Bualli 2021 - Horoskopi Kinez

×

Error message

  • Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'i18n_string_variable_textgroup_list' not found or invalid function name in variable_callback() (line 150 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).
  • Warning: Invalid argument supplied for foreach() in variable_build_multiple() (line 69 of /home/astrolog/public_html/sites/all/modules/variable/variable.inc).

Bualli 2021 - Horoskopi Kinez

Mund të jetë viti i Buallit në 2021, viti juaj, por nuk do të shtrohet me petale trëndafili. Do të jetë një vit sfidues, të cilin duhet ta merrni seriozisht. Në 2021 ju pritet të humbni disa para nga investimet e këqija që keni bërë në të kaluarën.

Do të ketë ndryshime në jetë, të cilat mund të jenë pozitive, por mund të jenë edhe negative. Në përgjithësi, megjithatë, nuk ka asnjë garanci se ndonjë fushë e jetës suaj do të përmirësohet gjatë vitit të kaluar. Ju ende duhet të jeni të durueshëm dhe të prisni që jeta t'ju tregojë rrugën që duhet të ndiqni, në vend që të përpiqeni të bëni gjëra që nuk keni fuqinë t'i kontrolloni.

Sfidat do të jenë të shumta, por as mos mendoni të vendosni armët. Gjithçka përkthehet në përvoja dhe ne mësojmë mësimet më të mëdha në jetë nga gabimet tona.

Gjatë vitit 2021 do të jeni mjaft emocionues, gjë që nuk është aspak diçka e keqe. Sipas kozmologjisë kineze, muajt më të mirë hënor për shenjën tuaj të zodiakut janë gushti dhe nëntori, ndërsa duhet të keni shumë kujdes gjatë qershorit, majit dhe shtatorit!

 

Cështjet Sociale dhe Sentimentale për 2021

Jeta juaj emocionale do të jetë lart e poshtë këtë vit. Do të keni shumë probleme me partnerin tuaj, por me kalimin e muajve, do të gjeni mënyra për të përmirësuar komunikimin tuaj dhe për të zgjidhur çështjet që ju shqetësojnë. Por kjo nuk do të ndodhë vetvetiu. Ju duhet të kushtoni shumë kohë dhe përpjekje për t'u pajtuar me partnerin tuaj dhe për të lënë pas dallimet. Zhvilloni dhe thelloni komunikimin midis jush, diçka që do t'ju lejojë të ndani ndjenjat tuaja më drejtpërdrejt.

Personat e pamartuar në shenjën tuaj të zodiakut nuk pritet të kenë shumë fat në emocionet e tyre gjatë këtij viti dhe do të duhet të jenë të durueshëm derisa të mbyllet ky cikël. Ju duhet të kaloni kohë me veten tuaj, duke e përmirësuar atë shpirtërisht dhe mendërisht, në vend që të ndiqni dëshpërimisht dashurinë që nuk do të vijë në 13 ciklet e ardhshme hënore. Dashuria do të të gjejë, por koha e duhur nuk ka ardhur akoma. Deri atëherë, ushqeni shpirtin dhe trupin.

 

Karriera dhe Financat për 2021

Parashikimet astrologjike profesionale ju tregojnë se duhet të mbështeteni më shumë në pikat tuaja të forta këtë vit nëse doni të keni sukses në karrierën tuaj. Eshtë gjithashtu e rëndësishme të përmirësoni kontaktet dhe marrëdhëniet tuaja me kolegët dhe bashkëpunëtorët, sepse pa bashkëpunimin e tyre të mirë nuk do të arrini shumë gjëra. Jini produktivë, pa tërhequr vëmendjen ndaj vetes dhe duke shmangur polemikat, pa marrë parasysh sa e vështirë është për ju. Viti është plot tensione në ambientin tuaj të punës dhe duhet të qëndroni larg grindjeve.

Përsa i përket financave tuaja, nuk do të jetë një vit veçanërisht i mirë dhe nuk duhet të keni iluzione për këtë. Përdorni mirë burimet tuaja financiare dhe shpenzoni para për qëllimet ose arsyet e duhura. Nëse planifikoni të investoni, përgatitni planet tuaja të biznesit me kujdes, në mënyrë që të mos humbni paratë tuaja. Ju keni humbur shumë në të kaluarën nga zgjedhjet e këqija dhe vendimet e parëndësishme, nuk keni nevojë të përsërisni diçka të tillë.

 

Shëndeti dhe jeta sociale për vitin 2021

Parashikimet astrologjike për vitin 2021 thonë për shenjën tuaj të zodiakut, se sistemi juaj imunitar nuk do të jetë aq i fortë sa do të dëshironit, si rezultat i të cilave shpesh do të vuani gjatë gjithë vitit nga viruse ose infeksione me intensitet të ulët. Vizitat tuaja te mjekët do të jenë mjaft të rregullta, prandaj nuk duhet të shkaktoni fatin tuaj.

Kufizoni stresin tuaj, i cili do të rëndojë shëndetin tuaj më tej, dhe pa ndonjë arsye. Kushtojini vëmendje dietës suaj dhe cilësisë së ushqimit që hani, sepse ky vit do të ndikojë në sistemin tuaj të tretjes (Bualli kontrollon sistemin e tretjes në astrologjinë kineze). Më në fund, shikoni mënyrën e drejtimit të mjetit tuaj! Do të ishte turp të shtonim aksidente rrugore në gamën tashmë të pasur të vitit…

 

Jeta familjare për vitin 2021

Për njerëzit e martuar të shenjës tuaj të zodiakut, nuk është një vit i mirë për të menduar për zgjerimin e familjes suaj. Do të ishte më mirë të presim për kushte më të favorshme.

Përndryshe, për shkak të hidhërimit dhe fiksimit tuaj, keni pakënaqësi nga anëtarët e familjes tuaj më të vjetër, ndoshta nga prindërit ose vjehrrat tuaj dhe duhet të kërkoni falje për ato që u keni bërë në të kaluarën. Vetëm atëherë paqja do të kthehet në jetën tuaj familjare, e cila do të jetë e çmuar për ju këtë vit, duke pranuar gabimet tuaja.

 

Bualli 2021: Muaj pas - muaji me pak fjalë

Janar 2021: Shfrytëzoni çdo mundësi që do të shfaqet në jetën tuaj, sepse nuk mund ta dini se cili do të jetë katalizatori për zhvillimin tuaj!

Shkurt 2021: Sipas parashikimeve të vitit kinez, është muaji që ju mund të jeni bamirës ose të ndani pasuritë tuaja të pakta me më pak fatin e jetës, duke treguar dhembshurinë tuaj.

Mars 2021: Duhet të jeni shumë të kujdesshëm me vendimet që merrni, sepse ato do të ndikojnë shumë si në jetën tuaj ashtu edhe në atë të të dashurve tuaj.

Gjatë prillit gjërat do të tregojnë shenja të dukshme përmirësimi, gjithmonë në krahasim me muajt e fundit.

Maj 2021: Do të ishte mirë të jeni të kujdesshëm në kontaktet dhe shoqërimet tuaja, sepse në çdo kohë duket se ka njerëz përreth jush, të aftë ta sjellin përsëri tek ju.

Qershor 2021: Kujdesuni për shëndetin tuaj për të shmangur infeksionet që do t'ju shkaktojnë dhimbje dhe ankth.

Korrik 2021: Nga ky muaj, kushtet në disa zona të jetës tuaj fillojnë të përmirësohen ndjeshëm.

Gusht 2021: Shmang lakminë! Gjatë gushtit, do të ishte mirë të mbani mend se do të duhet të ndani dhuratat dhe bekimet e universit me qeniet tuaja njerëzore në mënyrë që të vazhdoni t'i merrni. Pse nuk harron, se dikush duhet të japë më parë për të marrë, sipas ligjeve të universit.

Shtator 2021: Ju duhet të keni besim tek vetja dhe aftësitë tuaja, por kujdesuni të ruani një ekuilibër. Rehati e tepërt mund të ju sëmurë

Tetor 2021: Vlerësoni dhe përqafoni të gjitha gjërat e mira që keni në jetë, siç janë shëndeti juaj i mirë, familja ose miqtë tuaj, puna juaj, etj., Sepse nuk është e dhënë për të gjithë.

Nëntor 2021: Financat tuaja fillojnë të përmirësohen këtë muaj dhe qetësia gradualisht kthehet në familjen tuaj.

Dhjetor 2021: Eshtë një muaj i çuditshëm, me mesazhe të përziera. Do të ketë ditë ose momente fati dhe favori shumë të mirë, por do të ketë edhe të tjera më pak të mira, për të mos thënë të pafat

 

Këshilla për Feng Shuin 2021

Sipas Feng Shui, drejtimi ideal i busullës për shenjën tuaj të zodiakut do të jetë në perëndim dhe juglindje për vitin 2021. Ngjyrat ideale për vitin janë të verdha dhe bezha, të cilat do të ishte mirë t'i vishni nëse dëshironi tërheq fat të mirë. Dhe numrat tuaj me fat për vitin janë 2 dhe 8.

 

Fati për 2021

Ditët me fat të Buallit janë dita e 13-të dhe e 27-të e çdo cikli hënor, gjatë gjithë vitit. Lulet tuaja me fat për këtë vit janë tulipanët, lulet e pjeshkës dhe kumbullat e thata. Por, sa me fat që janë lulet e mësipërme, nëse ato kombinohen me numrat 5 dhe 6, në drejtimin jugperëndimor dhe ngjyrën blu, ruhuni nga fatkeqësia!

 

Në përfundim

Sipas horoskopit tuaj vjetor, duhet të ruani qetësinë gjatë gjithë vitit, si dhe optimizmin tuaj. Kushtojini më shumë vëmendje shëndetit tuaj dhe rivendosni marrëdhëniet me anëtarët e familjes tuaj. Bëni hapa të vegjël dhe të qëndrueshëm në mënyrë që të jenë efikasë dhe në fund të fundit do të arrini atë që kërkoni.

Ky vit fillon me shumë probleme dhe vështirësi, por diçka që nuk duhet t'ju trembë ose t'ju shkurajojë për të ndjekur qëllimet tuaja. Mbi të gjitha, nga fundi, klima gradualisht po zhvendoset drejt asaj më pozitive. Ju duhet të jeni mjaft të adaptueshëm ndaj kushteve dhe të punoni në heshtje, duke gjetur zgjidhje për çdo problem. Më në fund, jini të përulur dhe të matur në komunikimin tuaj me ata që ju rrethojnë, sepse asgjë nuk është e dhënë në jetë, asgjë nuk është e përhershme ose e përjetshme

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Pra, do të ishte më mirë të qëndroni të qetë dhe të pretendoni qetësisht, duke kultivuar më tej talentin tuaj unik së bashku me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale

Ju presim…

Shiko gjithashtu