Eklipset Prill - Maj 2022: Si do të ndikojnë tek ne?

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

A u menduat  një ditë te bukur  dhe vendosët të lini një punë me të cilën mund të mos keni kaluar mirë, por keni pasur frikë të rrezikoni? A e keni ndjerë papritur nevojën për t'u divorcuar, ndërsa ishit në një lidhje apo martesë të qëndrueshme? Apo ndoshta aty ku mendonit se do të mbeteshit vetëm erdhi një dashuri e zhurmshme që ndryshoi rrjedhën e jetës suaj? Ndoshta një faktor se pse menduat se po ecin kaq keq. Por çfarë janë eklipset?

Fenomeni i eklipseve është diçka që ndodh me një periudhe  të caktuar (çdo vit kemi 2 periudha eklipsesh, një në çdo gjashtë muaj), ndaj duhet të dimë t'i trajtojmë me qetësi dhe efikasitet. Eklipset mund të jenë diellore ose hënore.

Eklipsi diellor

Eklipsi Diellor është gjithashtu Hëna e re, pasi Hëna mbulon diskun e Diellit dhe ky mbulim mund të jetë i pjesshëm ose i plotë, në varësi të eklipsit. Zakonisht tregon fillime të reja ose është thjesht një tregues, në varësi të shenjës së zodiakut që ndodh dhe si ndikon në horoskopin tonë personal, të çështjeve që do të na shqetësojnë në atë kohë. Për ata që ditëlindja e tyre përkon me një eklips gjatë vitit, ata janë të prekur për pothuajse një vit të tërë dhe duhet të rishikojnë karakterin e tyre dhe të punojnë më shumë për të ndërtuar vetëbesimin e tyre. Problemet shëndetësore duhet të jenë prioritet për këtë vit.

Eklipsi i Hënës

Një eklips hënor i referohet gjithmonë një Hëne të plotë, pasi një pjesë ose e gjithë ajo, në varësi të eklipsit, mbulohet nga hija e tokës. Planeti ynë hyn midis Diellit dhe Hënës në të njëjtën linjë. Një eklips Hënor tregon fundin e një situate ose kulmin e saj. Zakonisht ato ndikojnë më shumë në emocionet tona dhe ne priremi t'i marrim gjërat me qetësi dhe më personalisht.

Çfarë tregojnë eklipset

Eklipset diellore priren të krijojnë më shumë ngjarje, ndërsa eklipset Hënore ndikojnë më shumë në psikokologjine  ose emocionet tona.

Zakonisht në kohë eklipse ndodhin gjëra të rëndësishme që ndryshojnë rrjedhën e jetës sonë: lindja e një fëmije, vendimi për martesë, promovimi, një hap në karrierën tonë, blerja e një shtëpie, si dhe divorci, humbja e një personin tonë, janë disa nga skenarët e eklipseve, sidomos kur ato na prekin drejtpërdrejt. Nëse ato përkojnë me ditëlindjen tonë, atëherë i gjithë viti ynë i ditëlindjes është i mbushur me ngjarje të rëndësishme, të cilat kanë diçka të papritur.

Çdo gjë që nisim në eklipse ka një rrjedhshmëri, ndaj përfitojmë nga energjia që na çon në marrjen e vendimeve, por fillimet i lëmë pas disa javësh. Edhe në ditët e eklipsive shmangim nisjen e nje  e një fëmije, martesën apo nënshkrimin e një marrëveshjeje. Edhe nëse nuk ndikojnë drejtpërdrejt tek ne, ato prekin të tjerët rreth nesh, fenomene meteorologjike apo gjeofizike, por edhe atë që po ndodh në planetin tonë.

Eklipset e prillit - majit 2022

Në pranverën e vitit 2022 do të kemi dy eklipse, një diellor dhe një hënor, të cilat do të prekin kryesisht përfaqësuesit e grupit fiks të shenjave të zodiakut, pra Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori ose ata që kanë horoskop në këto shenja ose planetet dhe pikat e rëndësishme (Mesuranin , Perëndimi, Nadir).

 

Le t'i shqyrtojmë ato në detaje:

Eklipsi Diellor - Hëna e re më 30 Prill 2022 në 10 gradë tek Demi

Eklipsi Diellor në Dem, në shenjën e materies dhe ekonomisë, do të jetë në lidhje me Uranin, planetin e revolucionit, rebelimit, lirisë, trazirave, ngjarjeve të papritura. Kur Urani merr pjesë në një eklips, mund të kemi më shumë gjasa të kemi fenomene ekstreme meteorologjike apo edhe gjeofizike. Shenja e Demit lidhet me ekonominë, tokën, por edhe bujqësinë dhe ushqimin. Pra, nuk përjashtohet mundësia që të ketë një situatë me probleme në këto fusha. Urani nga ana tjetër është planeti i së vërtetës dhe mund të sjellë zbulime dhe më shumë dritë në rastet që ishin të errëta. Eklipsi formon një aspekt pozitiv gjashtëkëndor me Marsin në Peshqit dhe do të na bëjë më të gatshëm për të ndërmarrë veprime, iniciativa dhe për të kërkuar më shumë liri në jetën tonë. Sunduesi i eklipsit është Aferdita , planeti që sundon Demin. Afërdita në Peshq do të jetë në një takim të saktë me Jupiterin ditën e eklipsit, një ogur pozitiv sigurisht që mund të shmangë disa nga manifestimet më negative të këtij eklipsi. Dy planetët Venusi dhe Jupiteri konsiderohen planetë të dobishëm në astrologji dhe takimi i tyre është gjithmonë një ngjarje e këndshme. Por ndonjëherë kjo seancë mund të çojë në ekzagjerime të çdo lloji. Tregohuni veçanërisht të kujdesshëm me menaxhimin financiar, por edhe me konsumimin e alkoolit dhe ushqimit, pasi të gjithë do të jemi më të prirur për të humbur peshë. Nëse data e lindjes së Presidentit Putin është e saktë, eklipsi do të jetë pikërisht përballë vendlindjes së Afërditës së tij. Afërdita merret si me paratë ashtu edhe me popullaritetin dhe është interesante të shihet se çfarë mund të ndryshojë në gjashtë muajt e ardhshëm që do të preken nga eklipset në këto zona.

Nëse Dielli apo Ashendentja  juaj është nga 8 deri në 12 gradë në shenjat e Demit, Luanit, Akrepit apo Ujorit, ju jeni më të ndikuar.

 

Eklipsi Hënor - Hëna e plotë në Akrep më 16 maj 2022 në 25 gradë tek  Akrepi

Me eklipset Diellore zakonisht mund të fillojë diçka e re, ndërsa eklipset Hënore mund të tregojnë fundin e një situate. Eklipsi Hënor në Akrep më 16 maj 2022 mund të na ndihmojë të largojmë një zakon të keq ose të thyejmë rrethin vicioz të një modeli sjelljeje që ndjekim. Hëna e plotë - eklipsi Hënor mund të na bëjë më emocionues dhe të rijetojmë emocionet, kujtimet e së kaluarës dhe psikologjinë tonë. Në vitin 2022 të gjitha eklipset ndodhin në boshtin Demi - Akrep, gjë që tregon se gjërat po ndryshojnë në lidhje me vlerat tona, çështjet e financave tona dhe na ndihmojnë të ripërcaktojmë qëllimet tona. Dhe me Eklipsin Hënor do të kemi tendencën për ndryshime, por mos harroni se në të njëjtën kohë do të kemi një kurs në dukje retrograde për Mërkurin, ndaj prisni disa javë për fillimet tuaja të reja dhe praktikisht deri në 3/6. Ky eklips është kompleks për sa i përket kendeve  që krijon, pasi formon një trekëndësh me Neptunin dhe Marsin, një gjashtëkëndësh me Plutonin dhe një katror të veshtir  me Saturnin. Në çdo rast, duke qenë se shumica e aspekteve janë harmonike, çdo gjë që shfaqet duket të jetë pozitive në fund për rendesin  tonë.

Nëse Dielli (shenja juaj e zodiakut) ose Ashendentja  juaj është nga 23 deri në 27 gradë të shenjave fikse: Demi, Luani, Akrepi dhe Ujori ose keni planetë në këto gradë, atëherë do të prekeni më shumë.

 

Shijen e parë se si do të preken 12 përfaqësuesit e zodiakut do të shihni më poshtë. Sigurisht që do të vazhdoj me analizën e çdo eklipsi kur të jemi afër datës që do të ndodhë.

Dashi dhe Peshorja, këto eklipse nxjerrin në pah çështjet e sigurisë dhe financiare. Pozitivisht ju mund të merrni një rritje, të fitoni një trashëgimi ose një bonus dhe negativisht mund të humbni një burim të ardhurash. Nga ana tjetër, mund të vendosni të menaxhoni më mirë financat tuaja dhe të bëni disa kursime.

Eklipset e Demit dhe Akrepit ndodhin në shenjat tuaja të zodiakut dhe ju çojnë në ndryshime në jetën tuaj dhe më shumë zhvillime. Mund të bëni ndryshime në pamjen tuaj, në marrëdhëniet tuaja. Ju mund të vendosni të prishni një marrëdhënie ose një partneritet ose ta çoni një marrëdhënie në një nivel tjetër.

Eklipset e Binjakëve dhe Shigjetarit kanë të bëjnë me çështjet e shëndetit dhe gjendjes tuaj fizike, por edhe të punës. Ju mund të vendosni të bëni ndryshime në dietën tuaj, të filloni të ushtroheni më shumë ose mund të dëshironi të modifikoni rutinën tuaj të punës në mënyrë që të keni më shumë kohë për veten tuaj. Disa mund të kenë edhe ndryshime në vendin e punës.

Eklipset e Gaforres dhe Bricjapit nuk janë aq të vështira për shenjat tuaja të horoskopit. Mund të jeni më të shoqërueshëm gjatë kësaj kohe, të bëni një sërë kontaktesh dhe negociatash në biznes ose të fitoni më shumë hobi dhe të merrni pjesë në aktivitete me miqtë dhe kolegët. Mund të krijoni shumë njohje në nivel romantik dhe miqësor ose të shkëputeni nga disa lidhje që nuk mendoni se ia vlen t'i keni më pranë.

Luanët dhe Ujori Jeta juaj familjare dhe profesionale do ju pushtojë më shumë dhe mund të keni ndryshime qoftë në zonën e shtëpisë, p.sh. një lëvizje, ose një ndryshim drejtimi në karrierën tuaj. Ju mund të merrni një vendim për t'u kthyer 180 gradë dhe për të punuar në një objekt krejtësisht të ri.

Eklipset e Virgjëreshës dhe Peshqve nuk janë aq të vështira për vetë shenjat tuaja të zodiakut dhe ndoshta do t'ju ndihmojnë të hapni horizontet tuaja. Mund të udhëtoni shumë, të mësoni gjëra të reja, të interesoheni për një temë të re, të përfshiheni më shumë me internetin, të shkruani, të komunikoni ose të bëni një punë të bazuar në komunikim.

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

 

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu