Afërdita në trekëndëshin me Plutonin në 29/03… Para dhe fuqi

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /home/astrolog/public_html/includes/menu.inc).

Afërdita në trekëndëshin me Plutonin në 29/03… Para dhe fuqi

Nga data 26 deri 31 Mars, Afërdita në shenjën stabile dhe joshëse të Demit, formon një trekëndësh me Plutonin e kundërt në Bricjap, një kënd favorizues për Demët, Virgjëreshat dhe Bricjapët si fillim, por edhe për Gaforret, Akrepat dhe Peshqit më pas, të cilët kanë lindur në fund të dhjetditëshit të dytë dhe fillimet e të tretit, dhe/ose sa prej tyre kanë si horoskopin dhe planetin e tyre personal (Hëna, Merkuri, Afërdita, dhe Marsi) nga grada e 21 deri në të 27 të shenjave të mësipërme.

Këtë periudhë, shprehja sentimentale është e thellë dhe pasionante, këtë herë do të luani në terrenë të sigurta, dhe pa nxituar, pasi dhe ky kënd krijohet në shenjat tokësore, kështu që luani për të fituar, pasi nuk kenaqëni me cmime dytësore. E sigurta është se suksesi vjen atëher kur ndryshoni mënyrën sesi shpreheni dhe do të shikoni energjinë që del nga zemra juaj mundet t’ju ndryshojë të dy. Njëkohësisht duhet të kufizoni fiksimet tuaja (Plutoni) dhe tendencën e pushtimit (Demi) përballë personit që ju intereson.

Atëher, është periudhë ku zbuloni aspekte të reja në lidhjen tuaj, jeni dukshëm më I ndjeshëm dhe joshës se zakonisht, ndërkohë nëse fillonin një lidhje të re këto ditë, mundet në fillim të vonojë të “shpërthejë” por gradualisht ka fuqinë të shndërrohet në një vullkan! Në përgjithësi, humori juaj seksual është I theksuar dhe nëse jeni vetëm nuk përjashtohet të njihni një person më të cilin do të kërkoni shumë ta bëni për vete dhe do keni një kimi seksuale, pasi dhe Plutoni lidhet dhe me seksin. Nëse bëni pjesë në ata që janë në një lidhje, Plutoni në këndin pozitiv me planetin e dashurisë do mundej të ngrohë një lidhje midis dy personave që janë ftohur.

Ky kënd, gjithashtu, flet për sukseset ekonomike, pasi Afërdita në Dem jus jell mbarësi për cështjet financiare, atëher kështu këndi ju premton fitime nga një bashkpunim në investime apo vështirësi ekonomike. Të keni sytë tuaj 14 pasi mundet të prezantohet një mundësi e rëndësishme për të rritur të ardhurat tuaja.

Shiko gjithashtu