Afërdita në Luani

13/06/2018

Ndiheni si një mbretëreshë

Kënaqësi e mjaftueshme, gëzim dhe ngrohtësi ju dhuron Afërdita ku në 14 deri më 10 Korrik do të jetë në shenjë optimiste dhe krijuese të Luanit… Jeni tani qendër të vëmendjes, më emocionues dhe shprehës dhe bujaria tuaj nuk shkonë pa u vënë re nga të tjerët. Bëni dhurata, ofroni lule dhe nuk ju intreson të shpenzoni shumë për personin që ju intereson,me që tani jetoni me tekstin e këngës së njohur “Unë paguaj sytë që dashuroj”!

Sidoqoftë, planeti i dashurisë gjatë kohës së kasaj shenjë do të formojë dy aspekte disharmonike me Marsin dhe Uranin, duke bërë kohën nga 14 deri 21 e rrezikshme për marrëdhëniet jo stabilizuese, por edhe për përfundimin e papritur, shumë prej tyre që do krijohen në një mënyrë të papritur, por nuk do të karakterizohet nga kohëzgjatja.

Kalimi i Afërditës nga Luani aktivizon ata të lindur në kryqi i qëndrueshëm Demat, Luanët, Akrepat dhe Ujorët, dhe i fton ata të marrin vendime për marrëdhëniet e tyre. Japin mundësi dhe joshje Binjakëve dhe Peshoreve, oreks për flirtim dhe argëtim në Dashët dhe Shigjetarët. Nga 14 deri më 22 Qershor, ndikimi i Afërditës ushtrohet në dhjetë ditëshin e pare të shenjave, dhjetë ditëshi i dytë aktivizohet prej 22 Qershorit deri më 1 Korrik dhe nga 1 Korriku deri në 10 Korrik, ndikimi i planetit pranohet nga ata të lindur në dhjetë ditëshin e tretë të shenjave.

Pikëpamjet që Afërdita do të bëjë kur të kalojë nga Luani

15 Qershor Afërdita formon një katror me Uranin. 

21 Qershor Afërdita kundërshton Marsin. 

25 Qershor Afërdita formon një katror me Jupiterin retrospektiv. 

 

Ndikimi i kalimit të Afërditës nga Luani dhe shenjat

Dashi:
Natyra juaj aventureske dhe e pasionante vjen falë Afërditës në shtëpinë tuaj të pestë diellore, e dashurisë dhe fëmijëve. Këtë herë do të ndjeni nevojën për shumë aventura dhe argëtim të bollshëm, dëshironi të dilni të hapni krahët tuaj. Planeti i dashurisë ju nxit të përmirësoni pamjen tuaj dhe të blini gjëra të reja të bukura. Nëse tashmë jeni në një marrëdhënie, pasioni dhe tërheqja midis jush do ringjallen, ndërkohë nuk përjashtohet të dëshironi ta formalizoni ose të merrni me partnerin tuaj pasardhësin e parë. Jeni beqarë mundësitë erotike shumëfishohen dhe ju japin siguri, vetëbesim që tërheq qeniet interesante. Seksualiteti juaj është ngritur dhe netët tuaja marrin kuptim, pasion dhe flakë

Demi:
Jeni optimistë dhe të lumtur me shtëpinë dhe familjen tuaj si sundimtari juaj Afërdita në shtëpinë tuaj të katërt diellore, të shtëpisë dhe familjes, ju jep mbështetje dhe momente të lumtura. Kjo është një kohë që do të jeni në gjendje të shpenzoni kohë në shtëpinë dhe familjen tuaj, rinovoni ose personalizoni hapësirën tuaj, madje edhe të lëvizni. Në përgjithësi, çështjet e pasurive të paluajtshme vijnë në plan të parë, dhe ka edhe shanse për ndryshime në jetën tuaj të përditshme ose vendin e punës. Sidoqoftë, ndiheni më mirë me veten dhe menaxhoni të kaloni kohë për momente private që ju ofrojnë relaksim dhe qetësi.

Binjakët:
Afërdita në shtëpinë tuaj të komunikimit të shtëpisë së tretë rrit aftësitë tuaja të diplomacisë dhe komunikimit, gjeni fjalët e duhura në kohën e duhur, jeni gati për të bëni njohje të reja. Mund të udhëtoni pak më gjatë se zakonisht gjatë këtyre javëve ose të merrni ndihmë nga të afërmit. Jeni më energjik, doni të keni më shumë argëtim dhe të dilni nga rutina juaj, duke shkuar një udhëtim të shkurtër për të shijuar ajrin e pastër në një qytet të afërt. Jeni duke shfaqur idetë tuaja dhe talentet tuaja të komunikimit, ndoshta ende vendosni të shkruani një libër ose të projektojnë punën tuaj ose idetë tuaja në media. Sugjerimet dhe mendimi juaj nuk do të kalojnë pa u vënë re nga të tjerët, ndërsa beqarë mund të takojnë një person të ri përmes të afërmve të tyre ose … në rrugë!

