C’farë nuk durojnë dot 12 shenjat e zodiakut në plazh dhe a duhet ti shmangni ato?

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

 

A keni vënë re se çdo njeri ka “leckën” e tij të kuqe? Dicka ose ndonjë sjellje që e irriton, e heq atë nga rrobat, e irriton, ndonjëherë edhe e bën atë të zemërohet? Fatkeqësisht, të gjithë kemi butonat tona, bukurinë që nuk duam të shtypim. Por ne duhet të shmangim bërjen e njëjtë me të tjerët, të cilët gjithashtu kanë ndjeshmërinë e tyre, në varësi të shenjës së tyre zodiakut. Aq më tepër në momente dhe vende ku shkojnë për kënaqësi dhe relaksim, siç është plazhi. Le të shohim se çfarë mund t'i privojë ata nga gëzimi në plazh që ata shpresojnë të gjejnë atje dhe të jemi të kujdesshëm për të mos i privuar prej tyre.

 

Dashi

Ju i njihni të metat e Dashit, ai është egoist, i padurueshëm, ai dëshiron të udhëheqë, të jetë një kryetar, të mos sfidohet. Nervoz, dhe aktiv nuk mund të durojë vonesën, shtyrjen, ritmin e ngadaltë, programet jashtë impulseve të tij. Kur ai ju thotë: le të shkojmë në det dhe të përgjigjemi, unë po bëj banjodielli. Gabim! A keni një program trajnimi për të ndjekur? Gabim! A e merrni kthesën e tij? Gabim! Ju e krahasoni atë me dikë që është më i aftë në sportet e plazhit, më simpatik, më shumë, më shumë, më shumë… Gabim vdekjeprurës!

 

Demi

Mos guxoni, mos mendoni të flirtoni në plazh me atë që vazhdimisht mbledh përpara jush dhe tregon muskujt dhe aftësitë e tij në reket. Demi do të bëhet një dem nga xhelozia. Zotërimi i tij do ta bëjë atë të mërzitet nëse e merrni pa e pyetur atë për "sendet" e tij, peshqirin, kremin e diellit, kapelën, etj. Itshtë e sigurt që nëse kërkoni prej tyre ai do t'ju japë me kënaqësi, por mos harroni t'i riktheni ato! Nëse kërkoni diçka që i duket e shtrenjtë dhe dëgjoni rënkime, mos e akuzoni atë për kopraci. Do ta lëndoni dhe ai do ta kujtojë atë!

 

Binjakët

Plazhi është për Binjakët, është si për një fëmijë në shesh lojërash. Atje ai mund të praktikojë hobit e tij, duke komunikuar me telefon, duke bërë kritikë konstruktive shoqërore (thashetheme), duke krijuar kaos. Gjëja më e keqe për të është ta ndalosh atë të bëjë atë që di aq mirë. Mos harroni se ai është duke u ankuar dhe mashtruar. Imagjinoni për një sekondë që u zhvendosët në botën e drejtuar nga karma të Earl-it. Ju jeni thashetheme, ju idiot, ju idiot! Se ai nuk është në gjendje të imponojë rendin në jetën e tij dhe jeton në kaos. E vratë, e varrosët me përkulje verbale!

 

Gaforrja

Pika e dobët e Gaforres është ndjeshmëria e saj e madhe. Ai është i lënduar, pavarësisht se ku është, kur kontribon dhe ofertat e tij nuk njihen. Nëse, p.sh. ngarkoni gjithçka që keni dashur të mbani dhe mos thoni asnjë falënderim të vetëm. Nëse ai mendon se e injoroni atë dhe e nënvlerësoni atë duke e degraduar. Mos vendosni të bëni diçka së bashku në mungesë të tij, tregoni finesë në sjelljen tuaj ndaj tij dhe madje edhe nëse keni të drejtë për diçka, hidhni ura komunikimi. Lëreni të zgjedhë ku do të shkoni, çfarë do të bëni dhe ai do të mirëpresë zgjedhjet e tij. Më në fund, unë ju them se çfarë të bëni në vend se çfarë të shmangni, por çfarë të bëni, kjo është Gaforrja.

 

Luani

Dhe në plazh, Luani dëshiron të dalë me shtatin e tij madhështor dhe pamjen e kujdesshme. Mos i kundërshtoni ato në praktikë ose gojarisht dhe mos e kritikoni atë! Eshtë një krim nënshtrimi. Lëreni të endet rreth madhështisë së tij dhe të kapë syrin dhe të mos tregojë xhelozi! Isshtë mungesë besimi në fytyrën e tij. Ai thjesht dëshiron të tregohet për të kënaqur egon e tij. Gjërat janë të ndryshme nëse shkaktoni xhelozinë e tij, është një zhvlerësim i drejtpërdrejtë i pafalshëm. Nuk mundesh, ndërsa ke patinazhin tënd të figurës, të mahnitesh nga sportistët e rinj të skafistëve të tjerë!

 

Virgjëresha

Për shkak se ju duhet të merreni me një Virgjëreshë kritike, të përpiktë, xheloze, madje edhe në plazh për t'u çlodhur, tregojnë se jeni i zënë dhe i interesuar për punë. Siç mund ta shihni kur fillojmë të rendisim gjërat që e shqetësojnë, ne nuk mbarojmë sepse gjithçka është faji i tij! Kështu që vini re: Humbje kohe në parëndësishme, punoni dhe punoni përsëri! Mos shpërndani mbeturina përreth. Por si u vishesh kështu për plazhin? Rrënjët në flokët tuaj kanë nevojë për ngjyrosje. A është kjo një situatë me çorganizimin tuaj: Një fat, të fitoni kaq shumë para pa asgjë? Unë duhej të isha unë! Por vlerat nuk njihen! Mirë për të shkuar me bisedën që i hapët atij.

 

Peshorja

Pse ecni në plazh me një pamje të ngadaltë! Peshorja do të bëjë atë që ai nuk ju njeh. Ai nuk mund, nuk duron dot që të kombinohet me shoqëri të keqe! Ai nuk do ta pëlqejë atë nëse ju e karakterizoni pamjen e tij si të tepruar dhe të sofistikuar, për plazh, veçanërisht pasi nuk keni elegancën që qeveris Peshorja dhe aq më tepër Peshorja specifike! Për të mos dhënë këshilla të gabuara dhe për të kritikuar injorantin dhe shijen e keqe! Sikur nuk është aspak e sjellshme! Dhe a ishte e nevojshme që ju të thonit të tingëlloni tre cadra më poshtë? Pak diskrecion më në fund!

 

Akrepi

Në plazh, qafa juaj duhet të kapet me sytë tuaj të përqendruar ekskluzivisht tek Akrepi. Ajo duhet të monopolizojë ju, interesin dhe kujdesin tuaj. Mos lejoni që shikimi juaj të jetë i fiksuar në ndonjë trup, fytyrë, veshje të bukur dhe veçanërisht mos shpreh ndonjë admirim për asgjë tjetër përveç Akrepit! Nëse nuk jeni vetëm, mos i kushtoni vëmendje askujt tjetër pavarësisht nga gjinia sepse ai është patologjikisht xheloz, pavarësisht nëse ka zgjatje seksuale. Imagjinoni për një sekondë sikur të zhvendoseni në botën e drejtuar nga karma të Earl. Ai do ta mbajë atë për ju dhe një ditë do ta paguani për atë me dhimbje!

 

Shigjetari

Dëshironi të mërzisni Shigjetarin në plazh? Kur mund të bëjë gjëra të pafundme? Parandalojeni atë prej tyre duke e bllokuar në një karrige në kuvertë për t'ju parë, i cili nuk do t'ju shikojë, sepse ai do të shikojë melankolinë dhe dhimbjen në det. Zoti na dha dy këmbë për të lëvizur dhe vetëm një pajisje shtesë për t'u ulur. Bëni atij favorin e Shigjetarit dhe ndajini ata, të paktën dy me një! Lëreni të gëzohet pak pa urë! Çfarë? Për shkak se ai është gjysmë kalë, a duhet të vendosësh një pengesë? Tani që biseda ka mbaruar, a është kjo arsyeja pse ai e urren urën?

 

Bricjapi

Bricjapi nuk dëshiron të shqetësohet askund, por ai është shumë më i rrezikuar në plazh sepse zgjedhja e tij është e organizuar. Ai e gjen gjuajtjen e tij atje por ata mbledhin fatalisht shumë batuta dhe përsëri fatalisht janë shumë afër. Malli që pason nuk lë askush vetëm dhe një Bricjap është pak më i mërzitur. Diqka që të lagët do ta spërkasin, diçka rëra që do ta shtrëngojë, diçka fanarizmi i çdo figure të trashë budallai që mburret për sukseset e tij dhe që do ta dëgjojë në mënyrë të pashmangshme atë dhe Bricjapi do të prishë nervat e tij! Piqeni atë duke shkuar diku më larg, edhe pse i mungon organizimi!

 

Ujori

Ndjeshmëria ekologjike e Ujorit bëhet më e fortë kur ndodhet në një mjedis natyror. Plazhi dhe deti konsiderohen nga të gjithë si diçka shumë e ndjeshme ndaj ekosistemit. Kur sheh ndotje në det, ai është i lënduar, ai mendon për të gjitha krijesat e detit që sjellja e pamatur e njeriut dënon për zhdukje. Do ta mërzitni nëse e shuani prapanicën tuaj të cigares në rërë, nëse hedhni edhe pjesën më të vogël të letrës çamçakëz, edhe nëse e humbas, për të mos përmendur shishe plastike dhe çanta! A e doni më keq? Lini mbeturinat tuaja në mes, kur ka kaq shumë kosh. Një! dhe ku jeni, a janë bërë kremrat e diellit tuaj nga një kompani që eksperimenton te kafshët?

 

Peshqit

Kur jeni në plazh me Peshqit, do të mahniteni kur ta shihni duke biseduar me veten e tij. Ai fillon një bisedë më vete, ai pyet vetë, ai përgjigjet vetë. Ju filloni të dyshoni në ekuilibrin e tij shpirtëror. Por kështu qoftë, romantike. Siç dihet, ai është rikthyer në botën e tij. Ai është duke ëndërruar! Do ta mërzitni nëse e nxirrni nga bota imagjinare që e fut deti, e shihni shenjën e ujit! Mos e zgjoni dhe më e rëndësishmja, mos e ulni atë në realitet! Nëse egërsia juaj shkon edhe më tej dhe ju e tallni atë për ëndrrat e tij, atëherë do të keni një armik!

Porosite tani hartën  tende personale në: 
https://www.astrologu.al/sq/parashikime-personale

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu