Afërdita tek Bricjapi

Zgjedhja e më të mirit për partner  

Dashuria bëhet më e qëndrueshme dhe serioze nga 8 Janari deri në 1 Shkurt kur Afërdita do të lëvizë në shenjën përgjegjëse dhe serioze të Bricjapit. Ne bëhemi më të përgjegjshëm në dashuri dhe para, marrim përgjegjësitë dhe detyrimet tona, jemi të qëndrueshëm dhe të besueshëm. Ne përpiqemi të kemi ndeshjen më të mirë pranë nesh, ne duam të ndërtojmë një marrëdhënie që do të zgjasë në të ardhmen. Ne fitojmë vlerësim dhe respekt për përpjekjet tona në punën tonë dhe njohjen nga eprorët tanë. Sidoqoftë, në dashuri, ne ndjekim së pari "detyrimet" dhe pastaj "dëshirat" e zemrës, ne jemi më të kujdesshëm dhe nuk mund ta durojmë refuzimin, diçka që na bën (më) të ndrojtur. Mund të ketë ftohtësi në marrëdhënie, por falë astrologut tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  , ju e dini se si të veproni.

Kalimi i Afërditës nga Bricjapi aktivizon ata që kanë lindur në shenja si Dashi, Gaforrja, Peshorja dhe Bricjapi dhe i fton ata të marrin vendime. Jep mundësi dhe njohje të papritura Demit dhe Virgjëreshës, oreks për shoqëri Akrepat dhe Peshqit. Nga data 8 deri më 16 janar, ndikimi i Afërditës ushtrohet në dhjetë ditët e para të shenjave të zodiakut, dhjetë ditët e dyta aktivizohen nga 16 në 24 janar dhe nga 24 janar në 1 shkurt, ndikimi i planetit pranohet nga ata që kanë lindur në dhjetë ditët e treta.

 

Këndet që Afërdita do të bëjë gjatë kalimit të saj nëpër Bricjap

Më 9 janar, Afërdita formon një trekëndësh me Marsin. Më shumë për këndin.

Më 14 Janar, Afërdita formon një trekëndësh me Uranin. Më shumë për këndin.

Më 23 janar, Afërdita formon një gjashtëkëndësh me Neptunin. Më shumë për këndin.

Më 28 janar, Afërdita formon një lidhje me Plutonin. Më shumë për këndin.

 

Ndikimi i kalimit të Afërditës dhe shenjat e zodiakut

 

Dashi

Bëhuni gati të vendosni qëllime të reja, të mëdha ndërsa Afërdita largohet nga Shigjetari aventuresk dhe shkon te Bricjapi ambicioz dhe shtëpia juaj e dhjetë diellore. Ju keni plane të mëdha për karrierën tuaj dhe tani mezi prisni, doni të vazhdoni me ta. Por edhe nëse jeni impulsiv nga natyra, tani u qaseni gjërave më racionale dhe praktike. Sidoqoftë, nuk përjashtohet të zyrtarizohet një marrëdhënie. Por mos harroni se ditët kur Afërdita nga Bricjapi takohet me Plutonin dhe Uranin (shih në fillim të artikullit), mund të ndodhin përmbysje të papritura në marrëdhënien ose bashkëpunimin tuaj të qëndrueshëm, të cilat do të krijojnë një zhgënjim të përkohshëm nëse nuk jeni këshilluar me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Por në përgjithësi keni përparësi të tjera dhe dashurinë (për pak kohë) e lini mënjanë.

 

Demi

Afërdita udhëton në shtëpinë tuaj të nëntë diellore, të udhëtimit dhe zgjerimit, kështu që çdo gjë më e madhe, më e mirë ose e ndryshme, ju magnetizon. A ju pëlqen të takoni njerëz që janë ndryshe nga ju për sa i përket kulturës dhe besimeve të tyre? Kështu që kjo periudhë ju bën të gjeni përsëri argëtimin dhe optimizmin tuaj dhe ju jep mundësitë për të komunikuar me njerëz të njohur me të cilët mund të keni qenë në distancë për një kohë të gjatë! Ju do të udhëtoni me imagjinatë (ose fjalë për fjalë), do të shihni disa nga çështjet tuaja personale nga një këndvështrim i ri dhe do të shijoni natyrën në periudhën më të nxehtë të këtij dimri për ju! Së fundmi, nëse i përkisni njerëzve beqarë të shenjave të zodiakut, nuk përjashtohet të bëni një njohje të re, për sa kohë që këshilloheni me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  !

 

Binjakët

Afërdita në Bricjapin tuaj ambicioz dhe shtëpinë tuaj të tetë diellore, me financa dhe pasuri të përbashkët, e kthen vështrimin tuaj drejt fuqisë që sjellin seksi dhe paratë. Ju keni ide praktike dhe të matura për të rritur kursimet tuaja, ju rigjeni fuqinë tuaj të humbur ndërsa hiqni emocione të rënda nga shpirti juaj. Ju gjithashtu mund të shlyeni borxhet tuaja ose të merrni para nga investimet, sponsorizimet dhe të ardhurat e palëve të treta që përmirësojnë portofolin tuaj. Investimet e mençura që do të bëni tani, do t'ju sjellin shumë përfitime materiale në planin afatgjatë. Në dashuri, ju jeni simpatik dhe joshës, kështu që një marrëdhënie e re pasionante ju pret ose ringjall pasionin me partnerin tuaj ndërsa tani i kushtoni kohë marrëdhënies tuaj brenda orarit tuaj të zënë, gjithçka natyrisht nëse lëvizni mirë dhe flisni së pari me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  .

 

Gaforrja

Ju nuk do të ndiheni vetëm ndërsa Afërdita kalon në shtëpinë tuaj të shtatë diellore, të marrëdhënieve. Pra, fat i mirë ju pret në dashuri sikur po kërkoni dashuri për një kohë të gjatë, një marrëdhënie shumë premtuese vjen në jetën tuaj me perspektiva afatgjata për të ardhmen pasi ajo mund të bëhet ngadalë dhe në mënyrë të qëndrueshme më intime dhe ekskluzive, për sa kohë që horoskopi juaj e mbështet atë, siç mësoni nga astrologu juaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Nëse jeni në një lidhje, i kushtoni partnerit tuaj vëmendjen tuaj të pandarë. Nëse edhe ju po kalonit një periudhë të vështirë në marrëdhënien tuaj, tani harmonia dhe ekuilibri janë rikthyer, ju merrni kujdesin dhe sigurinë që ju nevojitet. Në të njëjtën kohë, partneritetet e biznesit favorizohen, kështu që një partneritet i ri mund të sjellë fitime.

 

Luani

Afërdita lëviz në shtëpinë tuaj të gjashtë diellore, shëndetin dhe punën, dhe ju mbush me energji dhe gjallëri për të përmbushur detyrimet tuaja dhe për të qenë më efikas në punën tuaj. Ju e organizoni jetën tuaj të përditshme me aktivitete të këndshme, kaloni më të lumtur në zyrë dhe merrni vlerësime për produktivitetin tuaj. Ndërsa shtëpia e gjashtë rregullon detajet dhe organizimin, ju vendosni orarin tuaj ditor në mënyrë që të kurseni kohë për veten tuaj. Në të njëjtën kohë, nëse i përkisni atyre që kërkojnë punë, mund të jeni më aktivë, madje edhe një mundësi që mund të duket vetëm e përkohshme, mund të hap derën për diçka më të përhershme, për sa kohë që këshilloheni me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Shëndeti juaj është gjithashtu i mirë, por kufizoni bërtitjet tek personi që ju intereson. Dashuria zë vendin e dytë, për shkak të jetës së përditshme.

 

Virgjëresha

Ju i përkisni të favorizuarve të kësaj periudhe pasi Afërdita nga shenja e Bricjapit, sjell suksesin erotik që prisni dhe krijon përmbushjen emocionale që ju nevojitet! Ju pëlqen flirtimi dhe gëzimi, diçka që shenja juaj e thjeshtë dhe e përulur nuk e bën aq shpesh sa duhet. Ndoshta ju jeni ende duke menduar të rinovoni pamjen tuaj, dhe kjo tërheq vëmendjen e partnerëve tuaj të ardhshëm seksualë, njerëzit nuk mund t'ju rezistojnë! Afërdita ju jep besim dhe guxim për të pushtuar personin që ju intereson, me pak përpjekje dhe këshillat që merrni nga astrologu juaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  . Nëse jeni në një lidhje, i shprehni me forcë ndjenjat tuaja partnerit tuaj, bëheni më ekspresivë dhe kjo do të forcojë besimin mes jush. Ju flisni së bashku për nevojat tuaja personale, keni përvoja të këndshme dhe pozitive duke qenë më kompromentues.

 

Peshorja

Kalimi i Afërditës zhvillohet në shtëpinë e katërt diellore të horoskopit tuaj, një zonë e hartës që lidhet me çështje të sigurisë emocionale, lidhjes, instinktit, familjes dhe privatësisë. Kështu që ju shkoni në një periudhë më të mbyllur, ku mund ta bëni ambientin tuaj të shtëpisë më të bukur ose mund të përmirësoni marrëdhëniet tuaja me anëtarët e familjes suaj. Ju jepet mundësia të ëmbëlsoni pak atmosferën me njerëzit që doni dhe që luajnë një rol të rëndësishëm në jetën tuaj, duke vendosur ujë në verën tuaj dhe duke kaluar momente të bukura me ta! Por nëse keni lindur në tetor, përpiquni të kapërceni egoizmin tuaj dhe të pajtoheni me situatat, duke kufizuar nervozizmin në fytyrat tuaja të njohura. Dëgjoni astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale dhe këshillat e tij. Së fundmi, Afërdita nga kjo pozitë nuk është shumë bujare me financat tuaja.

 

Akrepi

Ju jeni nga natyra e mbyllur dhe e fshehtë por jo tani pasi Afërdita në shtëpinë tuaj të tretë diellore komunikuese dhe shoqërore, ju bën shumë shoqëror, më të mbyllur dhe dashamirës. Tani keni më shumë tolerancë dhe durim për dobësitë njerëzore, madje mund të magjepseni nga ato! Ju jeni më i miri në biseda pasi keni sukses dhe çarmatosni bashkëbiseduesit tuaj me mënyrën tuaj të të menduarit pasi Afërdita e bën më të lehtë projektin e ideve dhe mendimeve tuaja. Mund të provoni edhe diçka që nuk e keni bërë, për gëzimin e momentit. Ndoshta do të gjeni miq të rinj që mund t'ju ndihmojnë në karrierën tuaj profesionale por edhe në betejat që jepni në arenat e dashurisë! Sidoqoftë, të gjitha këto skenarë sqarohen vetëm me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  .

 

Shigjetari

Afërdita lë shenjën tuaj të zodiakut dhe lëviz në shtëpinë tuaj të dytë diellore, me siguri dhe para. Tani ju merrni përsipër çështje serioze, të tilla si financat, punën tuaj dhe përgjegjësitë tuaja të përditshme. Bricjapi praktik mund t'ju ndihmojë të shihni gjërat në financat tuaja më logjikisht dhe të bëni plane të reja financiare duke lëvizur me strategji. Kjo periudhë në përgjithësi do t’ju ​​ndihmojë të kurseni para, ndërsa personalisht kalon në një periudhë më të ngrohtë nëse tashmë jeni në një lidhje, pasi tani ju kënaqeni më intensivisht me pesë shqisat tuaja dhe atmosfera në dhomën e gjumit bëhet edhe më sensuale! Megjithatë, nëse jeni i lirë, bëni përpjekje për të stabilizuar një njohje të re, por keni nevojë për astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  , për përgjigje të qarta për dashurinë!

 

Bricjapi

Ju jeni të sigurt dhe besoni në aftësitë tuaja pasi Afërdita në shenjën tuaj të zodiakut, ju jep një arsye të mirë për të lënë detyrimet tuaja për një kohë dhe për të dalë për t'u argëtuar dhe flirtuar. Në javët e ardhshme do të jeni më simpatik dhe magnetik se kurrë, do të fitoni zemrën dhe mendjen e personit që ju intereson. Shenja juaj e zodiakut është e orientuar drejt së ardhmes, kështu që ju bëni plane afatgjata me partnerin tuaj ose gjeni dikë që ju siguron siguri dhe besim për të ardhmen. Tani nuk ju shqetëson të prisni nëse mendoni se dikush ia vlen, ju e dini që me hapa të ngadaltë dhe të qëndrueshëm marrëdhënia do të bëhet më e fortë. Tani ka më shumë zhvillime në romancë, por pa astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale dhe këshillat e tij, mund të ndiheni të pasigurt.

 

Ujori

Ju ndiheni të nënshtruar, jeni në dyshime dhe konfuzion për një dashuri ndërsa Venusi lëviz në shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë diellore me re dhe të ëndërruar. Eshtë një periudhë kohore për të rimbushur bateritë dhe për tu bërë gati për atë që do të pasojë kur Venusi të hyjë në shenjën tuaj të zodiakut dhe të rindez forcën dhe pasionin tuaj për jetën. Në javët e ardhshme mund të mos keni humor për të dalë dhe dëshironi të kaloni shumë orë me partnerin tuaj. Për shkak se shtëpia e dymbëdhjetë rregullon imagjinatën dhe intuitën, fuqitë tuaja krijuese do të jenë zjarri. Afërdita gjithashtu rrit altruizmin tuaj të lindur, kështu që ju të ndiheni të lumtur duke ndihmuar, moralisht ose financiarisht, ata që kanë nevojë. Por kini kujdes të mos përfshiheni (përsëri) në histori konfuze, bisedoni me astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  !

 

Peshqit

Tani i shihni më shumë miqësitë tuaja dhe grupet ku ju përkisni falë Afërditës në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë diellore, miqtë dhe aktivitetet e grupeve. Ju nuk keni nevojë të bëni asgjë për të bërë përshtypje, ju jeni simpatik vetëm me praninë tuaj simpatike. Me shtëpinë e njëmbëdhjetë të çuditshme, ju bëheni më eklektik në shoqërinë tuaj, kështu që e gjeni veten me njerëz që stimulojnë mendjen tuaj. Për shkak se shtëpia e njëmbëdhjetë gjithashtu rregullon teknologjinë, ju mund të gjeni një dashuri të re përmes internetit ose të shihni postimet tuaja në rrjetet sociale që janë shumë të popullarizuara. Në fund të fundit, me Afërditën dhe astrologun tuaj personal në www.astrologu.al/parashikime-personale  , si aleatët tuaj, keni rehatinë dhe dëshirën për të kaluar një kohë të mirë me këtë qëndrim tuaj optimist, por edhe me rrjetin social që jepet, do të jeni në gjendje të ndërmarrni hapat për të përmbushur një pritje të madhe tuajen.

Mos harroni ti bëni Like faqeve tona në Facebook

www.facebook.com/astrologu.al.JorgoPulla

www.facebook.com/www.astroshop.al.JorgoPulla

pasi dhe të bëheni pjesë në grupin tonë

www.facebook.com/groups/jorgopulla.astrologu

Për të qënë gjithnjë të informuar për ofertat dhe shortet që ne organizojmë EKSKLUZIVISHT dhe vetëm për pjestarët tanë…

Ju presim…

Shiko gjithashtu