Gaforrja:
Përmirësoni situatën tuaj financiare, krijoni plane të reja financiare për të ardhmen, falë shtëpisë së dytë diellore të Afërditëve, parave. Ju mund të merrni një çek ose një dhuratë të bukur të çmuar, ndoshta nga dikush që ju do dhe qëndron pranë jush. Ju e keni shumë të lehtë të shpenzoni para për argëtim dhe kënaqësi personale, dhe nëse keni pasur një marrëveshje financiare, tani do ta shihni atë në zhvillim. Bashkëpunimet e reja që janë më afër qëllimeve tuaja janë gjithashtu brenda programit, ndërkohë fitimet e konsiderueshme mund të vijnë nga investimi. Sa për pjesën emocionale, duket se perëndesha e dashurisë ju jep stabilitet dhe perspektivë në marrëdhëniet tuaja, ndërkohë keni aftësinë për të vlerësuar më mirë partnerët tuaj  dhe situatat e paraqitura.

Luani:
Natyra juaj e këndshme dhe e gëzueshme vjen në dukje, jeni të hapur nga përvoja të reja erotike falë Afërditës në shenjën tuaj krijuese dhe pasionante. Hapet një rrugë e re në dashuri, ndiheni optimist, gëzoni dashurinë dhe jetën. Ju mund të prisni që çdo gjë të funksionojë sipas dëshirave dhe preferencave tuaja, ndiheni me fat,si të jeni vetëm ose si të jeni në një marrëdhënie. Nëse keni pasur problem në marrëdhënien tuaj, sjellja juaj bujare dhe e mirë ju ndihmon të afroheni me partnerin tuaj, gjërat do të jenë shumë më të lehta për ju. Nëse jeni vetëm, ka mundësi të njihni një person i cili do të zgjojë shpirtin tuaj të këndshëm dhe të gëzuar. Mbani mend megjithatë se me Marsin në përball me shenjën tuaj do të testoheni për shumë për shkak të të tjerëve dhe nuk është kohë e mirë për t’u kapur në grindje!

Virgjëreshja:
Rruga e Afërditës në shenjën e Luanit deri më 10 Korrik, aktivizon shtëpinë tuaj të dymbëdhjetë diellore dhe inauguron një periudhë në të cilën do të dëshironi të bëni një kthesë nga brenda, një llogari që ju shqetëson tek personalet tuaja dhe jeta juaj profesionale. Koha që ju keni për veten tuaj është në rritje dhe dëshironi të përdorni atë për relaksim dhe pushim nëpërmjet arratisjeve  ose aktivitete rekreative që ju pëlqejnë. Në të njëjtën kohë, mund të keni nevojë më të madhe për izolim dhe meditim për të sqaruar brenda jush ndjenjat tuaja të vërteta dhe dëshirat tuaja të vërteta. Gjithashtu mund të ndiheni të zhgëmjyer nga disa njerëz që kanë marrë pa dhenë. Nëse jeni në marrëdhënie, mund të ndiheni pak keq ose edhe të dyshoni për partnerin tuaj, duke menduar disa situata të vështira të së kaluarës ose duke bërë disa zbulime.

Peshorja:
Sundimtari juaj, Afërdita, fillon rrugën e saj tek Luani dhe në shtëpinë tuaj të njëmbëdhjetë diellore, do të qëndrojë deri në 10 Korrik. Kjo është një periudhë e rritjes së shoqërisë, ku miqtë tuaj do të jenë një burim gëzimi dhe momente të këndshme, ndërkohë është e mundur që njohjet erotike do të shfaqen përmes rrethit tuaj shoqëror. Nëse mbani një marrëdhënie, do dëshironi të zgjeroni rrethin tuaj me bashkëshortin tuaj dhe të filloni aktivitete të përbashkëta që rinovojnë marrëdhënien tuaj. Në të njëjtën kohë, qëllimet profesionale që keni vendosur në të kaluarën, po përparojnë drejt arritjes këtë herë, duke e bërë atë veçanërisht krijuese ndërkohë nuk përjashtohet të merrni hapat e nevojshëm për t’u bashkuar me një grup të ri që do t’ju japë jap edhe më shumë për të ardhmen tuaj profesionale.

Akrepi:
Afërdita në shtëpinë tuaj të dhjetë diellore, puna dhe ambicia, rrit karrierën tuaj, shihni qëllimet tuaja të mëdha që po realizohen. Jeni të mirënjohur për punën tuaj krijuese, keni njohjen e eprorëve tuaj, jeni duke luftuar me më shumë pasion dhe xhelozi për suksesin në karrierën tuaj. Do të keni një mundësi të shkëlqyer për të promovuar profesionin tuaj, për të tërhequr një klient të pasur ose të merrni një pozicion të ri. Ju shikoni me më shumë optimizëm dhe shpresoni në rrjedhën e karrierës suaj, keni vendosur qëllime shumë të larta dhe takoni njerëz interesantë të cilët mund t’ju ndihmojnë në ngritjen dhe suksesin tuaj profesional. Nëse keni pasur probleme me kolegët tuaj, do të zgjidhen në favorin tuaj, ndërkohë ankthi dhe shqetësimet më në fund fillojnë të largohen prej jush

Shigjetari:
Natyra juaj e natyrshme e lumtur dhe optimiste vjen falë Afërditës në shtëpinë tuaj të nëntë diellore, zgjerimin dhe udhëtimet e gjata deri më 10 Korrik. Në këtë hapësirë do të doni ta ktheni vizionin e jetës tuaj, duke bërë plane të reja për të ardhmen tuaj. Çështjet e lidhura me nga jashtë janë veçanërisht të favorizuara dhe mund të dëshironi të bëni një udhëtim për arsye pune. Në përgjithësi, kaloni një fazë ku ndryshimet e botës tuaj ndryshojnë për mirë, siç shihni dhe i perceptoni gjërat nga një këndvështrim më pozitiv dhe optimist. Dashuria për njerëzit nga kultura të ndryshme, vende apo edhe fetë kanë më shumë mundësi të shfaqen në jetën tuaj.

Bricjapi:
Përqafoni fatin e mire në jetën tuaj të dashurisë dhe financat që keni me të tjerët, pasi Afërdita do të shkojë në shtëpinë tuaj të tetë diellore të seksualitetit dhe financave. Kjo është një kohë ku do të jeni në gjendje të zgjidhni pritjet dhe borxhet financiare, një marrëveshje në financat tuaja, të merreni me trashëgimet, borxhet dhe institucionet financiare, duke përmirësuar ndjenjën tuaj të sigurisë financiare në çdo rast. Në të njëjtën kohë, nëse ju shqetëson një dashuri nga e kaluara, gjatë kësaj periudhe do të dëshironi ta joshni, të rregulloni gabimet dhe mosveprimet e duhura, të fshini dëshirat e shtypura. Gjithashtu, nëse jeni në një marrëdhënie, pasioni për partnerin tuaj do të jetë edhe më intensive dhe shumë probleme mund të ndodhin  përmes seksualitetit intensiv që do të ekzistojë midis jush

Ujori:
Afërdita kalon në shenjën e Luanit dhe shtëpinë e shtatë të horoskopit tuaj diellor, ku do të qëndrojë deri në 10 Korrik. Gjatë kësaj kohe ju do të dëshironi të kaloni në marrëdhëniet tuaja ndërpersonale dhe të rivendosni çdo dallim që ekziston me të tjerët. Në përgjithësi, planeti i dashurisë sjell më shumë stabilitet dhe harmoni në të gjitha marrëdhëniet tuaja, ju ndihmon të ringjallni emocionalisht ndjenjat tuaja erotike, të ndiheni më të butë dhe romantikë. Momentet e këndshme erotike midis jush dhe marrëdhënies suaj janë në rritje ,ndërkohë nëse jeni beqarë, ka mundësi për njohje jashtëzakonisht interesante që mund të zhvillohet në një marrëdhënie të qëndrueshme, mjafton të keni durim kur Marsi në shenjën tuaj ju bën impulsiv dhe të grindur me të tjerët. Gjithashtu, pozicioni i ri i Afërditës gjithashtu favorizon bashkëpunimet tuaja profesionale, konkluzionet e reja qoftë me fitime nga ato ekzistuese.

Peshqit:
Rruga e Afërditës në shenjën e Luanit dhe shtëpisë tuaj të gjashtë diellore deri më 10 Korrik, e kthen interesin tuaj në jetën tuaj profesionale dhe të përditshme. Pra, gjatë asaj kohe, përpjekjet tuaja po zhvillohen në fushën e punës tuaj dhe në të njëjtën kohë mund të merrni një punë të re krijuese që do t’ju sjellë një shpërblim të ngjashëm. Në të njëjtën kohë, bashkëpunimet po përmirësohen dhe do të jeni në gjendje të organizoni orarin tuaj të përditshëm që të arrini të vidhni dhe kohë personale. Nga ana tjetër do të dëshironi të merreni më shumë me gjendjen tuaj fizike, qoftë nëpërmjet stërvitjes ose duke përmirësuar zakonet tuaja të ushqimit. Së fundi, për shkak se shtëpia e gjashtë sundon shëndetin, vendosni zakone të reja të shëndetshme në jetën tuaj dhe ndjeni mirëqenie dhe vitalitet.

Shiko gjithashtu