Hëna e plotë në Ujor më 3 gusht 2020

Kjo Hënë e Plotë ka një ndikim prej +/- 7 ditësh dhe prek kryesisht shenjat e dhjetë ditëve të dyta të Demit, Luanit, Akrepit dhe Ujorit dhe ata që kanë horoskopin ose planetët personale në këto shenja.

Ndikon drejtpërdrejt në shenjat si Ujori, Luani, Demi, Akrepi dhe ata që kanë planetë personalë (Diellin, Hënën, Mërkurin, Afërditën, Marsin, Horoskopin ose Muzgun) afër 11 gradëve.

Kjo periudhë parashikohet të jetë subversive me ngjarje të paparashikueshme në të gjithë botën dhe përshkallëzim të mëtejshëm të kushteve tashmë ekzistuese që kanë të bëjnë me planetin.

Gjatë kësaj kohe ne do të takohemi dhe do të përballemi me trazira, zbulesa dhe do të ketë një klimë veçanërisht të tensionuar për shkak të pjesëmarrjes së Uranit në fenomen.

Por ngjarjet nuk do të marrin më në fund një kthesë të pakontrollueshme edhe nëse duket kështu në sytë tanë sepse ne gjithashtu kemi aspekte ndihmëse që e mbrojnë atë si Dielli që formon një kënd pozitiv me Marsin.

Sidoqoftë, do të pësojmë një mërzitje të madhe për shkak të Mërkurit përballë kundërshtimit të mbyllur me Saturnin, si dhe në intervalin Jupiter-Saturn, ku Plutoni bie pikërisht në këto grada nga shenja e Bricjapit.

Me Hënën e plotë në Ujor, secili prej nesh ka mundësinë të zbulojë sjelljen tonë ndaj të tjerëve dhe ndjenjat tona dhe të përcaktojë vërtet qëndrimin tonë.Tani jemi në gjendje të tregojmë veten tonë të vërtetë.Ne gjithashtu ndiejmë intimitet përmes ndërveprimeve të ndryshme sociale.Tani ne mund të vlerësojmë mjedisin tonë për përshtatshmërinë e tij ose madje të vendosim të largohemi nga disa njerëz. Ne mendojmë se si do të riformulojmë identitetin tonë personal dhe marrëdhëniet tona me të tjerët.

Për shkak se Ujori është një shenjë e qëndrueshme, kjo do të thotë se çdo gjë që vihet në veprim, do të japë fryte dhe do të ruajë stabilitetin e saj. Nëse duam diçka në jetën tonë që zgjat, në këtë Hënë të Plotë mund ta arrijmë atë. Ajo që hëna na fton të bëjmë tani është të kërkojmë njerëz që mund të na frymëzojnë në mënyrë krijuese, të shpërndajnë stereotipet tona dhe të guxojnë të bëjnë ndryshime, duke inkurajuar njerëzit e tjerë përreth nesh të bëjnë të njëjtën gjë. Tani shtrëngojmë ato që kufizojnë perspektivat pozitive në jetën tonë dhe të festojmë lirinë tonë.

Përqafoni ndryshimet që vijnë pa rezistencë, le të papritur të hyjnë në jetën tuaj dhe mos kini frikë të pranoni të panjohurën, kjo do t'ju japë përvoja të reja.Promovoni veçantinë e vetvetes por për t'u bashkuar me të tjerët, ju keni nevojë për to në jetën tuaj. Dilni nga hijet në shkëlqim, ndjeni lirinë e trupit, mendjes, shpirtit dhe jetës!

Ana pozitive e kësaj Hëne të Plotë është se jo të gjitha shenjat e zodiakut do të preken në mënyrë çarmatore, por ne mund të shohim parashikimet për secilën shenjë të zodiakut veç e veç.

 

DASHI

Me Hënën e plotë në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë, kushtojini vëmendjen e duhur çështjeve emocionale me të njohurit dhe miqtë tuaj dhe mos shkaktoni shumë telashe me të tjerët.Disa çështje nga e kaluara me disa nga miqtë tuaj mund të ju shkaktojnë shqetësime emocionale. Tani nuk do të keni rolin e vëzhguesit por do të kërkoni pjesëmarrje aktive me të tjerët. Shoqërore, tani mund të ndërtoni një rrjet të gjerë miqsh dhe të njohurish që mbështesin interesat tuaja sociale dhe krijuese.Shijoni larminë dhe stimulimin mendor.Për ju, Hëna e plotë nuk është e pabarabartë, por duhet t'i kushtoni vëmendje përparësive që i keni caktuar. Ekziston një probabilitet shumë i lartë që do të ketë një ndryshim në planet tuaja, i cili mund t'ju çorganizojë lehtë dhe t'ju ngatërrojë. Vendoseni atë dhe studioni me mençuri lëvizjet për të papriturat që Hëna e Plotë do të sjellë në shenjën tuaj të zodiakut, si dhe për financat tuaja që nuk do të humbasin ulje-ngritjet.

Me këtë Hënë të Plotë në shenjën e Ujorit, do të shqetësoheni për pozicionin tuaj si një person në shoqëri. Ajo që ju duket se e kuptoni është se sa më shumë që dëshironi të punoni dhe veproni vetë, shpesh është e nevojshme të merrni parasysh punën në ekip dhe botën përreth jush nëse dëshironi të evoluoni veten. Miqtë do të luajnë një rol shumë të rëndësishëm në jetën tuaj në ditët që do të zgjasë ndikimi i hënës së gushtit, ndërsa në të njëjtën kohë mund të dëshironi të përfundoni disa plane ose të mbyllni një marrëveshje, përmes negociatave me partnerët tuaj.

DEMI

Me Hënën e plotë në shtëpinë tuaj të dhjetë, ju doni të keni sukses në karrierën tuaj ose të provoni një qëllim të ri. Jeta juaj tani është një pasqyrim i ambicieve tuaja dhe keni nevojë për projeksion. Gjeni mënyra për të përcaktuar dhe vlerësuar atë që kënaq më shumë jetën tuaj. Nëse nuk ndjeheni të plotë emocionalisht, ndryshoni qëndrimin tuaj ndaj disa njerëzve.Ju rishikoni qëllimet tuaja në karrierë dhe keni më shumë vendosmëri për t'i arritur ato.Ju po kërkoni gjithashtu miratim nga të tjerët dhe siguri për arritjet tuaja profesionale.Profesionalisht, ju preken drejtpërdrejt nga periudha specifike gjatë së cilës duhet të lëvizni metodikisht, në mënyrë që të mos ketë këputje dhe fundi i disa bashkëpunimeve. Kërkoni ndihmë për çështje që ju shqetësojnë njerëzit me mjedisin tuaj familjar dhe mos i mbani brenda jush sepse mund të ketë një këputje pasi fshehtësia nuk do t'ju ndihmojë në marrëdhënien tuaj ose martesën.

Hëna e plotë e gushtit do të ndikojë në fushën e karrierës suaj dhe imazhit publik. Ju mund të ndjeni nevojën për të revolucionarizuar këtë pjesë të jetës tuaj, qoftë duke ndryshuar plotësisht rrugën tuaj të karrierës ose duke ndryshuar profilin tuaj profesional. Nga ana tjetër, është e mundur që të merreni me një ide të re, inovative që ju erdhi në mendje, e cila do t'ju ndihmojë të krijoni një vizion të ri për të ardhmen tuaj. Mos harroni se për të ndryshuar disa pjesë të jetës tuaj, së pari duhet të bëni një revolucion të brendshëm, përpara se të filloni të kundërshtoni atë që ose kushdo që mendoni se ju shtyp…

BINJAKET

Me Hënën e plotë në shtëpinë tuaj të nëntë, do të kërkoni aventurë, por përsëri nuk do të jeni aq të kënaqur. Nëse jeni beqar, ju mund të përfshiheni me dikë që jeton larg jush ose është i huaj ose ka një prejardhje të ndryshme kulturore sesa juaji.Por ju mund të mos qëndroni në këtë marrëdhënie për një kohë të gjatë.E dashura juaj mund të ankohet për ju, pavarësisht nëse udhëtoni për kohën e lirë ose në një udhëtim të gjatë pune. Tani jeni të guximshëm, doni të jetoni jetën tuaj, nuk e fshihni atë dhe shkoni në vende të largëta ose aventura. Do të jeni shumë të lumtur, me humor, duke treguar histori të mira. Jo aspak keq kjo periudhë e Hënës së plotë me realizimin e saj në një shenjë shumë miqësore për ju.Intervali është pozitiv për të caktuar datat e pushimeve ose për të shkuar me pushime dhe për të kaluar një kohë të mirë pas një periudhe gjatë së cilës keni pasur disa ulje-ngritje.Hëna e plotë pajtohet për njohje të reja, si dhe për ata që janë të angazhuar për të rindezur marrëdhëniet ekzistuese.Sigurisht, financat kanë nevojë për shumë vëmendje dhe menaxhim të mirë pasi që udhëheqësi i shenjës suaj është në shtëpinë e financave, duke formuar kënde negative.

Hëna e plotë në shenjën e Ujorit ndoshta përkon me një udhëtim që synoni të bëni, gjatë së cilës do të merrni vendime për të ardhmen tuaj. Disa situata që keni përjetuar ose jeni duke përjetuar gjatë kësaj kohe mund të çojnë në një ndryshim në besimet tuaja për njerëzit dhe marrëdhëniet.Këto ditë keni etje të zgjeroni horizontet tuaja, të ndjeheni të lirë, të zhvilloni frymën tuaj dhe të hapni mendjen tuaj.Shoqata juaj me të rinj, njerëz të ndryshëm ose thjesht me miq të mirë, do të rivendosë besimin tek vetja juaj.

GAFORRJA

Me Hënën e plotë në shtëpinë tuaj të tetë, do të merreni me çështje të pazgjidhura financiare dhe nëse keni qenë në një mosmarrëveshje financiare për një kohë të gjatë, mund të gjeni zgjidhje të shëndetshme. Përsëri, nëse kohët e fundit jeni divorcuar ose shkatërruar një biznes, financat mund të shtojnë stresin tuaj, megjithëse me forcën dhe gjykimin tuaj, do të keni mundësi të përballoni.Ju mund të jeni të përfshirë në çështje të trashëgimisë, tokës ose pasurive të patundshme.Ju ndjeni një trazirë emocionale nëntokësore dhe frikë që tani po dalin në dritë, ndoshta sepse nuk keni trajtuar kurrë me të.Psikologjikisht dhe emocionalisht ju tregoni dhe preken nga kaq shumë stuhi të së kaluarës.Por ka elemente pozitive për shenjën tuaj dhe ka shumë.Imagjinoni që në planifikim kishte një periudhë të vogël provë të mbetur në shpinë. Cështjet plotësisht të ngushta të së kaluarës dhe hartoni një kurs të ri me hapa të qëndrueshëm dhe të vegjël.

Kjo Hënë e Plotë do t'ju shtyjë të eksperimentoni me veten tuaj dhe të lini pas disa mënyrave të zakonshme të të vepruarit, duke çliruar veten nga disa stereotipe sociale. Kjo mund të vijë nga disa çështje që dalin në dritë dhe që lidhen me dashurinë tuaj ose marrëdhëniet profesionale ose nga ndonjë nevojë e brendshme për të transformuar veten duke ndryshuar idetë tuaja. Lënia e një marrëdhënieje në të cilën ka një hendek mendimesh ose ju mendoni se po ju mban juve, do të jetë një rrugë me një drejtim gjatë kësaj kohe. Nga ana tjetër, një marrëveshje financiare mund të prishet aty ku nuk e prisni atë ose mund të mbyllen disa borxhe, të cilat krijojnë stres për ju.

LUANI

Me Hënën e plotë në shtëpinë tuaj të shtatë, do të ndiheni shumë të ndjeshëm në marrëdhënien tuaj dhe do të bëni gjithçka që mund t'ju japë stabilitet emocional. Shikoni sjelljen tuaj, sepse mund të pësoni luhatje emocionale, përmes errësirës, ​​emocioneve të paqarta, impulseve dhe shqetësimeve dhe ndikimet e jashtme shtesë mund të përkeqësojnë situatën.Nëse jeni beqarë, po kërkoni ushqimin emocional përmes marrëdhënieve dhe mund të gjeni partnerin e duhur.Të kuptuarit e nevojës tuaj për varësi dhe të mësoni për të respektuar nevojat e të tjerëve është e rëndësishme në një marrëdhënie të ekuilibruar dhe është një faktor kryesor në lumturinë tuaj në të ardhmen.Hëna e plotë e korrikut zhvillohet në boshtin tuaj, duke ju kujtuar çështjet në pritje të lidhura me bashkëpunimet tuaja, marrëdhëniet tuaja ose martesën tuaj. Sqaroni tani të gjitha çështjet që bërtasin dhe kërkoni zgjidhje për një kohë të gjatë, sepse për sa kohë që ju i vononi ato, asgjë nuk ndryshon, përkundrazi, ata bëhen gjigantë dhe është e vështirë të merreni me to. Ju duhet të jeni pak më shumë alternative në të menduarit tuaj dhe të mos i përmbaheni stereotipeve që keni ndërtuar duke besuar se kjo është e vetmja mënyrë e duhur për të shkuar.Por nëse vendosni të kurseni para dhe të rrezikoni në një bandë të ulët, thjesht jeni duke mashtruar vetveten.

Hëna e Plotë që zhvillohet në boshtin e shenjës suaj të zodiakut dhe Ujorit, sjell në ballë marrëdhëniet tuaja ndërnjerëzore. Në ditët që ndikimi i saj do të zgjasë, ju mund të bëni një njohje të re me një person i cili është eksentrik ose plotësisht i ndryshëm nga zgjedhjet tuaja deri më tani. Kjo mund të ketë të bëjë edhe me fushën erotike dhe bashkëpunimet tuaja, me një marrëveshje të re premtuese që ndryshon të dhënat tuaja. Nëse jeni në një lidhje, ose ju ose partneri juaj, ju mund të dëshironi ta zhvilloni atë ose të keni një diskutim në lidhje me nevojën tuaj për t'u ndier më të çliruar dhe të pavarur.

VIRGJERESHA

Me Hënën e plotë në shtëpinë tuaj të gjashtë, tani jeni preokupuar me punën tuaj, shëndetin tuaj dhe dietën tuaj dhe mund të jeni duke menduar për një ndryshim në pamjen tuaj duke bërë dietat.Ju interesoheni për ekuilibrin tuaj mendor dhe shëndetin e trupit tuaj dhe veproni duke dëgjuar mesazhet e brendshme të shpirtit tuaj, të cilat ju ndihmojnë të gjeni mënyra për të pasur një mënyrë jetese të shëndetshme dhe të lirë. Ju mund të keni nevojë të ndryshoni disa gjëra në punën tuaj ose do të keni tension të akumuluar dhe shqetësime emocionale. Ju ndjeni një nevojë të fortë për pranim shoqëror dhe shpërblim profesional. Rutina juaj e përditshme është e paimagjinueshme e lodhur dhe ju keni një tendencë për të ikur deri në pikën ku ky mendim është bërë një shtëpi e përhershme dhe ju e bëni atë më keq. Hëna e plotë nuk duket se ka diçka drejtpërdrejt negative ndaj jush, thjesht duhet të kontrolloni paksa mendimin tuaj në mënyrë që tendenca që keni për liri të mos marrë dimensione të mëdha gjatë kësaj periudhe. Disa mikro-shtyrje të planeve tuaja do të jenë të mundshme. Për sa kohë që nuk keni vendosur qëllime të pakapshme, por ato të vogla të arritshme, nuk keni asgjë për t'u frikësuar.

Hëna e plotë e Gushtit do të sjellë ndryshime në jetën tuaj të përditshme. Nevoja juaj për të krijuar kushte të reja në fushën profesionale, mund t'ju bëjë që të merrni vendime, në mënyrë që të bëni një veprim të papritur, i cili do të ndryshojë rrënjësisht klimën. Sigurisht, mund të jetë gjithashtu një ide shumë interesante që ju erdhi në mendje dhe ju doni ta zbatoni atë. Në çdo rast, këto ditë do të jetë mirë të merreni me gjendjen tuaj fizike dhe të përmirësoni zakonet tuaja të ngrënies.

PESHORJA

Me Hënën e plotë në shtëpinë tuaj të pestë, tregojuni të tjerëve një pamje më të mirë, jeni më të zgjuar, mund të fitoni para më shpejt ose të bëni më shumë punë më shpejt se kushdo tjetër. Ekziston një dëshirë e madhe për fitore, por jo me konkurrencë të padrejtë. Me gjendjen tuaj të lumtur dhe finesën tuaj, ju tërheq dhe fitoni admiruesin më të bukur erotik që të gjithë të tjerët dëshirojnë.Ju e dini se si të trajtoni situatat për të fituar dashuri dhe si ta harmonizoni karrierën tuaj me jetën tuaj personale dhe fëmijët tuaj.Ndoshta tani jeni më shumë i përfshirë në sport. Pozitivisht kohën që ju e kaloni Peshorja me favor në flirte, dashuri, marrëdhënie të reja verore të shkujdesura por edhe krijimin. Gjatë kësaj kohe ju lehtë mund të caktoni datat e pushimeve ose të shkoni direkt tek ata që lejojnë detyrimet tuaja. Gjatë kësaj kohe do të keni mundësi të takoni shumë njerëz të rinj dhe të keni një kohë vërtet të bukur kudo që të jeni. Gjatë kësaj kohe ju mund të transportoni pushimet dhe flladin e ishullit edhe në qendër të qytetit.Marrëdhëniet e reja nuk premtojnë kohëzgjatje por patjetër momente të këndshme.

Hëna e plotë në Ujori do t'ju shtyjë të bëheni më provokues dhe më të lirë në shprehjen tuaj. Një interes i ri erotik mund të vijë për t'ju rinovuar, ndërsa në të njëjtën kohë do të vini re një rritje në krijimtarinë tuaj. Nëse ka fëmijë, mund të merrni një surprizë të këndshme nga këto ditë kur ndikimi i hënës së plotë do të zgjasë. Ftesat për të dalë dhe argëtuar do të jenë të shumta dhe është e mundur që do të dëshironi të filloni një hobi të ri apo edhe të ndiqni një karrierë në diçka që deri tani ishte një profesion amator.

AKREPI

Me Hënën e plotë në shtëpinë tuaj të katërt, ju po kërkoni harmoninë në shtëpinë tuaj dhe nëse ka pasur shqetësime ose mungesë harmonie me një nga prindërit tuaj ose probleme me një pronë, ju keni sukses dhe i tejkaloni ato.Tani prindërit tuaj kanë një ndikim më të madh në emocionet tuaja dhe kjo gjithashtu mund të ndikojë në dashurinë tuaj ose jetën profesionale. Ju mund të ndiheni të çuditshëm, duke kaluar kohën tuaj duke kërkuar mbrapa, të kaluarën, në vend të përpara, dhe ju mund të ndjeheni se po përjetoni të kaluarën. Bëni gjithçka që duhet për të siguruar një lidhje më të thellë emocionale me të dashurin tuaj pasi dëshironi të ndjeheni të sigurt emocionalisht.Mbyllni çështjet familjare dhe çështjet në pritje menjëherë nëse dëshironi të keni një kohë të mirë për pjesën tjetër të verës.Dhe ju, si shenjë e zodiakut, në mënyrë që të mos shqetësoni ujërat e qetë në të cilat jetoni, preferoni të shtyni zgjidhjen e detyrimeve dhe çështjeve tuaja në mënyrë që të mos ketë rezultate të paparashikueshme.Deri në një pikë mund të stërvitni situatat por tani nuk ka më kohë dhe ka më pak kohë për t'i zgjidhur ato.Nëse jeni aktiv dhe zgjidhni çështjet që ju shqetësojnë menjëherë, hapësira nuk tregon asgjë tjetër negative.

Hëna e plotë e Gushtit, e cila zhvillohet në boshtin Luan-Ujor, do t'ju shtyjë të rinovoni shtëpinë tuaj, në mënyrë që ajri i freskët të mund të hyjë! Ju mund të dëshironi të kaloni kohën tuaj personale me familjen ose miqtë tuaj, të cilët, për ju, janë familje. Mblidhni të dashurit tuaj në shtëpi, lyeni hapësirën tuaj personale me një ngjyrë të re ose organizoni një aheng në një vend të bukur që do të lërë një epokë. Të jesh me njerëzit dhe të zgjerosh rrethin tënd shoqëror këto ditë do të të japë një sens sigurie.

SHIGJETARI

Me Hënën e plotë në shtëpinë tuaj të tretë, ju po kërkoni të shpëtoni nga rutina juaj e përditshme dhe keni nevojë për stimulim emocional për të kënaqur nevojën tuaj për kuriozitet dhe njohuri. Informacioni që merrni ju duket sikur plotëson nevojën tuaj për njohuri, por kini kujdes nga thashethemet dashakeqe! Mos mendoni se i njihni të gjithë botën dhe njerëzit.Njohuria dhe udhëtimi tani janë ato që ju tërheq më shumë në jetë.Ju jeni në gjendje të përshtateni me mjedisin tuaj dhe të sillni ndryshimet që dëshironi.Kjo mund të bëhet duke miratuar pikëpamje të reja për ata që janë më afër jush.Unë dua të të lë të bërtas dhe prapëseprapë ndodh.Hapësira është e përshtatshme për dalje dhe udhëtime të vogla ose të mëdha me një fllad pozitiv veror. Zgjidheni të gjitha çështjet që janë në pritje sa më shpejt që të jetë e mundur dhe mbyllni menjëherë detyrimet e fundit në mënyrë që të mos lejoni që gjithçka të funksionojë në minutën e fundit. Ju mund të planifikoni sesi do ta kaloni pjesën tjetër të verës pa ndonjë ndryshim të veçantë. Njohjet e reja do të fillojnë si flakë shpejt dhe menjëherë.

Hëna e Plotë e Gushtit zhvillohet në shtëpinë tuaj të 3-të diellore, duke sjellë kontakte dhe diskutime me njerëzit në rrethin tuaj shoqëror. Një largim i shkurtër me miqtë, një ide për një bashkëpunim të ri, por edhe një frymëzim për qëllime të reja që papritmas të vijnë në mendje, janë manifestimet e mundshme të ndikimit të kësaj Hëne të Plotë. Këto ditë, aftësitë tuaja të komunikimit do të jenë në maksimumin e tyre, kështu që shfrytëzoni këtë mundësi për të takuar njerëz dhe për të shkëmbyer mendime dhe ide të reja.

BRICJAPI

Me Hënën e plotë në shtëpinë tuaj të dytë, ju bëni gjithçka për të siguruar rehati në jetën tuaj, ose duke rritur të ardhurat tuaja ose duke mbrojtur gjërat tuaja.Ju mund të kontrolloni çdo situatë që tani është emocionale e dëmshme për ju dhe të sjellë stabilitet, pasi ju keni fuqinë për të kapërcyer edhe pengesat më të vështira.Kini kujdes që të mos bëheni klaustrofobikë ose tepër të varur nga i dashuri juaj, sepse do të jeni shumë të prekshëm emocionalisht nga veprimet e të tjerëve.Kënaqësia emocionale nuk mund të gjendet në ndjenjat e varësisë. Pasiguritë, kryesisht financiare, ju kanë kapur kohët e fundit dhe jo gjithmonë me një shkak të qartë ose me një shenjë të vërtetë shqetësimi. Mbyllni detyrimet tuaja financiare dhe kushtojini vëmendje disa shpenzimeve të paparashikuara sa më shumë që të jetë e mundur. Hëna e plotë për shenjën tuaj të zodiakut nuk fsheh diçka që do të prish planet tuaja, thjesht duhet pak vëmendje dhe në menaxhimin e fjalimit me ata që janë afër jush në mënyrë që të mos keni konfrontime të ashpra.

Hëna e plotë që zhvillohet në shenjën e Ujorit do t’ua kthejë vëmendjen tuaj sektorit financiar. Ju mund të vini re një ndryshim të papritur në të ardhurat tuaja, ju mund të dëshironi të bëni një investim të ri për diçka të re dhe inovative, ose thjesht mund të jeni në procesin e rishikimit të gjërave që janë të vlefshme për ju. Në të njëjtën kohë, është e mundur të marrësh një nxitje, të zhvillosh disa nga talentet e tua natyrore ose të vendosësh të heqësh qafe gjërat që të mbajnë mbrapa.Vlera e botës materiale është ripërcaktuar për ju.

UJORI

Me Hënën e plotë në shtëpinë tuaj të parë, ju jeni në rrugën tuaj për të krijuar një mënyrë krejtësisht të ndryshme të jetës, duke arritur të balanconi dëshirat tuaja me ato të partnerit ose bashkëpuntorëve tuaj. Bëni të qarta nevojat, dëshirat dhe aspiratat tuaja në univers dhe do të jetë e lehtë për t'u arritur. Tani hiqni nga jeta juaj varësitë negative ose marrëdhëniet që refuzojnë të pranojnë ndjenjat tuaja. Promovoni veten dhe jeni të sigurt që do të pranoheni. Tani mund të ndjeni empati emocionale për disa por edhe simpati për ata që vuajnë emocionalisht.Hëna e plotë zhvillohet mbi ju në 3 gusht me kthesat dhe kthesat tuaja. Ju jeni më të ndjeshëm se kohërat e tjera të vitit këtë herë në të cilën duhet të tregoni kujdes dhe jo rebelim pa asnjë arsye. Qetësoni pak nga pak ndjenjat e ikjes dhe mbani një profil të ulët në marrëdhëniet dhe bashkëpunimet tuaja.Ndoshta një faktor përse po veprojnë kaq dobët.

Hëna e plotë e Gushtit zhvillohet në shenjën tuaj të zodiakut dhe ju vë në proces të bëni disa ndryshime në veten tuaj. Ju mund të dëshironi të bëni disa ndryshime në pamjen tuaj, të cilat do të përputhen me imazhin që keni për veten tuaj në këtë kohë dhe do t'ju bëjnë të ndiheni krenarë për atë që nxirrni. Gjithashtu, aspiratat tuaja personale dhe mënyra se si u paraqiten atyre përreth jush, është diçka që do t'ju pushtojë intensivisht në ditët në vijim. Vetë-zhvillimi dhe mënyra se si do të vazhdoni me jetën tuaj janë çështje kryesore gjatë kësaj kohe.

PESHQIT

Me Hënën e plotë në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë, ju mund t'i fshehni ndjenjat tuaja nga të tjerët dhe do të keni vetëkontroll. Ju mund të keni frikë se ndjenjat tuaja për çështjet e kaluara janë shumë të forta për t'u shprehur dhe po përpiqeni të kufizoni lëshimin e tyre.Kjo mund të krijojë një ngurrim për të hyrë në një marrëdhënie emocionale.Si një formë mbrojtjeje, ju kërkoni vetminë tuaj dhe mbylleni në emocionet tuaja, duke refuzuar të ndani dhe përqafoni jetën.Ju mund të ndiheni të pakëndshëm me disa njerëz ose madje të mendoni për heqjen e tyre, përgjithmonë ose përkohësisht. Kryesisht ndryshimet psikologjike do të ndodhin në përqindjen më të madhe me situata që duhet dhe ju jeni thirrur të mbyllni periudhën specifike. Periudha e vështirë ka mbaruar dhe tani ju mund të ndërtoni ngadalë dhe në mënyrë progresive qëllime të reja për një pushim të qetë veror pa trazira negative.Shikoni disa nga financat tuaja që duket se kanë vrima që ju duhet të rregulloni menjëherë.

Hëna e plotë e Gushtit ndikon në shtëpinë tuaj të 12-të diellore, do t'ju motivojë të zbuloni një vizion të ri në jetën tuaj. Intuita dhe zëri juaj i brendshëm do të jetë shumë i lartë në ditët e ndikimit të këtij fenomeni, kështu që bazoni ëndrrat tuaja dhe në shenja që ju mendoni se ata kanë diçka për t'ju thënë. Nëse ndjeni nevojën të largoheni nga të gjithë dhe gjithçka dhe t'i afroheni dëshirave tuaja personale, është koha e duhur për ta bërë atë.

Shiko gjithashtu