Hëna e re e favorshme në Demi më 19.05.2023 sjell fat dhe optimizëm. Si do të ndikojë tek 12 shenjat

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

Hëna e Re në Dem më 19 maj 2023 mbyll zyrtarisht ciklin e eklipseve pranverore dhe hap një kapitull më optimist për të ardhmen. Çdo Hënë e Re vjen me premtimin e një fillimi të ri, dhe kjo Hënë e Re në Demi është e përkryer për të vendosur qëllime të reja dhe për të hedhur bazat për të realizuar ëndrrat tona. Dhe meqenëse Mërkuri u kthye djathtas disa ditë më parë, është një kohë e shkëlqyer për fillime të reja, për të marrë vendime të reja që do të lënë pas zakone, qëndrime dhe besime të vjetra që vonojnë dhe sabotojnë përparimin tonë. Mos harroni se më 16/05/2023 në këtë shenjë hyri më 16/05/2023 edhe planeti i fatit, Jupiteri, i cili na ndihmon ta shikojmë të ardhmen me më shumë optimizëm.

Simbolika

Shenja e Demit lidhet me paratë, materien, vlerat, por edhe vetëvlerësimin. Pra, hëna e re në këtë shenjë lidhet me çështjet që lidhen me financat, pronën, burimet natyrore dhe materiale, pasuritë personale, vetëbesimin tonë, dëshirën për siguri, rehati, kënaqësitë, kënaqësitë dhe na fton që po bëjmë fillime të reja në të gjitha këto çështje. Sunduesi i Hënës së Re është Venusi, planeti i parasë dhe dashurisë, dhe kjo hënë do të na vendosë në procesin e rivlerësimit të marrëdhënies sonë me paratë dhe emocionet dhe zbulimin e asaj që na bën vërtet të lumtur dhe na jep kënaqësi dhe gëzim. Do të na japë gjithashtu mundësinë të shqyrtojmë mënyra të reja për të rritur të ardhurat tona dhe të bëjmë ç'është e mundur për të përmirësuar kushtet tona të jetesës. Është një hënë e re pozitive për një arsye më shumë, Hëna ndihet rehat në këtë shenjë të drejtuar nga Venusi, pasi Venusi dhe Hëna janë planetë të pajtueshëm, pasi krahasohen me dy motra që ndajnë sekrete, siguri dhe mirëkuptim, dhe për ne kjo do të thotë më shumë qartësi emocionale, thjeshtësi dhe dashuri për ata që janë në jetën tonë.

Për më tepër, Demi lidhet gjithashtu me vetëbesimin, kështu që ne mund të përqendrohemi te njerëzit dhe aktivitetet që na bëjnë të ndihemi më të sigurt se kush jemi dhe të distancohemi nga kushdo që përpiqet të minojë vlerat dhe vetëvlerësimin tonë dhe nuk na ndihmon. ne ecim përpara ose na jep një ndjenjë të rreme sigurie. Në fund të fundit, Demi është shenja e stabilitetit dhe sigurisë dhe ne mund të fokusohemi në kërkimin e mundësive për të përmirësuar jetën tonë, për të ndjerë kontrollin e gjërave, për të bërë disa plane solide dhe realiste dhe për të hedhur themelet për të pasur shpërblimet që dëshirojmë. Përveç kësaj, Demi është shenja e ndjesive dhe kënaqësive, dhe kjo Hënë e Re është një mundësi e mirë për t'i ofruar vetes kënaqësi, nga shijimi i ushqimit të mirë dhe poetik e deri te zgjedhja e aktiviteteve që na sjellin në kontakt me natyrën dhe trupin tonë.

Aspektet pozitive

Demi, në të cilin ndodh Hëna e Re, është një shenjë tokësore dhe formon aspekte pozitive me planetët në shenjat e ujit dhe kjo do të thotë se uji dhe toka krijojnë një terren pjellor që ne të mbjellim farat e rilindjes dhe të kemi zhvillime pozitive.

Gjashtëkëndëshi i formuar nga Hëna e Re në Demi me Marsin në Gaforre do të na japë forcën dhe qëndrueshmërinë për të arritur ndryshimet, por edhe vrullin për fillimet e reja që duam të bëjmë. Është gjithashtu një aspekt i shkëlqyeshëm për vetë-përmirësimin dhe fillimin e përpjekjeve për vetë-kujdes. Është një aspekt që na mbush me besim, vendosmëri dhe apel intensiv seksual, kështu që mund të gjejmë guximin të shprehim ndjenjat tona dhe të themi gjëra që mund të kishim frikë t'i thoshim në të kaluarën.

Sekstili i Hënës së Re me Neptunin rrit ndjeshmërinë, intuitën, imagjinatën, kreativitetin dhe na motivon të ëndërrojmë, të bëjmë plane madhështore, t'i besojmë intuitës sonë, por jo fjalëve të mëdha të të tretëve që nuk i njohim mirë. Prandaj, kjo është një kohë e shkëlqyer për të imagjinuar dhe ëndërruar për të ardhmen tonë.

Kush është më i prekur?

Hëna e re formohet në 28 gradë e 25 minuta të Demit dhe më së shumti prek Demin, Luanin, Akrepin dhe Ujorin e lindur në fund të dekanit të 3-të, por edhe ata që kanë planetë ose ashendentë nga shkalla 26 deri në 29 e tyre. shenjat.

Por le të shohim me detaje se në cilin sektor do të preken 12 shenjat nga Hëna e Re në Dem

 DASHI

Hëna e Re në Dem duke formuar një trekendesh me sundimtarin tuaj Mars rrit energjinë, besimin dhe entuziazmin tuaj dhe ju ndihmon të fitoni përshtypjet e njerëzve me fuqi dhe ndikim, të cilët mund t'ju ndihmojnë të hidhni hapat e ardhshëm në jetën tuaj. Tani është koha e duhur për të vendosur synime afatgjata financiare dhe investimesh, pasi Hëna e Re aktivizon shtëpinë e dytë në horoskopin tuaj diellor në lidhje me financat dhe vetëvlerësimin, dhe ju duhet të mendoni për mundësitë e karrierës tuaj dhe të besoni në fuqinë tuaj. Në fund të fundit, nëse nuk besoni në veten tuaj, si do t'i frymëzoni të tjerët? Nëse keni lindur në fund të dhjetditshit të tretë, mund të lindë një punë e re që do t'ju mbushë portofolin. Nëse ka probleme financiare dhe borxhesh, përpiquni me këtë hënë t'i rregulloni dhe të bëni një fillim të ri në mënyrën se si i menaxhoni ato. Por përpiquni të mos rrezikoni, sepse Demi dëshiron hapa të vendosur dhe të organizuar. Në përgjithësi, në çështjet tuaja profesionale dhe financiare do të ketë një ndjenjë rinovimi dhe freskie dhe shqetësimet tuaja do të qetësohen. Do të jeni më të disponuar për t'u shoqëruar dhe për t'u lidhur me miqtë dhe kolegët. Sunduesi i Hënës së Re, Venusi është në shtëpinë tuaj të 4-të diellore me sundimtarin tuaj Marsin, dhe ju mund të filloni një biznes me bazë në shtëpi, ose mund të gjeni shtëpinë tuaj të ëndrrave nëse doni të lëvizni, ose thjesht kaloni momente të bukura me ata që ju dashuri në shtëpi ose për të vizituar të afërmit tuaj në vendin tuaj të origjinës.

Do të prekeni më shumë nëse keni një ashendent ose planetë në shenjat e shenjave të Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit nga 26 deri në 29 gradë.

Nëse nuk e dini gradën e shenjës ose ashendetit tuaj, ose dëshironi të dini se ku i keni planetët tuaj kryesorë, mund të dërgoni një e-mail tek stafi astrologu.al me të dhënat tuaja në: ofertashoqerore@gmail.com

 

DEMI

Ju jeni protagonistët absolutë të periudhës, pasi përveç Hënës së Re që ndodh më 19/05 në shenjën tuaj, ju pret edhe 5 trupa qiellorë dhe sikur universi të ketë kthyer vëmendjen mbi ju. Kjo hënë sjell dhurata, mundësi dhe fat më të madh në fillimet e reja dhe ju fton të vendosni synime të reja për vitin tuaj të ditëlindjes. Mendoni se çfarë doni të arrini deri në ditëlindjen tuaj të ardhshme dhe planifikoni se si do ta arrini atë. Dhe kjo vlen për të gjitha fushat, profesionale dhe personale. Hëna e Re ju jep çelësin që mund të zhbllokojë veten tuaj të re. Ndryshoni zakonet që ju lodhin dhe ju pengojnë dhe lini vend për të rejat dhe të freskëtat që vijnë në jetën tuaj. Ju mund të transformoheni, të rilindni dhe të gjeni versionin e ri të vetes, të zgjeroheni dhe të ndryshoni. Po, mos kini frikë nga fjala ndryshim sepse do të jetë për mirë. A je i gezuar? Dhe nëse jo, çfarë po bëni për këtë? Tani është koha për vendime, planifikim dhe realizim të ëndrrave. Do të keni aleatë në krah dhe miq për t'ju mbështetur dhe nëse ka zëra kundërshtues për planet tuaja, mbyllni veshët. Është momenti juaj dhe jeta juaj dhe ju do ta bëni ashtu siç dëshironi dhe universi është në anën tuaj. Mbillni farën e krijimit tani, besoni në aftësitë tuaja dhe keni fatin në anën tuaj. Por mos bëni ëndrra dhe plane joreale, sepse thjesht do të humbni kohën dhe energjinë tuaj. Çfarëdo që është ngritur tani duhet të ketë një themel të fortë. Përveç hënës së re, ju keni si aleate edhe sundimtaren tuaj Venusin, e cila është në Gaforren tuaj miqësore dhe ndikon në shtëpinë e 3-të të komunikimit dhe mund t'ju jepet mundësia të afroheni më shumë me ata që doni, por edhe të shoqëroheni, të rrisni popullaritetin tuaj dhe të bëni zërin tuaj të dëgjohet!

Ju do të prekeni më shumë nëse keni lindur në dhjetditshin e 3-të dhe Dielli ose Ashendenti juaj është midis gradës 26 dhe 29 të shenjës tuaj, ose nëse keni një Ashendent ose planetë në shenjat e Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit në këto gradë të veçanta.

Nëse nuk e dini gradën e shenjës ose ashendetit tuaj, ose dëshironi të dini se ku i keni planetët tuaj kryesorë, mund të dërgoni një e-mail tek stafi astrologu.al me të dhënat tuaja në: ofertashoqerore@gmail.com

 

BINJAKËT

Hëna e re në Demi do të jetë aleati juaj në çështjet profesionale, studimet, por edhe gjendjen tuaj fizike dhe shëndetin. Kjo hënë dëshiron që ju të ngadalësoni pak, t'i kushtoni vëmendje trupit tuaj dhe nevojave tuaja dhe të disiplinoni veten në çështjet e fitnesit dhe shëndetit. Është koha e duhur për të parë thellë brenda, për të gjetur të vërtetën, për të pushuar, për të rimbushur bateritë dhe për të çliruar veten nga ngarkesat. Çfarë ju pengon dhe ju ka fshirë buzëqeshjen nga fytyra? Çfarë dhe kush po veprojnë toksik në jetën tuaj dhe nuk i shërbejnë zhvillimit tuaj? Gjeni ato dhe thyeni zinxhirët. Merrni vendimet tuaja, shëroni plagët tuaja dhe rinovoni veten. Gjeni kohë për veten tuaj dhe filloni një dietë të duhur, testohuni dhe kushtojini vëmendje të mirës më të madhe, shëndetit tuaj. Sapo të çliroheni nga modelet toksike, fuqia juaj personale do të rritet dhe do të jeni në gjendje të arrini qëllimet tuaja. Kjo është koha e duhur për të filluar lidhje të reja ose për të bërë një bilanc të atyre ekzistuese. Nga ana tjetër, mund të jetë një periudhë më e sfondit për të lindurit në dhjetditshin e tretë, por besoni intuitës tuaj pasi do të jetë më intensive gjatë kësaj periudhe. Natyrisht, sfondi mund të mos funksionojë kundër jush, ka mundësi që ata të flasin pozitivisht për ju pa e ditur ju dhe të mendojnë për një pozicion më të lartë pa ju thënë akoma, ose ju vetë mund të bëni disa lëvizje fshehurazi. në nivel profesional dhe t'i shpallni pak më vonë. Por përpara se të merrni vendime për qëllimet tuaja, mendoni me kujdes dhe imagjinoni të ardhmen tuaj, shikoni se çfarë doni të bëni dhe çfarë do t'ju bëjë të lumtur. Jepini vetes pak kohë për t'u përqëndruar dhe ëndërruar dhe për të gjetur qëllimet tuaja reale. Hëna e Re do të krijojë ndjenja "shëruese" që do t'ju ndihmojnë të pastroni mendimet tuaja, të lidheni me shpirtin tuaj dhe të shëroni plagët tuaja sentimentale. Në të njëjtën kohë, të ardhurat tuaja financiare gjithashtu mund të përmirësohen, pasi Venusi, sundimtari i eklipsit, ndikon pozitivisht në portofolin tuaj!

Do të prekeni më shumë nëse keni një ashendent ose planetë në shenjat e Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit nga 26 deri në 29 gradë.

Nëse nuk e dini gradën e shenjës ose ashendetit tuaj, ose dëshironi të dini se ku i keni planetët tuaj kryesorë, mund të dërgoni një e-mail tek stafi astrologu.al me të dhënat tuaja në: ofertashoqerore@gmail.com

 

Gaforrja

Hëna e Re në Dem formon një gjashtekendesh pozitiv me Marsin, i cili është në shenjën tuaj, por edhe sundimtari i Hënës së Re, Venusi, është në Gaforre dhe kjo situatë përkthehet vetëm si e favorshme. Pra, kjo hënë sjell në rrugën tuaj dhe në anën tuaj njerëz që besojnë në ju, aftësitë tuaja dhe vizionin tuaj dhe duan t'ju ndihmojnë në çdo mënyrë për të arritur qëllimet tuaja. Është koha e duhur për të nisur partneritete të reja të besueshme, për të rinovuar miqësitë dhe intuita juaj do të rritet në mënyrë që të kuptoni qëllimet e njerëzve që ju rrethojnë. Do të bëni një fillim të ri në jetën tuaj shoqërore dhe mund të gjeni interesa të reja ose njerëz me të cilët jeni në përputhje dhe keni të njëjtat hobi. Do të jeni më optimistë dhe do të keni më shumë nevojë për të qenë me miqtë, për t'u bashkuar me grupe ose për të hapur horizontet tuaja ndaj njohurive dhe përvojave të reja. Në përgjithësi do të favorizoni qëllime të reja, njerëz të rinj do të hyjnë në jetën tuaj, do jeni më aktiv. Do të jeni të suksesshëm në studime, punë dhe financa. Për të bërë të gjitha këto, megjithatë, nevojitet punë ekipore, bashkëpunimi dhe solidariteti. Nëse në mjedisin tuaj keni njerëz që nuk ju kuptojnë, që ju krijojnë pasiguri dhe pengesa, atëherë mund të bëni disa sqarime edhe me miqtë dhe kolegët, por edhe këto duhen për të ecur përpara pa ngarkesa. Afërdita që sundon Hënën e Re dhe Marsin që janë të dy në shenjën tuaj do t'ju mbushë me forcë, guxim dhe sharmin përkatës për të kërkuar më të mirën për ju dhe të ardhmen tuaj. Vetëm kini kujdes nga fjalët e mëdha dhe premtimet e rreme, mos u emociononi dhe mos lejoni që nevoja juaj për sukses t'ju çojë në rrugë të gabuara dhe mos shkoni pas parave të lehta, sepse mund t'ju shiten alga deti për shirita mëndafshi dhe eksitimi fillestar do të përfundojë në zhgënjim. Mundësitë e reja janë të këndshme, për sa kohë që korrespondojnë me realitetin.

Do të prekeni më shumë nëse keni një ashendent ose planetë në shenja sic jane Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori nga 26 deri në 29 gradë

Nëse nuk e dini gradën e shenjës ose ashendetit tuaj, ose dëshironi të dini se ku i keni planetët tuaj kryesorë, mund të dërgoni një e-mail tek stafi astrologu.al me të dhënat tuaja në: ofertashoqerore@gmail.com

 

LUANI

Hëna e re në Demi ndodh në pikën më të lartë të horoskopit tuaj, Peshorja, dhe ju fton të bëni një fillim të ri në karrierën tuaj, statusin tuaj personal, imazhin tuaj publik dhe mënyrën se si dëshironi të arrini suksesin, famën dhe qëllimet tuaja të jetës. . Si dëshironi t'ju shohin të tjerët, cilat janë aspiratat tuaja, a jeni në rrugën e duhur që do të përmbushë ëndrrat tuaja? Apo jeni të zhytur në një martesë, lidhje apo punë ku eksitimi dhe pasioni janë zhdukur? Nëse jeni vendosur në një situatë që nuk ju shpreh më, nuk është kurrë vonë për të bërë një fillim të ri dhe kjo Hënë e Re do të veprojë si aleati juaj, së bashku me Marsin e pasionuar që hyn në shenjën tuaj më 20/05 dhe ju jep, i bën ata më shumë. të sigurt dhe të guximshëm. Kjo hënë ndez kureshtjen tuaj dhe nevojën tuaj për t'u ngritur, për të shkëlqyer dhe jo thjesht për të kaluar një kohë të mirë ose thjesht për të bërë punën tuaj siç duhet. Do të dëshironi të njiheni, të dalloheni dhe të shpërbleheni. Është koha për të bërë më shumë përparim në karrierë dhe për të marrë iniciativa dhe përgjegjësi, dhe Hëna e Re hap rrugët për karrierën dhe njohjen tuaj profesionale. Kjo mund të nënkuptojë një fillim të ri profesional, veçanërisht për ata që kanë lindur në dhjetditshin e 3-të të shenjës suaj, ose një promovim, një punë të re, një propozim të ri që mund të rrisë reputacionin tuaj dhe t'ju sjellë më pranë arritjes së qëllimeve tuaja. Ka ardhur koha për të ndërtuar themelet për të ardhmen që keni ëndërruar gjithmonë dhe sigurisht që do ta arrini me disiplinën, këmbënguljen dhe durimin e nevojshëm. Mundësitë që do t'ju jepen do të jenë të shumta dhe intuita juaj e fortë, në mënyrë që partneritetet t'i zgjidhni me mençuri. Besoni instinkteve dhe aftësive tuaja, hidhni hapa të qëndrueshëm dhe shumë shpejt do të korrni frytet e punës suaj. Do të ndiheni më të sigurt në veten tuaj, talentet dhe aftësitë tuaja dhe do të ndiheni më të gatshëm për të marrë iniciativën, për të hedhur hapa të rinj në karrierën tuaj, për të bërë një ndryshim dhe për të pretenduar atë që meritoni.

Ju do të prekeni më shumë nëse keni lindur në dhjetditshin e 3-të dhe Dielli ose Ashendenti juaj është midis gradës 26 dhe 29 të shenjës tuaj, ose nëse keni një Ashendent ose planetë në shenjat e Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit në këto gradë të veçanta.

Nëse nuk e dini gradën e shenjës ose ashendetit tuaj, ose dëshironi të dini se ku i keni planetët tuaj kryesorë, mund të dërgoni një e-mail tek stafi astrologu.al me të dhënat tuaja në: ofertashoqerore@gmail.com

 

VIRGJËRESHA

Më 19/05 do të formohet një hënë e re super e favorshme në shenjën e Demit, e cila është veçanërisht miqësore me shenjën tuaj, pasi do t'ju japë shtysë për të rinovuar sistemin tuaj të vlerave, për të zgjeruar horizontet tuaja shpirtërore, për të bërë një fillim të ri në karrierën tuaj. aspiratat, bëni një udhëtim të gjatë, rregulloni çështjet ligjore nëse jeni të shqetësuar dhe hapni një kapitull të ri në edukimin tuaj duke shtuar një diplomë tjetër në kukurën tuaj. Kjo hënë ju fton të shihni pamjen e madhe të gjërave në të ardhmen dhe të mos ngecni në detaje në të tashmen. Ndryshoni mënyrën se si mendoni për jetën, këndvështrimin dhe të ardhmen tuaj dhe vendosni synime të reja afatgjata për të bërë përparim. Ndaj hapni krahët, besoni në veten tuaj dhe largohuni nga lidhjet dhe partneritetet që ju kanë zhgënjyer. Perspektivat tuaja janë të shumta si në nivel personal ashtu edhe në atë profesional, për sa kohë që ju dëshironi. Udhëtoni, rinovoni veten dhe kërkoni të freskëtën që do t'i japë përsëri kuptim ëndrrave tuaja. Nëse dëshironi të hapni një biznes, të hidhni një hap të ri profesional, të zgjeroni punën tuaj online ose jashtë vendit, ose të pasuroni njohuritë tuaja me një diplomë master apo seminar, mjafton ta bëni këtë me këtë hënë që ndriçon shtëpinë e tij të 9-të horoskopin tuaj diellor. Por nuk ka nevojë për presion dhe stres, nuk ka lëvizje të nxituara dhe vendime impulsive. Duhet maturi dhe durim për të hedhur bazat e duhura, në mënyrë që të mos vraponi për të rregulluar tekstet e këqija. Kur bëhet fjalë për romancën, përfshirja e Neptunit do t'ju bëjë më romantikë në lidhjet tuaja dhe do të rrisë nevojën tuaj për të krijuar lidhje domethënëse me ata që doni. Për ata që janë në një lidhje të shëndetshme, do afroheni më shumë me partnerin dhe ndoshta do të merrni vendimin për të shkuar një hap më tej, duke vendosur martesën apo bashkëjetesën. Për ju që jeni beqarë, me siguri do të lindë një njohje e re që do t'ju emocionojë dhe do t'ju bëjë të ëndërroni. Gjithashtu, tashmë favorizohen veprimet që lidhen me komunikimin e ideve tuaja, ndarjen dhe publikimin e tyre. Besoni në idetë dhe aftësitë tuaja dhe asgjë nuk mund ta ndalë optimizmin tuaj dhe t'ju këputë krahët dhe kohën që keni marrë për të planifikuar të ardhmen tuaj dhe hapat e ardhshëm të rëndësishëm.

Do të prekeni më shumë nëse keni një ashendent ose planetë në shenjën e Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit nga 26 deri në 29 gradë.

Nëse nuk e dini gradën e shenjës ose ashendetit tuaj, ose dëshironi të dini se ku i keni planetët tuaj kryesorë, mund të dërgoni një e-mail tek stafi astrologu.al me të dhënat tuaja në: ofertashoqerore@gmail.com

 

PESHORJA

Kjo Hënë e Re ju jep mundësi për të bërë marrëveshje profesionale dhe financiare ose për të blerë e shitur, ndërsa në të njëjtën kohë forcon edhe jetën tuaj të dashurisë. Sigurisht, do të keni nevojë t'i bëni të gjitha këto në dritën e stabilitetit dhe sigurisë dhe të vendosni bazat e duhura në lidhje dhe partneritete. Besimi dhe besueshmëria janë ato që po kërkoni tani dhe çdo sjellje tjetër mund të prishë ekuilibrin tuaj. Nëse, për shembull, jeni në një lidhje ose partneritet ku partneri ose partneri juaj thotë një gjë dhe do të thotë një tjetër, ose bën lëvizje që rrezikojnë portofolin tuaj të përbashkët ose të ardhmen tuaj, nuk do të jeni aq të qetë dhe diplomatikë ndaj tij. Ju dëshironi biseda të qarta me të dashurit dhe partnerët tuaj, në mënyrë që të dini saktësisht se ku qëndroni dhe sa mund të mbështeteni tek ata për të ecur përpara me planet tuaja të ardhshme. Nga ana tjetër, nëse ka lidhje dhe çështje financiare që ju kanë rënduar për një kohë të gjatë, borxhe dhe gabime të së shkuarës që ju kanë bërë të humbni qetësinë, kjo Hënë e Re është shansi juaj për t'u përballur me ata "demonë" që janë të përndjekur.Ju , për të vënë gjërat në rregull dhe për të hequr qafe stresin e shkaktuar nga financat apo disa lidhje toksike. Do të ndiheni sikur po shtypni një buton dhe po rifilloni situatat e jetës tuaj, por po vendosni kufij. Gjithashtu si aleate juaj do të jetë Venusi, planeti sundues i Hënës së Re dhe planeti juaj, i cili është në pikën më të lartë të horoskopit tuaj dhe mund të sjellë një promovim ose zhvillim karriere që do të rrisë reputacionin tuaj dhe do t'ju ngrejë në hierarki. Në përgjithësi, kjo hënë premton zhvillime profesionale, mundësi financiare, marrëveshje të reja me një shenjë pozitive financiare, kështu që ju mund të merrni një bonus, një trashëgimi ose të arrini të bëni një zgjidhje që do t'ju japë një frymëmarrje të madhe, duke u vendosur... mëkatet e së shkuarës. Ose mund të bëni një lëvizje të re biznesi që ju sjell të ardhura që nuk i kishit imagjinuar kurrë. Ekziston edhe skenari i përfitimit indirekt nga të ardhurat e partnerit nëse ndani një portofol.

Do të prekeni më shumë nëse keni një ashendent ose planetë në shenjat si të Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit nga 26 deri në 29 gradë.

Nëse nuk e dini gradën e shenjës ose ashendetit tuaj, ose dëshironi të dini se ku i keni planetët tuaj kryesorë, mund të dërgoni një e-mail tek stafi astrologu.al me të dhënat tuaja në: ofertashoqerore@gmail.com

 

AKREPI

Hëna e Re më 19 maj ndodh në shenjën përballë jush, Demi, dhe nxjerr në pah nevojën tuaj për të bërë një fillim të ri në lidhjet dhe partneritetet tuaja të rëndësishme. Jeni të kënaqur me mënyrën se si lidheni me të tjerët? Jeni në lidhje të barabarta, apo partneri, miqtë dhe kolegët nuk i përmbushin pritshmëritë tuaja? Ka kufij ose shkelen nga partneri ose nga ju dhe nuk i kushtoni rëndësi dëshirave dhe nevojave të njëri-tjetrit, për rrjedhojë marrëdhëniet tuaja nuk bazohen në ndjenja të vërteta, por as nuk ju ndihmojnë të zhvilloheni. Ajo që hëna kërkon nga ju është të bëni një fillim të ri në lidhje dhe partneritete dhe këtë herë në themele më të shëndetshme dhe më të qëndrueshme. Ju vetë jeni lodhur duke u përfshirë me njerëzit e "gabuar" dhe tani dëshironi të kërkoni një histori dashurie brenda kornizave normale, sa më shumë për ju. Ju po kërkoni më shumë cilësi dhe harmoni në lidhjet që ju sjellin kënaqësi dhe gëzim, dhe Hëna e Re mund të përmbushë qëllimet tuaja. Dhe kjo jo vetëm në lidhjet tuaja romantike, por edhe në ato profesionale, pasi nuk duroni më të keni rreth jush njerëz që ju shkaktojnë pasiguri, të nxisin mendime të dyta dhe vazhdimisht kërkoni atë që ata fshehin pas buzëqeshjes. Kjo hënë do t'ju ndihmojë të vendosni kufij dhe të vendosni tonin për partneritete të besueshme dhe domethënëse që do t'ju sjellin frymëzim krijues, jo intriga! Hëna e Re duke formuar një gjashtëkëndësh me sundimtarin tuaj tradicional, Marsin, do t'ju mbushë me optimizëm dhe guxim për të ndjekur qëllimet dhe ëndrrat tuaja. Do të jeni plot vetëbesim dhe mund të shfaqen mundësi të reja, qoftë personalisht apo profesionalisht, veçanërisht nëse keni lindur në fund të shenjës tuaj. Nëse jeni në një lidhje që ju mbush dhe ju bën të ndiheni të sigurt, do të dëshironi ta rinovoni atë, të kaloni më shumë kohë me partnerin tuaj ose mund të vendosni të jetoni së bashku ose të martoheni. Nëse jeni beqar, mbajini sytë hapur sepse mund të lindë një lidhje e re dashurie që do t'ju ndryshojë jetën dhe do t'ju bëjë të rrahë zemra.

Ju do të prekeni më shumë nëse keni lindur në dhjetditshin e 3-të dhe Dielli ose Ashendenti juaj është midis gradës 26 dhe 29 të shenjës tuaj, ose nëse keni një Ashendent ose planetë në shenjat e Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit në këto gradë të veçanta.

Nëse nuk e dini gradën e shenjës ose ashendetit tuaj, ose dëshironi të dini se ku i keni planetët tuaj kryesorë, mund të dërgoni një e-mail tek stafi astrologu.al me të dhënat tuaja në: ofertashoqerore@gmail.com

 

SHIGJETARI

Në fushën e shëndetit, fitnesit dhe punës, Hëna e Re zë vend dhe krijon kushtet për të hapur një kapitull të ri në çështjet e të ushqyerit dhe ushtrimeve, por edhe në përditshmërinë e punës. Për të lindurit në fund të dhjetditshit të tretë mund të nënkuptojë një propozim të ri për punë ose një sukses në diçka për të cilën po punoni tashmë dhe do të jeni në gjendje të korrni frytet e punës suaj. Në përgjithësi, Hëna e Re do të rrisë nevojën tuaj për stabilitet dhe tani të gjitha lëvizjet tuaja do të orientohen në këtë drejtim. Në çdo fushë të jetës suaj gjërat janë të ndenjura ose ju shkaktojnë pasiguri ose mbytje, ju do të krijoni kështu kushtet për të hedhur themelet për një të nesërme më të mirë që do t'ju sigurojë një jetë cilësore. A është orari juaj rraskapitës dhe ju keni hequr dorë plotësisht nga trupi juaj. Punoni nga mëngjesi në mbrëmje dhe detyrimet dhe përgjegjësitë nuk ju lejojnë të bëni diçka që do t'ju japë gëzim dhe mirëqenie? Ju duhet të reflektoni për këtë dhe të gjeni pak kohë për stërvitje dhe aktivitete që ju shprehin dhe ju bëjnë të lumtur. Ju gjithashtu duhet t'i kushtoni vëmendje shëndetit tuaj, fizik dhe mendor, për t'i bërë ballë ngarkesave të përditshmërisë suaj. Është e vërtetë që kohët e fundit jeni ndjerë të bllokuar dhe hëna e re do ta shkaktojë këtë ndjenjë, por në të njëjtën kohë, do t'ju bëjë të kuptoni se liria që kërkoni varet nga rutinat tuaja të përditshme. A keni marrë vendimet dhe zgjedhjet e duhura për stilin e jetës, punës, mirëqenies tuaj? Nëse jo, tani është koha për të bërë një fillim të ri dhe për të planifikuar për të marrë paqen që dëshironi dhe për të shmangur kushtet toksike që i keni vendosur vetes.Lidhjet me partnerët do përmirësohen dhe do ketë perspektiva pozitive në financat tuaja. Ajo që duhet të bëni është të rinovoni orarin tuaj, të adoptoni zgjedhje më të shëndetshme për ushqimin dhe ushtrimet, të krijoni rutina më të mira që ju lejojnë të pushoni, të kujdeseni për shëndetin dhe gjendjen tuaj fizike, në mënyrë që të keni forcë për të mbështetur dhe planet tuaja madhështore.

Do të prekeni më shumë nëse keni një ashendent ose planetë në shenjat e Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit nga 26 deri në 29 gradë.

Nëse nuk e dini gradën e shenjës ose ashendetit tuaj, ose dëshironi të dini se ku i keni planetët tuaj kryesorë, mund të dërgoni një e-mail tek stafi astrologu.al me të dhënat tuaja në: ofertashoqerore@gmail.com

 

BRICJAPI

Hëna e Re më 19/05 në Demi zgjon fëmijën brenda jush, fëmijën që i pëlqen të kalojë mirë, të kënaqet, të argëtohet dhe të ndërveprojë me ata që do. Hëna do t'ju kujtojë se jeta nuk është vetëm përgjegjësi, detyrime dhe barrë, por gëzim dhe krijim. Pra, në një farë mënyre do t'ju frymëzojë dhe do t'ju ftojë të vendosni më shumë pasion në jetën tuaj, të jeni kreativ, të bëni aktivitete që ju japin gëzim dhe të largoni çdo gjë që është toksike dhe e panevojshme dhe që ju pengon. Do të jetë një periudhë dinamike, plot energji dhe pasion dhe mund t'ju japë mundësi edhe në nivel profesional dhe do të jeni në gjendje të njiheni, të bini në sy, të shfaqni talentet tuaja apo edhe të merrni një propozim. Do të gjeni sërish vitalitetin tuaj, do të ndjeni gëzim, dashuri dhe lumturi dhe këtë do t'ua transmetoni edhe atyre që ju rrethojnë. Hëna e re sjell “dhurata” dhe zhvillime të këndshme edhe në jetën tuaj personale, zhvillime që do ju bëjnë të buzëqeshni sërish. Skenarët janë të shumtë dhe mund të përfshijnë një njohje të re, një dashuri të re që do t'ju heqë nga këmbët, deri në rindezjen e një lidhjeje tashmë ekzistuese. Gjithashtu, mund të vijë një shtatzëni ose suksesi i një fëmije mund t'ju bëjë veçanërisht të lumtur nëse jeni prindër. Gjithashtu, mund të merrni vendime për të zyrtarizuar marrëdhëniet, për të pasur fat në çështjet financiare ose për të njohur talentet tuaja. Në përgjithësi, do t'ju rritet vetëbesimi dhe oreksi për ta lëshuar pak, pasi do të keni nevojë të bëni një pushim nga detyrimet tuaja dhe të lini veten të lirë të argëtoheni, të rinovoni veten dhe të angazhoheni në hobi dhe aktivitete që ato japin. atij kënaqësi. Do të dëshironi të jeni me miqtë dhe ata që doni dhe t'ju bëjnë të lumtur, por edhe të sillni njerëz të rinj në jetën tuaj që do t'ju japin jetë të re. Në këtë mënyrë, ju mund të bëheni më të guximshëm në miqësinë tuaj dhe t'i përgjigjeni më lehtë një njohjeje të re që do t'ju magjepsë dhe do t'ju bëjë përshtypje. Popullariteti juaj mund të rritet, do të jeni më të shoqërueshëm, por edhe në vendin e punës do të jeni më miqësorë dhe të afrueshëm. Do të keni frymëzim, ide dhe mundësi për të shkëlqyer profesionalisht. Është gjithashtu një kohë e mirë për të filluar një punë të re, një biznes ose për të biseduar me dikë që mund të mbështesë planet tuaja. Do t'ju jepen mundësitë për të treguar talentin tuaj dhe në përgjithësi do të argëtoheni më shumë dhe do të keni nevojë të ndani gëzimin tuaj me miqtë dhe të dashurit tuaj.

Do të prekeni më shumë nëse keni një ashendent ose planetë në shenjat e shenjave të Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit nga 26 deri në 29 gradë.

Nëse nuk e dini gradën e shenjës ose ashendetit tuaj, ose dëshironi të dini se ku i keni planetët tuaj kryesorë, mund të dërgoni një e-mail tek stafi astrologu.al me të dhënat tuaja në: ofertashoqerore@gmail.com

 

UJORI

Hëna e Re në Dem më 19/05 është ideale për të bërë fillime të reja shumë të suksesshme dhe në të njëjtën kohë për të pasur mbështetjen e anëtarëve të familjes suaj. Kjo hënë do t'ju bëjë pak më emocionues dhe mund të hapni zemrën dhe të përqafoheni me njerëzit tuaj dhe të bëheni më të afërt. Hëna e Re do t'ju vendosë në procesin e kërkimit të sigurisë suaj, duke u përballur me familjen dhe shtëpinë si pronë, të takoni të afërmit tuaj dhe ata që i doni dhe i konsideroni familje. Do të keni nevojë të vendosni themele të tjera në jetën dhe shtëpinë tuaj dhe t'i bëni gjërat nga e para, por këtë herë në mënyrën tuaj. Me këtë hënë do të hyni në procesin për të pyetur veten nëse ndiheni të sigurt në mjedisin familjar dhe çfarë duhet të bëni për të marrë qetësinë. Ju mund të vendosni të bëni një fillim të ri dhe t'u jepni lidhje të prishura familjare një shans për t'u rilidhur. Por nëse hendeku mes jush është i madh, atëherë mund të hiqni dorë dhe të lëvizni edhe më tej, qoftë emocionalisht apo në kilometrazh, pasi mund të ndryshoni shtëpi apo vendbanim. Por nëse lidhjet tuaja familjare janë korrekte dhe të bazuara në dashuri dhe mirëkuptim, atëherë do të afroheni më shumë, do të kaloni momente të bukura dhe do të lidheni më shumë. Hëna e Re është shansi juaj për t'u kujdesur për veten dhe për të krijuar kushtet për t'u ndjerë të sigurt emocionalisht, por edhe për ta bërë shtëpinë tuaj në atë mënyrë që të ndiheni të qetë brenda saj. Kështu që ju mund të vendosni të ridekoroni, të bëni disa riparime ose të blini disa artikuj që do të zbukurojnë hapësirën tuaj, ose nëse kërkoni të lëvizni, gjeni shtëpinë tuaj të ëndrrave. Ju gjithashtu mund të merreni me pasurinë tuaj të paluajtshme dhe mund të ndodhin disa shitje. Ndoshta do të ketë një ndryshim hapësinor në punë ose do të filloni një aktivitet të bazuar në shtëpinë tuaj. Në të njëjtën kohë do të keni dëshirën të shijoni jetën tuaj, të argëtoheni dhe të bëni gjëra që ju kënaqin dhe ju bëjnë të buzëqeshni.

Ju do të prekeni më shumë nëse keni lindur në dhjetditshin e 3-të dhe Dielli ose Ashendenti juaj është midis gradës 26 dhe 29 të shenjës tuaj, ose nëse keni një Ashendent ose planetë në shenjat e Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit në këto gradë të veçanta.

Nëse nuk e dini gradën e shenjës ose ashendetit tuaj, ose dëshironi të dini se ku i keni planetët tuaj kryesorë, mund të dërgoni një e-mail tek stafi astrologu.al me të dhënat tuaja në: ofertashoqerore@gmail.com

 

PESHQIT

Hëna e Re në Demi është ideale për të vendosur qëllimet tuaja të reja, të cilat mund të lidhen me punën, studimet dhe çështjet që lidhen me udhëtimin, internetin, botimet, marketingun, reklamat, transaksionet tregtare. Do të jeni të frymëzuar, më ambicioz dhe ndoshta më konkurrues. Hëna e Re do t'ju ndihmojë të arrini qëllimet tuaja për sa kohë që jeni specifik dhe i organizuar dhe dini se çfarë dëshironi. Sepse nëse lëvizni dhe lëvizni midis ëndrrave të pakapshme dhe dëshirave, nuk do të arrini askund. Planifikoni të ardhmen tuaj, organizoni planet tuaja dhe praktikisht filloni t'i zbatoni ato. Vendosni themelet, gjeni aleatë dhe besoni në veten tuaj. Nëse i bëni të gjitha këto dhe jeni gati, Hëna e Re do t'ju ndihmojë t'i komunikoni siç duhet dhe të keni sukses. Kjo hënë do t'ju frymëzojë të gjeni mënyra të reja dhe inovative për të bërë të njohur praninë tuaj, për të reklamuar punën tuaj dhe për të shprehur mendimet tuaja. Është një kohë e mirë për të filluar një blog, podcast ose për të hapur një llogari në media sociale dhe për të kontaktuar më shumë njerëz. Një marrëveshje e re profesionale mund të lindë gjithashtu këto ditë, veçanërisht nëse keni lindur në fund të zodiakut. Për më tepër, Hëna e Re do të zgjojë nevojën tuaj për t'i parë gjërat nga një këndvështrim tjetër, për të ndryshuar mentalitetin tuaj, mënyrën se si komunikoni dhe lidheni me miqtë, vëllezërit e motrat dhe fqinjët. Nëse jeni grindur apo distancuar nga disa persona, tani do t'ju jepet mundësia të zgjidhni keqkuptimet e së shkuarës, pasi do të jeni më praktik dhe thelbësor dhe do të kërkoni të vërtetën në lidhjet tuaja. Gjithashtu, do të keni ide të freskëta, do bëni plane të reja, do jeni më të shoqërueshëm dhe do gjeni pak kohë, pavarësisht detyrimeve tuaja të pabesueshme, për të kaluar momente të bukura me ata që doni dhe vlerësoni. Nëse jeni duke menduar të filloni një seminar, studime, të merreni me promovimin e biznesit ose talenteve tuaja, të blini pajisje të reja (kompjutera etj.) për zyrën tuaj ose të rregulloni diçka në mjetin tuaj të transportit ose ta ndryshoni atë, lini një takim për një intervistë pune, Hëna e Re mund të jetë veçanërisht e favorshme.

Do të prekeni më shumë nëse keni një ashendent ose planetë në shenjat e shenjave të Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit nga 26 deri në 29 gradë.

Nëse nuk e dini gradën e shenjës ose ashendetit tuaj, ose dëshironi të dini se ku i keni planetët tuaj kryesorë, mund të dërgoni një e-mail tek stafi astrologu.al me të dhënat tuaja në: ofertashoqerore@gmail.com

 

Shiko gjithashtu