Hëna e plotë në Peshore

Hëna e plotë në Peshore më 16 Prill 2022: Si do të ndikojë tek 12 shenjat e zodiakut

Hëna e Plotë e Prillit zhvillohet në aksin Peshore-Dash më 16 Prill 2022 dhe synimi i saj është të gjejë ekuilibrin në jetën tonë dhe në çështjet që na shqetësojnë me çdo mënyrë dhe me çdo kusht.

Energjia e tij dinamike do të zgjasë të paktën katër ditë para dhe pas formimit të saj dhe do të prekë më shumë ata që kanë Diell, horoskop apo planetë nga 24 deri në 28 gradë në shenjat e Dashit, Gaforres, Peshores dhe Bricjapit.

Kjo Hënë do të na “detyrojë” të bëjmë disi ndryshime për të gjetur harmoninë që dëshirojmë. Nëse në të kaluarën ka pasur tension apo presion për një çështje apo në ndonjë fushë të jetës suaj, tani do të vijë kulmi dhe do të kuptoni se si pritet ajo që nuk zgjidhet. Në ditët para Hënës së Plotë tensioni do të rritet, derisa të arrijë kulmin dhe do të duhet të merren vendime kyçe dhe t'i jepet fund asaj që ju mundon, asaj që ju pengon.

Por për shkak se kendet  kryesore që formon Hëna e Plotë, ndër të tjera, janë me Plutonin e errët dhe mosmarrëveshjen, gjërat mund të përkeqësohen dhe ne mund të përjetojmë situata ekstreme me intensitet të madh, zemërim të fortë dhe dhunë. Të gjithë, dikush më shumë e dikush më pak, do të kemi një dëshirë të fortë për të fituar kontrollin, për të treguar forcën tonë dhe për të imponuar vullnetin tonë, ndërkohë që do të mbretërojë xhelozia, agresioni dhe lojërat e kontrollit dhe manipulimit.

Gjithmonë gjatë Hënës së Plotë emocionet tona arrijnë kulmin, krijohet tension i brendshëm dhe nuk mund të përballojmë presionet e jashtme. E gjithë kjo rezulton në shumë konflikte, mosmarrëveshje dhe kriza që na lodhin dhe na shtyjnë në kufijtë tanë. Por zgjidhja është një dhe quhet “vetëkontroll”, për të kapërcyer çdo sfidë qoftë në marrëdhënien, qoftë në punë. Të mos harrojmë cilësinë e shenjës së Peshores që është “diplomacia”.

Kendet  e Hënës së Plotë

Hëna e Plotë është në kontrast me Mosmarrëveshjen, e cila është një planet xhuxh si Plutoni dhe e ka marrë emrin nga perëndesha e mosmarrëveshjeve dhe polemikave. Ky kontrast do të nxjerrë në dritë elemente të xhelozisë, posesivitetit dhe manipulimit. Ndoshta disa njerëz që mendonim se ishin të dobët tani po tregojnë veten e tyre të vërtetë, ose ndoshta disa njerëz po ngrenë kurthe dhe nuk e kuptojnë se si dhe pse ne ramë viktima të tyre.

Në këtë klimë lojërash nëntokësore,vjen katerkendeshi  me Plutonin që nxjerr në sipërfaqe të gjitha emocionet tona të ndrydhura dhe na çon në sjellje kompulsive dhe destruktive dhe në lojëra pushteti. Manipulimi emocional, manipulimi, lojërat e fajit, zilia, ngacmimi, abuzimi seksual dhe dhuna në familje fatkeqësisht do të jenë çështje aktuale, ndërkohë që në të njëjtën kohë ekziston rreziku i stuhive të forta gjeofizike dhe globale.

Trekëndëshi i Hënës së Plotë me Saturnin do të na japë një ndjenjë përgjegjësie dhe detyre, por edhe guxim për të kërkuar dëshirat dhe qëllimet tona. Në gjithë këtë shthurje, ne mund të kuptojmë se duhej të merrnim disa "mësime" për të vazhduar jetën tonë në një bazë më të mirë dhe për të besuar në forcat tona.

Por le të shohim se si do të ndikojë Hëna e Plotë në Peshore te 12 përfaqësuesit e zodiakut

DASHI

Hëna e Plotë zhvillohet në boshtin tuaj, pra në shenjën e kundërt nga Peshorja juaj dhe në fokus vihen marrëdhëniet tuaja të rëndësishme, veçanërisht ato personale dhe profesionale. Ju mund të jeni në proces për të bërë disa rishikime ose disa ndërgjegjësim për njerëzit në mjedisin tuaj të afërt dhe nëse nuk i trajtoni situatat me qetësi dhe logjikë, gjërat mund të shkojnë në ekstrem. Tensionet dhe konfrontimet, megjithatë, nuk do t'ju çojnë askund, vetëm në një fund të dhimbshëm. Por ju mund të zgjidhni një qasje më diplomatike dhe negociuese për çdo problem që mund të lindë ose me partnerin ose partnerin tuaj dhe të lini mënjanë impulsin që ju karakterizon, duke treguar seriozitet dhe qetësi në vendimet tuaja. Sigurisht, kundërshtimi i Hënës së Plotë ndaj mosmarrëveshjes në shenjën tuaj mund të nxjerrë në sipërfaqe ndjeshmëritë dhe frikën tuaj, ose gabimet e së shkuarës mund t'ju detyrojnë të kërkoni përgjigje dhe zgjidhje. Nuk keni nevojë të jeni agresiv, as ndaj atyre që ju lëndojnë dhe as ndaj vetes. Falni, harroni, lini të shkuarën dhe marrëdhëniet që nuk ju shprehin aty ku i përkasin, pas jush. Kujdesuni më shumë për shëndetin tuaj nëse keni lindur në pesë ditët e fundit të shenjës suaj të horoskopit ose nëse keni një horoskop apo planetë nga 24 deri në 28 gradë Dashi, Gaforrja, Peshorja apo Bricjapi.

 

DEMI

Çështjet e punës dhe shëndetit mbitheksohen nga Hëna e plotë dhe kërkon që të merrni masa dhe të largoni nje here e mire  çështjet e lena pezull, por edhe me zakonet e këqija. Mund të ketë ndryshime në punë apo tensione me kolegët dhe bashkëpunëtorët, por duhet të përmbaheni dhe të mos i hidhni benzinë ​​zjarrit, sado e vështirë të jetë për ju. Marrëdhëniet me eprorët, kolegët dhe vartësit duhet t'i merrni më seriozisht dhe të mos keni si udhërrëfyes obsesionet dhe pasionet tuaja. Transformoni energjinë që keni për t'u bërë më produktivë dhe efikas dhe për të mos krijuar një "klimë" tensioni këto ditë. Sigurisht, ju mund të pranoni zemërimin e disa njerëzve, pa qenë edhe fajtorë. Ju mund të vendosni me mirësjellje kufijtë tuaj dhe të mos kërceni me ritmet e të tjerëve. Por nëse nxirrni veten tuaj të keqe dhe hakmarrëse, do të krijohen situata që mund të mos kenë kthim. Qëndroni larg sfondit dhe sigurisht mos i zbuloni sekretet tuaja. Njëkohësisht duhet të jeni konsistent në çështjet shëndetësore, duke marrë të gjitha masat e nevojshme. Nëse e keni lënë pas dore shëndetin tuaj për shkak të stresit të punës, tani është koha të kujdeseni për veten dhe mos lini pas dore provimet dhe kontrollet. Kini më shumë kujdes nëse keni lindur në pesë ditët e fundit të shenjës së zodiakut ose nëse keni një horoskop apo planetë nga 24 deri në 28 gradë të Dashit, Gaforres, Peshores apo Bricjapit.

 

BINJAKËT

Çështjet e një lidhjeje dashurie apo miqësie apo çështjet e fëmijëve do ju pushtojnë më shumë me këtë hënë. Ju duhet të shpëtoni nga presionet e përgjegjësisë dhe të bëni gjëra që ju argëtojnë dhe relaksojnë, por realiteti i ashpër nuk ju lë dhe jeni nën presion të madh. Kjo do të thotë që fëmija i brendshëm që fshihet brenda jush do të dëshirojë të jetojë momente të shkujdesura,por kërkesat e të tjerëve do t'ju zbresin papritur dhe mund të keni një acarim shtesë. Por bëni durim Hëna e Plotë mund t'ju shqetësojë pak, sepse të gjithë rreth jush do të duan dhe do të kërkojnë diçka nga ju, por asgjë nuk është në gjendje t'ju prishë planet dhe t'ju shterojë kreativitetin. Për sa kohë që nuk kapeni nga ajo që dëgjoni dhe filloni të shpërtheni në të gjithë botën dhe veçanërisht tek ata që nuk kanë faj. Mos e humbni shpresën dhe investoni kohën dhe energjinë tuaj në gjëra që ju mbushin dhe ju japin gëzim. Mos u kënaqni në dramat e të tjerëve dhe mos lejoni që të tjerët t'ju vendosin në humor. Kushtojini më shumë vëmendje marrëdhënieve tuaja nëse keni lindur në pesë ditët e fundit të shenjës së zodiakut ose nëse keni një horoskop ose planetë nga 24 deri në 28 gradë të Dashit, Gaforres, Peshores ose Bricjapit.

 

GAFORJA

Problemet e shtëpisë dhe familjes mund të lindin me Hënën e Plotë në Peshore dhe mund të përballeni me disa sfida që do të vënë në provë kufijtë dhe karakterin tuaj. Nëse marrëdhëniet tuaja familjare janë të mira, është koha e duhur për t'u marrë me ata që doni dhe për t'u rilidhur nëse ju ka munguar kujdesi i tyre. Por nëse ka njerëz që ju bëjnë të ndiheni të pasigurt, atëherë mund të lindë zemërimi dhe mund të vendosni kufij. Me këtë hënë mund të kthehen kujtimet e fëmijërisë suaj dhe disa trauma që përcaktuan mënyrën se si lidheni me të tjerët për t'i zgjidhur ato. Hëna e Plotë ju fton të hiqni qafe “plehrat” e së djeshmes, fjalë për fjalë dhe figurativisht, sepse kur jetoni me të kaluarën vononi të ardhmen tuaj. Pra, nëse disa njerëz ju “ndotin” humorin, duhet t’i hiqni ato, si dhe gjërat që mbani në shtëpinë tuaj dhe nuk ju shërbejnë, sepse nëse hapësira ku jetoni është e rrëmujshme dhe e çorganizuar, kjo ndikon negativisht si në disponimin tuaj ashtu edhe në botën tuaj emocionale. Pra, një mundësi me këtë hënë për të bërë një pastrim të mirë dhe për të hequr qafe atë që nuk është më e dobishme, duke lënë vend për të reja! Gjithashtu, shtëpia juaj do të jetë e zënë si një hapësirë. Ju mund të jeni në procesin e trajtimit të sigurisë së tij ose rimodelimit të hapësirës ose keni nevojë të bëni riparime. Ose një lëvizje mund të ndodhë pas ngjarjeve të papritura, qoftë në punë ose në familje. Mos lejoni që pasiguria t'ju pushtojë, nëse humbni një betejë nuk do të thotë se keni humbur luftën. Kushtojini më shumë kujdes shëndetit nëse keni lindur në pesë ditët e fundit të shenjës së zodiakut ose nëse keni një horoskop apo planetë nga 24 deri në 28 gradë Dashi, Gaforrja, Peshorja apo Bricjapi.

 

LUANI

Me Hënën e Plotë që ndikon në shtëpinë tuaj të tretë diellore, për sa i përket komunikimit, marrëdhënieve me të afërmit, vëllezërit e motrat, fqinjët, kolegët dhe miqtë, mund t'ju duhet të zgjidhni fjalët dhe temat tuaja me shumë kujdes. të diskutimeve tuaja, në mënyrë që të mos krijoni të meta. . Situata kërkon diplomaci dhe trajtim të mirë, sepse hëna mund t'i japë energji gjërat dhe do të jetë shumë e lehtë të thuash fjalën e gabuar që do të shkaktojë grindje dhe konflikte që nuk do të kenë asnjë kuptim dhe nuk do të përfundojnë askund veçse në hidhërim, në shtypje dhe ankesa. Humori dhe sugjerimet nuk janë të përshtatshme, sepse mund të keqkuptohen lehtësisht dhe kjo vlen edhe për rrjetet sociale. Kushtojini vëmendje asaj që shkruani, çfarë thoni dhe çfarë përgjigjeni, në mënyrë që të shmangni keqbërjet. Gjithashtu, mund të ketë kontakte dhe diskutime të shtuara për punën ose një çështje financiare që do t'ju shqetësojë. Sunduesi juaj Dielli është drejtpërdrejt përballë Hënës së Plotë dhe kjo tregon se mund të ketë pengesa ose disa çështje në shtëpi ose familje që duhet t'i zgjidhni. Ju gjithashtu mund të ndjeni se të gjithë po ju shqetësojnë dhe nuk ju lënë të përparoni, të udhëtoni, të studioni ose të ndiqni atë që dëshironi. Por jini të durueshëm dhe mos e shfryni zemërimin tuaj. Nëse flisni me zemër, mund të zgjidhni dallimet që keni me të tjerët dhe të mos i përkeqësoni ato. Kini kujdes me automjetin tuaj, mos nxitoni gjatë vozitjes dhe mos përballoni sfidat në rrugë. Kini më shumë kujdes nëse keni lindur në pesë ditët e fundit të shenjës së zodiakut ose nëse keni një horoskop apo planetë nga 24 deri në 28 gradë të Dashit, Gaforres, Peshores apo Bricjapit.

 

VIRGJERESHA

Çështjet që lidhen me financat tuaja dalin në pah me këtë Hënë të Plotë dhe ju mundojnë, veçanërisht nëse ka një borxh apo një borxh që nuk e keni shlyer ende. Kjo do të nxisë pasiguritë tuaja dhe do të kërkoni të gjeni stabilitet. Vetëvlerësimi juaj mund të tronditet, mund të mendoni se vlera juaj nuk vlerësohet dhe puna juaj nuk paguhet sipas ofertës tuaj dhe po kërkoni mënyra për të rritur të ardhurat tuaja. Megjithatë, nuk është hëna e duhur për të ngritur çështje të tilla (rritje), as për të filluar ankimet tuaja të pandërprera, pasi do të arrini vetëm të ndezni zjarre dhe të dëgjoni diçka që ndoshta do t'ju hedhë më shumë psikologjikisht. Merrni kohën tuaj, shmangni këputjet dhe pretendimet dhe qëndroni larg mjediseve me erë baruti. Kini në mendjen tuaj se të gjithë do të jenë gati për një luftë, kështu që tensionet mund të shkaktohen nga askund. Megjithatë, mund të merrni një ankesë dhe të kërkoni konfirmim në lidhje, por mos e bëni atë në një mënyrë që ta çojë partnerin në kufijtë e tij. Relaksohuni dhe qetësohuni. Lërini diskutimet dhe kërkesat për një kohë tjetër, tani nuk është koha. Mos e lini pas dore shëndetin dhe fitnesin tuaj. Kini më shumë kujdes nëse keni lindur në pesë ditët e fundit të shenjës së zodiakut ose nëse keni një horoskop apo planetë nga 24 deri në 28 gradë të Dashit, Gaforres, Peshores apo Bricjapit.

 

PESHORJA

Jeni mikpritësit e Hënës së Plotë dhe ndikimi që merrni është shumë i fortë, si në marrëdhëniet tuaja personale ashtu edhe në bashkëpunimet tuaja. Është periudha kur do të bëni një bilanc dhe do të merrni vendime për jetëgjatësinë e tyre, qoftë negative apo pozitive. Kjo do të thotë, nëse disa njerëz mendojnë se eksitimi dhe pasioni i një lidhjeje ka humbur dhe se ju keni humbur interesin dhe veten, atëherë do t'i jepni fund. E njëjta gjë mund të ndodhë në një bashkëpunim. Por nëse jeni të lumtur, atëherë do të merrni vendimin për ta çuar lidhjen një hap më tej. Nëse keni lindur në dekadën e tretë, mund të ndjeni tension të jashtëzakonshëm brenda jush, ndërkohë që mund të ketë mosmarrveshje  nga ambienti juaj. Por nëse reagoni me zemërim, impuls dhe pa e përpunuar në mënyrë racionale atë që del, atëherë gjërat mund të përkeqësohen. Nëse doni të kundërsulmoni ose thjesht të kërkoni të drejtat tuaja, duhet të jeni të organizuar mirë dhe pa frikë dhe pasion për të ecur përpara! E kaluara mund të kthehet me fantazmat e saj dhe disa mendime mund të ndjekin humorin tuaj. Ju mund të mendoni për gabimet dhe pasionet tuaja, por kjo nuk do t'ju çojë askund. Mos u ngecni, lërini plagët pas dhe shikoni se si do të ecni në të ardhmen pa pesha. Hëna e Plotë do t'ju ndihmojë të largoheni nga marrëdhëniet që ju rëndojnë dhe të identifikoni armiqtë ose njerëzit që sabotojnë lumturinë tuaj me manipulime dhe lojëra kontrolli dhe pushteti. Përdorni energjinë e hënës dhe ndiqni intuitën tuaj e cila do të rritet. Kushtojini vëmendje shëndetit, por edhe tendencës për aksidente të lehta. Kini më shumë kujdes nëse keni lindur në pesë ditët e fundit të shenjës së zodiakut ose nëse keni një horoskop apo planetë nga 24 deri në 28 gradë të Dashit, Gaforres, Peshores apo Bricjapit.

 

AKREPI

Psikologjik dhe transformues është kryesisht ndikimi i Hënës së Plotë, e cila prek shtëpinë më të brendshme dhe emocionale të horoskopit tuaj diellor dhe ndoshta kjo hënë do të luajë me mendjen dhe nervat tuaja. Ndoshta Hëna ju bën të prireni të ikni ose më mirë të ikni nga realiteti i vështirë dhe përditshmëria që mund të përjetoni. Por është një Hënë e Plotë që tregon edhe procese sekrete. Ndaj ka mundësi që të ketë një prapavijë në punë dhe të të bëjë shumë presion, pasi e ndjen, por nuk mund ta provosh për momentin. Ose mund të jeni duke punuar fshehurazi në një projekt ose keni qenë të përfshirë në një marrëdhënie që duhet mbajtur jashtë syve dhe mund të mos jeni në gjendje ta menaxhoni atë ose të keni frikë nga pasojat e një zbulimi të mundshëm. Por duhet të jeni shumë të kujdesshëm, sepse Hëna e Plotë fsheh kurthe dhe mund të nxjerrë në dritë sekrete dhe dokumente të fshehura. Është gjithashtu e rëndësishme të mbroni shëndetin dhe gjendjen tuaj fizike duke marrë një rol më aktiv në menaxhimin e kohës që kaloni me veten dhe duke adoptuar një mënyrë jetese më të shëndetshme. Kundërshtimi që krijon Hëna e Plotë me Mosmarrëveshjen dhe katerkendeshi me Plutonin, i cili është edhe sundimtari juaj, mund t'ju bëjë të pyesni njerëzit pranë jush, të bëni mendime të dyta për bashkëpunimet dhe marrëdhëniet dhe gjithashtu mund të futeni në lojëra pushteti. Por shpesh është më e mençur të bësh një hap prapa sesa të pretendosh njerëz dhe situata të sëmurë. Pra, është më mirë të tërhiqeni dhe të zvogëloni humbjet tuaja, sesa të hyni në një luftë për të pushtuar diçka që praktikisht nuk ka vlerë. Nëse shihni se jeni të stresuar dhe ju është bllokuar mendja, ka një zgjidhje: të kërkoni ndihmën e miqve tuaj të ngushtë, të cilët do të vrapojnë për t'ju mbështetur dhe për t'ju qëndruar në krah. Kjo hënë do t'ju japë mundësinë të rilindni, duke lënë pas atë që nuk funksionon. Kini më shumë kujdes nëse keni lindur në pesë ditët e fundit të shenjës së zodiakut ose nëse keni një horoskop apo planetë nga 24 deri në 28 gradë të Dashit, Gaforres, Peshores apo Bricjapit.

 

SHIGJETARI

Hëna e Plotë ndikon në shtëpinë e 11-të në horoskopin tuaj diellor që lidhet me miqtë tuaj, rrethin tuaj shoqëror dhe grupet ku jeni anëtar, por do të reflektojë edhe në marrëdhëniet tuaja të dashurisë. Pra, kini kujdes nga tensionet që do të lindin me njerëzit përreth jush, të cilat mund të nisin nga një rast i vogël (ndoshta edhe në rrjetet sociale) dhe të zhvillohen në një stuhi akuzash dhe sulmesh nga të dyja palët. Me këtë hënë dhe një fjalë e gabuar mund të mjaftojë për të ndezur gjakun dhe kjo mund të ndodhë edhe në lidhjet tuaja të dashurisë, pasi partneri juaj mund t'ju kërkojë diçka ose t'ju tregojë një bisedë më shumë dhe mund të jeni të stresuar dhe mund të shpërtheni.gjithçka që ka ndodhur në marrëdhënien tuaj që nga dita e parë që jeni takuar. Gjithashtu, një koleg ose mik mund t'ju kërkojë një favor ose ndërmjetësim për diçka ose mund të kenë nevojë për këshillën ose mbështetjen tuaj për një problem dhe përfundimisht mund të mos i pëlqejë qëndrimi ose fjalët tuaja dhe të dalin në sipërfaqe në mënyrë të neveritshme që të krijojnë faj dhe presion.mbi ty. Ju mund të ndjeni gjatë kësaj Hëne të Plotë se askush nuk ju kupton ose se nuk keni njerëzit e duhur përreth jush dhe të kuptoni se zgjedhjet tuaja nuk përputhen me dëshirat tuaja. Nuk keni nevojë të hiqni biliare dhe as nuk duhet të pranoni negativitetin e të tjerëve. Largohuni nga ata që nuk ju vlerësojnë dhe ofroni kohën tuaj vetëm për miqtë tuaj të vërtetë dhe ata që ju duan dhe me ta mund të kaloni momente shumë të bukura. Në fund të fundit, ju keni njohuri që ju lejon të kuptoni ndryshimin midis njerëzve toksikë dhe pozitivë në jetën tuaj. Kini më shumë kujdes nëse keni lindur në pesë ditët e fundit të shenjës së zodiakut ose nëse keni një horoskop apo planetë nga 24 deri në 28 gradë të Dashit, Gaforres, Peshores apo Bricjapit.

 

BRICJAPI

Hëna e Plotë sjell kërkesa dhe shumë detyrime si në punë ashtu edhe në shtëpi dhe tensionet nuk do të mungojnë nëse nuk gjeni seksionin e artë mes karrierës dhe jetës familjare. Nga njëra anë ju keni ankthin tuaj për të ardhmen e biznesit tuaj dhe kaloni shumë orë në punë dhe nga ana tjetër njerëzit tuaj pretendojnë kompaninë tuaj dhe kohën tuaj dhe ndiheni sikur po tërhiqeni nga dy anët dhe se keni të ndahet në copa. E gjithë kjo situatë të krijon stres intensiv, ndjen se askush nuk të kupton dhe frustrohet. Por hëna do ju irritojë dhe mund të mos arrini të shmangni përplasjet. Jini të durueshëm dhe shpjegoni se çfarë po ndodh me ju. Mos e mbani për vete, thjesht bëni mirë, në fund të fundit grindjet nuk sjellin zgjidhje, ato thjesht i përkeqësojnë gjërat. Hëna e Plotë gjithashtu sjell vetëdije të fortë për atë që mund të bëni në situata stresuese, qoftë personalisht apo profesionale. Ndoshta mendja është e vërshuar me mendime dhe ankesa për të kaluarën dhe ju mendoni se nuk keni arritur gjithçka që keni dashur, edhe pse keni bërë një përpjekje të madhe. Por nuk duhet të jeni kaq të ashpër me veten dhe sigurisht të mos e krahasoni veten me të tjerët. Nëse doni të shikoni prapa, bëjeni siç duhet. Shihni se ku keni filluar, nga keni ardhur dhe çfarë përparimi keni bërë. Mund të mos keni arritur majat, por sigurisht keni arritur shumë. Njihni vlerën tuaj, besoni në veten tuaj, rivlerësoni strategjitë tuaja dhe vazhdoni të përpiqeni të arrini qëllimin tuaj, por duke lënë në librat e historisë ata që ju lënduan dhe ju lënduan. Mos u merr më me ta. Kushtojini më shumë kujdes shëndetit nëse keni lindur në pesë ditët e fundit të shenjës së zodiakut ose nëse keni një horoskop apo planetë nga 24 deri në 28 gradë Dashi, Gaforrja, Peshorja apo Bricjapi.

 

UJORI

Studimet tuaja, planet e biznesit, një udhëtim që po planifikoni, por edhe çështjet që lidhen me pretendimet ligjore ndikohen nga Hëna e Plotë dhe mund të ketë presione dhe tensione. Nëse mendoni se ndonjë nga çështjet e mësipërme është e vonuar ose e çalë, do të përpiqeni të intensifikoni përpjekjet tuaja, por duhet ta bëni me qetësi dhe pa durim, sepse sa më shumë të shtyni, aq më shumë të tjerët do të rezistojnë. Vështrimi dhe mendja juaj janë të përqendruara në planet tuaja të së ardhmes dhe si do t'i zgjidhni problemet që po ju mbytin. Por ajo që duhet të bëni është të gjeni atë që shkoi keq dhe nuk merrni rezultatet që dëshironi dhe vetëm atëherë do të jeni në gjendje të ridizajnoni planet tuaja të ardhshme, duke bërë lëvizjet korrigjuese që kërkohen. Mos filloni të fajësoni veten aty-këtu, sepse me këtë hënë askush nuk ka qëndrueshmëri për t'u bërë presion nga të tjerët dhe fjalët do të keqkuptohen lehtësisht si dhe qëllimet. Mënyra e ngathët dhe fjalët e rënda nuk kalojnë me këtë Hënë të Plotë, pasi krijojnë më shumë probleme sesa mund të zgjidhin. Kini më shumë kujdes nëse keni lindur në pesë ditët e fundit të shenjës së zodiakut ose nëse keni një horoskop apo planetë nga 24 deri në 28 gradë të Dashit, Gaforres, Peshores apo Bricjapit.

 

PESHQIT

Hëna e Plotë sjellshanse ne  financat tuaja , marrëdhëniet dhe bashkëpunimet në plan të parë dhe nëse nuk bëni gjërat e duhura mund të ketë probleme të rënda. Nëse ka borxhe, marrëveshje të pazgjidhura, marrëveshje të fshehta që keni bërë ose keni bërë pas shpine ose mbani fonde sekrete nga partnerët ose partneri juaj, ekziston rreziku që gjithçka të dalë në shesh dhe të ketë një domino zhvillimesh, jo vetëm. për sa i përket parave, por edhe marrëdhënieve dhe bashkëpunimeve tuaja. Në përgjithësi, nuk është një Hënë e Plotë e relaksuar, pasi detyrimet dhe problemet do t'ju ndikojn jo mire  dhe do t'ju kërkojnë zgjidhje. Përpiquni sa më shumë që të mundeni për të mbrojtur sekretet tuaja, por edhe limitet tuaja. Ndjenjat tuaja mund të jenë intensive gjatë Hënës së Plotë dhe mund të keni ndjeshmëri dhe ankesa, ose çështje besimi në marrëdhënien tuaj, ose mund të keni një qëndrim fajtor. Në përgjithësi do të jeni të disponuar dhe mund të merrni vendime të bazuara në pasiguri emocionale dhe të tjerët rreth jush mund të mos dinë si të sillen me ju. Por nuk keni nevojë të, dini te veproni  shumë mirë brenda jush se çfarë do t'ju bëjë të ndiheni të sigurt, ndaj ndiqni intuitën tuaj dhe mos lejoni që të tjerët t'ju bëjnë të ndiheni në faj dhe të luani me ndjeshmëritë tuaja. Gjithashtu, kushtojini vëmendje çështjeve shëndetësore. Mos i lini të pakontrolluara bezdisjet dhe shenjat e lodhjes. Tregohuni më të kujdesshëm nëse keni lindur në pesë ditët e fundit të shenjës ose nëse keni një horoskop apo planetë nga 24 deri në 28 gradë të Dashit, Gaforres, Peshores apo Bricjapit.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu