hapni rrethin tuaj shoqëror dhe mbase të bëni miq të rinj ose mund të takoni njerëz me të cilët keni interesa dhe qëllime të përbashkëta dhe mbase do të frymëzoheni nga pasioni i tyre dhe të filloni një aktivitet të ri që do të entuziazmojë .Miqësitë tuaja do të kalojnë nëpër një sitë dhe ju do të vendosni se kush ia vlen koha dhe energjia juaj dhe ata që nuk i përmbushin më pritjet tuaja do të largohen, për të bërë vend për të tjeret .

PESHORJA

Fillimet e reja në karrierë premtohen nga Hëna e re që zhvillohet më 10/7 në shenjën e Gaforres. Eshte me se  e mundur që ju të pranoni një propozim, një promovim ose nëse keni dërguar më parë CV dhe jeni intervistuar, tani do të merrni një përgjigje pozitive që do t'ju bëjë shumë të lumtur. Ju do të jeni më produktivë dhe do të promovoni imazhin tuaj, reputacionin tuaj dhe do të rinovoni marrëdhënien tuaj me njerëzit tuaj. Nëse deri më tani keni qenë duke ndjekur ëndrrën tuaj dhe duke bërë përpjekje për të arritur qëllimet tuaja, kjo Hënë e re do t'ju sjellë më afër realizimit të planeve tuaja dhe do të ndiheni sikur po rilindni. Përpjekjet tuaja më në fund do të njihen nga eprorët tuaj dhe ndoshta kjo do të sjellë, përveç një ngritje në detyrë dhe një rritje të pagës suaj.

 

AKREPI

"le te nisim nje rrugtim endre, nje mundesi dashurie te cilter te paster te lumturis se munguar e shum e shume te tjera qe kjo Hen e re do te na ndricoj ne kete aspect  dhe përshkruajnë në mënyrë të përsosur energjinë e Hënës së Re për shenjën ton të zodiakut. Tani eshtë koha, veçanërisht për ata që kanë lindur në fund të dhjediteshit te dytë - fillimi i dhjediteshit te tretë, të hapin krahët tuaj dhe të fluturojnë larg nga marrëdhëniet dhe bashkëpunimet që ju kanë zhgënjyer. Mos u merrni me fiksimet tuaja, universi juaj hap horizontet tuaja për te ju çuar në rrugët më të frytshme. Çfarëdo që ju mban mbrapa dhe nxjerr në pah veten tuaj dhe nuk ju lejon të jeni krijues, duhet ta lini pas. Kuptoni që rrethi është i mbyllur, besoni në veten dhe potencialin tuaj dhe vazhdoni tutje. Perspektivat tuaja janë të shumta, si personalisht ashtu edhe profesionalisht, për sa kohë që dëshironi të dilni nga "pusi". Udhëtoni, rinovoni dhe kërkoni përsëri të freskëtën që do t'i japë kuptim jetës dhe ëndrrave tuaja përsëri.

 

SHIGJETARI

Ju do të keni fillime të reja dhe shumë "jepni dhe merrni" financiar me Hënën e Re në Gaforre. Perspektivat janë pozitive dhe mundësitë janë të shumta. Ju mund të jeni nën një presion të madh, por kjo Hënë e re do t'ju japë mundësinë për të zgjidhur çështje që lidhen me financat tuaja, kreditë bankare, taksat, grantet, sigurimet, detyrimet te ndryshme , etj. Do t'ju jepen mundësitë për të bërë marrëveshje të mira dhe investime fitimprurëse dhe mbase mund të arrini të shlyeni disa nga barrat financiare që ju shtyjnë ose madje t'i vendosni ato rresht në mënyrë që të mos jeni te renduar ekonomikisht . Ju gjithashtu do të ndiheni më të lirë dhe të rifreskuar emocionalisht dhe mund të vendosni të lini pas marrëdhënie të pasigurta në mënyrë që të ndieni se keni nën kontroll zemrën dhe jetën tuaj.

 

BRICJAPI

Hëna e re më 10/7 zhvillohet drejtpërdrejt përballë jush, në shenjën e Gaforres dhe ju prek në fushën e marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve. Çfarë do të thotë kjo; Se nuk jeni më të kënaqur me pak, nuk doni atë që ka mbetur, por do të kërkoni atë që meritoni, domethënë stabilitetin dhe sigurinë si personalisht ashtu edhe profesionalisht. Eshte mëse  e mundur të bëni një fillim të ri dhe të hyni në një marrëdhënie ose partneritet të ri që do të ketë karakteristikat që dëshironi. Nëse tani jeni në një situatë, personale apo profesionale, që futet brenda dhe nuk ka pasion dhe esence, atëherë shanset për të thënë lamtumirë dhe për të mbyllur derën pas jush përgjithmonë janë shumë të mëdha. Mbi të gjitha, kjo Hënë e re favorizon marrëdhënie të reja, partneritete biznesi, negociata dhe kontrata. Nëse tani jeni në një marrëdhënie apo partneritet që e konsideroni të rëndësishëm, por ka humbur freskinë e saj, atëherë mund të përfitoni nga energjia e Hënës së Re dhe t’i jepni asaj “riperteritjen e jetës” që do ta rinovojë atë. Marrëdhëniet dhe partneritetet kërkojnë shumë punë për të qëndruar gjallë dhe ju jeni të gatshëm të bëni përpjekje për të lulëzuar ose për të hedhur hapin tjetër për diçka të re.

 

UJORI

Hëna e re që zhvillohet më 10/7 në shenjën e Gaforres ju ndihmon të gjeni harmoninë dhe ekuilibrin në jetën tuaj të përditshme. Kjo Hënë e re do të jetë aleati juaj nëse doni të arrini  përpjekjet tuaja për palestër dhe shëndet dhe të merrni rutinat dhe zakonet e duhura. Ndoshta orari juaj është rraskapitës dhe ju e keni braktisur plotësisht trupin tuaj. A punoni nga mëngjesi deri në mbrëmje dhe detyrimet tuaja nuk ju lejojnë të bëni diçka që do t'ju japë gëzim dhe mirëqenie? Duhet të mendoni për këtë dhe të gjeni pak kohë për ushtrime dhe aktivitete që ju shprehin. Ju duhet t'i kushtoni pak vëmendje shëndetit tuaj, fizik dhe mendor, që të jeni në gjendje të mbani barrën e jetës tuaj të përditshme. Kjo Hënë gjithashtu mund t'ju sjellë mundësi në çështjet e biznesit dhe të rinovojë marrëdhëniet tuaja të punës.

 

PESHQIT

Jeta juaj personale, dashuria, fëmijët, krijimi, planet tuaja të biznesit ndikohen nga Hëna e Re në Gaforre dhe në dy javët në vijim do të keni zhvillime pozitive në çështjet e mësipërme. Ju mund të vendosni që të keni një pasardhës nëse dëshironi ta bëni këtë ose të kaloni momente të bukura me fëmijët tuaj nëse jeni prind. Mund t'ju jepet mundësia për të shprehur në mënyrë krijuese një talent që do t'ju mbush me gëzim dhe energji. Ju do të rizbuloni buzëqeshjen dhe gjallërinë tuaj dhe do të arrini të rinovoni jetën tuaj të dashurisë, ose në një marrëdhënie ekzistuese ose duke bërë një njohje të re. Do të përpiqeni të ndiqni zemrën dhe intuitën tuaj dhe do të ndjeni gëzim, dashuri dhe lumturi dhe do t'ua transmetoni këtë atyre që ju rrethojnë. Hëna e re gjithashtu do të rrisë ndjeshmërinë tuaj, prandaj duhet t’i kushtoni pak vëmendje humorit tuaj, në mënyrë që të mos notoni në ujëra të panjohura, sepse kjo do të rëndojë fort psikologjinë tuaj.

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu