Femrat i adhurojnë bizhuteritë! Më thuani vetëm shenjën e saj të zodiakut.

Një mashkull, duhet ta shohë një femër si një bizhuteri të shtrenjtë dhe të dashur! Shikoni atëher sipas shenjës së saj të zodiakut, c’farë bizhuterie i përshtatet dhe bëjeni të cmëndet nga gëzimi! Kështu që do të bjerë në krahët tuaj…pa u menduar dy herë!

Lexoni shenjën tuaj të zodiakut dhe zgjidhni bizhuterinë që i përshtatet:

Dashi

Një Dash i urren bizhuteritë e shtrenjta dhe të ndritshme! Preferon dicka të thjeshtë në ngjyra tokësore, si për shëmbull qelibari, me stil etnik dhe veshje lëkure, të bërë me dorë! Do të cmëndet. Do ta vërë dhe do t’ju mendojë vazhdimisht!

Demi

Femra Dem, do ta adhuroj këtë xhestin tuaj! Do të emocionohet shumë, nëse dhurata që zgjodhët është një varse, e cila është set me një unazë që mbante vënë takimin tuaj të parë! Të mbani mënd, se më shumë do të mrekullohet nga vëmëndja juaj, sesa për dhuratën që i dhuruat.

Binjakët

Për të impresionuar një femër në shenjën e Binjakëve, do duhet të shpenzoni…pak më shumë! Një prezente impresionuese, përshtatet një bizhuteri impresionuese! I pëlqejnë bizhuteritë e shtrenjta dhe të mira, si diamantët me një lidhje floriri të bardhë dhe në përgjithësi dicka që është shumë e bukur dhe paralelisht moderne! Do ta mahnisni, me një gur të cmuar në bizhuteri!

Gaforrja

Femrës Gaforre i pëlqejnë bizhuteritë e holla dhe diskrete. Nëse zgjidhni dicka me shije, si për shëmbull një varëse e hollë dhe fine, set me një palë vathë, ështën ideale! Dhe nëse dëshironi ta mahnisni, dhurojini një rrjesht perlash. Do të cmëndet!

Luani

Mbretëresha Luaneshë adhuron c’do gjë të bërë në flori! I pëlqejnë shumë bizhuteritë e shndritshme dhe dëshiron të tërheqë të gjithë vëmëndjet rreth saj. Dhurojini një bizuteri unike dhe impresionuese floriri, që vetëm ajo do ta vendosë dhe e bëre tënden!

Virgjëresha

Femra Virgjëreshë është një person praktik. Nuk është fans i të mirave material. Por, nëse dëshironi të dhuroni një bizhuteri, kujdesuni të jetë dicka e vecantë dhe marke. Do do t’i kushtojë rëndësi formës, por nëse është material market ë njohur dhe materialit të bizhuterisë.

Peshorja

Femra Peshore preferon bizhuteritë e thjeshta dhe romantike. Një bizhuteri me shije dhe elegante, do ta emocionojë shumë. Por më shumë, do të emocionohet me xhestin tuaj dhe se do ketë dicka nga personi që do!

Akrepi 

 Një Akrepe, dashuron bizhuteritë me gurë ngjyrë kali (turkuaz), koralet dhe c’do gjë që lidhet me ngjyrat e forta dhe verore! Falini atëher dicka diskrete me shumë gurë të cmuar dhe do ta adhurojë.

Shigjetari

Një femër Shigjetare nuk impresionohet me unaza diamanti dhe varëse floriri. Por do të cmëndet, nëse shkuar kohët e fundit diku një udhëtim jashtë vëndit dhe i bletë një varëse, që me siguri, nuk do ta impresionojë vlera e saj, por prejardhja!

Bricjapi

Nëse dëshironi të dhuroni një bizhuteri një femre Bricjap, kini parasysh se nuk i intereson vlera e saj, por vecanëtia! I pëlqejnë bizhuteritë që janë unike dhe vetëm ajo do ti vendosë. Gjithashtu, dashuron shumë vathët dhe orat e vecanta të një madhësie të madhe.

Ujori

Ngjyra e sermit në bizhuteritë e një femre Ujor, është pika e saj e dobët. Dhurojini dicka në flori të bardhë apo serm me shije dhe elegancë dhe do ta adhurojë! I adhuron të gjitha llojet e bërzylykëve dhe për ju do të ishte zgjedhja më e mirë!

Peshqit

Femra Peshqit, është fanse të gurëve të vmuar! Do të cmëndet me një gur të cmuar shumë-karatshe, si gjithashtu dhe me një palë vathë floriri, të cilat janë të gjata dhe mahnitëse!

Shiko gjithashtu